Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγορά εξωτερικού σκληρού ("αποθήκη")

simadoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη simadoula
H simadoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H simadoula έγραψε στις 16:36, 30-09-07:

Γεια σας! Νέα απορία από μένα την αδαή:
Θέλω να αγοράσω εξωτερικό σκληρό για απλή αποθήκευση δεδομένων κι έχω βρει WESTERN DIGITAL WDG1U2500 MYBOOK ESSENTIAL EDITION 250GB σε καλή τιμή. Διάβασα το thread για τους εξωτερικούς σκληρούς και κατάλαβα πολλά, όμως θα ήθελα γνώμες για το συγκεκριμένο μοντέλο.
Περισσότερα χαρακτηριστικά του:
Χωρητικότητα: 250GB.
Ταχύτητα περιστροφής: 7200 rpm.
Πρωτόκολλο επικοινωνίας: USB 2.0 (480 Mbits/s (Max).
Μνήμη Buffer: 8MB.
Average Read Seek Time: 8.9 ms.
Average Latency: 4.20 ms (nominal).
Track-To-Track Seek Time: 2.0 ms (average).
Τιμή: 83 ευρώ

Μια χαρά μου φαίνεται, αλλά να μην πάρω και τη γνώμη σας; (Για να μη χρειαστεί να πω στον εαυτό μου: "Δεν ήξερες, δε ρώταγες;;;")

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 17:42, 30-09-07:

Εγώ αυτόν έχω εδώ και ένα χρόνο περίπου και δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:00, 30-09-07:

Η wd έχει βγάλει νέα σειρά mybook, τους έχεις δεί;

anyway, και εγώ αυτόν έχω και είναι άψογος! αλλά πολύ δύσκολος στην μεταφορά ...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 23:47, 06-10-07:

Μια χαρα ειναι, απλα να επισημανω τους λογους χωρητικοτητας/τιμης :

250 GB / 83 euro = 3.01 (1 euro σου αγοραζει 3 GB)
500 GB / 130 euro = 3.86 (1 euro σου αγοραζει 3.86 GB )
750 GB / 229 euro = 3.27 (etc)
1000 GB / 390 euro = 2.56 (etc...)

Οπως βλεπεις, τον περισσοτερο χωρο με τα λιγοτερα χρηματα, παιρνεις αν αγορασεις τον 500GB. Aυτον τσιμπησαμε με τον bro

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 00:58, 07-10-07:

Κι εγώ τον 500 έχω, και δεν έχω κανένα πρόβλημα! Τον συνιστώ!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 10:57, 07-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από simadoula
Γεια σας! Νέα απορία από μένα την αδαή:
Θέλω να αγοράσω εξωτερικό σκληρό για απλή αποθήκευση δεδομένων κι έχω βρει WESTERN DIGITAL WDG1U2500 MYBOOK ESSENTIAL EDITION 250GB σε καλή τιμή.
.....

Μια χαρά μου φαίνεται, αλλά να μην πάρω και τη γνώμη σας; (Για να μη χρειαστεί να πω στον εαυτό μου: "Δεν ήξερες, δε ρώταγες;;;")
κ εγώ αυτόν έχω, μου τον έδωσαν "δώρο" με σύνδεση dsl στον γερμανό (έτσι ενημερωτικά το λέω, αν κ έκαναν μάλλον λάθος, ήταν να μου δώσουν άλλη μάρκα κ μου έδωσαν WD, εμένα πάντως δεν με χάλασε...)
Τεσπά, με έχει βολέψει

Παράθεση

simadoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη simadoula
H simadoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H simadoula έγραψε στις 19:33, 15-10-07:

Σας ευχαριστώ όλους!!!Τελικά, δεν πήρα τον 250άρη, αλλά τον 320άρη (τον 500άρη δεν τον πρόλαβα στο τσακ!). Κι αυτός δε με χαλάει! Παίδες, είστε λεβεντιά!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους