Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,213 μηνύματα σε 74,659 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 447)
Ναι
282
63,09%
Όχι
165
36,91%

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 16:51, 25-09-13:

υπάρχει μια χαρά.. μπορεί να συμβεί να βγει και το ερωτικό μια - δυο φορές στη ζωή του καθενός, αλλά οκ αυτό είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Εγώ δεν βλέπω ερωτικά κανέναν φίλο μου ούτε πιο κοντινό , ούτε σε στυλ παρέας και είμαι σίγουρη πως το ίδιο ισχύει και από τη δική τους πλευρά. Νομίζω είναι λίγο αφελές να πιστεύουμε ότι οι φίλοι του αντίθετου φύλου καταβάθος μας γουστάρουν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tabby : 25-09-13 στις 16:51. Αιτία: ορθογραφικό λάθος!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 17:30, 25-09-13:

Φυσικα και υπαρχει, και ειμαι καθετη σε αυτο καθως οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι αντρες και ο κολλητος κολλητος μου επισης. Τωρα αν υπαρχουν καποιοι αντρες που δε μπορουν να δουν γυναικα φιλικα ε τι να πω...σιγουρα δεν ειναι στη παρεα μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Έλεν Τσέρι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Έλεν Τσέρι
H Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Έλεν Τσέρι The devil's shoe έγραψε στις 19:21, 28-09-13:

Μέχρι να μάθω ότι οι 2 κολλητοί μου με γούσταραν και ο τρίτος ήταν γκέι, πίστευα πως υπάρχει. Εγγυημένα και με βάση επιστημονικές παρατηρήσεις : P λέω πως δεν υπάρχει πλέον. Κι όχι γιατί οι γυναίκες δε μπορούν να κάνουν φίλους από το άλλο φύλο. Αλλά γιατί οι άνδρες βλέπουν τις γυναίκες ως πιθανότητες και ως αντικείμενα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 20:13, 28-09-13:

Φυσικά και υπάρχει και κάποιες φορές είναι και καλύτερα τα κορίτσια από τα αγόρια γιατί είναι πιο ώριμα,εμένα η παρέα μου που βρίσκομαι πιο πολύ είναι αντρική,αλλά έχω και γυναικεία παρέα,άσε που σε μια γυναικεία παρέα μαθαίνεις παραπάνω πράγματα για τα κορίτσια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimpaokara : 28-09-13 στις 20:45.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nina-nana

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nina-nana
H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε στις 10:38, 29-09-13:

Έχεις πιάσει το νόημα, Δημήτρη

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:23, 29-09-13:

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει και όταν εξελιχθεί και σε σχέση, γίνεται ακόμα καλύτερη. Ειδικά αν πρόκειται για παιδική φιλία, πολύ πιο ωραία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 29-09-13 στις 13:31. Αιτία: ασήμαντη.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Thoba19
Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 13:38, 29-09-13:

Φυσικα και μπορει να υπαρξει ομως αν παει σε σχεση δεν μπορει να παει πισω .

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 13:43, 29-09-13:

Εμμ... σπάνια. Μέχρι το σημείο που ο ένας απ'τους δύο θα νιώσει παραπάνω αισθήματα για τον άλλο, ναι μάλλον υπάρχει. Εκτός βέβαια αν ο λόγος που δημιουργήθηκε η φιλία ήταν διότι ένας εκ των δύο συμμετεχόντων το έκανε για να πλησιάσει τον άλλον. Ακούγεται πολύ απρόσωπο έτσι όπως το λέω αλλά γενικά φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 13:57, 29-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει και όταν εξελιχθεί και σε σχέση, γίνεται ακόμα καλύτερη.
Γιατί καλά και ντε εξελίσσεται σε σχέση; Δεν μπορεί να μείνει φιλία;

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,540 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 14:03, 29-09-13:

oxι.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:10, 29-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Γιατί καλά και ντε εξελίσσεται σε σχέση; Δεν μπορεί να μείνει φιλία;
1) Μια φιλία γίνεται πολύ όμορφη σχέση.
2) Όταν γίνεται σχέση, παραμένει και η φιλία.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 14:19, 29-09-13:

ναι ωραία αυτά που λες, αλλά δε νομίζω ότι πάντα συμβαίνει έτσι. Η σχέση δηλαδή είναι μονόδρομος;
Φιλία χωρίς σχέση δεν παίζει κατά τη γνώμη σου;

Παράθεση

Μαξέντιος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαξέντιος
Ο Μαξέντιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Μαξέντιος Ι έγραψε στις 12:36, 24-10-13:

Δεν υπάρχει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας.
Τουλάχιστον όχι με την έννοια του "κολλητού", οπως αυτή προσδιορίζεται μεταξύ ανδρών.
Φωτιά με τα άχυρα, δεν γίνεται.

Θα υπάρχει πάντα το ερωτικό στοιχείο.
Και είτε θα προϋπάρχει ερωτικη συντροφική σχέση, η οποια θα λήξει και θα μετεξελιχθεί σε φιλία, είτε θα υπάρξει φιλία, η οποια κάποια στιγμή θα γίνει ερωτικη σχέση, η θα εκφράσει την έλξη του ο ενας στον αλλο, μονομερώς ξερω γω.

Τα "οι καλυτεροι φιλοι μου ειναι αντρες", απο γυναικες, "οι καλυτερες φιλες μου ειναι γυναίκες" απο άντρες, προσωπικά τα ακουω βερεσε.

Αλλα οκ,επειδη δεν θελω να ειμαι απολυτος, μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις.
Που επιβεβαιωνουν τον κανονα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,875 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 13:48, 24-10-13:

Δεν υπαρχει φιλια. Οταν ειναι πολυ κοντα τα δυο φυλα, καποια στιγμη θα παιξει ερωτικο ενδιαφερον ειτε απο τη μια πλευρα ειτε απο την αλλη. Ενας αντρας και μια γυναικα καποτε μπορει να δουν ερωτικα ο ενας τον αλλο, δυο φιλοι ποτε...

Εκτος αν εσεις βαζετε την πιθανοτητα να τα φτιαξετε με τους φιλους σας οποτε παω πασο...

Αλλο βεβαια δν υπαρχει φιλια ή μαλλον κολλητιλικι, αλλο δν εχεις σχεσεις με γυναικες. Απλα ειστε γνωστοι, οχι φιλοι με την εννοια που εισαι με τους αντρες φιλους σου.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 15:50, 12-11-13:

Υπάρχει φιλία συμφωνώ....
Ίσως δεν είναι ακριβώς όπως οι φιλίες μεταξύ ανδρών αλλά σίγουρα είναι φιλία!Γιατί πρέπει ντε και καλά να ερωτευτεί ο ένας τον άλλον?Ίσως συμβαίνει κάποιες φορές,αλλά νομίζω ότι δεν ξεκινάνε ποτέ από φιλία τέτοιες καταστάσεις ...δηλαδή τι εννοώ?Πολύ απλά αν δύο φίλοι διαφορετικού φύλου ερωτευτούν σημαίνει ότι δεν υπήρχε ποτέ φιλία μεταξύ τους ... ο ένας εξ αρχής ένιωθε κάτι για τον άλλον...

Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 16:15, 12-11-13:

Φυσικά και υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών. Και κολλητηλίκια και απ' όλα. Απλώς δεν πρέπει να υπάρχει εξαρχής ερωτικό ενδιαφέρον. Αν υπάρχει, τότε είναι λιγάκι δύσκολο να στεριώσει φιλία. Αν και προσωπικά μου έχει τύχει να γίνω καλός φίλος με μια κοπελιά που με πίτιασε κανονικότατα.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:35, 11-01-14:

Νομίζω υπάρχει μεγάλη πιθανότητα από τη φιλία να αρχίσει ο ένας να νιώθει κάτι παραπάνω.. Όχι απαραίτητα και οι δύο ώστε να εξελιχθεί η φιλία σε σχέση. Αλλά γενικά μπορεί να υπάρχει φιλία άντρα και γυναίκας πιστεύω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 13:54, 12-01-14:

κανω παρεα κυριως με αγορια και οταν διαβαζω αυτα τα δεν γινεται και δεν υπαρχει κτλ νιωθω σαν να ειμαι απο αλλο πλανητη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CiNeFiL : 12-01-14 στις 14:03.
Παράθεση

VeeM (Βασιλικη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη VeeM
H Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H VeeM έγραψε στις 15:34, 12-01-14:

Ειμαι μελος μιας παρεας που ειμαι το μοναδικο κοριτσι. Και νομιζα πως μπορουσε να υπαρξει φιλια μεχρι που μου την επεσε ο ενας απο αυτους και εχασα την ιδεα αυτη. Και δυστυχως ολο αυτο με εκανε και πιο επιφυλακτικη με τα υπολοιπα αγορια της παρεας και δεν ειναι ολα οπως τα εβλεπα πριν πλεον.

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 15:58, 12-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
κανω παρεα κυριως με αγορια και οταν διαβαζω αυτα τα δεν γινεται και δεν υπαρχει κτλ νιωθω σαν να ειμαι απο αλλο πλανητη
Απο αλλο πλανητη δεν εισαι. Εσυ ετσι αισθανεσαι και τους βλεπεις σαν φιλους σου και μονο. Αυτοι ομως ξερεις σιγουρα οτι δεν σε βλεπουν διαφορετικα και απλα δεν στο εχουν πει; Εξαρταται βεβαια και απο το ποσο καιρο τους γνωριζεις. Ειναι σπανιο πιστευω να υπαρχει πραγματικη φιλια και να βλεπουν και τα 2 ατομα φιλικα ο ενας τον αλλο αλλα δεν ειναι και ανυπαρκτο. Απλα σιγουρα δεν ειναι ολοι που θεωρει καποια φιλους της που την βλεπουν και αυτοι με τον ιδιο τροπο

Παράθεση

BigTimeRush (Μαρκέλλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BigTimeRush
H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H BigTimeRush httr://bigtimerushgrekfc.weebly.com έγραψε στις 16:53, 20-03-14:

Θα σας πω την δική μου ιστορία:
Φέτος είμαι α γυμνασίου. Καινούριοι συμμαθητές και φίλοι, καινούριο σχολείο... Προσώπικα ήμουν τυχερή και στην τάξη μου είχα μόνο 6 καινούρια αιδιά, αγόρια όλα. Με όλα τα υπόλοιπα κορίτσια και αγόρια είμασταν μαζί από είμασταν μαζί από το δημοτικό. Μ΄σα λοιπόν σε αυτά τα καινούρια αγλόρια υπάρχει και ο Αλέξανδρος. Είναι ένα παιδί που από την πρώτη στιγμή το ξεχώρισα. Γίναμε κολλητοί, ταιριάζαμε σε πολλά πράγματα και μοιραζόμαστε όλα τα μυστικά μας. Μεταξύ μας υπάρχει κάτι που δεν το λες και ακριβώς σχέση. Πάντως είμαστε μαζί και τον αγαπώ και με αγαπάει. Ως εκέι όμως. Είμαστε πολύ μικροί για να προχωρήσουμε σε κάτι τέτοιο, που αν είναι να γίνει θα γίνει σε μεγαλύτερη τάξη. Πάντως πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει μια απλή φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας, δεν είναι πάντα απαραίτητο να αγαπηούν στο τέλος...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

apollo11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη apollo11
Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O apollo11 Nor do I want to, nor will I. έγραψε στις 22:14, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από BigTimeRush
Θα σας πω την δική μου ιστορία:
.
Να σε καλα μικρη μου.

Ρε σαν την παιδικη αθωοτητα δεν εχει.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apep

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Apep
Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Apep έγραψε στις 23:24, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική και ειλικρινής φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο?
Οι διαπροσωπικές ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύπλοκες, η μια δεν αποκλείει την άλλη και φυσικά δεν την υποστηρίζει κατ ανάγκη, βάσει φύλου του φίλου που τον χάνεις όπως πέφτει ένα...φύλλο!

Έλεος δηλαδή, ποιός σκέφτεται ακόμα ανάλογα με το τι υπάρχει ανάμεσα στα πόδια του;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apep : 20-03-14 στις 23:31.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 23:47, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από BigTimeRush
Είμαστε πολύ μικροί για να προχωρήσουμε σε κάτι τέτοιο, που αν είναι να γίνει θα γίνει σε μεγαλύτερη τάξη. Πάντως πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει μια απλή φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας, δεν είναι πάντα απαραίτητο να αγαπηούν στο τέλος...
Συμβαίνει όμως, ένα αγόρι και ένα κορίτσι που είναι μαζί από μικρά, κάποια στιγμή να ...μεγαλώσουν και....

Αρχική Δημοσίευση από Apep
Έλεος δηλαδή, ποιός σκέφτεται ακόμα ανάλογα με το τι υπάρχει ανάμεσα στα πόδια του;
Σχεδόν όλοι;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apep

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Apep
Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Apep έγραψε στις 23:58, 20-03-14:

Λες ε; H φύση τελικά πάντα βρίσκει τον τρόπο

Παράθεση

apollo11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη apollo11
Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O apollo11 Nor do I want to, nor will I. έγραψε στις 00:15, 21-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Apep
Λες ε; H φύση τελικά πάντα βρίσκει τον τρόπο
Bρισκει τροπο γιατι δεν εχει επιλογη.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,471 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 00:32, 21-03-14:

Φιλία ναι, υπάρχει. Με "εσσάνς" ερωτισμού(που μοιραία συνυπάρχει ανάμεσα σε διαφορετικά φύλα).
Εξαίρεση η περίπτωση που αφού έχουν ζήσει μεγάλο χρονικό διάστημα ως εραστές, χωρίζοντας κατόρθωσαν (πέρα από πάθη και... λάθη) να διατηρήσουν τη σχέση μεταλλάσσοντάς την σε αμιγώς φιλική.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 21:58, 21-03-14:

Υπερβολικά αισιόδοξο σενάριο αυτό που λες και αρκετά ευρωπαϊκό. Παρέες οι οποίες μετατρέπονται σε χτυποκάρδια στο μπέβερλι Χιλς είναι λίγο κατάντια γιατί συνήθως σε τέτοιες καταστάσεις γίνεται...όπως στο τραγούδι του Λουκιανού

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 16:48, 31-05-14:

γνωμη μου ειναι οτι δεν υπαρχει φιλια - κολλητιλικι μεταξυ ανδρα και γυναικας..
σιγουρα θα υπαρξει καποια στιγμη "σκιρτιμα" απο μια πλευρα..

εγω προσωπικα κανω παρεα με αγορια, και μοιραζομαι μαζι τους σκεψεις, συμβουλες και τελοσπαντων μιλαμε πολυ ανοιχτα.. θεωρω οτι ειμναι απαραιτητο καθως μπαινεις στον τροπο σκεψης του αντρικου φυλου απο πρωτο χερι και οχι απο περιοδικα-εφημεριδες-ειδα-διαβασα..
και εχω δει μεσα απο αυτο, πολλες φορες, ασπρο φως..

αυτο που θελω να πω ομως ειναι οτι, αλλο το κανω παρεα με καποιον και αλλο ειμαι φιλος-φιλος με καποιον..

δεν ειναι τυχαιο οτι οι "φιλιες" μεταξυ ανδρων και γυναικων καταληγουν στις πιο υγιεις σχεσεις! καθολου τυχαιο....
και οταν δε καταληξει σε σχεση, σιγουρα -κατ εμε- υπαρχει απωθημενο στο παρασκηνιο..
νομοι της φυσης ειναι αυτοι..

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 14:02, 29-08-14:

Θεωρώ πως μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 935 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 17:17, 03-12-14:

Πιστεύω πως ναι! Εγώ ας πούμε όσα αγόρια έχω φίλους, τόσα κορίτσια έχω ακόμα... γενικά είμαι άτομο που ΄΄προσαρμόζεται΄΄ ανάλογα με το ποιον κάνει παρέα... τέλος πάντων.. δεν νομίζω πως ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα δεν μπορεί να υπάρξει φιλία...

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 19:11, 03-12-14:

Βεβαιως και υπαρχει φιλια αρκει η γυναικα να μην ειναι βλεπισιμη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 22:15, 03-12-14:

θεωρω οτι μπορει να υπαρξει και μαλιστα πολυ δυσκολα χωρις να μπλεχτει και το ερωτικο κομματι.... αν γινει το τελευταιο... παει.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 22:45, 03-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από μαρινακι96
θεωρω οτι μπορει να υπαρξει και μαλιστα πολυ δυσκολα χωρις να μπλεχτει και το ερωτικο κομματι.... αν γινει το τελευταιο... παει.
Αν είναι αμοιβαίο, ποιο είναι τι κακό;

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 22:45, 03-12-14:

Πάντως κρίνοντας από τις απαντήσεις, οι πιο πολλές κοπέλες λένε ότι μπορεί να υπάρξει,και τα αγόρια ότι δεν μπορεί. Μάλλον εμείς το βλέπουμε λίγο διαφορετικά το θέμα

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 22:50, 03-12-14:

Nαι γιατι οι γυναικες δεν κοιτανε την εμφανιση, κοιτανε αλλα πραγματα, ενω ο αντρας δε μπορει να κανει παρεα κ να βλεπει το στηθος της αλλης γτ σκεφτεται αλλα πραγματα που δεν μπορουν ν αποτελεσουν βαση για φιλια.

Παράθεση

HonoreDeBalzac

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 14:50, 04-12-14:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

O aladdin έγραψε στις 15:56, 04-12-14:

Και λιγα λες! Το παιζουνε ολες καρβελας βιση! Ειμαι φιλη με τον πρωην και τα σχετικα...

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,471 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 21:10, 04-12-14:

Μπορεί να υπάρξει μόνο σε 2 περιπτώσεις: 'Η να έχουν μεγαλώσει μαζί από νήπια ή να έχει ήδη προηγηθεί ερωτική σχέση η οποία έχει κάνει τον κύκλο της, έχει οριστικά λήξει (εξαιρούνται οι "φαύλοι κύκλοι"), χωρίς να έχει αφήσει πίσω της "απωθημένα".
Σε κάθε άλλη περίπτωση, θα υπάρχει μόνιμα ένας υφέρπων ερωτισμός με όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.

Παράθεση

xzc213

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xzc213
Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O xzc213 έγραψε στις 03:03, 06-12-14:

δηλαδη οι αμφιφυλοφιλοι δεν κανουν ποτε φιλους. ζορι.

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,115 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 10:00, 06-12-14:

Eγώ πιστευω πως υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικα-ανδρα!Δεν ειναι απαραίτητο πάντα να οδηγηθεί σε κάτι ερωτικό!Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις που όντως μια φιλία καταλήγει σε κάτι ερωτικό.Χαρακτηριστικο παραδειγμα το εξής: Απέναντι από το σπίτι μου έμενε η -ας την πούμε- Ειρήνη η οποία είναι στην ίδια ηλικία με εμένα.Μεγαλώσαμε κυριολεκτικά μαζί.Δεν υπάρχει φωτογραφία απο την παιδικη μου ηλικια που να μην ήταν και αυτή μαζί!Κατα το γυμνάσιο,υπήρξε κάτι ερωτικό-και ισως ακομα υπαρχει-ανάμεσα μας αλλά δεν το παραδεχτηκε κανένας από τους 2.Και είναι κρίμα γιατί πριν 3 χρόνια,μετακόμισε με τους γονεις της στο Βέλγιο.Έκτοτε μιλάμε αραιά και που μέσω skype.Σαφώς αυτο δεν αντικαθιστά τις παλιες ωραιες στιγμές..

Παράθεση

sofia73

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sofia73
H sofia73 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H sofia73 έγραψε στις 22:25, 11-12-14:

Είμαι 41 χρονών κι από την πείρα μου, ή αν το θέλετε τα βιώματά μου, έχω καταλήξει ότι φιλία είναι δύσκολο να υπάρξει ακόμα και στο ίδιο φύλο. Ο άντρας συνήθως λειτουργεί όχι με τον εγκέφαλο αλλά...Αν η γυναίκα, όντως είναι λίγο ασχημούλα το πιθανότερο είναι, να μη συμβεί τίποτα. Στην αντίθετη περίπτωση πάντα περνάει από το μυαλό του, έστω και λίγο, το ερωτικό, η έλξη. Μικρότερη πίστευα ότι ναι, υπάρχει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας. Μεγαλώνοντας κατάλαβα ότι είναι κάπως δύσκολο. Τίποτα όμως δεν είναι δεδομένο και σίγουρο σε αυτή τη ζωή...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 23:09, 11-12-14:

Πραγματική φιλία ανάμεσα στα δυο φύλα θεωρώ πως υπάρχει μέχρι το δημοτικό, έστω γυμνάσιο. Από εκείνη την ηλικία όπου όλα αλλάζουν και το αίμα βράζει και θες να δοκιμάσεις καινούρια πράγματα με το πιο κοντινό σου άτομο θα δοκιμάσεις, εκείνον που σε ξέρει και τον ξέρεις. Σιγά σιγά θα εξελιχθεί μια ερωτική έλξη με τον καιρό οπότε η λέξη "φιλία" θα είναι παντελώς άγνωστη. Η μόνη σχέση που θα υπάρχει μεταξύ της κοπέλας και του αγοριού θα είναι η ερωτική. Συμβαίνουν αυτά, άνθρωποι είμαστε κάποτε θα ερωτευτούμε κιόλας, δεν θα σκεφτόμαστε πάντα "αα είναι φίλος μου μωρέ καλύτερα να μην του πω τι νιώθω, δεν θέλω να χαλάσει η φιλία που έχω μαζί του". Είναι μέσα στην ζωή, φυσικό είναι άλλωστε να ερωτευτείς κάποιον με τον οποίο περνάς αρκετές ώρες μαζί του.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 19:22, 12-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Jordana.
Είναι μέσα στην ζωή, φυσικό είναι άλλωστε να ερωτευτείς κάποιον με τον οποίο περνάς αρκετές ώρες μαζί του.
αυτό ξαναπές το...

Παράθεση

φρι-κη

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι-κη
H φρι-κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H φρι-κη έγραψε στις 19:30, 12-12-14:

για μενα,δεν υπάρχει.
θα υπαρξει ΜΟΝΟ πριν απο μια σχεση. ούτε μετά. μια φιλια τετοια μπορει να εξελιχθει σε σχεση (ή και όχι αλλα παντα ο ενας απο τους δυο θα σκεφτεται σιγουρα κατι παραπανω.)

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:33, 12-12-14:

Σαφώς και μπορεί να υπάρξει απλή φιλία ανάμεσα σ' έναν άντρα και μια γυναίκα. Το αποτέλεσμα μιας τέτοιας φιλίας είναι ευεργετικό και για τους δύο κοινωνικούς δρώντες. Οι άντρες είναι πιο λογικοί, πιο προσγειωμένοι και πιο ψύχραιμοι από εμάς τις γυναίκες. Επίσης, έχουν έντονη την αίσθηση του χιούμορ. Εμείς οι γυναίκες πάλι είμαστε πιο συναισθηματικές και πιο σύνθετες. Όπως μια γυναίκα έχει ανάγκη από τη συγκροτημένη σκέψη του άντρα, έτσι κι ένας άντρας έχει ανάγκη από την πολύπλευρη φύση της γυναίκας. Έτσι, αλληλοσυμπληρωνόμαστε. Κάποιες φορές μάλιστα ησχέση αυτή έχει και προεκτάσεις και εκφεύγει του αμιγώς φιλικού. Έτσι, μπορεί να εξελιχτεί και σε ερωτική σχέση. Tίποτα βέβαια δεν είναι απόλυτο.
Εγώ έχω έναν πολύ καλό φίλο, ο οποίος είναι φυσικός, 48 ετών στην ηλικία. Δεν θα έλεγα ότι τον βλέπω ερωτικά ούτε εκείνος εμένα. Ταιριάζουμε όμως πολύ στον τρόπο σκέψης, αλλά διαφέρουμε στο ότι εγώ είμαι πολύ αγχώδης κι αυτός πολύ ψύχραιμος (συνήθως όσοι/ες ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες έχουν πολύ συγκροτημένο τρόπο σκέψης, χωρίς αυτό να είναι απόλυτο). Στο σημείο αυτό υπάρχει η αλληλοσυμπλήρωση. Πάντα έχει να μου δώσει την καλύτερη λύση και το ίδιο λέει κι αυτός για εμένα. Το αν θα παραμείνουμε μόνο φίλοι ή όχι, θα το δείξει ο χρόνος.

Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 18:29, 23-12-14:

Πιστεύω ο αρχικός στόχος του άντρα είναι να την κερδίσει ως κοπέλα στην αρχή και μετά ως φίλη. Κανένας άντρας δεν πλησιάζει μια κοπέλα για να γνωριστούν φιλικά, έτσι ξέρω τουλάχιστον -.- Στην αρχή την θέλει ως κοπέλα του, και εάν βλέπει ότι δεν πάει, τότε την κρατά ως φίλη.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:07, 23-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Πιστεύω ο αρχικός στόχος του άντρα είναι να την κερδίσει ως κοπέλα στην αρχή και μετά ως φίλη. Κανένας άντρας δεν πλησιάζει μια κοπέλα για να γνωριστούν φιλικά, έτσι ξέρω τουλάχιστον -.- Στην αρχή την θέλει ως κοπέλα του, και εάν βλέπει ότι δεν πάει, τότε την κρατά ως φίλη.
Δεν αντιλέγω. Αυτό μπορεί να έχει κάποια βάση. Το αφήνεις ελεύθερο το θέμα κι ό,τι γίνει.

Παράθεση

HarissonFord

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HarissonFord
Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O HarissonFord έγραψε στις 03:48, 12-02-15:

Η λέξη ''ΦΙΛΙΑ'' είναι μια λέξη ιδιαίτερη, ξεχωριστή, με πολύ βαθύ νόημα, που δύσκολα σήμερα μπορεί κανείς να αναλογιστεί τι πραγματικά σημαίνει!!!
Κι όμως χρησιμοποιείται πάρα μα πάρα πολύ συχνά!!!Καθημερινά θα έλεγα!Υπάρχουν άραγε φιλίες,πραγματικές φιλίες ή πιστεύουμε (βασικά θέλουμε να πιστεύουμε) ότι υπάρχουν αν και μπορούμε να βρούμε αρκετά παραδείγματα που να αποδεικνύουν το αντίθετο?
Πιστεύω ότι εξαιρετικά δύσκολα μπορεί κανείς να έχει μια φιλία με την γνήσια σημασία της!Πόσο εύκολα εμπιστεύεται κανείς κάποιον σήμερα?Θεωρείται ότι ο φίλος/φίλη δεν θα ζηλέψει όταν κάνετε κάτι ή πετύχετε περισσότερο σε σχέση με αυτόν/αυτήν?Πιστεύετε ότι όταν θα ''είστε'' χαρούμενος/η με κάτι που σας καταξίωσε στα μάτια κάποιων δεν θα είναι ζηλόφθονος?Ότι δεν θα χαρεί όταν έχετε κάποια άσχημη στιγμή?Ότι δεν θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί εις βάρος ''σας'' (το β' πρόσωπο είναι ''ποιητικό'' και απλά μου βγαίνει αυθόρμητα... ) κατάσταση ώστε να επωφεληθεί?Ότι σε δύσκολες καταστάσεις (όταν λέμε δύσκολες εννοούμε δύσκολες κι όχι αστεία πράγματα) δεν θα είναι εκεί?Ότι...ότι...ότι...???
Οι φιλίες δύσκολα δημιουργούνται και ακόμη πιο δύσκολα στεριώνουν...Κι αυτό γιατί ο άνθρωπος άλλαξε.Άλλαξε γιατί τον άλλαξαν οι καιροί,οι συνθήκες,το νέο περιβάλλον,η ανάγκη για επιβίωση.Και μιλάμε για ένα είδος σχέσης (=φιλία) που αναπτύσσεται ανάμεσα σε ξένα,άγνωστα μεταξύ τους άτομα.Σκεφτείτε ότι υπάρχουν άτομα στην οικογένεια που αισθάνονται μίσος ο ένας για τον άλλο και που ο ένας προσπαθεί να βλάψει τον άλλο.Αδέρφια που γίνονται ξένοι!Γονείς που βλάπτουν τα παιδιά τους,το αίμα τους (μην απορείτε,υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις).Πόσα ζευγάρια,παντρεμένα με παιδιά και και και, και έχουν μυστικά ο ένας από τον άλλο!Θεμέλιο μιας υγιούς σχέσης,πιστεύω,ότι είναι η ειλικρίνεια!Από 'κει ξεκινάνε όλα!
Τελικά,έχουμε πραγματικούς φίλους?Είμαστε πραγματικοί φίλοι?
Ή απλά είμαστε γνωστοί μεταξύ μας?Ή μήπως γνωρίζουμε κάποια άτομα περισσότερα από κάποια άλλα?
Αν τελικά υπάρχει φιλία,με την γνήσια-κυριολεκτική σημασία της λέξης και με όλο το ''βάρος'' της,τότε θεωρώ πως δεν υπάρχει κανένας φραγμός, κανένα εμπόδιο να αναπτυχθεί ανάμεσα στα δύο φύλα!Και μάλιστα,πολλοί λένε,ότι είναι καλύτερες απ' ότι ανάμεσα σε άτομα του ίδιου φύλου μιας και ακούγονται απόψεις και από τη γυναικεία και από την αντρική πλευρά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

skidrow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skidrow
Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O skidrow έγραψε στις 01:56, 02-03-15:

Από τη μία το πιστεύω, από την άλλη όχι.
Το πιστεύω γιατί στο σχολείο που ήμουν πιο γεμάτος () μιλούσα με πάρα πολλά κορίτσια και δεν μπορώ να πω ούτε ότι έβλεπα κάποια έτσι (εντάξει, μία, ναι) αλλά ούτε κι εκείνες (εντάξει, ούτε από τη μία, ναι = χυλόπιτα).
Τώρα που μεγάλωσα και τα έχω φτιάξει με κοπέλες (ευτυχώς ) παρατηρώ ότι αρχίζεις και αντιμετωπίζεις διαφορετικά το κάθε τι... Δηλαδή, στο σχολείο θα μου έπαιρνε το κινητό να παίξει = δεν τρέχει κάστανο, τώρα στη σχολή έτσι και γίνει κάτι τέτοιο είμαστε παντρεμένοι με παιδί και σκυλί...
Αλλά κι εμένα μου χτυπάει διαφορετικά. Δηλαδή αν βγω με μια κοπέλα από το σχολείο και αρχίζει τα πολλά πιασίματα, τα περίεργα κτλ θα αρχίζω να αναρωτιέμαι "ίσως;".... Κι ας τα κανε και παλιά... Ειδικά τώρα που μία κοπέλα που έχει περάσει Κρήτη ανέβηκε Αθήνα και μου είπε να βγούμε 2-3 φορές, αλλά συνεχόμενα γιατί είχε μόνο 2 βδομάδες να κάτσει κι αυτές πολλές θα τις περνούσε με τις φίλες της που έφερε από κει, μόλις το είδε ένας φίλος μου άρχιζε "ρε, σου στην πέφτει, κοίτα πως κάνει"... Αλλά εγώ είχα μείνει στο σχολείο και δεν μου πέρασει στιγμή ότι κάνε έτσι...

Τώρα τι να πω, δεν ξέρω αν υπάρχει ή όχι ΠΛΕΟΝ....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους