Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,179 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το κλείνεις το κινητό ή απλά ψοφάει από μπαταρία;

Κλείνεις καθόλου το κινητό σου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 151)
Του δίνω ένα διάλειμμα πού και πού.
47
31,13%
Το κινητό πέφτει ηρωικά σαν τους 300 του Λεωνίδα: μόνο όταν μείνει από μπαταρία.
91
60,26%
Κινητό; Τρώγεται;
13
8,61%

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:14, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Βρίσκεις για συνεχόμενα πολλή ώρα το κινητό του φίλου σου κλειστό...
Θα ανησυχήσεις θες δε θες... δε θα σκεφτείς ότι του έκλεισε από μπαταρία
Eκτός από το να κλείσει από μπαταρία, το κινητό έχει και ένα κόκκινο συνήθως κουμπάκι on - off που αν το κρατήσεις πατημένο κλείνει εντελώς, για όσο θέλεις, και μετά, όποτε θελήσεις μπορείς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να το ξανανοίξεις.

Πολύ χρήσιμο κόλπο για να μη σε ενοχλεί κανείς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:27, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Eκτός από το να κλείσει από μπαταρία, το κινητό έχει και ένα κόκκινο συνήθως κουμπάκι on - off που αν το κρατήσεις πατημένο κλείνει εντελώς, για όσο θέλεις, και μετά, όποτε θελήσεις μπορείς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να το ξανανοίξεις.

Πολύ χρήσιμο κόλπο για να μη σε ενοχλεί κανείς
Φυσικά βρε Ανδρέα...
αλλά εγώ λέω άλλο πράγμα
εμένα η οικογένεια μου έχει μάθει ότι το κινητό μου δεν το κλείνω ΠΟΤΕ.-
αν πάρουν τηλ και το βρουν κλειστό... θα ανησυχήσουν! (έχει συμβεί....)
οπότε ειλικρινά, αν βλέπω ότι το κινητό μου στα πρόθυρα του να ψοφήσει, στέλνω sms στην αδερφή μου να μην πάθει κανα πανικό....
(όλα αυτά, κυρίως ξεκίνησαν μετά που χάσαμε τη μαμά μου αλλά ίσχυαν σε μεγάλο βαθμό και πριν)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:45, 13-09-07:

Δεν λες, άλλο.
Το ίδιο πράγμα λέμε.
Η οικογένεια σου έχει μάθει οτι το κινητό σου δεν το κλείνεις ποτέ. Κακώς.
Εμένα η οικογένειά μου και κάποιοι φίλοι, ξέρουν οτι το κινητό πολλές φορές είναι κλειστό, ή δεν το έχω μαζί μου, οπότε καταλαβαίνουν οτι προφανώς, θέλω την ησυχία μου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:49, 13-09-07:

Δεν είμαι σίγουρη....
όλοι σέβονται τις ώρες που θεωρητικά δεν πρέπει να πάρουν...
πχ δεν χτυπάει ποτέ το κινητό μου μετά τις 10 το βράδυ έως τις 8 το πρωί, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος....

αν πάλι θέλω να κάνω κάτι άλλο στις ενδιάμεσες ώρες και δεν θέλω να ενοχληθώ (σεξ σινεμά κλπ) απλά το χαμηλώνω....

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:51, 13-09-07:

Δεν είμαι σίγουρη....
πχ δεν χτυπάει ποτέ το κινητό μου μετά τις 10 το βράδυ έως τις 8 το πρωί, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος....

αν πάλι θέλω να κάνω κάτι άλλο στις ενδιάμεσες ώρες και δεν θέλω να ενοχληθώ (σεξ σινεμά κλπ) απλά το χαμηλώνω....
...Είναι επειδή το δικό μου εκείνες τις ώρες χτυπάει συνήθως.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:52, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
...Είναι επειδή το δικό μου εκείνες τις ώρες χτυπάει συνήθως.

σε καταλαβαίνω... κι εγώ ως εργένισσα, αυτές τις ώρες χτυπούσε
μετά όμως... η κατάσταση άλλαξε

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:56, 13-09-07:

Εγώ προσωπικά δεν το κλείνω σχεδόν ποτέ. Απλά όταν δε θέλω να με ενοχλούν το βάζω στο αθόρυβο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:02, 13-09-07:

Πλέον δε το κλείνω ποτέ!

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 13:07, 13-09-07:

Το δικο μου παντα ειναι κλειστο οταν κοιμαμαι ή κανω κατι και δε θελω να με διακοψουνε.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 13:11, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Εγώ προσωπικά δεν το κλείνω σχεδόν ποτέ. Απλά όταν δε θέλω να με ενοχλούν το βάζω στο αθόρυβο.
Κι εγω τα ιδια.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 13:13, 13-09-07:

εγω το κλεινω μονο οταν κοιμαμαι δεν θελω να με ενοχλησει κανεις τοτε...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:14, 13-09-07:

Το κινητό μου κλείνει πάντα την ώρα που κοιμάμαι όταν είμαι στο Βόλο...
Αλλιώς δεν κλείνει ποτέ (φροντίζω επίσης να μην μένει από μπαταρία )
Όταν δεν θέλω να με ενοχλήσουν... αθόρυβο και ηρέμησα...
Θα απαντήσω όταν θα έχω την όρεξη να το κάνω

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:32, 13-09-07:

Πιστευω ειναι αναλογα με τον ανθρωπο.

εγω οταν το κλεινω πλεον ειναι για 2-3 μερες. Ειναι καποιες στιγμες που ξερω οτι τα περισσοτερα τηλ. που θα λαβω ειναι υποκριτικα π.χ. γενεθλια, γιορτες.
Οταν θελω να μειν μονος ειναι τοσο εντονο που κραταει τουλαχιστον για 2 μερες

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:36, 13-09-07:

Εγώ παλιά το είχα όλη την ώρα ανοιχτό, μονο το βραδυ και σε ώρες που δε θα μιλούσα αθόρυβο...
Μάλιστα σε κάποιες φάσεις είχα ειδικό είχα για τον τότε μου, και όταν/ αν με έπαιρνε, χτυπούσε, κι ας ήταν κατά t' αλλα αθόρυβο...

Πλέον όμως το βραδυ το κλείνω... εξοικονομώ ενέργεια, ακτινοβολία και ... ηρεμία!!!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 14:41, 13-09-07:

οσο εμενα στο πατρικο μου τα βραδυα το εκλεινα (υπηρχε το σταθερο για ωρα αναγκης)..
τωρα που μετακομισα και δεν εχω σταθερο δεν το κλεινω ποτε (εκτος και αν κλεισει απο μονο του απο ελλειψη μπαταριας)..

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 15:13, 13-09-07:

το κλείνω το βράδυ...Εκτός και αν περιμένω κάτι που το έχω ανοιχτό οπότε και θα ξυπνήσω αν κοιμάμαι..ΑΑ!επίσης το βράδυ μπορεί να είναι ανοιχτό γιατί θα με πήρε ο ύπνος και δε το έκλεισα από μόνη μου

Γενικά δεν έχω και τη καλύτερη σχέση με το κινητό μου...Το έχω ξεχάσει αρκετές φορές φορές(σε σπίτι ευτυχώς!).Δε τα παίζω αν κλείσει από μπαταρία...Δεν είμαι εξαρτημένη όπως βλέπω μερικούς...Μέχρι και στην τουαλέτα πάνε παραμάσχαλα με το κινητό!!

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 16:55, 13-09-07:

Κι εγώ το κλείνω πάντα το βράδυ όταν είμαι σπίτι, αλλιώς αν κοιμηθώ εκτός σπιτιού, το έχω σε χαμηλό τόνο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:32, 13-09-07:

Δεν το κλείνω ποτέ, αλλά δεν είμαι και εξαρτημένη απο αυτό. Σπάνια το κοιτάζω, αν δεν μου αποσπάσει απο μόνο του την προσοχή (κουδουνίζοντας).
Όταν ο φίλος μου είναι μακριά βέβαια, του δίνω πολύ περισσότερη προσοχή.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 18:34, 13-09-07:

το κλεινο παντα το βραδυ

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 18:38, 13-09-07:

Εγώ το έχω πάντα ανοιχτό,εκτός αν τελειώσει η μπαταρία.Ακόμα και τη νύχτα δε το βάζω στο αθόρυβο,μπορεί να συμβεί κάτι πού ξέρεις...έτσι το αφήνω ανοιχτό

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:39, 13-09-07:

Το δικό μου κινητό κλείνει μόνο σε περίπτωση που πέσει η μπαταρία και για ΚΑΝΕΝΑ αλλο λόγο, αλλα για να γίνει αυτό θα πρέπει να είμαι κάπου χωρίς φορτηστή και σπάνιοτατα, ζήτημα να έχω κλείσει το κινητό μου 20 φορές απο τότε που έχω κινητο και οι τρείς απο αυτές ήταν επιδή άλλαξα συσκευή

Πάντα το έχω αθόρυβο, ότι και να γίνει το κινητό έχει λόγο για να χτυπάει περίεργες ώρες άν χτυπήσει. οπώτε και με ήχο να είναι κοιμάμε τα βράδυα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει, ενώ το σταθερό το αποσυνδέω τα σκ το πρωί

Παράθεση

Fox (Μάνθος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fox
Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Fox έγραψε στις 19:03, 13-09-07:

Το κινητό μου τηλέφωνο δεν κλείνει ποτέ γιατί αρέσκομαι στην ιδέα ότι κάποιος με παρακολουθεί..!

Πέρα από την πλάκα είναι η δουλειά μου τέτοια που έχω μαζί μου τουλάχιστον δύο κινητά, ένα της δουλειάς (που δεν κλείνει ποτέ) και φυσικά το προσωπικό μου (που έχω την επιλογή να το κλείσω, να το θέσω σε αθόρυβη λειτουργία η ακόμη και να το σπάσω αλλά πάντα το ξεχνάω). Το κακό λοιπόν είναι την ώρα του ύπνου. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ να χτυπάει και την στιγμή που με ξυπνάει συνεχίζει. Ε, εκεί λοιπόν είναι το σημείο που πάντα αναρωτιέμαι… Μήπως ήρθε η στιγμή που πρέπει να πω "Asta la vista baby" και να το σπάσω;

Αυτή είναι η σχέση μου με το κινητό μου.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 19:11, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fox
... ένα της δουλειάς (που δεν κλείνει ποτέ) και φυσικά το προσωπικό μου (που έχω την επιλογή να το κλείσω, να το θέσω σε αθόρυβη λειτουργία η ακόμη και να το σπάσω αλλά πάντα το ξεχνάω). Το κακό λοιπόν είναι την ώρα του ύπνου. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ να χτυπάει και την στιγμή που με ξυπνάει συνεχίζει. Ε, εκεί λοιπόν είναι το σημείο που πάντα αναρωτιέμαι… Μήπως ήρθε η στιγμή που πρέπει να πω "Asta la vista baby" και να το σπάσω;
Εχω δει πολλους να το κανουν αυτο και ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.
Γιατι καποιος επιλεγει να κρατησει ανοιχτο το κινητο της δουλειας του? Δεν "φοβαται" μηπως καποιος βαρεμενος πελατης τον παρει στις 12 το βραδυ? [Τυχαινει να εχω και εγω δυο κινητα -το δευτερο ειναι της δουλειας- και σε καποια φαση το ειχα ξεχασει ανοιχτο.. Και ετυχε εκεινη την μερα να με καλεσει πελατης.. στις 12,30 την νυχτα ]

Παράθεση

Fox (Μάνθος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fox
Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Fox έγραψε στις 21:54, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Εχω δει πολλους να το κανουν αυτο και ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.
Γιατι καποιος επιλεγει να κρατησει ανοιχτο το κινητο της δουλειας του? Δεν "φοβαται" μηπως καποιος βαρεμενος πελατης τον παρει στις 12 το βραδυ? [Τυχαινει να εχω και εγω δυο κινητα -το δευτερο ειναι της δουλειας- και σε καποια φαση το ειχα ξεχασει ανοιχτο.. Και ετυχε εκεινη την μερα να με καλεσει πελατης.. στις 12,30 την νυχτα ]
Απλός δεν γίνεται να κλείσω το επαγγελματικό μου τηλέφωνο γιατί αυτός είναι ο λόγος που το έχω (να είναι πάντα ανοιχτό). Αυτό όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να απαντήσω αν με καλέσει πελάτης ή συνεργάτης 2.30+ το βράδυ. Το θέμα είναι πως το προσωπικό μου, χτυπάει περισσότερες φορές και σε ώρες που δεν πρέπει από ότι το άλλο.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:32, 13-09-07:

εχω τρια, και ψοφανε και τα τρια.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 23:08, 13-09-07:

Εγώ δεν ξέρω συνήθως αν το κινητό μου είναι ανοιχτό η κλειστό, δεν ασχολούμαι μαζί του και είναι πάντα στο αθόρυβο.

Το κοιτάω μόνο όταν βαριέμαι και στέλνω χαζά μηνύματα.

Μερικές φορές το ξεχνάω σπίτι.

Για μία συνέντευξη σε μία δουλειά με παίρνανε δύο μέρες
Tην τρίτη αποφάσισα να ακούσω τον τηλεφωνήτή

Κάποτε ήμουνα πολύ εξαρτημένη από αυτό, κοιμόμασταν αγγαλιά κτλ

Πλέον υπάρχει για να πάιρνω και να βλέπω ποιος με πήρε και αν τύχει να το δω να χτυπάει να απαντήσω κι όλας

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 23:26, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πλέον όμως το βραδυ το κλείνω... εξοικονομώ ενέργεια, ακτινοβολία και ... ηρεμία!!!
+1

Μπράβο Γιδάκι. Κι εγώ αυτό κάνω. Συν του ότι όλη μέρα το έχω στο αθόρυβο γιατί οι ήχοι κλονίζουν το νευρικό μου σύστημα
Γενικά δεν αγαπάω το κινητό. Είναι καλό που προχώρησε τόσο η τεχνολογία για να μπορούμε να επικοινωνούμε όπου κι αν βρισκόμαστε, αλλά εμείς έχουμε ξεφύγει πολύ.
Εγώ αν το κρατάω ανοιχτό είναι επειδή είμαι στο σχολείο και ως εκ τούτου μακριά από το σπίτι και τις άλλες υποχρεώσεις.
Τα Σαββατοκύριακα το κλείνω.
Το καλοκαίρι που πέρασε δεν το άνοιξα... Με έμαθαν πλέον..
Κι όσον αφορά τη μπαταρία που είναι και το αρχικό ερώτημα, φροντίζω να έχω πάντα μπαταρία γιατί ο μόνος τρόπος να βλέπω την ώρα είναι το κινητό, επειδή έχω σταματήσει να φοράω ρολόι. Αλλιώς ξεμένω συχνά..

Παράθεση

zouzouna

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zouzouna
H zouzouna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H zouzouna έγραψε στις 12:55, 20-12-07:

Απλά μου τεζάρει απο μπαταρία .

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:26, 20-12-07:

Παντως 1-2 το μηνα πρεπει να το αφηνετε να αδειζει απο μονο του, κανει καλο στην μπαταρια.

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 17:29, 20-12-07:

Ψοφάει από μπαταρία κ συνήθως βρίσκει την ώρα που εγώ περιμένω τηλ, μιλάω στο τηλ, ή είμαι έξω κ το χρειάζομαι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:14, 20-12-07:

Δεν το κλείνω ποτέ και δεν ψοφάει και ποτέ από μπαταρία.
Το φορτίζω συνεχώς όποτε είμαι σπίτι από τον υπολογιστή, στο αυτοκίνητο, και τώρα ψάχνω να βρω τρόπο να το φορτίζω και στη μηχανή.

Παράθεση

avenger (Ηλίας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Πωλητής/ρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O avenger Shit happens έγραψε στις 19:47, 20-12-07:

Τώρα τελευταία ψοφάει... Ε, με ένα φορτιστή στο χέρι θα είμαι κάθε φορά που αδειάζει? Όποιος με θέλει θα με βρει.

Παράθεση

Aligator21 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aligator21
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Aligator21 έγραψε στις 23:51, 20-12-07:

Ψοφάει από μπαταρία, μια και το έχω ως ξυπνητήρι (βέγγος ringtone ).
Εάν χτυπήσει... δεν συμένει πως θα το σηκώσω κιόλας

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:04, 21-12-07:

Ανέβασα poll!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 00:40, 21-12-07:

μερικες φορες παρακαλαω να κλεισει απο μπαταρια!!

λογω δουλειας δεν μπορω να το κλεισω

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 00:59, 21-12-07:

Δυστυχώς είμαι κ εγώ εξαρτώμενη... κ τώρα τελευταία δεν το αφήνω κάν να τελειώσει εντελώς η μπαταρία παρά το φορτίζω λίγο πριν αρχίζει να "σκούζει"

Παράθεση

helena (Έλενα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη helena
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H helena έγραψε στις 01:01, 21-12-07:

Το δικό μου ψοφάει από μπαταρία. Αν και με τη χρήση που του κάνω, μάλλον εύχεται να ψοφήσει μια και καλή και να αποδημήσει εις Κύριον, παρά να μας βρει το νέο έτος ολ-τουγκέδερ..

Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gsova
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O gsova έγραψε στις 01:14, 21-12-07:

Εγώ το ξεχνάω πολλές φορές άδειο, αλλά συνήθως τελευταία στιγμή το προλαβαίνω και το φορτίζω...

(βλ: κωλοφαρδία )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:07, 21-12-07:

Δεν είμαι σίγουρη....

ok από τότε που γέννησα, άλλαξαν τα δεδομένα
πλέον το κλείνω... απ τις 10 το βράδυ έως... ότι ώρα θυμηθώ να το ανοίξω την άλλη μέρα το μεσημέρι

Παράθεση

fairytale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fairytale
H fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H fairytale έγραψε στις 11:30, 21-12-07:

Από την ώρα που θα πέσω για ύπνο ως την ώρα που θα σηκωθώ το κινητό μένει κλειστό.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:58, 21-12-07:

Εμένα μένει ανοιχτό, αλλά πάντα στο αθόρυβο - ή σιγανό ή δόνηση και το ξεχνώ στο μπουφάν μου, οπότε είναι σαν να το 'χω κλειστό.

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 20:02, 21-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Εμένα μένει ανοιχτό, αλλά πάντα στο αθόρυβο - ή σιγανό ή δόνηση και το ξεχνώ στο μπουφάν μου, οπότε είναι σαν να το 'χω κλειστό.
Αλλά με την ατινοβολία του ανοιχτού

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:09, 27-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από fairytale
Από την ώρα που θα πέσω για ύπνο ως την ώρα που θα σηκωθώ το κινητό μένει κλειστό.
Το ίδιο!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 14:15, 27-12-07:

Πάντα ανοιχτό το βράδυ απλά αθόρυβο!!!

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 01:12, 04-02-08:

Το παλιό μου κινητό είχε πρόβλημα με τη μπαταρία. Ακόμα και φορτισμένο να ήταν έκλεινε με το που έκανε κάποιος μια κλήση και όλοι νόμιζαν ότι τους το έκλεινα στα μούτρα! Τώρα το καινούριο φροντίζω να μην ξεμένει και τόσο συχνά, αν και με το κινητό δεν έχω τις καλύτερες σχέσεις. Το ξεχνάω σπίτι, δεν το ακούω και άμα μείνει από μπαταρία κάνω κανα 2 μέρες να το ανοίξω! Να ναι κλα΄το σταθερό που με βρίσκουνε και παίρνω τηλ τους φίλους μου

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:18, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από invalid
πρόβλημα με τη μπαταρία
Welcome to the club.

Εμένα οι χαλασμένες μπαταρίες με κυνηγάνε μια ζωή! Ειδικά ένα Sony Ericsson ψόφαγε την ημέρα που το φόρτιζα ενίοτε.

btw, έχω ακούσει ότι οι συχνές φορτίσεις κάνουν κακό στη μπαταρία, ισχύει άραγες;

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 01:22, 04-02-08:

Μήπως ήταν Κ700;; Γιατί αυτό μου 'φαγε τη ζωή και έκλεινε και κατά τη διάρκεια της φόρτισης.

Το καλύτερο είναι το κινητό να είναι κλειστό όταν φορτίζει, πχ το βράδυ, γιατί φθείρεται λιγότερο η μπαταρία.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:25, 04-02-08:

Μήπως ήταν Κ700;; Γιατί αυτό μου 'φαγε τη ζωή και έκλεινε και κατά τη διάρκεια της φόρτισης.
Το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι ήταν ένα μαύρο με μεγάλη κεραία.

The glorious days of the 90's!

Το καλύτερο είναι το κινητό να είναι κλειστό όταν φορτίζει, πχ το βράδυ, γιατί φθείρεται λιγότερο η μπαταρία.
Interesting!

Και κάτι ακόμα (επί του θέματος ), ακόμα κι όταν θέλω να ξεραθώ στον ύπνο δεν το κλείνω το πράμα, το βάζω στο αθόρυβο!

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H invalid αντ έγραψε στις 01:28, 04-02-08:

Ξεχνάω να το βάλω αθόρυβο αλλά κοιμάμαι βαριά ότε δε με πολυνοιάζει και να χτυπήσει

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:19, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
btw, έχω ακούσει ότι οι συχνές φορτίσεις κάνουν κακό στη μπαταρία, ισχύει άραγες;
Οι Lion καλό είναι μόνο μια φορά την εβδομάδα να της αφήνουμε να αδειάζουν τελείως.

Οι μπαταρίες νικελίου, ότι και να κάνεις μετά από κανένα χρόνο ... είναι για πετάμε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους