Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτεμβρίου 2007

Τι θα ψηφίσετε στις εκλογές που έρχονται; (16/09/2007)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
Νέα Δημοκρατία
4
7,55%
ΠΑ.ΣΟ.Κ
3
5,66%
Κ.Κ.Ε.
8
15,09%
ΣΥ.ΡΙΖ.Α
9
16,98%
ΛΑ.Ο.Σ
1
1,89%
Δημοκρατική Αναγέννηση
0
0%
Εξωκοινοβουλευτική Αριστερά
0
0%
Φιλελεύθερη συμμαχία
11
20,75%
Άλλο Εξωκοινοβουλευτικό κόμμα άλλου χώρου
2
3,77%
Άκυρο/Λευκό
2
3,77%
Δεν θα πάω/μπορέσω να ψηφίσω
0
0%
Αναποφάσιστος/η
7
13,21%
Δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω (λόγω ηλικίας, εθνικότητας κλπ)
6
11,32%

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 16:50, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Ο ρολος του ΚΚΕ ειναι απλα "συμμορφωτικος" και να ελεγχει τους 2 μεγαλους αφου εξουσια δεν προκειται να παρει ποτε.
Κάποιος πρέπει να το κάνει κι αυτό όμως.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:59, 05-09-07:

Βρε ποιος Καρατζαφερης?
Εχει μαζεψει οτιδηποτε μπορει να του φερει ψηφους και νομιζεις οτι θα του δωσει κανενας σημασια?
Εχει εκτεθει ανεπανορθωτα ακομα και απο τα ιδια τα στελεχη του.
Στελέχη ; Ποιά εννοείς ; Την 'Εφη Σαρή ; Την νέα Ζαντ Αρκ ; Γιατί μου το χαλάς ; Δεν παίζω, θέλω την 'Εφη Σαρή. Ας δω την 'Εφη στη βουλή και ύστερα μπορώ να αφήσω την τελευταία μου πνοή. Πόθος καυτός και πατριωτικός διαπερνά το τυρανισμένο μου κορμί και θα μετατοπίσω το λιμπιντικό ψυχαναλυτικό μου γίγνεσαθαι από τις αγριοκαλόγριες στην 'Εφη. Πάω τώρα, μου έστειλε email τώρα μόλις μια εκπρόσωπος του ΛΑΟΣ. Aαχχχ λες να'ναι η 'Εφη ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:23, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Στελέχη ; Ποιά εννοείς ; Την 'Εφη Σαρή ; Την νέα Ζαντ Αρκ ; Γιατί μου το χαλάς ; Δεν παίζω, θέλω την 'Εφη Σαρή. Ας δω την 'Εφη στη βουλή και ύστερα μπορώ να αφήσω την τελευταία μου πνοή. Πόθος καυτός και πατριωτικός διαπερνά το τυρανισμένο μου κορμί και θα μετατοπίσω το λιμπιντικό ψυχαναλυτικό μου γίγνεσαθαι από τις αγριοκαλόγριες στην 'Εφη. Πάω τώρα, μου έστειλε email τώρα μόλις μια εκπρόσωπος του ΛΑΟΣ. Aαχχχ λες να'ναι η 'Εφη ;
Υποκλίνομαι

Σταυρώστε την Εφούλα παιδιά! Η γυναίκα έχει όραμα.

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 18:27, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Κάποιος πρέπει να το κάνει κι αυτό όμως.....
Ναι, αλλα θα μπορουσε να το κανει με πολυ πιο εποικοδομητικο τροπο αντι να βγαινει και να φωναζει κατα των παντων. Κατα το Κ.Κ.Ε. ολα ειναι λαθος, και δεν θυμαμαι να εχει παρουσιασει ποτε μια ολοκληρωμενη προταση για καποιο θεμα, οπως οφειλει ενα κομμα που σεβεται τον εαυτο του και τους πολιτες. Αυτο βεβαια ισχυει και για πολλα αλλα κομματα, αλλα το Κ.Κ.Ε. για εμενα ειναι το πλεον εκτος πραγματικοτητας.

ENTY (Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ENTY
Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O ENTY έγραψε στις 18:42, 05-09-07:

Οσο αφορα το ΛΑΟΣ πιστευω βλεποντας γνωστους μου που θα το ψηφισουν, το κανουν για το χαβαλε. Κι εχει κι αλλα κομματα που θα μπορουσαν να εκπροσωπησουν το χαβαλε, αλλα το ΛΑΟΣ ειναι ισως το μοναδικο που θα μπει στη βουλη.

Κι εναν αλλον που θυμηθηκα τωρα, ειναι κολλημενος με Αρχαιες Ελλαδες, Λιακοπουλους κλπ.

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 18:43, 05-09-07:

Η επιθεση στο ΚΚΕ μονο μοιραια δεν ειναι.
Ειναι ο μονος χωρος απ'οπου μπορει να αντλησει ψηφους ο Συριζας.
Απο ΝΔ εννοειται οτι δε θα παρει ουτε κουκι αλλα κι απο το Πασοκ το ιδιο γιατι εχει συσπειρωθει για να κερδισει τις εκλογες. Τι μενει?

Bρε μάτια μου Bis, σε όλη τη κουβέντα, με έχεις αφήσει σύξυλο. Τι σου φταίει το ΚΚΕ; Σου έφαγαν αντάρτες τον παππού στο Μελιγαλά;

Όσο για το Σύριζα και το ΚΚΕ. Δεν πιστεύω να είναι η μόνη ελπίδα του Σύριζα να κλέψει ψηφουλάκια από εκεί. Οι άνθρωποι έχουν ένα φιλελεύθερο και κοινωνικό προφίλ, το πρόγραμμά τους -όσο αδύναμο και να είναι- δεν μπορεί να είναι χειρότερο από τα χάλια των Δίδυμων Χάρτινων Πύργων, τι άλλο χρειάζεται ένα κόμμα για να προσελκύσει; Και πραγματικά οι άνθρωποι που είναι "συσπειρωμένοι γύρω από το κόμμα" βλάπτουν, γιατί δεν ψηφίζουν κατά βούληση, θέση ή συνείδηση. Αυτοί οι άνθρωποι βλάπτουν την Δημοκρατία με τη τυφλή τους προσήλωση

Εγώ θα ψηφίσω σύριζα

(μη το δένεις και κόμπο, έχω σαφείς εντολές από τον τοπικό κομματάρχη).

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 18:46, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Ναι, αλλα θα μπορουσε να το κανει με πολυ πιο εποικοδομητικο τροπο αντι να βγαινει και να φωναζει κατα των παντων. Κατα το Κ.Κ.Ε. ολα ειναι λαθος, και δεν θυμαμαι να εχει παρουσιασει ποτε μια ολοκληρωμενη προταση για καποιο θεμα, οπως οφειλει ενα κομμα που σεβεται τον εαυτο του και τους πολιτες. Αυτο βεβαια ισχυει και για πολλα αλλα κομματα, αλλα το Κ.Κ.Ε. για εμενα ειναι το πλεον εκτος πραγματικοτητας.
+1

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 18:51, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
OMG ποιός είναι αυτός ο ένας που ψηφίζει ΛΑΟΣ??
Εγώ αυτό θα το πω όταν δω τον Χέρι-Χερι συγκυβέρνηση με τον Κωστάκη.

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:13, 05-09-07:

Δεν ξέρεις ότι όπως παλιά οι κομμουνιστές κρύβανε το Ριζοσπάστη για να μην τους μαγκώσει η ασφάλεια, σήμερα οι Καρατζαφερικοί κρύβουν την εφημερίδα τους την Α1

Έλα βρε Παραξεναγάπη, μη τα κάνεις σούπα. Οι αριστεροί είχαν την ιδεολογία και την κρατική δίωξη, οι Λαϊκοί έχουν την Ανιδεολογία τους και την συμπάθεια των διωκτικών αρχών.

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 20:03, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Παντως χαιρομαι που υπαρχει μια ανεκτικοτητα και σεβασμος των επιλογων του καθενα, ανεξαρτητα απο το αν συμφωνουμε με τις επιλογες του...

Btw μην εχει κανενας ψευδαισθησεις οτι τα στατιστικα που βγαινουν απο αυτο το Poll αντιπροσωπευουν εστω και αμυδρα την πραγματικη εικονα των εκλογων.

(Και ναι, και εγω διαφωνω με το να ψηφισει κανεις ΛΑΟΣ, αλλα αλλο αυτο και αλλο το απο πανω )
Συμφωνώ απόλυτα. Δε μπορεί από τη μια να λέμε για σεβασμό των απόψεων του άλλου και από την άλλη να μιλάμε έτσι
Εγώ δε θα ψηφίσω ΛΑ.Ο.Σ. και διαφωνώ σε πολλά με αυτό το κόμμα αλλά δεν είναι σωστή η συμπεριφορά αυτή...

Εννοείται οτι τα αποτελέσματα του poll καμία σχέση με την πραγματικότητα. Ωραία θα ήταν να γινόταν έτσι αλλά ούτε κι εγώ δεν τρέφω τέτοιες αυταπάτες

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 20:46, 05-09-07:

Χμμμ εγω ακομα δεν ξερω τι θα κανω.
Απο τη μια δεν ειμαι ουτε με τους μεν ουτε με τους δε.
Δεν ειμαι ικανοποιημενη με την πολιτικη κατασταση.
Θεωρω ομως οτι αυτο το ΜΕΝΟΣ που εχουν επιδειξει οι περισσοτεροι -και κυριως οι δημοσιογραφοι- προς την κυβερνηση ειναι αδικαιολογητο. Αν τα δειτε πιο αντικειμενικα τα πραγματα και ερευνησετε σε περισσοτερο βαθος την αντιμετωπιση αυτης της -δεν θα πω φυσικης καταστροφης, θα πω πληγης του Φαραω- θα καταλαβετε οτι δεν θα μπορουσαν να εχουν γινει πολυ περισσοτερα πραγματα. Δεν υπηρχε η παραμικρη περιπτωση, με το πληθος των εστιων, τις καιρικες συνθηκες και τις τοποθεσιες πολων πυρκαγιων, να εχουν αντιμετωπιστει αποτελεσματικα.
Ουφ δεν ειμαι με τη Νεα Δημοκρατια, δεν θελω και δεν σκοπευω να την ψηφισω. Αλλα αν ανεβει ο Γιωργακης θα πεθανω.

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 21:08, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Έλα βρε Παραξεναγάπη, μη τα κάνεις σούπα. Οι αριστεροί είχαν την ιδεολογία και την κρατική δίωξη, οι Λαϊκοί έχουν την Ανιδεολογία τους και την συμπάθεια των διωκτικών αρχών.
Μέγα λάθος το περί Ανιδεολογίας ! Για τη συμπάθεια των διωκτικών αρχών δεν διαφωνώ, αν όμως θέλουμε να είμαστε δίκαιοι, το ΛΑΟΣ και το ΚΚΕ είναι αυτή τη στιγμή τα μόνα δυα κόμματα που έχουν και παραέχουν ιδεολογία. Το μόνο πράγμα για το οποίο δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις είναι ότι δεν τα πιστεύουν αυτά που λένε. Εκπροσωπεί το μεν ΛΑΟΣ την αυθεντική δεξιά, και το ΚΚΕ την αυθεντική Αριστερά, τουλάχιστον δεν είναι μπασταρδεμένα και ασαφή κόμματα ιδεολογικά. Ο Καρατζαφέρης είναι συνεπής σε αυτά που πίστευε από την εποχή που ήταν προστατευόμενος του Μητσοτάκη εκφράζοντας την ακροδεξιά πτέρυγα της ΝΔ και το ΚΚΕ κι αυτό είναι συνεπές με την ιδεολογία του. 'Επεσε το τοίχος και οι κομμουνιστές δεν πήραν χαμπάρι. 'Επεσε ο βασιλιάς στην μεταπολίτευση, και ο Καρατζαφέρης επίσης δεν πήρε χαμπάρι. Και τα δυο αυτά κόμματα έχουν αυτό που λέμε ιδεολογία και όχι μόνο αυτό, αλλά ξεροκέφαλη ιδεολογία.

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 21:16, 05-09-07:

Bρε μάτια μου Bis, σε όλη τη κουβέντα, με έχεις αφήσει σύξυλο. Τι σου φταίει το ΚΚΕ; Σου έφαγαν αντάρτες τον παππού στο Μελιγαλά;
Three birds were sitting...
Αυτο καταλαβες? Οτι μου φταιει το ΚΚΕ?

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 21:19, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Ουφ δεν ειμαι με τη Νεα Δημοκρατια, δεν θελω και δεν σκοπευω να την ψηφισω. Αλλα αν ανεβει ο Γιωργακης θα πεθανω.
Μια απ'τα ίδια. Και πολύ μεγάλη υπόθεση είναι η προσωπικότητα του ηγέτη. Θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει Χρυσοχοίδη ή κάποιον πιο αυτοδημιούργητο, αλλά και πάλι θα ήταν φυλακισμένος από το ίδιο του το κόμμα. Το ίδιο συνέβη κατά τη γνώμη μου και με τον Σημίτη. Εξαίρετος άνθρωπος και επιστήμονας με καλές προθέσεις, αλλά αδύνατο να ηγηθεί κάποιος του ΠΑΣΟΚ και να μην διαφθαρεί όντας όμηρος αυτού του τερατώδους κόμματος. Οι παρατρεχάμενοι κυβερνούσαν, και το ίδιο έπαθε και ο Καραμανλής που ως προσωπικότητα είναι ηθικότατος, αλλά είναι αδύναμος και επέτρεψε να κυβερνούν οι νταβατζήδες. Τους ηγέτες τους καταπίνουν τα ίδια τα κόμματά τους στην Ελλάδα.

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 21:22, 05-09-07:

Κατά τ'άλλα οι άλλοι τα κάνουν σούπα ...

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:23, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται στην πλειοψηφία των πολιτικών συζητήσεων που παρακολουθώ ή συμμετέχω, οι άνθρωποι να ξεκινάν να παραπονιούνται για τα δύο μεγάλα κόμματα, και στο τέλος να καταλήγουν να βρίζουν το ΚΚΕ.

Κι εγώ αυτό δε μπορώ να καταλάβω, γι αυτό κι έχω πάψει πλέον να συμμετέχω, ιδιαίτερα σε φορουμ-ίστικες κουβέντες....

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 21:27, 05-09-07:

Eννοείται!!! Θα ψηφίσεις δηλαδή; Δεν έχω καταφέρει να τουμπάρω κανέναν να μας υποστηρίξει μέχρι τώρα

Κατά τ'άλλα οι άλλοι τα κάνουν σούπα ...

Αγάπη μου, το ΛΑΟΣ δεν πρεσβεύει ιδεολογία, αλλά την απουσία της. Γι' αυτό και ποντάρει στους ψήφους αντίδρασης...

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 21:39, 05-09-07:

Σχετικά με Καρατζαφέρη.

Μιλάμε για τον άνθρωπο που έχει πει κατά καιρούς πως συμφωνεί περισσότερο με την Παπαρήγα στην εξωτερική πολιτική και πως δεν έχει πρόβλημα με τον γάμο των ομοφυλοφίλων.
Επίσης που μιλάει για τους ψηφοφόρους με εκφράσεις του στυλ "έχω βρει τον τρόπο να βάλω τα γίδια στο μαντρί" -τελευταίες δημοτικές εκλογές Θεσσαλονίκης-.
Δεν θα ξεχάσω, όταν έδειχνε το βίντεο το περιστέρι που είχε κάτσει το κεφάλι του πριν τις τελευταίες βουλευτικές εκλογές και μιλούσε για θεϊκό σημάδι και προάγγελο της εισόδου του στην Βουλή. Μάλλον ο ύψιστος το μετάνοιωσε.

Προσωπικά πιστεύω πως είναι ασόβαρος. Δεν είναι δυνατόν να λες πως πιστεύεις στο Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια και να λες ας παντρεύονται κ οι ομοφυλόφιλοι.

Όσο για τον Σημίτη που αναφέρθηκε παραπάνω, πιστεύω πως είναι ο μόνος πρωθυπουργός τα τελευταία 20 χρόνια που κυβέρνησε με ένα σχέδιο και έβαλε συγκεκριμένους στόχους, τους οποίους σε μεγάλο βαθμό τους πέτυχε.

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 21:50, 05-09-07:

Αγάπη μου, το ΛΑΟΣ δεν πρεσβεύει ιδεολογία, αλλά την απουσία της. Γι' αυτό και ποντάρει στους ψήφους αντίδρασης...
Καααλά, εντάξει, η ιδεολογία της σκληρής δεξιάς τί είναι ; Στιφάδο ; Και για να κλείσω απ'την πλευρά μου, επειδή το θέμα είναι ''πρόθεση ψήφου'' ,για την δική μου πρόθεση ψήφου λέω ότι εμένα αν με κεράτωνε η γυναίκα μου δεν θα πήγαινα για εκδίκηση με κάποια μαύρη που εκδίδεται στην Ευριπίδου...ψήφο αντίδρασης δεν ξέρω τι σημαίνει μ'άλλα λόγια. Ψηφίζει κανείς για κυβέρνηση και αν πιστεύει ότι κανένα κόμμα δεν είναι άξιο να κυβερνήσει, μαυρίζει τους πάντες. Βαρέθηκα μια ζωή να ψηφίζω για αντιπολίτευση και οι κύριοι της ελάσονος αντιπολίτευσης να μην είναι άξιοι ούτε καν για αντιπολίτευση.

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 22:02, 05-09-07:

ψήφο αντίδρασης δεν ξέρω τι σημαίνει μ'άλλα λόγια. Ψηφίζει κανείς για κυβέρνηση και αν πιστεύει ότι κανένα κόμμα δεν είναι άξιο να κυβερνήσει, μαυρίζει τους πάντες. Βαρέθηκα μια ζωή να ψηφίζω για αντιπολίτευση και οι κύριοι της ελάσονος αντιπολίτευσης να μην είναι άξιοι ούτε καν για αντιπολίτευση.

Μαζί σου και μια χαρά τα λες. Απλά ως ορίτζιναλ Βαλκάνιοι, πρέπει να σκοτωθεί κόσμος για να καταλάβουμε τα αυτονότητα. Τέλος με αυτό...

-----------------Η ώρα του παιδιού-----------------------

Καααλά, εντάξει, η ιδεολογία της σκληρής δεξιάς τί είναι ; Στιφάδο ;
Υπάρχει περισσότερη πολιτική σκέψη σε ένα πιάτο στιφάδο, παρά στο τρίπτυχο Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια.

να αν με κεράτωνε η γυναίκα μου δεν θα πήγαινα για εκδίκηση με κάποια μαύρη που εκδίδεται στην Ευριπίδου

Εννοείται όχι!

Θα πας με την καλύτερη της φίλη, και θα φροντίσεις να σας πιάσει...

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 22:08, 05-09-07:

Εννοείται όχι!

Θα πας με την καλύτερη της φίλη, και θα φροντίσεις να σας πιάσει...
Xαχα, θα πήγαινα μόνο με πόρνη πολυτελείας, ίσως καλύτερα με την χουχού, πώς την λένε αυτή που διευθύνει ένα καλό πορνείο στο Παρίσι ; Τα δικά μου πολιτικά γούστα είναι βιτζίοζικα αλλά αριστοκρατικά. DrStrangelove και στην πολιτική.

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 22:27, 05-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Δεν είναι δυνατόν να λες πως πιστεύεις στο Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια και να λες ας παντρεύονται κ οι ομοφυλόφιλοι.
Tώρα συγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι το φτυάρι και θα το πω. Εδώ οι ίδιοι οι παπάδες φοράνε ζαρτιέρες, το Πατρίς Θρησκεία Οικογένεια λοιπόν γιατί δεν συμβιβάζεται με τους γάμους των ομοφυλόφιλων ; Πατρίς - θρησκεία -οικογένεια και ζαρτιέρα. Εκσυγχρονισμός παντού.
Πάω, εχω να στείλω κι άλλο email στην 'Εφη (πολύ δουλειά).

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 00:44, 06-09-07:

Καλά παιδιά χαλαρώστε μια πλάκα κάναμε...Αν είναι δυνατόν τι υποκρισία είναι αυτή τώρα βρήκαν όλοι να είναι πολιτικά ορθοί...Φαντάζομαι στις παρέες σας δεν έχετε ποτέ γελάσει με το ΛΑΟΣ και τον Καρατζαφέρη μη τυχόν πληγώσετε κανέναν υποστηρικτή...

Η αιτιολογία; Ένα κόμμα με υποψήφια την Έφη Σαρρή και πρόεδρο τον Καρατζαφέρη δεν μπορεί να παίρνεται σοβαρά από εμένα. Εννοείται πως ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του, εγώ απλώς εκφράζω την δικιά μου.

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 00:47, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Καλά παιδιά χαλαρώστε μια πλάκα κάναμε...Αν είναι δυνατόν τι υποκρισία είναι αυτή τώρα βρήκαν όλοι να είναι πολιτικά ορθοί...Φαντάζομαι στις παρέες σας δεν έχετε ποτέ γελάσει με το ΛΑΟΣ και τον Καρατζαφέρη μη τυχόν πληγώσετε κανέναν υποστηρικτή...
Angie, μη λες οτι θελεις σε παρακαλω. Που την ειδες την υποκρισια δηλαδη?

Το τι λεω εγω στην παρεα μου ειναι αλλη υποθεση γιατι πρωτον στην παρεα μου δεν υπαρχει καποιος που υποστηριζει ΛΑΟΣ και δευτερον, σε καποιον φιλο μου λεω τη γνωμη μου καταμουτρα. Αλλα εδω δεν ειμαστε φιλοι, και οφειλουμε να ειμαστε διακριτικοι.

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 00:52, 06-09-07:

Που την ειδες την υποκρισια δηλαδη?
Mηπως σε ολους τους πολιτικους? (εκτος απο ελαχιστους)
Οποτε το να προασπιζεσαι καποιον πολιτικο προβαλλοντας πολιτικη ορθοτητα ειναι κατι ακραιο...

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:53, 06-09-07:

Η αιτιολογία; Ένα κόμμα με υποψήφια την Έφη Σαρρή και πρόεδρο τον Καρατζαφέρη δεν μπορεί να παίρνεται σοβαρά από εμένα. Εννοείται πως ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του, εγώ απλώς εκφράζω την δικιά μου.
Οι υπόλοιποι στις καμπάνιες κάνουν έστω κάποια προεκλογική δέσμευση. Σόρρυ... αλλά όσον αφορά την προεκλογική καμπάνια της Έφης, επίπεδο δάπεδο.

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 01:02, 06-09-07:

Νομίζω ότι ξεκάθαρα στο προηγούμενο ποστ μου λέω ότι η παρατήρηση ήταν σωστή και ότι αν το σχόλιο γινόταν για κάποιον άλλον θα συμφωνούσα και γω...(αυτό ήταν μια διευκρίνηση..)

Μπορεις να πεις οσα θες, αρκει να τα πεις κοσμια. Αν και απο οτι ειδαμε και πριν, και ακομψα να τα πεις δεν ειναι σιγουρο οτι θα στην πουνε.
Ναι δεν μου την είπανε καθόλου...
Είδα και στο Ψήφος και Ψόφος που τα έλεγα κόσμια και είπα να τα κόψω τα σοβαρά ποστ.

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

O bisbirikos έγραψε στις 01:03, 06-09-07:

Αναφερομουν στην υποκρισια για την οποια με (μας) κατηγορησε η Αντζυ.
Ξαναδιαβασε τη 2η προταση μου.

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 01:07, 06-09-07:

Ξαναδιαβασε τη 2η προταση μου.

Mηπως σε ολους τους πολιτικους? (εκτος απο ελαχιστους)
Οποτε το να προασπιζεσαι καποιον πολιτικο προβαλλοντας πολιτικη ορθοτητα ειναι κατι ακραιο...
Χμμ, και παλι δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει. Εγω δεν προεβαλλα πολιτικη ορθοτητα, εκτος αν ετσι ονομαζουμε πλεον την ευγενεια και τον σεβασμο. Και ουτε υπερασπιστικα καποιον πολιτικο. Τωρα αν εννοεις κατι αλλο και δεν σε πιανω, μαλλον φταιει που νυσταζω!

Νομίζω ότι ξεκάθαρα στο προηγούμενο ποστ μου λέω ότι η παρατήρηση ήταν σωστή και ότι αν το σχόλιο γινόταν για κάποιον άλλον θα συμφωνούσα και γω...(αυτό ήταν μια διευκρίνηση..)
Οποτε βρε Αντζυ που η διαφωνια? Γιατι ειμαστε υποκριτες?

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:18, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Χμμμ εγω ακομα δεν ξερω τι θα κανω.
Απο τη μια δεν ειμαι ουτε με τους μεν ουτε με τους δε.
Δεν ειμαι ικανοποιημενη με την πολιτικη κατασταση.
Θεωρω ομως οτι αυτο το ΜΕΝΟΣ που εχουν επιδειξει οι περισσοτεροι -και κυριως οι δημοσιογραφοι- προς την κυβερνηση ειναι αδικαιολογητο. Αν τα δειτε πιο αντικειμενικα τα πραγματα και ερευνησετε σε περισσοτερο βαθος την αντιμετωπιση αυτης της -δεν θα πω φυσικης καταστροφης, θα πω πληγης του Φαραω- θα καταλαβετε οτι δεν θα μπορουσαν να εχουν γινει πολυ περισσοτερα πραγματα. Δεν υπηρχε η παραμικρη περιπτωση, με το πληθος των εστιων, τις καιρικες συνθηκες και τις τοποθεσιες πολων πυρκαγιων, να εχουν αντιμετωπιστει αποτελεσματικα.
Aυτή η ίδια κατάσταση υπάρχει τα τελευταία 33 χρόνια στη χώρα μας ίδια και απαράλλαχτη, όμως δεν θα ψήφιζα ποτέ τον έναν από τους δύο μεγάλους για να μη βγει ο άλλος.
Επίσης, το να πιστεύει κανείς οτι το κράτος δεν μπορούσε να αντιδράσει απέναντι στην καταστροφή των πυρκαγιών, είναι τουλάχιστον αστείο. Μόνο ανικανότητα καταδεικνύει το γεγονός οτι 4 μέρες μετά τη δήλωση του πρωθυπουργού οτι η χώρα τίθεται σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης ειδιποιηθήκαμε οτι αναστέλλονται οι άδειες μας. 4 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ....!!!
Το οτι το Νοσοκομείο του Πύργου που υποχρεώθηκε να δεχτεί όλους τους τραυματίες αλλά και τις σωρούς των νεκρών, δεν έχει ούτε γιατρούς, ούτε νοσηλευτικό προσωπικό παρά τα δύο εγκαίνια που έχει υποστεί, και σπεύσαμε να το ενισχύσουμε δεν λέει τίποτα;
Αν κάποιος πιστεύει οτι το κράτος απλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, απλά έχει χαμηλές προσδοκίες.

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Μια απ'τα ίδια. Και πολύ μεγάλη υπόθεση είναι η προσωπικότητα του ηγέτη. Θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει Χρυσοχοίδη ή κάποιον πιο αυτοδημιούργητο, αλλά και πάλι θα ήταν φυλακισμένος από το ίδιο του το κόμμα. Το ίδιο συνέβη κατά τη γνώμη μου και με τον Σημίτη. Εξαίρετος άνθρωπος και επιστήμονας με καλές προθέσεις, αλλά αδύνατο να ηγηθεί κάποιος του ΠΑΣΟΚ και να μην διαφθαρεί όντας όμηρος αυτού του τερατώδους κόμματος. Οι παρατρεχάμενοι κυβερνούσαν, και το ίδιο έπαθε και ο Καραμανλής που ως προσωπικότητα είναι ηθικότατος, αλλά είναι αδύναμος και επέτρεψε να κυβερνούν οι νταβατζήδες. Τους ηγέτες τους καταπίνουν τα ίδια τα κόμματά τους στην Ελλάδα.
Συμωνώ ........

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 14:45, 06-09-07:

Πρίν ένα μήνα, θα ήταν αδιανόητο να γινόμαστε σύστριγγλο στην ενότητα "Πολιτική"

Μακάρι να κινητοποιηθούμε και στις εκλογές, αντί να πάμε με το δελτίο έτοιμο στο χέρι

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 20:27, 06-09-07:

Ποιος βλεπει το debate? Ακυρος τελειως ο Παπανδρεου.....

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 21:23, 06-09-07:

Μου φαίνονται όλοι λίγο κρύοι, δεν ξέρω πως σου φαίνεται εσένα io-io. Σα να μην έχουν τα κότσια να διαφωνήσουν..

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 21:38, 06-09-07:

Εννοεις να διαφωνησουν μεταξυ τους? Γιατι δεν επιτρεπεται ο διαλογος! Καποιοι μου φαινονται αρκετα καλοι, αλλα οπως ειπα και πριν, ο Παπανδρεου απλα αρνειται να απαντησει σε καθε ερωτηση και αντι αυτου κανει επιθεση στον Καραμανλη. Δεν μπορει να γινει αυτος πρωθυπουργος, ελεος!

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 21:48, 06-09-07:

Εννοεις να διαφωνησουν μεταξυ τους? Γιατι δεν επιτρεπεται ο διαλογος!
Εννοώ να αποκλίνουν σε θεωρίες και ιδέες, να αντιπροτείνουν λύσεις κτλ..

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 22:39, 06-09-07:

Ο Παπαχελάς και ο Αλαβάνος έσπειραν σήμερα. (κατ εμέ)

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 22:45, 06-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Εννοώ να αποκλίνουν σε θεωρίες και ιδέες, να αντιπροτείνουν λύσεις κτλ..
Α ναι, ετσι συμφωνω. Αλλα δεν περιμενα και τιποτα ουσιαστικο.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 22:50, 06-09-07:

Μετά το debate αισθάνομαι την ανάγκη να αποκαλώ όλους τους συναδέλφους φοιτητές, που με πολλούς μπορεί να ήμουν δίπλα σε κάποια περσινή πορεία της Πέμπτης, ως "ΤΑΡΑΞΙΕΣ"...................

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 22:54, 06-09-07:

Μετά το debate αισθάνομαι την ανάγκη να αποκαλώ όλους τους συναδέλφους φοιτητές, που με πολλούς μπορεί να ήμουν δίπλα σε κάποια περσινή πορεία της Πέμπτης, ως "ΤΑΡΑΞΙΕΣ"...................
Νομιζω οτι εξηγησε τι εννοουσε, πραγμα που θεωρησα και εγω προφανες απο την πρωτη στιγμη που το ειπε και νομιζα οτι δεν θα πεσουν στην παγιδα οι αλλοι...

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 22:57, 06-09-07:

Νομιζω οτι εξηγησε τι εννοουσε, πραγμα που θεωρησα και εγω προφανες απο την πρωτη στιγμη που το ειπε και νομιζα οτι δεν θα πεσουν στην παγιδα οι αλλοι...
Ποια παγίδα? Το διευκρίνισε μόλις τον κράξανε οι υπόλοιποι, αντί να το καταλάβει μόνος του και να το διευκρινίσει αμέσως ή να το ανακαλέσει.

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 23:00, 06-09-07:

Ποια παγίδα? Το διευκρίνισε μόλις τον κράξανε οι υπόλοιποι, αντί να το καταλάβει μόνος του και να το διευκρινίσει αμέσως ή να το ανακαλέσει.
Στην παγιδα του να αρχισουν να τον κατηγορουν. Εμενα μου φανηκε παραλογο να αποκαλεσει τους φοιτητες ταραξιες, και γιαυτο και δεν το πιστεψα οτι αυτο εννοουσε. Δηλαδη αν ελεγε οτι τις ημερες τον ντερμπυ εχουν να τα βαλουν με ταραξιες, θα εννοουσε ολους τους φιλαθλους?

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 23:16, 06-09-07:

Στην παγιδα του να αρχισουν να τον κατηγορουν. Εμενα μου φανηκε παραλογο να αποκαλεσει τους φοιτητες ταραξιες, και γιαυτο και δεν το πιστεψα οτι αυτο εννοουσε. Δηλαδη αν ελεγε οτι τις ημερες τον ντερμπυ εχουν να τα βαλουν με ταραξιες, θα εννοουσε ολους τους φιλαθλους?
Αναφερόμενος στο θέμα του άρθρου 16 είπε επί λέξη: "Επί έναν χρόνο κάθε Πέμπτη είχαμε ραντεβού με ταραξίες στο Σύνταγμα".

Όταν το άκουσα με τον τρόπο που το διατύπωσε, μου σηκώθηκε η τρίχα. Ένα ολόκληρο κίνημα το τσουβαλοποιεί με τέτοιο τρόπο, όπως έκανε άλλωστε και όσο υπήρχαν οι διαδηλώσεις. Αν ήθελε να είναι ακριβής θα μπορούσε να αναφερθεί σε μερίδα, σε παρείσακτους ή κάτι τέτοιο.

Πολύ χοντρή η απροσεξία του για έναν άνθρωπο που χειρίζεται τόσο επιδέξια την ελληνική γλώσσα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maik85 : 06-09-07 στις 23:25.

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 23:33, 06-09-07:

Αναφερόμενος στο θέμα του άρθρου 16 είπε επί λέξη: "Επί έναν χρόνο κάθε Πέμπτη είχαμε ραντεβού με ταραξίες στο Σύνταγμα".

Όταν το άκουσα με τον τρόπο που το διατύπωσε, μου σηκώθηκε η τρίχα. Ένα ολόκληρο κίνημα το τσουβαλοποιεί με τέτοιο τρόπο, όπως έκανε άλλωστε και όσο υπήρχαν οι διαδηλώσεις. Αν ήθελε να είναι ακριβής θα μπορούσε να αναφερθεί σε μερίδα, σε παρείσακτους ή κάτι τέτοιο.

Πολύ χοντρή η απροσεξία του για έναν άνθρωπο που χειρίζεται τόσο επιδέξια την ελληνική γλώσσα.
Οκ. Δηλαδη αν ελεγε:

"Επί έναν χρόνο κάθε Τεταρτη (ποια μερα εχει αγωνα τελος παντων) είχαμε ραντεβού με ταραξίες στο γηπεδο"

θα το ελεγε για ολους τους φιλαθλους?

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 00:16, 07-09-07:

Οκ. Δηλαδη αν ελεγε:

"Επί έναν χρόνο κάθε Τεταρτη (ποια μερα εχει αγωνα τελος παντων) είχαμε ραντεβού με ταραξίες στο γηπεδο"

Είναι κάτι διαφορετικό να αναφέρεσαι σε διαδηλώσεις που είχαν να κάνουν με αντίδραση σε ένα νόμο που πας να περάσεις και να σε συμφέρει να δείξεις πως δέχεσαι επίθεση για να στρέψεις εκεί τα φώτα και άλλο να μιλάς για έναν αγώνα, που κατά τη γνώμη μου είναι κι αυτό ένα κοινωνικό φαινόμενο, αλλά δεν σε βλάπτει πολιτικά.

Και για να απαντήσω στην ερώτηση, όταν μιλάμε για ένα μαζικό φαινόμενο που το αμαυρώνουν μερικοί, δεν μπορείς να λες πως είχες ραντεβού με τους ταραξίες, όταν οι ταραξίες είναι το 5-10% από αυτή την μάζα, είτε μιλάμε για φοιτητές είτε για οπαδούς.
Αφήνεις αδιευκρίνιστη μία κουβέντα, αν θες να κερδίσεις εντυπώσεις και να αμαυρώσεις, να υποβαθμίσεις, να στρέψεις την κοινή γνώμη, εναντίον αυτού στο οποίο αναφέρεσαι.

Και ξαναδιευκρινίζω πως ίσως κ εμένα να μην με πείραζε, αλλά αυτή η στάση περί κουκουλοφόρων και ταραξιών ήταν-και απ' ό,τι βλέπω παραμένει- η κύρια απάντηση της Κυβέρνησης στο θέμα των αντιδράσεων για το Άρθρο 16.

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:16, 07-09-07:

Οκ. Δηλαδη αν ελεγε:

Σωστή κατ' εμέ. Ανα και κατ' εμέ, έτσι όπως το έχει πει.. και οι δύο ερμηνίες είναι αποδεκτές.

Μπορεί κάποιος να το μεταφράσει ως "Υπήρχαν κάθε Πέμπτη ταραξίες στο Σύνταγμα" αλλά και ως "Όλοι ήταν ταραξίες". Κι οι δύο ερμηνίες είναι εξίσου αποδεκτές, έτσι όπως το έθεσε.

Τώρα για το τι εννοούσε.. δεν έχω βγάλει άκρη.

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:29, 07-09-07:

Το Ακυρο με το Λευκο , δεν ειναι το ιδιο. Ειδικα σε αυτες τις εκλογες.

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:15, 07-09-07:

Σύμφωνα με τον νόμο 3603/07 άρθρο 7 οι συντελεστές του e-steki είναι υποχρεωμένοι να κλείσουν την δημοσκόπηση.

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 23:17, 07-09-07:

Εγώ μπορώ να πω τι θα ψήφιζα αν ήμουν 18?

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 15:30, 09-09-07:

ρε παιδια θελώ να μου απαντησετε οπως ξερετε κ ξερω ειναι σιγουρο οτι θα βγει η ο Καραμανλης η ο Παπανδρεου...
το θεμα ειναι οτι οτι κ να γινει δεν θελω με τιποτα(αποψη μου) να βγει ο παπανδρεου δεν με πειθει αλλα τον ρωταν αλλα απανταει δεν τον παω ρε παιδακι μου...
απο την αλλη για τον καραμανλη δεν λεω τα ιδια μαρεσει ο λογος του κ πολλες φορες μαρεσουν κ οι στοχοι του... ασχετα αν δεν πιστευω οτι θα κανει οσα λεει... δεν ειχα σκοπο με τιποτα να ψηφησω κανενα απο τους 2... το θεμα ειναι ομως οτι δεν θελω με τιποτα να βγει ο Παπανδρεου τι να κανω να ψηφησω καραμανλη?
τωρα θα μου πειτε σιγα μια ψηφος ειναι αυτη εγω ομως δεν το σκεφτομαι ετσι τι να κανω?

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 16:25, 09-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
το θεμα ειναι ομως οτι δεν θελω με τιποτα να βγει ο Παπανδρεου τι να κανω να ψηφησω καραμανλη?
+1. Mε τίποτα Παπανδρέου. Τζιζ, μακρυά, αν είναι τόσο κακός στην αντιπολίτευση, φαντάσου τι έχει να κάνει ως κυβερνήτης. Εγώ δεν ψηφίζω κανέναν, και άκουσα σήμερα και τον Καραμανλή στην συνέντευξη και επίσης απέφευγε να απαντήσει σε κάποια ερωτήματα. Το μόνο που εγώ θα τον ρωτούσα σήμερα στη συνέντευξη ωμά : Τι τον κάνει τόσο αυτοκαταστροφικό και πώς μπορεί να έχει μέσα στο κόμμα του ανθρώπους απ'τη μια σαν τον Ρουσόπουλο, απ'την άλλη όπως τον Ψωμιάδη. Με λίγα λόγια πώς κατάφερε να κάνει ένα κόμμα σαλάτα μπασταρδεύοντας ακροδεξιούς με πρώην πασόκους αφού πρώτα βάφτισε μεσαίο χώρο κάτι που δεν λέει τίποτα στον κόσμο.Θα αποφασίσω τι θα ψηφίσω μία μέρα πριν, πάντως κανένα από τα μεγάλα κόμματα. Είναι πολύ μικροί και οι δυο, απλά ο ένας πουλάει πιο έξυπνα και χαρισματικά το πακέτο του Σταμάτησε να μου στέλνει email και η 'Εφη

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους