Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,044 μέλη και 2,411,742 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 265 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Windows Movie Maker

louloudenia

Νεοφερμένος

H louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H louloudenia έγραψε: στις 04:46, 03-05-09:

Έχω κάτσει 6 ώρες μπροστα στο pc,τα μάτια μου τα έχουνε παίξει και αφού τελείωσα και καμάρωνα, το έσωσα και τώρα δεν ανοίγει με τπτ. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... !!!
Σήμερα μπαίνω πρώτη φορά στο forum σας και τουλάχιστον για αυτό είμαι χαρούμενη!
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον χριστιανό με βοηθήσει γιατι είμαι να σκάσω! Πούφ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,323 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 05:26, 03-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από louloudenia
Έχω κάτσει 6 ώρες μπροστα στο pc,τα μάτια μου τα έχουνε παίξει και αφού τελείωσα και καμάρωνα, το έσωσα και τώρα δεν ανοίγει με τπτ. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... !!!
Σήμερα μπαίνω πρώτη φορά στο forum σας και τουλάχιστον για αυτό είμαι χαρούμενη!
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον χριστιανό με βοηθήσει γιατι είμαι να σκάσω! Πούφ!
Το αρχείο που έφτιαξες ανοίγει με Windows Movie Maker. Είναι project του και στην ουσία σου λέει τι πράγματα ("συστατικά") έχεις βάλει σ αυτό που θες να φτιάξεις. Δεν μπορεί να το ανοίξει ούτε αυτός;

Αν μπορεί, τότε για να δεις το βίντεο που δημιούργησες, μπορείς να ακολουθήσεις τα κάτωθι βήματα:

1) Κλίκ στο File μετά Save Movie File As
2) Το αποθηκεύεις κάπου (και το βαφτίζεις με ένα όνομα)
3) Καθορίζει τι ποιότητα θες να έχει το τελικό αρχείο
4) Πατάς Export
5) Ανοίγεις το νέο σου αρχείο με τον αγαπημένο σου player

(Αυτά τα βρήκα και τα μετέφρασα, δεν έκανα την πραγματική διαδικασία)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 08:27, 03-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Το αρχείο που έφτιαξες ανοίγει με Windows Movie Maker. Είναι project του και στην ουσία σου λέει τι πράγματα ("συστατικά") έχεις βάλει σ αυτό που θες να φτιάξεις. Δεν μπορεί να το ανοίξει ούτε αυτός;
Πρέπει να μπορεί.
Απ'το Αρχείο(File)δίνεις δημοσίευση ταινίας και ακολουθείς τον οδηγό.
Παράθεση

louloudenia

Νεοφερμένος

H louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H louloudenia έγραψε: στις 12:50, 03-05-09:

Καλημέρα! Λοιπόν το αρχείο αυτό δυστυχώς ΔΕΝ ανοίγει ούτε με το windows media maker!!!
Βγάζει μνμ ότι δεν έχει υλοποιηθεί το αρχείο και δεν το ανοιγεί
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 12:53, 03-05-09:

Με ποιό πρόγραμμα το έφτιαξες;
Παράθεση

louloudenia

Νεοφερμένος

H louloudenia έγραψε: στις 12:57, 03-05-09:

με το windows media maker! εκεί είναι το περίεργο...το έσωσα στο τέλος ως έργο windows media maker και όταν πήγα να το ανοίξω ξανά με το ίδιο πρόγραμμα, τπτ!
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 13:18, 03-05-09:

Όταν ανοίγεις τον windows media maker απ'την έναρξη και επιλέγεις μέσα που έχουν εισαχθεί
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  wpm.gif
Εμφανίσεις:  157
Μέγεθος:  15,7 KB

δεν υπάρχει τίποτα;
Γιατί λογικά θα έπρεπε να έχει κρατήσει ότι έχεις εισάγει.
Παράθεση

louloudenia

Νεοφερμένος

H louloudenia έγραψε: στις 13:23, 03-05-09:

τα έχει εκεί αλλά είναι σαν να πρέπει να το ξαναφτιάξω απο την αρχή. δλδ δεν ανοίγει το αρχείο,απλά υπάρχουν αποθηκευμένα αυτά που χρησιμοποίησα
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 13:43, 03-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από louloudenia
τα έχει εκεί αλλά είναι σαν να πρέπει να το ξαναφτιάξω απο την αρχή. δλδ δεν ανοίγει το αρχείο,απλά υπάρχουν αποθηκευμένα αυτά που χρησιμοποίησα
Ωραία!
Τα τοποθετείς εδώ όπως θέλεις
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  wmm.gif
Εμφανίσεις:  201
Μέγεθος:  20,8 KB

Κάνεις κλικ Αρχείο>Δημοσίευση ταινίας και ακολουθείς τον οδηγό που σου βγάζει.
Παράθεση

louloudenia

Νεοφερμένος

H louloudenia έγραψε: στις 18:39, 03-05-09:

Το έκανα!!! Δεν περίμενα ότι θα γινόταν! Χαρη στην βοήθεια βέβαια που μου δώσατε!!! Ευχαριστώ!

Άλλη μια ερώτηση: το έχω σώσει ως wmv. Σε τι μορφή πρέπει να είναι για να το παίξω με φλασακι στην τν και να παίζει γενικά παντού και πως θα το κάνω??? Τα ερωτηματικά είναι 3...όσες κι οι ερωτήσεις μου τελικά!
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 20:19, 22-06-09:

Σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια...Έχω φτιάξει ένα βίντεο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα...Όταν όμως βάζω τίτλο πριν από ένα κλιπ και εφέ...Τα γράμματα εμφανίζονται πολύ αργά και κολλάει (σαν τραβιούνται προς μια κατεύθυνση)...Όποιος ξέρει ας βοηθήσει...Είναι τεράστια ανάγκη!!!Αυτό συμβαίνει στον υπολογιστή με Vista...Στον άλλο υπολογιστή (έχουμε δύο) που έχει XP δεν μπορώ να το αποθηκεύσω...Βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι ο υπολογιστής δεν έχει αρκετό ελεύθερο χώρο ή δε τα αρχεία δε βρ'ισκονται στην ίδια θέση από τη στιγμή που τα έβαλα στο βίντεο...Σας παρακαλώ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!
-----------------------------------------
Κανείς;
-----------------------------------------
Κανείς;
Παράθεση

Manthak47 (Θοδωρής)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Manthak47 έγραψε: στις 15:52, 29-06-09:

Σε αυτόν με τα Vista, δες θερμοκρασίες κάρτας γραφικών (GPU) και λοιπών υποσυστημάτων. http://www.almico.com/sfdownload.php
Σε αυτόν με τα XP είναι λογικό το μήνυμα, τα αρχεία τα φόρτωσες από αλλού, οπότε δε γίνεται η εξαγωγή του βίντεο. Όταν ανοίξεις το έργο, απλά δες αν εμφανίζει μήνυμα για την αναζήτηση των αρχείων που λείπουν. Αν ναι, απλά βρες τα και επέλεξέ τα. Αυτομάτως θα εισαχθούν όπως είχες κάνει και την πρώτη φορα.
Πάντως δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι το WMM των XP άνοιξε έργο φτιαγμένο στα Vista.
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 15:39, 27-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Manthak47
Σε αυτόν με τα Vista, δες θερμοκρασίες κάρτας γραφικών (GPU) και λοιπών υποσυστημάτων. http://www.almico.com/sfdownload.php
Σε αυτόν με τα XP είναι λογικό το μήνυμα, τα αρχεία τα φόρτωσες από αλλού, οπότε δε γίνεται η εξαγωγή του βίντεο. Όταν ανοίξεις το έργο, απλά δες αν εμφανίζει μήνυμα για την αναζήτηση των αρχείων που λείπουν. Αν ναι, απλά βρες τα και επέλεξέ τα. Αυτομάτως θα εισαχθούν όπως είχες κάνει και την πρώτη φορα.
Πάντως δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι το WMM των XP άνοιξε έργο φτιαγμένο στα Vista.
Τα πράματα ήταν λίγο μπερδεμένα...Το είχα φτιάξεισ την αρχή σε αυτόν με τα XP, αλλά επειδή δεν μπορούσα να το αποθηκεύσω (Αν και δεν ξέρω γιατί, γιατί και χώρο είχα και όλατα αρχεία εκεί ήταν) πήγα στον άλλον υπολογιστή (Αυτόν με τα Vista)...Αλλα΄επειδή κολλούσαν οι γραμματοσειρές πήγα σε μια φίλη μου που και αυτή έχει XP (βρήκα όλα τα αρχεία) και πάλι δεν έγινε τίποτα. Τέλος, πήγα σε μια άλλη φίλη μου, που έχει Vista και επιτέλους μπόρεσα και το αποθήκευσα!!!
Παράθεση

NICKkate180108

Νεοφερμένος

Ο NICKkate180108 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O NICKkate180108 you can leave your hat on!!! έγραψε: στις 13:47, 14-08-09:

Παιδες ειμαι νεος στη παρεα σας κ εχω μπει γιατι τα νευρα μ εχουν παιξει ασχημα !!!
εχω vista κ εχω φτιαξει ενα βιντεακι στο windows movie maker κ θελω να παιζει στο windows media player (πραγμα που δεν γινεται)! σας παρακαλω, ξερει κανεις πως να το κανω? υπαρχει προγραμμα free που το κανει? γινεται κ χωρις προγραμμα?
ειμαι ολιγον ασχετος σε αυτο το θεμα....
με λιγα λογια απο mswmm σε wmv....
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα κ ελπιζω να με βοηθησει κανεις!!!

σορρυ αν εχω βαλει κι αλλου αυτη την ερωτηση, καταλαθος!!!
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,991 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 14:09, 14-08-09:

http://www.prlog.org/10206374-how-to...utubeipod.html

Part 1. How to convert MSWMM to WMV in Windows Movie Maker?

A *.MSWMM is a project file of Windows Movie Maker; it is not a video file (more like a record file). You can open *.MSWMM file in Windows Movie Maker(click "File -> Open Project Project...") and save the movie to your computer: go to the "Tasks" bar, click "Finish Movie" and then click "Save to my computer".

Then Windows Movie Maker will ask you to enter a file name for your movie and choose a folder to save your movie. The movie will be saved as a WMV file in the PC.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NICKkate180108

Νεοφερμένος

O NICKkate180108 you can leave your hat on!!! έγραψε: στις 14:21, 14-08-09:

φιλε μου, αυτο μπορω να το κανω σε vista? δεν μου γινεται το αρχειο wmv...
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 696 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε: στις 14:33, 14-08-09:

εδώ
Παράθεση

NICKkate180108

Νεοφερμένος

O NICKkate180108 you can leave your hat on!!! έγραψε: στις 14:35, 14-08-09:

αδελφε μου το εκανα...
ευχαριστω πολυ ........
στα vista (ελληνικα) λεει να κανεις "δημοσιευση αρχειου" στον υπολογιστη κ το αποθηκευεις οπου θες, κ μετα ειναι ετοιμο!!!
ευχαριστω πολυ και παλι!!!
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,991 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 14:42, 14-08-09:

http://answers.yahoo.com/question/in...2160913AAOOzOu

οι οδηγιες που εκανες..!μπραβο.!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 14:44, 14-08-09:

ωραιο προγραμμα!τζαμπασοφτ!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Windows 7 vs. Windows Vista - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 20:47.
    • Windows XP ή Windows Vista; - Από Carl
      Το θέμα έχει λάβει 270 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-09 στις 18:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα