Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παθητική γυμναστική

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 19:45, 24-12-11:

Παιδιά, τα μηχανήματα παθητικής γυμναστικής (πχ σαν αυτό), κάνουν τίποτα, έστω και ελάχιστο; Είναι ξεκούραστη η χρήση τους ή ενοχλητική;
Όποιος το έχει ψάξει και έχει άποψη, θα χαρώ να τη μοιραστεί μαζί μας!

Εγώ είμαι απίστευτα αγύμναστος και ενδιαφέρομαι κυρίως για την κοιλιακή χώρα (να πέσουν λίγο οι πόντοι μου).

-petros

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:52, 24-12-11:

Πέτρο, τα αγαθά κόποις κτώνται.

Όση γράμμωση και αν υπόσχεται αυτό το μηχάνημα σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αναπληρώσει όλα τα οφέλη της γυμναστικής ανεξάρτητα από τη γράμμωση δηλ. ευεξία, καλή ψυχολογία κτλ.
Αν έχεις υπομονή και σύστημα θα αποκτήσεις το επιθυμητό για εσένα αποτέλεσμα. Μίλησα με γυμναστή και είναι κατά της παθητικής γυμναστικής.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 19:56, 24-12-11:

Το έχω υπόψιν μου ότι η ενεργητική γυμναστική έχει περισσότερα οφέλη, αλλά το ερώτημά μου είναι αν η παθητική μπορεί να βοηθήσει, έστω και ελάχιστα (πχ για χρήση ακόμα και σαν επιπλέον μετά την ενεργητική) και το αν είναι κουραστική ή ενοχλητική η χρήση αυτών των μηχανημάτων παθητικής.

Δεν με ενδιαφέρει καν να αποκτήσω εμφανείς κοιλιακούς/ γράμμωση (άλλωστε αν δεις το σώμα μου θα καταλάβεις ότι δεν έχω ελπίδες για κάτι τέτοιο ). Τουλάχιστον να χάσω κάποιους πόντους και γιατί όχι με ένα τέτοιο μηχάνημα αν πράγματι είναι πιο ξεκούραστο από την ενεργητική γυμναστική!

-petros

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:43, 24-12-11:

κοιτα το συγκεκριμενο δλδ μια ζωνη η οποια κανει πολλες δονησεις το ειχε κανει ενας φιλος μου οταν ειχε σπασει το ποδι του(μετα σαν αποθεραπεια).Τωρα δεν ξερω αν ειναι καλο σε μακροχρονια χρηση αλλα 2 μηνες που το εκανε εγινε πετρα(η γαμπα του)

Τωρα τετοιο μηχανημα(αν εχω καταλαβει σωστα αυτο που θες),δλδ,μια ζωνη την οποια την βαζεις γυρω απο μια περιοχη που σε ενδιαφερει για κανα 15λεπτο και αυτη δονειται σαν τρελη ειχα δει μια φορα σε γυμναστηριο.Νομιζω χρησιμοποιούταν για να σφιξει τους μυς και γενικα την περιοχη και ΟΧΙ για να χασεις κιλα,μαζα.Δλδ αν εχεις προβλημα στο στομαχι δεν νομιζω να βοηθησει τοσο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:54, 24-12-11:

Μακριά από telemarketing, δεν δουλεύει τίποτα. Ο δικός μου είχε πάρει παλιά αυτή την ζώνη και αφού την χρησιμοποιούσε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα, την έκρυψε κάπου. Την βρήκα μια μέρα όπως καθάριζα και θυμάμαι δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω. Είναι απλή λογική...πως μπορεί ένα πράγμα που τρέμει ενώ εσύ καθεσαι να σε γυμνάσει? Αν ανέβεις σε μια μηχανή χιλιάρα πχ και κάνεις 3 ώρες διαδρομή, θα είναι λες και γυμνάστηκες?
Συγγνώμη που σε απογοητεύω, αλλά καλύτερα τώρα παρά να κλαις τα λεφτά σου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:47, 24-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Μακριά από telemarketing, δεν δουλεύει τίποτα. Ο δικός μου είχε πάρει παλιά αυτή την ζώνη και αφού την χρησιμοποιούσε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα, την έκρυψε κάπου. Την βρήκα μια μέρα όπως καθάριζα και θυμάμαι δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω. Είναι απλή λογική...πως μπορεί ένα πράγμα που τρέμει ενώ εσύ καθεσαι να σε γυμνάσει? Αν ανέβεις σε μια μηχανή χιλιάρα πχ και κάνεις 3 ώρες διαδρομή, θα είναι λες και γυμνάστηκες?
Συγγνώμη που σε απογοητεύω, αλλά καλύτερα τώρα παρά να κλαις τα λεφτά σου.
ναι οκ σωστη σκεψη και γενικοτερα το point σου αλλα υπαρχουν ειδικα μηχανηματα που κανουν δουλεια.Σε σφιγγουν ρε παιδι μου.Τωρα αν αυτο κανει δουλεια δεν ξερω...Ενα παντως ειναι σιγουρο-τουλαχιστον για αυτα τα οποια ειναι σε γυμναστηριο- δεν χανεις κιλα ουτε γυμναζεσαι απλα εισαι πιο σφιχτος ρε παιδι μου

for what is worth και εγω παντως πιστευω οτι καλύτερα να απεχουμε απο αυτα,αν ειναι να χασετε κιλα καντε τρεξιμο ή κολυμβηση ειναι ιδιαιτερως θετικα σε αυτον τον τομεα

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:09, 25-12-11:

μα δεν χρειάζεται να κουραστείς για να χάσεις πόντους. Μπορείς να περπατάς με τον ρυθμό που εσύ μπορείς για μισή ή μια ώρα παραπάνω καθημερινά. Μπορείς για παράδειγμα να σταματάς λίγες στάσεις πριν τον προορισμό σου με το αστικό, και να περπατάς την υπόλοιπη διαδρομή. Αν βελτιώσεις και λίγο την διατροφή σου θα χάσεις πολύ γρήγορα πόντους. Μη πετάς τα λεφτά σου σε πράγματα που δεν λειτουργούν ή δεν προσφέρουν μακροπρόθεσμα αποτελέσματα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:11, 25-12-11:

Αν αυτα τα πραγματα δουλευανε...Τα γυμναστηρια θα ειχαν φαλιρησει εδω και χρονια. Κοινως...Εαν κωλο δεν βρεξεις ψαρι δεν πιανεις...
Δεν λεω να πας να γινεις ο θεος του γυμναστηριου...αλλα λιγη αεροβια ασκηση καθε μερα(τωρα που κανει και κρυο μπορεις να κανεις σκοινακι μεσα στο σπιτι) και σπιτικο φαγητο....κανουν την δουλεια τους...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απαλλαγή από τη γυμναστική - Από MARIAELENI1993
      Το θέμα έχει λάβει 107 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-16 στις 16:58.
    • Γενικό Γράφετε στη γυμναστική; - Από masterakias
      Το θέμα έχει λάβει 75 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Γυμνασίου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-05-15 στις 15:41.
    • Γυμναστική - Από Astraxan
      Το θέμα έχει λάβει 497 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-14 στις 12:00.
    • Παθητική γυμναστική και πλατφόρμα δόνησης - Από evouli
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-07 στις 12:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους