Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,212 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποφυγή μετατροπής σε micro SIM

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:18, 01-01-12:

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιος τροπος ενω εχω αγορασει ενα κινητο(motorola RAZR XT910,iphone 4s) που δεχεται micro SIM(σαν τον phone,μια μικροτερη sim) να κανω καιμια πατεντια ή κατι ωστε να μην χρειαστεί να κανω μετατροπη την SIM μου....

υπαρχει καποιος τροπος να μην το κανω αυτο;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 12:37, 02-01-12:

Αυτό ήθελες;
http://www.gsmcorner.gr/microsim_cutter.html

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:15, 02-01-12:

ναι αυτο ειχα ακουσει αλλα δεν ηξερα τι ακριβως ηταν δεν μου λες αυτο πιανει και για motorola(γενικα δλδ για κινητα με microsim) σωστα;;;(επειδη δεν το λεει στην περιγραφη...)

thanx btw

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 17:57, 06-01-12:

Απ ότι κατάλαβα η microsim είναι μια mini sim (αυτή που έχουμε στα κινητά μας όλοι πλέον) "κομμένη" για να μη πιάνει πολύτιμο χώρο μέσα στα κινητά. Δεδομένου αυτού εικάζω ότι παίζει σε όλα τα microsim κινητά αν γίνει σωστά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:29, 07-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Απ ότι κατάλαβα η microsim είναι μια mini sim (αυτή που έχουμε στα κινητά μας όλοι πλέον) "κομμένη" για να μη πιάνει πολύτιμο χώρο μέσα στα κινητά. Δεδομένου αυτού εικάζω ότι παίζει σε όλα τα microsim κινητά αν γίνει σωστά.
ναι αυτο ειναι ρωτησα και καποιον αλλον και πλεον ειμαι σιγουρος.Αυτος εχει κατι σαν αυτο που μου εδειξες,την ιδια δουλεια κανει...

Παράθεση

kiriazispao4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kiriazispao4ever
Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O kiriazispao4ever έγραψε στις 14:12, 09-11-13:

Αγόρασε ο πατέρας μου το Nokia lumia 520 και αντί να του κόψουν την sim,του έδωσαν μια καινούρια.Θα ήθελα να ρωτήσω με τις επαφές τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση?
Πως μπορεί να τις πάρει στην νέα microsim?
Υπάρχει τρόπος εκτός απο το να τις περάσει μια μια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους