Πώς θα χάσω κιλά απ' το στήθος;

αννα_6

Νεοφερμένος

Η αννα_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας :) εχω κολλημα με το στηθος μου..θελω να μικρυνει κ δεν ξερω πως..δεν ειμαι υπερβαρη ..ξερετε αν υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες τροφες θα με βοηθησουν να χασω απτο στηθος? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τι να χάσεις καλέ, δωστο σε μένα :P
Seriously though, δε νομίζω να υπάρχουν τροφές που να συμβάλλουν σε αυτό. Λογικά μόνο με επέμβαση μπορεί να γίνει κάτι. Αν ήσουν υπέρβαρη και έχασες κιλά απότομα, αυτό επηρεάζει το στήθος και δημιουργεί χαλάρωση. Νομίζω όμως πως διορθώνεται με ασκήσεις για το στήθος. Αν δεν ισχύει αυτό, δεν βλέπω το λόγο να θέλεις να μικρυνει ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αννα_6

Νεοφερμένος

Η αννα_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
δεν εχω σοβαρο λογο..απλα μου αρεσουν τα μικρα στηθη κ θα ηθελα να χασω κ γω..οχι ευτυχως δεν υπαρχει χαλαρωση κ σιγουρα δεν θελω να κανω πλαστικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
δεν εχω σοβαρο λογο..απλα μου αρεσουν τα μικρα στηθη κ θα ηθελα να χασω κ γω..οχι ευτυχως δεν υπαρχει χαλαρωση κ σιγουρα δεν θελω να κανω πλαστικη.
Ρε συ τα περισσότερα αρσενικά προτιμούν μεγάλο στήθος, και όσες έχουν μικρό θέλουν μεγαλύτερο. Μην κομπλαρεις, σίγουρα θα υπάρχει σωστή αναλογία με το υπόλοιπο σώμα σου, εφόσον δεν ήσουν υπέρβαρη κτλ. Συμβιβασου με αυτό που έχεις και δες το σαν πλεονέκτημα. ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
οχι απλα δες το σαν πλεονεκτημα αλλα ειναι πλεονεκτημα καλη μου. θα πρεπε να χαιρεσαι οχι να θες να το μικρυνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παιδιά ούτε και εμένα μου αρέσει που έχω μεγάλο στήθος.:confused:
Δεν είναι πάντα πλεονέκτημα.
Θα προτιμούσα να έχω απλώς λίγο μικρότερο. Νιώθω ότι δεν ταιριάζει με το σώμα μου.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Το μικρό είναι καλύτερο. Προσωπικά χ*στηκα αν αρέσει στους άντρες το DD περισσότερο από το Α ή το Β. Έχετε ρωτήσει ποτέ αυτές που έχουν μεγάλο στήθος αν νιώθουν πόνο στην πλάτη ή την μέση τους; Πώς νιώθουν όταν τρέχουν; Είναι επίσης πιο επιρρεπεις στους τραυματισμούς, δεν νιώθουν άνετα όταν ασκούνται (πολλές φορές πονάνε), δεν βρίσκουν ρούχα/σουτιέν/μαγιώ που να εφαρμόζουν καλά, το κέντρο της προσοχής είναι το στήθος τους, το σουτιέν αφήνει βαθιές γραμμές στους ώμους, κτλ.

Αν αδυνατίσεις ίσως μικραίνει λίγο, αλλιώς η μόνη λύση είναι η επέμβαση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
πηγαινε σε καποιο γυμναστηριο και εκει θα σου δειξουν ασκησεις για το στηθος.προσωπικα οταν αρχισα την γυμναστικη ειδα οτι μου μικρυνε αισθητα.δεν νομιζω να υπαρχουν καποιες τροφες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Το μικρό είναι καλύτερο. Προσωπικά χ*στηκα αν αρέσει στους άντρες το DD περισσότερο από το Α ή το Β. Έχετε ρωτήσει ποτέ αυτές που έχουν μεγάλο στήθος αν νιώθουν πόνο στην πλάτη ή την μέση τους; Πώς νιώθουν όταν τρέχουν; Είναι επίσης πιο επιρρεπεις στους τραυματισμούς, δεν νιώθουν άνετα όταν ασκούνται (πολλές φορές πονάνε), δεν βρίσκουν ρούχα/σουτιέν/μαγιώ που να εφαρμόζουν καλά, το κέντρο της προσοχής είναι το στήθος τους, το σουτιέν αφήνει βαθιές γραμμές στους ώμους, κτλ.

Αν αδυνατίσεις ίσως μικραίνει λίγο, αλλιώς η μόνη λύση είναι η επέμβαση.:/:

Συγγνωμη,αλλα ολα αυτα τα ''προβληματα''που αναφερεις δεν ισχυουν!!Τι πονος;;Δυσκολια στην ασκηση και στο τρεξιμο;;Το κανεις να φαινεται τραγικο,ενω ολα ειναι απολυτως φυσιολογικα!!:/:
Δεν νομιζω οτι υπαρχουν σημαντικες διαφορες στο μεγαλο η μικρο στηθος!!Προσωπικη μου αποψη παντως...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Συγγνωμη,αλλα ολα αυτα τα ''προβληματα''που αναφερεις δεν ισχυουν!!Τι πονος;;Δυσκολια στην ασκηση και στο τρεξιμο;;Το κανεις να φαινεται τραγικο,ενω ολα ειναι απολυτως φυσιολογικα!!:/:
Δεν νομιζω οτι υπαρχουν σημαντικες διαφορες στο μεγαλο η μικρο στηθος!!Προσωπικη μου αποψη παντως...:)

Έχει δίκιο.
Είναι δύσκολο να έχεις μεγάλο στήθος. Ακόμα καμπουριάζεις κιόλας..Πέφτεις μπροστά, πως να το πω.:P
Και στο τρέξιμο φυσικά. Όταν είναι μεγάλα, είναι βαριά..δυσκολεύει και την αναπνοή πολύ.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, είτε ταιριάζει στο σώμα της κοπέλας είτε όχι, το μεγάλο στήθος είναι "βαριά" υπόθεση.:P
Βασικά, καμία δεν πρέπει να την ενδιαφέρει αν αρέσει στα αγόρια ή την κάνει πιο ελκυστική. Σημασία έχει η υγεία, και αν νιώθει εκείνη καλά και άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Συγγνωμη,αλλα ολα αυτα τα ''προβληματα''που αναφερεις δεν ισχυουν!!Τι πονος;;Δυσκολια στην ασκηση και στο τρεξιμο;;Το κανεις να φαινεται τραγικο,ενω ολα ειναι απολυτως φυσιολογικα!!:/:
Δεν νομιζω οτι υπαρχουν σημαντικες διαφορες στο μεγαλο η μικρο στηθος!!Προσωπικη μου αποψη παντως...:)

Το μεγάλο στήθος επηρεάζει το κέντρο βάρος σου με αποτέλεσμα να ζορίζεται περισσότερο η μέση ή/και η ωμοπλάτη. Αν δεν φοράς αθλητικό σουτιέν που να εφαρμόζει καλά δεν μπορείς να τρέξεις άνετα. Αν φοράς απλό σουτιέν και ειδικά όταν δεν εφαρμόζει καλά (πολύ συχνό φαινόμενο στα άτομα που έχουν μεγάλο στήθος), τραυματίζεσαι πολύ εύκολα όταν τρέχεις (ξέρεις αυτή η κίνηση που κάνουν και πηγαίνουν πάνω-κάτω ασκεί μεγάλη πίεση στον συνδετικό ιστό του στήθους και την επόμενη μέρα νιώθεις δυσφορία).

Και φυσικά, ας μη ξεχάσουμε το σημαντικότερο... το μεγάλο στήθος "πέφτει" πιο γρήγορα από το μικρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Συγγνωμη,αλλα ολα αυτα τα ''προβληματα''που αναφερεις δεν ισχυουν!!Τι πονος;;Δυσκολια στην ασκηση και στο τρεξιμο;;Το κανεις να φαινεται τραγικο,ενω ολα ειναι απολυτως φυσιολογικα!!:/:
Δεν νομιζω οτι υπαρχουν σημαντικες διαφορες στο μεγαλο η μικρο στηθος!!Προσωπικη μου αποψη παντως...:)

καταρχάς το C (μεγαλούτσικο) από το DD πχ ή το F απέχουν κάτι έτη φωτός ως προς την ευκολια...χρήσης τους από το άτομο που τα φέρει.
Δεν έχω μεγάλο στήθος, έχει όμως η αδελφή μου και είναι πολύ συχνό το μεταξύ μας joke --δώσε μου βρε συ ένα νουμεράκι--να σου δώσω 2 καλύτερα???
και αν την πιστεψω (που την πιστεύω γιατί...το βλέπω(!)) το πραγματικά μεγάλο στήθος είναι όντως προβληματικό και όλα τα προβλήματα που αναφέρθηκαν ισχύουν ακριβώς όπως αναφέρθηκαν.
ΑΠό την αδελφή μου επίσης ξέρω ότι εκτός από κάποιες ασκήσεις που βοηθάνε να ...διατηρείται στο ύψος του, μόνο ύστερα από απώλεια κιλών (αν μιλάμε για άτομο με παραπανίσια κιλά) ή με εγχείρηση μπορεί να μειωθεί :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το στήθος δεν αποτελείται από λίπος;
Άρα για να πέσει το πολύ, είναι λογικό να χρειάζεται γυμναστική και απώλεια κιλών/λίπους.

Μια μακρινή ξαδέλφη είχε πραγματικά μεγάλο πρόβλημα με το μέγεθος το στήθος της και απευθύνθηκε σε χειρούργο.
Νομίζω πως αν δεν υπάρχει σημαντικό πρόβλημα, το χειρουργείο να'ναι η 2η σκέψη σου.

Ξεκίνησε κανονικά με διατροφή και άσκηση και θα δεις διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
(πρακτικα γυμναστικη και λιπος καψε,,και θα βοηθησει..παντως εχω ακουσει οτι πολλες γυναικες πιο νεες δεν τους αρεσε το μεγαλο στηθος τους και μετα το εκτιμησαν..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αννα_6

Νεοφερμένος

Η αννα_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τι γυμναστικη μου προτεινετε?? ημουν χρονια αθλητρια σε κολυμβηση κ βολευ κ τα γυμναστηρια τα βαριεμαι..εχετε να μ προτεινετε κατι για το σπιτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
έχω μεγάλο στήθος (φοράω Ε ) και πραγματικά το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω εύκολα σουτιέν.... πότε δε με δυσκόλεψε στο τρέξιμο ή σε άλλα πράγματα.... ίσα ίσα ;).... !!! άννα τσέκαρε αυτό το βίντεο στο you tube (δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει με το στήθος αλλά σαν γυμναστική είναι πολύ καλό)
https://www.youtube.com/watch?v=W9ucbo_fx64
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ξέρω μια κοπέλα με μεσαίο στήθος που ξεκινησε kick boxing και λιποδιαλυτικα για να κάνει γράμμωση σε όλο το σώμα. Τώρα πια δουλεύει σαν μοντέλο αθλιτισμού, κάνει personal training και διδάσκει πολεμικές τέχνες. Μιλάμε για απίστευτο σώμα (και πολλά λεφτά που πλέον βγάζει από αυτό). Ε, το στήθος της εξαφανίστηκε. Μιλάμε χάθηκε τελείως (έβαλε σιλικόνη λίγο αργότερα). Αλλα το θέμα είναι πως αν χάσεις λίπος (μην πεις ότι "δεν έχεις" να χάσεις, γιατί και αυτή αδύνατη ήταν πριν ξεκινήσει τον αθλητισμό. Λίπος δεν σημαίνει απαραίτητα και τόφαλος) θα μικρύνει το στηθος αρκετά γιατί στην ουσία από λίπος αποτελείται (για αυτό και "πέφτει" με τα χρόνια και δεν σηκώνεται χωρίς πλαστική, δεν έχει μυες ή κόκκαλα να το στηρίξουν. Ακόμα και όταν κάνεις ασκήσεις "στήθους" τους μύες ΚΑΤΩ από το στήθος γυμνάζεις).
Γενικά, κάνε πολύ αεροβική και βάρη (τρέξιμο, κολύμπι, χορό, ποδήλατο, έλξεις, push ups κλπ) και περιόρισε τα λίπη στην διατροφή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,,,γιαυτο και οι περισσοτερες αθλητριες εντασης -δρομεις πχ- και παραγυμνασμενες χανουν το στηθος τους..

οταν γινεται η γυναικα πολυ μυωδης,,χανει λιπος απο στηθος περιφερεια..

και στην ακραια μορφη γινεται σαν ανδρας με κεφαλι γυναικας



οποτε κανε τιποτα βαρη για τους μυες και τρεξιμο..

με τα βαρη σιγουρα θα μικρυνει-σφιξει το στηθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Εγώ βλέπω αυτό το θέμα κι αν και θα βγω ελαφρώς οφ τόπικ θέλω να ρωτήσω: έχουμε όλοι την ίδια αντίληψη της φράσης "μεγάλο στήθος"; Δεν μετριέται ας πούμε σε εκατοστά ή σε γραμμάρια να μπορείς να πεις μια τάξη μεγέθους. Είμαστε σίγουροι λοιπόν οτι όλοι μας όταν λέμε "μεγάλο στήθος" καταλαβαίνουμε το ίδιο πράγμα; Για κάποιον μεγάλο στήθος μπορεί να είναι το νούμερο 1 +, για άλον το νούμερο 2+, για άλλον το νούμερο 3 + and so the story goes. Στους άντρες τι αρέσει τελικά; Κι αν όντως τους αρέσει το μεγάλο στήθος (όπου μεγάλο ας θεωρήσουμε από νούμερο 3-4 και πάνω), γιατί όλα τα μοντέλα στις πασαρελες και γενικά τα σεξ σίμπολς είναι γυναίκες με μικρά ώς μεσαία στήθη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
Στους άντρες τι αρέσει τελικά; Κι αν όντως τους αρέσει το μεγάλο στήθος (όπου μεγάλο ας θεωρήσουμε από νούμερο 3-4 και πάνω), γιατί όλα τα μοντέλα στις πασαρελες και γενικά τα σεξ σίμπολς είναι γυναίκες με μικρά ώς μεσαία στήθη;:hmm:

Τα μοντέλα τα θέλουν οι σχεδιαστές σκελετωμένα για να μπορούν ευκολότερα να αλλάζουν ρούχα κατά τη διάρκεια των επιδείξεων. Ένας άλλος λόγος είναι ότι θέλουν να προβάλουν το ρούχο πρωτίστως και όχι τις καμπύλες της κάθε σεξοβόμβας. Γι' αυτό σκελετοποιούν τα κορίτσια με αυστηρές δίαιτες (ένα μήλο την ημέρα, μισό αγγουράκι, 3 μπιζέλια, και τέτοια... :hehe:)

Υποτίθεται οι τέλειες αναλογίες είναι όταν το μήκος της περιφέρειας της λεκάνης ισούται με αντίστοιχο του στήθους. Αυτός ο κανόνας είναι ανεξάρτητος μεγέθους. Αν τώρα είσαι λίγο πιο τεμπελόσκυλο στο κρεβάτι προτιμάς μία βυζαρού με μεγάλο κούτελο.

Για να έχεις τα μαξιλαράκια σου και κάπου να ακουμπάς το τασάκι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top