Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,709 μηνύματα σε 74,627 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Midnight in Paris - Μεσάνυχτα στο Παρίσι (2011)

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 00:20, 08-10-11:

Midnight in Paris - Μεσάνυχτα στο Παρίσι (2011)
Τα μεσάνυχτα στο Παρίσι μπορεί να συμβεί οτιδήποτε. Είναι πιθανό να πέσεις μούρη με μούρη με τον Νταλί, τον Πικάσο, τον Χέμινγουεϊ και τον Μπονιουέλ κι ίσως την προηγούμενη νύχτα να μιλήσεις με τον Λοτρέκ, τον Ντεγκά και τον Γκογκέν.
«Ξεκίνησα από το ρομαντικό τίτλο, “Μεσάνυχτα στο Παρίσι”, κι αφέθηκα αφήνοντας τα μεσάνυχτα να γίνουν η καρδιά της ταινίας».
Αυτά δηλώνει ο Γούντι Άλεν μιλώντας για το φιλμ.

Πρωταγωνιστής είναι ο Όουεν Γουίλσον, ο οποίος κάθε νύχτα θα κάνει ένα ταξίδι στο παρελθόν που λατρεύει, αυτό της δεκαετίας του ’20 και της Belle Epoque.
πηγή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:46, 08-10-11:

Λοιπόν μέσα στο cinema οι μισοί είχαν πάρει τον υπνάκο τους...
Παρόλο που τα εισιτήρια ήταν προπληρωμένα κι εμείς βρήκαμε τελευταία στιγμή στη δεύτερη θέση.....
Στα συν οι υπέροχες εικόνες από το Παρίσι...
Αχ! έρωτας......
Ο πρωταγωνιστής στο παίξιμο του μου θύμιζε μικρό Γούντι 'Αλεν από το τρόπο που κουνούσε τα χέρια του, από τις μούτες που έκανε μέχρι τον τρόπο που μιλούσε.... Σταν συν ο ηθοποιός που έπαιζε το Νταλί.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 19:28, 10-10-11:

Το είδα χθες... Μέτριο μου φάνηκε. Γενικά δεν είμαι φαν ούτε του Woody Allen ούτε του Παρισιού. Ωραία ιδέα, πολύ ευχάριστα βλεπόταν, η Cotillard θεά, αλλά όχι και τίποτα συναρπαστικό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 11:54, 12-10-11:

Φοβάμαι ότι η ταινία θα μείνει γνωστή μόνο για το γιαούρτι που έφαγε ο Καστανίδης στη Θεσσαλονίκη, ενώ το παρακολουθούσε... Δεν την έχω δει ακόμη, όμως την έχω κατεβάσει και θα τη δω σύντομα, οπότε θα γράψω τη γνώμη μου...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:34, 15-10-11:

Υπέροχη ταινία, πολύ γοητευτική...

Τη συστήνω ανεπιφύλακτα, παρότι τα πρώτα λεπτά μπορεί να βρεθείτε να αναρωτιέστε τι στο καλό πήγατε να δείτε! :p

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 02:07, 23-10-11:

Από τις καλύτερες που είδα φέτος! Σε βάζει στην ατμόσφαιρα της πόλης και σε κάνει να θέλεις να πας εκεί. Και η υπόθεση πολύ πρωτότυπη, πολύ ωραία ιδέα είχε ο Γούντι στα 76 του!!!

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 11:34, 23-10-11:

έβαλα να τη δω χθες το βράδυ αλλά με πήρε ο ύπνος..Ε δε βάζεις ταινία στις 2 και 5 το βράδυ

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 16:17, 23-10-11:

Και εμένα μου άρεσε πολύ...βρήκα τη διαπλοκή του χρόνου,των εποχών,των ιδανικών απλά συναρπαστική...η μεταφορά στο Παρίσι του 1920 και στην belle epoque μου άρεσε πάρα πολύ..βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι εκτίμησα περισσότερο τους ηθοποιούς που αντιπροσώπευαν τις διάφορες προσωπικότητες της εποχής παρά τον Ουίλσον...
Και ναι ο Νταλί ήταν όλα τα λεφτά!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Paris - Diderot (7) - Ιατρική - Από andy27
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κεντρική Ευρώπη.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-16 στις 12:38.
    • Disneyland Paris! - Από zanin
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-06-14 στις 16:30.
    • From Paris with Love (2010) - Από Neraida
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-10 στις 22:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους