Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,013 μέλη και 2,415,550 μηνύματα σε 75,311 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 567 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υποχρεωτική Στράτευση: Η γνώμη σας###8230;.

Περί θητείας

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
Θα έπρεπε να είναι υποχρεωτική για όλους τους Έλληνες πολίτες,ανεξαρτήτως φυλής και φύλου.
6
25,00%
Θα έπρεπε να είναι υποχρεωτική για όλους,με "τιμωρητική" θητεία για τους μη στρατεύσιμους.
2
8,33%
Θα έπρεπε να είναι εθελοντική για όλους.
16
66,67%

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:18, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
O ύπνος του δικαίου... Πως βοηθάς τη χώρα, με στρατό ρημαγμένο από τις μίζες, και ανθρώπινο δυναμικό που σε ένα χρόνο θητείας, θα πυροβολήσει μόνο μια φορά;
Αν όμως βελτιωθούν ολά αυτά και δεν θα υπάρχουν μίζες και όλα αυτά πιστεύεις ότι θα αξίζει τον κόπο; Εγώ όχι γιατι είμαι σίγουρος ότι τα όπλα δεν είναι η μόνη λύση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 15:32, 10-08-05:

Αν όμως βελτιωθούν ολά αυτά και δεν θα υπάρχουν μίζες και όλα αυτά πιστεύεις ότι θα αξίζει τον κόπο; Εγώ όχι γιατι είμαι σίγουρος ότι τα όπλα δεν είναι η μόνη λύση
Δυστυχώς, η βία είναι η μόνη απάντηση, όπως μας αποδεικνύει η ιστορία (εκτός αν αντιμετωπίσουμε τους Τούρκους όπως ο Γκάντι τους Βρεττανούς, οπότε αφ' ενός πάω πάσο, αφ' ετέρου πάω βραζιλία)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 15:48, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
O ύπνος του δικαίου... Πως βοηθάς τη χώρα, με στρατό ρημαγμένο από τις μίζες, και ανθρώπινο δυναμικό που σε ένα χρόνο θητείας, θα πυροβολήσει μόνο μια φορά;
Εγώ πάντως μία έριξα
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 17:47, 10-08-05:

Η λύση για το στρατιωτικό είναι ο επαγγελματικός στρατός που ετοιμάζεται και προωθήτε. Τελευταία βολη έκανα πριν απο 11 χρόνια σιγά μην θυμάμε λεπτομέρειες για το πως καθαρίζει το όπλο πώς λίνεται κτλ. Οπότε σαν φαντάρος η εκπαίδευση μου πάει στράφη. Το κύριο μέλημα του στρατού πάντως είναι απλά να υπάρχει και απλά να θεωρείτε υπολογίσημος απο τον αντίπαλο. Για αυτό το 40% του ετησίου προυπολογισμού πάει σε αμυντικές δαπάνες. Εκεί πέφτει η απίστευτη μίζα. Υποτίθεται ότι είμαστε στην Ε.Ε και δίνουμε τόσα λεφτά λες και περιμένουμε εισβολή απο τους Τούρκους. Να είναι καλά και οι παραβιάσεις που κρίβουν ένα καλά οργανομένο σχέδιο αγοράς εξοπλισμού.
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 17:51, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Για αυτό το 40% του ετησίου προυπολογισμού πάει σε αμυντικές δαπάνες. Εκεί πέφτει η απίστευτη μίζα. Υποτίθεται ότι είμαστε στην Ε.Ε και δίνουμε τόσα λεφτά λες και περιμένουμε εισβολή απο τους Τούρκους. Να είναι καλά και οι παραβιάσεις που κρίβουν ένα καλά οργανομένο σχέδιο αγοράς εξοπλισμού.
Amen brother!!!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 06:15, 11-08-05:

Για αυτό το 40% του ετησίου προυπολογισμού πάει σε αμυντικές δαπάνες. Εκεί πέφτει η απίστευτη μίζα. Υποτίθεται ότι είμαστε στην Ε.Ε και δίνουμε τόσα λεφτά λες και περιμένουμε εισβολή απο τους Τούρκους. Να είναι καλά και οι παραβιάσεις που κρίβουν ένα καλά οργανομένο σχέδιο αγοράς εξοπλισμού.
Μηπως περιμένουμε και εμείς δεν το ξέρουμε;
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 09:48, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μηπως περιμένουμε και εμείς δεν το ξέρουμε;
Some food for thought:

1. Δίνουμε πολλά φράγκα σε εξοπλισμούς επειδή οι πολιτικοί μας είναι προνοητικοί και θέλουν να μας προστατέψουν επειδή περιμένουν εισβολή από την Τουρκία

2. Δίνουμε πολλά φράγκα σε εξοπλισμούς επειδή οι πολιτικοί μας είναι διεφθαρμένοι μέχρι το κόκκαλο, έχουν φάει με χρυσά κουτάλια από τις μίζες και συνεχίζουν να το κάνουν λόγω αδράνειας.

Ποιο σενάριο σου φαίνεται πιο κοντά στην πραγματικότητα;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:50, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Some food for thought:

1. Δίνουμε πολλά φράγκα σε εξοπλισμούς επειδή οι πολιτικοί μας είναι προνοητικοί και θέλουν να μας προστατέψουν επειδή περιμένουν εισβολή από την Τουρκία

2. Δίνουμε πολλά φράγκα σε εξοπλισμούς επειδή οι πολιτικοί μας είναι διεφθαρμένοι μέχρι το κόκκαλο, έχουν φάει με χρυσά κουτάλια από τις μίζες και συνεχίζουν να το κάνουν λόγω αδράνειας.

Ποιο σενάριο σου φαίνεται πιο κοντά στην πραγματικότητα;
το δεύτερο, αλλά πως δικαιολογούν τις μίζες τους , τι δείχνουν στα χαρτία ;
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 09:54, 11-08-05:

το δεύτερο, αλλά πως δικαιολογούν τις μίζες τους , τι δείχνουν στα χαρτία ;
Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά η λογική μου λέει ότι σε μια κυβέρνηση διεφθαρμένη εξ ολοκλήρου (και για να μην παρεξηγηθώ, εννοείται ότι δε μιλάω μόνο για τη σημερινή) το μόνο εύκολο είναι να παραποιηθούν στοιχεία και να κατασκευαστούν ψεύτικα στοιχεία και τιμολόγια.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:35, 11-08-05:

Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά η λογική μου λέει ότι σε μια κυβέρνηση διεφθαρμένη εξ ολοκλήρου (και για να μην παρεξηγηθώ, εννοείται ότι δε μιλάω μόνο για τη σημερινή) το μόνο εύκολο είναι να παραποιηθούν στοιχεία και να κατασκευαστούν ψεύτικα στοιχεία και τιμολόγια.
Στα τιμολόγια τι γράφουν, μπουζούκια anyway αυτό που θέλω να πώ είναι πως πιστωποιούν τα τιμολόγια; Π.χ. αν γράφει π.χ. 15f-16 και αυτοί πήραν ένα ή κανένα τότε πως τα δικαιολογούν; Δεν νομίζω ΟΛΟΙ να είναι διεφθαρμένοι
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 11:57, 11-08-05:

Στα τιμολόγια τι γράφουν, μπουζούκια anyway αυτό που θέλω να πώ είναι πως πιστωποιούν τα τιμολόγια; Π.χ. αν γράφει π.χ. 15f-16 και αυτοί πήραν ένα ή κανένα τότε πως τα δικαιολογούν; Δεν νομίζω ΟΛΟΙ να είναι διεφθαρμένοι
Ε τώρα ή αρνείσαι να δεις την αλήθεια ή είσαι αφελής.
Αν ξέραμε και πως πιστοποιούν τα τιμολόγια θα τους είχαμε βάλει ήδη φυλακή.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:15, 11-08-05:

Ε τώρα ή αρνείσαι να δεις την αλήθεια ή είσαι αφελής.
Αν ξέραμε και πως πιστοποιούν τα τιμολόγια θα τους είχαμε βάλει ήδη φυλακή.
Απλώς αρνούμε να δω την αλήθεια. Όμως ας μην βγούμε άλλο off-topic
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 16:51, 11-08-05:

Αν ξέραμε και πως πιστοποιούν τα τιμολόγια θα τους είχαμε βάλει ήδη φυλακή
Οι φυλακές είναι για σένα και για μένα. Γι αυτούς δεν υφίσταται τέτοιο θέμα...
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:11, 16-08-05:

Σιγά μην παραποιήσουν τα τιμολόγια. Οι μίζες πέφτουν κάτω απο το τραπέζι και συμπεριλαμβάνονται στην τιμή πώλησης του προιόντος. Δεν πρόκεται να ανεβάσουν την τιμή του F-16 αλλα θα την βάλουν πάνω σε ανταλλακτικά, όπλα η υπηρεσία που θα παρέχουν. Αντι το x ανταλακτικό να έχει 130.000 ###8364; θα έχει 136.000 ###8364; x 50 ανταλακτικά = η μίζα για πολύ κόσμο. Το τιμολόγιο είναι αυθεντικό και η μίζα έχει παραδοθεί. Απο την άλλη κανένας δεν μπορει να ελένξει την κάθε εταιρεία σε τι τιμή πουλάει τα προιόντα της. Η διαγωνισμός που έχει γίνει την έχει κρίνει ανάδοχο και έτσι το 136.000 που λέγαμε πριν είναι 100% νόμιμο.!
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 17:28, 18-08-05:

Παιδιά Νοέμβρη παρουσιάζομαι....Τουλάχιστον μπορείτε να κοιμάστε ήσυχοι,θα φυλάω εγώ την πατρίδα!!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:35, 18-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Παιδιά Νοέμβρη παρουσιάζομαι....Τουλάχιστον μπορείτε να κοιμάστε ήσυχοι,θα φυλάω εγώ την πατρίδα!!
Εύχομαι μέχρι τότε να αλλάξουν οι νόμοι και να μην χρείαστεις να το υποστεις αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε: στις 17:36, 18-08-05:

Εύχομαι μέχρι τότε να αλλάξουν οι νόμοι και να μην χρείαστεις να το υποστεις αυτό
Δυστυχώς δεν θα αλλάξει τίποτα Exposed, τουλάχιστον όχι με το Νοέμβρη. Από όσο ξέρω όμως όσοι πάνε από Φεβρουάριο και μετά (δηλ. 2006) θα κάνουν 11 μήνες θητεία!
Μήπως θα έπρεπε να το κοιτάξεις Alex;
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 17:44, 18-08-05:

Δυστυχώς δεν θα αλλάξει τίποτα Exposed, τουλάχιστον όχι με το Νοέμβρη. Από όσο ξέρω όμως όσοι πάνε από Φεβρουάριο και μετά (δηλ. 2006) θα κάνουν 11 μήνες θητεία!
Μήπως θα έπρεπε να το κοιτάξεις Alex;
Απ'οτι άκουσα θα πιάσει και αυτούς που θα είναι ήδη μέσα,άρα και μένα!Αλλα και έτσι να μην είναι,θέλω να πάω να ξεμπερδεύω.Σιγά τώρα,για ενα μήνα θα κάθομαι μην έχοντας τι να κάνω μέχρι τον Φλεβάρη?Αλλωστε δουλειά αν δεν έχεισ κανει φανταριλίκι δεν υπάρχει.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:13, 19-08-05:

Αντε alex με το καλό. 11 μήνες δεν είναι τίποτα. Εγώ τι να πω που έκανα 18 με τους 15 να είμαι στην Κύπρο. Το στρατιωτικό περνάει γρήγορα και είναι εμπειρία που όλοι πρέπει να έχουν.
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 12:49, 19-08-05:

Αντε alex με το καλό. 11 μήνες δεν είναι τίποτα. Εγώ τι να πω που έκανα 18 με τους 15 να είμαι στην Κύπρο. Το στρατιωτικό περνάει γρήγορα και είναι εμπειρία που όλοι πρέπει να έχουν.
Ευχαριστώ yiannis!Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι είναι εμπειρία.Απλά σου κόβει την ζωή και τα σχέδια σου στην μέση.Γι'αυτό πιστεύω πως είναι καλύτερα να πηγαίνει κάποιος στα 18-19 του μετά το σχολείο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια