Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κάρτα sim

cr 7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cr 7
Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O cr 7 έγραψε στις 14:37, 14-10-11:

Παιδιά πήρα ένα κινητό(samsung galaxy 550) αλλά για κάποια πράγματα θέλε κάρτα sim έψαξα εξονυχιστικά το κουτί αλλά δεν βρήκα καμία ξέρετε πώς μπορώ να βρω.Επίσης την ίδια περίπτωση έχω και με ένα stickάκι cosmote internet on the go και αυτό θέλει κάρτα sim αλλά δεν βρήκα.Τι έχετε να πείτε? Μην με παρεξηγήσετε είμαι λίγο άσχετος σε αυτά τα θέματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 14:43, 14-10-11:

κάρτα sim παιδί μου. Το νούμερο, την κάρτα που αγοράζεις και από περίπτερο (πακέτο σύνδεσης vodafone, what's up κτλ). Τον αριθμό σου, πως το λένε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:25, 14-10-11:

Αυτος ξερει το σαμσουνγκ και δεν ξερει τη σιμ.

Δηλωνει 12 τρομαρα του, οποτε θα μαι καλη

Βρε συ χρησιμοποιεις διαδικτυο και κινητο και δεν ξερεις τι ειναι η σιμ? Δεν παει το μυαλο σου οταν λεει καρτα, ζηταει καρτα τηλεφωνου? Δεν αφηνετε αυτα λεω γω να στρωθειτε στο διαβασμα?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:03, 14-10-11:

αυτό είναι η κάρτα sim (κάνε κλικ)

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O cr 7 έγραψε στις 16:10, 14-10-11:

Ευχαριστώ για την βοήθεια τα κατάλαβα όλα αλλά στο στικάκι cosmote internet on the go τι βάζω(δηλαδή όπως στο κινητό vodafone,what's up κ.α.)????

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:21, 14-10-11:

είσαι σίγουρος ότι σου ζητάει κάρτα sim?

μήπως σου ζητάει microSD memory card?
Δεν έχω stick της cosmote και δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να εννοεί ο ποιητής, γιατί δεν πάς από ένα Γερμανό/Cosmote shop να τους ρωτήσεις?

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

O cr 7 έγραψε στις 16:35, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
είσαι σίγουρος ότι σου ζητάει κάρτα sim?

μήπως σου ζητάει microSD memory card?
Δεν έχω stick της cosmote και δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να εννοεί ο ποιητής, γιατί δεν πάς από ένα Γερμανό/Cosmote shop να τους ρωτήσεις?
Οι οδηγίες γράφουν να τοποθετήσω την κάρτα sim ή usim ενεργοποιημένη.Και λογικά σε λίγο θα πάω στον γερμανό από εκεί που το πήρα δηλαδή.

Παράθεση

roka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roka
Ο roka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O roka έγραψε στις 16:39, 14-10-11:

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pa...OnTheGo_BP_Ten

Εδώ θα βρεις προγράμματα. Βάζω της cosmote γιατί τέτοιο στικάκι έχεις και συνήθως είναι κλειδωμένα για το συγκεκριμένο πάροχο μόνο.

Το στικάκι έχει μία υποδοχή όπου μπαίνει η σιμ πχ

Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 17:38, 14-10-11:

χαχαχαχα........... άσχετο αλλά τέτοιο κινητό έχει η κολλητή μου

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

O cr 7 έγραψε στις 19:10, 14-10-11:

Και ξέρετε πόσο κάνει μια κάρτα sim?

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 19:23, 14-10-11:

νομιζω πως 5 ευρω κανουν ολες.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:24, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από cr 7
Και ξέρετε πόσο κάνει μια κάρτα sim?
Αν παρεις καρτοκινιτου κανει 5, και εχει μεσα 5ευρο ομιλιας.
Αλλιως αν κανεις συμβολεο (αυτο θα πρεπει να στο κανει καπιος γονιος) δεν πληρωνεις κατι στην ουσια, αλλα μετα σου ερχετε λογαριασμος καθε μηνα, οπως το σταθερο, αναλογα με της κλησεις που κανεις.

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

O cr 7 έγραψε στις 20:52, 14-10-11:

Οκ ευχαριστώ πολύ το έλυσα το πρόβλημα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αρτεμιδα (Άρτεμις)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αρτεμιδα
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H αρτεμιδα έγραψε στις 16:51, 29-08-12:

Πακέτο σύνδεσης What's up θα βρω σε οποιοδήποτε περίπτερο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:01, 29-08-12:

Για περίπτερο δεν ξέρω, αλλά θα βρεις σίγουρα είτε στον Γερμανό είτε σε κάποιο κατάστημα Cosmote.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

αρτεμιδα (Άρτεμις)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αρτεμιδα
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H αρτεμιδα έγραψε στις 17:02, 29-08-12:

Ευχαριστώ!

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 14:30, 20-04-14:

Ρε παιδιά εδώ και 2-3 ώρες δεν μου αναγνωρίζει το κινητό την κάρτα sim. Έχει πάνω το σηματάκι μαζί με ένα χ και δεν έχει καθόλου σήμα.Όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει "Δεν έχετε εγγραφεί στο δίκτυο". Το ανοιγόκλεισα αρκετές φορές αλλά ακόμα το ίδιο.Την έχω αρκετά χρόνια.Μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα ή λέτε στη συνέχεια να είναι εντάξει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:18, 20-04-14:

Δεν νομίζω να είναι θέμα δικτύου, μάλλον θα χρειαστείς αντικατάσταση κάρτας sim.
Έχεις κάποιο άλλη κάρτα sim, τουλάχιστον να διαπιστώσεις αν είναι πρόβλημα της συσκευής;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:38, 20-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Ρε παιδιά εδώ και 2-3 ώρες δεν μου αναγνωρίζει το κινητό την κάρτα sim. Έχει πάνω το σηματάκι μαζί με ένα χ και δεν έχει καθόλου σήμα.Όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει "Δεν έχετε εγγραφεί στο δίκτυο". Το ανοιγόκλεισα αρκετές φορές αλλά ακόμα το ίδιο.Την έχω αρκετά χρόνια.Μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα ή λέτε στη συνέχεια να είναι εντάξει;
Μήπως να τη βγάλεις από το κινητό και να τη ξαναβάλεις; Και εμένα μια φορά είχε χ στο σήμα για πολλές ώρες και όταν το έκανα αυτό ήταν οκ.. Το δοκίμασες;

Παράθεση

Loret

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Loret
Ο Loret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Loret έγραψε στις 17:59, 20-04-14:

Πήγαινε στον Γερμανό να το δουν και να σου πούν τι συμβαίνει, μάλλον πρόβλημα sim αλλά μπορεί να μήν είναι για πέταμα.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 22:48, 20-04-14:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά έφταιγε η συσκευή γιατί δεν αναγνώριζε καμια
sim.Οπότε αναγκαστικά αποχαιρέτησα το Xperia κ γύρισα στη συσκευή των 30. :/
Αν βρω χρονο θα πάω τη συσκευή στη Vodafone να δω τί έχει κ αν είναι δυνατόν να φτιαχτεί.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:59, 20-04-14:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά έφταιγε η συσκευή γιατί δεν αναγνώριζε καμια
sim.Οπότε αναγκαστικά αποχαιρέτησα το Xperia κ γύρισα στη συσκευή των 30. :/
Αν βρω χρονο θα πάω τη συσκευή στη Vodafone να δω τί έχει κ αν είναι δυνατόν να φτιαχτεί.
Ωχ περαστικά. Έχω τραυματικές εμπειρίες με το σέρβις της βόνταφον. Καλή τύχη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    SuspiciousMinds

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πιστωτική Κάρτα; - Από eimaimathitis
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-05-17 στις 19:38.
    • Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων - Από aggeliki!
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-13 στις 11:16.
    • Η Κάρτα του ΓΑΠ και ο θεός των Ρότσιλδς - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-09-10 στις 20:47.
    • Φοιτητική κάρτα - Από Wolly
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-09-08 στις 12:57.
    • Κάρτα γραφικών - Από agioklima
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-08 στις 02:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους