Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Απόψεις για τη γυμναστική στο σπίτι

fayluv

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fayluv
H fayluv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H fayluv lady gaga έγραψε στις 18:14, 27-11-11:

Ειμαι 28 χρονων και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω γυμναστική με σκοπό να χάσω κάποια κιλά. Με ενδιαφέρει επίσης να φύγει η κυτταρίτιδα από την περιοχή των γλουτών. Ρώτησα στο γυμναστήριο που έχει κοντά στο σπίτι μου και η συνδρομή είναι περίπου
στα 350 euro το χρονο (διαφοροποιειται ανάλογα τα προγραμματα που επιλεγει κανεις, καποια χρεωνονται extra). Aπο την αλλη
ειδα στο Αmazon οτι με αυτα τα χρηματα μπορω να αγορασω ελλειπτικό ή ηλεκτρικό διάδρομο. Το γυμναστήριο εχει πολυ περισσότερα οργανα, αλλα δεν ξερω αν θα καταφερω να πηγαινω τακτικα. Απο την αλλη δεν ξερω αν ενα μηχανημα πχ το ελλειπτικο θα κανει απο μόνο του δουλειά. Θα ήθελα να μου πείτε την δικιά σας εμπειρία. Αν έχετε δει αποτελεσμα και με ποσες φορες την εβδομμαδα? Ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:21, 27-11-11:

Εαν θες να πας στο γυμναστηριο μονο για τον διαδρομο και τον ελλειπτικο,καλυτερα κρατα τα λεφτα σου,παρε μια φορμα,αθλητικα παπουτσια και τρεχα εξω... Γυμναστηριο θα πας για την ποικιλια στα οργανα, τον γυμναστη που εαν εχεις καποια απορια μπορει να σου την λυσει...Και για την κοινωνικοποιηση φυσικα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 19:36, 27-11-11:

αν είσαι σχολαστική και συνεπής με το πρόγραμμα που θα βάλεις μπορείς να κάνεις και μόνη σου...θα είναι πολύ καλύτερα από πολλές απόψεις... τώρα αν πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να ξεχνιέσαι και σιγά-σιγά να τα παρατάς πήγαινε στο γυμναστήριο, οπού θα σε αναλάβει κάποιος!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 22:05, 27-11-11:

βασικα πιστευω οτι αν ξεκινησεις μονη σου ειναι πολυ πιο ευκολο να τα παρατησεις,ενω στο γυμναστηριο θα σε βαλουν σε ενα προγραμμα κι εσυ απλα θα πρεπει να το τηρησεις!!ασε που εκει μπορουν να σε συμβουλευσουν για το τι ασκησεις θα επρεπε να κανεις,πως να τις κανεις κλπ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Degen (Γιωργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Degen
Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O Degen εμ? έγραψε στις 22:53, 27-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από fayluv
Ειμαι 28 χρονων και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω γυμναστική με σκοπό να χάσω κάποια κιλά. Με ενδιαφέρει επίσης να φύγει η κυτταρίτιδα από την περιοχή των γλουτών. Ρώτησα στο γυμναστήριο που έχει κοντά στο σπίτι μου και η συνδρομή είναι περίπου
στα 350 euro το χρονο (διαφοροποιειται ανάλογα τα προγραμματα που επιλεγει κανεις, καποια χρεωνονται extra). Aπο την αλλη
ειδα στο Αmazon οτι με αυτα τα χρηματα μπορω να αγορασω ελλειπτικό ή ηλεκτρικό διάδρομο. Το γυμναστήριο εχει πολυ περισσότερα οργανα, αλλα δεν ξερω αν θα καταφερω να πηγαινω τακτικα. Απο την αλλη δεν ξερω αν ενα μηχανημα πχ το ελλειπτικο θα κανει απο μόνο του δουλειά. Θα ήθελα να μου πείτε την δικιά σας εμπειρία. Αν έχετε δει αποτελεσμα και με ποσες φορες την εβδομμαδα? Ευχαριστώ
εαν παρεις με 350 διαδρομο η ελλειπτικο τοτε στον ενα μηνα θα σου χαλασει. πηγαινε σε γυμναστηριο. μπορεις να πας και σε ποιο φθηνο πχ με 150-200 ευρο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:14, 28-11-11:

Η διαφορα ειναι στους στοχους... Καλο μηχανιμα με αυτα τα λευτα δεν νομιζω να μπορεις να βρεις, αλλα αν θες να χασεις 2-3 κιλα μπορεις απλα να πηγενεις για περπατιμα/τρεξιμο στον δρομο η σε καπιο παρκο και να γλιτωσεις και τα λευτα σου.

Το γυμναστιριο θα σου προσφερει (εξαρτατε απο εσενα βεβαια αν θα την χρησιμοποιησης) μια καλητερη υποδομη, για πιο σοβαρη δουλεια. Να πας γυμναστιριο μονο για διαδρομο και εληπτικο κατα την γνωμη μου ειναι κριμα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 00:29, 28-11-11:

Ανάλογα. Εχεις τον χρόνο και την πειθαρχία να πηγαίνεις γημναστήριο? Εγώ έχω χάσει τα λεφτά μου πολλές φορές έτσι...γράφομαι και πάω τις πρώτες μέρες. Μετά σκεφτομαι τον χρόνο που κάνω να πάω και να γυρίσω, το ότι πρέπει να γυρίσω σπίτι να αλλάξω και να ξαναφύγω, το ότι βγαίνω στον δρόμο ιδρωμένη, το ότι πολλες φορές περιμένω για διάδρομο/ποδήλατο/ελλειπτικό να αδειάσει και δεν μπορώ να κάνω ζέσταμα για αρκετή ώρα, το ότι στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ!! Δεν είναι για μένα, τίποτα εκεί μέσα δεν μου ταιριάζει.
Ελα μου ομως που τρώω σα γουρούνα και δεν θέλω να το κόψω. Τι θα κάνω για να μην γίνω τοφάλα? Ε, γράφτηκα σε pole dance, πήρα pole στο σπίτι (300 ευρώ) και μια χαρά όλα. Στα μαθήματα πάω σπάνια, πιό πολύ ασχολούμαι σπίτι όταν και όσο θέλω, χωρίς να νιώθω ότι κάνω άσκηση. Οπότε, για μένα πάντα, το καλύτερο είναι ο χορός. Αν σ' αρεσει κι εσένα οποιοδήποτε είδος χορού, ασχολήσου γιατί αξιζει. Μπορείς και από το σπίτι (με dvd ή freestyle κλπ) αλλά και σε στούντιο. Οχι μόνο γυμνάζεσαι αλλά μαθαίνεις και μια τέχνη. Πάνω από όλα, περνάς την ώρα σου ευχάριστα, δημιουργικά και δεν βαριέσαι κάνοντας επαναληψεις τα ίδια κάθε μέρα, οπως στο γυμναστήριο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 00:29, 28-11-11:

Τα έχω κάνει και τα δύο. Τα όργανα είναι πεταμένα λεφτά, δεν συγκρίνεται με το γυμναστήριο. Πλήρωσα 450 ευρώ για ένα ελλειπτικό που τρίζει όταν με 240 ευρώ το χρόνο στο γυμναστήριο έχω τα πάντα.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:39, 28-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Ανάλογα. Εχεις τον χρόνο και την πειθαρχία να πηγαίνεις γημναστήριο? Εγώ έχω χάσει τα λεφτά μου πολλές φορές έτσι...γράφομαι και πάω τις πρώτες μέρες. Μετά σκεφτομαι τον χρόνο που κάνω να πάω και να γυρίσω, το ότι πρέπει να γυρίσω σπίτι να αλλάξω και να ξαναφύγω, το ότι βγαίνω στον δρόμο ιδρωμένη, το ότι πολλες φορές περιμένω για διάδρομο/ποδήλατο/ελλειπτικό να αδειάσει και δεν μπορώ να κάνω ζέσταμα για αρκετή ώρα, το ότι στην τελική ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ!! Δεν είναι για μένα, τίποτα εκεί μέσα δεν μου ταιριάζει.
Ελα μου ομως που τρώω σα γουρούνα και δεν θέλω να το κόψω. Τι θα κάνω για να μην γίνω τοφάλα? Ε, γράφτηκα σε pole dance, πήρα pole στο σπίτι (300 ευρώ) και μια χαρά όλα. Στα μαθήματα πάω σπάνια, πιό πολύ ασχολούμαι σπίτι όταν και όσο θέλω, χωρίς να νιώθω ότι κάνω άσκηση. Οπότε, για μένα πάντα, το καλύτερο είναι ο χορός. Αν σ' αρεσει κι εσένα οποιοδήποτε είδος χορού, ασχολήσου γιατί αξιζει. Μπορείς και από το σπίτι (με dvd ή freestyle κλπ) αλλά και σε στούντιο. Οχι μόνο γυμνάζεσαι αλλά μαθαίνεις και μια τέχνη. Πάνω από όλα, περνάς την ώρα σου ευχάριστα, δημιουργικά και δεν βαριέσαι κάνοντας επαναληψεις τα ίδια κάθε μέρα, οπως στο γυμναστήριο.
Christinelle...Χωρις να θελω να ακουστω χυδαιος...Αλλα αυτο το pole dance...Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο δωρο γενεθλιων για εναν αντρα...Ον τοπικ...O χορος ειναι πολυ καλη ιδεα!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:53, 28-11-11:

Αλλα αυτο το pole dance...Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο δωρο γενεθλιων για εναν αντρα
από την άλλη,
υπάρχει πάντα το κλασσικό aftershave
που αντίθετα με την γυναίκα, έχει και κάποια πρακτικη χρησιμοτητα

Παράθεση

fayluv

Νεοφερμένος

H fayluv lady gaga έγραψε στις 03:55, 28-11-11:

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

Δυστυχώς είναι αρκετα δύσκολο όταν μένεις κέντρο να βγεις για τρέξιμο έξω. Τον χειμώνα ειδικά που μετα τις 5-6 είναι σκοτάδι φοβάμαι να βγαίνω μόνη μου γιατί είναι αρκετά επικύνδινα. Αν δεν σε ληστέψουν, θα πας απο αυτοκίνητο, θα πέσεις σε καμμια τρύπα στο πεζοδρομιο (το έπαθα πέρσι και εκανα 15 μερες να επανελθω) η θα πατήσεις τίποτα απο σκύλο (και αυτο το εχω παθει). Ασε που απο το καυσαεριο η κατασταση ειναι ανυποφορη.
Γι αυτο ημουν ανάμεσα σε σπιτι ή γυμναστήριο. Αλλιώς λεφτά δεν μου περισσεύουν. Παίρνω τόσα λίγα που άφηστε... Σχεδόν όλοι μου προτείνατε γυμναστήριο και όντως από οτι είδα με 350 euro δεν παίρνεις σοβαρά μηχανήματα για το σπίτι. Οι φθηνότεροι διάδρομοι που έιδα στο skroutz ξεκινούσαν απο 400 ευρω και μου φαίνονταν εντλώς ψεύτικοι σε σχέση με του γυμναστηρίου. Επίσης με επιρρεασε και αυτο που εσεις , αλλα και φιλοι μου , μου ειπατε: οτι η ποικιλια που προσφερει το γυμναστήριο σε ασκήσεις και η ποιότητα προπόνησης είναι καλύτερη. Εχεις πιο ακριβα όργανα
τον γυμναστή να σου λεει κλπ... Το κοινό ψήφισε και εγώ θα το εμπιστευτώ Σας ευχαριστώ όλους, τον καθένα ξεχωριστά για τον χρόνο σας.
Αλλη μια ερωτηση plz
Εχει δοκιμάσει κανείς πρόγραμμα aerobic στο γυμναστήριο? Ειναι καλό?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 08:58, 28-11-11:

Πρωτου μπεις σε ενα προγραμμα μιλα με τον γυμναστη γιατι λογικα θα εχει διαφορων επιπεδων. Αν μπεις σε ενα για προχωριμενους και εχεις να κουνιθεις 5χρονια δεν θα την παλεψεις.
Γενικα η αεροβικη ειναι πολυ καλη αν ο σκοπος σου ειναι να καψεις λιπος η να βελτιωσεις την φυσικη σου κατασταση.

Γενικα, εφοσων αποφασισες να πας γυμναστιριο θα σου προτινα να δεις τι προγραμματα εχεις τις ωρες που μπορεις να πηγενεις, να δεις τι ειναι το καθενα και αν σ'αρεσει κατι να το παρακολουθεις. Με διαδρομο, ελλιπτικο και ποδηλατο ειναι βαρετο να καθεσε επι 45λεπτα πχ, ενω σε ενα τετιο προγραμμα συνιθος περναει πιο γρηγορα η ωρα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:45, 28-11-11:

Αλλη μια ερωτηση plz
Τα προγράμματα είναι αυτά που αξίζουν στο γυμναστήριο. Κάνουν δουλειά αν ακούς τον γυμναστή και είναι και πιο ευχάριστα απ το να κάθεσαι να κάνεις όργανα.
Δες pillates, yoga, χορό έχουν ενίοτε και γενικότερα δες τι σου αρέσει να παρακολουθείς. Εγω πάντως κάνω κατα κύριο λόγο προγράμματα, διάδρομο, ελλειπτικό και ποδήλατο για ζέσταμα, και μετά προγράμματα, μου είναι πιο ενδιαφέρον απ το να κάθομαι και να περιμένω να τελειώσουν οι άλλοι για να κάνω βάρη, άσε που τα προγράμματα τα συνδιάζουν όλα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:58, 28-11-11:

Εμενα γενικά δε μαρεσουν τα οργανα παρα μονο διάδρομος και βαράκια. Και γενικά το στησιμο του γυμναστηρίου δε μαρεσει. Σε ενα θυμαμαι που πηγαινα βρωμαγε χαπιλα απο χιλιομετρα. Μαρεσει άλλους ειδους γυμναστική, περπάτημα, τρεξιματάκι, στιβος, πιλάτες, ποδήλατο, διάδρομος, βόλλευ, κολύμπι ζωντας το στη φυση, στο δρομο κι οχι κλεισμένη σε τοιχους. Αν εσενα σαρεσει αυτό γράψου γυμναστήριο, εχει κι ομαδικά. Και θα σου προτεινα καποιο συνοικιακό, καλό που θα χεις ακουσει καλα σχόλια. Αν είσαι σαν κι εμένα, ένας διάδρομος στο σπίτι, κάποιο ντιβιντί με ασκήσεις και μια εγγραφή σε αθλητικό σύλλογο για κάποιο άθλημα would be the best choice I guess. Αν εχεις χωρο φτιάξε μια σαουνα. Με φτιάχνει τρελα το λιωσιμο στη σαουνα!
Good luck με τη δίαιτά σου!

Παράθεση

fayluv

Νεοφερμένος

H fayluv lady gaga έγραψε στις 10:00, 30-11-11:

Dark_kronos, Enrose, Mindcircus σας ευχαριστώ για τις συμβουλές. Πήγα στο γυμναστήριο χτες και έκανα εγγραφή. Σήμερα το απόγευμα θα μιλήσω με έναν από τους γυμναστές να μου φτιάξει πρόγραμμα. Θα του πω δηλαδή τι στόχους έχω και ανάλογα θα μου προτείνει τι να κανω. Αυτο μου έκανε αρκετά θετική εντύπωση γιατί βλέπω ότι τελικά υπάρχει καποιο νόημα στο να πας γυμναστήριο. Εριξα και μια γρήγορη ματιά στα προγράμματα που έκαναν εκείνη την ώρα και περισσότερο μου άρεσε το arobic. Η yoga δεν με ενθουσίασε και τόσο. Οποτε σήμερα βγάζω τα αθλητικά μου από την ντουλάπα και ξεκινάω ... LOL rocky is back!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikos kant

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos kant
Ο nikos kant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O nikos kant έγραψε στις 19:11, 02-12-11:

Η προιστορια φιλη μου εχει δειξει πως στο σπιτι σπανιως γυμναζεσαι σωστα.
Απο την αλλη,
τα χρηματα ειναι αρκετα και δεν χρειαζεται να δωσεις τοσα για αρχη (συνηθως οι μισοι αθλουμενοι εγκαταλειπουν).
Ξεκινησε με μια φθηνη συνδρομη σε γυμναστηριο,
επελεξε ενα προγραμμα με αρκετη αεροβικη και λιγα βαρη,
και βαλε ενα καλο διαιτολογιο στην ζωη σου.
Το κυριωτερο ειναι η υπομονη (1 ετος για καλα αποτελεσματα).
Η κυταριτιδα φευγει παρ'ολα αυτα δυσκολοτερα απο οτι χανονται τα κιλα.
Καλη επιτυχια.

Παράθεση

kostas007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostas007
Ο kostas007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O kostas007 έγραψε στις 18:27, 04-04-12:

Παιδια σκεφτομαι να ξεκινησω προγραμμα ενδυναμωσης στο σπιτι(λεφτα δεν υπαρχουν για γυμναστηριο ) εχοντας παρει ορισμενες συμβουλες αλλα αυτο που θα ηθελα ειναι να μου πειτε πως να το συνδυασω με τη διατροφη μου, δηλ. αν πρεπει να τελειωνω τις ασκησεις και επειτα να γευματιζω(και μετα απο ποση ωρα) ή αντιστροφα......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:39, 04-04-12:

Καλό θα ήταν,να έχεις φάει τουλάχιστον 2 ώρες πριν την άσκηση,ώστε να έχεις χωνέψει ένα μεγάλο ποσοστό της τροφής.
Μετά την άσκηση,θα πρέπει να φάει μέσα σε 45 λεπτά τροφή πλούσια σε πρωτεϊνες.
Και γενικότερα να τρώς ελαφριά και συχνά γεύματα,παρά λίγα και βαριά. 4-5 κατά την διάρκεια της ημέρας είναι μία χαρά.
Να υπολογίζεις πως ένας μέσος άντρας χρειάζεται γύρω στις 2500 θερμίδες την ημέρα.Αν βάλεις και την άσκηση μέσα,κάντες σχεδόν 3000 την ημέρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 20:01, 04-04-12:

προτεινετε και ασκησεις για ολο το σωμα ή που γυμναζουν πολλαπλες μυικες ομαδες,γιατι κι εγω κανω γυμναστικη στο σπιτι,αλλα κυριως βαρακια...

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 20:04, 04-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
προτεινετε και ασκησεις για ολο το σωμα ή που γυμναζουν πολλαπλες μυικες ομαδες,γιατι κι εγω κανω γυμναστικη στο σπιτι,αλλα κυριως βαρακια...
Κάμψεις, έλξεις, καθίσματα, αν έχεις γυμνασμένα πόδια κάνε καθίσματα με 1 πόδι κάθε φορά, αλλά να έχεις προσβάσιμο ένα αντικείμενο να κρατιέσαι για ισορροπία, μην φας τα μούτρα σου.

Έχει κάτι πολύ ωραίες ασκήσεις που λέγονται burpees ψάξε στο ιντερνετ, από τις αγαπημένες μου είναι

Παράθεση

kostas007

Νεοφερμένος

O kostas007 έγραψε στις 13:39, 05-04-12:

Α και κατι ακομη.Συνηθως αφου τελειωσω με τη γυμναστικη νιωθω πιασιμο στους ωμους.Τι μπορω να κανω για να χαλαρωνω επικυνδυνα σημεια και να αποφευγω τραυματισμους??

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 13:46, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από kostas007
Α και κατι ακομη.Συνηθως αφου τελειωσω με τη γυμναστικη νιωθω πιασιμο στους ωμους.Τι μπορω να κανω για να χαλαρωνω επικυνδυνα σημεια και να αποφευγω τραυματισμους??
Το πιάσιμο είναι φυσιολογικό,ειδικά αν είσαι ακόμα στην αρχή,μετά απο 2-3 μέρες περνάει.
Πρίν απο κάθε άσκηση θα κάνεις μερικές ασκήσεις διατάσεων(stretching) για να ζεσταθούν οι μύες σου.
Φαντασού τους μύες σου,σαν πλαστελίνη,όταν είναι κρύα,είναι σκληρή και σπάει,αν ζεσταθεί όμως γίνεται μαλακή και ευπλαστη.

Παράθεση

kostas007

Νεοφερμένος

O kostas007 έγραψε στις 13:54, 05-04-12:

Ενα απλο σετ ενδυναμωσης στο σπιτι ποσες θερμιδες περιπου καιει??Ρωταω απλα για υπολογισω σε σχεση με αυτες που καταναλωνω.....

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:08, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από kostas007
Ενα απλο σετ ενδυναμωσης στο σπιτι ποσες θερμιδες περιπου καιει??Ρωταω απλα για υπολογισω σε σχεση με αυτες που καταναλωνω.....
Για πόση ώρα;

Επίσης μιας και λέμε για τη γυμναστική στο σπίτι, δεν μπορούμε να αφήσουμε απ΄έξω τις δουλειές του σπιτιού, που η ενασχόλησή μας με αυτές για μία ώρα μας κάνει να καίμε περίπου 250 θερμίδες
Αρπάξ΄τε ξεσκονόπανα!

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:41, 05-04-12:

Είναι πολύ ωραία η γυμναστική στο σπίτι, μιας και δεν υπάρχουν λεφτά για γυμναστήρια!

Προσωπικά, κάνω yoga και μέσα σε ένα 20λεπτο έχω γίνει μούσκεμα. Μετά συνεχίζω με κοιλιακούς και ραχιαίους και στο τέλος διατάσεις (streching).

Καλή συνέχεια!!!

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 18:20, 14-04-12:

Τον τελευταίο καιρό αποφάσισα να ξεκινήσω γυμναστική στο σπίτι!!!
Και είμαι ξετρελαμένη.... Έχω πάρει ένα σκοινάκι, έχω ένα dvd για προθέρμανση, κάνω και ασκήσεις για το streching και το χαίρομαι περισσότερο από ποτέ!!!
Έχω γυρίσει τα πάντα , γυμναστήρια, yoga, ξανά ξεκίνησα κολυμβητήριο .... Παντού έχανα τη βολή μου, δεν μου άρεσε τίποτα,ή για την ακρίβεια πάντα έβρισκα κάτι αρνητικό και σταματούσα αφού δεν είμαι και ο πιο φανατικός θαυμαστής της γυμναστικής!!!!!!
Εεεε... στο σπίτι το κατά ευχαριστιέμαι!!!! Βάζω τέρμα την μουσική και κάθε φορά δοκιμάζω νέες τεχνικές και μεθόδους που ξετρυπώνω μέσα από διάφορα dvd ή και το youtube ακόμη!

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:23, 14-04-12:

βεβαια η αληθεια ειναι οτι η γιογκα θελει δασκαλο και δε μαθαινεται απλά βλεποντας, εκτος κ αν εχεις ήδη πρότερη γνωριμία με κάτι σχετικο

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 21:36, 14-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
βεβαια η αληθεια ειναι οτι η γιογκα θελει δασκαλο και δε μαθαινεται απλά βλεποντας, εκτος κ αν εχεις ήδη πρότερη γνωριμία με κάτι σχετικο
μην το λες...κανω γιογκα περιπου 2 χρονια μεσω ιντερνετ και δεν φανταζεσαι ποσες αλλαγες εχω παρατηρησει(θετικες παντα) δεν το περιμενα,αλλα πλεον λατρευω τη γιογκα και οχι μονο σε γυμναζει αλλα σου φτιαχνει και τη διαθεση!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 10-10-13 στις 22:42.
Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 14:54, 17-12-12:

step στο σπίτι (με μηχάνημα mini-stepper) 30-40 λεπτά Χ 3 φορές την εβδομάδα συν πολύ περπάτημα και βλέπεις διαφορά...Αν είχα λεφτά βέβαια θα έκανα barre-a terre που είναι νομίζω το πιο αποτελεσματικό, ειδικά για πόδια, πισινό...

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 21:04, 20-12-12:

Τι ειναι το step;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 22:21, 20-12-12:

Αυτό το υπέροχο βοήθημα που απλά σου κάνει θρύψαλα τις αρθρώσεις

Παράθεση

ΜΩΡΑΙΤΗς

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΜΩΡΑΙΤΗς
Ο ΜΩΡΑΙΤΗς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ΜΩΡΑΙΤΗς έγραψε στις 22:22, 20-12-12:

το να γυμναστεις χωρης γυμναστηριο ειναι το πιο ευκολο απλα σκεψου οτι παλια δεν υπηρχαν γυμναστηρια.υπαρχουν απειρες ασκησεις που μπορεις να κανεις χωρης βαρη και επισης μπορεις να ξεκηνισεις τρξιμο εδω εχει διαφορες ασκησεις..menshealth.com

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 22:34, 20-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Αυτό το υπέροχο βοήθημα που απλά σου κάνει θρύψαλα τις αρθρώσεις

Καλα,τι δειχνουν ολες προς τ'αριστερα:-P

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:48, 20-12-12:

Τι χαζομάρες είναι αυτές, μπορείς να ανεβοκατεβαίνεις τις σκάλες δωρεάν και χωρίς να σου πιάνει το χώρο ένα πλαστικό πράμα.

Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 14:23, 24-12-12:

κάτι τέτοιο είναι το μίνi stepper, αποθηκεύεται εύκολα και προσωπικά με έχει βοηθήσει αρκετά...Αν έχεις βέβαια πρόβλημα με γόνατα, δεν παίζει...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 27-12-12 στις 18:08. Αιτία: προσθήκη εικόνας
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:55, 07-01-13:

Εγώ ψήνομαι να πάρω διάδρομο για το σπίτι καθώς το μόνο που μου χαλάει το σώμα μου, είναι η επεκτεινόμενη μπυροκοιλίτσα. Είμαι 1.85 και 100 κιλά ακριβώς και θα ήθελα να χάσω τουλάχιστον 20 κιλάκια/την κοιλίτσα.

Εκείνο που δεν γνωρίζω και γι αυτό γράφω αυτό το πόστ, είναι:

1. Κάνει ο διάδρομος για την περίπτωσή μου;
2. Κάποιο άλλο όργανο που να βοηθάει γι αυτές τις ανάγκες και να μην πιάνει χώρο;
3. Δεν αποτελεί ερώτημα το 3 αλλά μάλλον κραυγή βοήθειας #πείστε-με-να-το-κάνω.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 16:59, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εγώ ψήνομαι να πάρω διάδρομο για το σπίτι καθώς το μόνο που μου χαλάει το σώμα μου, είναι η επεκτεινόμενη μπυροκοιλίτσα. Είμαι 1.85 και 100 κιλά ακριβώς και θα ήθελα να χάσω τουλάχιστον 20 κιλάκια/την κοιλίτσα.

2. Κάποιο άλλο όργανο που να βοηθάει γι αυτές τις ανάγκες και να μην πιάνει χώρο;
Εγώ ξέρω πως και στην τιμή και στον χώρο που πιάνει συμφέρει μία μηχανή κωπηλάτισης.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:18, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Valder

Για να κανεις καυσεις θες αεροβια ασκηση. Αρα σου κανει και ο διαδρομος, και το ποδηλατο, και το ελιπτικο. Μπορεις να το κανεις και χωρις βεβαια...

Το ζητημα ειναι οτι δεν φτανει να τρεχεις μια ωρα την ημερα, το πιο βασικο οταν θες να χασεις κιλα ειναι η διατροφη.

Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikos1889
Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε στις 15:32, 23-01-13:

Γεια σας παιδια ειμαι 18 χρονων και ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω κιλα χωρις να χρειαστει να παω σε διατροφολογο....ειμαι 1.75 και 60 κιλα και θελω οπωσδηποτε να παχυνω και να παρω ογκο...ακομα θελω να κανω και γυμναστικη στο σπιτι...... αμα ξερετε καποιες ασκησεις που θα βοηθουσαν στην αυξση ογκου θα βοηθουσε πολυ ..ευχαριστω!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 15:50, 23-01-13:

Φάε κρέας και πάρε συμπλήρωμα πρωτείνης αν θες μυς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikos1889
Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε στις 16:00, 23-01-13:

συμπληρωμα πρωτεινης? δν πιστευω να δημιουργησει καμια αντιδραση στον οργανισμο?αααα και στα φαρμακεια το πουλανε?

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 16:00, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikos1889
Γεια σας παιδια ειμαι 18 χρονων και ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω κιλα χωρις να χρειαστει να παω σε διατροφολογο....ειμαι 1.75 και 60 κιλα και θελω οπωσδηποτε να παχυνω και να παρω ογκο...ακομα θελω να κανω και γυμναστικη στο σπιτι...... αμα ξερετε καποιες ασκησεις που θα βοηθουσαν στην αυξση ογκου θα βοηθουσε πολυ ..ευχαριστω!!!
πρωτα απο ολα, για ογκο νομιζω πρεπει να καταναλωνεις πολυ πρωτεινη. για παραδειγμα,ενας γνωστος μου τρωει εξι ασπραδια αυγα το πρωι,μονο και μονο επειδη εχουν πρωτεινη και θελει να κανει ογκο. δες παρακατω καποια λινκς....

εδω
εδω
εδω
εδω

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:22, 23-01-13:

Να τρως πολλές πρωτείνες και να κάνεις γυμναστική (βάρη). Αμα τρως μόνο τις πρωτείνες χωρίς την άσκηση, θα κάνεις πατσοκοίλια.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 16:31, 23-01-13:

Ναι εννοείται πως θες βαρη για ογκο αλλά το παιδί ειπε,για γυμναστική στο σπίτι. Εγώ όταν είχα ξεκινήσει τη γυμναστικη με βάρη και με τον καιρό έκανα πλάτες και πήρα όγκο, με βοήθησε το συμπλήρωμα πρωτείνης και συγκεκριμένα η γουέι προτειν.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:58, 23-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
και συγκεκριμένα η γουέι προτειν.
Mήπως εννοείς wheat [=σιτάρι]?

Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 20:12, 23-01-13:

Υποθέτω πως η γυμναστική που κάνεις στο σπίτι είναι ελαφριάς μορφής, μονόζυγο/ κάμψεις/κοιλιακούς/ραχιαίους.
Αν είναι όντως έτσι δε χρειάζεται να πλακωθείς στη πρωτεϊνη(να παίρνεις αυξημένη ποσότητα ωστόσο), καλύτερα να μπουκωθείς στους υδατάνθρακες. Απλά προσπάθησε να τρως ανά τακτά διαστήματα, έτσι ώστε να μην είναι ποτέ πεινασμένος αλλά ούτε πολύ φουσκωμένος. Το να μπουκωθείς στη πρωτεϊνη ενώ δε κάνεις ενταντική γυμναστική (βάρη), δεν έχει νόημα, η περίσσεια πρωτεΐνη αποβάλλεται δία της πίσω πόρτας. Αντίθετα οι υδατάνθρακες, αν δεν καούν, αποθηκεύονται υπό μορφή λίπους, που απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι ανύπαρκτο σε σένα. Άρα ουσιαστική, απλά φάε!

Αν έχεις βάρη στο σπίτι κάνε ότι ασκήσεις μπορείς/βρεις για χέρια/στήθος/πλάτη/πόδια και από διατροφή πάλι το ίδιο, τακτά γεύματα αλλά με έξτα πρωτείνη(αυγά στο πρωινό ή/και μετά τη προπόνηση, κανά τόνο και αρκετό γάλα).

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 15:03, 24-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Mήπως εννοείς wheat [=σιτάρι]?

whey protein έτσι λέγεται το σκεύασμα

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:03, 24-01-13:

Aπό τυρόγαλο δηλαδή...Και πάλι όμως, πρέπει να κάνεις ΠΑΡΑ πολλά βάρη για να σου χρησιμεύσει αυτό. Για απλή γυμναστική αρκεί να τρως παραπάνω πρωτείνες από φαγητά. Επίσης νομίζω πως πρέπει να φας κάτι με πρωτείνη γύρω στη μισή ώρα από το τέλος της γυμναστικής, τουλάχιστον μια γυμνάστρια που ξέρω αυτό μου είχε πει. Αμα το παρακάνεις όμως στην πρωτείνη, μπορεί να κάνεις ζημιά στα νεφρά σου και να πάθεις αφυδάτωση και διάφορα άλλα άσχημα.
Αυτά έχω ακούσει, αν κάποιος ξέρει καλύτερα ας με διορθώσει.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 16:07, 24-01-13:

Ναι αυτό ισχύει για τη μισή ώρα μετά τη γυμναστική. Εννοείται πως θέλει προσοχή εγώ μια φορά την ημέρα το έπαιρνα αυτό.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:55, 25-01-13:

Βαρετή.....
Στό σπίτι έχω άλλες ασχολίες. Η γυμναστική μου θέλω να γίνεται εκτός σπιτιού...
Περπάτα, τρέχα κι ακολούθησε διατροφή, εφόσον δεν μπορείς να διαθέσεις χρήματα. Αν εμμένεις στην άποψη περί σπιτιού, 4 φορές εβδομαδιαίως απο 1-2 ώρες, χοροπήδα με μουσική, κάνε διατάσεις που θα βρεις στο ίντερνετ ή θα σου δείξει κάποιος αν δεν ξέρεις και σίγουρα θα δεις αποτέλεσμα.

υσ. Στη faylav απάντησα αλλά καθώς είδα έπειτα απαντήσεις, μάλλον άργησα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους