Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δεν με κάλεσε στο γάμο

erin_1975

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη erin_1975
H erin_1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 18:59, 18-10-11:

Πρόσφατα φίλη από το σχολείο που την θεωρούσα κολλητή, δεν με κάλεσε στο γάμο του αδελφού της. Και όταν λέω δεν με κάλεσε εννοώ δεν με κάλεσε στην εκκλησία δεν λέω για το τραπέζι. Τον αδελφό της τον γνώριζα αλλά όχι να βγαίνουμε κλπ. Απλά τον ήξερα. Οφείλω να ομολογήσω ότι με πείραξε. Πιστεύετε ότι είμαι άδικη εάν θεωρώ ότι μάλλον δεν είναι τελικά τόσο φίλη όσο νόμιζα. Εγώ τελικά αυτό κατάλαβα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:06, 18-10-11:

Ξέρεις αν κάλεσε άλλους φίλους της;; Ή μήπως αν ήταν σε κλειστό κύκλο;

Είναι περίεργοι οι καιροί, μην ξεχνιόμαστε... Μπορεί απλώς να το βλέπει διαφορετικά από σένα ή να μην πίστευε ότι θα ήθελες να πας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:06, 18-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από erin_1975
Πρόσφατα φίλη από το σχολείο που την θεωρούσα κολλητή, δεν με κάλεσε στο γάμο του αδελφού της. Και όταν λέω δεν με κάλεσε εννοώ δεν με κάλεσε στην εκκλησία δεν λέω για το τραπέζι. Τον αδελφό της τον γνώριζα αλλά όχι να βγαίνουμε κλπ. Απλά τον ήξερα. Οφείλω να ομολογήσω ότι με πείραξε. Πιστεύετε ότι είμαι άδικη εάν θεωρώ ότι μάλλον δεν είναι τελικά τόσο φίλη όσο νόμιζα. Εγώ τελικά αυτό κατάλαβα.
Καλώς ήρθες στο φόρουμ, πρώτα πρώτα.
Νομίζω δεν πρέπει να βγάζεις συμπεράσματα για το αν είναι πραγματική φίλη ή όχι από τέτοια θέματα, ειδικά αν δεν γνωρίζεις με βεβαιότητα και άλλους παράγοντες. Έχεις σκεφτεί ότι το ζευγάρι μπορεί να θέλησε ο γάμος να γίνει σε κλειστό οικογενειακό κύκλο μαζί με πολύ στενούς φίλους? Ότι ενδεχομένως να μην της έδωσαν τη δυνατότητα να καλέσει εκείνη κάποιους φίλους της? Ο αδερφός της παντρευόταν, όχι η ίδια, ούτε ήταν κουμπάρα, επομένως από ό,τι ξέρω δεν έχει και μεγάλη πρόσβαση στη λίστα καλεσμένων! Ακόμη, το ενδεχόμενο να μην το ήθελε ο αδερφός της επειδή ακριβώς δεν γνωρίζεστε το έχεις σκεφτεί?
Εν ολίγοις, μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα ειδικά από θέματα που βασίζονται τόσο πολύ σε ακατανόητες κοινωνικές συμβάσεις! Η φιλία είναι κάτι που αξιολογείται με πιο σημαντικά κριτήρια.
Αυτό που πρέπει να κάνεις για εμένα είναι να της μιλήσεις και με ήρεμο τρόπο να της δείξεις να καταλάβει ότι αυτό το γεγονός σε προβλημάτισε, για να μην το κρατάς μέσα σου και να προχωρήσετε!
Αυτά!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erin_1975

Νεοφερμένος

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 19:11, 18-10-11:

Νοιώθω περισσότερο προβληματισμένη γιατί πρόσφατα έμαθα ότι και αυτή και ο αδελφός της με την γυναίκα του ήταν και οι δυο καλεσμένοι στο γάμο μια φίλης της "κολλητής" μου, και όχι μόνο στην εκκλησία αλλά και στο τραπέζι. Οπότε αναρωτιέμαι είναι δυνατόν αυτή η κοπέλα να κάλεσε την φίλη μου και τον αδελφό της και την γυναίκα του στο τραπέζι του γάμου αλλά μην την είχαν καλέσει και αυτή στο δικό τους γάμο που έγινε πρόσφατα. Οπότε το θεωρώ δεδομένο ότι υπήρχαν φίλες και γνωστές από το σχολείο που τις προσκάλεσε. Απλά δεν θα μου το είπε.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:14, 18-10-11:

Μην είσαι τόσο σίγουρη... Άσε που στην τελική μπορεί να κάλεσαν μόνο εκείνη και κυρίως λόγω υποχρέωσης... Ειλικρινά, μην βιάζεσαι να χαλαστείς για τέτοια θέματα... Τις περισσότερες φορές, αδίκως το κάνεις...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:30, 18-10-11:

Νοιώθω περισσότερο προβληματισμένη γιατί πρόσφατα έμαθα ότι και αυτή και ο αδελφός της με την γυναίκα του ήταν και οι δυο καλεσμένοι στο γάμο μια φίλης της "κολλητής" μου, και όχι μόνο στην εκκλησία αλλά και στο τραπέζι. Οπότε αναρωτιέμαι είναι δυνατόν αυτή η κοπέλα να κάλεσε την φίλη μου και τον αδελφό της και την γυναίκα του στο τραπέζι του γάμου αλλά μην την είχαν καλέσει και αυτή στο δικό τους γάμο που έγινε πρόσφατα. Οπότε το θεωρώ δεδομένο ότι υπήρχαν φίλες και γνωστές από το σχολείο που τις προσκάλεσε. Απλά δεν θα μου το είπε.
Συμφωνώ με τον tsarachaf!
Αφ' ενός δεν ξέρεις την οικονομική επιφάνεια της φίλης και το πώς ήθελε να κάνει εκείνη το γάμο της και πώς το άλλο ζευγάρι. Ξαναλέμε, ότι μπορεί ο αδερφός της φίλης σου να μην ήθελε να σε καλέσει επειδή ΔΕΝ σε ξέρει - τη νύφη την έχεις δει ποτέ? Έχετε μιλήσει καν?
Παντρευόταν ο αδερφός της όχι η ίδια η φίλη σου! Ρώτησα τους γονείς μου και εκείνοι δεν κάλεσαν στο γάμο τους φίλους των θείων μου που απλά έτυχε να γνωρίσουν σε κάποια φάση! Μπορεί όντως να υπήρχαν άλλες φίλες από το σχολείο - αλλά μπορεί επίσης αυτές τις φίλες να της ήξερε το ζευγάρι που παντρευόταν και να είχαν σχέσεις!
Επειδή λοιπόν καλώς ή κακώς ΔΕΝ ξέρεις τι ακριβώς έχει συμβεί και γιατί δεν σε κάλεσαν, μίλα στη φίλη σου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erin_1975

Νεοφερμένος

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 19:50, 18-10-11:

δεν λέω ότι έχετε άδικο αλλά έχω πάει και σε γάμους που δεν ήξερα ούτε καν τον γαμπρό και την νύφη.....μιλάμε πάντα για την εκκλησία και όχι το τραπέζι. Το ζευγάρι έκανε μεγάλο γάμο γιατί έκανε και μεγάλο τραπέζι. Βασικά η φίλη μου μήνες μα μήνες πριν το γάμο μου είχε πετάξει σπόντα του τύπου ότι και καλά ο αδελφός της δεν θα καλέσει και όλους του συγγενείς...εγώ όμως αισθάνομαι ότι αυτό το πέταξε για να με προιδεάσει. Το παιδί δεν έκανε κλειστό γάμο, καμία σχέση.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 20:14, 18-10-11:

Ότι έχεις πάει σε τέτοιους γάμους, δεν σημαίνει αυτομάτως πως θα έπρεπε να σε είχαν καλέσει και σ' αυτόν... Και γι' ακόμη μία φορά, ακόμη κι αν δεν έκανε κλειστό γάμο, δεν είναι σίγουρο ότι θα είχε την άνεση η φίλη σου να καλέσει και δικούς της φίλους...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 20:22, 18-10-11:

Ο γάμος ήταν του αδελφού της κολλητής σου όχι της κολλητής σου. Επομένως αυτός που δεν σε κάλεσε είναι ο αδελφός της κολητής σου. Στο γάμο καλούν τους φίλους και τους συγγενείς του ζευγαριού και των γονιών του ζευγαριού. Μήπως οι γονείς της φίλης της κολητής σου γνωρίζονται με τους γονείς της κολητής σου;

Αυτό το φαινόμενο να καλούν 1000 άτομα σε ένα γάμο και στο τέλος να τους δίνουν ένα σουβλάκι και μια coca cola είναι καραγκιοζιλίκι. Έχουν δει το γάμο επιχείρηση. Καλύτερα είναι γάμοι με λίγους καλεσμένους (όσες αντέχουν οικονομικά) και να τους περιποιηθούν καλά.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 20:54, 18-10-11:

διπλό το καλό και το βάθος της φιλίας σας ανακάλυψες και το δώρο γλύτωσες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:03, 18-10-11:

Για κουνα λιγο το κεφαλι σου μπας και ερθει στην θεση του!

Παμε καλα;! Δικος της ητανε ο γαμος να σε καλεσει; Οπια παραπανω αναλυση ειναι χαμενος χρονος και κατινιες!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 12:18, 19-10-11:

Και ακόμη συνεχίζω να αδυνατώ να καταλάβω πως μπορεί να βγάλει συμπεράσματα για την φιλία από ένα τέτοιο γεγονός...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 12:29, 19-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Για κουνα λιγο το κεφαλι σου μπας και ερθει στην θεση του!

Παμε καλα;! Δικος της ητανε ο γαμος να σε καλεσει; Οπια παραπανω αναλυση ειναι χαμενος χρονος και κατινιες!
Κι εγω αυτής της άποψης ειμαι....

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 12:49, 19-10-11:

όταν παντρεύτηκε η αδελφή μου δεν κάλεσα φίλους μου [καλά ήμουν και μικρή-Yet ενηλικη- τότε αλλά τέσπα]. Δεν ήταν δικιά μου η λίστα καλεσμένων για να επέμβω.
Όταν βάφτισα τον ανηψιό μου το καλοκαίρι που μας πέρασε κάλεσα 2 φίλες [η μία ήξερα ότι δεν θα έρθει] με την ιδιότητα της νουνάς, και αφού ρώτησα αν μπορώ (και μου είπαν ότι μπορώ). Με την ιδιότητα της θείας δεν θα καλούσα κανέναν. Δεν είναι δικός μου γάμος (ή βαφτίσια), δεν πληρώνω εγώ, ΔΕΝ θα φτιάχνω τη λίστα εγώ, αλί άμα παρεξηγηθούν από αυτό(!).

Αλλά και από την άλλη δεν έχω παρεξηγηθεί όταν πχ. μια φίλη μου δεν με κάλεσε στο γάμο του αδελφού της (τον οποίο γνωρίζω πολύ καλά, αλλά δεν είμαστε φίλοι). Να μην με καλούσε στο δικό της γάμο να παρεξηγηθώ, αλλά στου συγγενή της? Από που κι ως που???

πσ. μόλις θυμήθηκα ότι υπάρχει και 2η φίλη που έχει παντρέψει τον αδελφό της και δεν με κάλεσε... και όχι... ούτε καν που πέρασε από το μυαλό να το πάρω στραβά.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 12:57, 19-10-11:

Εγώ ένα έχω να πω: μερικοί άνθρωποι έχουν προβλήματα και μερικοί άνθρωποι δημιουργούν προβλήματα.

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erin_1975

Νεοφερμένος

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 14:16, 03-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ο γάμος ήταν του αδελφού της κολλητής σου όχι της κολλητής σου. Επομένως αυτός που δεν σε κάλεσε είναι ο αδελφός της κολητής σου. Στο γάμο καλούν τους φίλους και τους συγγενείς του ζευγαριού και των γονιών του ζευγαριού. Μήπως οι γονείς της φίλης της κολητής σου γνωρίζονται με τους γονείς της κολητής σου;

Αυτό το φαινόμενο να καλούν 1000 άτομα σε ένα γάμο και στο τέλος να τους δίνουν ένα σουβλάκι και μια coca cola είναι καραγκιοζιλίκι. Έχουν δει το γάμο επιχείρηση. Καλύτερα είναι γάμοι με λίγους καλεσμένους (όσες αντέχουν οικονομικά) και να τους περιποιηθούν καλά.

Προσωπικά και εγώ παλαιότερα ήμουν πολύ αυστηρή στην κρίσημου και πως τελικά πρέπει να είναι ένα τραπέζι γάμου αλλά έχοντας πλέον αρκετέςεμπειρίες κατάλαβα ότι όποιος είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέει. Ο καθέναςότι έχει καλό είναι είτε είναι τραπέζι με αστακό είτε κοκα κόλα με σουβλάκι. Αυτόμπορεί αυτό κάνει. Ειδικά αν έχει 1000 άτομα. Το λάθος είναι να μην τα καλέσει όχιαν θα δώσει σουβλάκι. Εγώ σαφώς δεν περίμενα να με καλέσει στο τραπέζι αλίμονοδεν είμαι γαιδούρα τόσο κόσμο θα είχαν τα παιδιά αλίμονο αν τραπέζωναν όλους τουςγνωστούς όμως το θεωρώ πολύ άσχημο που δεν με κάλεσε στο γάμο, δηλαδή λυπήθηκαντην μπομπονιέρα ;;; δεν νομίζω. Αν όμως ένα άτομο το θεωρείς κολλητό και δεν σεφωνάζει στο γάμο του αδελφού του χωρίς να σου έχει κάνει κάποια εξήγηση τότεδεν είναι τόσο φίλη. Θα προτιμούσα να μου πει ξέρεις ρώτησα τα παιδιά και μου είπανότι δεν μπορώ να καλέσω κόσμο παρά να μου το φέρνεις πλάγια και να κάνεις τηνανήξερη. Αλλά από όσο κατάλαβα η φίλη μου κάλεσε άλλες κοπέλες αλλά όχι εμένα.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:27, 03-11-11:

είμαι της άποψης οτι αφού ο γάμος δεν ήταν της φίλης σου, τότε δεν έχει καμία δουλειά να σε καλέσει..
άσε που μπορεί να φοβόταν να στο εξηγήσει μη και το παρεξηγούσες, γιαυτό να έκανε την "ανήξερη"..

Πάντως αυτό με το τραπέζωμα ποτέ δεν το κατάλαβα.. Οταν καλώ κάποιον στο γάμο μου, τον θέλω πραγματικά εκεί.. και στην εκκλησία-δημαρχείο, και στο τραπέζι.. αυτό το "όλοι στην εκκλησία, λίγοι στο τραπέζι" το βρίσκω γυφτιά.. ή με θες ή δεν με θές.. και στην τελική βγάλε σουβλάκια.. τι είναι αυτή η επίδειξη πλούτου..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:00, 03-11-11:

Βρε κοριτσι μου, να σε ρωτησω κατι πολυ απλο?
Αφου τη θεωρεις τοσο φιλη σου, για ποιο λογο δεν την ρωτας απευθειας, εφοσον σε απασχολει τοσο πολυ?

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:09, 04-11-11:

Εγώ πάντως δεν θα σε καλέσω

Παράθεση

erin_1975

Νεοφερμένος

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 15:16, 06-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Βρε κοριτσι μου, να σε ρωτησω κατι πολυ απλο?
Αφου τη θεωρεις τοσο φιλη σου, για ποιο λογο δεν την ρωτας απευθειας, εφοσον σε απασχολει τοσο πολυ?
Γιατί δεν θέλω. Θα έπρεπε όμως να το είχα κάνει απο την αρχή. Αυτό ήταν το λάθος μου. Θα έπρεπε να της είχα πει από την αρχή ότι ξέρεις θα με καλέσεις ή όχι. Εγώ την είχα καλέσει στον γάμο του αδελφού μου αλλά αυτή δεν είχε έρθει. Υποτίθεται ότι είμαστε φοβερές κολλητές. Τελικά εγώ έχω καταλάβει λάθος.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 10:16, 07-11-11:

Ελπίζω το 1975 να μην είναι το έτος γεννήσεως σου γιατί αν είσαι 36 χρονών κι ακόμα δεν ξέρεις ποιοί είναι οι φίλοι σου από θέματα ουσίας και περιμένεις να καταλάβεις από τα καλέσματα στους γάμους......... αστο καλύτερα!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:51, 07-11-11:

Εδω ο Αντωνακης χτυπιετε τοσο καιρο να γινει προθυπουργος, ειπαμε τον αξιαγαπητο και μαχητη κυριο Παπουλια προδοτη, ο καΐμενος ο Γιωργακης πρεπει να μαζεψει τις φωτογραφιες του απο το γραφειο του, και ολοι αυτοι οι κακοι που αποτελουν τον λαο εχουν μεινει με τα 5 τελευτεα τους ευρο στην τζεπη, και εμεις ασχολουμαστε με το ποιος καλεσε πιον, και πιον οχι;...!
Ειχα πει οτι δεν θα ασχολιθω με αυτο το θεμα, αλλα δεν μπορω να το βλεπω να πιανει 3 σελιδες...!

Ρε κοπελα μου... Αν ειναι κολητη σου δεν εχει ουτε υποτιθετε ουτε ντροπες ουτε τιποτα... Και μονο που ντρεπεσε να πας να της πεις "Ρε συ Ρουλα (υποθετικο ονομα διθεν κολητης) δεν ειναι ενταξη... Γιατι δεν με καλεσες στον γαμο του αδερφου σου;", και αντ' αυτου καθεσε και κλαιγεσε σε εμας, δειχνεις οτι δεν την θεωρεις εσυ κολητη σου... Το αν σε θεωρει εκεινη δεν εχει καμια σημασια, αφου δεν την θεωρεις εσυ!

Παράθεση

erin_1975

Νεοφερμένος

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 17:43, 07-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εδω ο Αντωνακης χτυπιετε τοσο καιρο να γινει προθυπουργος, ειπαμε τον αξιαγαπητο και μαχητη κυριο Παπουλια προδοτη, ο καΐμενος ο Γιωργακης πρεπει να μαζεψει τις φωτογραφιες του απο το γραφειο του, και ολοι αυτοι οι κακοι που αποτελουν τον λαο εχουν μεινει με τα 5 τελευτεα τους ευρο στην τζεπη, και εμεις ασχολουμαστε με το ποιος καλεσε πιον, και πιον οχι;...!
Ειχα πει οτι δεν θα ασχολιθω με αυτο το θεμα, αλλα δεν μπορω να το βλεπω να πιανει 3 σελιδες...!

Ρε κοπελα μου... Αν ειναι κολητη σου δεν εχει ουτε υποτιθετε ουτε ντροπες ουτε τιποτα... Και μονο που ντρεπεσε να πας να της πεις "Ρε συ Ρουλα (υποθετικο ονομα διθεν κολητης) δεν ειναι ενταξη... Γιατι δεν με καλεσες στον γαμο του αδερφου σου;", και αντ' αυτου καθεσε και κλαιγεσε σε εμας, δειχνεις οτι δεν την θεωρεις εσυ κολητη σου... Το αν σε θεωρει εκεινη δεν εχει καμια σημασια, αφου δεν την θεωρεις εσυ!

Ορθώς τα λες έλα μου ντε που δεν είμαι ετοιμόλογη. Έλα μου ντε που δεν είπα τίποτα από την αρχή. Έλα μου ντε που δεν θέλω να την προσβάλλω. Κοίτα εγώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν είναι τόσο κολλητή όσο νόμιζα. Νόμιζα ότι είμαστε η σούπερ κολλητές. Τελικά δεν ισχύει.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 03:55, 12-11-11:

Εγώ που δεν πηγαίνω καθόλου σε γάμους, βαφτίσια κλπ;

Πριν 5-6 χρόνια παντρεύτηκε η αδελφή του κολλητού μου (κάνουμε παρέα 11 χρόνια). Δεν πήγα.
Πριν 2 χρόνια παντρεύτηκε φίλος μου από το ΕΑΠ (την κοπέλα την ήξερα γιατί με καλούσαν συχνά σπίτι τους). Ο γάμος έγινε στα Τρίκαλα. Δεν πήγα.
Την ίδια μέρα παντρεύτηκε μια παλιά μου μαθήτρια. Ο γάμος έγινε στη Σάμο. Δεν πήγα.
Το καλοκαίρι βαφτίστηκε το μωρό πολύ φιλικού ζευγαριού, τους ξέρω 8-10 χρόνια. Δεν πήγα. Πήγα όμως στο γάμος τους πριν 2-3 χρόνια.
Το Μάιο παντρεύτηκε κολλητός από το στρατό, τον οποίο τότε τον έλεγα κουμπάρο. Ο γάμος έγινε στη Θεσσαλονίκη. Δεν πήγα.

Γενικά δεν μπορώ καθόλου τις κοινωνικές υποχρεώσεις.
Πήγα μια φορά πριν 4 χρόνια στη κηδεία ενός πολύ καλού φίλου, πήγα και στο γάμο ενός παλιού συμφοιτητή (από τότε δεν τον ξανάδα), ε φτάνει νομίζω...Ούτε στο 2ο γάμο της μάνας μου δεν είχα πάει...και στο 2ο γάμο του γέρου μου, για χατήρι της μάνας μου πήγα...

Τώρα στο θέμα μας...ο αδελφός της παντρεύτηκε, όχι εκείνη...

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
Πάντως αυτό με το τραπέζωμα ποτέ δεν το κατάλαβα.. Οταν καλώ κάποιον στο γάμο μου, τον θέλω πραγματικά εκεί.. και στην εκκλησία-δημαρχείο, και στο τραπέζι.. αυτό το "όλοι στην εκκλησία, λίγοι στο τραπέζι" το βρίσκω γυφτιά.. ή με θες ή δεν με θές.. και στην τελική βγάλε σουβλάκια.. τι είναι αυτή η επίδειξη πλούτου..
+1914

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cacofonix : 12-11-11 στις 04:13.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 05:13, 12-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
ΓΙατί ρε; Τζάμπα φαγητό, νέες γνωριμίες...

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 13:48, 12-11-11:

Πριν 5-6 χρόνια παντρεύτηκε η αδελφή του κολλητού μου (κάνουμε παρέα 11 χρόνια). Δεν πήγα.
Πριν 2 χρόνια παντρεύτηκε φίλος μου από το ΕΑΠ (την κοπέλα την ήξερα γιατί με καλούσαν συχνά σπίτι τους). Ο γάμος έγινε στα Τρίκαλα. Δεν πήγα.
Την ίδια μέρα παντρεύτηκε μια παλιά μου μαθήτρια. Ο γάμος έγινε στη Σάμο. Δεν πήγα.
Το καλοκαίρι βαφτίστηκε το μωρό πολύ φιλικού ζευγαριού, τους ξέρω 8-10 χρόνια. Δεν πήγα. Πήγα όμως στο γάμος τους πριν 2-3 χρόνια.
Το Μάιο παντρεύτηκε κολλητός από το στρατό, τον οποίο τότε τον έλεγα κουμπάρο. Ο γάμος έγινε στη Θεσσαλονίκη. Δεν πήγα.

Πήγα μια φορά πριν 4 χρόνια στη κηδεία ενός πολύ καλού φίλου, πήγα και στο γάμο ενός παλιού συμφοιτητή (από τότε δεν τον ξανάδα), ε φτάνει νομίζω...Ούτε στο 2ο γάμο της μάνας μου δεν είχα πάει...και στο 2ο γάμο του γέρου μου, για χατήρι της μάνας μου πήγα...

+1914

Στο δικό σου ρε θα πας? ή θα στείλεις αντικαταστάτη?

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 15:15, 12-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
Στο δικό σου ρε θα πας? ή θα στείλεις αντικαταστάτη?
Θα κανονίσω να στείλω εγώ τα προσκλητήρια, ή θα κλείσω την εκκλησία...

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 16:21, 12-11-11:

Ο αδερφός της παντρεύοταν, όχι η ίδια Η τελευταία κολλητή της μαμάς μου , όταν παντρεύτηκε δεν μας κάλεσε στον γάμο της γιατί ο γαμπρός δεν συμπαθούσε την μαμά μου. Αυτό είναι λόγος να σε πειράξει

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 16:31, 12-11-11:

O γάμος ηταν του αδερφού της και όχι ο δικός της.Μπορεί ο αδερφός της να μην ήθελε για πολλούς λόγους(ποτέ δε ξέρεις) και μπορεί η φίλη σου να μην ήθελε να στο αναφέρει,οτι δηλαδή ο αδερφός της έχει κάποιο θέμα για να μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις..ή μπορεί να κάλεσε μόνο πολύ κοντινούς και στενούς συγγενείς..δε βλέπω λόγο να ρίχνεις τις ευθύνες στη φίλη σου.Μπορεί φυσικά εν τέλει να μη σε ήθελε και εκείνη αλλά δεν είναι σωστό απο την αρχη να τη κατηγορείς με κλειστά μάτια.Βέβαια δε μπορείς εύκολα να βγάλεις άκρη γιατι δεν είναι και οτι καλύτερο να τη ρωτήσεις "Γιατί δε με κάλεσες στο γάμο του αδερφού σου;" αλλά καλό θα ήταν να μη το σκέφτεσαι ιδιαίτερα γιατί συνήθως με τη πολλή ανάλυση οδηγείσαι αλλού και ξεφεύγεις.Συμβουλή μου απλά να το αφήσεις να περάσει και αν η φίλη σου ευθυνόταν για αυτό και δε σε βλέπει οπως την βλέπεις και εσύ αυτό θα φανεί στη πορεία γιατί λογικά θα πρέπει να ξαναδώσει κάποιο δικαίωμα ή αφορμή.Για τη στιγμή,απλά μην το σκέφτεσαι

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 18:08, 12-11-11:

Πω πω κοπέλα μου νομίζω έχεις σοβαρό πρόβλημα αυτοπεποίθησης και αυτοσεβασμού...προφανώς εσύ έχεις ανασφάλειες για τη σχέση σου με την φίλη σου και με οποιαδήποτε φίλη σου δεν φταίει γι αυτό η κοπέλα όμως...όπως σου είπαν και όλοι οι άλλοι δεν ήταν δικός της ο γάμος αλλά του αδελφού της μπορεί να μην είχε καν το δικαίωμα να σε καλέσει ξεκόλλα επιτέλους και μίλα με το κορίτσι να σου τα χώσει κι αυτή που σκέφτεσαι τόσο στενόμυαλα μπας κι έρθεις στα ίσα σου!

Παράθεση

erin_1975

Νεοφερμένος

H erin_1975 Η ζωή θέλει χαμόγελο και καλή καρδιά.... έγραψε στις 13:24, 14-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από sasg
Πω πω κοπέλα μου νομίζω έχεις σοβαρό πρόβλημα αυτοπεποίθησης και αυτοσεβασμού...προφανώς εσύ έχεις ανασφάλειες για τη σχέση σου με την φίλη σου και με οποιαδήποτε φίλη σου δεν φταίει γι αυτό η κοπέλα όμως...όπως σου είπαν και όλοι οι άλλοι δεν ήταν δικός της ο γάμος αλλά του αδελφού της μπορεί να μην είχε καν το δικαίωμα να σε καλέσει ξεκόλλα επιτέλους και μίλα με το κορίτσι να σου τα χώσει κι αυτή που σκέφτεσαι τόσο στενόμυαλα μπας κι έρθεις στα ίσα σου!
συγνώμη αλλά όταν ο άλλος θίγεται που δεν τον καλείς στο παιδικό πάρτυ που κάνεις για το παιδί σου και σου πετάει και πηχτές τότε σαφώς και εσύ θα παρεξηγηθείς.....όταν δεν σε καλέσει

εμ όχι να τρώμε και να πίνουμε κάργα αλλά όταν είναι η δική μας η σειρά να λυπόμαστε και την μπομπονιέρα...

Ακριβώς επειδή σέβομαι τον ευατό μου το θεωρώ κοροιδεία εγώ να κερνάω σε όλες τις περιστάσεις αλλά όταν είναι σειρά του άλλου να το παίζει ανήξερος.

Εγώ τα βλέπω αλλιώς όποιος σε θέλει στην ζωή του σε καλεί και δεν εξαφανίζεται ......για αυτό και ακριβώς με πλήγωσε. Και όταν σέβεσαι τον ευατό σου του κόβεις και τα πολλά πολλά και δεν τον καλείς και εσύ πουθένά και άντε γειά.

Αρχική Δημοσίευση από sasg

+1914

Να υποθέσω ότι εννοείς ότι σε ΚΑΛΕΣΑΝ και δεν ΠΗΓΕΣ....!! Πάντως αν μόνη σουτο επέλεξες δεν νομίζω ότι τους τιμάς και πολύ αλλά να υποθέσω ότι είχεςυποχρεώσεις και έστειλες και το δωράκι σου ή τέλος πάντων έχετε μια τέτοιασχέση που δεν παρεξηγήστε. Τώρα βέβαια για όσους κάνουν γάμους ή βαπτίσεις σενησιά ή τέλος πάντων μακριά, το σέβομαι απόλυτα δεν είναι εύκολο να πας καιούτε βέβαια μπορούν αυτοί να έχουν τέτοια απαίτηση.

Τώρα αν μου πεις ότι δεν σε κάλεσαν και δεν πήγες.....εσύ ξέρεις την σχέσησου μαζί τους. Αν σε πείραξε ή δεν σε πείραξε αυτό είναι δικό σου θέμα, εμέναπάντως θα με ενοχλούσε για ανθρώπους που έχω στην ζωή μου.

Πάντως χαίρομαι που άνοιξα το θέμα γιατί τελικά ο καθένας τα βλέπειδιαφορετικά τα πράγματα. Εγώ είμαι άλλης νοοτροπίας.....θεωρώ ότι με την πρόσκλησηο άλλος σε τιμάει και εσύ με την παρουσία σου επίσης. Αν τώρα δεν μπορείς ναπας είναι άλλο θέμα. Αν τώρα ο άλλος επιλέγει να μην σε καλέσει για μέναπροσωπικά δείχνει την ποιότητα της σχέσης και πόσο ο άλλος σε θέλει στην ζωήτου. Διαπιστώνω βέβαια ότι πολλοί τα βλέπουν διαφορετικά τα πράγματα. Άλλεςσυνήθειας άλλες ιδέες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 14-11-11 στις 19:30.
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 13:55, 14-11-11:

Δέν καταλαβαίνω γιατί παρεξηγήθηκες έτσι ίσως ο αδελφός της ή η νύφη της ήθελαν να γίνει ο γάμος του σε έναν πολύ στενό οικογενειακό κύκλο, τα γούστα διαφέρουν σημαντικά απο άνθρωπο σε άνθρωπο σχετικά με τον τρόπο που θέλει να γίνει ο γάμος τους.
Με εμένα έχει συμβεί πολλές φορές το αντίθετο με έχουν καλέσει χωρίς να πάω σε γάμο λόγω ανορεξίας, με παρεξηγήσαν οτι έχω προσωπικά μαζί τους αλλά έκαναν μεγάλο λάθος.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 13:58, 14-11-11:

συγνώμη αλλά όταν ο άλλος θίγεται που δεν τον καλείς στο παιδικό πάρτυ που κάνεις για το παιδί σου και σου πετάει και πηχτές τότε σαφώς και εσύ θα παρεξηγηθείς.....όταν δεν σε καλέσει

εμ όχι να τρώμε και να πίνουμε κάργα αλλά όταν είναι η δική μας η σειρά να λυπόμαστε και την μπομπονιέρα...

Ακριβώς επειδή σέβομαι τον ευατό μου το θεωρώ κοροιδεία εγώ να κερνάω σε όλες τις περιστάσεις αλλά όταν είναι σειρά του άλλου να το παίζει ανήξερος.

Εγώ τα βλέπω αλλιώς όποιος σε θέλει στην ζωή του σε καλεί και δεν εξαφανίζεται ......για αυτό και ακριβώς με πλήγωσε. Και όταν σέβεσαι τον ευατό σου του κόβεις και τα πολλά πολλά και δεν τον καλείς και εσύ πουθένά και άντε γειά.

... αυτό με τα κεράσματα είναι μια άλλη ιστορία, θεωρώ ότι (χωρίς φυσικά να μπεις στην κουβέντα του ποιος πληρώνει κλπ) μια συζήτηση μπορείς να την κάνεις ήρεμα και πολιτισμένα με τη φίλη σου. Σε τελική ανάλυση, δώστης μια ευκαιρία να σου πει ό,τι έχει να πει και μετά βγάλε όποια συμπεράσματα βγάλεις, αλλά όχι έτσι, δια της μαντικής, είναι άδικο και γι αυτήν που δεν μπορεί να σου εξηγήσει αν έχει κάτι να εξηγήσει και για σένα που κάθεσαι και τρώγεσαι.
Επίσης, άσχετο, αλλά με μπέρδεψες κάπου προηγουμένως. Τί εννοείς ότι έχεις πάει σε γάμους που δεν ήξερες το ζευγάρι, ως τί πήγες δηλαδή και συγνώμη που ρωτάω κιόλας, ως η φίλη της φίλης?

(...)
Πάντως χαίρομαι που άνοιξα το θέμα γιατί τελικά ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά τα πράγματα. Εγώ είμαι άλλης νοοτροπίας.....θεωρώ ότι με την πρόσκλησηο άλλος σε τιμάει και εσύ με την παρουσία σου επίσης. Αν τώρα δεν μπορείς ναπας είναι άλλο θέμα. Αν τώρα ο άλλος επιλέγει να μην σε καλέσει για μέναπροσωπικά δείχνει την ποιότητα της σχέσης και πόσο ο άλλος σε θέλει στην ζωήτου. Διαπιστώνω βέβαια ότι πολλοί τα βλέπουν διαφορετικά τα πράγματα. Άλλεςσυνήθειας άλλες ιδέες.
Να σου πω κάτι από την προσωπική μου εμπειρία?
Γάμοι, βαφτίσια, αρραβώνες (πάνε αυτά...) κλπ εορταστικαί εκδηλώσεις ανοιχτά, κλειστά, μισάνοιχτα ή ημίκλειστα ή κεκλεισμένων των θυρών έμαθα να τα βάζω στην άκρη γιατί κάθε κατάσταση έχει και την εξήγηση της.
Ξέρεις που φαίνονται οι φίλοι?
ΣΤΙΣ ΚΗΔΕΙΕΣ (α, και στα μνημόσυνα που συνήθως ρημάζουν κυριακάτικα πρωινά), στα δύσκολα, εκεί που είσαι χώμα και θα βρεθεί ο άλλος να βοηθήσει όπως μπορεί.
Εκεί φαίνεται αυτός που θα τα παρατήσει όλα (γιατί δεν γίνεται βλέπεις το Σαββατόβραδο να έχεις προλάβει και το κομμωτήριο) και θα έρθει να σου σταθεί να τον δεις, να σε δει και να σου πει μια καλή κουβέντα.
Για τα άλλα, μη κόβεσαι, δεν αξίζει. Απλά.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 17:24, 14-11-11:

Να υποθέσω ότι εννοείς ότι σε ΚΑΛΕΣΑΝ και δεν ΠΗΓΕΣ....!! Πάντως αν μόνη σουτο επέλεξες δεν νομίζω ότι τους τιμάς και πολύ αλλά να υποθέσω ότι είχεςυποχρεώσεις και έστειλες και το δωράκι σου ή τέλος πάντων έχετε μια τέτοιασχέση που δεν παρεξηγήστε. Τώρα βέβαια για όσους κάνουν γάμους ή βαπτίσεις σενησιά ή τέλος πάντων μακριά, το σέβομαι απόλυτα δεν είναι εύκολο να πας καιούτε βέβαια μπορούν αυτοί να έχουν τέτοια απαίτηση.

Τώρα αν μου πεις ότι δεν σε κάλεσαν και δεν πήγες.....εσύ ξέρεις την σχέσησου μαζί τους. Αν σε πείραξε ή δεν σε πείραξε αυτό είναι δικό σου θέμα, εμέναπάντως θα με ενοχλούσε για ανθρώπους που έχω στην ζωή μου.

Πάντως χαίρομαι που άνοιξα το θέμα γιατί τελικά ο καθένας τα βλέπειδιαφορετικά τα πράγματα. Εγώ είμαι άλλης νοοτροπίας.....θεωρώ ότι με την πρόσκλησηο άλλος σε τιμάει και εσύ με την παρουσία σου επίσης. Αν τώρα δεν μπορείς ναπας είναι άλλο θέμα. Αν τώρα ο άλλος επιλέγει να μην σε καλέσει για μέναπροσωπικά δείχνει την ποιότητα της σχέσης και πόσο ο άλλος σε θέλει στην ζωήτου. Διαπιστώνω βέβαια ότι πολλοί τα βλέπουν διαφορετικά τα πράγματα. Άλλεςσυνήθειας άλλες ιδέες.
Με κάλεσαν και δεν πήγα. Δεν τα μπορώ καθόλου αυτά.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:24, 14-11-11:

Η φιλη σου για εσενα το εκανε που δεν σε καλεσε. Επειδη ειναι πραγματικη φιλη! Δες το αποτελεσμα.... Ασχολισε τοσο καιρο, λιγα λεπτα την φορα, με αυτον τον γαμο! Αν ειχες παει θα ειχες παει μια φορα, θα περναγες μιση με μια ωρα και θα εφευγες. Τωρα εχεις κατι να γεμιζει καθημερινα την βαρετη ζωη σου που σε εχει φορτωσει με τετια κομπλεξ και θα εχεις κατι να ασχολισε!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:37, 17-02-15:

Καλεις στον γάμο σου ανθρωπους που αγαπας και σαγαπουν... Δε βρισκω τον λογο να καλεις τους υπολοιπους... Με εχουν καλεσει καποιες φορες κι αναρωτιεμαι απο που κι ως που... Αλλα οκ ο καθενας κανει τις επιλογες του ως προς το πως θελει να ειναι ο γαμος του... Παντως εμενα οι γαμοι μπατε οποιοι ναναι δε μου αρεσει! Ειναι μια πολυ ιδιαιτερη στιγμη για το ζευγαρι γεματη συγκινησεις! Θελεις να τη ζησεις με ατομα που εχουν αποδειξει πως θελουν να σε/σας δουν ευτυχισμενη/ους! Προφανως και για κεινη δεν ησασταν πια φιλες... Περασαν 3 χρονια βεβαια απο τοτε αλλα δε βαριεσαι, εγω ξεθαβω θεματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 17-02-15 στις 11:40.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας; - Από fandago
      Το θέμα έχει λάβει 180 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-12 στις 12:26.
    • Εργασία για το γάμο - Από gianna-92
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-11 στις 16:55.
    • Ψέματα στο γάμο - Από prodosia81
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-10-09 στις 12:14.
    • Πώς να διώξω τη ρουτίνα απ' το γάμο μου; - Από mairoula03
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-10-07 στις 09:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους