Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς μπορώ να βρω σε ποιον ανήκει ένα νούμερο κινητού;

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 17:35, 19-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το μόνο που μπορείς να ελπίζεις είναι να στο ξαναδώσει ή να το 'χει κάποιος άλλος.

Χωρίς να είμαι σίγουρος, είχα ακούσει κάποια στιγμή (όταν είχε γίνει η φασαρία με τους βιασμούς στα σχολεία) ότι υπάρχει δυνατότητα να επαναφέρεις διεγραμμένα δεδομένα αν δεν έχεις εγγράψει άλλα δεδομένα απάνω, αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσον ευσταθεί.
Αυτο που λες γινεται σιγουρα με καρτες μνημης και σκληρους δισκους. Αλλα δεν ξερω πως και αν μπορεις να το κανεις στο κινητο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 18:40, 19-09-07:

πλερώ???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:43, 19-09-07:

Επίσης αν πάρεις στο πατρικό της λογικά θα το έχουν!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:08, 19-09-07:

Eνας απο τους παραπανω "μη τεχνολογικους" τροπους ειναι ο πιο απλος ή αλλιως ο πιο βατος για να γινει.
Για να κανεις ανακτηση δεδομενων μεσα απο την μνημη του κινητου - η καρτα μνημης αναλογα που το αποθηκευεις γινεται...αλλα το θεμα ειναι το "πως" γινεται...
Εαν απο πανω εχω περασει αλλα αρχεια, αφενως δεν βρισκεται και απο την αλλη πρεπει να βρεις καταστημα (ΑΝ ΒΡΕΙΣ) που να εχει το απαραιτητο λογισμικο-μηχανημα-δεν ξερω τι για να κανει αυτη την δουλεια.

Αλλιως περιμενε.Μπορει να σου ξαναστειλει για να στην πει επειδη την εγραψες και δεν της εστειλες ουτε ενα μηνυμα.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 20:37, 19-09-07:

Με ειδικο λογισμικο γινεται πιστευω, και ας εχει γραψει ο,τι να'ναι απο πανω. Τουλαχιστον εγω πηρα φωτογραφιες που ειχα σβησει απο σκληρο δισκο που μετα τον ειχα κανει format και ειχα αποθηκευσει αλλα πραγματα. Φανταζομαι και με καρτες μνημης γινεται. Αλλα δεν ξερω τι λογισμικο θελει, ισως αν ρωτησεις σε καποιο καταστημα κινητων.

Αλλα ναι, η πιο ευκολη λυση ειναι να ρωτησεις φιλους/γονεις.

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:26, 20-09-07:

επισης, χωρις να ειμαι σιγουρη οτι γινεται ακομα αυτο, παλιοτερα εαν ηθελες να μιλησεις με καποιον και δεν ειχες το τηλ του, επαιρνες στη εταιρια κινητης που ανηκε αυτος (εφοσον ειχε συνδεση βεβαια) και σε συνέδεαν απο εκει (χωρις να σου δωσουν το νουμερο του).. αλλα δεν ξερω εαν ισχυει ακομα αυτο..

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:20, 21-09-07:

Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι.

Παράθεση

μαρια-ευαγγελια (μαρια-ευαγγελια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαρια-ευαγγελια
H μαρια-ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H μαρια-ευαγγελια έγραψε στις 10:59, 03-10-07:

το θεμα ειναι μιλαω μονο μαζι της και δε εχω το πατρικο νουμερο η" καποιου αλλου.ουτε συνδεση εχει..(νομιζω).με την αδελφη της εχουμε τσακωθει αγρια κ δε μιλαμε.....τελος παντων θα ελπιζω να με ξαναπαρει τηλ.σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας...ολους σας...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:59, 03-10-07:

οταν μου το εκανα, μια δυο τρεις, ..ειχα βαρεθει.
το αφηνα ανοιχτο χωρις να το εχω στο αυτι μου και δεν εκλειναν παντα αμεσως.
μετα απο πολυ καιρο το εβαλα στο ραφι του μπανιου, και τραβηξα το καζανακι της τουαλετας. και αυτο το κανα για κανα δυο φορες ακομα. δε ξαναπηραν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 21:23, 04-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
οταν μου το εκανα, μια δυο τρεις, ..ειχα βαρεθει.
το αφηνα ανοιχτο χωρις να το εχω στο αυτι μου και δεν εκλειναν παντα αμεσως.
μετα απο πολυ καιρο το εβαλα στο ραφι του μπανιου, και τραβηξα το καζανακι της τουαλετας. και αυτο το κανα για κανα δυο φορες ακομα. δε ξαναπηραν

Πωωωπωω, τέλειο μιλάμεεε!
Χαααχααα!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:30, 07-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από μαρια-ευαγγελια
το θεμα ειναι μιλαω μονο μαζι της και δε εχω το πατρικο νουμερο η" καποιου αλλου.ουτε συνδεση εχει..(νομιζω).με την αδελφη της εχουμε τσακωθει αγρια κ δε μιλαμε.....τελος παντων θα ελπιζω να με ξαναπαρει τηλ.σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας...ολους σας...
βρε αφού υπάρχει ο συνδετικός κρίκος με την αδερφή της... βάλε κάποια άλλη φίλη να πάρει τηλ και να το ζητήσει!
σάμπως η αδερφή της ξέρει ΟΛΕΣ τις φιλενάδες της? ας πάρει τηλ κάποια άλλη και ας πει το δικό σου στόρυ σαν δικό της μέχρι να πάρει το νούμερο! μετά εσύ στη φίλη σου λες την αλήθεια

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fatsoula
H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 11:28, 20-10-07:

Ξέρω πως απαντάω λιγάάάκι αργά...αλλά πιστεύω πως καλό είναι να το πώ έστω για κάποιους που θα δουν αυτό το θέμα και θα έχουν το ίδιο πρόβλημα!
Λοιπόν...υπάρχει ένα κόλπο εδώ και πάρα πολύ καιρό....το οποίο πληκτρολογείς κάποιους αριθμούς στο κινητό σου..και αυτό γίνεται ''αόρατο''.
Τι εννοώ με την λέξη αόρατο...ή μπορείς να το κάνεις να δείχνει πως μιλάει ή μπορείς να το κάνεις να λέει πως δεν υπάρχει αυτός ο αριθμός!
όποιος θέλει να μάθει πως λειτουργεί αυτό ας στείλει pm

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 11:50, 20-10-07:

Ο Χρήστης fatsoula δεν μπορεί να λάβει το PM επειδή ή έχει επιλέξει να μην λαμβάνει pm ή επειδή δεν επιτρέπεται να λαμβάνει PM

Γιατί δεν το λες δημόσια, παράνομο είναι;

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 11:56, 20-10-07:

ΩΧ..αυτό δεν το είχα δεί πως δεν μπορώ να πάρω πμ....συγνώμη θα το διορθώσω...!!
Δεν ξέρω αν είναι παράνομο....γι αυτό κιόλας είπα σε πμ...!!!
Τέλοσπάντων θα το πώ απο εδώ!!
Πατήστε *21*699# και μετά αποστολή και θα δείχνει πως μιλάτε...!!
Πατήστε *21*693 και 7 άσσους και μετά αποστολή και όποιος σας πέρνει τηλέφωνο θα πέρνει την απάντηση ''Προσοχή ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει''
Για να ακυρώσετε τα παραπάνω πατήστε #21# και μετά αποστολή.
Δεν είμαι σίγουρη πως δουλεύει σε όλα τα κινητά....!!!

Παράθεση

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 05:38, 22-10-07:

Αν θέλουμε μόνο για 1-2 συγκεκριμένα νούμερα τότε τι κάνουμε fatsoula;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 07:40, 22-10-07:

τίποτα δεν κάνουμε...
θα πρότεινα να μην δοκιμάζουμε τέτοια κολπάκια, ελαφρά τη καρδία..ποτέ δε ξέρεις!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:12, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
τίποτα δεν κάνουμε...
θα πρότεινα να μην δοκιμάζουμε τέτοια κολπάκια, ελαφρά τη καρδία..ποτέ δε ξέρεις!
Τι μπορεί να γίνει δηλ???

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:15, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Τι μπορεί να γίνει δηλ???
να πιάσεις δουλειά σε cosmote, wind, vodafone

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H fatsoula έγραψε στις 11:48, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Alexandragr
Αν θέλουμε μόνο για 1-2 συγκεκριμένα νούμερα τότε τι κάνουμε fatsoula;
Μακάρι να ήξερα..........
Και μένα άλλος μου το είχε πεί...!!!!

Παράθεση

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 22:37, 22-10-07:

Thanks.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:47, 22-10-07:

Aυτό το "κόλπο" δεν είναι κόλπο.
Είναι η διαδικασία με την οποία κάνεις προώθηση το νούμερό σου σε νούμερο που δεν υπάρχει.

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H fatsoula έγραψε στις 01:02, 23-10-07:

Δεν ξέρω τί ακριβώς γίνεται πάντως ξέρω πως το έχουν κάνει και έχει πιάσει....!!
Τώρα κόλπο ξε κόλπο εγώ το είπα γιατί έμοιαζε με την περίπτωση!!!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:00, 23-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από fatsoula
Δεν ξέρω τί ακριβώς γίνεται πάντως ξέρω πως το έχουν κάνει και έχει πιάσει....!!
Τώρα κόλπο ξε κόλπο εγώ το είπα γιατί έμοιαζε με την περίπτωση!!!
Ναι, δεν αμφιβάλλω!

Παράθεση

deatha

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη deatha
H deatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H deatha έγραψε στις 20:01, 30-12-08:

Ίσως και να είναι φάντασμα...

Ποτέ δεν ξέρεις..
ή πολύ απλά, άλλαξε αριθμό...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 30-12-08 στις 20:10. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:36, 30-12-08:

Είχα ρωτήσει πριν ενάμισι χρόνο.
Ευχαριστώ πάντως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:41, 20-05-10:

πώς μπορώ να βρω σε ποιον ανήκει ένα νούμερο κινητού ;
παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς ποιος είναι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 00:39, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς ποιος είναι
πώς να ρωτήσει ρε Sid...; αφού κάθε φορά που τον παίρνει τηλέφωνο, μιλάει....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

haniel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη haniel
H haniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H haniel έγραψε στις 14:32, 02-02-11:

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 14:35, 02-02-11:

Τον παιρνεις τηλεφωνο και τον ψαρωνεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 14:47, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από haniel
Έχω δοκιμάσει τα πάντα...
Νομίζω χρειάζεται ένταλμα.Ανάλογα τη σοβαρότητα του θέματος.

Παράθεση

Nipas (Nikos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nipas
Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Nipas Έχω μπουχτίσει με το Γεωπονικό.. έγραψε στις 18:19, 15-04-11:

Είχα στο κινητό κλήσεις απο ενα νούμερο που αρχίζει από +2018 και έχει 7 ψηφια ακόμα. Πρόκειται για κάποια απόκρυψη? Έχει κανείς ιδέα?

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:30, 15-04-11:

Από ένα γρήγορο ψάξιμο στην google βρήκα αυτό το site: http://www.asxetos.gr/Default.aspx?t...&c=12&aid=1503
Από +20 μάλλον η κλίση είναι από Αίγυπτο απ' ό,τι είδα, προφανώς από λάθος σε πήραν, το πιο πιθανό.

Παράθεση

Nipas (Nikos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nipas
Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Nipas Έχω μπουχτίσει με το Γεωπονικό.. έγραψε στις 18:37, 15-04-11:

Ευχαριστώ!

Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GoodDayToDie
H GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 00:06, 15-05-11:

τωρα που εχουν καταγραφει τα ονοματα οσων εχουν καρτοκινητη, δεν ειναι λογικο να μπορεις να βρεις ποιος ειναι? αλλωστε οι τηλεφωνικες ''φαρσες'' ειναι ενας απο τους λογους που εγινε επωνυμη η χρηση της καρτοκινητης. . . .

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 15:51, 13-03-13:

Λοιπόν, δεν κάθισα να διαβάζω τις προηγούμενες σελίδες, οπότε συγχωρέστε με αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη ειπωθεί.
Θέλω να μάθω, σε ποιον ανήκει ένας αριθμός κινητού τηλεφώνου. Σκέφτηκα να πάρω το 11880, αλλά γίνεται, ή σου λένε μόνο ότι αφορά τα σταθερά;
Επίσης, αν είναι κάποιος στην ηλικία μου (δηλαδή ανήλικος) θα μου δώσουν τα στοιχεία του γονέα ή κηδεμόνα του και όχι του ίδιου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:44, 13-03-13:

Mην παίρνετε ρε τα 11880 και μαλακίες, να μπαίνετε στο 11888.gr που τα λέει τζάμπα. 'Εχει και μερικά κινητα (Cosmote στα οποία δεν έχουν κάνει αιτηση οι ιδιοκτήτες να μην καταχωρούνται. Και το δικό μου ήταν μέχρι που έκανα αίτηση να το βγάλουν). Αν δεν υπάρχει εκεί, μόνο με εισαγγελική απόφαση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 18:17, 13-03-13:

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Έψαξα, άλλα δεν βρήκα κάτι τελικά. Δεν θα δημιουργήσω ολόκληρο θέμα με εισαγγελική απόφαση βέβαια, γιατί δεν μπορώ να πω πως με ενοχλεί, πιο πολύ από περιέργεια ήθελα να το ψάξω.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:04, 17-12-13:

θέλω να βρω τον αριθμό κάποιου που επικοινωνούσαμε πριν κάτι μήνες και πλέον δεν υπάρχουν οι κλήσεις μας στο αρχείο του τηλεφώνου ούτε στις επαφές γιατί χάλασε το κινητο μου. Ξέρω ας πούμε συγκεκριμένες μέρες που μιλήσαμε σίγουρα απλά δεν θυμάμαι τον αριθμό αλλά πιστεύω πως άμα τον δω θα τον γνωρίσω. Μπορώ να κάνω κάτι? Ας πούμε αν πάω στην cosmote? Δεν ζητώ παρακολούθηση, απλά μια εσκαφή στο αρχείο κλήσεων μου

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 12:57, 18-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Μπορώ να κάνω κάτι? Ας πούμε αν πάω στην cosmote?
Ναι,πήγαινε και πες τους "θέλω να μου βρείτε τον αριθμό κάποιου με τον οποίο μιλούσα πριν κάτι μήνες...δεν ξέρω που μένει ούτε έχω κανένα άλλο στοιχείο επικοινωνίας δικό του ή φίλων του αλλά απ'ότι θυμάμαι είναι καλό μανάρι"!
Θα χαρούν να σε εξυπηρετήσουν!

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 13:36, 18-12-13:

Παλιότερα είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και έπαιρνα τηλέφωνο τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας για να μάθω τον κάτοχο του κινητού, πάντοτε απαντούσαν οτι δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μάθω απο τον αριθμό το όνομα μονάχα το αντίστροφο μπορεί να γίνει.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:31, 18-12-13:

Εγώ έχω την κολλητή μου στην Cosmote και τα μαθαίνω με μια απλή ερώτηση.
Παλιά μου έκανε ένας πλάκα. Μαθαίνω ποιος ήταν, και του λέω "Σε λενε... μένεις εκεί... και το ΑΦΜ σου είναι.....
Θα συνεχίσεις???"
Το αστείο ήταν ότι μετά με πήρε τηλέφωνο να μου ζητήσει συγγνώμη και με ρώτησε πως έμαθα τα στοιχεία του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 16:58, 18-12-13:

Οι ίδιοι που εργάζονται στις συγκεκριμένες εταιρείς σαφώς και τα γνωρίζουν όλα αλλά τους απαγορεύεται απο την διοίκηση να κάνουν οποιαδήποτε δημοσιοποίηση αυτών των στοιχείων εκτός ανωτέρας βίας όπως εισαγγελική εντολή.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 17:00, 18-12-13:

Απο τοτε που αρχισαν να δηλωνονται τα καρτοκινητα, η αντιστροφη αναζητηση καποιες φορες βγαζει αποτελεσματα, αλλα λιγες. Οι περισσοτεροι χρηστες (μεταξυ αυτων και εγω) εχουν δηλωσει να μην εμφανιζεται το νουμερο στους καταλογους...

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 17:29, 18-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
θέλω να βρω τον αριθμό κάποιου που επικοινωνούσαμε πριν κάτι μήνες και πλέον δεν υπάρχουν οι κλήσεις μας στο αρχείο του τηλεφώνου ούτε στις επαφές γιατί χάλασε το κινητο μου. Ξέρω ας πούμε συγκεκριμένες μέρες που μιλήσαμε σίγουρα απλά δεν θυμάμαι τον αριθμό αλλά πιστεύω πως άμα τον δω θα τον γνωρίσω. Μπορώ να κάνω κάτι? Ας πούμε αν πάω στην cosmote? Δεν ζητώ παρακολούθηση, απλά μια εσκαφή στο αρχείο κλήσεων μου
Αν έχεις συμβόλαιο, θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό για το δίμηνο που θέλεις να δεις τις κλήσεις σου.
Ίσως να γίνεται το ίδιο και για καρτοκινητό, δεν ξέρω. Ρώτα την εταιρία σου για πιο έγκυρη ενημέρωση.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 18:42, 18-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
Αν έχεις συμβόλαιο, θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό για το δίμηνο που θέλεις να δεις τις κλήσεις σου.
Ίσως να γίνεται το ίδιο και για καρτοκινητό, δεν ξέρω. Ρώτα την εταιρία σου για πιο έγκυρη ενημέρωση.
Γίνεται να μου δώσουν αναλυτικό λογαριασμό ακόμα και για μήνες πριν? Δηλαδή επειδή πρόκειται για περσινό καθηγητή μου που θέλω να συστήσω αλλού μιλήσαμε τελευταία φορά τη μέρα που βγήκαν οι βάσεις τέλος Αυγούστου...
Αυριο θα πάω να δω τι θα μου πουν... Ευχαριστώ πάντως!!!

Παράθεση

youhou (takis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youhou
Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O youhou έγραψε στις 19:06, 18-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Εγώ έχω την κολλητή μου στην Cosmote και τα μαθαίνω με μια απλή ερώτηση.
Παλιά μου έκανε ένας πλάκα. Μαθαίνω ποιος ήταν, και του λέω "Σε λενε... μένεις εκεί... και το ΑΦΜ σου είναι.....
Θα συνεχίσεις???"
Το αστείο ήταν ότι μετά με πήρε τηλέφωνο να μου ζητήσει συγγνώμη και με ρώτησε πως έμαθα τα στοιχεία του.
Μπορει,ας πουμε, αν της πεις ονοματεπωνυμο να βρει τον αριθμο ακομα και αν ο κατοχος του τον εχει δηλωσει ως απορρητο;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:57, 22-12-13:

Ναι βρε, τα πάντα βρίσκει.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:39, 22-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ναι βρε, τα πάντα βρίσκει.
φαντάζομαι το ξέρει ότι με το να σου μεταφέρει τα στοιχεία παραβιάζει το συμβόλαιο της και technically εσύ την καις στον Internet αυτή τη στιγμή έτσι?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 20:17, 09-02-15:

Καλησπέρα σε όλους! Έχω έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου και θα ήθελα να μάθω το όνομα του κατόχου του, καθώς και την διεύθυνση του. Το πρόβλημα είναι πως στο whitepages δεν μου εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα σχετικά με αυτόν τον αριθμό (μάλλον ο κάτοχος του τον έχει κάνει απόρρητο)... Και το ερώτημα είναι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μάθω όνομα/διεύθυνση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:27, 09-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από KingFox
Καλησπέρα σε όλους! Έχω έναν αριθμό κινητού τηλεφώνου και θα ήθελα να μάθω το όνομα του κατόχου του, καθώς και την διεύθυνση του. Το πρόβλημα είναι πως στο whitepages δεν μου εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα σχετικά με αυτόν τον αριθμό (μάλλον ο κάτοχος του τον έχει κάνει απόρρητο)... Και το ερώτημα είναι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μάθω όνομα/διεύθυνση;
Αν ο κάτοχος έχει δηλώσει τον αριθμό σαν "απόρρητο", νόμιμα μόνον ο εισαγγελέας μπορεί να τον μάθει και μόνον αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Όμως (here is Elladistan), αν έχεις κάποιο γνωστό στην εταιρία, τα πράγματα γίνονται πολύ απλά. Ίσως ένας τρόπος θα ήταν να του τηλεφωνήσει κάποιος ή (καλύτερα) κάποια και να προσπαθήσει με κάποιο πρόσχημα να τον ψαρέψει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους