Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,817 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιασύνη στον έρωτα

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 01:29, 03-08-05:

Με αφορμή κάποιες εικόνες που αντίκρυσαν τα μάτια μου τις τελευταίες μέρες που ήμουνα πολύ έξω στους δρόμους και στα ΜΜΜ ήρθαν στο μυαλό μου κάποιες σκέψεις που είχα κάνει και παλιότερα.

Έλεος!! Δεν θελώ να ακουστώ πουριτανός, συντηρητικός ή οτιδήποτε άλλο. Αλλά Έλεος. Έχετε πάει μια βόλτα στο γυμνάσιο, να δείτε τις κοπέλες και τα αγόρια της πρώτης γυμνασίου; Ε λοιπόν εγώ τις ελάχιστες φορές που το έχω κάνει με πιάνει μια βαθιά μελαγχολία. Το θέαμα που αντικρίζω είναι λυπηρό. Τρελό βάψιμο, χαμηλόμεσα παντελόνια, ανύπαρκτα εσώρουχα και δε συμμαζεύεται... Ο ορισμός του κάγκουρα για τα αγόρια, τίγκα στο ζελέ, στο αλλοπρόσαλλο αντιαισθητικό (στα μάτια μου at least). Οι κοπέλες μοιάζουν με 17++...
Ε, λοιπόν εμένα οι εικόνες αυτές μου προκαλούν αποστροφή και βαθιά θλίψη, καθώς και οίκτο για τις ίδιες και τους γονείς τους. Προτιμάω που στα χρόνια μου τα είχα με μια κοπέλα, στην Α γυμνασίου και της έπιανα το χεράκι δίναμε φιλιά ο ένας στον άλλον στο μάγουλο και όταν δίναμε στο στόμα (πεταχτά τις περισσότερες φορές) ήταν κάτι κοσμογονικό. Βολτίτσες, γραμματάκια, μαζί στο σχολείο. Ναι, κυρίες και κυρίοι ρομαντικά, ναι ακόμα κι αν ήμαστε 12.
Και ξέρετε τι, ακόμα και σήμερα, πολύ πιο ώριμος που οι σχέσεις μου είναι ολοκληρωμένες, προσπαθώ να κάνω και αυτά. Να γράφουμε ποιηματάκια και γραμματάκια να πηγαίνουμε βόλτες. Με τι θα νικηθεί η ανία του καπιταλισμού αν όχι με τον ρομαντισμό; Με τι θα νικηθεί η βαρεμάρα της σύγχρονης κοινωνίας αν όχι με έρωτα, αγάπη και τέχνη; Με τίποτα!
Κι ερωτώ λοιπόν αν διαφθείρονται οι κοπέλες από τόσο νωρίς, - γιατί για μένα πρόκειται περί διαφθοράς όταν νοιάζεται αν θα φανεί το εσώρουχο ή κάνει χαλάουα σε όλο της το κορμί από τα 13- όταν μορφώνεται από αισχρά περιοδικά τύπου: C.... (και άλλα "νεανικά" περιοδικά) (το οποίο πρόσφατα απέκτησε και forum που είναι το πλέον αηδιαστικό έκτρωμα που έχω συναντήσει στη ζωή μου στο διαδίκτυο) όταν έχει σαν πρότυπα 4 χαζοβιόλες αντιρεαλιστικές καρικατούρες που πρωταγωνιστούν σε μια επιτυχημένη μεν ελεεινή δε τηλεοπτική σειρά.. όταν ντύνεται έτσι και βάφεται τόσο πολύ πώς θα γνωρίσει τον έρωτα; Ωρίμασε;; Μπα, δεν νομίζω... Μάλλον το αντίθετο. Ε, λοιπόν όταν βλέπω τέτοιες κοπέλες αλλάζω δρόμο.. Ναι, σωστά καταλάβατε αλλάζω δρόμους συχνά..
Αν νομίζετε ότι είμαι ηλίθιος είναι δικαίωμα σας να το πιστεύετε γιατί πιθανότατα έχετε δίκιο αφού μάλλον πατάω στα σύννεφα. Εγώ όμως, θα εξακολουθήσω να στεναχωριέμαι και να προσεύχομαι για σας. Πού;
Μα πού αλλού στον αγνό ρομαντικό έρωτα του πάθους και όχι της ψύχωσης, της ερωτικής κορύφωσης και όχι της ξεπέτας, της ηδονής και όχι της αθλιότητας.
Just my 2 cents.

ΥΓ. Κάποιοι και κάποιες πιθανότατα έχουν βολευτεί.. όμως μια κατάντια που θα μας βολέψει βραχυπρόθεσμα, μακροπρόθεσμα θα αποτελέσει ένα οδυνηρό αυτεπίστροφο, την τραγική στιγμή της συνειδητοποίησης της κενότητας των συναισθημάτων, μια βουτιά στην ανυπαρξία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη emufear : 03-08-05 στις 01:48.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 01:32, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Με αφορμή κάποιες εικόνες που αντίκρυσαν τα μάτια μου τις τελευταίες μέρες που ήμουνα πολύ έξω στους δρόμους και στα ΜΜΜ ήρθαν στο μυαλό μου κάποιες σκέψεις που είχα κάνει και παλιότερα.

Έλεος!! Δεν θελώ να ακουστώ πουριτανός, συντηρητικός ή οτιδήποτε άλλο. Αλλά Έλεος. Έχετε πάει μια βόλτα στο γυμνάσιο, να δείτε τις κοπέλες και τα αγόρια της πρώτης γυμνασίου; Ε λοιπόν εγώ τις ελάχιστες φορές που το έχω κάνει με πιάνει μια βαθιά μελαγχολία. Το θέαμα που αντικρίζω είναι λυπηρό. Τρελό βάψιμο, χαμηλόμεσα παντελόνια, ανύπαρκτα εσώρουχα και δε συμμαζεύεται... Ο ορισμός του κάγκουρα για τα αγόρια, τίγκα στο ζελέ, στο αλλοπρόσαλλο αντιαισθητικό (στα μάτια μου at least). Οι κοπέλες μοιάζουν με 17++...
Ε, λοιπόν εμένα οι εικόνες αυτές μου προκαλούν αποστροφή και βαθιά θλίψη, καθώς και οίκτο για τις ίδιες και τους γονείς τους. Προτιμάω που στα χρόνια μου τα είχα με μια κοπέλα, στην Α γυμνασίου και της έπιανα το χεράκι δίναμε φιλιά ο ένας στον άλλον στο μάγουλο και όταν δίναμε στο στόμα (πεταχτά τις περισσότερες φορές) ήταν κάτι κοσμογονικό. Βολτίτσες, γραμματάκια, μαζί στο σχολείο. Ναι, κυρίες και κυρίοι ρομαντικά, ναι ακόμα κι αν ήμαστε 12.
Και ξέρετε τι, ακόμα και σήμερα, πολύ πιο ώριμος που οι σχέσεις μου είναι ολοκληρωμένες, προσπαθώ να κάνω και αυτά. Να γράφουμε ποιηματάκια και γραμματάκια να πηγαίνουμε βόλτες. Με τι θα νικηθεί η ανία του καπιταλισμού αν όχι με τον ρομαντισμό; Με τι θα νικηθεί η βαρεμάρα της σύγχρονης κοινωνίας αν όχι με έρωτα, αγάπη και τέχνη; Με τίποτα!
Κι ερωτώ λοιπόν αν διαφθείρονται οι κοπέλες από τόσο νωρίς, - γιατί για μένα πρόκειται περί διαφθοράς όταν νοιάζεται αν θα φανεί το εσώρουχο ή κάνει χαλάουα σε όλο της το κορμί από τα 13- όταν μορφώνεται από αισχρά περιοδικά τύπου: C.... (το οποίο πρόσφατα απέκτησε και forum που είναι το πλέον αηδιαστικό έκτρωμα που έχω συναντήσει στη ζωή μου στο διαδίκτυο) όταν έχει σαν πρότυπα 4 χαζοβιόλες αντιρεαλιστικές καρικατούρες που πρωταγωνιστούν σε μια επιτυχημένη μεν ελεεινή δε τηλεοπτική σειρά.. όταν ντύνεται έτσι και βάφεται τόσο πολύ πώς θα γνωρίσει τον έρωτα; Ωρίμασε;; Μπα, δεν νομίζω... Μάλλον το αντίθετο. Ε, λοιπόν όταν βλέπω τέτοιες κοπέλες αλλάζω δρόμο.. Ναι, σωστά καταλάβατε αλλάζω δρόμους συχνά..
Αν νομίζετε ότι είμαι ηλίθιος είναι δικαίωμα σας να το πιστεύετε γιατί πιθανότατα έχετε δίκιο αφού μάλλον πατάω στα σύννεφα. Εγώ όμως, θα εξακολουθήσω να στεναχωριέμαι και να προσεύχομαι για σας. Πού;
Μα πού αλλού στον αγνό ρομαντικό έρωτα του πάθους και όχι της ψύχωσης, της ερωτικής κορύφωσης και όχι της ξεπέτας, της ηδονής και όχι της αθλιότητας.
Just my 2 cents.

ΥΓ. Κάποιοι και κάποιες πιθανότατα έχουν βολευτεί.. όμως μια κατάντια που θα μας βολέψει βραχυπρόθεσμα, μακροπρόθεσμα θα αποτελέσει ένα οδυνηρό αυτεπίστροφο, την τραγική στιγμή της συνειδητοποίησης της κενότητας των συναισθημάτων, μια βουτιά στην ανυπαρξία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:38, 03-08-05:

Ωραίο αρθράκι Μανόλη... Θα διαφωνήσω μόνο σε κάποια σημεία:

γιατί για μένα πρόκειται περί διαφθοράς όταν νοιάζεται αν θα φανεί το εσώρουχο ή κάνει χαλάουα σε όλο της το κορμί από τα 13- όταν μορφώνεται από αισχρά περιοδικά τύπου: C.... (το οποίο πρόσφατα απέκτησε και forum που είναι το πλέον αηδιαστικό έκτρωμα που έχω συναντήσει στη ζωή μου στο διαδίκτυο)
Πρώτον το αν θα φανεί το εσώρουχο ή το να κάνει χαλάουα και να μην κυκλοφορεί σαν τον Donkey Kong απο τις τρίχες είναι θέμα αισθητικής, όχι διαφθορας. Άλλωστε πολλές κοπέλες, ιδίως οι μελαχρινές, αν δεν κάνουν χαλάουα απο τα 13 το θέαμα είναι τελείως αντιαισθητικό.

Επίσης, το κάθε περιοδικό απο όσα κυκλοφορούν και όχι μόνο αυτό που υπονοείς αν το θεωρήσεις "ευαγγέλιο" κι όχι απλά αυτό που είναι, ένα περιοδικό για να περνάς την ώρα σου δηλαδη, θα σου κάνει τα μυαλά ομελέτα. Υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις την κρίση να ξεχωρίσεις τι θα κρατήσεις και τι όχι απο αυτό. Το ίδιο ισχύει και για το φόρουμ τέτοιων περιοδικών: υπαρχουν και threads που είναι αρκετά "νορμαλ", υπάρχουν και άλλα που είναι μόνο για να γελάς ή ίσως για να κλαις για την κατάντια αυτου που τα έγραψε (αν δεν το έκανε για πλάκα). Ωστόσο δεν είναι σωστό να τα ισωπεδώνουμε όλα. Σε κάθε φόρουμ συμμετέχουν και αξιόλογοι άνθρωποι και gtp άνθρωποι. Και ναι, ακόμα και στο φόρουμ που αναφέρεις έχω γνωρίσει αρκετά αξιόλογα άτομα. Απλά αυτά συνήθως δεν φαίνονται καθώς αυτά που πεφτει το μάτι πάνω είναι τα τραγελαφικά που προανέφερα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 01:43, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Επίσης, το κάθε περιοδικό απο όσα κυκλοφορούν και όχι μόνο αυτό που υπονοείς αν το θεωρήσεις "ευαγγέλιο" κι όχι απλά αυτό που είναι, ένα περιοδικό για να περνάς την ώρα σου δηλαδη, θα σου κάνει τα μυαλά ομελέτα. Υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις την κρίση να ξεχωρίσεις τι θα κρατήσεις και τι όχι απο αυτό. Το ίδιο ισχύει και για το φόρουμ τέτοιων περιοδικών: υπαρχουν και threads που είναι αρκετά "νορμαλ", υπάρχουν και άλλα που είναι μόνο για να γελάς ή ίσως για να κλαις για την κατάντια αυτου που τα έγραψε (αν δεν το έκανε για πλάκα). Ωστόσο δεν είναι σωστό να τα ισωπεδώνουμε όλα. Σε κάθε φόρουμ συμμετέχουν και αξιόλογοι άνθρωποι και gtp άνθρωποι. Και ναι, ακόμα και στο φόρουμ που αναφέρεις έχω γνωρίσει αρκετά αξιόλογα άτομα. Απλά αυτά συνήθως δεν φαίνονται καθώς αυτά που πεφτει το μάτι πάνω είναι τα τραγελαφικά που προανέφερα.
Συμφωνώ απόλυτα και ζητάω συγγνώμη αν ακούστηκα ισοπεδωτικός, εννοείται πως δεν φταίει ένα τυπωμένο χαρτί από μόνο του αλλά αυτός που θα το κάνει ευαγγέλιό του.. και σαφώς υπάρχουν αξιόλογα άτομα σε μεγάλες κοινότητες ανεξάρτητα από το αν η κοινότητα είναι άθλια.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:46, 03-08-05:

Επίσης θα προτιμούσα να μην γίνονται χαρακτηρισμοί του στυλ "άθλιο" για κάποιο άλλο φόρουμ γιατι κάποιος που θα το διαβάσει μπορει να βγάλει λάθος συμπεράσματα...

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 01:49, 03-08-05:

Δεν χαρακτήρισα επώνυμα, οπότε...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:52, 03-08-05:

Μα δεν έχει σημασία μόνο το νομικό κομμάτι του θέματος (που αμφιβάλλω αν είναι καν αξιόποινη πράξη αν το είχες κάνει επώνυμα) αλλά και το ηθικό κομμάτι του. Το να λες άθλιο κάποιο άλλο φόρουμ που είναι σαφές ποιό εννοείς δεν εμπίπτει στους κανόνες του fair play

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 02:00, 03-08-05:

Πρώτον το αν θα φανεί το εσώρουχο ή το να κάνει χαλάουα και να μην κυκλοφορεί σαν τον Donkey Kong απο τις τρίχες είναι θέμα αισθητικής, όχι διαφθορας. Άλλωστε πολλές κοπέλες, ιδίως οι μελαχρινές, αν δεν κάνουν χαλάουα απο τα 13 το θέαμα είναι τελείως αντιαισθητικό.
Θα συμφωνήσω και εγώ σε συτό.
Όταν βλέπω τις κοπέλες που περιγράφει ο emufear με πιάνει και εμένα μια θλίψη, οικτό κυρίως για τον ευατό μου (μην διαστείτε να με πείτε εγωιστή) γιατι βλέπω ότι δεν επρέπε να ζω εδώ, ότι δεν είναι τελικά ο συναθρωπός μου σαν έμενα , γιατί βλέπω ότι διαφέρω.
Όμως με πιάνει θλίψη όταν βλέπω τις κοπέλες donkey kong που κράτουν σφιχτά ένα βίβλιο και φαίνεται ότι η ζωή τους απλά είναι μια περισπωμένη, μια εξίσωση, ένα μάθημα. Δεν λέω ο κόσμος ίσως να μην είναι ο ιδανικός όμως αν ψάξεις, κάνεις ανασκαφές βρίσκεις το νοήμα της ζωής.
Δεν νομίζω να αξίζει να είσαι ούτε στο ένα ακρό ούτε στο άλλο.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,016 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 02:04, 03-08-05:

'Έχεις απόλυτο δίκιο. Αυτή είναι η καταντιά της σημερινής εποχής: Βλέπεις τα κορίτσια να φοράνε string απο τη πρώτη Γυμνασίου και να περπατάνε σαν ''#$^%7'' χαζοχαρούμενες. Ενώ απο την άλλη, τα αγόρια κάθονται και τις κοιτάνε βάζοντάς τους χέρι και αυτές κολακεύοντε και γελάνε:exclamati . Τα αγόρια απο την άλλη το βρίσκουν ''μάγκες'' και ντύνονται με ''τις τελευταίες τάσεις της μόδας''.
Αυτά τα βλέπω απο το λύκειο κοιτάζωντας το Γυμνάσιο με τους φίλους μου και τα θεωρούμε γελοία [Καλά που φοράνε string, οι μάνες τους που τα πλένουν, τί λένε, βλέπωντας τη κόρη τους να φοράει string απο τα 12-13;;;].
Και γενικά τα πράγματα έχουν αλλάξει πάρα πολύ.
Και καθώς εγώ πηγαίνω Α λυκείου και τώρα θα πάω Β. Λέω ξεκάθαρα πως αυτή η κατάσταση επικρατεί ακριβώς ένα χρόνο πίσω απο μένα. Όταν πήγαινα γυμνάσιο η κατάσταση ήταν κάπως όπως τη περιγράφης [ρομαντική] και συνεχίζει να είναι.
Πραγματικά και εγώ έχω κάνει αυτή τη σκέψη και λυπάμαι για όσα συμβαίνουν. Πραγματικά χαλάει ο κόσμος...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 03-08-05 στις 02:06.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:10, 03-08-05:

Πετρο δεν νομίζω οτι το χαρακτήρα τον καθορίζει το...σχήμα του βρακιού. Πιθανόν να είναι ενδεικτικό αλλά όχι κανόνας.
Αν η προσωπική αιθητική της κοπέλας είναι τέτοια που να της αρέσει το στριγκ, ακόμα κι απο τα 13 δεν νομίζω οτι αυτό δείχνει οτι έχει απαραίτητα και το χαρακτήρα που περιγράφει ο Μανόλης.
Έλεος, ας μην είμαστε τόσο επιφανειακοί όταν κρίνουμε το χαρακτήρα κάποιου!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:49, 03-08-05:

υπερβαλεις! κατα την αποψη μου τουλαχιστον, αφενως επειδη αυτο που περιγραφεις δεν δειχνει το επιπεδο ηθηκης μιας γενιας, αφετερου γιατι δεν ειναι κανονας.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:52, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
(...) αφετερου γιατι δεν ειναι κανονας.
Όμως είναι η πλειοψηφία

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 09:58, 03-08-05:

υπερβαλεις! κατα την αποψη μου τουλαχιστον, αφενως επειδη αυτο που περιγραφεις δεν δειχνει το επιπεδο ηθηκης μιας γενιας, αφετερου γιατι δεν ειναι κανονας.
Μπορεί να υπερβάλει λίγο αλλά όχι ότι δεν είναι κανόνας...
Προχτές περνούσα από το σχολείο της ξαδέρφης μου (14 χρονών) την ώρα του διαλείμματος και νόμιζα ότι έβλεπα διαγωνισμό playmate... Μετά σκέφτηκα ότι έχω τη διπλάσια ηλικία από αυτά τα κοριτσάκια και άρχισα να κοιτάω μήπως είναι κανένας αστυνομικός τριγύρω και με μπουζουριάσει ως υοπψήφιο πορνόγερο

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:29, 03-08-05:

Emufear ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Δε θα μπορούσα να τα πω καλύτερα! Και ναι μη στραβομουτσουνιάζετε γιατι εγω θα το πω εξω απ τα δόντια. Ναι τα περιοδικά τύπου Κοσμοπόλιταν και ΜΕΝ φταίνε γιατί τα μεν πρώτα έχουν κατασκευάσει μια γυναικεία ράτσα στα πρότυπα του "Γινε η κάποια..." ή "μάζεψε στο βρακί σου όσο πιο πολλά πουλιά μπορείς" και τα μεν δεύτερα κατασκεύασαν ενα αντρικό έθνος βλαμμένο ψυχή και σώματι με τα ζελέ στην κεφάλα τους να είναι περισσότερα κιλά απ το ίδιο τους το κεφάλι. Με το αμάξι και την καδένα στο λαιμό και το ακριβότερο γυαλί και άρωμα να θεωρούνται βασικά είδη επιβίωσης και πάει λέγοντας. Μας βάζουν στα πρότυπα "παρε το πουλάκι σου και κηνύγα όσες πιο πολλές μπορείς"

Αμ τη γυναίκα δε την κηνυγάς με το πτηνό σου ρε φίλε. Και εσένα καλή μου φίλη με το περιοδικό παραμάσχαλα, είσαι σίγουρη οτι θες να σε κηνυγούν για κάτι που φτιάχτηκες να είσαι ή για κάτι που είσαι εξαρχής; Δε λεω φυσικά και μια περιποίηση και ενα απαλό χρωμάτισμα σε μια κοπέλα είναι υπέροχα πράγματα αλλά έλεος

ΥΓ: Michelle δεν είναι νομικό μόνο το θέμα όντως. Έχουμε και μέλη που έχουν έρθει απο εκείνο το φόρουμ και άλλα και ιδού ο βωμός της ελευθερίας έκφρασης

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris
H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Chris έγραψε στις 10:33, 03-08-05:

Δεν νομίζω οτι ένα κοριτσάκι 12-13 ξέρει και τι πάει να πει αισθητική ή καλαίσθητο!! Απλά αντιγράφει τα... κοριτσάκια από διαφημίσεις περιοδικών κτλ...Γι 'αυτό και τα περισσότερα είναι ντυμένα κακόγουστα ή βαμμένα σαν
λατέρνες!!!
Αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα οτι και ο χαρακτήρας τους είναι ανήθικος ή οτιδήποτε άλλο άσχημο...
Βέβαια υπάρχουν και τα κοριτσάκια που τα θέλει ο κ***** τους!!

Απλά πιστέυω οτι παρασύρονται πολύ εύκολα σε οτιδήποτε μπορεί να τις κάνει να "αναδειχτούν"...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:56, 03-08-05:

Μου φαίνεται οτι έχετε ξεχάσει λίγο πως είναι ένα κοριτσάκι 12-13 ετών. Φυσικα και ξέρει τι πάει να πει αισθητική ή καλαίσθητο. Απλά πολλών η αισθητική είναι αρκετά "αδιαμόρφωτη" ακόμα και γι'αυτό ντύνονται και βάφονται έτσι. Ωστόσο κάποια πράγματα ακόμα και κάποιος χωρίς αισθητική τα καταλαβαίνει. Δηλαδή να υποχρεώσουμε τα κοριτσάκια να κυκλοφορούν σαν χιμπατζήδες απο την τρίχα (και ναι υπάρχουν αρκετά που έχουν κανονική τρίχα σε τέτοια ηλικία) και να διαγράφεται το εσώρουχο για να μην φορέσουν στρίγκ για να ζήσουν και καλά την παιδική τους ηλικία? Μα ποιά παιδική ηλικία? Ένα κορίτσι 12-13 ετών είναι έφηβη είτε σας αρέσει είτε όχι. Άλλωστε με τέτοιες απαγορεύσεις δεν θα αποκτήσουν ποτέ αισθητική. Σε αυτή την ηλικία πειραματίζονται για να γίνουν αργότερα γυναίκες με αισθητική, που βάφονται και ντύνονται όμορφα. Και μέσα σε αυτό τον πειραματισμό λογικό ειναι και να μιμούνται. Νομίζω οτι είναι λίγο αφύσικο να τους τα στερήσουμε αυτά για να ζήσουν μια αθωότητα που καλώς ή κακώς, ούτως ή άλλως δεν έχουν σε αυτή την ηλικία. Είναι μια ηλικία που οι ορμόνες έχουν αρχίσει να κάνουν πάρτι και είτε το θέλετε είτε όχι η πολλή αθωότητα χάνεται. It's called nature, you know...

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 11:35, 03-08-05:

ο καθενας κρινει απο τον μικροκοσμο του, ναι για μενα δεν ειναι κανονας! το ξαναλεω αυτο γιατι βλεποντας τις ξαδελφες μου (εντος και εκτος Αθηνων) και τις φιλεναδες τους εχω πολλα παραδειγματα οπου ολα αυτα δεν ισχυουν, και αν εκανε η μια τους αποτριχωση στα 14 δεν καταλαβαινω που ειναι το κολλημα, και γω αν κανω κορη θα την παω για αποτριχωση σ'αυτη την ηλικια για να συνηθησει πριν οι τριχες αγριεψουν και να μη ποναει αργοτερα, και αν φοραει καποιο κοριτσακι ενα λευκο λινο παντελονι και θελει να βαλει στρινγκ τι εγινε? τι σημαινει δλδ οτι θα κατσει σε οποιον της το ζητησει? Τι εγινε ρε παιδια, ξαφνικα? η εμφανιση ενδιαφερει μια γυναικα μονο για να π***ει με καποιον? μηπως το δικο σας μυαλουδακι τα βλεπει καπως τα πραγματα και οχι το δικο τους? τα παντα σ'αυτη την ηλικια ειναι αντιγραφες, θελει να γινει σαν την Βανδη, την μαμα της, την 30αρα που περασε πριν λιγο κτλ. Ειναι λογικο να θελει ενα κοριτσακι να μοιαζει με καποια γυναικα...δεν συμαινει αυτο οτι θα τα βγαλει αυτα τα ρουχα με ανεση!
εγω δλδ που ειμαι αρραβωνιασμενη και ο Γιωργος λειπει καποιους μηνες οταν ντυνομαι και βαφομαι παω να ψαρεψω one night stand? Αυτα ειναι στο μυαλο οποιου νομιζει οτι μπορει απλα να γ***ει μια γυναικα ή ενα κοριτσακι επειδη εβαλε στρινγκ ή διαβαζει cosmo, και αυτο ειναι απλως λαθος!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gilie : 03-08-05 στις 11:56.
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 11:53, 03-08-05:

It's called nature, you know...
forced nature maybe.

νταξ, εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο δε θυμάμαι τα συνομήλικα μου κορίτσια να την πέφτουν στο τρένο σε 20άρηδες και βάλε με τόσο χυδαίο τρόπο που να σε κάνουν να θες να βγεις από το παράθυρο... . δε λέω πως είναι καθολική αυτή η συμπεριφορά, αλίμονο...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:19, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
forced nature maybe.

νταξ, εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο δε θυμάμαι τα συνομήλικα μου κορίτσια να την πέφτουν στο τρένο σε 20άρηδες και βάλε με τόσο χυδαίο τρόπο που να σε κάνουν να θες να βγεις από το παράθυρο... . δε λέω πως είναι καθολική αυτή η συμπεριφορά, αλίμονο...
Ακριβώς! Δεν είναι οτι υπάρχει ξεκωλέ εμφάνιση μόνο! Εδω μιλάμε και για ηθική κατάρρευση. Οι περισσότερες γυναίκες σήμερα φωνάζουν απο μακριά "πήγαινε με καβάλα" και δεν ενοούν τη γνωστή πόλη της Β. Ελλάδος!

Και άσε Αθήνα και σαλονίκη που είναι πολλά τα άτομα. Έλα εδω στο χωριό να δεις τι γίνεται! Ήρθα για 2 μήνες και έχω μείνει άναυδος! Άμα ξέρεις όμως να χειρίζεσαι καταστάσεις, είσαι άρχοντας!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:23, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
forced nature maybe.

Με καλυψες
έχει καταντήσει αηδία αυτό που γίνεται,βιάζονται παρα πολύ να μεγαλώσουν.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:30, 03-08-05:

Δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ ιδιαίτερα με κάποιον,όλες οι απόψεις που γράφτηκαν περιέχουν μια δόση αλήθειας,ίσως είναι κι ο τρόπος που ο καθένας προσεγγίζει τα πράγματα.Συμφωνώ όμως με την παρατήρηση του exposed_bone καλό είναι να μη φτάνουμε σε κανένα απο τα δύο άκρα.Προσωπικά δεν με ενοχλεί τόσο το ντύσιμο αλλά με χαλάει όταν συνοδεύεται απο την ανάλογη συμπεριφορά δλδ του περπατημένου έφηβου που έχει προλάβει και τα έχει δει και κάνει όλα στη ζωή του.Βέβαια αυτή η συμπεριφορά με χαλάει κι όταν τη συναντώ σε μεγαλύτερες ηλικίες.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 14:41, 03-08-05:

a) Δεν είπα ότι είναι καθολική η συμπεριφορά.

b) Δεν μίλησα για άκρα. Δεν είπα να είναι donkey kong η κοπέλα. Αν νιώθει τόσο μεγάλη την ανάγκη να ξυρίσει τις ευαίσθητες περιοχές της στα 12 της, μπορεί να μην μας το δείξει φορώντας το χαμηλότερο από τα χαμηλόμεσα παντελόνια.

c) @gilie: Επέτρεψε μου αγαπητή να έχω αρκετά μεγάλο και διευρυμένο μικρόκοσμο... Τα ίδια βλέπω σε ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ τις περιοχές της αθήνας και σε όλα τα περίχωρα, τα ίδια βλέπω σε μεγάλο βαθμό και στην Κρήτη! Αν το 50% του πληθυσμού της Ελλάδας (κατά πλειοψηφεία πάντα εννοώ) είναι ο μικρόκοσμός μου τότε.. πάσο!

d) @ michelle: Το αν κάποιος είναι έφηβος ΔΕΝ προκύπτει από το αν η μετάφραση της ηλικίας του στα αγγλικά περιέχει την λέξη teen ή όχι..

e) @ weak and powerless: Εύστοχη παρατήρηση...

f) @ Valder:

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 14:47, 03-08-05:

Εγώ δεν έχω επισκεφτεί ποτέ τον μικρόκοσμο του emufear και όμως τα βλέπω καθημερινά αυτά που περιγράφει. Ίσως οι μικρόκοσμοί μας να είναι παράλληλοι..
Το αρθράκι του φοβερό και συμφωνώ απόλυτα με αυτό όπως και με τους Valder, weak and powerless

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:51, 03-08-05:

Τοσο καιρο δεν το ειχα δει το θεμα...
Δεν το εχω διαβασει ολο, μονο κατι απο το πρωτο και την τελευτεα σελιδα
Καλα ρε συ, ολες ετσι ειναι; Γιατι εγω δεν βλεπω ολες της συμαθιτριες μου ετσι. Στην τριτη αρχηζουν καπιες αλλα οχι και στην πρωτη. Οσο για τα αγορια... το 90% ειναι αυτο που περιεγραψες, στο αλλο 10% ανηκουν παιδια οπως εγω (αν και δεν εχω δει αλλων σαν εμενα) και 2-3 αλλοι πιο ωριμοι απο την ηλικια τους.

EDIT: Αφου διαβασα ολο το topic εχω να πω το εξις, Πραγματι 12-13 χρονα την πευτουν σε πολυ μεγαλυτερους, αλλα και οι μεγαλυτεροι στα μικροτερα κοριτσακια... Δεν μπορω ομως να καταλαβω τον λογο, ενταξει το 13χρονο βλεπςι τον 20 χρονο (ολοκλιρωμενος αντρας) και για να φανει μεγαλυτεροι στης φιλες της και τους συμαθιτες αλλα και για 1002 αλλους (ηλιθιους) λογους. Ο 20αρις τι βρισκει στο 13 χρονο;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 03-08-05 στις 17:10.
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:29, 03-08-05:

βλεπω μια αγνοια της λεξης που χρησιμοποιησατε καποιοι στις απαντησεις σας ή μου φενεται? Προς ενημερωση λοιπον:
Μικροκοσμος, ο ανθρωπος ως μικρογραφια του συμπαντος/ το συνολο των μικρων παιδιων συν. παιδοκοσμος...ολοι ζουμε σε διαφορετικες μικρογραφιες της Ελληνικης αλλα και της παγκοσμιας πραγματικοτητας πιστευω (αν καποιος ειναι απο τον Αρη να το πει)
οποτε καποιος βιαστηκε να απαντησει, και ποιο συγγεκριμενα:

@emufear (χωρις υφος) ναι με την εννοια της λεξης (που εχω αναφερει παραπανω) ζεις και εσυ οπως ολοι μας σε εναν μικροκοσμο! Προσεξε ομως αυτο δεν ειναι κακο, αντιθετως ειναι φυσιολογικο, και επιπλεον θα σου ελεγα οτι και καθε μερα βολτες να εκανες και απο ολη την Αθηνα να περναγες το 50% του Ελληνικου νεαρου κοσμου δε θα μπορουσες να το κρινεις ετσι απλα, ουτε η στατιστικη υπηρεσια δεν τα καταφερνει τοσο ευκολα! Σου ζητω λοιπον να μη γενικολογεις και να μην κρινεις κατι που δε μπορεις ετσι απλα να γνωριζεις. το 50% της ελλαδας κατα πλειοψηφια τι εννοεις δλδ οτι μηλας για την πλειψηφια του 50% δλδ απο 26% και ανω? μηπως εγω δεν καταλαβα κατι στην διατυπωση?

@]ifrit[, ο μικροκοσμος σαν ενοια-λεξη δεν εχει ηλικη υποσταση και δεν γινεται να τον επισκευθεις

Λυπαμαι που σπευσατε να απαντησετε...ετσι οπως απαντησατε και επησεις λυπαμαι που απο ολη μου την απαντηση κρατησατε μια λεξη

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:39, 03-08-05:

Μέχρι στιγμής περισσότερο απο όλους συμφωνώ με την gilie.
Επίσης emufear πότε είπα εγώ κάτι τέτοιο? Αν και ναι, η κατάληξη teen έχει κάποιο λόγο, δεν μπαίνει τυχαία αν το πάρουμε έτσι. Δηλαδή εσύ πότε νομίζεις οτι αρχίζει η εφηβεία?

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:49, 03-08-05:

Βρε παιδιά μην κρίνεται τόσο άγρια...Στην ηλικία των 12-13 όλοι βιάζονται να μεγαλώσουν και κάνουν ότι μπορούν για να το αποδείξουν....Κι εγώ όταν ήμουν τόσο π.χ. βαφόμουν όταν έβγαινα...και υπήρχαν και κοπέλες που ήταν βαμμένες και σεξυ επι 24ώρου βάσης...

Σε κάθε εποχή υπήρχαν αυτά τα φαινόμενα...ίσως τώρα να είναι πιο έντονα...Αλλά όλα είναι θέμα επιλογών και εμπειριών....

Παράθεση

Virtual

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Virtual
Ο Virtual αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Virtual έγραψε στις 01:07, 04-08-05:

(αν καποιος ειναι απο τον Αρη να το πει)
Καλή προσπάθεια! Μπορείς να δοκιμάσεις πάλι!

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 06:49, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Virtual
Καλή προσπάθεια! Μπορείς να δοκιμάσεις πάλι!
ευχαριστω, θα φροντησω, καλως ηρθες και καλη συνεχεια

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:34, 06-08-05:

Χτες γνωρισα μια "κοπελιτσα" που πραγματικα ειναι αυτο το "Βιασινη Στον Ερωτα" . Βασικα ουτε ητανε βαμενη τρελα (πολυ λιγο) ουτε ητανε ξεκολο, αλλα με τον τροπο που μηλουσε και με της πραξης της... 13 χρονων κοριτσακι να πεινη μπυρα, να τα εχει με 2 συνχρονος (εναν 18 αρι και εναν 19αρι...) και να εχει ενεργη σεξουαλικη ζωη απο τα 12.... ΕΛΕΟΣ!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:55, 06-08-05:

κρονε μήπως είσαι λίγο υπερβολικός??? λέω εγω τωρα.... μήπως???

Την γνώρισες χτες (ας υποθέσουμε οτι τα έχει κάνει ολα ) και κάθησε και σου τα είπε όλα αυτα?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:59, 06-08-05:

Συμπεριφορα και οτι πινει τα ειδα και με τα ματια μου, τα αλλα μου τα ειπε ο φιλος μου που την ξερει χρονια τωρα. Ο φιλος μου αποκλειετε να μου λεει ψεματα, αυτη σε αυτον παλι δεν ξερω. Αλλα και ψεματα να ειναι, και μονο το οτι πινει (και που να δεις με τι ανεση) και η συμεριφορα της φτανει και περισευει...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:34, 07-08-05:

Καλα τόσο τραγικό είναι να πίνει μπύρα??

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:53, 07-08-05:

απο τα 13 να πεινει μπυρα με τσουβαλι; Και ετυχε εχτες να πιει μπυρα, αλλες φορες (απο οτι μου λεει ο φιλος μου) πεινη και βοτκες και τετια

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:55, 07-08-05:

Ε σιγά το αλκοολούχο ποτό, 5% αλκόολ έχει.
Άλλωστε πόση πιά ήπιε?
Και τι σχέση έχει αυτό με την ερωτική της ζωή?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 03:12, 07-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
απο τα 13 να πεινει μπυρα με τσουβαλι; Και ετυχε εχτες να πιει μπυρα, αλλες φορες (απο οτι μου λεει ο φιλος μου) πεινη και βοτκες και τετια
Να κάνω μια ερώτηση; Μήπως έτυχε χθες να πιεί και της βγήκε το όνομα;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 04:15, 07-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Να κάνω μια ερώτηση; Μήπως έτυχε χθες να πιεί και της βγήκε το όνομα;

Εγω οτι μου ειπε ο φιλος μου λεω, αυτος μου ειπε οτι πεινει πολυ συχνα, εγω την ιδα να πεινει μπυρα, παραπερα δεν ξερω

Παράθεση

Unicorn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Unicorn
H Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Unicorn έγραψε στις 12:36, 07-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
κρονε μήπως είσαι λίγο υπερβολικός??? λέω εγω τωρα.... μήπως???

Την γνώρισες χτες (ας υποθέσουμε οτι τα έχει κάνει ολα ) και κάθησε και σου τα είπε όλα αυτα?
Και η ίδια να του τα έλεγε, εγώ δε θα παραξενευόμουν αφού σε αυτές τις ηλικίες, ό,τι κάνουν το κάνουν για να καυχιούνται ότι το καναν πριν την φίλη τους, πριν την διπλανή τους, πριν από όλους!

Κάτι ακόμα..
Πλέον, δεν υπάρχει εφηβεία...
Υπάρχουν μικρά κοριτσάκια (ναι ναι, αυτά που φοράνε κορδελίτσες στα μαλλάκια!), και υπάρχουν και wish_to_be γυναίκες (ναι ναι, αυτές που νομίζουν ότι με το που μπήκαν στο γυμνάσιο κάτι τρέχει στα γύφτικα..) Aντίο ζωή!..

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:27, 07-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Unicorn
Κάτι ακόμα..
Πλέον, δεν υπάρχει εφηβεία...
Υπάρχουν μικρά κοριτσάκια (ναι ναι, αυτά που φοράνε κορδελίτσες στα μαλλάκια!), και υπάρχουν και wish_to_be γυναίκες (ναι ναι, αυτές που νομίζουν ότι με το που μπήκαν στο γυμνάσιο κάτι τρέχει στα γύφτικα..) Aντίο ζωή!..
Άραγε ποίο είναι το καλλίτερο για μια κοπέλα να βρήσκεται; (Εκτός και αν δεν εννοείς με την πρώτη καταγορία αυτές που η ζωή τους είναι απλά μια περισπωμένη, μια εξίσωση, ένα μάθημα )

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:50, 07-08-05:

εγω παλι λεω οτι το καλυτερο ειναι να αφηνουμε τον κοσμο γυρω μας να διαθετει το σωμα του ελευθερα οπως εκεινος/η πιστευει καλυτερα και να μη γινομαστε ουτε κριτες αλλα ουτε και κουτσομπολιδες

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:14, 08-08-05:

εγω παλι λεω οτι το καλυτερο ειναι να αφηνουμε τον κοσμο γυρω μας να διαθετει το σωμα του ελευθερα οπως εκεινος/η πιστευει καλυτερα και να μη γινομαστε ουτε κριτες αλλα ουτε και κουτσομπολιδες

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!! Μπράβο, μπράβο, μπράβο που είσαι τόσο ανοιχτόμυαλη! Σπάνιο για ελληνα/ελληνίδα...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:26, 08-08-05:

Και μερικά απο εμένα
Συμφωνώ απόλυτα

Παράθεση

Mahmut

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mahmut
Επαγγέλεται Γλωσσολόγος . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Mahmut έγραψε στις 05:46, 09-08-05:

Όταν μια κοπέλα από τα 13 της "αφήνει το σώμα της ελέυθερο" δεν είναι καθόλου ανοιχτόμυαλο, παρά ξεκωλιάρικο και μόνο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 05:59, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Mahmut
Όταν μια κοπέλα από τα 13 της "αφήνει το σώμα της ελέυθερο" δεν είναι καθόλου ανοιχτόμυαλο, παρά ξεκωλιάρικο και μόνο.
Δεν είναι λίγο ψυχρό να κρίνεις τόσο αυστηρά ένα 13χρονο κοριτσάκι?

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 07:01, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Mahmut
1ον: δεν ειπα να αφηνει το σωμα της ελευθερο, ειπα να το διαθετει ελευθερα οπως καθεις πιστευει σωστα...μεγααααλη διαφορα!

2ον: δεν ειπα οτι αυτο το ατομο ειναι ανοιχτομυαλο

3ον: αν θες να βρισεις σε παρακαλω μην το κανεις με πατημα τα λεγομενα μου!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:00, 09-08-05:

Το θέμα έχει πάρει διαστάσεις διαμάχης μεταξύ προοδευτικών και πουριτανών και δεν βρίσκω το λόγο.Συμπληρώνοντας την gillie ο καθένας είναι ελεύθερος να διαθέτει το κορμί του και την ψυχή του(πακέτο πάνε αυτά)όπως νομίζει.Κάνοντας όμως το συνήγορο του διαβόλου θα πω:
Κάθε ηλικία έχει τις δικές της χαρές και θα πρέπει να την ζούμε χωρίς να βιαζόμαστε να μεγαλώσουμε.Δυστυχώς η νεότερη γενιά μεγαλώνει πιο γρήγορα και σε αυτό συμβάλλουν πολλά(απο την τηλεόραση μέχρι το ιντερνετ).Υπάρχουν 13χρονα που έχουν πράγματα που εγώ δεν είχα στα 13 μου όπως κινητό και σεξουαλικούς συντρόφους,όμως κι αυτά δεν έχουν ότι είχα εγώ.Δηλαδή την ανεμελειά και την χαρά της ηλικίας μου που ποσώς με ένοιαζε αν θα τα έφτιαχνα με κάποιον και μου αρκούσε ο πλατωνικός έρωτας με τον Κωστάκη,το ποδήλατο στο δρόμο,τα μήλα και η αμπάριζα με τους φίλους.Δεν βιάστηκα να μπω απο νωρίς στα βάσανα κι όταν μπήκα υπάρχουν φορές που εύχομαι να ξαναγινόντουσαν όλα τα παραπάνω οι μόνες μου έγνοιες.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:26, 09-08-05:

Συμφωνώ με κλέφτρα
το θέμα είναι πςσ έχουν ξεφύγει παρα πολύ τα πράγματα σε αυτές τις ηλικίες
το έχουν παρακάνει,βιάζονται παρα πολύ α μεγαλώσουν και δεν ευχαριστιούνται αυτά που έχει αυτή η ηλικία.
είναι ελέυθερες να κάνουν ότι θέλουν όμως το θέμα είναι πως δνε τα κάνουν επειδή πραγματικά θέλουν αλλά για να μην είναι "πίσω"
ότα απο τα 12 13 ολοκληρώνουν ε μην μου πειτε οτι είναι έτοιμες.Το κάνουν γιατί το θεωρούν σαν προσβολή στα 15 να είναι παρθένες.
Βάφονται έντονα ακόμα και στο σχολείο χωρίς να ευχαριστήθούν την φυσική τους ομορφιά τώρα που μπορούν και μεγαλώνοντας θα τα βαρεθούν και θα μετανιώσουν που βιάζονταν τόσο να μεγαλώσουν.
το καλό είναι να γίνονται όλα με μέτρο,χωρις υπερβολές αλλά δυστυχώς.....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:42, 09-08-05:

Έχετε σκεφτεί όμως μήπως αυτά μας φαίνονται εμάς έτσι όντας εξωτερικοί παρατηρητές? Ο Παναγιώτης (aka Exposed Bone) που είναι πιο μικρός και είναι πιο κοντά σε αυτά μου λέει ότι καμία σχέση δεν έχουν τα κοριτσάκια με αυτά που λέμε εδώ. Ειδικά στα 16 που είναι, ελάχιστες απο την τάξη του έχουν κάνει έρωτα, τουλάχιστον για ελάχιστες έχει γίνει γνωστό. Και μια ξαδέρφη μου που είναι 13 απ'οτι μου λέει σχεδόν όλες της οι συμμαθήτριες είναι ακόμα στη φάση των φιλιών. Και ερωτώ λοιπόν, μήπως υπερβάλλουμε λίγο?
Και στο κάτω κάτω της γραφής ποιοί είμαστε εμείς για να κρίνουμε εαν το κάθε κοριτσάκι πρέπει ή δεν πρέπει να βαφτεί ή να κάνει έρωτα? Το έχω ξαναπει και θα το ξαναπω: Σε αυτη την ηλικία, που είναι η αρχή της εφηβείας είναι λογικό να προσπαθουν να ανακαλύψουν τη φύση της γυναίκας. Μήπως είναι καλύτερο αυτό το γελοίο στυλ που δείχνουν οι περισσότερες παλιές ελληνικές ταινίες με το παιδι να είναι 15+ και να παίζει ακόμα με κούκλες και να μην ξέρει τι του γίνεται? Άλλο η σοβαρότητα και η ωριμότητα κι άλλο η σοβαροφάνεια και η δήθεν σεμνότητα για να μην το πουν μικρομέγαλο μερικοί. Δεκατριων χρονών η ίδια η φύση τους επιτάσσει να αρχίσουν να βλέπουν το άλλο φύλο "αλλιώς". Ε και να κάνουν και σεξ, μικρά είναι δεν θα τα ρίξουμε και στην πυρά! Μήπως δηλαδή να αρχίσουμε να τους βάζουμε και ζώνη αγνότητος για να μην κάνουν το..."τραγικό λάθος" και ολοκληρώσουν με κάποιον? Εγώ βλέπω ότι για οτιδήποτε είμαστε έτοιμοι να γίνουμε αυστηροί κριτές και να "λιθοβολήσουμε" τον άλλον ακόμα κι αν πρόκειται για μικρά κοριτσάκια και αυτό είναι κάτι που με λυπεί ιδιαίτερα...

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 14:10, 09-08-05:

Και στο κάτω κάτω της γραφής ποιοί είμαστε εμείς για να κρίνουμε εαν το κάθε κοριτσάκι πρέπει ή δεν πρέπει να βαφτεί ή να κάνει έρωτα?
Γενικά συμφωνώ με αυτά που είπες, εδώ όμως είσαι λάθος... Τι θα πει "ποιοι είμαστε εμείς για να κρίνουμε"; Κρίση εκφράζει ο καθένας (είτε θετική είτε αρνητική) ανάλογα με τα πιστεύω του. Το αν είναι σωστή αυτή η κρίση βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο. Με αυτούς τους αφορισμούς δε βγαίνει άκρη, π.χ. θα μπορόυσε και κάποιος να πει "ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις το αν μπορώ εγώ να κρίνω" κ.ο.κ.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:30, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Γενικά συμφωνώ με αυτά που είπες, εδώ όμως είσαι λάθος... Τι θα πει "ποιοι είμαστε εμείς για να κρίνουμε"; Κρίση εκφράζει ο καθένας (είτε θετική είτε αρνητική) ανάλογα με τα πιστεύω του. Το αν είναι σωστή αυτή η κρίση βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο. Με αυτούς τους αφορισμούς δε βγαίνει άκρη, π.χ. θα μπορόυσε και κάποιος να πει "ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις το αν μπορώ εγώ να κρίνω" κ.ο.κ.
Χαχα, πολύ σωστή παρατήρηση!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους