Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,072 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η κόλαση της φοιτήτριας

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:04, 28-04-12:

Μετα το πανεπιστημιο αρχιζει η "γλυκα".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:24, 29-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κάτι είχες στο μυαλό σου και προσπαθείς να πεις εδώ Christinelle και μάλλον τα είχες μαζεμένα εκείνη την ώρα που το έγραφες και χρησιμοποίησες πολλούς βαρείς χαρακτηρισμούς.

Εν μέρει συμφωνω με αυτα που λεει η Christinelle. Όχι με τον τρόπο που τα λέει, αλλά με το νόημα τους!
Τα έχω σκεφτεί και εγω πολλές, μα πάρα πολλές φορές!! Δυστυχώς είναι μια πραγματικότητα να εισάγονται στα Πανεπιστήμια παιδιά που δεν θέλουν να μπουν, αλλα δηλωνουν τισ σχολες μονο και μονο απο οικογενειακη παροτρυνση λογου χαρη,με αποτελεσμε να κανουν αισθητη την παρουσια τους στον οχλο, οπως επισης υπαρχουν καθηγητες που δεν ξερουν τι θα πει "παραδιδω μαθημα, επειδη αυτοι μπηκαν εδω για να μαθουν κατι".
Ομως εαν το δουμε το θεμα τελειως μα τελειως ρεαλιστικα ο valder εχει απολυτο δικιο!
Θες πτυχιο? θα πρεπει να πας μεχρι τη σχολη και να βουλωσεις τα αυτια σου να κλεισεις τα ματια σου σε οτιδηποτε σε αποσπα και να προσηλωθεις στον στοχο σου!! Στην τελικη για σενα το κανεις και οχι για τους φοιτητες που ξενυχτανε ή για εκεινους που πανε τουριστες στην εξεταστικη? Σκεψου οτι λιγο - πολυ μπορει και εσυ να την εχεις περασει αυτη τη φαση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 29-04-12 στις 10:51. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση για καλύτερο scrolling
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 22:07, 28-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Περνάς σε ΑΕΙ σχεδόν κατά λάθος, αλλά συνεχίζεις την δουλειά σου. Πηγαίνεις λίγο στην αρχή και αφού απογοητεύεσαι από τους καθηγητές και το γενικό κλίμα, πας μόνο στις εξετάσεις. Πιάνεις κι άλλη δουλειά ταυτόχρονα και δεν προλαβαίνεις να ενημερωθείς για προθεσμίες δηλώσεων, παραλαβές συγγραμάτων, ύλη, κλπ. Χάνεις εξάμηνα και καταλήγεις αιώνια φοιτήτρια. Κάποια στιγμή στενεύουν τα περιθώρια και ή παίρνεις πτυχίο ή σε διαγράφουν. Εκεί λες "κάτσε να το πάρω το ρημάδι" και παρατάς τη δουλειά για να μπορέσεις σε ένα χρόνο να βγάλεις ύλη τριων. Αφού ξυπνήσεις πριν χαράξει και ποδοπατηθείς ανελέητα σε λεωφορεία, μυρίζοντας την μασχάλη του βρωμιάρη διπλανού σου, φτάνεις στο κτήριο. Εκει ο καθηγητής έρχεται ο,τι ώρα θέλει αλλά αν εσύ αργήσεις σου λέει με ύφος να περιμένεις έξω μέχρι το δειάλλειμα. Αν προλάβεις, θα πρέπει να υποστείς έναν μονόλογο και να συμφωνήσεις με όσα λέει ο "σοφος" λέκτορας. Εξάλλου εσύ δεν ξέρεις τίποτα και είσαι εκεί για να μάθεις αυτά που θα σου πουν.
Ο κόσμος που έχεις γύρω σου είναι κοινωνικά απροσάρμοστα χαζόπαιδα με σπυριά, ολοκληρωτική απουσία κριτικής σκέψης και εκνευριστικό χαχανητό. Θα ακούσεις διάφορες συζητήσεις παντελώς ηλιθίου περιεχομένου (πόσα λεφτά μου δίνει ο μπαμπάς, πόσο φειλ είναι "το σύστημα", πόσο γαματα τα ρακόμελα στου Ψυρρή και πόσο μεινστριμ έχει γίνει το Γκάζι) και δεν θα μπορείς να μιλήσεις με κανέναν. Περιτριγυρίζεσαι από βλαμμένα και τρέμεις μην τυχόν γίνεις κι εσύ έτσι. Η γραμματεία σου φέρεται λες και είσαι το ίδιο...αρα μπας και?
Αυτοί λοιπόν είναι οι μελλοντικοί επιστήμονες που θα διδάξουν τα παιδιά μου? Σκεψου την πιό μπας κλας δουλειά και την έχω κάνει. Σκέψου το πιό "τελειωμένο" μέρος και έχω πάει. Τέτοια ηλιθιότητα που να με αηδιάζει σε σημείο αρρώστειας, δεν την έχω ξαναδεί. Τα μεγαλύτερα αποβράσματα βρίσκονται εκεί και λέγονται φοιτητές: το μέλλον του τόπου.
Είναι αυτά που θα μιλάνε στο σινεμά ξερνώντας ανυπέρβλητες μπούρδες, θα χτυπάνε τα κινητά τους συνεχώς και θα κάνουν λες και δεν τρέχει τίποτα.
Αυτά που τους δίνει ο μπαμπάς αυτοκίνητο και σε πάνε σημειωτόν/σε τρακάρουν/κλπ
Εκείνα που θα σου χωθούν μπροστά σε οποιαδήποτε ουρά και θα μιλάνε ακατάπαυστα μεταξύ τους ωστε να μην έχεις την ευκαιρία να πεις: "μ@λακισμένα, πίσω ΤΩΡΑ!" ευγενικά.
Αυτά που κάθε τρεις και λίγο γίνονται emo/goth/hipster/indy και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, επειδή είναι "κουλ"

Υ.Γ. Αμα σας "παραβιάζει" τους κανόνες η αλήθεια, σβήστε το ή κράξτε με.
Με εξαίρεση το πρώτο κομμάτι, που η κοπελιά έχει χάσει πόσα εξάμηνα, σε όλα τα άλλα θα έλεγα πως έχουμε τον ίδιο ακριβώς τρόπο σκέψης και την ίδια αντίληψη για το περιβάλλον μας.Μόνο που εγώ είμαι β' γυμνασίου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 23:07, 28-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Περνάς σε ΑΕΙ σχεδόν κατά λάθος, αλλά συνεχίζεις την δουλειά σου..
οταν λες περνας σχεδον κατα λαθος; η περνας η δε περνας και απο οσο ξερω εσυ διαλεγεις τις σχολες που θες να περασεις, αυτο που εσυ θες να σπουδασεις ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους