Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,015 μέλη και 2,415,625 μηνύματα σε 75,314 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 609 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 452)
Ναι
286
63,27%
Όχι
166
36,73%

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 00:28, 20-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Σορρυ Καλυψω μου, αλλα τετοιου ειδους πειραγματακια, εαν καποιος δεν αισθανεται μια καποια ελξη, δεν κανει...
Μην εθελοτυφλουμε και λεμε ο,τι μας βολευει και θελουμε.....Με λιγα λογια, φιλικο πειραγμα δεν ειναι....φλερτακι ειναι σιγουρα...Ποίας εκτασης? Εξαρταται απο το τι λεγεται και με τι συχνοτητα....
(Και δεν αναφερομαι σε εκφρασεις που καποιος χρησιμοποιει παντα και παντου και μπορει να εχουν ενα αρωμα παιχνιδιαρικου τροπου....)

Οχι ...το ενα δεν αναιρει το αλλο...αλλα αυτος που ειναι σκετο φιλος πειραγματακια που υποδηλωνουν φλερτακι, δεν κανει....
Μην μπερδεψουμε και τα μπουτια μας....
Ναι κι εγώ αυτής της άποψης είμαι... Αλλά πάλι, αρχίζει άλλο θέμα- το πώς σταματάς τον άλλο χωρίς να χαλάσεις κάτι από τη φιλία ή την όποια τέλος πάντων σχέση υπάρχει. Φαύλος κύκλος!

Συμφωνώ πάντως απόλυτα στο ότι τα όρια βρίσκονται εκεί ακριβώς που κάποιος αρχίζει να νιώθει άβολα._
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SustaineD

Νεοφερμένος

Ο SustaineD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O SustaineD έγραψε: στις 00:51, 20-08-08:

Σκέφτομαι. Σκέφτομαι πολύ. Από μικρό παιδί το έκανα.
Και, δεν ξέρω γιατί, πολλές φορές έχω την αίσθηση ότι τις σκέψεις μου είναι σαν να τις μιλάω. Σαν να τις ακούνε.
Αλλά μετά κάποιος λέει κάτι, κάνει κάτι και συνειδητοποιώ ότι δεν έχει καταλάβει τίποτα.
Γιατί δεν το έλεγα. Το σκεφτόμουν.
Και να πω την αλήθεια; Αυτά που λέω δεν έχουν πάντα αντίκρισμα στην σκέψη μου. Όχι ολοκληρωτικά εννοώ. Συνήθως είναι απομονωμένα κομμάτια που αφήνω να δουν το φως, έτσι, λες, για να ξορκίσουν τα υπόλοιπα. Tα κρυμμένα.

Και τελικά ποιος άνθρωπος είμαι;

Αυτός που σκέφτομαι, ή αυτός που δείχνω;

Έτσι κι αλλιώς, ο καθένας με βλέπει διαφορετικά.
Και όλοι έχουν άποψη. Για το τι είμαι, ποιος είμαι. Και να σου έρχεται και το ξεστομίζει με ευκολία και λέει "είσαι αυτό, είσαι εκείνο".
Μα πως είσαι τόσο σίγουρος; Και στην τελική, ποιος σε ρώτησε;

Κι ύστερα, είναι αυτοί που με καταλαβαίνουν πραγματικά, με τη μία. Έτσι, χωρίς λόγια, χωρίς εξήγηση.
Κι αυτοί δε λένε. Κοιτάζουν. Κοιτάζουν, και βλέπεις θαρρείς μέσα από τα μάτια όλα αυτά που κατάλαβαν και κατάλαβες κι εσύ, κι είναι πραγματικά έτσι. Απλά.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 04:55, 20-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από SustaineD
Σκέφτομαι. Σκέφτομαι πολύ. Από μικρό παιδί το έκανα.
Και, δεν ξέρω γιατί, πολλές φορές έχω την αίσθηση ότι τις σκέψεις μου είναι σαν να τις μιλάω. Σαν να τις ακούνε.
Αλλά μετά κάποιος λέει κάτι, κάνει κάτι και συνειδητοποιώ ότι δεν έχει καταλάβει τίποτα.
Γιατί δεν το έλεγα. Το σκεφτόμουν.
Ακριβως αυτο..οι αλλοι δε θα μυρισουν τα νυχια τους...θα καταλαβουν αυτο που τους δειχνεις και οχι αυτο που εχεις στο μυαλο σου και ποτε δεν εξεφρασες...

Και να πω την αλήθεια; Αυτά που λέω δεν έχουν πάντα αντίκρισμα στην σκέψη μου. Όχι ολοκληρωτικά εννοώ. Συνήθως είναι απομονωμένα κομμάτια που αφήνω να δουν το φως, έτσι, λες, για να ξορκίσουν τα υπόλοιπα. Tα κρυμμένα.
Ναι αλλα αυτο ειναι καθαρα δικη σου επιλογη και συνεπως μια λαθος κινηση...

Και στις δυο περιπτωσεις εισαι εσυ...αυτο δε χωρα καμμια αμφιβολια..Το θεμα ειναι για ποιο λογο δε δειχνεις αυτο που σκεφτεσαι...Και αυτο ειναι κατι που μονο εσυ μπορεις να διορθωσεις, μονο εαν πραγματικα το θες...

Και όλοι έχουν άποψη. Για το τι είμαι, ποιος είμαι. Και να σου έρχεται και το ξεστομίζει με ευκολία και λέει "είσαι αυτό, είσαι εκείνο".
Ο καθενας σε βλεπει με τη δικη του ματια και συνηθως βασει του τι εσυ του εχεις δειξει...Δειξε του αυτο που σκεφτεσαι τοτε....

Κι ύστερα, είναι αυτοί που με καταλαβαίνουν πραγματικά, με τη μία. Έτσι, χωρίς λόγια, χωρίς εξήγηση.
Κι αυτοί δε λένε. Κοιτάζουν. Κοιτάζουν, και βλέπεις θαρρείς μέσα από τα μάτια όλα αυτά που κατάλαβαν και κατάλαβες κι εσύ, κι είναι πραγματικά έτσι. Απλά.
Αυτο ειναι το ιδανικο....και κατι που συμβαινει οταν σε ξερει ο αλλος πολυ καλα..σε εχει δει ετσι..σε εχει δει αλλιως και μετα αρκει ενα σου βλεμμα για να σε καταλαβει....
Και οχι δεν ειναι τοσο απλα...Ο ανθρωπος ειναι πολυπλοκος και ο καθενας απο εμας μοναδικος...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SustaineD

Νεοφερμένος

Ο SustaineD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O SustaineD έγραψε: στις 14:07, 20-08-08:

Όχι μόνο είναι απλά τα πράγματα ,αλλά εμείς οι ίδιοι είμαστε που τα κάνουμε δύσκολα.Οι λόγοι είναι πολλοί και ποικίλουν από άνθρωπο σε άνθρωπο - απο ιδιοσυγκρασία σε ιδιοσυγκρασία.
Πραγματικά θα γούσταρα τώρα να κάτσω να γράψω κι άλλα (και ακόμα περισσότερα ) δυστυχώς όμως (για το στέκι) και ευτυχώς (για μένα) οι διακοπές μου συνεπάγονται και αποχώρηση απο το L.A
(λεκανοπέδιο αττικής ) .Θα ήθελα να κλείσω λέγοντας ότι , όταν γνωρίζουμε ένα άτομο σχηματίζουμε ενδόμυχα θετική ή αρνητική άποψη για το άτομο σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα.Που θέλω να καταλήξω ? Αν γουστάρεις κάποιον-α αυτό συνήθως το ξέρεις σχεδόν από την πρώτη στιγμή....

Υ.Γ. Υπάρχουν και εξαιρέσεις εννοείται ,αλλά μήπως και οι εξαιρέσεις δεν υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα ?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 14:42, 20-08-08:

Το οτι ο καθενας θα σε βλεπει διαφορετικά, δε πρεπει να αποτελει δικαιολογια για να μην προσπαθεις να ταυτιζεις το τι εισαι με τι δειχνεις. Μονο τοτε θα εισαι ησυχος και ο εαυτος σου. Και ετσι θα μπορεις να αξιολογεις και τι γνωμη των αλλων, αφου θα βασιζεται σε σωστα δεδομενα που τους μεταδιδεις.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 14:53, 20-08-08:

Θα ήθελα να κλείσω λέγοντας ότι , όταν γνωρίζουμε ένα άτομο σχηματίζουμε ενδόμυχα θετική ή αρνητική άποψη για το άτομο σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα.Που θέλω να καταλήξω ? Αν γουστάρεις κάποιον-α αυτό συνήθως το ξέρεις σχεδόν από την πρώτη στιγμή....
Τώρα μπαίνεις σε άλλα χωράφια... Γιατί σκέψου, η εντύπωση που μας δίνει κάποιος που έχουμε μόλις γνωρίσει, πώς διαμορφώνεται; Αποφασίζουμε ότι τον "συμπαθούμε" ας πούμε επειδή έκανε κάτι που μας άρεσε (μας κοίταξε με έναν τρόπο φιλικό, χαμογέλασε, είπε ένα αστείο που έτυχε να συμπέσει με το είδος των αστείων που συνηθίζουμε να λέμε κ.ο.κ.)- και του φερόμαστε φιλικά επομένως κι εκείνος νιώθει πιο ευχάριστα μαζί μας. Όταν αντιπαθήσουμε κάποιον με το που τον δούμε, πάλι κάτι έκανε, κάτι που δεν μας άρεσε. Όλα αυτά γίνονται both ways, χωρίς να μπορώ να πω συγκεκριμένα από ποιον γίνεται η αρχή. Πάντως έχω την αίσθηση ότι έτσι "δουλεύει". Δηλαδή τα αισθήματα συνήθως είναι αμοιβαία (για την πρώτη εντύπωση μιλάω, μην παρεξηγηθώ και με κυνηγάτε μετά ).

Επίσης διαφωνώ εν μέρει με αυτό που λες. Άλλο να σου αρέσει κάποιος εμφανισιακά, και άλλο, τελείως διαφορετικό το να τον γουστάρεις. Βέβαια αν σου αρέσει το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή, αλλά μπορείς να γνωρίσεις άλλους 50 που επίσης να σου αρέσουν εμφανισιακά και γενικώς, με το που θα τους γνωρίσεις- τους γουστάρεις όλους;

Νομίζω ότι για να πεις "Γουστάρω κάποιον", παίρνει περισσότερο από μία στιγμή...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 15:37, 20-08-08:

Θα ήθελα να κλείσω λέγοντας ότι , όταν γνωρίζουμε ένα άτομο σχηματίζουμε ενδόμυχα θετική ή αρνητική άποψη για το άτομο σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα.Που θέλω να καταλήξω ? Αν γουστάρεις κάποιον-α αυτό συνήθως το ξέρεις σχεδόν από την πρώτη στιγμή....
Aλλο "σχηματιζεις μια γρηγορη προχειρη πρωτη εντυπωση" , και άλλο το "χμ, οντως τον γουσταρω" . Το 2ο ειναι πιο μελετημενο, πιο δοκιμασμενο. Μερικες φορες επιβεβαιωνεται η αρχικη "ξινιλα"/"συμπαθεια", άλλες οχι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 18:48, 20-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Τ

Επίσης διαφωνώ εν μέρει με αυτό που λες. Άλλο να σου αρέσει κάποιος εμφανισιακά, και άλλο, τελείως διαφορετικό το να τον γουστάρεις. Βέβαια αν σου αρέσει το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή, αλλά μπορείς να γνωρίσεις άλλους 50 που επίσης να σου αρέσουν εμφανισιακά και γενικώς, με το που θα τους γνωρίσεις- τους γουστάρεις όλους;

Νομίζω ότι για να πεις "Γουστάρω κάποιον", παίρνει περισσότερο από μία στιγμή...
Νομιζω οτι χρησιμοποιησε τη λεξη "γουσταρω" με τη γενικοτερη εννοια αυτης και οχι με την ερωτικη ελξη...(Λες να κανω λαθος?! Ή μηπως ηδη λετε το ιδιο πραγμα και εγω παρερμηνευσα?!)
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 18:54, 20-08-08:

Όχι μόνο είναι απλά τα πράγματα ,αλλά εμείς οι ίδιοι είμαστε που τα κάνουμε δύσκολα.Οι λόγοι είναι πολλοί και ποικίλουν από άνθρωπο σε άνθρωπο - απο ιδιοσυγκρασία σε ιδιοσυγκρασία.
Ακριβως γιατι ειμαστε διαφορετικοι και καθενας απο εμας χαρακτηριζεται απο τη μοναδικοτητα που τον διακρινει, ειναι και δυσκολα και οχι τοσο απλα, οσο εσυ θεωρεις....

Υ.Γ. Υπάρχουν και εξαιρέσεις εννοείται ,αλλά μήπως και οι εξαιρέσεις δεν υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα ?
Και γιατι θεωρεις οτι αυτο ειναι ο κανονας? Και οχι η εξαιρεση? Γιατι δλδ πιστευεις οτι η πλειοψηφια των ατομων γνωριζει σχεδον απο την πρωτη στιγμη, εαν γουσταρουν αυτον που εχουν απεναντι τους ή οχι?
Γιατι εγω στην καθημερινοτητα μου εχω παρατηρησει οτι πιο συχνο ειναι το ακριβως αντιθετο...
Οπως λεει και ο Λορυ, εχεις διαβασει κατι, καποια ερευνα ή κατι παρομοιο...? Που το στηριζεις? Απλα σε προσωπικη σου εμπειρια..? (ε ναι, δειχνω να ειμαι ολο αποριες, που ουσιαστικα ειναι μια)
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 23:07, 20-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Νομιζω οτι χρησιμοποιησε τη λεξη "γουσταρω" με τη γενικοτερη εννοια αυτης και οχι με την ερωτικη ελξη...(Λες να κανω λαθος?! Ή μηπως ηδη λετε το ιδιο πραγμα και εγω παρερμηνευσα?!)
Ναι, ουτε γω την εννοω με το ερωτικο στοιχειο. Γουσταρω σαν ανθρωπο. Τον παω, που ελεγε και ο Χριστοδουλος.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SustaineD

Νεοφερμένος

O SustaineD έγραψε: στις 22:54, 21-08-08:

Παρακολούθησα την κουβεντούλα ,παρά του γεγονότος ότι βρίσκομαι σε διακοπές.....
Aκόμα και στην άκρη της Ελλάδας πλέον βρίσκεις internet.Μοναδική τεχνολογική πρόοδος θα συμπλήρωνα ....
Όπως και να έχει ,συμφωνώ και εγώ μ'αυτά που έχετε γράψει όλοι ,σε τελική ανάλυση την άποψη μας παραθέτουμε.
Δεν είμαι ειδικός, για να απαντήσω σε μια φίλη πιο πάνω που ρωτούσε , ούτε και θυμάμαι να έχω μελετήσει κάποια έρευνα που να ασχολείται με το εν λόγω θέμα.Την γνώμη μου παρέθεσα και τίποτα παραπάνω.

Υ.Γ. Καλές διακοπές για όσους είναι τυχεροί και πήραν την άδεια για μετά το 15αύγουστο
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 18:26, 30-08-08:

Πιστευω ΄΄οτι μπορει να υπαρξει φιλια ,αλλα ποτε ίδια με αυτη μεταξυ του ίδιου φύλου...Είναι ένα διαφορετικο έιδος σχεσης-φιλιας(και πολυτιμο αν υπαρξει...)...Ποτε δεν θα μιλησεις ακριβως στο άλλο φυλο-φιλο όπως στο ίδιο φυλο-φιλο...Δεν υπαρχει ίδια καταννοηση απο τα δυο φυλα για τα ίδια πραγματα...Αλλιως θα σε καταλαβει ένας άνδρας αλλιως μια γυναικα...Άλλα θα παρεις απο τον ένα άλλα απο τον άλλον..
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:44, 30-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Πιστευω ΄΄οτι μπορει να υπαρξει φιλια ,αλλα ποτε ίδια με αυτη μεταξυ του ίδιου φύλου...Είναι ένα διαφορετικο έιδος σχεσης-φιλιας(και πολυτιμο αν υπαρξει...)...Ποτε δεν θα μιλησεις ακριβως στο άλλο φυλο-φιλο όπως στο ίδιο φυλο-φιλο...Δεν υπαρχει ίδια καταννοηση απο τα δυο φυλα για τα ίδια πραγματα...Αλλιως θα σε καταλαβει ένας άνδρας αλλιως μια γυναικα...Άλλα θα παρεις απο τον ένα άλλα απο τον άλλον..
Δλδ υπαρχουν πολλα ειδη φιλιας? Γιατι εγω ξερω μονο ενα...
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 21:23, 30-08-08:

Υπαρχουν πολλα είδη σχεσεων(μητρικη,ερωτικη,φιλικη και όλα τα ενδιαμεσα αυτων..)....Οι σχεσεις δεν είναι ασπρο μαυρο,είναι φασμα...Τα αυτονοητα λεω.....Δεν θα μιλησεις το ίδιο για όλα τα θεματα στη φιλη και στο φιλο σου...

Δλδ υπαρχουν πολλα ειδη φιλιας? Γιατι εγω ξερω μονο ενα...
Γιαυτο είναι τα forum ,για να μαθαινουμε καινουρια πραγματα...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 21:49, 30-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Υπαρχουν πολλα είδη σχεσεων(μητρικη,ερωτικη,φιλικη και όλα τα ενδιαμεσα αυτων..)....Οι σχεσεις δεν είναι ασπρο μαυρο,είναι φασμα...Τα αυτονοητα λεω.....Δεν θα μιλησεις το ίδιο για όλα τα θεματα στη φιλη και στο φιλο σου...

Γιαυτο είναι τα forum ,για να μαθαινουμε καινουρια πραγματα...
Εγω καλο μου, δε μιλησα για τα ειδη των διαπροσωπικων σχεσεων που υπαρχουν...
Συνεπως κατι αλλο ρωτησα και αφορουσε καθαρα για τα ειδη φιλιας που εσυ πιστευεις πως υπαρχουν...
Σορρυ, αλλα για μενα μια φιλια υπαρχει με ολη τη σημασια της λεξης και αυτη δεν εχει να κανει με το φυλο του ατομου σε καμμια περιπτωση...
Εκτος εαν αναφερεσαι σε πολυ στενη φιλια τα λεγομενα κολλητιλικια, τη "φιλια" οπου απλα κανεις παρεα χωρις ιδιαιτερους συναισθηματισμους και τη σχεση που εχεις με τους λεγομενους γνωστους και διατηρεις τυπικες σχεσεις.....Οποτε και ετσι διαχωριζεις τα "ειδη φιλιας"...
Αλλα εαν καταλαβα σωστα, για αλλα ειδη φιλιας μιλησες, οπου αυτα εχουν να κανουν με το φυλο του ατομου που συναναστρεφεσαι...
Παράθεση

pion

Νεοφερμένος

H pion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H pion έγραψε: στις 22:30, 30-08-08:

Η δικη μου γνωμη ειναι οτι δεν μπορει ευκολα να υπαρξει φιλια γυναικα -αντρα!το "οχι" δεν μπορω να το πω απολυτα .
Στο πισω μερος του μυαλου μπορει να ελοχευει κατι αλλο !οχι παντα προσδιορισμενα ,
μας αρεσει ο αλλος ,ειτε εχει να κανει με τον τροπο που μιλα , με την σκεψη του ,την εμφανιση του ,την δουλεια του ,την επαφη του ποσο" κοντα" ερχομαστε . Το σιγουρο ειναι οτι κατι μας γοητευει πανω του-της και οπως και σε ολες τι σχεσεις αλλωστε.

Απο την αλλη πλευρα αν ξεκαθαρισεις το ερωτικο κομματι της φιλιας, ενας αντρας μπορει να ειναι φοβερος φιλος και μαλιστα αληθινος!!
αν και νομιζω οτι στις φασεις που βλεπεις ενα φιλο με αλλο ματι ειναι οταν εισαι στα συναισθηματικα σου θεματα λιγο "χαμενος"
.
Κοριτσια καλο ειναι να μην μπερδευουμε παντος την γραβατα με το σωβρακο.......
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 23:59, 30-08-08:

Ένα κοριτσι μπορει να μιλησει σε ένα κοριτσι για ερωτικα θεματα πχ το ίδιο που θα πει σε ένα αγορι "φίλο?"Εγω με το φιλο μου θα βριστω ,θα παιξω ξυλο ,καρπαζιες και μετα θα δωσουμε τα χερια,θα μιλησουμε για γυναικες κλπ...Αυτα δεν θα τα δεχοτανποτε μια "φίλη"...Ο απολυτα πραγματικα κολλητος φιλος ειδικα για τους άντρες(γιατι για τις γυναικες δεν ξερουν ούτε οι ίδιες αν υπαρχει φιλια μεταξύ τους)είναι κατι μοναδικο,είναι το ένστικτο της αγελης ίσως του αρσενικου..Έχει αρκετα διαφορετικα χαρακτηριστικα..Στο φιλο σου δηλαδη θα πεις όλα τα μυστικα και τις πικαντικες αλλα και βαθια προσωπικες συναισθηματικες συζητησεις πχ για τα ερωτικα ,που θα ελεγες με τις φιλες σου(εκτος αν εννοεις "φιλεναδα"γκει,τοτε ο άνδρας μπορει να γινει "κολλητη" της γυναικαςΑν είναι ασφαιρος)?Ας κοψουμε την υποκρισια...
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 00:05, 31-08-08:

καλο ειναι να μην μπερδευουμε παντος την γραβατα με το σωβρακο

λολ
το 'ξερα πως δεν γελάγανε μόνον με το άσχημο δέσιμο στο λαιμό μου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:06, 31-08-08:

Εγώ πάντως όποτε έχω μιλήσει σε φίλο μου για τέτοια θέματα, εξίσου άνετα νιώθω με το να μιλάω σε γυναίκα.
Ίσως έχει να κάνει με το τι γνώμη έχεις για τις γυναίκες, αν θεωρείς ότι είναι λεπτεπίλεπτα κρίνα που προσβάλλονται με το παραμικρό, προφανώς και δεν θα μπορείς να συζητήσεις μαζί τους, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι βλέπεις και την πραγματικότητα όπως είναι.
Επίσης δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες, άλλες είναι όντως "λεπτεπίπλεπτα κρίνα", άλλες όχι και τόσο. Το θεωρώ ισοπεδωτικό να λες ότι δεν μπορείς να έχεις φιλία με γυναίκα, διότι υπονοεί ότι τις θεωρείς όλες ίδιες πάνω κάτω. That's sad.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:16, 31-08-08:

Δεν υπαρχει απολυτη απαντηση, αλλα αν υπηρχε αυτη θα ηταν "οχι".
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος