Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,221 μηνύματα σε 74,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φίλοι και ερωτικές σχέσεις

Θα πηγαίνατε με "πρώην" φίλου σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
Ναι, αν δεν είχαν κατι ιδιαίτερο, γιατί όχι;
7
7,69%
Αποκλείεται!
30
32,97%
Εξαρτάται τις ειδικές περιστάσεις.. μπορεί ναι, μπορεί όχι!
47
51,65%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
2
2,20%
Καλά μύγα σε τσίμπησε;
5
5,49%

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:29, 17-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Αν δεν βρισκόταν όμως η ξαδέλφη να κυλήσει την πέτρα, μήπως ήσουν ακόμη εγκλωβισμένη σε μια σχέση που δε θα σε κάλυπτε; Έτσι έγιναν τέσσερις άνθρωποι ευτυχισμένοι, αντί για δυο δυστυχισμένους. Εντάξει, κι εμένα θα με πείραζε κάτι τέτοιο. Αργότερα θα έλεγα όμως, "τέλος καλό, όλα καλά" και θα ευχαριστούσα το Μέγα Χάος για τον δρόμο που μου άνοιξε.
Εκ των υστερων δε νομιζω οτι μπορουμε να στηριζομαστε σε τετοια συμπερασματα. Εγινε αυτο, επειδη προηγηθηκε εκεινο. Μπορει αν δεν γινοταν αυτο, να κυλουσε αλλη πετρα, δε σημαινει οτι ντε και καλα θα εμεναν 4 ατομα δυστυχισμενα.

Δεν ξέρω πώς θα έπρεπε να είναι οι άνθρωποι για να τους έχεις εμπιστοσύνη. Μήπως υπακούοντας τυφλά σε τόσες ηθικές δεσμεύσεις, ακόμη και ενάντια στα βαθύτερά τους συναισθήματα, θα γίνονταν κάτι σαν το "Κουρδιστό Πορτοκάλι";
Eκτος του οτι δε νομιζω οτι μιλατε για το ιδιο πραγμα ή για την ιδια κλιμακα, το να παμε σε "Κουρδιστο Πορτοκάλι" ειναι μαλλον υπερβολη. Το εργο μιλαει για την ελευθερη επιλογη και τη σημασια της να υπαρχει (κι ας γινονται λαθος επιλογες). Δε νομιζω οτι ενας ωριμος μορφωμενος ενηλικας, στο συγκεκριμενο θεμα, αντιδρα σαν ρομποτακι (κατα κανονα).Ουτε πιστευω οτι η ΚΕ ανηκει σε τετοια κατηγορια.
Εκανα εντονα τις λεξεις "τυφλα" , "τοσες".Γιατι δε νομιζω οτι μιλησε κανεις ποτέ για τυφλη υπακοη, αλλα για συνειδητες αποφασεις με βαση τα βιωματα και την κριση του καθενος. Το "τοσες" : ....δλδ...πόσες ; Ειναι πολλες ; Ισχυει για ολες το ιδιο σκεπτικο ; Με την ιδια συχνοτητα υπαρχουν ; Επηρεαζουν ολες το ιδιο τη ζωη μας ατομικα και της κοινωνιας κατ επεκταση ; (κανω σκεψεις,μην ενοχλειστε )

Οι άνθρωποι είναι εξαιρετικά πολύπλοκοι, γι' αυτό είναι πάντα χαοτικοί και αστάθμητοι. Έχεις δει την ταινία Equilibrium (στα Ελληνικά: "Ανθρώπινο Μίσος"); Μήπως σ' έναν τέτοιο κόσμο οδηγεί η ανάγκη σου για σταθερότητα, επαναληψιμότητα κι εμπιστοσύνη, ώστε να νιώθεις ασφάλεια; Ξέρω ότι αυτά που γράφεις διαπνέονται από καλές προθέσεις, όμως "Ο δρόμος για την κόλαση είναι συχνά στρωμένος με τις καλύτερες των προθέσεων".
Και το Equilibrium ειναι μαλλον υπερβολή θα ελεγα. Και ισως και οχι τοσο σχετικο αφου εκει υπηρχε καταστολη συναισθηματων για ελεγχο με βιτρινα την μειωση εγκληματικοτητας.

Παντως εχει καταντησει αρκετα βαριά λεξη το "ηθικολογια" και νομιζω χρησημοποιειται συχνα αστοχα. Ας βαλουμε ενα ορισμο για να μη ξεχναμε που πλεουμε :

ηθικολογώ [iθikoloγó] P10.9α : μιλάω δογματικά και απόλυτα για την ηθική ή σχολιάζω τις πράξεις των άλλων από στενή ηθική άποψη. [λόγ. ηθικο(λόγος) -λογώ απόδ. γαλλ. moraliser]

ηθικολογία η [iθikolojía] O25 : άποψη διακηρυγμένη συνήθ. με ζήλο, πάθος και στενό πνεύμα, για το τι είναι καλό ή κακό σύμφωνα με την τρέχουσα ηθική: Άφησε τώρα τις ηθικολογίες. [λόγ. ηθικο- + -λογία απόδ. (παλαιότερη σημ.: `σύστημα φιλοσοφικής ηθικής΄) γαλλ. moralisation]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 17-10-07 στις 14:33. Αιτία: Διόρθωση των quote tags
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:06, 17-10-07:

Αυτό που απάντησα φίλε Λόρυ, και καλά έκανες και σημείωσες τις λέξεις "τυφλά" και "τόσες", αναφερόταν στην ανάγκη της Κουέ για εμπιστοσύνη στους ανθρώπους. Για να υπάρξει απόλυτη εμπιστοσύνη θα πρέπει ο άλλος να υπακούει τυφλά σε πολλές ηθικές αναστολές. Από την άλλη η ψυχιατρική διδάσκει ότι οι πολλές αναστολές αποτελούν συχνά την πηγή ποικίλων νευρώσεων και άλλων ψυχολογικών προβλημάτων. Οι περισσότεροι πελάτες των ψυχιάτρων ή ψυχόμπατσων είναι πράγματι ώριμοι και μορφωμένοι ενήλικες. Αυτά φυσικά τα έγραψα σε συνδυασμό με το "ηθικολογία" (έστω και σε εισαγωγικά) που χρησιμοποίησε η Κουέ.

Το Equilibrium ήταν μια οργουελικού τύπου δυστοπία, η οποία με πρόσχημα, όπως λες κι εσύ, την πάταξη της εγληματικότητας επέβαλε απόλυτο έλεγχο στο ανθρώπινο συναίσθημα. Πίσω από τα προσχήματα όμως κρυβόταν η θέληση για απόλυτη εξουσία. Η τελευταία συνεπάγεται
"σταθερότητα, επαναληψιμότητα κι εμπιστοσύνη" όπως κι εγώ αναφέρω.

Όσο για τον ίδιο τον όρο "ηθικολογία" βλέπω ότι τον χρησιμοποιώ πολύ σωστά και μάλιστα η προηγούμενη ανάλυση που έκανα στο θέμα, ουδόλως αποκλίνει από τον ορισμό που ευγενώς μας παρέθεσες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 17-10-07 στις 15:19.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:18, 17-10-07:

Για να υπάρξει απόλυτη εμπιστοσύνη θα πρέπει ο άλλος να υπακούει τυφλά σε πολλές ηθικές αναστολές.
όσο αφορά το άτομο μου, όχι, δεν ισχύει αυτό.
Φταίω πιθανά εγώ που απλά πέταξα μια φράση κι έφυγα και φυσικά δεν έδωσα όλα τα στοιχεία και δεδομένα για αυτό που βίωσα και με έκανε να χάσω παροδικά την εμπιστοσύνη μου στο ανθρώπινο είδος (κι αυτό δεν το έκανα επειδή θα έφευγα πολύ εκτός θέματος)
Για να ρίξω λοιπόν λίγο φως σε αυτό το κομμάτι που ανέφερα ότι για μένα ήταν πιο σκληρό το ότι έχασα (ευτυχώς προσωρινά) την εμπιστοσύνη μου στους ανθρώπους, προερχόταν και πάλι από την δική μου εμπειρία φυσικά του κάποιοι αγαπημένοι άνθρωποι που θεωρούσα ΚΑΙ φίλους μου είπαν πολλές φορές ψέμματα μέσα στη μούρη κι αυτό αποδείχτηκε περίτρανα δυστυχώς εν καιρό.
Εγώ λοιπόν, και με δική μου ευθύνη, ΠΙΣΤΕΨΑ τα λόγια κάποιων ανθρώπων που αγαπούσα. Όταν λοιπόν αυτά τα λόγια αποδείχτηκαν ψεύτικα, τότε και πάλι εγώ, έχασα την εμπιστοσύνη μου σε όλους τους ανθρώπους γιατί απλά δεν μπορούσα να πιστέψω ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:28, 17-10-07:

Ποτέ μην έχεις εμπιστοσύνη στους ανθρώπους.

Το ανθρώπινο είδος δεν φτιάχτηκε για την εμπιστοσύνη κι αυτό έχει αποδειχτεί.

Κανείς δεν μπορεί να κάνει συμφωνία με το Μέγα Χάος, ούτε μ' ένα χαοτικό φαινόμενο.

Τα λόγια θα μείνουνε λόγια, άλλα λόγια δε θες.

Οι ίδιοι οι άνθρωποι λένε πράγματα που ξέρουν ότι δεν μπορούν να υπηρετήσουν. Θα ήθελαν να τα πιστεύουν, όμως οι Θεοί γελούν.

Το ιδεατό είναι συχνά μακριά απ' το πραγματικό.

Θά 'θελα νά 'μουνα κουτός για να πιστεύω
Θά 'θελα νά 'μουν σοφός για ν' αγαπώ,
νά 'χα ένα χέρι να πιαστώ και κάποια αλήθεια ν' ασπαστώ,
νά 'χα ένα ψέμα να μοιραστώ...

Κι αυτό ήταν το πεντακοσιοστό μου μήνυμα...Να τα χιλιάσω και βλέπουμε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:33, 17-10-07:

Ποτέ μην έχεις εμπιστοσύνη στους ανθρώπους.

Το ανθρώπινο είδος δεν φτιάχτηκε για την εμπιστοσύνη κι αυτό έχει αποδειχτεί.

Κανείς δεν μπορεί να κάνει συμφωνία με το Μέγα Χάος, ούτε μ' ένα χαοτικό φαινόμενο.

Τα λόγια θα μείνουνε λόγια, άλλα λόγια δε θες.

Οι ίδιοι οι άνθρωποι λένε πράγματα που ξέρουν ότι δεν μπορούν να υπηρετήσουν. Θα ήθελαν να τα πιστεύουν, όμως οι Θεοί γελούν.

Το ιδεατό είναι συχνά μακριά απ' το πραγματικό.

Θά 'θελα νά 'μουνα κουτός για να πιστεύω
Θά 'θελα νά 'μουν σοφός για ν' αγαπώ,
νά 'χα ένα χέρι να πιαστώ και κάποια αλήθεια ν' ασπαστώ,
νά 'χα ένα ψέμα να μοιραστώ...

Κι αυτό ήταν το πεντακοσιοστό μου μήνυμα...Να τα χιλιάσω και βλέπουμε.
Συμφωνώ. Αλλά είναι πολύ επώδυνο να το έχεις αυτό συνέχεια στο μυαλό σου και κατά συνέπεια να μη μπορείς ποτέ να αφεθείς απόλυτα κάπου..

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:34, 17-10-07:

Αυτό που απάντησα φίλε Λόρυ, και καλά έκανες και σημείωσες τις λέξεις "τυφλά" και "τόσες", αναφερόταν στην ανάγκη της Κουέ για εμπιστοσύνη στους ανθρώπους. Για να υπάρξει απόλυτη εμπιστοσύνη θα πρέπει ο άλλος να υπακούει τυφλά σε πολλές ηθικές αναστολές.
Δε νομιζω οτι ετσι θα οριζα την εμπιστοσυνη, ή οτι αυτο ειναι το βασικο κριτηριο για την εγκαταστασή της.

Πίσω από τα προσχήματα όμως κρυβόταν η θέληση για απόλυτη εξουσία. Η τελευταία συνεπάγεται
"σταθερότητα, επαναληψιμότητα κι εμπιστοσύνη" όπως κι εγώ αναφέρω.
Το οτι η εξουσια συνεπαγεται και αυτα που ανεφερες, δεν σημανει απαραιτητα οτι γιαυτο επιτευχθηκε. Η καταταση που επικρατει στο εργο, δεν ηταν θεληση του λαου, αλλα ενος μεγαλομανιακου δυναστη.
-------------------

Καταλαβαινω αυτα που εγραψε η ΚΕ, και θα θελα να πω κατι.Το να χανεται η εμπιστοσυνη μας γενικα στον κοσμο και να ειμαστε επιφυλακτικοι, δεν σημαινει οτι υπαρχει αναγκη να μπουνε ολα σε καλουπια και να γινουν ολα ρομποτικα, ουτε οτι αποκτησεμε ξαφνικα ηθικες αναστολες. Απλα σημαινει οτι ισα ισα, αποκτας μια γνωση (μαλλον την συνηδητοποιηση της) που δεν ειχες πριν και πορευεσαι εχοντας υποψιν σου να προσεχεις περισσοτερο. Ολων των ειδων ανθρωποι υπαρχουν. Ουτε πρεπει να τους βαλουμε ολους σε καλουπια, ουτε να νομιζουμε οτι ολα καλα ολα ανθηρα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 17-10-07 στις 15:47.
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:55, 17-10-07:

Δεν ξέρω αν ορίζουμε διαφορετικά την εμπιστοσύνη, εγώ όμως μίλησα για "απόλυτη εμπιστοσύνη", που πιθανώς συνεπάγεται και απόλυτο έλεγχο.

Φυσικά στην ταινία ισχύουν αυτά που λες, όμως εγώ είπα ότι τέτοιου είδους ιδέες μπορεί να καταλήγουν σε τέτοιου είδους καθεστώτα. Είσαι βέβαιος πως δεν υπάρχει ήδη ο τρελός δυνάστης που μας έχει εμφυτεύσει τόση ανάγκη για σταθερότητα και αξιοπιστία ώστε σύντομα να δεχτούμε το καθεστώς που πρόκειται να μας επιβάλει;

Με όσα γράφεις στην τελευταία παράγραφο του ποστ σου, συμφωνώ απολύτως, αυτή είναι κατά τη γνώμη μου μια ώριμη αντιμετώπιση του οποιουδήποτε θέματος.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:57, 17-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Συμφωνώ. Αλλά είναι πολύ επώδυνο να το έχεις αυτό συνέχεια στο μυαλό σου και κατά συνέπεια να μη μπορείς ποτέ να αφεθείς απόλυτα κάπου..
"Ό,τι φτιάχνω κι ότι χάλασα,
Βουτιά από ψηλά
σε μολυβένια θάλασσα".

Όποιος αφεθεί να πέσει θ' ανακαλύψει ότι ξέρει να πετά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:00, 17-10-07:

"Ό,τι φτιάχνω κι ότι χάλασα,
Βουτιά από ψηλά
σε μολυβένια θάλασσα".

Όποιος αφεθεί να πέσει θ' ανακαλύψει ότι ξέρει να πετά.
Και σ' αυτό συμφωνώ. Αλλά και πάλι θα προτιμούσα να ήξερα πως υπάρχει μια αγκαλιά από κάτω κι όχι πως ξέρω να πετώ.

Τεσπά, μας έβγαλα οφφ τόπικ.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 16:05, 17-10-07:

Πάντα υπάρχει μια αγκαλιά. Αν μάθεις να πετάς θα γίνεις κι εσύ αγκαλιά για κάποιον άλλον που πέφτει. Αν μάθει κι αυτός να πετάει, τότε θα είστε μαζί γιατί το θέλετε, όχι επειδή το έχετε ανάγκη.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:09, 17-10-07:

Πάντα υπάρχει μια αγκαλιά. Αν μάθεις να πετάς θα γίνεις κι εσύ αγκαλιά για κάποιον άλλον που πέφτει. Αν μάθει κι αυτός να πετάει, τότε θα είστε μαζί γιατί το θέλετε, όχι επειδή το έχετε ανάγκη.
Όμορφο. Αλλά μου φαίνεται ανέφικτο και ανύπαρκτο. Εγώ έχω γίνει αγκαλιά για άλλον νομίζω, αλλά λίγοι μπορούν να μάθουν να πετάνε..

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 17:02, 17-10-07:

Κι αν σε άφησε να πέσεις, είσαι ακόμη εδώ και μας μιλάς, ακμαία και ζωντανή. Φυσικά και ξέρεις να πετάς, αλλιώς θα είχες σκάσει με γδούπο στο έδαφος.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:04, 21-10-07:

Πάντως τσεκαριζμένα δεν με πειράζει να πάει φίλη μου με πρώην μου, ενώ εγώ δεν θα το έκανα και το επιβεβαίωσα σήμερα που ξαναείδα την παλιά κολλητή μου από την σχολή που είναι πλέον αρραβωνιασμένη με έναν πρώην που είχα σχέση στο 2ο και 3ο έτος.. και μου φαίνεται πολύ σουρεάλ το ότι εγώ τους γνώρισα μεταξύ τους, ενώ είμασταν ακόμα φοιτήτριες! Και έμαθα πως γι' αυτό εξαφανίστηκε ξαφνικά όταν της προέκυψε έρωτας για εκείνον- ένιωθε πως θα θύμωνα και δεν θα το δεχόμουν. Ήταν βέβαια λίγο περίεργο να την ακούω να γκρινιάζει για όσα εκείνος κάνει και της την σπάει (που ήταν τα ίδια που την έσπαγαν και σε μένα- τελικά ο άνθρωπος δεν αλλάζει ) και να συνειδητοποιώ πως τους ξέρω και τους δύο πάρα πολύ καλά.. Αλλά δεν με πείραξε καθόλου παραδόξως (απλά δυσκολεύομαι να φανταστώ πως κάνουν σεξ )

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 22:53, 21-10-07:

να σου κανω μια ερωτηση kajira. αυτη την ανεση θα μπορουσες να την εχεις με οποιοδηποτε πρωην σου.(γιατι εγω με τη συγκεκριμενη κοπελα που ειμαι αν χωρισω τελικα και μονο που θα σκεφτομαι οτι κανει κατι με αλλον,οχι να τη δω θα θελω ουτε καν να της μιλησω ουτε καν τυχαια καποιος να μου πει νεα της.ενω με οποιαδηποτε αλλη απλα δε με νοιαζει.)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:01, 22-10-07:

Θεωρώ πως αφού την έχω με αυτόν, θα μπορούσα να την έχω με οποιονδήποτε, αρκεί να είχαν περάσει χρόνια απ' όταν τα είχαμε. Άλλωστε είχα πολύ λίγες σχέσεις στη ζωή μου και για όλους ένιωθα πολλά όταν είμασταν μαζί. Πόσο μάλλον για τον συγκεκριμένο που ήταν και η πρώτη μου σχέση!

Παράθεση

Bugs Bunny

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bugs Bunny
H Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Bugs Bunny έγραψε στις 09:09, 22-10-07:

Καγιράκι μου, δε θα μπορούσα να είμαι τόσο υπεράνω.
Βέβαια δεν μπορώ να ξέρω. Εγώ δεν πήγα ποτέ με πρώην κάποιας φίλης μου, ούτε κάποια κολλητή μου με κάποιον δικο μου.... (αλλαξοκωλιά δε λέγεται αυτό ). Έτυχε όμως κάποια που είχα σε εκτίμηση να πάει με κάποιον "πρώην" μου και με πείραξε. Όχι τόσο το γεγονός ότι πήγε, αλλά επειδή δεν είχε τα κότσια να έρθει να μου το πει κι ενώ σε δικές μου ερωτήσεις μου απαντούσε με π@π@ρολογίες.

Το θέμα μου λοιπόν εμένα δεν είναι τι κάνει ο/η πρώην, αλλά ο/η φίλος/η.

Πάω να γράψω καμιά βλακεία στα παιχνίδια τώρα, γιατί σοβαρό θέμα και Δευτέρα πρωί, μου έπεσε βαρύ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:11, 22-10-07:

δεν ειναι και λιγο θεμα εμπειριων γενικα στη ζωη..οτι μεγαλωνοντας τα βλεπουμε λιγο πιο "τετραγωνα" τα πραγματα?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:18, 22-10-07:

Νεράϊδα τι εννοείς "τετράγωνα"; Πιο λογικά και λιγότερο συναισθηματικά;

Λαγουδάκι.. κι εμένα με πείραξε αυτό, το ξέρω σχεδόν δύο χρόνια πως τραβιούνται, μου το είχε πει εκείνος κάποια στιγμή πως της την την έπεφτε και κάτι έπαιζε (με μέιλ, διότι γενικά επαφές δεν είχαμε και μάλιστα είχα πάθει ένα ψιλοσόκ), αλλά εκείνη δεν είχε το θάρρος να έρθει να μου το πει, παρόλο που την ρώτησα τότε που είχε πρωτοεξαφανιστεί, αν της είχα κάνει κάτι και χάθηκε. Μου τα μασούσε και τότε δεν φαντάστηκα. Είχα ψιλοθυμώσει φυσικά μαζί της, αλλά τελικά δεν είμαι σίγουρη πως στη θέση της δεν θα έκανα το ίδιο, οπότε απλά της τα έχωσα χτες γι' αυτό και ησυχάσαμε αμφότερες! Και πάντως στην αρχή εκείνη ένιωθε φοβερά άβολα, την είδα, αλλά μόλις κατάλαβε πόσο ειλικρινά ψύχραιμη ήμουν εγώ χαλάρωσε

Άλλωστε στη πιο δύσκολη θέση βρίσκεται εκείνος.. που μπορούμε άνετα να τον θάψουμε σε τριάντα δεύτερα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:25, 22-10-07:

ναι Kajira....πιο λογικα...οταν μπορει να μας αποσχολουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα στη ζωη μας και εχοντας ζησει ενα σωρο αλλα...λογικο δεν ειναι π.χ ενα θεμα ..οπως τι κανει ενας πρωην και με ποια..να μη μας απασχολει τοσο πολυ..?
και στην τελικη...εαν εχουμε απομυθοποιησει καποιον...ο εγωισμος μας μονο μπορει να θιχτει...εαν μας ενοχλησει εστω και στο ελαχιστο.. οτι ενας πρωην ειναι με καποια "φιλη" μας....

Παράθεση

Bugs Bunny

Νεοφερμένος

H Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Bugs Bunny έγραψε στις 11:50, 22-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
ναι Kajira....πιο λογικα...οταν μπορει να μας αποσχολουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα στη ζωη μας και εχοντας ζησει ενα σωρο αλλα...λογικο δεν ειναι π.χ ενα θεμα ..οπως τι κανει ενας πρωην και με ποια..να μη μας απασχολει τοσο πολυ..?
και στην τελικη...εαν εχουμε απομυθοποιησει καποιον...ο εγωισμος μας μονο μπορει να θιχτει...εαν μας ενοχλησει εστω και στο ελαχιστο.. οτι ενας πρωην ειναι με καποια "φιλη" μας....
Με βρίσκεις σύμφωνη Νεράιδα. Όταν κάτι έχει λήξει για εσένα, πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος να σε απασχολεί πλέον τι κάνει.
Ο καθένας το δρόμο του χωρίς γκρίνιες και χωρίς τσακωμούς. Λίγο δύσκολο να το κάνουμε, αλλά όταν το καταφέρνουμε και ασχολούμαστε με τα δικά μας προβλήματα, όλα είναι καλύτερα.

Παράθεση

Sleepyhead

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sleepyhead
Ο Sleepyhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Sleepyhead έγραψε στις 20:14, 22-10-07:

Επειδη μου χει συμβει,ψηφισα το 3ο κατα σειρα..
Πριν προχωρησω να κανω κατι(που δεν ηταν και τοσο σημαντικο) συζητησα και ρωτησα πρωτα τον φιλο μου αν ειχε προβλημα.μου πε οτι ολα ηταν οκ και εγινε.Φυσικα αν ειχε εστω και το παραμικρο προβλημα δεν υπηρχε περιπτωση να γινει κατι..

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 15:48, 23-10-07:

δήλωση:

είναι απίστευτο πως ένα άτομο που κάποτε αγαπούσες (ειλικρινά) να έχεις καταφέρει να το ξεπεράσεις τόσοπολύ ώστε να έχεις πλήρως απογαλακτιστεί από αυτό, να τον έχεις βγάλει έξω από το σωματικό/πνευματικό και ψυχολογικό σύστημά σου, χωρίς να έχει απομείνει ίχνος, μίσος, θυμού, στεναχώριας, κακίας, αγάπης κλπ μέσα σου. Να σου είναι απλώς αδιάφορο. Απίστευτο...απίστευτο... :-)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:51, 23-10-07:

Χε και μένα απίστευτο μου φαίνεται. Θα σιγουρευτώ χίλια τοις εκατό μόλις τον ξαναδώ μπροστά μου, γιατί τώρα είδα μόνο εκείνη. Και πάντως έκανε πολλά σοβαρά λάθη, που τον έκαναν να πέσει πολύ στην εκτίμησή μου, ίσως κι αυτό να παίζει ρόλο στο πόσο ψύχραιμη είμαι.. (άμα μου το λεγες πάντως πως θα συμβεί, θα σ' έβγαζα τρελό! )

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:15, 23-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από briki
δήλωση:

είναι απίστευτο πως ένα άτομο που κάποτε αγαπούσες (ειλικρινά) να έχεις καταφέρει να το ξεπεράσεις τόσοπολύ ώστε να έχεις πλήρως απογαλακτιστεί από αυτό, να τον έχεις βγάλει έξω από το σωματικό/πνευματικό και ψυχολογικό σύστημά σου, χωρίς να έχει απομείνει ίχνος, μίσος, θυμού, στεναχώριας, κακίας, αγάπης κλπ μέσα σου. Να σου είναι απλώς αδιάφορο. Απίστευτο...απίστευτο... :-)
κι ομως αληθινο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 16:34, 23-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από briki
δήλωση:
Όντως.... εγώ, αν και ζώ μόλις 15 1/3 χρόνια, έχω αγαπήσει πραγματικά 1 φορά. Ήταν σχέση 2 και κάτι χρόνων.....Όμως, λόγω της δουλειάς του πατέρα της, μετακόμισαν στην Αθήνα και χαθήκαμε.... Είμαστε χώρια 2 χρόνια τώρα κι εγώ προσπαθώ να την ξεχάσω για να προχωρήσω στην ζωή μου. Νιώθω σοβαρά αισθήματα για μια κοπέλα (με την οποία ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα ως γνωστόν) αλλά και πάλι, μερικά αισθήματα και αναμνήσεις μου έχουν μείνει...

Όσο για το "θέμα" μας, η κοπέλα που μου αρέσει, τυχαίνει να τα είχε στην 1η γυμνασίου με έναν από τους φίλους μου. Οπότε, αν ταιριάζουμε, γιατί να μην;;; Επειδή απλώς έτυχε να ήταν κοπέλα του φίλου μου

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 09:33, 24-10-07:

BrokenHeart: σορυ εκ των προτέρων αν "ακουστώ" πολύ συντηρητική, αλλά 1η γυμνασίου είναι λίγο νωρίς για να "κάνει" σχέση ένα άτομο. Ο νοών νοείτο..

Παράθεση

Bugs Bunny

Νεοφερμένος

H Bugs Bunny έγραψε στις 11:49, 24-10-07:

Πέρα για πέρα αληθινό!

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 11:08, 01-06-08:

Όχι δε θα το κανα. Τοσες γυναίκες κυκλοφορούν.. με τη πρωην του φίλου μου είναι λίγο άσχημο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lorelai (Νατασα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorelai
H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H Lorelai έγραψε στις 12:26, 01-06-08:

Θα εκανα κονε στη φιλη μου κανενα γνωστο μου, θα περιμενα να κανει σχεση και μετα θα προχωρουσα με τον λεγαμενο xD αλλα στην περιπτωση μονο που αυτος μου αρεσει ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΑ πολυ, αλλιως δεν χρειαζεται να μπω στον κοπο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:14, 01-06-08:

Και θα το "θυμόσουν" μετά πως σου αρέσει; Eννοώ γιατί να μη το πεις εξαρχής ή να μη κάνεις κονέ στη φίλη σου;

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:50, 01-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Eννοώ γιατί να μη το πεις εξαρχής ή να μη κάνεις κονέ στη φίλη σου;

Για να το πάρει πιο ψύχραιμα..... να την αποκαστήσει πρώτα!

Χωρίς παρεξήγηση Νατάσσα, μου φάνηκε λίγο αστείο.

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 00:29, 02-06-08:

όταν ήμουν 17 έβγαινα με ένα αγόρι εκείνος ήταν 18 είχαμε σχέση 9 μήνες. Όταν χωρίσαμε ήρθε η κολλητή μου και μου είπε ότι της αρέσει και αν είχε πρόβλημα να κάνει σχέση μαζί του βέβαια της είχα πει ότι δεν έχω και όντος δεν είχα πρόβλημα αλλά μετά όταν έκαναν σχέση με είχε πειράξει και πολύ περισσότερο όταν βγαίναμε έξω και ερχόταν και αυτός βέβαια δεν της είχα πει ποτέ τίποτα και προσπαθούσα να αποφεύγω τις εξόδους μαζί τους...

Παράθεση

lol <3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lol <3
H lol <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H lol <3 έγραψε στις 17:43, 15-11-11:

Παιδιά είμαι 14 χρονών και είμαι στη δεύτερή μου σχέση... Είχαμε πιάσει συζήτηση με το αγόρι μου για το φάσωμα... Δεν έχω ιδέα τι σημαίνει!!! Μπορείτε να μου το εξηγήσετε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 15-11-11 στις 18:00. Αιτία: Χρήση greeklish
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 17:48, 15-11-11:

1ον.Κοψε τα greeklish..Κανουν κακο στην Υγεια...Και στην ορθογραφια.2ον. Ειναι οταν φιλιεσαι με τον/την φιλο/φιλη σου.(Και οχι φιλικα!!!)

ΥΓ.Αχχ αυτα τα σημερινα παιδια...Το νου τους μονο στο φικι φικι το εχουνε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

futurama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη futurama
H futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H futurama έγραψε στις 18:07, 15-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από lol <3
Παιδιά είμαι 14 χρονών και είμαι στη δεύτερή μου σχέση... Είχαμε πιάσει συζήτηση με το αγόρι μου για το φάσωμα... Δεν έχω ιδέα τι σημαίνει!!! Μπορείτε να μου το εξηγήσετε?
"Φάσωμα" είναι όταν φιλιέσαι και χαιδεύεσαι με το αγόρι σου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 18:47, 16-11-11:

φασωμα...χειροτερη λεξη δεν μπορουσαν να βρουν!!

η ακυρη ξερω γω!!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 19:41, 16-11-11:

Πως σκατά είσαι στη δευτερη σχέση 14 χρονών; Και επίσης, πως σκατά είχες σχέση χωρίς να ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Δηλαδή τι κάνατε Ο.Ο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 20:06, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Πως σκατά είσαι στη δευτερη σχέση 14 χρονών; Και επίσης, πως σκατά είχες σχέση χωρίς να ξέρεις τι σημαίνει αυτό; Δηλαδή τι κάνατε Ο.Ο
Κρατουσαν ο ενας το χερι του αλλου...και ετρωγαν μπισκοτακια της μαμας....Και χωρισαν οταν το αγορι εφαγε ολα τα μπισκοτα...
Δεν αντεξα ...το ειπα!!!!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lol <3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lol <3
H lol <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H lol <3 έγραψε στις 14:59, 17-11-11:

Εγω δεν ειμαι σαν κατι αλλα τσουλακια,γι'αυτο δεν εχω κανει τιποτα ακομα...Και εχω τα κολπακια μου για να κραταω τα αγορια κοντα μου....ετσι ειμαι στην δευτερη σχεση μου..

Δεν χρειαζετε να ξερω τι ειναι για να κανω σχεση...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 17-11-11 στις 16:06. Αιτία: merge....για να προσθέσουμε επιπλέον πράγματα πατάμε το κουμπί επεξεργασίας.
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 15:08, 17-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
φασωμα...χειροτερη λεξη δεν μπορουσαν να βρουν!!

η ακυρη ξερω γω!!
τραγικη λεξη

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 15:20, 17-11-11:

Εγω δεν ειμαι σαν κατι αλλα τσουλακια,γι'αυτο δεν εχω κανει τιποτα ακομα...Και εχω τα κολπακια μου για να κραταω τα αγορια κοντα μου....ετσι ειμαι στην δευτερη σχεση μου..

Δεν έχεις κάνει τίποτα ακομα;;;;;;;
Έχεις και κολπάκια...

Αααααααααχ...

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 15:23, 17-11-11:

Χωρις ειρωνια...Αλλα δεν μας λες και εμας τα κολπακια σου??

Ασχετο...Αλλα ποσο μισω οταν οι γυναικες μιλουν τοσο αοριστα...

Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 16:08, 17-11-11:

Χαλάρωσε κοριτσάκι μου δεν σε έθιξε κανένας αμέσως τα τσουλάκια!οκ και εγώ συμφωνώ ότι στα 14 είσαι λίγο(εως πολύ) μικρή για να έχεις κάνει "κάτι" αλλά αν κάποια έχει κάνει δεν σημαίνει ότι είναι και τσουλάκι...τσουλάκι μπορεί να έλεγε κι εσένα κάποιος για τα κολπάκια σου ή ακόμα και για το γεγονός ότι έχεις κάνει 2 σχέσεις και είσαι 14...
Δεν σε ξέρω προσωπικά για να ζω κάτι μαζί σου αλλά το στυλάκι σου είναι πολύ εκνευριστικό!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:10, 17-11-11:

Μιλάμε για ένα κοριτσάκι 14 χρονών....
Στη φάση που ο καθένας μας πίστευε ότι ήξερε τα πάντα και είχε βρει την μοναδική αλήθεια....
Και ξέρει την ζωή...

Οπότε είναι λογικό να απαντάει έτσι....τώρα....
Αργότερα όλα θα αλλάξουν...
Και θα συνειδητοποιήσει πως είναι μία σχέση....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sasg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sasg
H sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H sasg έγραψε στις 16:16, 17-11-11:

Για κοριτσάκι 14 χρονών βγάζει πολύ κακία και κάποιος φρονώ πρέπει να της κάνει μια μικρή επισήμανση!

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:27, 17-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από sasg
Για κοριτσάκι 14 χρονών βγάζει πολύ κακία και κάποιος φρονώ πρέπει να της κάνει μια μικρή επισήμανση!
επειδη οπως εχεις δει σε αυτο το φορουμ και ανθρωποι 25 χρονων δεν εχουν την ωριμοτητα να σκεφτουν απλα πραγματακια δεν γινεται να κατηγορουμε μια κοπελα 14 χρονων..σκεψου τι ειχες ζησει στα 14 σου και τωρα εχεις αναθεωρησει..φανταζομαι αρκετα οπως ολοι μας

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 16:38, 17-11-11:

Well....Ηλιθιος δεν ειναι αυτος που εκφραζει μια λαθος γνωμη. Ηλιθιος ειναι αυτο που εκφραζει λαθος γνωμη και εμενει σε αυτη.

Κανονικα για Σοφα Λογια ειναι η κουβεντα.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 16:41, 17-11-11:

παιδια ενταξει ας μην ειμαστε τοσο επιθετικοι προς την κοπελα μπορει να μην το'πε καν με υφακι απλα ετσι να βγηκε...ας δουμε πρωτα τι εχει να πει και μετα βγαζουμε τα συμπερασματα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 18:41, 17-11-11:

ρεε εχουμε γινει πολυ προ
και τι κανουν τα 14χρονα στις σχεσεις? λοιπον το κανουν βουκινο οτι τα εχουν τι χαρα τι ευτυχια αγαπιουνται πααρα πολυ (μην χεσω) και μια μερα ξεπεταγεται το ενα και θελει κ αλλα και το αλλο δεν καταλαβαινει χριστο και διαολο..ωραιες εμπειριες

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 19:56, 17-11-11:

παιδια εμενα η κολητη μου με την οποια τσακωθηκαμε επειδη δεν με στηριζε οταν τα ειχα με ενα παιδι, μετα απο ενα χρονο τα εφτιαξε μαζι του! ειλικρινα με πειραξε και με πειραζε μεχρι προσφατα, Ζηλευα γτ αυτος με ειχε ψιλοπληγωσει. αλλα τελικα ειναι μεχρι να προχωρησεις και εσυ στη ζωη σου και τα διαγραψεις αυτα! τωρα εχω ακομα μια πικρια αλλα περισσοτερο αδιαφορω! χαιρομαι που ειμαι καλα!

τωρα αν εγω εκανα κατι με πρωην φιλης μου δεν μπορω να το καθορισω ετσι! αν τον γουσταρει ακομα, και το βλεπω οτι δεν το παραδεχεται δεν κανω κατι, αν ηταν ο μεγαλος της ερωτας παλι δεν κανω κατι! ειναι πολυλεπτο ζητημα. Μονο αν ειχαν πολυ μικρη σχεση και τιποτα σοβαρο θα υπηρχε περιπτωση να εκανα κατι!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ωρορα

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ερωτικές σχέσεις - Από panagiotis_stav
      Το θέμα έχει λάβει 1239 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-12-17 στις 21:07.
    • Χρήμα και ερωτικές σχέσεις - Από cortomaltese
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-01-17 στις 18:57.
    • Φίλοι, φιλίες & κοινωνικές σχέσεις - Από Rossettitalia
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-03-16 στις 19:23.
    • Ερωτικές σχέσεις - Από Σπυρακος (^^)
      Το θέμα έχει λάβει 193 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-04-11 στις 21:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους