Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,213 μηνύματα σε 74,659 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 447)
Ναι
282
63,09%
Όχι
165
36,91%

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 15:32, 07-07-10:

φυσικα!!με τον κολλητο μου εχω πολυ καλες σχεσεις.Αφου θειουλη τον φωναζω και αυτος εμενα ανιψακι... τετοιοοο πραγμα!
Ολο χαζομαρες κανουμε-λεμε μαζι και βεβαια βγαινω και με την παρεα του και κανενα προβλημα
Αν και πολλα ατομα με ρωτησαν αν παιζει κατι..και μια συγκεκριμενα μια κοπελα μου ειχε πει πως δεν πιστευει σε φιλια αναμεσα σε ατομα αντιθετου φιλου..χμμμ πιστευω πως απλα εχει αδικο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 16:11, 07-07-10:

Εγω παλιοτερα ειχα 2 αντρες κολλητους! ο ενας αποδειχθηκε γκει αλλα δεν εχει σημασια! ηταν κολλητοι μου! τους ελεγα τα παντα και μου λεγανε τα παντα! μεγαλωνοντας βεβαια συνηδειτοποιησα οτι γινεται ολο και πιο δυσκολο η κολλητη παρεα με αντρες!!! γιατι αυξανεται το ερωτικο στοιχειο (οχι απαραιτητα βεβαια ), αλλαζει ο τροπος σκεψεις και των 2..
Ετσι εχω καταληξει να κανω κολλητη παρεα με κοπελες αλλα παντα να εχω και πολυ καλη φιλικη σχεση με αντρες!! Θεωρω οτι εαν θελουν γινονται πολυ καλοι φιλοι και πολυ καλη παρεα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:23, 07-07-10:

Βρε Άγγελε, αδυνατείς πάλι να δεις το προφανές.
Αν ένας άντρας βγει και πει "κάνω παρέα μόνο με γυναίκες" οι ομόφυλοι του (τουλάχιστον) θα τον στολίσουν με διάφορα όχι ιδιαίτερα κολακευτικά για την κοινωνία μας προσωνύμια. Αν το πει μια γυναίκα, όλα καλά, ορισμένοι το θεωρούν ακόμα και προτέρημα (κακώς προφανώς). Γιατί συμβαίνει αυτό; Για τους γνωστούς λόγους: υποβόσκουσα αντίληψη ότι άντρες > γυναίκες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:03, 08-07-10:

Βρε Άγγελε, αδυνατείς πάλι να δεις το προφανές.
Αν ένας άντρας βγει και πει "κάνω παρέα μόνο με γυναίκες" οι ομόφυλοι του (τουλάχιστον) θα τον στολίσουν με διάφορα όχι ιδιαίτερα κολακευτικά για την κοινωνία μας προσωνύμια. Αν το πει μια γυναίκα, όλα καλά, ορισμένοι το θεωρούν ακόμα και προτέρημα (κακώς προφανώς). Γιατί συμβαίνει αυτό; Για τους γνωστούς λόγους: υποβόσκουσα αντίληψη ότι άντρες > γυναίκες.
αρνεισαι να δεις την πραγματικοτητα...

για τη δυσκολεια της γυναικειας φιλιας ο κοσμος το εχει τουμπανο και σεις κρυφο καμαρι...
και περισσοτερο τα λενε οι γυναικες..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panos_107

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panos_107
Ο panos_107 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O panos_107 έγραψε στις 00:38, 27-07-10:

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι "υπαρχρει" πραγματική φιλια μεταξύ γυναικα και άνδρα στα πρώτα στάδια της 3-4 μήνες μπορεί περισσότερο η και λιγότερο μετά όμως αρχίζει ο ένας να ερωτεύεται τη άλλον ενδόμυχα στο υποσυνείδητο χωρίς να το καταλάβει και όλα έρχονται μέχρι να δώσουν το πρώτο φιλί μετά από κει και πέρα άσε τα πράγματα να κυλήσουν ομαλά.αλλα είναι εντελώς μαλακια να χωρίσουν για κάποιο ασήμαντο λόγο.και αν γίνει αυτό να παραμείνουν φίλοι αν και πιστεύω ότι δεν μπορεί να συμβεί αυτό επειδή ο ένας θα έιχει τη απογοήτευση του αλλου

αυτή είναι η γνώμη μου

είναι στην φυση του άνδρα ας το πούμε να "ερωτευτε" γυναίκες οποτε δεν μπορείς να κανεις πολύ παρέα χωρίς κάποια στιγμή να τη ερωτευτείς γιατί είναι γυναικα και είσαι άνδρας κακά τα ψέματα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-07-10 στις 00:59. Αιτία: greeklish + merge
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 00:49, 27-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από panos_107
είναι στην φυση του άνδρα ας το πούμε να "ερωτευτε" γυναίκες οποτε δεν μπορείς να κανεις πολύ παρέα χωρίς κάποια στιγμή να τη ερωτευτείς γιατί είναι γυναικα και είσαι άνδρας κακά τα ψέματα
και αμα δεν εισαι του στυλ του τι γινεται?
Δεν ειναι ολες οι γυναικες--> γυναικες..υπαρχουν και τα αγοροκοριτσα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-07-10 στις 00:59. Αιτία: διόρθωση quote tag
Παράθεση

avenger92

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη avenger92
H avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H avenger92 Άλλος είμαι εγώ και άλλος είσαι εσύ... έγραψε στις 03:56, 27-07-10:

Πιστευω οτι υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρα-γυναικας κυριως αν τα 2 ατομα ειναι φιλοι απο την παιδικη ηλικια..Παντως ποτε δεν ξερεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα σε μια τετοια φιλικη σχεση..

Αρχική Δημοσίευση από panos_107
μετά όμως αρχίζει ο ένας να ερωτεύεται τον άλλον ενδόμυχα στο υποσυνείδητο χωρίς να το καταλάβει
νομιζω πως σ'αυτο συμφωνω κατα καποιο τροπο...ισως και να νομιζει οτι αρχιζει να ερωτευεται τον αλλον χωρις να ισχυει στην πραγματικοτητα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-07-10 στις 08:38. Αιτία: merge
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 09:30, 27-07-10:

Οι παραπάνω καταχωρήσεις μου φαίνεται πως καταδεικνύουν μια μοναξιά. Σαν, μόλις μοιραστείς μεγαλύτερα κομμάτια του εαυτού σου με έναν άνθρωπο να σκέφτεσαι ότι "να τος, τον βρήκα", λες και συναλλάζουμε κομμάτια του εαυτού μας τόσο δύσκολα που η φιλία και ο έρωτας να γίνονται ένα... απλώς ανρώπινη επαφή χωρίς τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του καθενός.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xarisfo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xarisfo
Ο xarisfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O xarisfo έγραψε στις 17:54, 27-07-10:

Εμένα πάντως η πραγματική (και το εννοώ) φιλία με τη γυναίκα μου, μετατράπηκε σε έρωτα και γάμο! Και είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί!

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:59, 27-07-10:

επιφυλάσσομαι να σου δώσω συγχαρητήρια , μόλις αλλάξεις την ηλικία σου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 19:06, 27-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
επιφυλάσσομαι να σου δώσω συγχαρητήρια , μόλις αλλάξεις την ηλικία σου
μπορει να μικροπαντρευτηκε..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 01:00, 03-08-10:

απο τη στιγμη που δεν υπαρχει το ερωτικο συναισθημα απο καμια απ'τις δυο πλευρες γιατι οχι??εγω προσωπικα θεωρω πως ειναι πολυ πιο δυσκολο να υπαρχει πραγματικη φιλια μεταξυ δυο γυναικων η ανδρων λογω του ανταγωνισμου(κυριως στην εφηβια)και η ιδια πολλες φορες προτιμω να εμπιστευτω εναν ανδρα φιλο μου και να του ζητησω να με βοηθησει να βρω λυση σε ενα προβλημα μου παρα την κολλητη μου,γιατι ξερω πως μπορουμε να συνεννοηθουμε καλυτερα...(βεβαια αυτο ισχυει αναλογα με την περισταση...)

Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fnou
H fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H fnou έγραψε στις 11:03, 07-10-10:

πιστευω πως ναι μπορει να υπαρξει
αν και ειναι δυσκολο ο ενας να καταλαβει τον αλλων πολλες φορες,αλλα αυτο ξεπερνιεται...
η συμβουλη και η παρεα ειναι παντα συμβουλη και παρεα ανεξαρτητα το φυλο!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:07, 07-10-10:

Και γιατί να μην υπάρχει;;;;;;;
Οταν είμαστε ξακάθαροι και σαφείς με τον φίλο μας και απογεύγουμε τις παρεξηγήσεις μπορεί να ευδοκιμήσει η φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα, θέτοντας τα όρια και τα θέλω μας και όχι υπολανθάνουσες ερωτικές καταστάσεις......

Παράθεση

mel999 (Τζάνα η Μελι(τζά)να)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mel999
H Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 180 μηνύματα.

H mel999 χασκογελώντας έγραψε στις 23:26, 09-10-10:

Φυσικά και μπορεί να υπάρξει! Και μάλιστα πολλές φορές τέτοιες φιλίες αποδεικνύονται πολύ πιο αυθεντικές και περισσότερο ειλικρινείς... Υπομονή χρειάζεται μόνο... Υπομονή και κατανόηση! 'Οπως και σε όλες τις φιλίες άλλωστε... Απλώς εδώ λίγο παραπάνω...

Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 23:38, 09-10-10:

Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει. Σε όλη μου τη ζωή ως τώρα είχα πολλές φίλες που ήταν (και είναι κάποιες από αυτές) πολύ καλές μου φίλες. Και μάλιστα η φιλία μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας μπορεί να είναι πολύ ενδιαφέρουσα,καθώς βλέπεις τα πράγματα και από την οπτική γωνία του αντίθετου φίλου

Παράθεση

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 00:19, 10-10-10:

Νομίζω ότι μπορει να υπάρξει.... αλλα σε καποιες περιπτωσεις ισως υπαρχει ενας ερωτισμος αναμεσα εστω και αν δεν φαινεται

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 00:31, 10-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από fly
Νομίζω ότι μπορει να υπάρξει.... αλλα σε καποιες περιπτωσεις ισως υπαρχει ενας ερωτισμος αναμεσα εστω και αν δεν φαινεται
Ερωτισμός??? :O :O :O ουάου... δεν το είχα σκεφτεί αυτό... Ναι, ίσως, όντως, κάποιες φορές... Και κάποιες φορές ίσως γίνεσαι φίλος με μια γυναίκα μόνο και μόνο επειδή δεν μπορείς να γίνεις Ο φίλος της... :S

Παράθεση

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 00:40, 10-10-10:

Ερωτισμός??? :O :O :O ουάου... δεν το είχα σκεφτεί αυτό... Ναι, ίσως, όντως, κάποιες φορές... Και κάποιες φορές ίσως γίνεσαι φίλος με μια γυναίκα μόνο και μόνο επειδή δεν μπορείς να γίνεις Ο φίλος της... :S
ναι ισως.... αν κ θα ειναι δυσκολο γι αυτον/

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 03:04, 10-10-10:

Για μενα?? Σιγουρα υπαρχει... Και την εχω βιωσει... Κι ακομα την βιωνω...

Για την ακριβεια πιστευω πως οι φιλιες αυτες περνανε 3 σταδια...

Ενα στην αρχη, που αρχιζουν να κανουν παρεα, να δενονται, να μοιραζονται τα προβληματα τους κλπ...

Αλλο ενα σταδιο, το οποιο ειναι πραγματικα κομβικο και για την τελικη εκβαση της φιλιας... Εκει που αρχιζει να υπαρχει μονοπλευρη ερωτικη ελξη, ισως και με ενα μικρο διαλειμμα οπου μετα υπαρχει παλι η ερωτικη ελξη αλλα αντιθετα... Αν βεβαια η ελξη αυτη γινει ειτε αμφιπλευρη, ειτε εκδηλωθει με καποιο τροπο, μπορει να καταληξει σε σχεση, να χαλασει την φιλια ή σε λιγοτερες περιπτωσεις να συνεχισουν την φιλια λες και δεν εγινε τιποτα...

Και το τελικο σταδιο, οπου πλεον υπαρχει μια σταθερη κι αμετακλητη φιλια, ιδια με αυτην μεταξυ ατομων του ιδιου φυλου...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 03:35, 10-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Αλλο ενα σταδιο, το οποιο ειναι πραγματικα κομβικο και για την τελικη εκβαση της φιλιας... Εκει που αρχιζει να υπαρχει μονοπλευρη ερωτικη ελξη, ισως και με ενα μικρο διαλειμμα οπου μετα υπαρχει παλι η ερωτικη ελξη αλλα αντιθετα...
Είναι λοιπόν φανερό για σένα, ότι το ερωτικό στοιχείο ενυπάρχει σε μια τέτοια σχέση, η οποία καταλήγει να είναι φιλική μεταξύ ατόμων διαφορετικού φύλου. Λες ότι όλες αυτές οι σχέσεις περνούν από αυτό το στάδιο.

Το σκεφτόμουν έντονα, ότι μου φαίνεται παράξενο να υπάρχει φιλία μεταξύ ατόμων διαφορετικού φύλου. Αυτό, επειδή η φιλία διαθέτει ούτως ή άλλως κοινά στοιχεία με τον έρωτα, πρόκειται στην πραγματικότητα για μια εξιδανικευμένη μορφή του. Εάν λάβουμε υπόψιν ότι μεταξύ ατόμων διαφορετικού φύλου, η σωματική έλξη εμφανίζεται πιο φυσικά (δια της φυσικής ροής που λέμε), δεν υπάρχουν κοινωνικοί και ηθικοί φραγμοί κλπ, τότε δυσκολεύομαι να φανταστώ πώς μία φιλική σχέση μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας δεν θα περιείχε καθόλου ερωτισμό.

Θα μπορούσα λοιπόν να πω ότι οι φιλίες μεταξύ μιας γυναίκας κι ενός άντρα, είναι στις περισσότερες τον περιπτώσεων παρεξηγημένοι έρωτες, οι οποίοι δεν βρήκαν το πλήρες έδαφος ή το θάρρος για να εκδηλωθούν.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 03:55, 10-10-10:

Εγω ναι πιστευω ανεπιφυλακτα πως υπαρχει ερωτικο στοιχειο...

Αν και πιστευω πως μετα απο το σταδιο που ανεφερα και πιο πριν, μετα χανεται...

Ισως βεβαια και να χω αδικο, απλως αυτο εχω παρατηρησει...

Αλλα ναι, δεν αποκλειεται να ειναι και "παρεξηγημενοι" ερωτες... Αλλα δεν παυουν να ειναι και φιλιες... Ισως(σιγουρα σχεδον) πιο επικινδυνες να εξελιχθουν ερωτικα, αλλα και παλι φιλιες...

Παράθεση

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fly

H fly έγραψε στις 10:41, 10-10-10:

Εγω ναι πιστευω ανεπιφυλακτα πως υπαρχει ερωτικο στοιχειο...

Αν και πιστευω πως μετα απο το σταδιο που ανεφερα και πιο πριν, μετα χανεται...

Ισως βεβαια και να χω αδικο, απλως αυτο εχω παρατηρησει...

Αλλα ναι, δεν αποκλειεται να ειναι και "παρεξηγημενοι" ερωτες... Αλλα δεν παυουν να ειναι και φιλιες... Ισως(σιγουρα σχεδον) πιο επικινδυνες να εξελιχθουν ερωτικα, αλλα και παλι φιλιες...
ενα απλο παραδειγμα σε αυτο ειναι οτι αν π.χ. η κοπέλα σε μια κοινη εξοδο τους ειναι εντυπωσιακα ντυμενη κατα 99,9 % θα την κοιταξει ερωτικα
νμζω οτι πλεον γινεται υποσυνειδητα.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 14:23, 10-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από fly
ενα απλο παραδειγμα σε αυτο ειναι οτι αν π.χ. η κοπέλα σε μια κοινη εξοδο τους ειναι εντυπωσιακα ντυμενη κατα 99,9 % θα την κοιταξει ερωτικα
νμζω οτι πλεον γινεται υποσυνειδητα.
Σοβαρα τωρα... Ποια κοπελα που θα δει ενας αντρας εξω(εμου μη εξαιρουμενου), δεν θα την κοιταξει ερωτικα???

Αυτο σιγουρα συμβαινει υποσυνειδητα...

Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wrong
H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Wrong έγραψε στις 22:12, 01-01-11:

δεν ξέρω αν υπάρχει, πλέον...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 01:11, 03-01-11:

Εγω παντως καθε μερα γινομαι ολο και πιο σιγουρος...

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 01:32, 03-01-11:

Θα πω ναι (μπορεί να υπάρξει), λόγω προσωπικής εμπειρίας.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 12:40, 03-01-11:

Θα πω ναι (μπορεί να υπάρξει), λόγω προσωπικής εμπειρίας.
Υπαρχουν τρεις περιπτωσεις:

1) Δεν εισαι ασχημη (δεν θα πω ομορφη, απλα οχι ασχημη) στην οποια περιπτοση ο "φιλος" σου θα σε πηδουσε αν του το ζητουσες πριν καν ολοκληρωσεις τη φραση (σε προκαλω να το δοκιμασεις, στριμοξε τον λιγακι και γινε λιγο πιο ερωτικη να δεις πως θα αντιδρασει)
2) Εισαι ασχημη στην οποια περιπτοση απλα σε εχει για να ικανοποιει τον εγωισμο του και να σε χρησημοποιει
3) Ειναι gay

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:44, 03-01-11:

υπαρχει και αλλη περιπτωση..
του "λυκου" που μπαινει ως φιλικο αρνι ..
και καποτε θα την πεταξει την προβιά απο πανω του..

ειναι ενα στυλ προσεγγισης και αυτο..
δεν συμφωνω προσωπικα βεβαια..

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

H pop corn έγραψε στις 14:54, 03-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από epote

1) Δεν εισαι ασχημη (δεν θα πω ομορφη, απλα οχι ασχημη) στην οποια περιπτοση ο "φιλος" σου θα σε πηδουσε αν του το ζητουσες πριν καν ολοκληρωσεις τη φραση (σε προκαλω να το δοκιμασεις, στριμοξε τον λιγακι και γινε λιγο πιο ερωτικη να δεις πως θα αντιδρασει)
2) Εισαι ασχημη στην οποια περιπτοση απλα σε εχει για να ικανοποιει τον εγωισμο του και να σε χρησημοποιει
3) Ειναι gay
Ντροπή σου!
Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σου απαντήσω. Θεωρώ, το λιγότερο απαράδεκτα αυτά που γράφεις.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:27, 03-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από pop corn
Ντροπή σου!
Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σου απαντήσω. Θεωρώ, το λιγότερο απαράδεκτα αυτά που γράφεις.
Εφόσον διαφωνείς, οφείλεις να αντικρούσεις με επιχειρήματα τις τρεις προτάσεις του. Αλλιώς γίνεσαι σαν το ΚΚΕ που απλά λέει "όχι" σε όλα.

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 15:40, 03-01-11:

καταρχας η ελενη αποτελει μια πολυ ομορφη κοπελα με IQ πολυ υψηλοτερο απο το φυσιολογικο.τα αναφερω αυτα διοτι ειναι φιλη μου και μαλιστα απ τις καλυτερες.(αρα την γνωριζω..)
2ον)δεν ειναι του τυπου της να φαιρεται σαν μια κοπελα μεγαλωμενη με ιδανικα της μπαρμπι και της μπρατς.δεν θα καθοταν ποτε να την ''πεσει''ωμα σε καποιον αλλον διοτι αυτα τα κανουν μονο κατι.......χαζες που θεωρουν πως πηγαινοντας με πολλους ειναι πρωτες γκομενες και ειναι μαγκια....
3ον)εννοειτε πως μιλα για κανονικο φιλο ...αλλιως θα ελεγε φιλη!!

p.s-->αν εσυ δεν εχεις γνωρισει αυτη την φιλια δεν σημαινει πως δεν την εχουν γνωρισει αλλοι...ο κοσμος δεν ειναι γυρω απο αυτα που ξερεις μοναχα εσυ...φιλικα παντα,αδαμαντια.

p.s2-->φυσικα υπαρχει φιλια!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

H pop corn έγραψε στις 16:14, 03-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Εφόσον διαφωνείς, οφείλεις να αντικρούσεις με επιχειρήματα τις τρεις προτάσεις του. Αλλιώς γίνεσαι σαν το ΚΚΕ που απλά λέει "όχι" σε όλα.
Γιώργο, δεν σκοπεύω να εκθέσω τον εαυτό μου και τους φίλους μου για να έχουν "τροφή" για κουβεντούλα εδώ μέσα. Αναφέρεται σε μένα σε προσωπικό επίπεδο με πολύ αγενή τρόπο και χαρακτηρίζει έναν φίλο μου που ούτε εμένα, ούτε κι αυτόν γνωρίζει. Όχι, δεν προτίθεμαι να απαντήσω σε τέτοιο μήνυμα και αν δεν είμασταν σε φόρουμ δεν ξέρω και γω πώς θα αντιδρούσα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 17:11, 03-01-11:

3) Ειναι gay
Μήπως έχεις ακούσει το βαθύτερο, συμβολικό νόημα της λέξης 'εκφυλισμός';

Η ανθρώπινη ψυχή καθώς κατέπεφτε στον αισθητό, υλικό κόσμο..."εκ-φυλίστηκε", σε άνδρα και γυναίκα. Άρα όσο πιο αγενής, γκοτζίλας, σαυροειδές είναι κανείς τόσο λιγότερο μπορεί να αισθανθεί φιλία με το αντίθετο φύλο. Ο εξευγενισμένος, καλλιεργημένος άνθρωπος είναι πρώτα απ' όλα Άνθρωπος και μετά άνδρας ή γυναίκα.

Έχει ψυχή και η ψυχή δεν έχει φύλο.

Φιλικά!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:06, 03-01-11:

Η ανθρώπινη ψυχή καθώς κατέπεφτε στον αισθητό, υλικό κόσμο..."εκ-φυλίστηκε", σε άνδρα και γυναίκα.
εγω αναποδα το ηξερα..

οτι πεφτουμε εκτος του φυλου μας..

εκφυλισμος του ανδρα της γυναικας λπ

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 19:16, 03-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
εγω αναποδα το ηξερα..

οτι πεφτουμε εκτος του φυλου μας..

εκφυλισμος του ανδρα της γυναικας λπ
...όπως λέμε "εκπολιτίστηκε". Είναι απλά μια ερμηνεία....

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 20:03, 03-01-11:

3) Ειναι gay
1 θετικη γιατι προσφατα μου ειπε το αγορι μου το ιδιο πραγμα, και σημειωστε οτι ημασταν φιλοι καποιο διαστημα πριν τα "φτιαξουμε"
εγω παλι θεωρω οτι εχω αντρες φιλους.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 12:13, 04-01-11:

Ντροπή σου!
Οεο.

Αναφέρεται σε μένα σε προσωπικό επίπεδο με πολύ αγενή τρόπο και χαρακτηρίζει έναν φίλο μου που ούτε εμένα, ούτε κι αυτόν γνωρίζει.
Εσυ αναφερθηκες σε εσενα σε προσωπικο επιπεδο (εχω προσωπικη εμπειρια δεν ειπες?). Συνεπως τι περιμενες?

p.s-->αν εσυ δεν εχεις γνωρισει αυτη την φιλια δεν σημαινει πως δεν την εχουν γνωρισει αλλοι...ο κοσμος δεν ειναι γυρω απο αυτα που ξερεις μοναχα εσυ...φιλικα παντα,αδαμαντια.

p.s2-->φυσικα υπαρχει φιλια!
!

μμμ, οσοι αντρες εχουν απαντησει σε αυτο το θρεντ εχουν πει κατι αναλογο με εμενα, οσοι αντρες γνωριζω προσωπικα (ξερω γω ποσοι ειναι αυτοι, ως ενηληκας αντρας εχω γνωρισει αρκετους αντρες στη ζωη μου) ΟΛΟΙ λενε κατι αναλογο με εμενα, δηλαδη ΠΟΣΟ μεγαλο στατιστικο δειγμα χρειαζεστε για να πησθητε οτι ενας αντρας ΠΑΝΤΑ θα βλεπει (και) ερωτικα μια ομορφη γυναικα?

Thats the way it is, ειναι στη βιολογια μας, ωραια γυναικα = σεξουαλικος στοχος, απλα πραγματα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να εχουμε συμπεριφορα φιλου απεναντι της η να ειμαστε γνησια φιλοι της. Τι περιλαμβανει δηλαδη μια φιλια, εναν ανθρωπο που εμπιστευεσαι, θελεις να ακους και να σε ακουει, νοιωθεις ανετα στην παρουσια του κτλ κτλ.

Ε ΟΛΑ αυτα μπορουμε να τα νοιωσουμε για μια ωραια γυναικα, αλλα φανταζομαστε και τα βυζια της επισις. Το ενα δεν αναιρει το αλλο.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:12, 04-01-11:

Οεο.

Εσυ αναφερθηκες σε εσενα σε προσωπικο επιπεδο (εχω προσωπικη εμπειρια δεν ειπες?). Συνεπως τι περιμενες?

!

μμμ, οσοι αντρες εχουν απαντησει σε αυτο το θρεντ εχουν πει κατι αναλογο με εμενα, οσοι αντρες γνωριζω προσωπικα (ξερω γω ποσοι ειναι αυτοι, ως ενηληκας αντρας εχω γνωρισει αρκετους αντρες στη ζωη μου) ΟΛΟΙ λενε κατι αναλογο με εμενα, δηλαδη ΠΟΣΟ μεγαλο στατιστικο δειγμα χρειαζεστε για να πησθητε οτι ενας αντρας ΠΑΝΤΑ θα βλεπει (και) ερωτικα μια ομορφη γυναικα?

Thats the way it is, ειναι στη βιολογια μας, ωραια γυναικα = σεξουαλικος στοχος, απλα πραγματα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να εχουμε συμπεριφορα φιλου απεναντι της η να ειμαστε γνησια φιλοι της. Τι περιλαμβανει δηλαδη μια φιλια, εναν ανθρωπο που εμπιστευεσαι, θελεις να ακους και να σε ακουει, νοιωθεις ανετα στην παρουσια του κτλ κτλ.

Ε ΟΛΑ αυτα μπορουμε να τα νοιωσουμε για μια ωραια γυναικα, αλλα φανταζομαστε και τα βυζια της επισις. Το ενα δεν αναιρει το αλλο.
Μια διορθωση... Ωραια γυναικα=πιθανος σεξουαλικος στοχος...
Αλλα επισης μπορει και να πουμε για καποια πολυ πολυ ωραια γυναικα=πολυ καλη φιλη και τιποτε αλλο...

Παντως ρε αδερφε σ' αυτα τα θεματα σε βλεπω να χεις την λεπτοτητα αλαδωτου αλυσοπριονου...

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 13:57, 04-01-11:

ΠΟΣΟ μεγαλο στατιστικο δειγμα χρειαζεστε για να πησθητε οτι ενας αντρας ΠΑΝΤΑ θα βλεπει (και) ερωτικα μια ομορφη γυναικα?

Thats the way it is, ειναι στη βιολογια μας, ωραια γυναικα = σεξουαλικος στοχος, απλα πραγματα.
Δηλαδή μια γυναίκα δεν βλέπει ΠΑΝΤΑ (και) ερωτικά έναν ωραίο άνδρα; Πλανιέσαι οιχτρά αν νομίζεις πως δεν. Το τι "διανοητικό" κέρατο πεφτει με ηθοποιούς και τραγουδιστές δεν περιγράφεται!

Η εξίσωση που κάνεις: ωραία γυναίκα = σεξουαλικός στόχος, διαγράφει την σύζευξη (και) που έβαλες προηγουμένως. Αποφάσισε τι ακριβώς πιστεύεις. Αν βάλεις 'και' στην κουβέντα νομίζω πως δεν λέει και τίποτα σπουδαίο. Εννοείται ότι αν μου την πέσει μία φίλη μου (και) είμαι σε free φάση, φυσικά και θα απολαύσω τη "φιλία" μας!

Η φιλία δεν σημαίνει κατ' ανάγκη "όχι σεξ". Μπορεί να υπάρξει σεξ σε μια φιλική σχέση αλλά δεν σημαίνει υποχρεωτικά πως κάθε φίλη είναι (και) για σεξ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:07, 04-01-11:

συμφωνω με ολους παιδια..

οτι φιλία με το αλλο φυλο(εκτος ισως ομοφυλοφιλων κλπ)εχει σχεδον παντα και ενα στοιχειο ερωτικο μεσα..και δεν ειναι καθαρα φιλια οπως με το ιδιο φυλο..

αλλα ειναι ιδιαιτερη φιλια,(πιο δυσκολη να γινει προσωπικα τουλαχιστον),που αξιζει αν την εχεις..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:13, 04-01-11:

3) Ειναι gay
4) Έχει ωραίες φίλες.

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

H pop corn έγραψε στις 16:51, 04-01-11:

Φυσικά και αναφέρθηκα στον εαυτό μου, στις προσωπικές μου εμπειρίες δηλαδή, για να στηρίξω την άποψη που έγραψα ότι πιστεύω στην φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας. Ακόμα κι αν διαφωνείς, αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να μιλάς με τέτοια αγένεια και αδιακρισία σε έναν άνθρωπο που πρώτη φορά του απευθύνεις τον λόγο. Από πού κι ως πού ξέρεις εμένα και τους φίλους μου για να αρχίσεις να βγάζεις συμπεράσματα; Και με ποια οικειότητα μου προτείνεις να την "πέσω" στο φίλο μου για να ελέγξω τις αντιδράσεις του αγνοώντας αν εγώ το θέλω; Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν σου επιτρέπω! Πέρα από το γεγονός ότι θεωρώ προσβλητικό για τον εαυτό μου να την "πέσω" σε κάποιον απλά επειδή κάποιος άγνωστος μου πρότεινε να τσεκάρω αντιδράσεις...
Αυτά.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:58, 04-01-11:

Μα δεν διαφωνει μαζι σου, ομως...

Οποτε ηρεμησε λιγο...

Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

H pop corn έγραψε στις 17:12, 04-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Μα δεν διαφωνει μαζι σου, ομως...

Οποτε ηρεμησε λιγο...
Ήρεμη είμαι βρε Τσαρατσάφ, δεν είναι το θέμα μου αν συμφωνεί ή διαφωνεί μαζί μου, είναι ότι βγάζει αυθαίρετα συμπεράσματα για ανθρώπους που δεν γνωρίζει και μάλιστα με πολύ αγενή τρόπο. Ξαναδιάβασε τι μου έγραψε και τι απάντησα, και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Παρακαλώ, ας λήξει εδώ το θέμα. Είναι off topic αν δεν κάνω λάθος...

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 17:39, 04-01-11:

Εννοείται ότι αν μου την πέσει μία φίλη μου (και) είμαι σε free φάση, φυσικά και θα απολαύσω τη "φιλία" μας!
απο ολο το ποστ σου αυτο αρκει για να επιβεβαιωσει αυτο που λεω, θενξ

Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν σου επιτρέπω!
Ε αφου δεν μου επιτρεπεις ενταξει! Ερωτηση: ποια ειναι η ηληκια σου? Πανω απο 16 δεν σε κοβω...Δεν χρησημοποιω σχεδον ποτε το χαρτι "ηληκια" αλλα μου δινεις την εντυποση οτι ακομα ζεις προστατευμενη απο το μπαμπα και τη μαμα (και καλα κανεις). Ο κοσμος ειναι σκληρος, το οτι "δεν μου επιτρεπεις" δεν μου στερει το δικαιομα (η την ικανοτητα) να σχολιασω εσενα και τους φιλους σου οπως θελω ΕΙΔΗΚΑ οταν ΕΣΥ εφερες την προσωπικη εμπειρια στο τραπεζι. So suck it up, αν εχεις τα @@ κανε αυτο που σου ειπα, αν δεν τα εχεις μην αναφερεσαι στην εμπειρια σου.

Speaking of which

Φυσικά και αναφέρθηκα στον εαυτό μου, στις προσωπικές μου εμπειρίες δηλαδή, για να στηρίξω την άποψη που έγραψα ότι πιστεύω στην φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας.
H "προσωπικη εμπειρια" δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ. ΕΣΥ πιστευεις οτι ειστε φιλοι, αυτος τι πιστευει δεν μπορουμε να το ξερουμε μεχρι να μας το πει ο ιδιος.

Η προσωπικη εμπειρια δεν εχει ΚΑΜΙΑ επιχειρηματολογικη βαρυτητα σε μια κουβεντα, ειναι υποκειμενικη και δεν υποκειτε σε ελεγχο,επαληθευση η διαψευση.

Και για να επιστρεψουμε στο θεμα, αν ως φιλια οριζουμε κατι το οποιο δεν περιεχει οποιοδηποτε ερωτικο στοιχειο απο κανενα απο τα δυο "μελη" της φιλικης σχεσης τοτε οχι φιλια μεταξυ αντρα και γυναικα δεν υπαρχει.

Φυσικα και εχω γυναικες φιλες, αυτο δεν σημαινει διολου οτι δεν μου αρεσουν οι κωλοι τους.

4) Έχει ωραίες φίλες.
i stand corrected

Παράθεση

Mariw

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariw
H Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Mariw Let the good times roll.... έγραψε στις 18:02, 04-01-11:

Εγώ πάντως πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών....Εγώ για παράδειγμα έχω έναν κολλητό από πολύ μικρή και δεν νομίζω να υπάρχει ούτε ερωτικό στοιχείο ούτε τίποτα...το αντίθετο μάλιστα...Πάντως σε πολλές περιπτώσεις οι συμβουλές ενός αγοριού είναι πολύ πιο χρήσιμες από μιας κολλητής...

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 11:13, 05-01-11:

ρε γαμωτο σε αυτο το θρεντ ουτε ΕΝΑΣ αντρας να μην εχει πει "ναι μπορει να υπαρξει φιλια" αλλα ολες οι γυναικες να λενε "ναι μπορει"

τι περιεργο

Παράθεση

analisi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη analisi
H analisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H analisi έγραψε στις 11:31, 05-01-11:

Είναι κάτι που ακόμα δεν έχω αποφασίσει...Αν με ρωτούσαν πριν δύο χρόνια θα απαντούσα "όχι βέβαια....δεν υπάρχει" αλλά τον τελευταίο καιρό νομίζω πως έχω αλλάξει άποψη (αν και λογώ κάποιων περιστατικών στο παρελθόν κρατάω τις επιφυλάξεις μου).

Παράθεση

Coup de foudre

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Coup de foudre
H Coup de foudre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Coup de foudre έγραψε στις 13:09, 05-01-11:

Νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία υπό κάποιες συνθήκες αλλά το πιο πιθανό είναι ότι κάποια στίγμη αργά ή γρήγορα θα υπάρξει έλξη..
Είναι λογικό να υπάρχει έλξη μεταξύ των 2 φύλων..Το ζήτημα είναι πως θα το αντιμετωπίσεις..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους