Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Zeitgeist - Το πνεύμα των καιρών

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 03:50, 30-05-09:

Αναρωτήθηκα εξ' αιτίας του video που παρέθεσες που επικεντρώνεται αποκλειστικά στο κομμάτι αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:56, 30-05-09:

Ελπιζω απο το #48 να γινεται κατανοητο οτι δεν προκειται για δικο μου κολλημα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 30-05-09 στις 23:01.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:46, 30-05-09:

Πάντως το βίντεο που αμφισβητεί το Zeitgeist, είναι σκηνοθετικά, όμοιο με το Zeitgeist...
...Έγινε Σχολή τελικά αυτο το ντοκυμαντέρ;

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:33, 08-09-09:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:28, 01-02-11:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:19, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
...
Διευκρινήσεις και περίληψη για την αποκαλυπτική συνέντευξη Ρούσσο

Ο σκηνοθέτης του Χόλυγουντ και παραγωγός ντοκυμαντέρ Ααρόν Ρούσσο..
Ο Ροκφέλερ είπε επίσης στο Ρούσσο ότι τα ιδρύματα της δυναστείας ...αυτές τις καταπληκτικές «προβλέψεις».

... μοντέλο. (κοινωνική μηχανολογία)

Αυτή η αποκάλυψη ...
Ο Ροκφέλερ ...

Σύμφωνα με τις συζητήσεις Ροκφέλερ – Ρούσσο, ...

Ο Ρούσσο αηδιασμένος από τις κυνικές ομολογίες του Ροκφέλερ για τον παγκόσμιο έλεγχο των ανθρώπων από την "ελίτ", διέσπασε τη φιλία που είχε αρχικά αναπτύξει και έκοψε τελείως τις επαφές.

( προσωπική μου έκφραση αηδίας!) : Και μόνον που μας έβαλαν να "τα" συζητάμε, θεωρώ, πως ήδη το ξεκίνησαν... μαζί μας!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zopy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zopy
H Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Zopy πωω χαμός.. έγραψε στις 17:51, 09-02-11:

Έχω δει και τα τρία. Απίστευτα...

Παράθεση

updown

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη updown
Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

O updown έγραψε στις 18:04, 09-02-11:

Μπραβο σε αυτους που τα κανουνε.Αν και ειναι καπως υπερβολικοι σε ορισμενα θεματα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zopy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zopy
H Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Zopy πωω χαμός.. έγραψε στις 19:13, 09-02-11:

Εγώ όμως έχω έναν ενδοιασμό... Πώς ξέρουμε ότι ΟΟΟΟΛΑ αυτά που μας λένε είναι αλήθεια;

Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wolly
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε στις 02:53, 20-02-11:

Το νόημα και των 3 ταινιών είναι μεγάλο! Δεν έχει σημασία αν συμφωνούμε απόλυτα σε όλα τα θέματα που ανέπτυξε ή όχι (το είπαν και οι δημιουργοί αυτό)! Σημασία έχει ότι δίνει τροφή για σκέψη! Ξέρουμε ΟΛΟΙ πολύ καλά ότι το σύστημα αυτό δεν μπορεί να λειτουργήσει! Αυτό το σύστημα έφερε τους 2 παγκόσμιους πολέμους,τις κρίσεις και όχι μόνο στο όνομα του κέρδους των λίγων! Ώρα για αλλαγή και η αλλάγη δεν θα έρθει απο τις ιδεολογίες, ούτε τις αριστερές ούτε τις δεξιές! Αλλά από εμάς τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ χωρίς φυλετικές, πολιτικές και άλλες διακρίσεις!Ας σταματήσουμε να επηρρεαζόμαστε απο την τηλεόραση,τις εφημερίδες και όλα τα μέσα που χρησιμοποιούν οι κυβερνήσεις και τα άλλα κόμματα, που αποτελούν πιόνια των "ατόμων που ελέγχουν τα πάντα στο κόσμο"!Αυτοί που είναι στο προσκήνιο, δεν ειναι αυτοί που κυβερνούν πραγματικά!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:22, 20-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Wolly
έρουμε ΟΛΟΙ πολύ καλά ότι το σύστημα αυτό δεν μπορεί να λειτουργήσει!
Εχει λειτουργεισει εδω και περισσοτερα χρονια απο οσα ζουμε ολοι εδω μεσα... Απλως τωρα αρχιζει να ερχετε η παρακμη του συστιματος...

Παράθεση

Last Stand

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Last Stand
Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Last Stand έγραψε στις 22:24, 24-02-11:

Παιδιά λυπάμαι αλλά τα λεγόμενά τους περιλαμβάνουν αρκετά κομμάτια με καθαρά συνομωσιολογικό χαρακτήρα, αυθαίρετες σκέψεις που δεν αποδεικνύονται, έχουν όμως την ιδιότητα να τρυπώνουν στα μυαλά των ανθρώπων με χαρακτηριστική ευκολία. Συνοπτικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι σου λένε αυτά που θέλεις να ακούσεις, χρησιμοποιώντας την κλασική τακτική των περιθωριακών αιρέσεων της Αμερικής.

Ο κόσμος μας είναι πολύ πιο πολύπλοκος απ' όσο παρουσιάζεται στα video τους.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 02:53, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Last Stand
Παιδιά λυπάμαι αλλά τα λεγόμενά τους περιλαμβάνουν αρκετά κομμάτια με καθαρά συνομωσιολογικό χαρακτήρα, αυθαίρετες σκέψεις που δεν αποδεικνύονται, έχουν όμως την ιδιότητα να τρυπώνουν στα μυαλά των ανθρώπων με χαρακτηριστική ευκολία. Συνοπτικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι σου λένε αυτά που θέλεις να ακούσεις, χρησιμοποιώντας την κλασική τακτική των περιθωριακών αιρέσεων της Αμερικής.

Εντάξει.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 15:35, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Last Stand
...

Βασικά, ο κόσμος είναι απλός, μακριά από την πολυπλοκότητα που απαιτείται, για να τον κάνουμε...video, νομίζω...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:26, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Βασικά, ο κόσμος είναι απλός
Ο κοσμος, κατ'εμε, ειναι τοσο απλος που για αυτο ακριβος δεν μπορουμε να τον κατανοησουμε...!
Η ανρθωπινη σκεψη ειναι συνθετη, και θελοντας να καταληξει στο πως λειτουργει ο κοσμος, αναλυωντας και συνθετοντας κατα "επιστιμονικο", ή απλος λογικο καμια φορα, τροπο τα δεδομενα, καταληγει σε μεγαλα μπλεξιματα, που αν κατσεις να βρεις την ακρη του καθε νηματος, θα δεις οτι καταληγει υπερβολια απλα σε σχεση με το κουβαρι που ολοι κηνυγαμε...

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 22:43, 30-10-11:

Δεν ξέρω πόσοι έχουν δει το συγκεκριμένο ντοκιμαντέρ και ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη αν υπάρχει παρόμοιο θέμα απλά το είδα χθές και πραγματικά μου έκανε τεράστια εντύπωση..
Θέλω να ακούσω μερικές απόψεις από όσους το έχουν δει οπότε όσοι πιστοί...

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 23:24, 30-10-11:

Καλό θα ήταν σαν άπιστη να μου πεις τις δικές σου σκέψεις πάνω στο θέμα... Θα ήθελα να ακούσω τον άπιστο σε σχέση με το zeitgeist...

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 23:35, 30-10-11:

Τι εννοείς άπιστη?
Ως προς τη θρησκεία?γιατί αν εννοείς κάτι τέτοιο δεν θα με χαρακτήριζα άπιστη...
Παρότι πάντα είχα την ιδέα ότι η χ ψ θρησκεία μπορεί να μην είναι τίποτα παραπάνω από μια απάτη πίστευα ίσως όπως πάντα έλεγα γιατί ο χριστιανισμός μου έκανε γενικότερα ως θρησκεία ή μάλλον ως φιλοσοφία...
Ωστόσο αυτά που είδα με έκαναν να ξανασκεφτώ πολλά πράγματα...Ανάμεσα σε αυτά και το θέμα της απάτης που τώρα μάλλον έχω αρχίσει να το αντιμετωπίζω περισσότερο ως πλάνη και λιγότερο ως απάτη...
Αυτά που λέει ο δημιουργός του ντοκιμαντέρ είναι πραγματικά αποκαλυπτικά για μένα τουλάχιστον...
Ωστόσο εγώ όταν ζήτησα απόψεις δεν αναφερόμουν αποκλειστικά στο θέμα της θρησκείας...Σε κάθε περίπτωση όμως η δική σου άποψη?ποια είναι?

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 23:41, 30-10-11:

Εμένα η άποψη μου είναι ότι ο προπαγανδιστικός-επιθετικός τόνος του με έκανε να το παρατήσω στα μισά για χάρη μιας τεκίλας και να σκεφτώ ότι προφανείς καταστάσεις παρουσιάζονται σαν μια αλήθεια που κρύβεται.

Αλλά τι ξέρω εγώ, στην τελική προτιμώ την τεκίλα από τη βότκα (sic)...

Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 23:46, 30-10-11:

Και τα τρια zeitgeist παρουσιαζουν μια αλλη πλευρα της πραγματικοτητας αλλα, ας αντιμετωπισουμε με λογικη και σκεπτικισμο τα οσα δεχομαστε ως ερεθισματα.κρινεις και αποκρυσταλλωνεις την αποψη σου.
Παντως ειναι ενδιαφερον το θεμα που θιγεται για το υπαρχων τεχνοκρατικο συστημα και την εννοια του χρεους σε μια απο τις ταινιες zeitgeist,οπως και για την ανθρωπινη φυση στο zeitgeist 3.

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sasg έγραψε στις 23:53, 30-10-11:

Δυστυχώς έχω δει μόνο αυτό που βγήκε το 2007 δεν ξέρω ποιο είναι (νομίζω το πρώτο) και έχω σκοπό να δω σήμερα αυτό που βγήκε το 11..
Θα συμφωνήσω ότι ο επιθετικός τόνος του με έκανε κάπως να είμαι επιφυλακτική ωστόσο αυτά που λέει είναι πολύ ενδιαφέροντα και σε βάζουν σε μεγάλη σκέψη...
Όσον αφορά το θέμα του χρέους ναι είναι όντως πολύ ενδιαφέρον γιατί κατά κάποιο τρόπο επιβεβαιώνει αυτά που λίγο πολύ όλοι έχουμε ακούσει και σκεφτόμαστε..
Πάντως σε κάθε περίπτωση είτε είναι απολύτως σωστός είτε απολύτως λάθος ή κάπου στη μέση σε βάζει να σκεφτείς πάνω σε πράγματα που μπορείς να θεωρείς ως δεδομένα παραδείγματος χάρη το θέμα της θρησκείας...
Εγώ άνοιξα αυτό το θέμα ακριβώς γιατί μου έκαναν μεγάλη εντύπωση τα όσα είδα και ήθελα να μάθω τις απόψεις και των άλλων...δεν είπα ποτέ ότι ενστερνίζομαι τα όσα ειπώθηκαν στο ντοκιμαντέρ αλλά σίγουρα με έβαλαν σε μεγάλη σκέψη....

Παράθεση

Cristina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cristina
H Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H Cristina έγραψε στις 17:22, 05-02-14:

Δεν ξέρω αν είναι ΟΚ που επαναφέρω το θέμα, αλλά μιας και έχουν περάσει τα χρόνια, έχουν υπάρξει εξελίξεις από το 2007 που ξεκίνησε αυτό το thread, θα ήθελα πολύ να άκουγα τις απόψεις σας για το συγκεκριμένο κίνημα.

Το βλέπω να εξαπλώνεται με γοργούς ρυθμούς και στην Ελλάδα. Εδώ, στο βορρά της Ευρώπης, υπάρχει πολύς κόσμος που το υποστηρίζει και μάλιστα φανατισμένα θα μπορούσα να πω, φαντάζομαι λόγω της τεχνολογικής σκοπιάς του κινήματος που θεωρεί ότι όλα τα ανθρώπινα προβλήματα -φτώχια, πείνα, αρρώστιες, δουλεία, κλπ- θα βρουν τη λύση τους μέσω της τεχνολογίας και της επιστήμης.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω τη σκοπιά των μη φανατισμενων με το κίνημα μιας και με τους οπαδούς του κινήματος έχω συζητήσει κατ' εξακολούθηση. :-)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 01:32, 06-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Cristina
Δεν ξέρω αν είναι ΟΚ που επαναφέρω το θέμα, αλλά μιας και έχουν περάσει τα χρόνια, έχουν υπάρξει εξελίξεις από το 2007 που ξεκίνησε αυτό το thread, θα ήθελα πολύ να άκουγα τις απόψεις σας για το συγκεκριμένο κίνημα.

Το βλέπω να εξαπλώνεται με γοργούς ρυθμούς και στην Ελλάδα. Εδώ, στο βορρά της Ευρώπης, υπάρχει πολύς κόσμος που το υποστηρίζει και μάλιστα φανατισμένα θα μπορούσα να πω, φαντάζομαι λόγω της τεχνολογικής σκοπιάς του κινήματος που θεωρεί ότι όλα τα ανθρώπινα προβλήματα -φτώχια, πείνα, αρρώστιες, δουλεία, κλπ- θα βρουν τη λύση τους μέσω της τεχνολογίας και της επιστήμης.

Θα με ενδιέφερε να ακούσω τη σκοπιά των μη φανατισμενων με το κίνημα μιας και με τους οπαδούς του κινήματος έχω συζητήσει κατ' εξακολούθηση. :-)
Κοίτα το Zeitgeist έχει όντως κάποιες ενδιαφέρουσες απόψεις, το κακό είναι όμως πως η επιστήμη δεν μπορεί να λύσει όλα τα προβλήματα διότι αν μπορούσε θα το είχε ήδη κάνει. Η φτώχεια, η πείνα, η δουλεία κτλ είναι προβλήματα φτιαγμένα από τους ανθρώπους. Αυτή τη στιγμή διαθέτουμε την τεχνολογία για να φτιάξουμε τα πάντα πάνω στον πλανήτη, δεν το κάνουμε όμως για πολιτικοοικονομικούς λόγους.
Πρέπει να γίνουν πολλές αλλαγές στον τρόπο που λειτουργεί η ανθρωπότητα και κυρίως στον οικονομικό τομέα. Το σύστημα της ελεύθερης αγοράς δημιουργεί πόλους (πάμφτωχοι - πάμπλουτοι) που κρατάνε τους ανθρώπους σαν σύνολο πίσω. Δυστυχώς αυτό το σύστημα δεν πρόκειται να καταργηθεί άμεσα καθώς είναι παγκόσμιο και για την κατάργησή του απαιτείται μια παγκόσμια κυβέρνηση, δηλαδή όλη η Γη να είναι ενωμένη χωρίς σύνορα κάτι πάλι απίθανο καθώς καμία χώρα πλέον δεν διαθέτει τα μέσα ώστε να επιβληθεί παγκοσμίως κυρίως λόγω φόβου πυρηνικών. Οπότε φτάνουμε στο σημερινό τέλμα όπου βλέπουμε τον κόσμο να καταρρέει γύρω μας αλλά δεν κάνουμε τίποτα για να τον σώσουμε .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους