Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,206 μηνύματα σε 93,258 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 883 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Εργασία σε τράπεζες

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:48, 26-02-15:

Εγω ειχα δωσει, ειχα περασει και δεν πηγα ποτε! Ω ναι! Τι κωλοφαρδια θα λετε! Βασικα μια φιλη με ειχε προτρεψει, αλλα εγω μαντεψτε ακολουθησα τα ονειρα μου
Σιγα μην κλεινομουν σε μια τραπεζα να πιαστει ο κ#λος μου
Δεν το μετανιωσα ποτε Αλλωστε τι σχεση εχω εγω με αυτα; Η μονη σχεση που χω με το χρημα ειναι να το ξοδευω

Αρχική Δημοσίευση από sun8858
Γεια σας,
ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε τράπεζα (alpha bank) , ξέρει κανείς τι είδους γραπτές εξετάσεις δίνουμε και τι ρωτάνε στη συνέντευξη?
και γενικά ποιά είναι η διαδικασία πρόσληψης?
Για την αλφα συγκεκριμενα δεν ξερω, πανε και χρονια απο τοτε αν και νομιζω ολες πανω κατω τα ιδια ζητανε. Εγω το μονο που θυμαμαι ηταν οτι με βοηθησαν πολυ οι γνωσεις μου στα αγγλικα και στην γλωσσα. Ειχε και κατι στατιστικα (?)μαθηματικα(?) αλλα δεν θυμαμαι καθολου και δεν ξερω αν ακομα ισχυουν ολα αυτα. Για σιγουρα κανε ενα τηλ στα κεντρικα της Αλφα αυριο το πρωι και ρωτησε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 26-02-15 στις 16:38. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sun8858

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sun8858
H sun8858 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H sun8858 έγραψε στις 19:53, 01-03-15:

Δίνουν δηλαδή γραπτές εξετάσεις και οι υποψήφιοι ταμίες??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 904 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 23:48, 01-03-15:

Που ζεις κοπελα μου? Τι εξετασεις λες? μεσον δν εχεις? αν εισαι κ λιγο ωραια κοπελα δε θα χεις προβλημα. Προσωπικα παντως ειμαι αντιθετος ιδεολογικα να δουλεψεις σε τραπεζα. Εγω δουλεψα ενα διαστημα και εφυγα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aladdin : 01-03-15 στις 23:53.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:42, 02-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από aladdin
Που ζεις κοπελα μου? Τι εξετασεις λες? μεσον δν εχεις? αν εισαι κ λιγο ωραια κοπελα δε θα χεις προβλημα. Προσωπικα παντως ειμαι αντιθετος ιδεολογικα να δουλεψεις σε τραπεζα. Εγω δουλεψα ενα διαστημα και εφυγα.
Ο νοημων ανθρωπος δε δουλευει σε τραπεζα...
Ευγε!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,001 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:47, 02-03-15:

Για ποιο λόγο δεν "παλεύεται" η δουλειά σε μια τράπεζα (όχι κατ' ανάγκη ταμίας);

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:50, 02-03-15:

Κοιτα ενταξει ψιλοαστειευτηκα πριν. Αλλοιμονο σε ορισμενους ανθρωπους ταιριαζει αυτου του ειδους η εργασια. Οκ ο καθενας καλο ειναι να εργαζεται σε κατι που να το χει, να του αρεσει να του πηγαινει. Εγω ας πουμε δεν θα μπορουσα να με φανταστω σε δουλεια γραφειου, ποσο μαλλον σε τραπεζα, δεν το χω. Το μονο κομματι που θα μου ταιριαζε ειναι η επαφη με τον κοσμο αλλα δεν αρκει. Ειναι δημοσιουπαλληλικη δουλεια και δεν ξερω, με απωθει, με απωθουσε.. Ειναι βαρετα μωρε... Αυτος ειναι ο σημαντικοτερος λογος για μενα, κι αμα κανεις κατι βαρετο, μετα μπορει να γινεις και βαρετος ανθρωπος, οχι ολοι βεβαια μην γενικευω... Απλως εμενα δε μου αρεσει, κι εχω σπουδασει κατι αλλο και αυτο που εχω σπουδασει που το αγαπαω, αυτο λειτουργω, εχω κοπιασει γι αυτο, δε θα τα παρατουσα ευκολα για μια δουλεια ασχετη, οπως και το κανα αλλωστε
Βεβαια ολοι τοτε χαζη με ελεγαν που χα πει δεν παω, αλλα τωρα εγω τους λεω χαζους γιατι τα καταφερα πολυ καλα εν τελει, εκανα οτι γουσταρα και λαχταρουσα! Και δεν μπορουν να μου πουν κατι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 02-03-15 στις 10:54.
Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 18:32, 02-03-15:

Προσλαμβανουν κοσμο οι τραπεζες αυτες τις μερες? Επισης, αυτα τα ψυχομετρικα τεστ τι ακριβως ειναι?

Παράθεση

sun8858

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sun8858
H sun8858 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H sun8858 έγραψε στις 06:23, 03-03-15:

Ρωτάω γιατι άλλοι μου λένε οτι χρειάζεται και γραπτες εξετάσεις και άλλοι οτι δεν δινουν εξετάσεις...Τελικά οι ταμίες περνάνε απο γραπτές εξετάσεις?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:56, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από sun8858
Ρωτάω γιατι άλλοι μου λένε οτι χρειάζεται και γραπτες εξετάσεις και άλλοι οτι δεν δινουν εξετάσεις...Τελικά οι ταμίες περνάνε απο γραπτές εξετάσεις?

Τι να σου πω, εγω ξερω πως περνανε...
Τωρα αν καθε τραπεζα εχει διαφορετικους κανονισμους θα σε γελασω, προσωπικα πανε χρονια και δεν ξερω τι εχει αλλαξει.
Μα γιατι δεν κανεις ενα τηλ να μαθεις σιγουρα?

Παράθεση

dritan90

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dritan90
Ο dritan90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dritan90 έγραψε στις 14:17, 13-04-15:

Οπως ευστοχα ρωτησες @taketrance,και εγω αμφιβαλω αν προσλαμβνουν αυτη την περιοδο.
Επειτα απο google,ειδα οτι η Alpha Bank cyprus ζηταει γραπτες εξετασεις,ισως εκει να αναφερεται η sun8858.

Aλλα να σας ρωτησω αν ξερετε περιπου τι πτυχια παιζουν για προσληψη σε Τραπεζα.Εχω τελειωσει ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ.
Μετραει το αντικειμενο του πτυχιου αραγε?

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 15:40, 13-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από dritan90
Οπως ευστοχα ρωτησες @taketrance,και εγω αμφιβαλω αν προσλαμβνουν αυτη την περιοδο.
Επειτα απο google,ειδα οτι η Alpha Bank cyprus ζηταει γραπτες εξετασεις,ισως εκει να αναφερεται η sun8858.

Aλλα να σας ρωτησω αν ξερετε περιπου τι πτυχια παιζουν για προσληψη σε Τραπεζα.Εχω τελειωσει ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ.
Μετραει το αντικειμενο του πτυχιου αραγε?
να ειναι συναφες προφανως και οχι. Γενικα ομως δε ξερω αν δινουν πολυ βαση στο ειδος του πτυχιου ή αν απλα θελουν να εχεις ενα οποιοδηποτε πτυχιο. Για ταμιας η απλος υπαλληλος γραφειου δε χρειαζεται να εχεις τελειωσει μαθηματικα η οικονομικα απαραιτητα αλλωστε.

Παράθεση

dritan90

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dritan90
Ο dritan90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dritan90 έγραψε στις 16:11, 13-04-15:

Παντως στην προκυρυξη για προσληψεις στην Εθνικη Τραπεζα, που βρηκε περισυ,ειχε κατηγοριες πτυχιων σχετικων με οικονομικες σπουδες και Μαθηματικο.

Τελως παντων εγω πιστευω ειναι ενα καλο εργασιακο περιβαλλον.Τωρα η συναστραφη με κοσμο ισως σε τρελανει και παραιτηθεις

Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη einhell
Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O einhell έγραψε στις 04:52, 17-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από dritan90
ειναι ενα καλο εργασιακο περιβαλλον
Ναι, κατά παράδοξο τρόπο υποθάλπει στους κόλπους του τους κορυφαίους ιντερνετικούς ...φιλόσοφους!

Υγ θυμήθηκα τον....ateman
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εργασία ή χαρά ; - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-13 στις 08:54.
    • Εργασία στο εξωτερικό - Από koulee
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-07 στις 09:20.
    • Bοήθεια για εργασία σχετική με το μεσαίωνα - Από zanin
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-07 στις 12:02.
    • Εργασία σε Ωδείο - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-07-06 στις 16:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους