Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,790 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 339 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 452)
Ναι
286
63,27%
Όχι
166
36,73%

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 01:27, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Ένα κοριτσι μπορει να μιλησει σε ένα κοριτσι για ερωτικα θεματα πχ το ίδιο που θα πει σε ένα αγορι "φίλο?"Εγω με το φιλο μου θα βριστω ,θα παιξω ξυλο ,καρπαζιες και μετα θα δωσουμε τα χερια,θα μιλησουμε για γυναικες κλπ...Αυτα δεν θα τα δεχοτανποτε μια "φίλη"...Ο απολυτα πραγματικα κολλητος φιλος ειδικα για τους άντρες(γιατι για τις γυναικες δεν ξερουν ούτε οι ίδιες αν υπαρχει φιλια μεταξύ τους)είναι κατι μοναδικο,είναι το ένστικτο της αγελης ίσως του αρσενικου..Έχει αρκετα διαφορετικα χαρακτηριστικα..Στο φιλο σου δηλαδη θα πεις όλα τα μυστικα και τις πικαντικες αλλα και βαθια προσωπικες συναισθηματικες συζητησεις πχ για τα ερωτικα ,που θα ελεγες με τις φιλες σου(εκτος αν εννοεις "φιλεναδα"γκει,τοτε ο άνδρας μπορει να γινει "κολλητη" της γυναικαςΑν είναι ασφαιρος)?Ας κοψουμε την υποκρισια...
Δεν ξερω για ποια υποκρισια μιλας, αλλα ηρεμησε....Οποιος δε συμφωνει μαζι σου, δε σημαινει οτι υποκρινεται κιολας...
Ενιγουει, η αποψη μου επι του θεματος εχει αναφερθει κατι ποστ παραπανω και συνομιζεται σε ενα μεγαλο "οχι"...τλχ ετσι οπως εννοω εγω τη φιλια....ακαιρεη και χωρις ιχνος καποιας ερωτικης ελξης και απο τα δυο ατομα...
Αυτα και καλημερα σας....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:09, 04-09-08:

Εγώ ρε παιδιά πάντως έχω 2 κολλητούς, τον ένα τον ξέρω από παιδί, τον άλλο κάπως λιγότερο! Το τι λέμε μεταξύ μας, δε σας λέω τίποτα, τους εμπιστεύομαι περισσότερο απ' ότι τις κολλητές μου και δεν υπάρχει ίχνος ερωτικής έλξης μεταξύ μας.

Νομίζω ότι είναι θέμα ανθρώπων και προθέσεων και από τις δύο πλευρές.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 22:55, 13-09-08:

ήμουν σίγουρη ότι είχα απαντήσει παλιότερα σε αυτό το θέμα αλλα δεν βρίσκω τπτ

τότε είχα πει ναι, έχω φίλους άντρες κυρίως παιδικούς και από το πανεπιστήμιο.

Σήμερα θα προσθέσω ότι βασική προυπόθεση είναι να έχουν αλληλοαπορριφθεί ερωτικά τα εμπλεκόμενα άτομα αλλιώς πάπαλα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgos

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O giorgos έγραψε: στις 23:21, 21-09-08:

Με σιγουριά μπορώ να πω οτι η φιλία δεν έχει φύλο...όταν και αν βρείς την αδερφή ψυχή σου είτε ειναί στο φύλο σου είτε όχι δεν έχει και τόση σημασία...σημασία έχει ο άνθρωπος..!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sunshine_9

Νεοφερμένος

H sunshine_9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H sunshine_9 ... έγραψε: στις 23:39, 21-09-08:

Συμφωνω πως η φιλια δεν εχει φυλο!
Απολαμβανω την φιλια και την παρεα των αντρων φιλων απλα πιστευω πως ειναι ενα επιπεδο πιο δυσκολο γιατι υπαρχει το ερωτικο στοιχειο,ισως οχι παντα, αλλα νομιζω πως υποβοσκει γενικα.
Πολλων ανθρωπων οι σχεσεις εχουν προκυψει απο φιλιες, δεν ειναι τυχαιο αυτο, οπως και πολλες φιλιες εχουν χαλασει γιατι αυτο το κατι παραπανω βγηκε στην επιφανεια και για οποιονδηποτε λογο δεν κατεληξε σε ευτυχισμενο τελος..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna283 (Ιωάννα... :))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H ioanna283 επέστρεψε στο στέκι δυναμικά σκέφτηκε κι έγραψε: στις 15:40, 24-10-08:

Νομίζω ότι είναι θέμα ανθρώπων και προθέσεων και από τις δύο πλευρές.
συμφωνώ απολυτα με τη Σιμπς.
Λία μου,κι εγώ όσες φορές είχα θεωρήσει αγόρια κολλητούς,τους έλεγα τα προσωπικά μου,και ξαφνικά βρισκόμουν μπλεγμένη μαζί τους...χαχαχα δεν ξέρω γιατί,ίσως ήταν απλά γιατί κάτι υπήρχε από πριν ερωτικό και δεν το καταλαβαίναμε.
σίγουρα όμως όπως εμπιστεύεσαι ένα κορίτσι για φίλη,αλλο τόσο και παραπάνω ίσως μπορείς να εμπιστευτείς ένα αγόρι,αφού εδώ δεν παίζει ο παράγων ζήλεια που καταστρέφει συνήθως τις γυναικείες φιλίες στο τέλος
Παράθεση

newyork (Nancy)

Νεοφερμένος

H Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H newyork I can't take it any longer έγραψε: στις 17:19, 24-10-08:

Αν είναι να υπάρξει φιλία τότε δεν παίζει ρόλο το φύλλο.
Εξάλλου η φιλία δημιουργήτε μέσα από διάφορες καταστάσεις,όπως μια σχέση που μπορεί να έχει τελειωσει και να έχουν μείνει φίλοι.
Εμένα τυχαίνει ο καλυτερος μου φίλος να είναι αγόρι.Δεν είχα ποτε κάτι μαζί του και δεν θα έχω.
Πιστεύω ότι η φιλία αξίζει παραπάνω από μια περιστασιακή σχεση....
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 785 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε: στις 17:32, 24-10-08:

Nα κάνω και εγώ μια θεόχαζη, πλην λογική, ερώτηση...
Με ποια λογική να μην υπάρχει πραγματική φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;; Για να μην υπάρχει το ερωτικό στοιχείο; Και άντε και κάποιος αποφασίζει να έχει φίλους μόνο του ίδιου φίλου, ποιος του διασφαλίζει ότι ο κολλητός του π.χ δεν είναι κρυφομοφυλόφυλος και το κρύβει;;; Εεεεεε...

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι παράλογο να είσαι επιφυλακτικός σε άτομα του αντίθετου φύλου την στιγμή που στην πραγματικότητα δεν ξέρεις από που θα σου 'ρθει!!

Γενικά, νομίζω πως όλα είναι θέμα χειρισμών...με τον καλύτερο μου φίλο, τον οποίο ξέρω από τα 4 μου νιώθω πολύ πιο άνετα απ'ότι με την ίδια μου την αδερφή και μπορώ να συζητήσω μαζί του τα πάντα.
Όταν κάποιον τον δεις από την αρχή φιλικά είναι αδύνατον μετά να σου προκύψει κάτι άλλο, εκτός και αν δεν τον έβλεπες και εντελώς φιλικά...
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε: στις 12:03, 23-11-08:

συμφωνώ η φιλία δεν έχει φυλο... υπάρχει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας ..αλλάσ αυτήν την περίπτωση πιστεύω ότι θα υπάρξει έστω και μια στιγμή που ο ένας από τους δυο θα νιώσει λίγο διαφορετικά και θα νιώθει περισσότερα από φιλία.μπορεί ο αλλός να μην τα μάθει ποτέ και να του περάσουν τα αισθήματα αλλά μια τέτοια στιγμή πιστεύω ότι θα υπάρξει..
Παράθεση

stathisg27 (Στάθης)

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O stathisg27 μόνιμα ερωτευμένος έγραψε: στις 09:42, 04-01-09:

Μέχρι πρίν κάτι χρόνια δεν, όχι, τώρα ναι, το νιώθω πώς ναι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 04-01-09 στις 11:33. Αιτία: Πεζοποίηση (Απαγορεύεται να είναι όλη η έκταση του μηνύματος σε ΚΕΦΑΛΑΙΑ)
Παράθεση

chris663

Νεοφερμένος

Ο chris663 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O chris663 έγραψε: στις 12:07, 04-01-09:

Ισως να εχουμε παρερμηνευσει τη φιλια με το σεχ..
εχω μια φιλη 18 χρονια τωρα που πραγματικα
ειμαστε σαν οι καλιτεροι φιλοι..πριν 4-5 χρονια κατω απο <καποιες>
συνθηκες μοναξιας βρεθηκαμε και οι 2 σε ενα σπιτι τελειως μονοι οπου και...
καναμε ερωτα.Ειλικρινα ηταν η καλιτερη μου φορα!!!εγινε με τοσο παθος
που δεν το πιστευα!!!
συμπερασμα ουτε που ξαναεγινε ποτε κατι και οταν το κουβεντιασαμε καταληξαμε πως
ηταν κατι σαν αποθημενο και απ τους 2 μας..Φυσικα δεν κλονιστικε η φιλια μας σε καμοια περιπτωση...αυτη τωρα ειναι παντρεμενη εγω αρραβωνιασμενος....ειναι μονο σαν μια γλυκια αναμνηση.
ΥΓ. οταν συνεβη ειμασταν ελευθεροι
Παράθεση

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O DownCast έγραψε: στις 21:50, 10-01-09:

ΟΧΙ όσο αφορά αυτά που πιστεύω και έχω ζήσει εγώ...

Αν υπήρχε δεν θα έβαζαν συνέχεια τα προσωπικά τους, τις γυναικείες ζήλειες, τις πονηριές κλπ...κλπ... πάνω από αυτό που ορίζεται ως "πραγματική φιλία"...

Η ώρα είναι 21.45 ... Από τις 6 το απόγευμα περιμένω μία "φίλη μου" να με πάρει τηλ. για να βγούμε με κάποιες φίλες της...
Φυσικά δεν πρόκειται να πάρει. Θα με πάρει αύριο να μου πει ότι γνώρισε κάποιον...και έτσι και γιουβέτσι και κοκορέτσι... Γνωστή η συμπεριφορά... Φίλοι μόνο όποτε μας συμφέρει...

Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια... Βάρεμα έγινε...
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 13:53, 11-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από DownCast

ΟΧΙ όσο αφορά αυτά που πιστεύω και έχω ζήσει εγώ...

Αν υπήρχε δεν θα έβαζαν συνέχεια τα προσωπικά τους, τις γυναικείες ζήλειες, τις πονηριές κλπ...κλπ... πάνω από αυτό που ορίζεται ως "πραγματική φιλία"...

Η ώρα είναι 21.45 ... Από τις 6 το απόγευμα περιμένω μία "φίλη μου" να με πάρει τηλ. για να βγούμε με κάποιες φίλες της...
Φυσικά δεν πρόκειται να πάρει. Θα με πάρει αύριο να μου πει ότι γνώρισε κάποιον...και έτσι και γιουβέτσι και κοκορέτσι... Γνωστή η συμπεριφορά... Φίλοι μόνο όποτε μας συμφέρει...

Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια... Βάρεμα έγινε...

Η φίλη σου προφανώς δεν είναι φίλη, γιατί αν ήταν, θα έβαζε εσένα που σε ξέρει τόσα χρόνια πιο πάνω από τον χ τυχαίο που γνώρισε το απόγευμα σε κάποιο μπαρ και της ζήτησε να βγούνε. Σε αυτό που λες το πρόβλημα εντοπίζεται στις προτεραιότητες που βάζει κάποιος στη ζωή του (πχ φίλοι πάνω από γκομενικά) και στο αν μία γυναίκα θα έχει σωστή συμπεριφορά απέναντι σε έναν άνδρα, φίλο της. Η συγκεκριμένη βάζει άλλα πράγματα πιο πάνω και όχι τους φίλους.
Αλλά και πάλι βλέπω ότι γενικεύεις, όπως και στο άλλο θέμα- όλες οι γυναίκες σε έχουν απογοητεύσει;..
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 22:37, 13-01-09:

ΝΑΙ! Προσωπικα παντα κολλητους αγορια ειχα... ακομα κ τωρα στη σχολη με αγορια κανω κυριως παρεα κ με μια κοπελα! Μονο με τον εναν κολλητο ειχε γινει κατι... κ αυτο ηταν εξαιρεση! γενικα οταν εισαι φιλοσ εισαι φιλος!
Παράθεση

N@ta

Νεοφερμένος

H N@ta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H N@ta Nata+Lena+Roula=b.f.f.e έγραψε: στις 19:04, 24-01-09:

Εγω πιστευω πως υπαρχει πραγματικη φιλια αναμεσα σε εναν αντρα και μια γυναικα.Βεβαια απο οτι ξερω οι περισσοτεροι αντρες δεν εχουν την ιδια αποψη. Παντως εγω προσωπικα παρολο που εχω δυο πολυ καλες φιλες πιστευω πως τα παω πιο καλα με τα αγορια.Συννενοουμαστε πιο καλα,απλο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Goddess

Νεοφερμένος

H Goddess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Goddess Same S#@t, Different Day!!! έγραψε: στις 20:32, 25-01-09:

Εγώ με τον κολλητό μου είμαστε φίλοι από τότε που γεννηθήκαμε καθώς μέναμε σε διπλανά διαμερίσματα. Πάντα αναγνωρίζαμε την εξωτερική ομορφιά ο ένας του άλλου, αλλά ποτέ δεν υπέβοσκε κάτι περισσότερο από αδελφική φιλία και αγάπη. Είμαστε φίλοι και πάντα θα είμαστε. Εχουμε περάσει διάφορες καταστάσεις μαζί και απογοητεύσεις και μοναξιές, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για να αλλάξεις την σχέση σου με τον άλλον. Αντίθετα ήρθαμε πιο κοντά ψυχικά, γιατί οι πραγματικοί φίλοι σε νιώθουν και είναι πάντα κοντά σου άσχετα αν είναι άνδρες ή γυναίκες. Και αφού εγώ βρήκα πραγματική φιλία με άτομο του αντίθετου φύλλου γιατί να μην μπορεί να το βρεί και κάποιος άλλος?
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,364 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 21:36, 31-01-09:

πολυ απλα δεν γινεται. Το πολυ-πολυ να παραμεινουν πραγματικοι φιλοι μεχρι να βγαλουν τα ματια τους οπως εκανε ο chris663 με τη "φιλεναδα" του και να κρατησετε μια καλη αναμνηση απ'το παρελθον. Ισως θελει και φοβερη συναισθηματικη ωριμωτητα για να καταφερεις κατι τετοιο.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loupo (π.Δανιήλ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O Loupo έγραψε: στις 22:16, 31-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
πολυ απλα δεν γινεται. Το πολυ-πολυ να παραμεινουν πραγματικοι φιλοι μεχρι να βγαλουν τα ματια τους οπως εκανε ο chris663 με τη "φιλεναδα" του και να κρατησετε μια καλη αναμνηση απ'το παρελθον. Ισως θελει και φοβερη συναισθηματικη ωριμωτητα για να καταφερεις κατι τετοιο.

τοτε ίσος την έχουμε γιατι στο βεβαιώνω κι εγώ από τότε που γεννηθήκαμε είμαστε Φίλοι.
και φίλος δεν ειναι να ρίχνεσε στο κρεβάτι και να λες μετά περασα μια γλυκιά στιγμή και θα την θυμάμαι, αλλα είμαστε φίλοι.
Φίλος είναι επι 31 χρόνια να σου γραφει και να μην βρίσκεις την ώρα να ανοίξεις το γράμμα , να ξέρεις ότι και να γίνει έχεις να ακουμπήσεις πάνω του, να πάσχεις από κάτι σοβαρό και ο άλλος να σε αγκαλιάσει πραγματικά, να γεννα η φίλη σου και ν απαρατήσεις την δουλειά σου να τρέξεις, να κλαίει και να ξέρεις χωρίς να σου πει τι έχει...
Δοξάζω κι ευχαριστώ το Θεό που με έχει κάνει τοσο τυχερό άνθρωπο.
Ναι υπάρχουν τέτοιες φιλίες. αρκει να το θέλουμε...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,364 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 02:07, 01-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Loupo
τοτε ίσος την έχουμε γιατι στο βεβαιώνω κι εγώ από τότε που γεννηθήκαμε είμαστε Φίλοι.
και φίλος δεν ειναι να ρίχνεσε στο κρεβάτι και να λες μετά περασα μια γλυκιά στιγμή και θα την θυμάμαι, αλλα είμαστε φίλοι.
Φίλος είναι επι 31 χρόνια να σου γραφει και να μην βρίσκεις την ώρα να ανοίξεις το γράμμα , να ξέρεις ότι και να γίνει έχεις να ακουμπήσεις πάνω του, να πάσχεις από κάτι σοβαρό και ο άλλος να σε αγκαλιάσει πραγματικά, να γεννα η φίλη σου και ν απαρατήσεις την δουλειά σου να τρέξεις, να κλαίει και να ξέρεις χωρίς να σου πει τι έχει...
Δοξάζω κι ευχαριστώ το Θεό που με έχει κάνει τοσο τυχερό άνθρωπο.
Ναι υπάρχουν τέτοιες φιλίες. αρκει να το θέλουμε...
Εισαι τυχερος...
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε: στις 03:24, 10-02-09:

Είναι σαν να με ρωτάει κάποιος τα αυτονόητα . Σαφέστατα ναι ! Έχω φίλους άντρες και κολλητό (δεν μου πολυαρέσει η έκφραση αλλά τη χρησιμοποιώ για να γίνω κατανοητή ) εδώ και 17 χρόνια . Δεν θέλησα ποτέ τίποτα ερωτικό ούτε εκείνοι , και να προκύψει κάτι ερωτικό ανάμεσα σε δυο φίλους δεν αναιρεί όλη την έννοια της φιλίας.

Νομίζω , χωρίς να είμαι απόλυτη , πως οι άνθρωποι που δεν πιστεύουν στη φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα δεν πιστεύουν γενικά στη φιλία , συνήθως βάζουν το ερωτικό στοιχείο ψηλότερα στη ζωή τους ή έχουν μάθει μόνο να ερωτοτροπούν και δυστυχώς δεν είχαν την ευτυχία να βιώσουν μια τόσο δυνατή και ιδιαίτερη σχέση όπως αυτή μπορεί να αναπτυχθεί από άτομα διαφορετικού φύλου .

Ας μου επιτραπεί να πω , πως τα άτομα που δεν έχουν φίλους και από τα δύο φύλα δεν θα μπορούν να έχουν μια ισσοροπημένη αντίληψη για το εγώ τους και για την έννοια του <<άλλου>> , και θα θεωρούν πάντα το άλλο φύλο ή πιθανό ερωτικό στόχο ή εχθρό.

Κατ' εμέ όπως μπορώ να μην έχω ερωτικά αισθήματα για τον αδελφό μου ή για τα ξαδέλφια μου το ίδιο ισχύει και για όσους θεωρώ φίλους μου .
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος