Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,913 μηνύματα σε 74,640 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 16:35, 25-04-10:

οντως δικιο έχεις αλλα δεν ξερω εχω εθιστει σ ολα αυτα...βεβαια οταν βγαινω εξω βαζω ολα αυτο σχολειο μονο make up mascara k lip gloss βαζω....εχω ένα κολληματακι....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:09, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioannaki95
οντως δικιο έχεις αλλα δεν ξερω εχω εθιστει σ ολα αυτα...βεβαια οταν βγαινω εξω βαζω ολα αυτο σχολειο μονο make up mascara k lip gloss βαζω....εχω ένα κολληματακι....
Το μεικ-απ το χρησιμοποιεις λογω ακμης? Για καλυψη ερεθισμων?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 19:22, 25-04-10:

περισσοτερο για τ χρωμα τ χρησιμοποιω επειδη τ προσωπο μου ειν πλ κιτρινο λογω του οτι μου λειπει σιδηρος κ' με τ μεικ απ γινεται πιο ροζουλι κ ομοιομορφο τ δερμα μ οσο για ακμη αν κ ειμαι τυχερη γιατι δν εχω πλ σπυρακια κ βγαζω μονο πριν αδιαθετησω δν τ βαζω γ αυτο...κ σ δερματολογο πηγα γτ πειραζα μ τ νυχια αυτα τ λγ σπυρακια κ στ πλαι εμειναν σαν σημαδια(απο βλακεια μ)αλλα τωρα πλενομαι μ ειδικο σαπουνι κ βαζω κ ειδικη κρεμα κ μτ τ φαρμακευτικο μεικ απ πλεον κ εχει ηρεμησει τ δερμα μ....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:34, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioannaki95
περισσοτερο για τ χρωμα τ χρησιμοποιω επειδη τ προσωπο μου ειν πλ κιτρινο λογω του οτι μου λειπει σιδηρος κ' με τ μεικ απ γινεται πιο ροζουλι κ ομοιομορφο τ δερμα μ οσο για ακμη αν κ ειμαι τυχερη γιατι δν εχω πλ σπυρακια κ βγαζω μονο πριν αδιαθετησω δν τ βαζω γ αυτο...κ σ δερματολογο πηγα γτ πειραζα μ τ νυχια αυτα τ λγ σπυρακια κ στ πλαι εμειναν σαν σημαδια(απο βλακεια μ)αλλα τωρα πλενομαι μ ειδικο σαπουνι κ βαζω κ ειδικη κρεμα κ μτ τ φαρμακευτικο μεικ απ πλεον κ εχει ηρεμησει τ δερμα μ....
Σαπουνακι φοβερο που φτιαχνει το δερμα εντελως, σα μωρου το κανει, εχω να σου συστησω και κανει θαυματα κυριολεκτικα, μονο που μονο αισθητικοι το εμπορευονται. Αν δε δεις αποτελεσμα μαυτο που χρησιμοποιεις πες μου να σου πω ποιο ειναι σε πμ και θα το βρεις μονο μεσω κεντρου η καποιας αισθητικου. Ευτυχως προσωπικα, αν και δεν ειμαι αισθητικος, εχω καρτα να τα αγοραζω πολυυυ πιο φθηνα(μιλαμε και για 70% πιο χαμηλα)
Αλλα πως την εχω ειναι αλλο θεμα

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:33, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Σαπουνακι φοβερο που φτιαχνει το δερμα εντελως, σα μωρου το κανει, εχω να σου συστησω και κανει θαυματα κυριολεκτικα, μονο που μονο αισθητικοι το εμπορευονται. Αν δε δεις αποτελεσμα μαυτο που χρησιμοποιεις πες μου να σου πω ποιο ειναι σε πμ και θα το βρεις μονο μεσω κεντρου η καποιας αισθητικου. Ευτυχως προσωπικα, αν και δεν ειμαι αισθητικος, εχω καρτα να τα αγοραζω πολυυυ πιο φθηνα(μιλαμε και για 70% πιο χαμηλα)
Αλλα πως την εχω ειναι αλλο θεμα
Τί σαπουνάκι είναι αυτό Μάιντ;;;

Πες μας τα μυστικά σου σε μας που έχουμε ακόμα λίγη ακμή ειδικά κάποιες μέρες του μήνα και λιπαρό δέρμα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:08, 07-09-10:

Έγω βρει την υγειά μου με το Sebium H2O της Bioderma... Τόσο το υγρό καθαρισμού (θέλει βαμβάκι) όσο και το υγρό σαπούνι ελέγχουν το σμήγμα, ενώ η κρέμα Mat της ίδιας σειράς μου σταμάτησε τη γυαλάδα... just fyi.

Παράθεση

Kelly:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kelly:)
H Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Kelly:) έγραψε στις 22:50, 07-09-10:

Kαι γω εχω ερωτα με τα καλλυντικαα..
εχω γεμίσει ενα βαλιτσάκι μόνο μ αυτα
Τα αγαπημενα μου ειναι μακ..οι σκιες και τα pigments ειναι απαιχτα..εχουν απιστευτα καλή υφή αλλά οι τιμές ειναι λίγο τσιμπιμενες για μια τοσο δα σκατουλικι σκια 15Ε..Επισης πολύ καλή ποιοτητα έχουν και οι σκιες της maybelline..πηρα απο αυτες τις μικρες παλετες και επαθα σοκ:Ο
Απο κραγιον πάλι ψυφιζω μακ και chanel.Ειναι κορυφήηη.
Απο λιπ γλος Boujois,ειδικα αυτο με τη μεντα ειναι ΘΕΙΚΟ και μεγαλωνει τα χειλη ενω τέλος απο ρουζ ψηφίζω φανατικα ΚΟΡΡΕ ΝΟ1.

Τελος για καθαρισμο προσωπου ενυδατικες προτίνω ανεπιφυλακτα Clinique

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 08:30, 17-09-10:

Γενικότερα, με μαμά αισθητικό και εργαζόμενη στην estee lauder φοράω κατα κύριο λόγο εστε. Την θεωρώ πολύ καλή εταιρεία και το μόνο που δεν προτείνω απο αυτήν είναι τα μανώ της... χάλια!!
Απο μανώ φοράω μόνο essie, τα καλύτερα!!
Κρέμες σώματος αλλάζω κατα καιρούς γιατι βαριέμαι την ίδια μυρωδιά... Συνήθως περνω καρύδα απο body shop και η τελευταία που πήρα ήταν της τζονσον η μωβ, μυρίζει φανταστικά!!
Φοράω λοσιόν της κλινίκ και απο αρώμτα πολλά και διάφορα!!

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 08:52, 17-09-10:

Και εγώ έχω τρέλα με τα καλλιντυκά και ειδικά με σκιές και μολίβια.... Χρησιμοποιοώ πολύ σκιές και μολίβια της erre due, από lip gloss διάφορες μάρκες και από μανό συνήθως seventheen....
Aπό make up μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα της seventheen αλλά τώρα σκέφτομαι να αλλάξω...και επίσης μέχρι τώρα για πριν από το make up έβαζα μία κρέμα που είχα πάρει από βιολογικό μαγαζί, αλλά τώρα μου τελείωσε κ αυτήν και δεν ξέρω τι να πάρω... τι μου προτίνετε; Η μαμά μου έχει μία της Clinique και είναι πολύ καλή...αλλά εγώ έχω ένα κόλλημα με τις βιολογικές κρέμες καθ' ότι πιστεύω πως είναι πιο ακύνδινες και αποτελεσματικές για το δέρμα...

Παράθεση

dimitroulaaaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitroulaaaa
H dimitroulaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H dimitroulaaaa έγραψε στις 18:21, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από elena666
Και εγώ έχω τρέλα με τα καλλιντυκά και ειδικά με σκιές και μολίβια.... Χρησιμοποιοώ πολύ σκιές και μολίβια της erre due, από lip gloss διάφορες μάρκες και από μανό συνήθως seventheen....
Aπό make up μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα της seventheen αλλά τώρα σκέφτομαι να αλλάξω...και επίσης μέχρι τώρα για πριν από το make up έβαζα μία κρέμα που είχα πάρει από βιολογικό μαγαζί, αλλά τώρα μου τελείωσε κ αυτήν και δεν ξέρω τι να πάρω... τι μου προτίνετε; Η μαμά μου έχει μία της Clinique και είναι πολύ καλή...αλλά εγώ έχω ένα κόλλημα με τις βιολογικές κρέμες καθ' ότι πιστεύω πως είναι πιο ακύνδινες και αποτελεσματικές για το δέρμα...
τι κρέμα εννοείς?ενυδατική..??

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 19:33, 23-09-10:

ναι ενυδατική....έχω μπερδευτεί κ δεν ξέρω ποια να πάρω...θα πάω αύριο μάλλον να πάρω....

Παράθεση

dimitroulaaaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitroulaaaa
H dimitroulaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H dimitroulaaaa έγραψε στις 19:45, 23-09-10:

και εγω θελω να παρω μια...αλλα δυσκολευομαι να βρω την καταλληλη γιατι σε μερικα σημεια ειμαι λιπαρη και σε αλλα καπως ξηρη

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 22:38, 06-11-10:

Ξερει καποιος να μου πει καποιες αμερικανικες εταιριες καλλυντικων???
Οπως πχ maybelline, max factor κλπ κλπ??
Ευχαριστω!

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:44, 07-11-10:

χμμμ, aveda, avon, clinique, covergirl, revlon, estee lauder, burt's bees

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 18:59, 07-11-10:

Ευχαριστω Ηρω
σου στελνω πμ

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 16:01, 26-05-11:

Ξέρετε κάποιο σάιτ η κάποιο κατάστημα (αθήνα - πειραιας) που να πουλάει επαγγελματικά προιόντα μακιγιάζ σε καλές τιμές? Χρειάζομαι κυρίως επαγγελματικά πινέλα όπως αυτό για τις γωνίες του ματιού και πινέλο βεντάλια..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitra9.4
H dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H dimitra9.4 έγραψε στις 19:30, 26-05-11:

γεια.....
παντως εγω για το προσωπο μου ( μαικ απ πουδρα κραγιον για τα χερια κρεμες και οτι δηποτε εχει σχεση για βαψιμο ) εμπιστευομαι μονο εφ εμ ...
τωρα για κρεμες ενυδατικες και καθαρισμου εχω δει καλο αποτελεσμα στο προσωπο μουμε το ντεμοπουρ αν θυμαμαι καλα...απο το φαρμακειο.την πειρα.!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:35, 12-07-11:

Θα μπορούσα να τριγυρνάω στα Χοντος με τις ωρες και να τα επεξεργάζομαι ενα-ενα.
Εχω απλά τρέλα με όλα τα καλλυντικά, δεν ξέρω αν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο είδος, ίσως λιγο περισσότερο τις κρέμες.
Εχω παθος με την μυρωδια, είτε αυτη αφορα αρωμα, ειτε κρεμα ακομη και απορρυπαντικο ρουχων!!
Μπορώ να ερωτευτώ κάποιον απο τη μυρωδιά του!

Αγαπημένες κρέμες σώματος αυτές των Body shop, με αξεπέραστο άρωμα και τέλεια υφή!
Κρέμα προσώπου θα συνέστηνα ελαφριές( δεν ξέρω αν πρέπει να πω εταιρείες) οι βαριες ειναι πολύ λιπαρές για το δέρμα μου!

Παράθεση

xrisopsaro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xrisopsaro
H xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H xrisopsaro έγραψε στις 16:28, 13-07-11:

μου αρεσουν τα καλλυντικα...αλλα οταν τα περνω μετα δεν τα χρησιμοποιω! οι εταιρειες που προτιμω ειναι κορες και απιβιτα...γενικα προσπαθω να αγοραζω φυτικα καλλυντικα
(τα μονα καλλυντικα μου που ειναι απο αλλες εταιρειες ειναι κατι μανο,2 κραγιον bourjois ,το μεικ απ μου που ειναι βασικα χρωματιστη κρεμα δωσμενη απο δερματολογο λογω ακμης και το αρωμα μου που ειναι burberry)

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 16:01, 04-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από dimitroulaaaa
και εγω θελω να παρω μια...αλλα δυσκολευομαι να βρω την καταλληλη γιατι σε μερικα σημεια ειμαι λιπαρη και σε αλλα καπως ξηρη
Τότε μάλλον έχεις μεικτή επιδερμίδα. Προτείνω το Dramatically Different Moisturizing Gel της Clinique, skin combination to oily,
είναι υπέροχη ενυδατική και μυρίζει κάπως σαν αμύγδαλο και σιρόπι <3

Γεια σας κοπέλες! (:
Λοιπόν, τα τελευταία δυο χρόνια άρχισε να μ' ενδιαφέρει αρκετά το μακιγιάζ και έχω ψάξει πολύ, κυρίως από ίντερνετ για
προιόντα, τεχνικές κτλ, το λατρεύω
Επειδή έχω χρόνο, ας πω κι εγώ τα αγαπημένα μου από μακιγιάζ:

Σκιές : MAC Embark, Mystery, Copperplate, Satin Taupe, Shroom (ειναι υπεροχες, και σαν υφη και σαν αποχρωσεις γιατι
μ αρεσουν κυριως τα earthtones/neutrals), Jemma Kidd e/s in Vanity Fair (ειναι μια γλυκια γκρι-taupe αποχρωση, πολυ ομορφη),
Benefit Creaseless Cream e/s in Stiletto (σκουρο καφε/ κοκκινο), Bourjois Ombre Stretch in 01 Intense Black.

Bronzer Hoola της Benefit, εχει αυτη την περιεργη αποχρωση ανοιχτο μελι, πολυ ομορφη
Ως foundation χρησιμοποιω τη Mineral Powder της Laura Mercier, απλα κορυφη..
Το αγαπημενο μου καλλυντικο απ ολα ειναι το eyeliner, χωρις να το παρακανω, απλα μια λεπτη προς μεσαια γραμμη, καπως vintage.
Gel eyeliners εχω δοκιμασει το Fluidline της MAC (που διαρκει μεχρι και 14 ωρες αναλλοιωτο) και τωρα εχω το Lasting Drama της Maybelline
(ολοι οι beauty gurus στο yt το προτεινουν, ειναι θεικο και βγαινει στα 10 ευρω με το πινελακι μαζι)
Και ειμαι ορκισμενη στο Magic Ink της Benefit απο liquid liners, ασυγκριτο..

Η μασκαρα ηταν παντα δυσκολο θεμα...
Οι καλυτερες που εχω δοκιμασει ειναι:
Απο ακριβες/high end: MUFE Smoky Lash (ΤΕΛΕΙΑ, δεν εχω λογια!), Les 2 de Guerlain (παρα πολυ "πολυτελης" και σε packaging, γενικα αψογη),
Chanel Inimitable.
Απο φθηνες/drugstore: Bourjois Volumizer, Prestige My Longest Lashes, Maybelline the falsies. (Παρα πολυ καλες κι αυτες)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 05-10-11 στις 07:28. Αιτία: Συνεχόμενα
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 16:43, 04-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Ξέρετε κάποιο σάιτ η κάποιο κατάστημα (αθήνα - πειραιας) που να πουλάει επαγγελματικά προιόντα μακιγιάζ σε καλές τιμές? Χρειάζομαι κυρίως επαγγελματικά πινέλα όπως αυτό για τις γωνίες του ματιού και πινέλο βεντάλια..

Για εμένα ως μακιγιέζ,με βολεύει πολύ η kryolan σε ΟΛΑ τις τα προιόντα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:03, 14-11-11:

Εχω αδυναμια στη μαυρη σκια και στο κοκκινο lipgloss,ανεξαρτητως μαρκας!!

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 20:24, 14-11-11:

ψαλιδι για τις βλεφαριδες love it

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:04, 22-11-11:

Καλησπέρα σε όλες και (ίσως) όλους!Θα εκφέρω και γω μια γνώμη μια και το θέμα φροντίδα - καλλυντικά με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.
Αγαπημένα προιόντα: αντηλιακή με spf 50 Roc ή Avene, ενυδατική με spf20 από avene.
Όσον αφορα το μακιγιάζ λατρεύω τα προιόντα της MAC (1Η για μένα), shisheido, Pupa, Estee Lauder και Lancome.
Σαμπουάν και γενικά περιποίηση μαλλιών μ' αρέσουν τα προιόντα της Kerastase αλλά και Korres, Apivita, Dove, Pantene.
Για καθαρισμό, peeling και περιποίηση σώματος πάλι Korres και Apivita αλλά ανακάλυψα και μ' αρέσουν και τα freshline. Αυτά για την ώρα!

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 02:19, 22-11-11:

Εγώ θα προτείνω (μια και διανύουμε και περίοδο κρίσης ) μία ενυδατική προσώπου που χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο και μου χει βγει καταπληκτική...είναι της bioten κρέμα ημέρας...πάρα πολύ καλή και πάμφθηνη!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 08:03, 22-11-11:

Κορίτσια, τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ χαρούμενη!!
Ανακάλυψα την τέλεια πούδρα, με την τέλεια υφή, αποροφητικά και έχει και διάρκεια! Φανταστείτε δύο μέρες που την φοράω όποιος με βλέπει με ρωτάει τι έχω αλλάξει και είμαι πιο όμορφη
Συνήθως φοράω καλλυντικά Chanel, Estee και απο περιποίηση (λοσιόν) Clinique. Ανακάλυψα όμως την υπέρτατη πουδρα KANEBO!! Μπορεί να είναι λίγο ακριβή αλλά αξίζει τα λεφτά της

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 17:31, 23-11-11:

Κάνοντας βόλτες σε καταστήματα, εγώ προσωπικά έχω κοιτάξει πολλές φορές στα kanebo αλλά μέχρι στιγμής δεν ήξερα τίποτα για ποιότητα και γι' αυτό και δεν είχα αγοράσει κάτι. Ενδιαφέρον το ότι βγάζει τόσο ωραία πούδρα. Λέω μόλις μου τελειώσει αυτή που χρησιμοποιώ να δοκιμάσω. Enrose αν δεις το μηνυμά μου θα ήθελα να σε ρωτήσω την τιμή αυτής της πούδρας και επίσης αν βγάζει σε΄πολύ ανοιχτό χρώμα γιατί είμαι κατάλευκη και μ' αράσει να διατηρώ το χρώμα της επιδερμίδας μου. Ευχαριστώ!

Παράθεση

futurama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη futurama
H futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H futurama έγραψε στις 17:57, 23-11-11:

Τρελαίνομαι για τα προιόντα του Κορρέ, όοτιδήποτε σε κρέμα έχω πάρει είναι φοβερό

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 20:08, 23-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Κάνοντας βόλτες σε καταστήματα, εγώ προσωπικά έχω κοιτάξει πολλές φορές στα kanebo αλλά μέχρι στιγμής δεν ήξερα τίποτα για ποιότητα και γι' αυτό και δεν είχα αγοράσει κάτι. Ενδιαφέρον το ότι βγάζει τόσο ωραία πούδρα. Λέω μόλις μου τελειώσει αυτή που χρησιμοποιώ να δοκιμάσω. Enrose αν δεις το μηνυμά μου θα ήθελα να σε ρωτήσω την τιμή αυτής της πούδρας και επίσης αν βγάζει σε΄πολύ ανοιχτό χρώμα γιατί είμαι κατάλευκη και μ' αράσει να διατηρώ το χρώμα της επιδερμίδας μου. Ευχαριστώ!
Ναι βγάζει σε πολύ ανοιχτό χρώμα, αυτό έχω κι εγώ. Την ακριβή τιμή της δεν τη ξέρω, δεν πήγα εγώ να την πάρω, νομίζω όμως γύρω στα 70 ευρώ

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:03, 23-11-11:

H αγαπημένη μου πούδρα σταμάτησε να βγαίνει εδώ και 2-3 χρόνια. Double perfection από Chanel (γύρω στα 60 κομπλέ και κάπου 45 το ανταλλακτικό). Ηταν απίστευτα καλή, από υφή, καλυπτικότητα, ματ αποτέλεσμα, χρώμα, αίσθηση όταν την φοράς, απλωμα...ολα! Και την καταργήσαν! Τώρα παίρνω την mat lumiere που είναι η "συνέχειά" της και δε λέω, καλή είναι, αλλά σαν την double perfection με τίποτα. Τώρα βάζω και αντιηλιακή/ενυδατική/makeup τρια σε ένα (από chanel πάλι) για να πετύχω το αποτέλεσμα που είχα μόνο με την double perfection. Βέβαια, αν το πάρεις από οικονομική άποψη καλά έκαναν γιατί τώρα βγάζουν τα διπλά λεφτά "σπάζοντας" ένα προιόν σε δύο. Αν έβρισκα κάτι άλλο σαν αυτή, θα άλλαζα εταιρεία. Αλλά είναι τέτοιο το δέρμα μου που δύσκολα με καλύπτουν άλλες (ή είναι πολύ "αέρινες" ή πολύ "ταλκ").
Κάτι που δεν αποχωρίζομαι ποτέ είναι το liposan φράουλα. Εδώ και πάνω από δεκαετία δεν πάω πουθενά χωρίς αυτό (αν το έχω ξεχάσει, αγοράζω άλλο) και πολύ σπάνια βάζω και κραγιόν από πάνω. Ολοι με κοροιδεύουν για αυτό, αλλά είμαι εθισμένη, τι να κάνω?
Αλλα αγαπημένα δεν έχω, παίρνω ο,τι μ' αρεσει σαν χρωμα ή άρωμα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:05, 23-11-11:

Ρε σείς, είμαι εγώ τρελή ή ποσά ύψους 60 και 70 ευρώ για μία πούδρα ή ένα μέικαπ είναι παράλογα πολλά;;;; Και πριν μου απαντήσετε, να πω πως κάποτε είχα πάρει ένα μέικαπ που έκανε 70 ευρώ (christian dior ήταν) - ναι ήταν πολύ καλό, κλπ κλπ κλπ, αλλά δεν είχε δα ΤΟΣΗ διαφορά που να αξίζει 40 και 50 ευρώ παραπάνω από πχ ένα μέικαπ της MAC ή κάποιο της max factor ή της maybelline. Και δεν είναι πως δεν μου περισσεύουν, σιγά, αγοράζω δύο μέικαπ τον χρόνο, είναι πως το θεωρώ κοροϊδία και δεν μου κανει καρδιά να τα δώσω!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 18:12, 24-11-11:

Έχεις δίκιο πως είναι πολλά τα χρήματα για μία πούδρα, αλλά αυτή δεν είναι σαν τις άλλες, αυτή είναι υπέροχη.
Προσωπικά, τα μόνα μου έξοδα είναι τα προσωπικά μου οπότε δεν έχω θέμα να ξοδέψω κάτι παραπάνω για κάτι που με ευχαριστεί!

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 01:33, 25-11-11:

Σίγουρα είνα πολλά χρήματα τα 60 ή 70 ευρώπουλα για μια πούδρα αλλά από την άλλη η πούδρα είναι κάτι που αφενός βάζει κάποια στο πρόσωπό της (κατά συνέπεια καλό θα ήταν να είναι καλής ποιότητας) και αφετέρου κρατάει αρκετό καιρό. Δηλαδή δεν την αγοράουμε και την άλλη βδομάδα λ.χ. χρειαζόμαστε άλλη- ευτυχώς! Επίσης νομίζω πως όλες και όλοι έχουμε κάποια 'αδυναμία' στην οποία έχουμε την τάση να επενδύουμε κάτι παραπάνω και παραταύτα να αισθανόμαστε ικανοποιημένοι και ότι δεν πετάμε τα χρήματά μας. Ευχαριστώ Enrose για την ενημέρωση για την πούδρα. Μόλις μου τελειώσει αυτή που'χω τώρα θα τη δοκιμάσω!

Παράθεση

Mrs Middle (Κάτια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mrs Middle
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Mrs Middle Maybe tomorrow... έγραψε στις 16:01, 01-12-11:

Εγώ έφαγα 2 κιβώτια κόλλας Ατλακόλ με ένα τέλειο Lipgloss απο MAC... Το χρώμα ήταν ψιλοβερυκοκι...Και θελω να το πάααααρω αλλα περιμένω τα Χριστουγεννα..Κλασσικά!

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:11, 01-12-11:

concealer...(για μαύρους κύκλους)
ακούω προτάσεις

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:05, 02-12-11:

Μόνο μια φορά στη ζωή μου αγόρασα κονσίλερ (oriflame) και το έχω ήδη 4-5 χρόνια (ναι, και καλά έχει χαλάσει, αλλά είναι στικ και μια χαρά το βλέπω, οπότε το βάζω ακόμα). Αν και κατά τη γνώμη μου η άσπρη σκιά είναι καλυτερη...είναι η τσιφούτικη επιλογή (και σε όσες το έχω πει με κοροιδευουν) αλλά σε μένα τουλάχιστον έχει πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από το κονσίλερ.

Παράθεση

emily00

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη emily00
H emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H emily00 έγραψε στις 23:38, 02-12-11:

Γεια σας κορίτσια,είμαι καινούρια στην παρέα σας!! Εγώ μέχρι τώρα δεν βαφόμουν καθόλου,και σε λίγες μέρες μιας και μπαίνω στα 20 είπα να αρχίσω να κάνω κάτι!! Πήγα να ρίξω μια ματιά σήμερα στα hondos center,και για να μην σας στα πολυλογώ κατέληξα να πάρω μια πούδρα και μεικ απ μαζί, απλά δεν κατέληξα ακόμα στην μάρκα και θέλω να με βοηθήσετε! Μου πρότειναν της radiant (20 ευρώ),είδα και άλλες βέβαια πχ από erre due (16.50).. Επειδή είναι η πρώτη φορά που βάζω θέλω κάτι ελαφρύ και να μην το νιώθω πολύ πολύ..και να κρατάει φυσικά,να μη φεύγει με ένα δάκρυ πχ! Δεν θέλω να δώσω υπερβολικά λεφτά, γύρω στα 20 λέω,μιας και είναι πρώτη φορά.. Και ρωτώ εσάς λοιπόν, γιατί εκεί οι κοπέλες εκπροσωπούν την εταιρία,σε αυτά που είπα πως θέλω όλο ναι είναι καλή έλεγαν! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:08, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Μόνο μια φορά στη ζωή μου αγόρασα κονσίλερ (oriflame) και το έχω ήδη 4-5 χρόνια (ναι, και καλά έχει χαλάσει, αλλά είναι στικ και μια χαρά το βλέπω, οπότε το βάζω ακόμα). Αν και κατά τη γνώμη μου η άσπρη σκιά είναι καλυτερη...είναι η τσιφούτικη επιλογή (και σε όσες το έχω πει με κοροιδευουν) αλλά σε μένα τουλάχιστον έχει πολύ καλύτερο αποτέλεσμα από το κονσίλερ.
έχω δοκιμάσει στικ από το body shop και δεν έμεινα και τόσο ευχαριστημένη. Κάλυπτε πολύ καλά τους μαύρους κύκλους, αλλά άφηνε ίχνη πάνω στο δέρμα. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες μάρκες σε μορφή στικ, ίσως να έχουν καλύτερα αποτελέσματα Τα υγρά κάνουν καλύτερο blending με το δέρμα, αλλά έχουν 2 μειονεκτήματα: γυαλίζουν και δεν καλύπτουν καλά τους μαύρους κύκλους και πρέπει να βάζω ένα τόνο πούδρα από πάνω. Άσπρη σκιά δεν βάζω γιατί θα μοιάζω με ρακούν... μεταξύ μαύρων κύκλων και μάτια ρακούν, θα πάρω το 1ο

Αρχική Δημοσίευση από emily00
Γεια σας κορίτσια,είμαι καινούρια στην παρέα σας!! Εγώ μέχρι τώρα δεν βαφόμουν καθόλου,και σε λίγες μέρες μιας και μπαίνω στα 20 είπα να αρχίσω να κάνω κάτι!! Πήγα να ρίξω μια ματιά σήμερα στα hondos center,και για να μην σας στα πολυλογώ κατέληξα να πάρω μια πούδρα και μεικ απ μαζί, απλά δεν κατέληξα ακόμα στην μάρκα και θέλω να με βοηθήσετε! Μου πρότειναν της radiant (20 ευρώ),είδα και άλλες βέβαια πχ από erre due (16.50).. Επειδή είναι η πρώτη φορά που βάζω θέλω κάτι ελαφρύ και να μην το νιώθω πολύ πολύ..και να κρατάει φυσικά,να μη φεύγει με ένα δάκρυ πχ! Δεν θέλω να δώσω υπερβολικά λεφτά, γύρω στα 20 λέω,μιας και είναι πρώτη φορά.. Και ρωτώ εσάς λοιπόν, γιατί εκεί οι κοπέλες εκπροσωπούν την εταιρία,σε αυτά που είπα πως θέλω όλο ναι είναι καλή έλεγαν! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
αν το δέρμα σου είναι χωρίς ψεγάδια και σε καλή κατάσταση, γιατί θέλεις να το φορτώσεις με foundation;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:21, 03-12-11:

Βρε, δεν βάζεις την άσπρη σκια και μετά την αφήνεις έτσι...περνάς πούδρα από πάνω με σφουγγαράκι. Δεν ξέρω αμα σου κάνει "ρακουν", εμένα πάντως μου κάνει παραμυθένια ματάκια!

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 12:14, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
έχω δοκιμάσει στικ από το body shop και δεν έμεινα και τόσο ευχαριστημένη. Κάλυπτε πολύ καλά τους μαύρους κύκλους, αλλά άφηνε ίχνη πάνω στο δέρμα. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες μάρκες σε μορφή στικ, ίσως να έχουν καλύτερα αποτελέσματα Τα υγρά κάνουν καλύτερο blending με το δέρμα, αλλά έχουν 2 μειονεκτήματα: γυαλίζουν και δεν καλύπτουν καλά τους μαύρους κύκλους και πρέπει να βάζω ένα τόνο πούδρα από πάνω. Άσπρη σκιά δεν βάζω γιατί θα μοιάζω με ρακούν... μεταξύ μαύρων κύκλων και μάτια ρακούν, θα πάρω το 1ο
Λοιπόν.Τα καλύτερα concealer είναι τέτοιου τύπου
Το βάζεις ταμποναριστά με το δάχτυλο και όταν πια φτάνεις στο κόκαλο,πάνω από τα μαγουλάκια,το σβήνεις απαλά με το δάχτυλο.Μετά παιρνάς το foundation με σφουγγαράκι πάλι ταμποναριστά και την powder τη βάζεις αρκεά ελαφριά γιατί εκεί το δέρμα "σπάει" με τον καιρό.

Παράθεση

emily00

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H emily00 έγραψε στις 13:52, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
αν το δέρμα σου είναι χωρίς ψεγάδια και σε καλή κατάσταση, γιατί θέλεις να το φορτώσεις με foundation;
Δεν θα βάζω και κάθε μέρα,σε καμιά έξοδο πχ..!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:49, 03-12-11:

Γυαλίζει? Γιατί αν δεν έχεις λιπαρότητα και το δέρμα σου είναι χωρίς ατέλειες, δεν καταλαβαίνω τι διαφορά θα σου κάνει η πούδρα.

Παράθεση

emily00

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H emily00 έγραψε στις 17:51, 03-12-11:

Ναι είναι λιπαρό και γυαλίζει.. :/

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:03, 03-12-11:

Κατάλαβα, κι εγώ ετσι είμαι. Αν δεν ντρέπεσαι, μπορείς να ζητήσεις να τις δοκιμάσεις και τις δύο...μία στην μια μερία του προσώπου και μια στην άλλη και αφού τελειώσεις τα υπόλοιπα ψώνια σου ή κάνεις καμιά βόλτα και χαζέψεις, να δεις ποιά σου έχει κρατήσει καλύτερα. Αν πάλι ντρέπεσαι να το κάνεις αυτό, πάρε μια που να είναι για λιπαρά/μικτά δέρματα και...πόσο χάλια μπορεί να είναι? Εγώ παλιότερα έπαιρνα φτηνές πούδρες (Maybelline, Oriflame, L'oreal, Seventeen, Bourjois κλπ) και δεν κοίταζα καν για τι δερμα είναι. Oλες τις χρησιμοποίησα μέχρι τέλος και ήμουν ικανοποιημένη. Γενικά σε αυτές τις εταιρείες βρίσκεις πολύ ελαφριες πούδρες με ελάχιστη καλυπτικότητα, άρα δεν έχεις το caked on αποτέλεσμα.

Παράθεση

emily00

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H emily00 έγραψε στις 18:11, 03-12-11:

Χαχα καλά τα λες! Και επειδή ντρέπομαι αυτό θα κάνω,θα πάρω μια έτσι στην τύχη (αν και εκεί που ρώτησα δεν μου είπαν τύπο δέρματος-ξηρή κτλ- απλά το χρώμα!) και βλέπω,αν δεν μου αρέσει παίρνω άλλη την επόμενη φορά! thanks a lot christinelle! (btw πολύ ωραίο το blog σου!!! )

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:17, 03-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από emily00
Χαχα καλά τα λες! Και επειδή ντρέπομαι αυτό θα κάνω,θα πάρω μια έτσι στην τύχη (αν και εκεί που ρώτησα δεν μου είπαν τύπο δέρματος-ξηρή κτλ- απλά το χρώμα!) και βλέπω,αν δεν μου αρέσει παίρνω άλλη την επόμενη φορά! thanks a lot christinelle! (btw πολύ ωραίο το blog σου!!! )
Ε ναι βρε, αφού πάνω κάτω ίδιες είναι. Και οι κοπέλες στις εταιρείες θα σου πουν για μεταξωτές κορδέλες για να πουλήσουν. Θυμάμαι όταν ήμουν στα καλλυντικά (στο Χόντο, Γκαλερί και συνοικιακά) το τι βλακείες μας βάζανε να λέμε για να πουλήσουμε δε λέγεται.
Thanks για το blog!

Α, επίσης μια πολύ καλή ιδέα για κονσίλερ (και οικονομική) είναι αντιηλιακό υψηλής προστασίας. Σε όλες περισσευουν αντιηλιακά και τα πετάμε, αλλά λίγο αντιηλιακό κάτω από τα μάτια όχι μόνο κρύβει τους μαύρους κύκλους αλλά ενυδατώνει και προστατεύει από τις ακτίνες του ήλιου που προκαλούν ρυτίδες. Με λίγο πούδρα από πάνω γίνεται οποιόμορφο το αποτέλεσμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 03-12-11 στις 18:30.
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:47, 05-12-11:

Α, επίσης μια πολύ καλή ιδέα για κονσίλερ (και οικονομική) είναι αντιηλιακό υψηλής προστασίας. Σε όλες περισσευουν αντιηλιακά και τα πετάμε, αλλά λίγο αντιηλιακό κάτω από τα μάτια όχι μόνο κρύβει τους μαύρους κύκλους αλλά ενυδατώνει και προστατεύει από τις ακτίνες του ήλιου που προκαλούν ρυτίδες. Με λίγο πούδρα από πάνω γίνεται οποιόμορφο το αποτέλεσμα.
Αυτό πρώτη φορά το ακούω!
Το έχεις όντως δοκιμάσει; Γιατί εγώ όταν πάω στην παραλία, που δεν βάφομαι, δεν υπάρχει διαφορά πριν το αντιηλιακό και μετά! Τους ίδιους μαύρους κύκλους έχω! Πφφφ!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:45, 06-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Αυτό πρώτη φορά το ακούω!
Το έχεις όντως δοκιμάσει; Γιατί εγώ όταν πάω στην παραλία, που δεν βάφομαι, δεν υπάρχει διαφορά πριν το αντιηλιακό και μετά! Τους ίδιους μαύρους κύκλους έχω! Πφφφ!
Ακόμα και με SPF +50? Εμένα αυτό μου τους εξαφανίζει! Ισως έχεις καλό αντιηλιακό που απλώνεται χωρίς να αφήνει ασπρίλες, εγώ ένα L'oreal που έχω είναι σαν κονσίλερ.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:58, 07-12-11:

Ακόμα και με SPF +50? Εμένα αυτό μου τους εξαφανίζει! Ισως έχεις καλό αντιηλιακό που απλώνεται χωρίς να αφήνει ασπρίλες, εγώ ένα L'oreal που έχω είναι σαν κονσίλερ.
Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω αντιηλιακό με δείκτη προστασία 50, αλλά το επόμενο καλοκαίρι θα το δοκιμάσω! Μακάρι να πιάνει και σε εμένα!

Παράθεση

emily00

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H emily00 έγραψε στις 23:18, 08-12-11:

Για ντεμακιγιάζ ματιών (επειδή έχω ευαίσθητα μάτια και θέλω να πάρω ένα ειδικά για μάτια και όχι 2 σε 1), είμαι ανάμεσα στης loreal και της garnier, έχετε δοκιμάσει κανένα απ'τα δύο; Πώς σας φάνηκε;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους