Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,182 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οικονομικοί τρόποι θέρμανσης

SW-Estel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SW-Estel
H SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H SW-Estel έγραψε στις 23:46, 02-01-13:

Γνωρίζει κανείς για την ηλεκτροθέρμανση?
Και αν ναι, είναι οικονομικότερη από το πετρέλαιο ή το αέριο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Astraxan (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Astraxan
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Astraxan έγραψε στις 00:23, 03-01-13:

Κοιτάξτε επειδή είμαι φοιτητής και λόγω της εποχής η κυρία που νοικιάζω το σπίτι δεν είναι διατεθειμένη να μου βάλει κλιματιστικό προσπαθώ να βρω τρόπους να ζεσταθώ!Το σώμα των 2200-2400 κιλοβαττ που έχω δουλειά δεν κάνει γιατί δεν μπορεί να ζεστάνει το δωμάτιο μου και πρέπει να καίει επί ώρες..Η θερμάστρα αλογόνου που έχω μπορεί να το ζεσταίνει λιγάκι πιο γρήγορα (τα ίδια κιλοβαττ με το καλοριφέρ) αλλά δεν το θεωρώ ασφαλές και καλό για τη δουλειά του.Πιστεύω ότι το αερόθερμο θα ήταν μια καλή λύση!Το αερόθερμο που θα είναι ίδια κιλοβαττ ή μικρότερο από τα 2 που ανέφερα πιο πάνω θα καίει περισσότερο?Αν ναι,γιατί?

Περιμένω απάντηση σας και αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ας μου πει την άποψη του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:27, 03-01-13:

Φοράς πάνω κάτω ισοθερμικά, μάλλινες κάλτσες, μπαίνεις κάτω από το πάπλωμα..
Ε θα σκάσεις από τη ζέστη..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FlayedOne

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FlayedOne
Ο FlayedOne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O FlayedOne έγραψε στις 20:18, 03-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Astraxan
Κοιτάξτε επειδή είμαι φοιτητής και λόγω της εποχής η κυρία που νοικιάζω το σπίτι δεν είναι διατεθειμένη να μου βάλει κλιματιστικό προσπαθώ να βρω τρόπους να ζεσταθώ!Το σώμα των 2200-2400 κιλοβαττ που έχω δουλειά δεν κάνει γιατί δεν μπορεί να ζεστάνει το δωμάτιο μου και πρέπει να καίει επί ώρες..Η θερμάστρα αλογόνου που έχω μπορεί να το ζεσταίνει λιγάκι πιο γρήγορα (τα ίδια κιλοβαττ με το καλοριφέρ) αλλά δεν το θεωρώ ασφαλές και καλό για τη δουλειά του.Πιστεύω ότι το αερόθερμο θα ήταν μια καλή λύση!Το αερόθερμο που θα είναι ίδια κιλοβαττ ή μικρότερο από τα 2 που ανέφερα πιο πάνω θα καίει περισσότερο?Αν ναι,γιατί?

Περιμένω απάντηση σας και αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ας μου πει την άποψη του.
Το αερόθερμο είναι εντελώς ακατάλληλο κατά τη γνώμη μου. Μπορεί να σε ζεστάνει αν το έχεις κοντα, όμως δεν ζεσταίνει καθόλου τον χώρο και πρέπει να είναι πάντα ανοικτό. Σκέψου ότι είναι κάτι σαν τον ανεμιστήρα που χρησιμοποιούμε το καλοκαίρι.

Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 20:20, 05-01-13:

Ο πιο οικονομικός τρόπος θέρμανσης είναι να πηγαίνεις σε διάφορα καταστήματα και καφετερίες και ύστερα από ώρες να γυρίζεις σπίτι για ύπνο!!!!

Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sisoula
H sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H sisoula έγραψε στις 20:24, 05-01-13:

Ο θερμοπομπός τι λέει; Άκουσα ότι δεν καίει πολύ και ότι γίνεται το δωμάτιο ου τον έχεις φούρνος.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 16:01, 07-01-13:

εκτός από το κλασσικό:φανέλα χοντρη μπλουζίτσα διπλές κάλτσες κλπ(στυλ κρεμμυδι) μόνο το τζάκι και τη σόμπα τα θεωρώ κατάλληλα....
αεροθερμο ειχα στο χωριό μου που έχει πολύ κρύο και όπως είπαν και άλλοι δεν ζεσταίνει το χώρο...χρήσιμο μπορεί να φανεί μόνο σε όσους το θέλουν ίσα για να τους πάρει ο ύπνος...
σομπες αλογόνου τις φοβάμαι πολύ
οπότε μια σόμπα είναι η καλύτερη λύση...βέβαια πρέπει να λάβουμε υπόψη μας και το πού είναι χτισμένο ένα σπίτι,αν φυσάει κάποιος αέρας κλπ κλπ

Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 12:17, 06-06-13:

Οικονομικοί τρόποι θέρμανσης: κουβερτες ,παπλοματα,ηλεκτρικεςκουβερτες(δεν καινε σχεδον καθολου ρευμα),ξυλοσομπες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 21:25, 08-12-13:

διαβασα το νημα και απο οτι φαινεται κατι που να ζεσταινει ολους τους χωρους χωρις καποια εγκατασταση δεν υπαρχει. Εχω μικρο διαμερισμα και θα κανω την αναποδη ερωτηση... ανεξαρτητα απο τι θερμοτητα βγαζει, ποιο ειναι ποιο οικονομικο για θερμανση μικρων χορων;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 00:51, 09-12-13:

Κλιματιστικά inverter και τα πανελ νομίζω.

Παράθεση

Vegasmaster (Σπύρος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vegasmaster
Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Vegasmaster έγραψε στις 19:26, 18-12-13:

Ξεκίνα να ψήνεις σπανακόπιτες, βιταμίνες, τρώγεται και κρύα και πάνω από όλα ο φούρνος θα σου ζεσταίνει το σπίτι μπαμ μπαμ... αλλιώς πάμε στην λύση του αερόθερμου για τον μικρό χώρο μόνο..

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 19:55, 18-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vegasmaster
Ξεκίνα να ψήνεις σπανακόπιτες, βιταμίνες, τρώγεται και κρύα και πάνω από όλα ο φούρνος θα σου ζεσταίνει το σπίτι μπαμ μπαμ... αλλιώς πάμε στην λύση του αερόθερμου για τον μικρό χώρο μόνο..
θα τρίβει τα χέρια της η δεη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:38, 23-12-13:

εχεις κανεις πανελ υπερυθρων ή οπως σκατα λεγεται ;

Παράθεση

fylakas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fylakas
Ο fylakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O fylakas έγραψε στις 21:38, 23-12-13:

Σομπα αλογονου. Κανει δουλεια ειδικα αν την εχεις κοντα σου. Αλλα οχι οι πολυ μικρες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:02, 24-12-13:

τις εχω δοκομασει και καινε πολυ, ασε που πρεπει να την εχεις σε αποσταση μικροτερη του 1 μετρου

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 22:55, 24-12-13:

Οικονομικό είναι οτιδήποτε δε χρησιμοποιεί ρεύμα κατ' εμέ!
Που χου σόμπα υγραερίου...ακούγεται κρίπυ αλλά δεν είναι επικίνδυνη! Ζεσταίνει ολόκληρο σαλόνι!(Ανάλογα και τα τετραγωνικά βέβαια)Είπαμε να μην είναι και γήπεδο ποδοσφαίρου!

Βασικά αυτό που κάνω καμιά φορά μετά το μπάνιο είναι να στεγνώνω τα μαλλιά μου για καμιά ώρα...
Φοβερή και άμεση θέρμανση...κατευθείαν στο πετσί!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:27, 24-12-13:

xaxaxa ειναι κι αυτος ενας τροπος, αμεσος οπως λες.

Παράθεση

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blue_butterfly
H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,997 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε στις 00:10, 25-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
εχεις κανεις πανελ υπερυθρων ή οπως σκατα λεγεται ;
Αν είναι αυτές οι άσπρες πλάκες έχω στο πατρικό μου, ζεσταίνουν αρκετά.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 09:44, 25-12-13:

χαχαχα αυτες ειναι. μπορεις να μοθ πεις ποσα watt ειναι ;

Παράθεση

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blue_butterfly
H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,997 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε στις 00:48, 28-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
χαχαχα αυτες ειναι. μπορεις να μοθ πεις ποσα watt ειναι ;
Αχμ, ναι. Θα ρωτήσω και θα σου πω αύριο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους