Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπητέ Αϊ Βασίλη...

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:05, 01-12-06:

Τι? Δεν υπάρχει??? ...σαχλαμάρες!

Άφησε το παιδί που κρύβεις μέσα σου να νιώσει ξανά παιδί, και πες μας:
Τι θα ζητήσεις από τον Άγιο Βασίλη φέτος? (Αν θες μπορείς να γράψεις ολόκληρη την επιστολή).

Εδώ ζητάμε υλικά δώρα.
(EDIT:Καλά ας μην είναι μόνο υλικά...ότι 'θέτε...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 01-12-06 στις 01:55.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:09, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Τι? Δεν υπάρχει??? ...σαχλαμάρες!

Άφησε το παιδί που κρύβεις μέσα σου να νιώσει ξανά παιδί, και πες μας:
Τι θα ζητήσεις από τον Άγιο Βασίλη φέτος? (Αν θες μπορείς να γράψεις ολόκληρη την επιστολή).

Εδώ ζητάμε υλικά δώρα.
Τι; Μόνο υλικά; Έναν καινούριο υπολογιστή με σύνδεση Τ3 για να μιλώ γρήγορα και ασταμάτητα με εσάς...

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 01:11, 01-12-06:

Άγιε Βασίλη,
φέρε μου ο,τι θέλεις, αρκεί να έχει πάνω την αφιέρωσή σου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:22, 01-12-06:

ΛΕΦΤΑ!! ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!! Με αυτά αγοράζεις ο,τι υλικό αγαθό σου καπνίσει!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 01:26, 01-12-06:

Μόνο υλικά δώρα; Εμένα με πιάνουν τα μελό μου στις γιορτές.

Αλλά αν πρέπει να πω κάτι υλικό, ένα ταξίδι μετράει; Λατινική Αμερική! Αν πάλι είναι πολύ ένα ζευγάρι Ugg μπότες με βολεύουν.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:28, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
ΛΕΦΤΑ!! ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!! Με αυτά αγοράζεις ο,τι υλικό αγαθό σου καπνίσει!
+10

Ευτυχώς ή δυστυχώς, όπως ακριβώς είπες, ΜΟΝΟ υλικά αγαθά...
Ένα παρόμοιο thread για μη υλικά αγαθά;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:38, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
+10

Ευτυχώς ή δυστυχώς, όπως ακριβώς είπες, ΜΟΝΟ υλικά αγαθά...
Ένα παρόμοιο thread για μη υλικά αγαθά;
Τι ρατσισμός είναι αυτός απέναντι στα υλικά αγαθά; Τσκ τσκ τσκ
Τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαύσεις τα μη υλικά αγαθά δέκα φορές καλύτερα

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:51, 01-12-06:

Τι ρατσισμός είναι αυτός απέναντι στα υλικά αγαθά; Τσκ τσκ τσκ
Τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαύσεις τα μη υλικά αγαθά δέκα φορές καλύτερα
+10
Κανένας ρατσισμός, βρε Λία, απλώς λέω ότι με τα λεφτά αγοράζεις μόνο υλικά αγαθά (εάν δεν είναι έτσι, ανοίγουμε thread και το συζητάμε εκεί...)

Μη βαράτε καλέ μέρες που είναι...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:54, 01-12-06:

Κοιτάξτε, σκέφτηκα πως έχουμε διάφορα θέματα με ευχές κτλ που μοιάζουν γι' αυτό μίλησα για υλικά, αλλά μια που σας φρενάρει αυτό....

ΖΗΤΗΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΤΙ 'ΘΕΤΕ! Χριστούγεννα είναι στο κάτω-κάτω...γιατί να βάζουμε φραγμούς?

Πάντως δε κατάλαβα? Όταν είσασταν παιδιά ζητούσατε από τον Άγιο Βασίλη να σας φέρει "λίγη αγάπη" ή τρενάκια κουκλίτσες και κανένα ποδήλατο? Ε? ...ε?!!!! (Ρωτήστε και μένα που είμαι ο Άγιος Βασίλης ενός προσώπου - και τώρα που ξέρει η άτιμη το εκμεταλεύεται!
"Μαμά να πεις στον Αη Βασίλη να μου πάρει το τάδε".
"Μα δεν έχω τόσο χρήματα παιδί μου"
"Ε, και?...εσύ θα το πάρεις? Ο Άη Βασίλης θα το παρεί!"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 01-12-06 στις 01:59.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:57, 01-12-06:

Καλέ το ρατσισμός ήταν στην πλάκα!
Πάντως διαφωνώ εν μέρει με αυτό που λες, τα λεφτά μπορει να σου δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις μόνο υλικά αγαθά, αλλά τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαμβάνεις τα πνευματικά αγαθά καλύτερα! Άρα τα χρήματα -έμμεσα- βοηθούν και τις πνευματικές απολάυσεις!

ΥΓ: Άραγε τα βιβλία είναι υλικά αγαθά ή πνευματικά; Τυπικά είναι υλικά αγαθά αλλά...
ΥΓ2: Το αντίθετο των υλικών αγαθών είναι τα άυλα αγαθά ή (και) τα πνευματικά αγαθά;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 02:01, 01-12-06:

Καλέ το ρατσισμός ήταν στην πλάκα!
Πάντως διαφωνώ εν μέρει με αυτό που λες, τα λεφτά μπορει να σου δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις μόνο υλικά αγαθά, αλλά τα υλικά αγαθά σε βοηθούν να απολαμβάνεις τα πνευματικά αγαθά καλύτερα! Άρα τα χρήματα -έμμεσα- βοηθούν και τις πνευματικές απολάυσεις!

ΥΓ: Άραγε τα βιβλία είναι υλικά αγαθά ή πνευματικά; Τυπικά είναι υλικά αγαθά αλλά...
ΥΓ2: Το αντίθετο των υλικών αγαθών είναι τα άυλα αγαθά ή (και) τα πνευματικά αγαθά;
Πολύ μου άρεσε αυτό!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:04, 01-12-06:

Thanks, αλλά ποιό απ'όλα;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 02:09, 01-12-06:

Όλο το σκεπτικό!
Για να μην αναφερθούμε στις τιμές τους!

Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Neverland_fairy
H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε στις 02:29, 01-12-06:

Άγιε μου Βασίλη θέλω δώρο ένα σπίτι να μένω μόνη μου, πλήρως εξοπλισμένο, χωρίς ενοίκια κοινόχρηστα έξοδα πετρελαίου και ένα κινητό τελευταίας τεχνολογίας με GPS, γραφίδα, 5mpixel camera, Mp3, Windows .

Ήμουν πάρα πολύ καλό παιδί και το ξέρεις....άρα τα αξίζω

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:09, 01-12-06:

Θελω πολλα.. Και η λιστα ειναι ατελειωτη..
Και δεν μπορω και να ξεχωρισω ποιο θελω πρωτα..

Χχμμμ..
Οκ, ας πληρωσει τις δοσεις του καινουριου αυτοκινητου..

Εντιτ: Εννοειται οτι υπαρχει ο Αγιος Βασιλης

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη misslittledevil : 01-12-06 στις 10:12.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 10:39, 01-12-06:

1. Μωβ παλτο, αυτο που χαζευω τον τελευταιο μηνα
2. Μωβ γοβες, αυτες που εχουν γινει εμμονη ιδεα την τελευταια βδομαδα
3. Μπλουζια, παντελονια, φουστες, εμπιστευομαι το γουστο σου

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:52, 01-12-06:

Ένα ημίπαλτο... χμ μάλλον χακί; Ή καφέ; Διάλεξε εσύ, Άγιε!!
Και τη θέση που θέλω, ε;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:18, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
εμπιστευομαι το γουστο σου

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Διάλεξε εσύ, Άγιε!!
Ετοιμαστείτε για μια κατακόκκινη γκαρνταρόμπα!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 12:12, 01-12-06:

αγαπημένε μου αι βασίλη,
φέτος μετά από πολλά χρόνια σου ξαναγράφω αφού είπα να ακολουθήσω το ρητό της μαμάς "πίστευε κ μη ερεύνα" παρόλο που εμείς δεν έχουμε καμινάδα άρα υποθέτω ότι είσαι εξαιρετικός διαρρήκτης.
τέσπα, στο παρασύνθημα. θέλω:

1. ενα καλό παλτό (κατά προτίμηση καφέ) να μπορώ να φοράω πάνω από τα φορέματα μου.

2. μπότες (πήγαινε στον πειραία που έχει καλές τιμές να μην ξοδεύεσαι κιολας)!

3. ένα ωραίο τριήμερο στο ελάτη (εδώ θα χρειαστεί εκτός από λεφτά μια αι βασιλιάτικη παρέμβαση για άδεια κ μια παρέμβαση ναποφύγω την γραφειοκρατική γκρίνια της μαμάς)!

4. να κερδίσουμε την δίκη, να σαπίσουν στην φυλακή οι μ@λ@κες που μας κλείνουν το σχολείο (αυτό βαλτο προτεραιότητα)

5. κ΄1 θαύμα να έρθει ελλάδα η πολυαγαπημένη μου καθηγήτρια-φίλη κ φυσικά η κολλητή μου (στα δύσκολα σε θέλω).

αντε ναποδείξεις ότι υπάρχεις.

φιλάκια

ΥΓ1 θα βρεις μελομακάρονα στην τρπαεζαρία, πρόσεχε μην πέσεις στα σκοτεινά πάλι πάνω στο δέντρο

ΥΓ2 αν θες φέρε κ κάτι μικρό για τα πουλάκια μου

ΥΓ ειρήνη ημειν!

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 12:18, 01-12-06:

Αγιε μου Βασίλη φέτος θέλω ένα μικρό δωράκι για'μένα .
Και επειδή ήμουν και πολύ καλό παιδί φέτος θέλω για τον γιόκα μου :
ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!!
κουδουνίστρες, λούτρινα, χαλάκι δραστηριοτήτων, μουσικά παιχνίδια και οπωσδήποτε το ριλαξάκι που έχω βάλει στο μάτι (αυτό που κουνιέται μόνο του και έχει ένα κάρο παιχνιδάκια και μουσικούλα, που γίνεται και κούνια .. ναι αυτό !)

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:10, 01-12-06:

Αγαπημένε μου Άη Βασίλη,

ξέρω τι περνάς και δε θα σε κουράσω. Έχω κάνει κι εγώ Άη Βασίλης και ξερω...

Θα 'θελα δύο εισιτήρια για Νεα Ζηλανδία και ένα μήνα διακοπές από τη δουλειά μου για να πάω.
Αν δε μπορείς αυτά τα Χριστούγεννα, δε πειράζει ας είναι και του χρόνου, αλλά μη με ξεχάσεις σε παρακαλώ...Μπορεί να μεγάλωσα αλλά δε μου αξίζει κι εμένα ένα δωράκι που σε πιστεύω ακόμα;

Σε φιλώ γλυκά και σένα και τα ελάφια σου.
Τις ευχές μου στα ξωτικά σου και καλό κουράγιο!

Υ.Γ. Φέτος δεν έχει κουλουράκια εντάξει; Δίαιτα άγιέ μου....τα κοψομέσιασες τα ελάφια!
Θα σου αφήσω γαλά με 1% λιπαρά και ένα γιαουρτάκι με φρούτα. Αν θες ξύπνα με να σου πω μια καλησπέρα ναι?

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 14:36, 01-12-06:

εγώ αγαπημένε μου αγιούλη δεν θα σε βάλω σε έξοδα...
μόνο ένα πραγμα θέλω...
θα μου φέρεις τον μπαμπάκα μου;;;;
μ;;;;;

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 15:50, 01-12-06:

εγώ που θέλω πολλά πραματάκια πειράζει..??

..αφού πάντα ήμουν καλό νινί και με είχε κακομάθει ο καλός μου αγιούλης...

μμμ..για να δω λοιπόν..

μετά από πολλή ώριμη -κυρίως..!- σκέψη,κατέληξα ότι θέλω τα εξής:
-
playstation3
-καινούριο mp3 player
-ένα ταξιδάκι πολλών ημερών Ισπανία ή Γαλλία (disneyland για να είμαι πιο σαφής..)
-το μαξιλαράκι "Hello Kitty" που έχω μπανίσει τόσο καιρό..
..και...χμμ... για το τέλος....
..μπορώ να έχω τον Αλιάγα σε συσκευασία έκπληξη με κόκκινη κορδέλα..??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη burbuja : 01-12-06 στις 15:54.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 17:28, 01-12-06:

λεφτα, λεφτα , λεφτα...

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 18:04, 01-12-06:

Εγω αγιε μου βασιλη θελω υγεια πανω απ ολα και ολα τα αλλα τα βρισκω και μονη μου....Εε ενταξει τωρα και λιγα δωρακια κατω απ το δεντρο δεν θα με χαλαγαν....

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 22:36, 01-12-06:

Εγώ Άγιε Βασίλη μου θέλω να μου πεις 6 νουμέρακια.....
.
.
.
.
.
.
.
.
.

...ξέεεερεις.....αυτά του ΛΟΤΤΟ ....που κερδίζουν......

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:12, 04-12-06:

Αγαπημενε μου Α.Βασιλη...
Τωρα που φτιαγνεις την λιστα σου,οταν συναντησεις το ονομα μου, μην παρεις τιποτα βιαστηκες αποφασεις...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΛΑ!!!!!!!!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:45, 04-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
εγώ αγαπημένε μου αγιούλη δεν θα σε βάλω σε έξοδα...
μόνο ένα πραγμα θέλω...
θα μου φέρεις τον μπαμπάκα μου;;;;
μ;;;;;

Εγώ Αη συνονόματε, μόνο ευτυχία θέλω από 'δω και πέρα.

(Σαν υποψήφια σε καλλιστεία ακούγομαι )

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:48, 04-12-06:

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:44, 04-12-06:

Αγαπημένε μου Άγιε Βασίλη...
Μία δουλειά μπορώ να έχω;;;

Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KOULA
H KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H KOULA έγραψε στις 17:38, 04-12-06:

εγω απο τον αι βασιλη θελω την αγαπη και να μην μενω μονη μου ευχομαι να μην με ξεχασει υλικα αν ζητουσα θα ζηταγα λεφτα να βοηθησω τους φτωχους

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 18:22, 04-12-06:

γίνεται να δω για 10 λεπτά το μωρό μου σήμερα???

Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H KOULA έγραψε στις 19:02, 04-12-06:

τι σε κραταει και δεν βλεπεις το μωρο σου?

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:22, 07-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Αγαπημενε μου Α.Βασιλη...
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΛΑ!!!!!!!!
και η κορη μου τα ιδια λεει...(εκανε μια λιστουλα μικρη και εκεινη )

τελικα εγω, Αη. Βασιλη, θελω μονο υγεια.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:25, 07-12-06:

Εγώ, Άγιε μου Βασίλη, θέλω να κάνεις πράξη αυτά που έδειχνες σε αυτούς με τα πράσινα και τα κίτρινα κασκώλ τις προάλλες... ε?

τί? δεν θυμάσε???
χμ... κάτσε να σου θυμήσω τι τους έλεγες...

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 03:41, 08-12-06:

Άγιε μου Βασίλη,

το ξέρεις ότι ήμουν πολύ καλό παιδάκι φέτος(ούτε την καθηγήτρια του διδακτορικού μου έβρισα, ούτε τους φίλους μου που με' περναν στις 3 το πρωϊ να μου πούν τον πόνο τους ). Κατ' αρχήν τα κυριότερα: Χαρά, ευτυχία και υγεία για όλο τον κόσμο(και μέσα και έξω από το στέκι). Και άγιέ μου,προσπάθησε να θυμηθείς τις χώρες του τρίτου κόσμου .
Και μια προσωπική χάρη:
Κάνε η ζωή μου πίσω στην πατρίδα να είναι όπως την ονειρεύομαι(καλά αν το κώτερο δεν έρθει αμέσως δεν με πειράζει να περιμένω μέχρι του χρόνου )

Με αγάπη,
Μια(λίαν συντόμως)πρώην ξενιτευμένη

Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη scar.lett
H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε στις 13:26, 08-12-06:

καλέ μου Άγιε δε θα σε κουράσω..............θέλω να κερδίσω 1.000.000 ευρώ στο τζόκερ

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:25, 10-12-06:

Αγαπημένε μου Αη Βασίλη

Δεν ξέρω αν θα με θυμηθείς μιας που έχω να σου γράψω καμια 30αριά χρόνια και βάλε.... πάντως για να σου δώσω ένα hint είμαι εκείνο το κοριτσάκι που ήθελε τις κόκκινες μπότες και την κούκλα μωρό με τη βαλιτσούλα του τα Χριστούγεννα του 76.
Με θυμήθηκες? Ελπίζω πως ναι, γιατι καταρχας .. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ αναδρομικά που μου τα είχες φέρει!

Αγαπημένε μου θα αναρωτιέσαι γιατί δεν σου έγραφα τόσα χρόνια και που χάθηκα....
Πολύ φοβάμαι ότι μετά τα Χριστούγεννα εκείνα, σε ένα καυγά που είχα με την αδερφή μου, μου είπε το μεγαλιώδες ψέμμα ότι δεν υπάρχεις κι ότι τα δώρα κάτω απ το δέντρο τα άφηνε η μαμά....
Εγώ την πίστεψα και δε με ένοιαζε μιας που από τότε και μέχρι σήμερα κάθε χρόνο είχα δώρα κάτω απ το δέντρο.... θεωρούσα ότι μου τα άφηνε η μαμά...
Φέτος όμως όπως θα ξέρεις η μαμά έφυγε κι εγώ έμεινα να στεναχωριέμαι ότι δεν θα βρω δωράκια....
Τότε ήρθε η αδεφή μου και μου μαρτύρησε ότι τότε παλια μου είχε πει ψέμματα κι ότι υπάρχεις!
Δε μπορώ να σου περιγράψω τη χαρά μου! Ελπίζω να μην λάβεις υπόψη σου το ότι βούτηξα την αδερφή μου απ το μαλλί και την έκανα να γονατίσει ως το πάτωμα - όπως παλιά - για το ψέμμα της αυτό.
Κατά τα άλλα ήμουν καλός άνθρωπος....
οπότε νομίζω ότι δικαιούμαι να σου ζητήσω πάλι τα δωράκια μου!
Για φέτος λοιπόν, θα ήθελα μπότες με γούνα γιατί οι μπότες που πήρα καλές είναι αλλά δεν είναι για τα μεγάλα κρύα, καθως κι ένα αληθινο μωρό κάποια στιγμή μεσα στο χρόνο.
Αγαπημένε μου δεν έχεις παράπονο ε? Εκανα 30 χρόνια να σου γράψω κι όμως παλι τα ίδια σου ζητάω!

Θα σου αφήσω γάλα και κουλουράκι στο τραπεζακι μπροστα στο τζάκι και υπόσχομαι να μην το ανάψω την προηγούμενη βραδυα! Το καθαρίσαμε φέτος το καλοκαίρι και δεν θα λερωθείς καθόλου!
Σε ευχαριστω πολύ αγαπημένε μου και πολλά πολλά πολλά φιλια!!!

χοχοχοχοχοχοχο
Α.Σ.

Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H KOULA έγραψε στις 18:21, 10-12-06:

με εκανες και συγκινηθηκα και με γεμισες αναμνησεις πολυ ωραιες σου ευχομαι ο αι βασιλης να στα φερει τα δωρα σου μακαρι να μου εφερνε και μενα δωρα αλλα πολυ δυσκολο αλλα εγω θα τον περιμενω και ας θα ειμαι μονη μου που ξερεις τι μπορει να γινει

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 18:32, 10-12-06:

εγω θελω ο Αη βασιλης να δωσει σε ολους ο,τι επιθυμουν.και φυσικα να μη ξεχασει και μενα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:09, 10-12-06:

Μπα σε καλό σου, Κουέ... θα κλάψω!!!

Άγιε Βασίλη...

Ούτε παλτό δε θέλω, ούτε λεφτά...
Και δουλειά να μη βρω, δε με νοιάζει.
Θέλω να είναι πάντα καλά οι δικοί μου... Υγιείς και ήρεμοι...
Και, άσχετα με το πού θα καταλήξω, με ποιον, άσχετα πόσο μακριά από τους γονείς μου θα είμαι...
Να είμαστε καλά, χαμογελαστοί...
Γιατί έρχονται κι άλλες δυσκολίες και θέλω να είμαστε γεροί να βρούμε τη λύση.

Ναι;

Φιλιά στον Ρούντολφ!!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 00:36, 11-12-06:

Αγαπημένε μου Άη Βασίλη

Κι εγώ το ίδιο δωράκι με ένα άλλο παιδάκι απο εδώ μέσα θέλω.
Δεν θέλω ούτε πράγματα να μου κουβαλήσεις ούτε δωράκια, δεν είναι ανάγκη να κουράζεσαι, θέλω μόνο να μου ψιθυρίσεις στο αυτάκι τα νουμερα του τζόκερ που θα κληρωθούν στο μεγάλο τζακ-ποτ της Πρωτοχρονιάς....όλα τα άλλα θα τα κάνω μόνη μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Γωγούλα

Υ.Γ.Και φέτος ήμουν πολύ καλο παιδάκι ρώτα την μαμά μου
Υ.Γ.2 Γιορτές θα κάνω στο πατρικο μου, μην μπερδευτείς και μπεις σε άλλο δωμάτιο γιατί κοιμούνται βαριά οι υπολοιποι και τσάμπα θα τα πεις τα νούμερα, τρίτη πόρτα απο το σαλόνι είμαι εγώ
Υ.Γ.3 Κουλουράκια και γλυκά δεν νομίζω να έχουν περισσέψει οπότε να φας καλά στα σπίτια των άλλων παιδιών που θα πας
Υ.Γ.4 Αν μπορείς ταυτόχρονα να πραγματοποιήσεις και την ευχή του Founes θα σου είμαι διπλά υποχρεωμένη

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 13:50, 22-12-06:

Αγιε μου Βασίλη εγώ θέλω να σε ευχαριστήσω από τώρα για το δωράκι που θα μου κάνεις την επομένη των Χριστουγέννων, το νινάκι μου!!! Δεν θέλω τίποτα άλλο μην ξοδευτείς άλλο για μένα, τώρα αν θες να φέρεις κάτι για το νινί μου. Οκ!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:54, 22-12-06:

Koριτσάρα μου Καλη λευτεριά!!!!!!!!!!!!!
Τι υπέροχο δώρο Χριστουγέννων σου επιφύλαξε η μοίρα για φέτος
Όλα να σου πάνε κατ'ευχήν και όταν νοιώθεις έτοιμη να μας ξαναεπισκεφτείς κρατώντας και το νινί στην αγκαλιά σου
Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά σε σένα, στον άντρα σου και στο καινούργιο μέλος της οικογένειας σας

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 14:03, 22-12-06:

kleftraκι ευχαριστώ πάαααρα πολύ για τις ευχές σου! Καλα χριστούγεννα και καλή χρονιά και σ'εσένα! Και ότι θες περισσότερο να γίνει πραγματικότητα!!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:05, 22-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από torry
Και ότι θες περισσότερο να γίνει πραγματικότητα!!
Μακάριιιιιιιιιιιιιι
Σε ευχαριστώ

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:23, 22-12-06:

Αγαπημένε μου Αι- Βασίλη,
μιας και έχω ωραία φωνή θα σου τραγουδίσω τι ακριβώς θέλω... Αν πάλι δεν καταλάβεις τι ακριβώς ζητάω σου παραθέτω τους στίχους... Εκεί θα βρεις τι θέλω και τους λόγους που τους θέλω

Santa Baby,
Just slip a sable under the tree
For me
Been an awful good girl
Santa Baby, so hurry down the chimney tonight

Santa baby, a '54 convertible too
Light blue
I'll wait up for you, dear
Santa baby, so hurry down the chimney tonight

Think of all the fun I've missed
Think of all the fellas that I haven't kissed
Next year I could be just as good
If you'll check off my Christmas list

Santa Baby, I want a yacht and really thats not
A lot
Been an angel all year

Santa honey, one little thing I really need
The deed
To a platinum mine

Santa cutie, and fill my stocking with a duplex
And cheques
Sign your 'x' on the line
Santa cutie, and hurry down the chimney tonight

Come and trim my Christmas tree
With some decorations bought at Tif-fa-ny
I really do believe in you
Lets see if you believe in me

Santa Baby, forgot to mention one little thing
A ring
I don't mean on the phone
Hurry down the chimney tonight
Hurry...tonight

P/s: 'Ημουν απελπιστηκά καλό κορίτσι... να το τονίσουμε αυτό...

Με αγάπη και φιλάκια,
Βίκυ

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:09, 17-12-07:

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη είμουν καλό παιδί φέτος και δεν έκανα καθόλου σκανδαλιές(ψέματα επιτρέποντε στο γράμα έτσι, φέτος θέλω να έχεις τους δικούς μου καλά και μαζί με εκείνους όλο τον κόσμο, θα ήθελα ένα φορητό dvd για τις διακοπές που θα περάσω με τον φανταστικό αντρούλη μου.

Αγιε Βασίλη το περιμένω πριν έρθω πάνω στις 23/12 και πλακωθούμε

Θα τα πούμε απο κοντά

Η Μάνια σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Polyanna

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Polyanna
H Polyanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Polyanna έγραψε στις 20:23, 17-12-07:

Aγαπημένε μου Αγιε Βασίλη. Εγώ δεν θα σε κουράσω πολύ. Γιατί βλέπεις είμαι καλό κορίτσι και σε αγαπάω πάααρα πολύ (σλουρπ σλουρπ).

Εγώ θέλω μόνο ... μόνο λέω ...

ΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:36, 17-12-07:

Αγαπητέ Αη Βασίλη,
Δεν πιστεύω ότι υπάρχεις, αλλά αν θέλεις να το πιστέψω, φέρε μου ένα τσουβάλι λίρες, κι εγώ θα σου ξαναγράψω του χρόνου.
(μπορεί όμως τότε να ζητήσω 2)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους