Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 447)
Ναι
282
63,09%
Όχι
165
36,91%

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 18:50, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Και ξανά ρωτάω, πώς ερμηνεύεις το γεγονός ότι δε συνάπτεις σχέση με όλον τον ανδρικό πληθυσμό;

(btw, μας τα έχετε πρήξει με τις αρνητικές, επιχειρηματολογήστε και λίγο)
Αν μου άρεσαν εμφανησιακά όλες, ε θα τα έφτιαχνα με όλες... Το αν θα υπήρχε κάποια που θα ήταν φίλη μου δεν αναιρεί το γεγονός ότι θα ήθελα να την βάλω κάτω και να... Για την ακρίβεια ακριβώς γιαυτό τον λόγο δεν θα ήταν "φίλη"..

Εγώ δυστιχώς λειτουργώ σχεδόν στο απόλυτο με την εμφάνιση οπότε ίσως να μην μπορώ να επιχειρηματολογήσω γενικότερα για το αν υπάρχει πραγματική φιλία γιατί απλούστατα αν η άλλη μου αρέσει εμφανησιακά αργά η γρήγορα θα πάψει να είναι φίλη μου...

Πιστεύω όμως ότι γενικότερα αν λάβεις ύπόψην όλα τα διαφορετικά στοιχεία που αισθάνεται ο καθένας για να νιώσει ερωτευμένος, και επειδή όλα σχετίζονται με το άλλο φύλλο, υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη πιθανότητα να ερωτευτείς τον φίλο/φίλη σου αναπάσα στιγμή. Η πιθανότητα να συμβεί αυτό αυξάνεται κατακόρυφα γιατί μιλάμε για μια σχέση με 2 όψεις ( Μπορεί να το πάθει ο άλλος μαζί σου)..

Και μόνο βάση πιθανοτήτων να το πάς το 75% λέει ότι δεν μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας (25% να μην θέλει κανείς,25%+25% να θέλει ένας απο τους 2, 25% να θέλουν και οι 2). Και στο πάω και παραπέρα, μπορεί να πηγαίνει και 90%-100% αν σκεφτείς πως για οποιονδήποτε (χωρίς λόγο και αιτία που λένε) ένας απο τους 2 μπορεί να αισθανθεί κάτι για τον άλλον αναπάσα στιγμή απο το πουθενά (για κάποια δευτερόλεπτα να ιντρίγκαρε ο άλλος κάποιο απο τα στοιχεία που σε κάνουν εσένα να νιώσεις έρωτα για κάποιον)... Ε αν συμβεί πάει μετά, τα παιχνίδια του μυαλού δεν σε αφήνουν έπειτα να καταλάβεις ότι ίσως ήταν μια σκέψη της στιγμής...

Επιχειρηματολογία came to end...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη partblah1990
Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 07:47, 17-08-11:

• Δεν μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στον άνδρα και τη γυναίκα. Υπάρχει πάθος, μίσος, λατρεία, αγάπη, αλλά όχι φιλία Ουάιλντ Όσκαρ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:34, 17-08-11:

και αν το λεει ενας ομοφυλοφιλος οπως ο οσκαρ,,καταλαβαινεται ποσο το εννοει..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 11:41, 17-08-11:

αν αρπάξεις μια ευκαιρία που πετάει,
μπορεί να βρεθείς αιωρούμενος ανάμεσα σε δυο βουνά
που τα σκίζει ένας γκρεμός.

το ζητούμενο είναι αν από τη θεωρούμενη φιλία μπορεί να

προκύψουν μη οφέλη.

Αν προκύπτουν πάντα οφέλη, τότε φιλία είναι και η μοναδική περιπέτεια
να γαμήσεις τον φίλο σου χωρίς να είναι ο ένας ή ο άλλος βέβαιος για αυτό
ούτε καν στα γεροναυτικά του βλέμματα.

Η εκλογή του όντος μέσα από μυστηριώδεις στοές συννενοήσεων και εμπειριών
από το άλλο φύλο για φίλο, υποδεικνύει ότι πρέπει η χλωροφύλλη του
να έχειι προγενέστερα κίνητρα ή απλώς να πήρε μια καλή συμβουλή για
μπιτς πάρτυ και είπε "ε δε κάνουμε δικιά μας και την ακτή"?

Οπότε δώστου μετά επιχείρηση ανοικοδόμησης φιλίας και γράφε στα φορουμς ύστερα
πως "ο τάκης με έμαθε να μαγειρεύω παστίτσιο, δε θα το ξεχάσω ποτέ".

Ούτε το παστίτσιο.

Αντί να πει ότι ο τάκης γαμούσε υπέροχα. Και η μπεσαμέλ έτσι κι έτσι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 19:54, 20-08-11:

Ίσως να εξαρτάται απ' το πόσο γυναίκα είναι ο άνδρας και πόσο άνδρας είναι η γυναίκα.

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrisopsaro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xrisopsaro
H xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H xrisopsaro έγραψε στις 10:36, 26-08-11:

εγω ειμαι της αποψης οτι το 98% καταληγει ο ενας απο τους δυο να βλεπει τον αλλο ερωτικα....το 1% ειναι αυτοι που τα φτιαχνουν και το αλλο 1% ειναι αυτοι που ειναι πραγματικα φιλοι....(και η φιλια με ενα αγορι ειναι πολυ καλυτερη καποιες φορες παρα με ενα κοριτσι)

(εγω παντως εχω περασει απο το 1ο και το 3ο ποσοστο )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 10:39, 26-08-11:

ειμαι κατηγορηματικος στο οτι υπαρχει..εχω μια κολλητη σχεδον 5 χρονια..και ουτε εχει κοιταξει κανεις τον αλλον ερωτικα και παντα ειμαστε ο ενας διπλα στον αλλον...οταν βγαλουμε απο το κεφαλι μας στερεοτυπα προκαταληψεις γενικολογιες ολα ειναι εφικτα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrisopsaro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xrisopsaro
H xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H xrisopsaro έγραψε στις 11:26, 26-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
ειμαι κατηγορηματικος στο οτι υπαρχει..εχω μια κολλητη σχεδον 5 χρονια..και ουτε εχει κοιταξει κανεις τον αλλον ερωτικα και παντα ειμαστε ο ενας διπλα στον αλλον...οταν βγαλουμε απο το κεφαλι μας στερεοτυπα προκαταληψεις γενικολογιες ολα ειναι εφικτα
συμφωνω μαζι σου....αλλα συνηθως κατι γινεται και αλλαζει το πραγμα(εγω βεβαια πιστευω οτι μπερδευεται το θεμα επειδη με τον αλλο μοιραζεσαι πραγματα,επικοινωνεις και σου συμπαραστεκεται...δεν ειναι ακριβως "ερωτας"...νομιζεις οτι ειναι "ερωτας")

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 14:34, 26-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από xrisopsaro
συμφωνω μαζι σου....αλλα συνηθως κατι γινεται και αλλαζει το πραγμα(εγω βεβαια πιστευω οτι μπερδευεται το θεμα επειδη με τον αλλο μοιραζεσαι πραγματα,επικοινωνεις και σου συμπαραστεκεται...δεν ειναι ακριβως "ερωτας"...νομιζεις οτι ειναι "ερωτας")
νομιζω πως αν το ξεκαθαρισεις εξ αρχης στον εαυτο σου μπορεις ευκολα να κρατησεις μια τετοια σχεση

Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 00:39, 02-09-11:

Κολλητοι φιλοι στο αντιθετο φυλλο δεν υπαρχουν!
Η θα τα εχουνε-η θα ειναι ο αντρας (ψιλο)γκει-η θα ειναι η γυναικα (ψιλο)γκει-η απλα δεν θα ειναι κολητοι φιλοι(δεν θα τα λενε ολα ματαξυ τους)
Ενας φιλος μου παλια εκανε πολυ παρεα με 2 κοριτσια!με το ενα τα ειχε φτιαξει αλλα τα χαλασαν γρηγορα!Εγω δεν πιστευω να τα ελεγαν τα παντα μεταξυ τους.....

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 00:45, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική και ειλικρινή φιλία μεταξύ αντρα και γυναίκας χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο?

Προσωπικά πιστεύω πως ναι, και μάλιστα προτιμώ να κάνω παρέα με άνδρες παρά με γυναίκες καθώς συνήθως συννενούμαστε καλύτερα. Ωστόσο κάμποσες φορές έχει προκύψει ερωτικό στοιχείο απο τη μία και/ή απο την άλλη μεριά και οι περισσότερες μέχρι τώρα σχέσεις μου προέκυψαν απο φιλίες.

Εσείς θα μπορούσατε να είστε μόνο φίλοι με κάποιο άτομο του αντίθετου φύλου ή πιστεύετε οτι η μόνη σχέση που θα μπορούσε να υπάρξει μεταξύ ετεροφυλων είναι η ερωτική? Έχετε φίλους του αντίθετου φύλου?
Φυσικα

Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη partblah1990
Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 06:33, 23-09-11:

Κάποτε διάβασα ένα ρητό και θα φορέσω στο κούτελο μου απο δώ και πέρα:

"Ποτε μου δεν εγνώρισα μια μέρα χωρίς ήλιο,
και γκομενα χωρις βυζιά να έχει άντρα φίλο..."

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:20, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από partblah1990

καμμενο αλλα καλο
παντως εγω εχω μια κοπελα την οποια της συμπεριφέρομαι-μιλαω κτλπ- οπως στους φιλους μου και ειναι και ομορφη αλλα ναι γενικα θα συμφωνησω μαζι σου δεν πιστευω οτι ειναι κατι που γινεται συχνα-για να μην πω ποτε-

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:57, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από partblah1990

Πάνω στο ίδιο θέμα, αντίστοιχης υφής ,αλλά αρκετά πιο πικάντικη ...είναι η φράση που μου είχε πει μια γιαγιά όταν ήμουν εφηβεία... (Μου έχει μείνει... )
Της έλεγα για έναν φίλο μου, και γυρνάει και μου λέει κατηγορηματικά...
¨Το μ...ί και ο π....ς φίλοι δεν γίνονται. ¨

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 17:25, 24-09-11:

Εγώ ρε παιδιά είμαι υπέρ.

Δηλαδή,τι στραβό έχω εγώ που κρατάω άντρες φίλους και δεν μου έχει περάσει από το μυαλό να τους πηδήξω;
Ούτε αυτοί όμως έχουν αφήσει υπόνοια,πόσο μάλλον να κάνουν κίνηση.

υγ.Τα πιτσίνια που απάντησαν δεν τα λαμβάνω υπόψιν μου γιατί μπορεί κάποιοι να λένε ότι από νωρίς μπαίνει το σεξ στη ζωή τους,αλλά η αθωότητα παράμενει στο κεφάλι τους.Νο οφένς ε.
Απευθύνομαι σε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας που το μυαλό τους έχει πια "δηλητηριαστεί".

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:47, 24-09-11:

Εγώ πάλι πιστεύω, πως και να υπάρχουν κάποια ψήγματα ¨ερωτισμού¨ κάποιες στιγμές στην ατμόσφαιρα (βασικά ψάχνω να βρω μια πιο ήπιας έντασης και πιο ανεπαίσθητη λέξη από τον ¨ερωτισμό¨, αλλά δεν βρίσκω) δεν αναιρεί το γεγονός ότι μπορεί όντως να είναι φιλία...

Προφανώς για να περιορίστηκε σε αυτό το επίπεδο , δεν θα υπήρχαν αμοιβαίες προδιαγραφές για κάτι ¨περισσότερο¨...
Γ'αυτό και θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσες τις φιλίες άντρα-γυναίκας...Είναι μια άλλη χημεία, που πολύ τη γουστάρω!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 12:44, 28-09-11:

Δεδομένου ότι έχω αγόρι κολλητό φίλο θα υπερασπιστώ την άποψη πως ΝΑΙ μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ των δύο φύλων..Παρόλα αυτά εξαρτάται και από το άτομο..Δεν μπορούν όλοι να κάνουν μία τέτοια φιλία και κανείς δεν πρέπει να τους κακολογήσει γι'αυτό..Είμαστε διαφορετικοί, έχουμε διαφορετικές ανάγκες! Δεν υπάρχει σωστή και λάθος απάντηση στο ερώτημα "Υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρός και γυναικός?". Ο καθένας κρίνει με βάση τις δικές του εμπειρίες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 09:39, 18-10-11:

Φιλία ναι, και μάλιστα ευκολότερα απ' ότι ερωτική σχέση. Πραγματική όμως όχι.

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 13:47, 18-10-11:

Αν και πολλοί πιστεύουν πως δεν υπάρχει,εγω διαφωνώ.Έκανα και κάνω παρέα με αγόρια και σε πολλά θέματα μπορω να πώ πως με καταλαβαίνουν πολλοί περισσότερο απο τις φίλες μου.Σαφώς σε μια φιλία μεταξύ ανδρα-γυναίκας θα υπάρχει και το περιθώριο εξέλιξης της απλής φιλικής σχέσης σε κάτι ερωτικό,όμως δε συμβαίνει πάντα.Φυσικά και μπορεί να υπάρξει πραγματική και δυνατή φιλία μεταξύ των δύο φύλων,αν τώρα προκύψει κάτι άλλο στη πορεία εξαρτάται απο τη διάθεση των ατόμων και τα αισθήματα τους.Εξάλλου ας μη ξεχνάμε πως δυο άτομα που διατηρούν ερωτική σχέση είναι απαραίτητο να είναι και φίλοι,το αντίστροφο ωστόσο δεν ισχύει.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 16:24, 19-10-11:

Πιστεύω πως δεν υπάρχει φιλία, αν το άλλο φύλο είναι σε επίπεδο "κολλητού". Να είσαι με αυτόν όπως με την κολλητή σου. Να ξέρει τα πάντα για σένα, να βγαίνετε μαζί συνέχεια, να μένει στο σπίτι σου, να είστε όλη μέρα μαζί, να πηγαίνεις να κλαίγεσαι σε αυτόν όταν έχεις πρόβλημα με το γκόμενο κτλ.
Φιλία σε επίπεδο παρέας πιστεύω πως υπάρχει. Δηλαδή να βγαίνετε μαζί κάπου κάπου ή με άλλα άτομα, σαν μεγάλη παρέα.

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,597 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 19:32, 13-12-11:

Τι πιστεύεται για αυτό το βίντεο; Και για απαντήστε στις ερωτήσεις που έκανε ο τύπος.

Παράθεση

steve391242 (Στέφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη steve391242
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O steve391242 Dare to walk the alleys of her mind? έγραψε στις 14:42, 05-03-12:

Στην κολλητη μου παρεα ειμαστε 2 αγορια-2 κοριτσια.Στα αληθεια τους θεωρω και τους 3 κολλητους μου...μεσα απο διαφορες καταστασεις εχουμε ερθει πολυ κοντα.Τις κοπελες τις θεωρω παρα πολυ ομορφες,και ααν δεν ειχαμε περασει ολα αυτα,στις αρχες της φιλικης μας σχεσης θα μπορουσα να τους την "πεσω",αλλα πλεον δεν πιστευω οτι αξιζει να ταραχθει η φιλια μας.Εξαλλου αγορια εχουν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 17:54, 05-03-12:

Οχι, δεν το πιστεύω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Maria.MaC (Μάρια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maria.MaC
H Μάρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Maria.MaC έγραψε στις 19:47, 24-03-12:

Δεν υπαρχει

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 20:43, 24-03-12:

υπαρχει αν υπαρχει ειλικρινια και ξεκαθαρες προθεσεις απο την αρχη . βεβαια η πιο απολυτη σχεση ειναι η ερωτικη αλλα αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι δε μπορει να μεινει μια φιλικη σχεση εκει και να ναι και οι δυο πλευρες ικανοποιημενες .

Παράθεση

ThanosShadow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ThanosShadow
Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O ThanosShadow THE BAD BULL έγραψε στις 21:02, 24-03-12:

Aν υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ αντρα και αντρα τοτε υπαρχει αληθινη φιλια μετα αντρα και γυναικας
Αν δεν υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ αντρα και αντρα τοτε δεν υπαρχει αληθινη φιλια μετα αντρα και γυναικας
Makes sense?

Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 00:33, 25-03-12:

Εγω πιστευω πως μπορει να υπαρξει.θα μιλησω με προσωπικο παραδειγμα, με μια κοπελα την οποια ξερω απο 4-5 χρονων (γειτονες και μαζι στο σχολειο) και ηρθαμε οικογενιακα πολυ κοντα οταν εχασε τη μαμα της.την ξερω τοσα χρονια και τοσο καλα που δε θα μπορουσα να τη δω καπως αλλιως περα απο φιλη μου.κανουμε αρκετη παρεα αλλα ως εκει

Παράθεση

MakingMirrors (Ντένια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη MakingMirrors
H Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H MakingMirrors White Horse έγραψε στις 01:39, 25-03-12:

Πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας υπάρχει! Πραγματική φιλία μεταξύ μπάζων δεν υπάρχει ! Τα συμπεράσματα βγάλτε τα μόνες/οι σας

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 04:32, 25-03-12:

Ναι μπορεί, αρκεί να το θέλουν και οι 2..τα υπόλοιπα είναι απλά δικαιολογίες και υπεκφυγές!
Είδα σήμερα την κολλητή μου μετά απο σχεδόν ένα μήνα,το χαμόγελο μου δεν συγκρίνοταν με κανένα του τελευταίου μηνα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:14, 30-03-12:

παιδια εγω πιστευω οτι μπορει να υπαρχει ...... απλα θεωρω πως το ολο μπερδεμα περι φιλιας ή σχεσης παιζεται στο οτι ολοι μας (σχεδον) δεν εχουμε μαθει να ξεχωριζουμε τα προσωπικα μας (οπως μια φιλια) με τα ερωτικα μας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 30-03-12 στις 19:16. Αιτία: Θα σε παρακαλούσα να χρησιμοποιείς γράμματα αντί για αριθμούς :)
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:22, 30-03-12:

Όπως είχε απαντήσει και ο Πουλικάκος κάπου κάπως κάποτε στην τιβί

-Πατέρα μπορεί ένας άντρας να είναι φίλος με μια γυναίκα;

-Φυσικά παιδί μου, μπορεί ένας άντρας να είναι φίλος με μια γυναίκα, μπορεί να της μιλά σαν φίλος, να ακούει τα προβλήματα της, να της δίνει συμβουλές για τα ερωτικά της και να μην έχει ερωτική διάθεση. Αλλά προσοχή! Δεν πρέπει να το κάνει πάνω από λίγες μέρες γιατί μετά όντως θα είναι για αυτήν φίλος και δεν θα την πηδ*ξει!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:34, 30-03-12:

Μονο αν ειναι ασχημος ή gay. Το θεμα ειναι τι γινεται αν ειναι ενας ωραιoς gay.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 23:59, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Μονο αν ειναι ασχημος ή gay. Το θεμα ειναι τι γινεται αν ειναι ενας ωραιoς gay.
Τρελή γενίκυεση..

Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενη_
H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε στις 22:42, 29-04-12:

εγω πιστευω πως υπαρχει.. ο κολλητος μου ειναι αγορι(προφανως) και δεν εχει γινει ποτε τιποτα μεταξυ μας. και πιστευω οτι η φιλια με το αλλο φυλο, σε κανει να βλεπεις τα πραγματα απο αλλη οπτικη, εχεις εναλλαγη αποψεων. δε λεω οτι σε ολες τις περιπτωσεις υπαρχει, αλλα μπορει να υπαρξει. και νομιζω ειναι πιο δυνατη και αληθινη μερικες φορες απο τη φιλια αναμεσα σε ανθρωπους του ιδιου φυλου

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 23:15, 29-04-12:

Και γω πιστεύω πως υπάρχει φιλία. Δεν είναι πια και απαραίτητο ένα άτομο του αντίθετου φύλου να δημιουργεί ερωτικό ενδιαφέρον. Και αν ένας φίλος δείξει άλλες προθέσεις νομίζω πως είναι πολύ εύκολο να επανέλθει στη θέση του.

Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν ερωτεύτηκα άτομο που μέσα στο μυαλό μου ορίστηκε ως φίλος μου.

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 14:22, 29-05-12:

Φυσικά και υπάρχει...Νομίζω ότι τα αγόρια δίνουν καλύτερες συμβουλές από τα κορίτσια και δεν πρόκειται να σε προδώσουν ποτέ.Μιλάω εκ πείρας

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 10:42, 31-05-12:

εεε οχι και παντα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:44, 31-05-12:

Νομίζω ότι τα αγόρια δίνουν καλύτερες συμβουλές από τα κορίτσια και δεν πρόκειται να σε προδώσουν ποτέ.Μιλάω εκ πείρας
πωπω
γιατι ειστε τοσο δυσκολες οι γυναικες μεταξυ σας?

μου φαινεται περιεργο,,γυναικα να λεει οτι καλυτεροι φιλοι ειναι οι ανδρες

αλλοκοτο πώς το λενε?

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 11:11, 31-05-12:

υπάρχει πιστεύω.
όχι σε κάθε περίπτωση αλλά υπάρχει.
γενικά είναι θέμα μυαλού, θέμα σκέψης το πως διαλέγεις να βλέπεις τον καθένα.
θέλω να πω πως εμείς βάζουμε όρια στον εαυτό μας, ή εμείς διαλέγουμε τι μας αρέσει στον ερωτικό
τομέα και τι όχι. Το στοιχείο που διαχωρίζει τη φιλία από τον έρωτα είναι η έλξη μεταξύ των 2 ατόμων
φαντάζομαι, η ερωτική επιθυμία που έχουν ο ένας για τον άλλο
.

για παράδειγμα, σκέφτομαι τη φιλία γυναίκας με γυναίκα. Σε αυτή τη περίπτωση θεωρούμε πως δε μας αρέσουν οι γυναίκες
σαν σύντροφοι στο ερωτικό κομμάτι αλλά οι άντρες(προφανώς όχι όλοι αλλά κάποιοι συγκεκριμένοι που είναι κοντά στα γούστα μας), αλλά τις προτιμάμε σαν φίλες. Αντίστοιχα και στη περίπτωση φιλίας μεταξύ άντρα-γυναίκας. Διαλέγουμε κάποια άτομα που δε μας ελκύουν εμφανισιακά αλλά μας ταιριάζουν σαν χαρακτήρες.

αν ο φίλος/η φίλη μας μας ελκύει εμφανισιακά σε τέτοιο βαθμό που να μη μπορούμε να αντισταθούμε και εμείς τον ελκύουμε αντίστοιχα τότε αργά ή γρήγορα θα συμβεί κάτι θεωρώ... και μάλιστα αφού θα είναι τόσο ταιριαστοί και σαν χαρακτήρες, θα είναι κάτι όμορφο και ιδιαίτερο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη εμμα_τριντεντ : 31-05-12 στις 13:06.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 11:26, 02-06-12:

Σκέφτομαι το εξής.
Όταν η φιλία καταλήξει σε σχέση τότε δεν ήταν πραγματική φιλία από την αρχή. Όχι με την κακή έννοια. Απλά ο άντρας από την αρχή σε έβλεπε για σχέση αλλά ήθελε να σε μάθει καλύτερα? το ξεκίνησε σκόπιμα φιλικά? δεν ξέρω. Πάντως από την αρχή σε γούσταρε.
Για πολύ απλά πιστεύω ότι
Άπαξ κι ο άντρας σε δεν σαν φίλη ε ΤΕΛΕΙΩΣΕ. Σε έχει friendzoned.

Παράθεση

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αεράτος
Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε στις 18:10, 02-06-12:

Δεν παίζει ενδεχόμενο αληθινής φιλίας ανάμεσα στα δύο φύλα... Μόνο οι γκέι έχουνε αληθινές φιλίες με τα κορίτσια... Με τα κορίτσια δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, ούτε αυτές με μας... Σε επίπεδο φιλίας πάντα... Σε επίπεδο σχέσεων και σεξ υπάρχουν ωραία πράγματα...

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:18, 02-06-12:

σιγουρα μια φιλία γυναικα αντρα δεν ειναι οπως μια ομοφυλη φιλία.
παρ όλα αυτά έχει και αυτή τις χάρες της. το να μπορείς να βλέπεις με εναν άνθρωπο μια αλλη οπτική γωνία είναι όμορφο πραγμα.

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 03:55, 03-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αεράτος
Δεν παίζει ενδεχόμενο αληθινής φιλίας ανάμεσα στα δύο φύλα... Μόνο οι γκέι έχουνε αληθινές φιλίες με τα κορίτσια... Με τα κορίτσια δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, ούτε αυτές με μας... Σε επίπεδο φιλίας πάντα... Σε επίπεδο σχέσεων και σεξ υπάρχουν ωραία πράγματα...
έχω 6 χρόνια κολλητή ..οπότε συγγνώμη αλλα παίζει και πολύ εύκολα!
Σε τέτοια ζητήματα δεν υπάρχει το δεν μπορώ, αλλά το δεν θέλω!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 04:04, 03-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Σκέφτομαι το εξής.
Όταν η φιλία καταλήξει σε σχέση τότε δεν ήταν πραγματική φιλία από την αρχή. Όχι με την κακή έννοια. Απλά ο άντρας από την αρχή σε έβλεπε για σχέση αλλά ήθελε να σε μάθει καλύτερα? το ξεκίνησε σκόπιμα φιλικά? δεν ξέρω. Πάντως από την αρχή σε γούσταρε.
Για πολύ απλά πιστεύω ότι
Άπαξ κι ο άντρας σε δεν σαν φίλη ε ΤΕΛΕΙΩΣΕ. Σε έχει friendzoned.
Γιατί πιάνεις μόνο τους άνδρες; Και σε εμάς το ίδιο δεν ισχύει;

Γνωρίζεις κάποιον και ξεκινάτε να κάνετε παρέα. Αν τον δεις ΜΟΝΟ φιλικά, που σημαίνει όπως ειπώθηκε παραπάνω πως δε σε ελκύει για χ,ψ λόγους (που δεν έχουν να κάνουν μόνο με εμφάνιση παρεμπιπτόντως), είναι επίσημα στη friendzone. Αν σου κάνει το μαγικό κλικ, έχει τελειώσει το πράγμα.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν σκοπιμότητες, δεν το νομίζω πάντως. Απλώς έτσι δουλεύουν τα πράγματα. Ακόμη αν βρεις κάποιον να σου αρέσει εμφανισιακά, δε θες να τον γνωρίσεις; Αν τελικά κάνετε σχέση, δε θα είστε και φίλοι; Μερικά σύνολα είναι κοινά όπως έχει αποτυπωθεί και παραστατικά σε προηγούμενο post.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 21:43, 03-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
έχω 6 χρόνια κολλητή ..οπότε συγγνώμη αλλα παίζει και πολύ εύκολα!
Σε τέτοια ζητήματα δεν υπάρχει το δεν μπορώ, αλλά το δεν θέλω!
Υπάρχει το 'δεν θέλω' αλλά υπάρχει και το 'δεν με έλκει ο άλλος/η ερωτικά κι ας είναι και γαμώ τα φιλαράκια!'
Άλλο φιλία, άλλο έρωτας: απλά και ξεκάθαρα.

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 22:31, 03-06-12:

Εγω εχω απο την μια, μια κολλητη 10 χρονια που ειναι κουκλαρα αλλα την αγαπαω τοσο και θελω να ειναι κοντα μου μονο ως φιλη!! Απο την αλλη εχω 2-3 φιλες εδω και 5-6 χρονια και εχουμε κανει κατι πολλες φορες στο χαλαρο ειδικα με την μια!! Αλλο φιλια,αλλο αγαπη,αλλο ελξη

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:36, 04-06-12:

καλα μερικες φορες ομως πιστευω οτι η ελξη σε οδηγει σε σχεση , ειναι νομιζω αυτο που λεμε σου κανει κλικ (και ειχε τυχει σε φιλη μου να μην ξεκινησει απο την αρχη ως κλικ)

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 20:54, 04-06-12:

Κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ των 2 φύλων.. Έχω κολλητό και πραγματικά ποτέ δεν θα μπορούσα να τον δω αλλιώς νιώθω για αυτόν πραγματικά αγνά συναισθήματα κι είμαι ευτυχισμένη που τον έχω δίπλα μου έτσι...

Παράθεση

MONTA (Chris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MONTA
Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O MONTA Η ζωη ειναι μια τεραστια πλακα... έγραψε στις 22:04, 04-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από ~~~Melania~~~
Κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ των 2 φύλων.. Έχω κολλητό και πραγματικά ποτέ δεν θα μπορούσα να τον δω αλλιώς νιώθω για αυτόν πραγματικά αγνά συναισθήματα κι είμαι ευτυχισμένη που τον έχω δίπλα μου έτσι...
Αυτος τι μπορει να σκεφτεται ομως;;;Ασε που εισαι ακομη 14........θα πας 16-17 και θα καταλαβεις.
Η αποψη μου ειναι οτι δεν υπαρχει φιλια.Για αυτο και δεν εχω πολλες φιλες,αλλα και με αυτες τις λιγες θα'θελα να κανω κατι μαζι τους.
αρα......

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 23:05, 04-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από MONTA
Αυτος τι μπορει να σκεφτεται ομως;;;Ασε που εισαι ακομη 14........θα πας 16-17 και θα καταλαβεις.
Η αποψη μου ειναι οτι δεν υπαρχει φιλια.Για αυτο και δεν εχω πολλες φιλες,αλλα και με αυτες τις λιγες θα'θελα να κανω κατι μαζι τους.
αρα......
Αναλογα τον χαρακτηρα !!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους