Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,790 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 348 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 452)
Ναι
286
63,27%
Όχι
166
36,73%

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:51, 12-05-08:

Yπαρχει διαφορά αναμεσα στο "οχι πολυ πιθανο" και στο "αδυνατο"...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 19:54, 12-05-08:

Υπάρχει!

Δεν γίνεται μάλλον εύκολα κατανοητό.

Έχω έναν φίλο πολύ καλό. Μας στο δρόμο να περπατάμε, νομίζουν ότι είμαστε μαζί. Μας βλέπουν να καθόμαστε μαζί στο θρανίο, νομίζουν ότι είμαστε μαζί. Με βλέπουν να του στέλνω μηνύματα, πάλι, νομίζουν ότι τα έχουμε. Πηγαίνω σπίτι του, κανείς δεν πιστεύει ότι θέλω να του δώσω σημειώσεις. Η δε κοπέλα του, με το που τον πλησιάζω, έρχεται κοντά με απειλητικό ύφος. Εγώ γελάω φοβερά μ'αυτόν, είμαστε φίλοι. Δεν μπορώ όμως να κάνω μαζί του ότι κάνω φυσιολογικά με τα κορίτσια/φίλες μου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:56, 12-05-08:

Σε ορισμένες περιπτώσεις βγήκε, σε κάποιες άλλες όχι.
Αλλά σε κάθε περίπτωση η φιλία μας συνεχίζεται ακάθεκτη....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:06, 12-05-08:

Νι...αλλά το ερωτικό σε κάποια φάση βγήκε... Ανεξάρτητα αν παρέμεινε φιλία.... Εννοώ το θεωρώ δύσκολο να μην βγει ποτέ και καθόλου κάποιο ερωτικό στοιχείο
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 20:08, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Νι...αλλά το ερωτικό σε κάποια φάση βγήκε... Ανεξάρτητα αν παρέμεινε φιλία.... Εννοώ το θεωρώ δύσκολο να μην βγει ποτέ και καθόλου κάποιο ερωτικό στοιχείο
...από μία από τις 2 πλευρές
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 20:09, 12-05-08:

Nαι, είναι στη φύση και των δύο φ(ύ)ίλων
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 20:11, 12-05-08:

μπορεί να είναι δύσκολο όχι όμως και αδύνατο! Εγώ έχω καλούς άντρες φίλους αλλά δε μου βγάζουν τίποτα το ερωτικό! δε μπορώ να τους δω διαφορετικα!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:19, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
...από μία από τις 2 πλευρές
Εννοείται

Αρχική Δημοσίευση από Nininaou
Nαι, είναι στη φύση και των δύο φ(ύ)ίλων

Αρχική Δημοσίευση από Δανάη
μπορεί να είναι δύσκολο όχι όμως και αδύνατο! Εγώ έχω καλούς άντρες φίλους αλλά δε μου βγάζουν τίποτα το ερωτικό! δε μπορώ να τους δω διαφορετικα!
Αυτοί όμως;
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:25, 12-05-08:

Δεν είναι πάντα μόνο μονομερώς το ερωτικό ενδιαφέρον.....
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 20:25, 12-05-08:

και αυτοί trust me!!

συμφωνώ ότι είναι πολύ δύσκολο και ότι πολλές περιπτώσεις έχουν καταλήξει σε σχέση αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι κανόνας!
Εξάλλου αν πίστευα πως δε μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία δε θα χε νόημα κ να κάνω φιλίες εξαρχης έτσι δεν είναι?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δανάη : 13-05-08 στις 11:21.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 20:37, 12-05-08:

Ε κι αν ασχολουμαστε συνεχως με αυτο και το ψειριζουμε και μας ζωνουν οι σκεψεις και οι υποψιες, πιθανο να βλεπουμε και πραγματα εκει που δεν υπαρχουν.

Υπαρχει ; Γινεται ; Ναι.
Ειναι πολυ συχνο και ευκολο ; Οχι.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:47, 12-05-08:

Κάτσε ρε Λόρυ...
Να μην κάνουμε μια καταγραφή του φαινομένου;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 20:53, 12-05-08:

Αμεσως να καταγραψεις εσυ !
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 21:00, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ε κι αν ασχολουμαστε συνεχως με αυτο και το ψειριζουμε και μας ζωνουν οι σκεψεις και οι υποψιες, πιθανο να βλεπουμε και πραγματα εκει που δεν υπαρχουν.

Υπαρχει ; Γινεται ; Ναι.
Ειναι πολυ συχνο και ευκολο ; Οχι.
Λορυ καλο μου...τι δεν ειναι πολυ συχνο και ευκολο....?
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 21:10, 12-05-08:

To να μην βγει κατι ερωτικο απο 1 εκ των 2 ή και απο τους 2 φυσικα.

Κυρια ! Κυρια ! Δε παρακολουθει ! Βαλτε της τιμωρια !
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 21:16, 12-05-08:

Α μαλιστα.....
Συμφωνουμε τοτε....αλλωστε ειναι και ο κανονας, γι αυτο και δεν πιστευω σε φιλια αναμεσα σε μια γυναικα και εναν ανδρα...Αυτα ειναι πολυ δυσκολα και σπανια πραγματα....
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 21:19, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Δανάη
και αυτοί trust me!!

συμφωνώ ότι είναι πολύ δύσκολο και ό,τι πολλές περιπτώσεις έχουν καταλήξει σε σχέση αλλά δε νομίζω ότι αυτό είναι κανόνας!
Εξάλλου αν πίστευα πως δε μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία δε θα χε νόημα κ να κάνω φιλίες εξαρχης έτσι δεν είναι?

Μα δεν σημαίνει ότι όποιον άντρα γνωρίζουμε ντε και καλά τον θέλουμε για σχέση...

Ούτε ότι πάντα υπάρχει έρωτας με την 1η ματιά

Πάντως η δική μου εμπειρία μου έχει δείξει ότι πάντα βγαίνει...
Στα 18 μου είχα τον κολλητό μου...στα 25 μετά από 7 χρόνια φιλίας του βγήκε το ερωτικό και έκοβα το χέρι μου ότι δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση κλπ κλπ... Απλά συμβαίνει όμως (και ναι...σε μια στιγμή αδυναμίας το σκέφτηκα κι εγώ το μήπως μπας;...κι για εμένα έκοβα επίσης το χέρι μου )
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 21:19, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Α μαλιστα.....
Συμφωνουμε τοτε....αλλωστε ειναι και ο κανονας, γι αυτο και δεν πιστευω σε φιλια αναμεσα σε μια γυναικα και εναν ανδρα...Αυτα ειναι πολυ δυσκολα και σπανια πραγματα....
Το οτι είναι πολύ δύσκολα και σπάνια, δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να τα πιστεύουμε κιόλας.
Συμβαίνουν.......
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 21:20, 12-05-08:

Το ποσο δυσκολο και σπανιο ειναι, δε το ξερω. Γιαυτο και σχολιασα πριν. Διοτι ειναι πιθανο να το κρινουμε ως πιο σπανιο απο οσο ειναι. Ή να το εμποδιζουμε εμεις οι ιδιοι να γινει πιο συχνο, γιατι αυτοτροφοδοτουμε τις ανασφαλιες και τις ανησυχιες μας.
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H lugar έγραψε: στις 10:13, 13-05-08:

Ρε παιδιά και να υπάρχει και ένα ερωτικό touch τι πειράζει? Σε τι αλλάζει αυτό την φιλία? Μόνο αν κολλήσει το μυαλό και κάνει την τρίχα, τριχιά. Κι αν λοξοδρομήσει και σε εποχές μοναξιάς σε ένα "φιλικό" αν δεν είμαστε ερωτευμένοι δεν γίνεται σχέση, πάλι φιλία μένει. Εμένα πάντως οι φίλοι/ες μου μου αρέσουν σαν άντρες και σαν γυναίκες γιατί μ'αρέσει όλο το πακέτο, γιατί έχω ταιριάξει χαρακτήρα με εξωτερική εμφάνιση, και μου φαίνονται μοναδικοί.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος