Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,192 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 447)
Ναι
282
63,09%
Όχι
165
36,91%

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 01:21, 01-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από giorgos94
Για να το λές κάπου θα στηρίζεσαι να φανταστώ.
Ναι, στο ότι είναι το θέμα που μιλάμε για τις φιλίες που παραμένουν έτσι...

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Ποιος μίλησε για συμβόλαιο?Μερικά πράγματα τα καταλαβαίνεις και τα δείχνεις στον άλλο...
Ή τα καταλαβαίνεις και δεν τα δείχνεις, επειδή θες να διατηρήσεις την φιλία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Erida (Αρτεμις)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Erida
H Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Erida Melancholia έγραψε στις 20:22, 16-05-11:

Πιστευω οτι οσο δυνατη και αν ειναι μια μακροχρονη ετεροφυλη φιλια, και οτι ακομα και η ιδεα να κανεις κατι ερωτικα με τον φιλο/η σου ουτε που σου εχει περασει καν απ'το μυαλο, υπο καποιες συγκεκριμενες συνθηκες τα δεδομενα μπορουν να ανατραπουν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 14:47, 17-05-11:

Οχι δεν υπαρχει.-

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:06, 17-05-11:

Δηλαδή ακόμα και οι φιλίες πάνε βάσει φύλου;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Boom : 17-05-11 στις 15:27.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:21, 17-05-11:

ολα πανε βασει φυλου..
ειναι το δευτερο χαρακτηριστικο μας μετα το ειδος μας ως ανθρωπος..

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:32, 17-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Δηλαδή ακόμα και οι φιλίες πάνε βάσει φύλου;
Εμπειρικά μιλώντας, δεν μου έχει τύχει ποτέ να δημιουργήσω φιλία με άντρα και να μη μου την πέσει ύστερα από λίγο ή να μην τον γουστάρω εξαρχής και να το παίζω φίλη για να μάθω περισσότερα - εκτός αν εκείνος είναι gay, οπότε μια χαρά φιλία μπορούμε να έχουμε. Οπότε ναι, οι φιλίες πάνε και βάσει φύλου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 15:48, 17-05-11:

Όχι όμως ότι οι φιλίες του ίδιου φύλου είναι πάντοτε πραγματικές.
Ίσως να μην υπάρξει ερωτική έλξη αλλά ενδεχομένως κάποιος καυγάς που να διακόψει κάθε σχέση.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 15:58, 17-05-11:

Προσωπικά είχα και έχω φίλες που δεν υπήρξε κάποιο ερωτικό ενδιαφέρον ούτε από μέρους μου ούτε από μέρους τους και νιώθω αρκετά ευτυχής γι' αυτό καθ' ότι έστω και λίγο προσέγγισα τον κόσμο των γυναικών χωρίς να υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον.

Ωστόσο, για να υπάρξει αυτό το ενδεχόμενο, θα πρέπει να ισχύουν ταυτοχρόνως δύο πράγματα: Να υπάρχουν δυο άνθρωποι του αντιθέτου φύλου οι οποίοι να έχουν κάποια κοινά ενδιαφέροντα και κάποιες κοινές απόψεις ώστε να κάνουν παρέα αλλά να μην υπάρχουν πολλά κοινά σημεία σε θέματα που αφορούν τις ερωτικές σχέσεις. Όταν δηλαδή μια γυναίκα δεν έχει τα στοιχεία τα οποία ελκύουν ερωτικά έναν άντρα αλλά ταυτοχρόνως να συμβαίνει και το αντίθετο αλλά παρ' όλ' αυτά υπάρχουν στοιχεία τα οποία τους ενώνουν ως φίλους.

Πάντως δεν είναι και ό,τι πιο συνηθισμένο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 16:00, 17-05-11:

Μόλις είδα ότι κάποια στιγμή στο παρελθόν είχα ψηφίσει και εγώ και μάλιστα ναι! Πω πω... Πως αλλάζουν οι καιροί λοιπόν..

Μέσα σε διάστημα ούτε ενός χρόνου το έζησα δυο φορές με κοπέλες που ήταν αυτό που λέμε δικοί μου άνθρωποι... Στην πρώτη το ενδιαφέρον υπήρξε απο την κοπέλα και στη δεύτερη απο εμένα και την κοπέλα... Με λίγα λόγια 3/4 περιπτώσεις υπήρχε ερωτικό ενδιαφέρον.. Πως να ξαναμιλήσω εγώ για φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας?...

Υ.Γ.1 Αλλο φίλη (του καφέ) και άλλο πραγματική φίλη.. Γιατί πολύ αναφέρονται στις φιλίες του καφέ και θεωρώ άτοπο να γράφεται κάτι τέτοιο σε αυτό το thread..

Υ.Γ.2 Χαλασμένους μας έβγαλε το εργοστάσιο μου φαίνεται...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:03, 17-05-11:

Να υπάρχουν δυο άνθρωποι του αντιθέτου φύλου οι οποίοι να έχουν κάποια κοινά ενδιαφέροντα και κάποιες κοινές απόψεις ώστε να κάνουν παρέα αλλά να μην υπάρχουν πολλά κοινά σημεία σε θέματα που αφορούν τις ερωτικές σχέσεις. Όταν δηλαδή μια γυναίκα δεν έχει τα στοιχεία τα οποία ελκύουν ερωτικά έναν άντρα αλλά ταυτοχρόνως να συμβαίνει και το αντίθετο αλλά παρ' όλ' αυτά υπάρχουν στοιχεία τα οποία τους ενώνουν ως φίλους.
απολυτα σωστος..

φιλικη ελξη,,αλλα να μην μπορει να γινει ερωτικη..

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 17:16, 17-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εμπειρικά μιλώντας, δεν μου έχει τύχει ποτέ να δημιουργήσω φιλία με άντρα και να μη μου την πέσει ύστερα από λίγο ή να μην τον γουστάρω εξαρχής και να το παίζω φίλη για να μάθω περισσότερα - εκτός αν εκείνος είναι gay, οπότε μια χαρά φιλία μπορούμε να έχουμε. Οπότε ναι, οι φιλίες πάνε και βάσει φύλου.
Τα παραπάνω είναι όντως τα πιο συνηθισμένα δεδομένα όσον αφορά φιλική σχέση άνδρα-γυναίκας.

Όμως αρκετά συνηθισμένες είναι επίσης οι φιλίες που ξεκινούν από τα παιδικά χρόνια (και που, ακόμα κι αν υπήρξε κάποια ερωτική έλξη κάπου στην εφηβεία έχει ξεθωριάσει) ή οι φιλίες που ξεκίνησαν από ερωτική σχέση του 1821 (δεν έχω καμία δυσκολία ή υστεροβουλία στο να είμαι φίλη με το αγόρι που είχα στα 15) ή ακόμα και οι, σπάνιες, φιλίες που κανείς από τους 2 δεν γούσταρε ποτέ κανέναν.

Προσωπικά δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι είναι εύκολο να είμαι φίλη με κάποιον straight, αλλά δεν το θεωρώ και αδύνατο.

Άλλωστε, ακόμα και κάποια στιγμή να υπάρξει μονόπλευρο συναίσθημα δεν έγινε και τίποτα! Δεν σημαίνει ότι αν αρχίσω να βλέπω ερωτικά τον φίλο μου θα γίνω υστερόβουλη και θα προσπαθήσω να τον εκμεταλλευτώ, ούτε ότι αν αρέσω σε κάποιον φίλο σημαίνει ότι με "πρόδωσε" ή ότι δεν μπορούμε να ξαναγυρίσουμε στα παλιά δεδομένα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:17, 17-05-11:

Τι σκατά???

Εγώ που την βιώνω αυτή την φιλία, πάλι στις εξαιρέσεις είμαι???

Τίποτα φυσιολογικό δεν θα κάνω σ' αυτήν την ζωή??

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:37, 17-05-11:

Πάντως εγώ ένα φίλο άντρα έχω, είναι γκέυ, τον ξέρω από το Λύκειο και ακόμα και με αυτόν είχα κάνει και καλά σχέση κάποτε, στην οποία φυσικά δεν έγινε κάτι ερωτικό πέρα από μερικά φιλιά.. που να πιστέψω μετά πως μπορεί να είμαι φίλη με άλλον άντρα όταν εδώ με τον άντρα που ήθελε μόνο άντρες και πάλι κόντεψα να βρεθώ στο κρεβάτι; (βρέθηκα δλδ, αλλά το κόψαμε πριν ολοκληρώσουμε!)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:52, 17-05-11:

Ε, τότε κολάζεις πολύ κόσμο ρε συ!!!!!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:32, 17-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πάντως εγώ ένα φίλο άντρα έχω, είναι γκέυ, τον ξέρω από το Λύκειο και ακόμα και με αυτόν είχα κάνει και καλά σχέση κάποτε, στην οποία φυσικά δεν έγινε κάτι ερωτικό πέρα από μερικά φιλιά.. που να πιστέψω μετά πως μπορεί να είμαι φίλη με άλλον άντρα όταν εδώ με τον άντρα που ήθελε μόνο άντρες και πάλι κόντεψα να βρεθώ στο κρεβάτι; (βρέθηκα δλδ, αλλά το κόψαμε πριν ολοκληρώσουμε!)
Nτινακι, ελιωσα!!!!!!!

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 20:07, 17-05-11:

Καποτε πιστευα...

Ειχα δωσει τα παντα στην φιλια μου με εναν ανδρα.. κρατησε για αρκετα χρονια...
Ωσπου ερωτευτηκε και γω εμεινα πισω για να καταλαβω οτι δεν σημαινε τιποτα για αυτον η φιλια μας και ολα οσα μοιραστηκαμε

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:23, 17-05-11:

Συγγνώμη, αλλά ποιος είπε πως η ύπαρξη ερωτικού ενδιαφέροντος (ή και σεξ ακόμα) αναιρεί το ότι ένας άντρας και μία γυναίκα είναι πολύ καλοί φίλοι; Αυτό δεν σημαίνει ότι σταματάνε να κάνουν παρέα μεταξύ τους ή να συζητάνε τα θέματα που συζητούσανε. Απλώς - παράλληλα - μπορεί και να υπάρξει ένα ερωτικό ενδιαφέρον από τη μία ή και τις δύο μεριές.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! έγραψε στις 20:53, 17-05-11:

Αυτο που περιγραφεις δεν ειναι πραγματικη φιλια.. διοτι αν εμφανιστουν στην ζωη τους ερωτικοι συντροφοι θα προκυψουν προβληματα

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 21:01, 17-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Juliette!
Αυτο που περιγραφεις δεν ειναι πραγματικη φιλια.. διοτι αν εμφανιστουν στην ζωη τους ερωτικοι συντροφοι θα προκυψουν προβληματα
Γιώργη ακριβώς αυτό.. Και εγώ είμαι σε τεράστιο δίλλημα αν μπορώ να κρατήσω μια τέτοια σχέση γιαυτό ακριβώς το λόγο... Κακά τα ψέματα όταν προκύψει οποιαδήποτε υπόνοια έρωτα η φιλία τελειώνει...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:04, 17-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Γιώργη ακριβώς αυτό.. Και εγώ είμαι σε τεράστιο δίλλημα αν μπορώ να κρατήσω μια τέτοια σχέση γιαυτό ακριβώς το λόγο... Κακά τα ψέματα όταν προκύψει οποιαδήποτε υπόνοια έρωτα η φιλία τελειώνει...
Τι ακριβώς εννοείς με τον όρο φιλία που δεν μπορείς πλέον να το κάνεις και με το σύντροφό σου;

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! έγραψε στις 21:06, 17-05-11:

Πιστευα οτι ποτε δεν θα πουλουσε την φιλια μας ο κολλητος μου για τον ερωτα μιας γυναικας.. αλλα εκανα λαθος.. παρ'όλο που ποτε δεν συνεβει τιποτα ερωτικο μεταξυ μας και ποτε δεν περασε καν απ το μυαλο μου κατι ερωτικο.

Γμτ ειναι ασχημο πολυ να ξεπουλας κατι τοσο αγνο οσο η φιλια, για τον ερωτα

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 21:36, 17-05-11:

Τι ακριβώς εννοείς με τον όρο φιλία που δεν μπορείς πλέον να το κάνεις και με το σύντροφό σου;
Δεν είπα αυτό.. Αυτό που λέω είναι ότι όταν στην φιλία αρχίζει απο οποιαδήποτε μεριά και ενυπάρχει το στοιχείο του έρωτα τότε η φιλία είτε θα περάσει σε άλλο στάδιο,στο ερωτικό, είτε θα τελειώσει..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:49, 17-05-11:

Γμτ ειναι ασχημο πολυ να ξεπουλας κατι τοσο αγνο οσο η φιλια, για τον ερωτα
ο ερωτας ειναι πιο αγνος απο τη φιλια,,

και πιο απαραιτητος στη ζωη..αφου την γενναει

δεν καταλαβαινω γιατι στη σημερινη κοινωνια υποτιμουν συνεχεια τον ερωτα μπροστα στη φιλια που παντα θεωρειται κατι "ανωτερο"..

.παιδια που ορκιζονται οτι ειναι "φιλοι" και ντρεπονται καμια φορα να πουν οτι ειναι ζευγαρι..
γιατι?

κοινωνια που επειδη ντρεπεται τον ερωτα..το ριξε στην "φιλία"..

σημαδια των καιρων..

για μενα πρωτα ειναι ο ερωτας και μετα η φιλια..

και δεν θα ειχα προβλημα να κανω φανερα σχεση με τη γυναικα ενος φιλου μου,αν μου αρεσε και την ερωτευομουνα πραγματικα..
και αυτο δεν σημαινει χαλασμα της φιλιας απαραιτητα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:59, 17-05-11:

Δεν είπα αυτό.. Αυτό που λέω είναι ότι όταν στην φιλία αρχίζει απο οποιαδήποτε μεριά και ενυπάρχει το στοιχείο του έρωτα τότε η φιλία είτε θα περάσει σε άλλο στάδιο,στο ερωτικό, είτε θα τελειώσει..
Το ερωτικό στάδιο δεν περιλαμβάνει ΚΑΙ το φιλικό;
Ok ότι μπορεί να τελειώσει, το συζητήσαμε και με έκραξες , όμως για το πρώτο δε σε καταλαβαίνω.
Ο σύντροφός σου δεν είναι και ο καλύτερός σου φίλος;
Δεν είναι ένα άτομο που εμπιστεύεσαι;
Που μιλάτε για τα πάντα;
Που ανταλλάσσετε προβληματισμούς;

Δεν καταλαβαίνω πως λέμε ότι εφόσον προκύψει κάτι ερωτικό, χάνεται το φιλικό της σχέσης.

Στον έρωτα τι χαρακτηριστικά θα προσέδιδες και τι στη φιλία;

Ps: Όταν λέω ''τελειώσει'' εννοώ ότι για κάποιο λόγο δεν τους έκατσε το ερωτικό και δε μιλάνε πλέον.

Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 22:03, 17-05-11:

Κακά τα ψέματα όταν προκύψει οποιαδήποτε υπόνοια έρωτα η φιλία τελειώνει...
Διαφωνώ εδώ.Υπάρχουν ζευγάρια που κάποτε ήταν φίλοι κι όταν χωρίσουν παραμένουν φίλοι !

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:05, 17-05-11:

το ουσιαστικο,,ο καλος σταθερος ερωτας βαθυς πρεπει να περασει απο φιλια,,
αυτο λενε οι ειδικοι τουλαχιστον..

ενω το επιφανειακο παθος,,χωρις βαση φιλιας καταληγει σε πλακωματα και μιση μετα..δεν αντεχει στο χρονο..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:27, 17-05-11:

Ok ότι μπορεί να τελειώσει, το συζητήσαμε και με έκραξες , όμως για το πρώτο δε σε καταλαβαίνω.
Που μιλάτε για τα πάντα;

Δεν καταλαβαίνω πως λέμε ότι εφόσον προκύψει κάτι ερωτικό, χάνεται το φιλικό της σχέσης.

Δε σημαινει οτι πλεον δεν εισαι φιλος με τον αλλο...απλα η σχεση αυτη εχει γινει και ερωτικη. Δεν ειναι δλδ μονο φιλικη. Περναει σε αλλο επιπεδο...
Ισα ισα που οι βασεις θα ειναι γερες, επειδη καποια συναισθηματα προυπαρχουν, οπως η αγαπη, το ενδιαφερον, η εκτιμηση...
Το θεμα ειναι οτι παυει να ειναι πλεον μονο φιλικη...
Οταν εισαι φιλος με τον αλλο δεν περιμενεις αποκλειστικοτητα, να ειναι εκει για σενα καθε μερα ολη μερα και ολα οσα ειναι ο ερωτας...

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 01:58, 18-05-11:

Κομμάτι της φιλίας είναι πχ και το
να κοιμόμαστε μαζί στο ίδιο κρεβάτι
να ξεντυθεί μπροστά μου
να μου πει λεπτομέρειες για τα προσωπικά του
να βολτάρουμε με τις ώρες στα μαγαζιά για ψώνια
να κυκλοφορώ ντυμένη όπως γουστάρω όταν καθόμαστε σπίτι
να κάνουμε μπάνιο μαζί
να είμαι χάλια και να πάρω τον άλλο τηλ. να κλαφτώ / να μου δώσει μια συμβουλή

κακά τα ψέματα, αυτά δε μπορώ να τα κάνω με στρέιτ άντρα, ακόμη και να μην γουσταρόμαστε (lol)
Μπορώ όμως να παρακολουθήσω μια συναυλία, να πάμε για φαγητό, σινεμά, θέατρο, να μαζευτούμε για επιτραπέζια ή να αναλωθούμε σε άπειρες συζητήσεις κλπ. Είναι όμως μόνο αυτά φιλία; Εγώ πιστεύω πως απλώς κάνουμε παρέα. Καλή παρέα. Ενώ με γκέι άντρες μπορώ να κάνω όλα τα παραπάνω (και πάλι στις συμβουλές και τα ψώνια είναι σκράπες )

Πολύ όμορφο είδος φιλίας έχω συναντήσει σε πρώην ζευγάρια που χώρισαν γιατί τέλειωσε ο κύκλος της σχέσης αλλά (έστω και μετά από χρόνια) συνεχίζουν να κάνουν παρέα. Υπάρχει κάτι το διαφορετικό στη μεταξύ τους σχέση, ένα γλυκό δέσιμο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:13, 18-05-11:

Κομμάτι της φιλίας είναι πχ και το
να κοιμόμαστε μαζί στο ίδιο κρεβάτι
να ξεντυθεί μπροστά μου
να μου πει λεπτομέρειες για τα προσωπικά του
να βολτάρουμε με τις ώρες στα μαγαζιά για ψώνια
να κυκλοφορώ ντυμένη όπως γουστάρω όταν καθόμαστε σπίτι
να κάνουμε μπάνιο μαζί
να είμαι χάλια και να πάρω τον άλλο τηλ. να κλαφτώ / να μου δώσει μια συμβουλή

κακά τα ψέματα, αυτά δε μπορώ να τα κάνω με στρέιτ άντρα, ακόμη και να μην γουσταρόμαστε (lol)
Μπορώ όμως να παρακολουθήσω μια συναυλία, να πάμε για φαγητό, σινεμά, θέατρο, να μαζευτούμε για επιτραπέζια ή να αναλωθούμε σε άπειρες συζητήσεις κλπ.
σωστα,,
αλλη η φιλια με ανθρωπο του αλλου φυλου,,στρειτ εννοειται.
και αλλη με ιδιου φυλου..

και ο ανδρας σε μια φιλη γυναικα δεν μπορει να πει οτι σε ανδρα φιλο..
η φιλια μεταξυ φυλων ειναι μια ενδιαμεση πολυ πολυτιμη κατασταση.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 09:25, 18-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
σωστα,,
αλλη η φιλια με ανθρωπο του αλλου φυλου,,στρειτ εννοειται.
και αλλη με ιδιου φυλου..

και ο ανδρας σε μια φιλη γυναικα δεν μπορει να πει οτι σε ανδρα φιλο..
η φιλια μεταξυ φυλων ειναι μια ενδιαμεση πολυ πολυτιμη κατασταση.
Γιατι Αγγελε ο ανδρας δεν μπορει να πει σε γυναικα φιλη οτι σε ανδρα φιλο;(νταξει εκτος ισως απο ποδοσφαιρικα κλπ αν αυτη δεν ασχολειται)...Διαφωνω...Εγω σε εναν ανδρα φιλο μπορω να πω τα παντα,περιλαμβανομενων και αυτων που συζητω με φιλες...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:33, 18-05-11:

Εγω σε εναν ανδρα φιλο μπορω να πω τα παντα,περιλαμβανομενων και αυτων που συζητω με φιλες...
και με τον ιδιο τροπο?

διαφωνω.
αλλα δεν ειμαι και απολυτος..

προσωπικα παντως δεν μπορω να φερθω σε γυναικα φιλη οπως στον φιλο μου..
με τιποτα..

τον φιλο ,τον βριζεις,του ριχνεις και καμια φαπα..και καμια κλοτσια αμα λαχει..

αντε φερσου ετσι "αγενως" σε κοριτσι.. που τα παιρνουν πιο προσωπικα ολα
τελοσπαντων την σεβεσαι διαφορετικα...δεν μπορεις να παιξεις ξυλο μαζι της..

οταν εβλεπα ανδρες συμμαθητες συμφοιτητες μου να φερονται σαν να ειναι ισια και ομοια ετσι σε κοριτσια μου κακοφαινεται παρα πολυ,,μου φαινεται ανανδρο..
γενικα στην εποχη μας τα εχουμε κανει ολα ισια και ομοια μεταξυ φυλων ,γιαυτο και υπαρχουν τοσα προβληματα στις σχεσεις..

οι γυναικες ισως τα βλεπετε διαφορετικα τα πραγματα..
πιο light..δεν ξερω.,,

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 18-05-11 στις 10:34.
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 09:57, 18-05-11:

Που μιλάτε για τα πάντα;

Ps: Όταν λέω ''τελειώσει'' εννοώ ότι για κάποιο λόγο δεν τους έκατσε το ερωτικό και δε μιλάνε πλέον.
Ρε Θοδωρούλα προφανώς όλα όσα γράφεις ισχύουν.. Ο σύντροφος σου φυσικά και είναι και ο καλύτερος σου φίλος.. Εγώ αναφέρομαι κυρίως στις περιπτώσεις που δεν προχωράει... Εκεί η φιλία τελείωσε και στο λέω γιατί πέρασα απο αυτό το στάδιο.. Εκεί που λες σιγά, μπορούμε άνετα να είμαστε φίλοι βλέπεις τον άλλον αγκαλιά με καινούριο άτομο και.. φρικάρεις! Εαν προχωρήσει μπορείς να πεις ότι ενισχύεται ακόμα περισσότερο η φιλία και το δέσιμο γιατί νιώθεις σιγουριά για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου απο την πρώτη και όλας στιγμή που είστε μαζί....

Σε κάλυψα?

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 10:11, 18-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και με τον ιδιο τροπο?

τον φιλο ,τον βριζεις,του ριχνεις και καμια φαπα..και καμια κλοτσια αμα λαχει..
Παναζια μου....αγριος εισαι συ.... εγω ουτε με τις φιλες μου παιζω φαπες και μπουνιες...και δεν τις βριζω ...ποσο μαλλον με τους φιλους μου
γενια στην εποχη μας τα εχουμε κανει ολα ισια και ομοια μεταξυ φυλων ,γιαυτο και υπαρχουν τοσα προβληματα στις σχεσεις..

εγω δεν εχω προβληματα ......

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-05-11 στις 13:54. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:29, 18-05-11:

Παναζια μου....αγριος εισαι συ.... εγω ουτε με τις φιλες μου παιζω φαπες και μπουνιες...και δεν τις βριζω ...ποσο μαλλον με τους φιλους μου
οι γυναικες δεν ριχνουν φαπες,,
ριχνουν φιλακια..
και μαχαιρωνουν πισωπλατα αμα λαχει..

ενω οι ανδρες φιλακια δεν ριχνουν..
ενα χτυπημα στην πλατη αρκει..
εγω δεν εχω προβληματα ......
δεν μιλαω προσωπικα..
αλλα σαν φαινομενο της εποχης

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Juliette! έγραψε στις 20:05, 18-05-11:

κι ομως... η πραγματική, ανιδιοτελής φιλια ειναι ανωτερη του ερωτα...

Ο ερωτας ειναι κατεξοχην συνυφασμενος με την εννοια της ηδονης και του παθους.. το παθος δεν μπορει παρα να σε οδηγήσει αργα η΄γρηγορα σε ακροτητες, εγωισμους και ιδιοτελεις πραξεις..

Η φιλια, η ανιδιοτελης φιλια, δεν χτιζεται σε τετοιου ειδους παρορμητικα συναισθηματα, ουτε υποκειται σε παιχνιδακια εξουσιας η΄εγωιστικες δοκιμασιες.

Πολυ πιθανο να μη με νιωθεις, αλλα ειναι μονάχα γιατι βιωνουμε διαφορετικα τον ερωτα και την φιλια.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:46, 18-05-11:

υπαρχει και ανωτερος ερωτας,,και αγαπη..

σε ολα υπαρχουν επιπεδα..

Ο ερωτας ειναι κατεξοχην συνυφασμενος με την εννοια της ηδονης και του παθους.. το παθος δεν μπορει παρα να σε οδηγήσει αργα η΄γρηγορα σε ακροτητες, εγωισμους και ιδιοτελεις πραξεις..
ενοχοποιησαμε τη δυναμη της ζωης..λογω των χαρακτηρων μας..

ισως καποτε να εκτιμησουμε τον ερωτα..

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 10:08, 21-05-11:

Θέλω να πιστευω πως υπάρχει, δεν είναι ανάγκη όλες οι σχέσεις μεταξύ των 2 φύλων να είναι να είναι ερωτικές.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:03, 11-06-11:

καμιά φορά ένας από τους δυο βλέπει τον άλλον διαφορετικά όμως ειλικρινά δεν πιστεύω πως όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες..
Η πραγματική φιλιά θεωρώ πως δεν κάνει διακρίσεις, οπότε αν είναι τόσο ισχυρός ένας φιλικός δεσμός δεν τον καταστρέφουν οι προκαταλήψεις τύπου άτομα διαφορετικού φύλου δεν είναι δυνατόν να είναι μόνο φίλοι...

Παράθεση

germ1984 (Νάσος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη germ1984
Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O germ1984 έγραψε στις 00:08, 12-06-11:

Λυκοφιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας ναι μπορεί να υπάρξει, ουσιαστική όμως φιλία πιστεύω πώς όχι, εκτός και αν ο άντρας έχει μεγάλη δόση οιστρογόνων. Μόνο τότε.
Αυτό γιατί άντρας και γυναίκα γενικά σκέφτονται διαφορετικά.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 02:49, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από germ1984
Λυκοφιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας ναι μπορεί να υπάρξει, ουσιαστική όμως φιλία πιστεύω πώς όχι, εκτός και αν ο άντρας έχει μεγάλη δόση οιστρογόνων. Μόνο τότε.
To μόνο που θα πω, γιατί δεν πιστεύω ότι αξίζει καν να το αναλύσω, είναι πως δεν μπορείς καν να φανταστείς πόσο λάθος κάνεις...

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 06:40, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
To μόνο που θα πω, γιατί δεν πιστεύω ότι αξίζει καν να το αναλύσω, είναι πως δεν μπορείς καν να φανταστείς πόσο λάθος κάνεις...
ως γνωστόν , αφήνοντας το ποντίκι πάνω σε έναν τίτλο στην αρχική σελίδα σου δείχνει το περιεχόμενο του τελευταίου ποστ χωρίς ενδεχόμενη παράθεση , οπότε βλέπω σκέτο το

To μόνο που θα πω, γιατί δεν πιστεύω ότι αξίζει καν να το αναλύσω, είναι πως δεν μπορείς καν να φανταστείς πόσο λάθος κάνεις

και μπαίνω να σε ειρωνευτώ και να σε επικρίνω δριμύτατα για τρόλινγκ και ποστ χωρίς ουσία
μετά είδα την παράθεση που απαντάς

π.σ. η μουν θα ποστάρει : <<αλήθεια γίνεται αυτό αν αφήσεις το ποντίκι ; δεν το ήξερα παιδάκια , έχω ενθουσιαστεί>>
π.σ. η κατηγορία συνεχίζει να υφίσταται , απλά πάει σε μένα

Παράθεση

germ1984 (Νάσος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη germ1984
Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O germ1984 έγραψε στις 10:10, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Γιατί κάνω λάθος, δηλαδή όταν παντρευτείς ας πούμε ή τα έχεις με μια κοπέλα κάπως πιo σοβαρά θα συνεχίσεις αυτό το βιολί να βγαίνεις με τις "φίλες" σου, η αντίστοιχα θα ανεχόσουν η κοπέλα σου να βγαίνει με τους "φίλους" της; Δεν ξέρω αν ακούγομαι οπισθοδρομικός αλλά όλες αυτές οι ψευτοφιλίες που αναπτύσσονται μεταξύ αντρών και γυναικών έχουν έναν σκοπό, την αναζήτηση και την εύρεση ερωτικού συντρόφου εκτός και αν μιλάμε για ομοφυλοφυλικές καταστάσεις. Αυτό γιατί αν κάποιος έχει "φίλες" γυναίκες αυτόματα αυξάνονται οι πιθανότητές του να τραβήξει ερωτικά άλλες κοπέλες που τον ενδιαφέρουν για αυτό τον σκοπό (Μπορώ να στο αναλύσω αν θές). Το ξέρουν αυτό πολλοί και το εκμεταλλεύονται παίζοντας (πολλές φορές και ασυναίσθητα) ενα ωραίο θέατρο δήθεν περι φιλίας, αγνότητας κτλπ. Αντίστοιχα και οι γυναίκες κάνουν "φίλους" άντρες με σκοπό να γνωρίσουν άλλα άτομα που θα τις προσεγγίσουν ερωτικά. Όμως η πραγματική φιλία δεν έχει συμφέρον.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 10:35, 12-06-11:

Γιατί κάνω λάθος, δηλαδή όταν παντρευτείς ας πούμε ή τα έχεις με μια κοπέλα κάπως πιo σοβαρά θα συνεχίσεις αυτό το βιολί να βγαίνεις με τις "φίλες" σου, η αντίστοιχα θα ανεχόσουν η κοπέλα σου να βγαίνει με τους "φίλους" της;
Τόσο απλά, ναι... Κάποια άτομα δεν σκοπεύω να τα βγάλω από την ζωή μου για κανέναν λόγο... Οπότε ομοίως, θα έπρεπε να αποδεχτώ και κάτι αντίστοιχο από την κοπέλα μου... Δεν είναι ούτε τόσο τραγικό, ούτε τόσο περίεργο...

Δεν ξέρω αν ακούγομαι οπισθοδρομικός αλλά όλες αυτές οι ψευτοφιλίες που αναπτύσσονται μεταξύ αντρών και γυναικών έχουν έναν σκοπό, την αναζήτηση και την εύρεση ερωτικού συντρόφου εκτός και αν μιλάμε για ομοφυλοφυλικές καταστάσεις. Αυτό γιατί αν κάποιος έχει "φίλες" γυναίκες αυτόματα αυξάνονται οι πιθανότητές του να τραβήξει ερωτικά άλλες κοπέλες που τον ενδιαφέρουν για αυτό τον σκοπό (Μπορώ να στο αναλύσω αν θές). Το ξέρουν αυτό πολλοί και το εκμεταλλεύονται παίζοντας (πολλές φορές και ασυναίσθητα) ενα ωραίο θέατρο δήθεν περι φιλίας, αγνότητας κτλπ. Αντίστοιχα και οι γυναίκες κάνουν "φίλους" άντρες με σκοπό να γνωρίσουν άλλα άτομα που θα τις προσεγγίσουν ερωτικά. Όμως η πραγματική φιλία δεν έχει συμφέρον.
Ρε συ, τώρα γίνεσαι υπερβολικά και χωρίς λόγο απόλυτος... Δεν αντιλέγω πως υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις, δεν μπορώ και σε καμία περίπτωση να αποκλείσω την πιθανότητα να είναι και η πλειοψηφία... Αλλά δεν υπάρχει και μόνο αυτή η περίπτωση... Δεν είναι τόσο απλά όλα τα πράγματα...

Υγ. Πάντως ότι θα ζούσα για την μέρα που θα μου έκανε παρατήρηση για τρόλλινγκ και ανούσια ποστ ο σιντ, δεν το περίμενα...

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 12:57, 12-06-11:

[quote=germ1984;2674400]
Γιατί κάνω λάθος, δηλαδή όταν παντρευτείς ας πούμε ή τα έχεις με μια κοπέλα
κάπως πιo σοβαρά θα συνεχίσεις αυτό το βιολί να βγαίνεις με τις "φίλες" σου, η
αντίστοιχα θα ανεχόσουν η κοπέλα σου να βγαίνει με τους "φίλους" της; Δεν ξέρω
αν ακούγομαι οπισθοδρομικός αλλά όλες αυτές οι ψευτοφιλίες που αναπτύσσονται
μεταξύ αντρών και γυναικών έχουν έναν σκοπό, την αναζήτηση και την εύρεση
ερωτικού συντρόφου εκτός και αν μιλάμε για ομοφυλοφυλικές καταστάσεις
.
Προφανως και εισαι οπισθοδρομικος και,συγγνωμη που στο λεω.Σιγα με μια σχεση ή με ενα γαμο,μην απαρνηθω τις κοινωνικες μου σχεσεις ,φιλιες κλπ.μην κλειστω μεσα στο σπιτι ...''σε ενα γυαλινο κλουβι'' -ειτε εγω,ειτε οσυντροφος μου -.Φυσικα και ''ανεχομαι '' τοσο τον εαυτο μου ,οσο και τον συντροφο μου να εχει φιλους και φιλες και να βγαινω,να βγαινει ή να βγαινουμε μαζι τους ,γιατι ειμαστε νορμαλ ανθρωποι και ,εκτος απο την μεταξυ μας σχεση ,εχουμε και κοινωνικη ζωη(ειτε κοινη ,ειτε ο καθενας ξεχωριστα).Και δεν φοβομαστε ο καθενας την κοινωνικη ζωη του αλλου γιατι εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη στη σχεση μας ,οπως εχουν ολα ταζευγαρια που εχουν υγειη σχεση μεταξυ τους.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:11, 12-06-11:

'Η η γυναίκα τεστοστερόνη. Πρέπει τελικά να κάνουμε αυτόν τον ορμονολογικό έλεγχο που πάντα αναβάλλουμε.
'Ομως τις περισσότερες φορές ενώ οι σχέσεις αυτές είναι γεμάτες οιστρογόνα, πολύ γρήγορα κυριαρχεί η τεστοστερόνη η φιλία γαμιέται.

Παράθεση

kate_gka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kate_gka
H kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H kate_gka χαρισε μου εναν κοσμο μοναχα για μας... έγραψε στις 18:55, 19-07-11:

Οχι οχι οχι και παλι οχι!Ειμαι γυναικα και αυτο το πιστευω ακραδαντα!Ο φιλος σου ακομα και το τελευταιο μπαζο να ειναι δεν τον κοιτας ποτε οπως μια γυναικα φιλη σου.Το ιδιο κανει και αυτος!

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 01:24, 25-07-11:

δλδ ο γαμπρος παντα θελει να....την κουμπαρα;;;
διαφωνω απολυτως,ασφαλως μπορει να υπαρξει φιλια-μια πλατωνική σχεση

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 15:39, 26-07-11:

Όσοι ισχυρίζεστε πως δεν μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία, πώς ερμηνεύετε το γεγονός ότι δε συνάπτουμε σχέσεις με όλον τον ανδρικό/γυναικείο πληθυσμό;
Γιατί βλέπω πως οι περισσότεροι -αν όχι όλοι- που απαντήσατε αρνητικά χρησιμοποιείται ως επιχείρημα το ερωτικό στοιχείο.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 16:06, 26-07-11:

Δε πιστευω πως υπαρχει φιλια οχι...παντα καποιος απ τους 2 βλεπει τον αλλον ερωτικα...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:14, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Δε πιστευω πως υπαρχει φιλια οχι...παντα καποιος απ τους 2 βλεπει τον αλλον ερωτικα...
Και ξανά ρωτάω, πώς ερμηνεύεις το γεγονός ότι δε συνάπτεις σχέση με όλον τον ανδρικό πληθυσμό;

(btw, μας τα έχετε πρήξει με τις αρνητικές, επιχειρηματολογήστε και λίγο)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους