Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,918 μηνύματα σε 74,640 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μόδα: Την ακολουθείτε;

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 23:21, 05-08-05:

Κατά πόσο ακολουθείτε τις τελευταίες τάσεις (σε ντύσιμο αλλά και γενικότερα αν θέλετε)? Βλέπετε συχνά άλλες εκδόσεις του εαυτού σας στον δρόμο? Μήπως σας αρέσουν και τα γυαλιά-μάσκα(-μύγα-καγκουρό)?

Εγώ γενικά ακολουθώ τις τελευταίες τάσεις, όχι σε υπερβολικό βαθμό αλλά κάθε 3-4 μήνες νομίζω πως επιβάλλεται μια αλλαγή γκαρνταρόμπας και στυλ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 23:30, 05-08-05:

Μια ανανέωση από το μοναστηράκι είναι ότι πρέπει ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:44, 05-08-05:

Σχεδόν καθόλου (λέω σχεδόν γιατί πολλές φορές ακολουθούμε τη μόδα χωρίς να το συνειδητοποιούμε). Προσωπικά θεωρώ όσους την ακολουθούν πιστά, πρόβατα και άτομα χωρίς γούστο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 00:13, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
Μήπως σας αρέσουν και τα γυαλιά-μάσκα(-μύγα-καγκουρό)?
αχαχα

μου τη δίνουν τα στρουμφάκια .

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:55, 06-08-05:

Πρωσοπικα δεν την ακολουθω. Εχω προσοπικοτιτα, γουστο, κριση, εαυτο και ειμαι περιφανος για αυτο, δεν εχω κομπλεξ για να προσπαθω να χαθω μεσα στον οχλο. Για εμενα οι trendακιαδες ειναι ατομα χωρις κριση, με κομπλεξ, χωρις θελησει-φωνη-δυναμη κτλ.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:35, 06-08-05:

ακολουθω την μοδα του εαυτου μου, η καθε φαση της ζωης μας επιρρεαζει και το ντυσημο μας, εχω το στυλ μου αλλα αυτο δε συμαινει οτι στα 26 μου κυκλοφορω με αρβυλες και τζην βαμμενα με σπρει οπως εκανα στα 16 μου, ακολουθω την μοδα οταν κατι μ'αρεσει, χρυσο πεδιλο για παραδειγμα δε προκειται να βαλω γιατι ποτε δε μ'αρεσε και ουτε φετος που εχει βρομησει ο τοπος απο τετοια μ'αρεσει.
Τα γυαλια μασκα μ'αρεσουν(οχι τα τεραστεια τυπου Dior αλλα τα ποιο μικρα τυπου Valentino) και τα χω αγορασει και αυτο δε με κανει fashion freak!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:37, 06-08-05:

Υπάρχουν κάποια ρούχα που μπορείς να φορέσεις και είναι μέσα στην μόδα και κάποια άλλα που απλά σε κάνουν λίγο ρόμπα. Αν η μόδα για παράδειγμα προστάζει σανδάλι! και στέκα στο μαλι! Εμένα με αφήνει αδιάφορο. Αγοράζω και φοράω αυτό μόνο που μου αρέσει άσχετα αν είναι η όχι στην μόδα.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 10:50, 06-08-05:

ετσι κι εγώ, εχω το προσωπικό μου στυλ!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:38, 06-08-05:

Δεν ξέρω αν αυτά που φοράω είναι στην μόδα(που δεν το νομίζω, αμφιβάλλω αν η μαύριλα είναι στην μόδα), επίσης δεν ξέρω αν έχω το δικό μου στυλ (που επίσης δεν το νομίζω) αυτό όμως που ξέρω είναι ότι για να ντυθώ δεν διαβάζω κάποιο περιοδικό σχετικά με την μόδα

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 11:43, 06-08-05:

Για να παραφράσω και το νόμο του Murphy, ο άνθρωπος χωρίς τη μόδα είναι σαν το ψάρι χωρίς το ποδήλατο...

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 11:43, 06-08-05:

Εγώ με το ζόρι πηγαίνω να πάρω ρούχα όταν αυτά που έχω είναι αρκετά παλιά. Δεν το ζορίζω πολύ ότι βρω που να μου αρέσει το παίρνω για να τελειώνω

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:12, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead
Εγώ με το ζόρι πηγαίνω να πάρω ρούχα όταν αυτά που έχω είναι αρκετά παλιά. Δεν το ζορίζω πολύ ότι βρω που να μου αρέσει το παίρνω για να τελειώνω
Καπως ετσι και εγω μονο που δεν παω για να αγορασω. Απλα οποτε κανω καμια βολτα και δω ενα μαγαζι που να εχει τετια ρουχα που φοραω μπαινω, βλεπω αμα εχει τπτ που να θελω και αμα εχει αγοραζω, αμα δεν εχει ολο και καπιο αλλο μαγαζι θα βρεθει. Μονο δεν βρικσω ευκολα τετιες μπλουζες που θελω και δεν μπορω να φοραω της μποτες που θελω για πρακτικους λογους αλλα αυτο το κανονιζω με σπορτεξ. Αλλα την μοδα δεν την ακολουθω, αμα βρεθω με ενα ρουχο που ειναι της μοδας, ητε η μοδα εμπνευστικε απο το στυλ μου ητε απλα ετυχε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:22, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead
Μια απο τα ίδια κι εγώ. Συνήθως πρέπει για να πάρω καινούριο ρούχο είτε πραγματικά να το χρειάζομαι είτε να έτυχε να το δω και να κόλλησα(πιο σπάνιο).
Αλλιώς προτιμώ να ξοδέψω τα χρήματα μου σε τίποτα άλλο.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:29, 06-08-05:

Πέρνω τα στοιχεία της μόδας που μου ταιριάζουν και τα ενσωματώνω στο δικό μου στυλ....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:30, 06-08-05:

Α μιας και μιλάμε για μόδα, να τονίσω ότι...
Όσοι είναι φανατικά ενάντια στην μόδα και ακόμα κι αν τους άρεσε κάτι δεν θα το έπαιρναν επειδή είναι στη μόδα τότε ουσιαστικά καταλήγουν κι αυτοί να ακολουθούν ένα είδος "μόδας" και είναι με τον τρόπο τους "fashion victims".
Διότι η ουσία του να μην ακολουθείς τη μόδα είναι να είσαι ελεύθερος. Αν καταπιέζεις τον εαυτό σου λέγοντας ότι δεν θα φορέσεις κάτι επειδή είναι στη μόδα τότε πάλι καταλήγεις στο ίδιο είδος αυτοκαταπίεσης στο οποίο υποβάλλουν τον εαυτό τους και τα fashion victims.

Just my 2 cents...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 13:45, 06-08-05:

οπότε εάν δεν ξέρεις τι είναι στη μόδα...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:48, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
οπότε εάν δεν ξέρεις τι είναι στη μόδα...

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:07, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Α μιας και μιλάμε για μόδα, να τονίσω ότι...
Όσοι είναι φανατικά ενάντια στην μόδα και ακόμα κι αν τους άρεσε κάτι δεν θα το έπαιρναν επειδή είναι στη μόδα τότε ουσιαστικά καταλήγουν κι αυτοί να ακολουθούν ένα είδος "μόδας" και είναι με τον τρόπο τους "fashion victims".
Διότι η ουσία του να μην ακολουθείς τη μόδα είναι να είσαι ελεύθερος. Αν καταπιέζεις τον εαυτό σου λέγοντας ότι δεν θα φορέσεις κάτι επειδή είναι στη μόδα τότε πάλι καταλήγεις στο ίδιο είδος αυτοκαταπίεσης στο οποίο υποβάλλουν τον εαυτό τους και τα fashion victims.

Just my 2 cents...
Αν και συμφωνώ μαζί σου, όμως κάλλιστα θα μπορούσε να έρθει κάποιος και να πει ότι το να είναι κάποιος ελευθέρος στο τρόπο ντυσίματος είναι και αυτό ένα είδος μόδας

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:11, 06-08-05:

Μα το να είναι κανείς ελευθερος στο ντύσιμο έρχεται σε σύγκρουση με την όλη φιλοσοφία της μόδας. Είναι σαν να λέμε ότι ένας αριθμός είναι και άρτιος και περιττός ταυτόχρονα: δεν γίνεται!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:24, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μα το να είναι κανείς ελευθερος στο ντύσιμο έρχεται σε σύγκρουση με την όλη φιλοσοφία της μόδας. Είναι σαν να λέμε ότι ένας αριθμός είναι και άρτιος και περιττός ταυτόχρονα: δεν γίνεται!
Μόδα για έμενα το σύνολο των ρούχων που έχουν μια συγκεκριμένη φιλοσοφία. Ε το να ντύνεται κάποιος ελευθέρα έχει και αυτό κάποια συγκεκριμένη φιλοσοφία.....Το ξέρω ότι είναι λίγο κάπως και δεν έννοω ότι συμφωνώ με το παραπάνω.
Anyway εγω πιστεύω οτι το πιο "κάλο" είναι να αγοράζουμε αυτό που μας αρέσει

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:40, 06-08-05:

Πραγματι αυτος ο "αντιμοδισμος" καταλιγει και αυτο μοδα, αλλα και παλι δεν ειναι μαδα καθως δεν ειναι στην μοδα, απλα εχει καπιους οπαδους, αρα ειναι απλα ενα στυλ. Παντος εγω δεν ειμαι κατα του να βαλω κατι που ειναι στην μοδα, αμα μου αρεσει θα το παρω και θα το βαλω, απλα δεν εχει τυχει ποτε.

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 16:07, 06-08-05:

Εγώ ντύνομαι σύμφωνα με τα γούστα μου, και μπορεί να συμπέσουν με τη μόδα (και καλά... ) Όλη η μπουγάδα μου είναι μαύρη (εκτός από τα jeans μου). Αποκλείεται να φορέσω πχ ροζ (επειδή ειναι στη μόδα) Ίλεος

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 16:20, 06-08-05:

πορτοκαλί και καναρινί rulez ρεεεε

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:23, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Εγώ ντύνομαι σύμφωνα με τα γούστα μου, και μπορεί να συμπέσουν με τη μόδα (και καλά... ) Όλη η μπουγάδα μου είναι μαύρη (εκτός από τα jeans μου). Αποκλείεται να φορέσω πχ ροζ (επειδή ειναι στη μόδα) Ίλεος
Ποσο μιαζουμε ρε συ...

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 16:28, 06-08-05:

Τα μαύρα ρούχα είναι διαχρονικά. Κι ας με λένε μοναχό, επαινίτη, χήρο κλπ...

Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 17:49, 06-08-05:

Το ιώδες είναι το νέο μαύρο..

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 08:04, 07-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Τα μαύρα ρούχα είναι διαχρονικά. Κι ας με λένε μοναχό, επαινίτη, χήρο κλπ...
φυσικα τα μαυρα ειναι διαχρονικα γιαυτο και ειναι παντα στη μοδα, οπως και το navy blue

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:11, 07-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
Το ιώδες είναι το νέο μαύρο..
Ποιό είναι το ιώδες????

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 11:51, 07-08-05:

Δεν ακολουθώ τη μόδα εκτώς απο όσο μου επιβάλλει η προσφορά στα μαγαζιά που ολα σχεδον ακολουθούν τη μοδα. Και αυτό το φαινόμενο είναι πολύ πιο έντονο στα γυναικεία απ' ότι έχω καταλάβει.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:49, 09-08-05:

Εγώ δεν ακολουθώ την μόδα
αγοράζω ότι μου αρέσει και μου πηγαίνει, μπορεί να εχω κάποια ρούχα της μόδας αλλά μου άρεσαν και τα πήρα όχι επειδή έιναι της μόδας.
Οι τσιγγάνικες φούστες ας πούμε δεν μου αρέσουν καθόλου γιατί να τις αγοράσω??
δεν έχω τρέλλα με τα ρούχα οπότε....

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 13:15, 10-08-05:

Αμα μου αρεσει το στυλ της μοδας το ακολουθω, αλλιως φοραω τα δικα μου

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 17:26, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan
Αμα μου αρεσει το στυλ της μοδας το ακολουθω, αλλιως φοραω τα δικα μου
Ποτέ δεν ήμουν Fashion victim αν και τα ρούχα είναι μια από τις αδυναμίες μου!!Απλώς πάντοτε προσαρμόζω τα διάφορα κομμάτια στο δικό μου στυλ.
Γιατί όπως και να έχει αν και το ντύσιμο σαφώς δεν κάνει τον άνθρωπο αλλά είναι στοιχείο της προσωπικότητας του.Δηλαδή εννοώ ότι κάποιος που ακολουθά τυφλά την μόδα για μένα δεν έχει προσωπικότητα και χάνεται στο σύνολο σε αντίθεση με άλλους που βάζουν την προσωπική τους πινελια στο ντύσιμο..

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:04, 15-10-06:

γενικότερα,όχι δεν είμαι τόσο "τρελαμένη" με τη μόδα ώστε να ξέρω απ'έξω και ανακατωτά κάθε νέα τάση της,απλά φροντίζω να ενημερώνομαι για τα βασικά..από'κει και πέρα όμως,φροντίζω τα ρούχα που φοράω,πάνω απ'όλα να αρέσουν σε εμένα και να τα φοράω εγώ αντί να φοράνε αυτά εμένα,μόνο και μόνο επειδή μπορεί να είναι στη μόδα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 18:17, 15-10-06:

Είμαι πολύ παλαβή με ρούχα, παπούτσια, κοσμήματα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ακολουθώ φανατικά την μόδα. Έχω δικό μου στυλ, μου αρέσει να "ανακατεύω" ρούχα και αν γουστάρω κάτι θα το φορέσω ακόμα και αν μου πουν ότι είναι πολύ περασμένης μόδας. Βασικά αυτά που απεχθάνομαι είναι τα υπερβολικά κυριλέ ή ξέκ... ρούχα. Τέτοια δεν βάζω και σε δεξίωση(που λέει ο λόγος).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:22, 16-10-06:

Ακριβως τα απο πανω

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:30, 08-05-07:

Ακόμα δεν έχω βρεί γυναίκα να μου μιάζει στο στίλ, είμαι άλλο ανέκδοτο εγώ, δεν μπορώ με τίποτα την μόδα, ότι φορούσα στο λύκειο φοράω και τώρα, δεν μπορώ τα στάνταρ και την ομοιότητα με τους άλλους, το στύλ μου είναι ανεκτήμητο και μοναδικό, άντε να δώ αν ποτέ βρεθεί άνθρωπός να μου μοιάζει εμφανισιακά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 10:13, 02-02-10:

δεν είμαι φανατική της μόδας. μ αρέσει να παίρνω κομμάτια από την μόδα τα οποία θα τα συνδυάσω με δικό μου στυλ και όχι να ακολουθώ κατα κανόνα τη μόδα. μ αρέσει πάντως που βλέπω ότι η μόδα επαναλαμβάνεται ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fanouria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fanouria
H fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H fanouria έγραψε στις 16:27, 25-03-10:

ούτε εγώ είμαι φανατική της μόδας .ότι ρούχο αγοράζω φροντίζω να μου αρέσει και μπορώ να το
φοράω για πολύ καιρό ή για χρόνια .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:31, 15-05-10:

Έχω περάσει πολλές φάσεις στην ζωή μου και ως παιδί μέσα στην μέση της εφηβείας έκανα ότι μπορούσα για να είμαι στην μόδα. Δεν το αρνούμαι και δεν έχω πρόβλημα να το ομολογήσω γιατί πλέον το έχω ξεπεράσει. Μπορεί να λατρεύω να ψωνίζω ρούχα ωστόσο πλεόν δεν ψωνίζω για να ψωνίσω αλλά ξέρω το "γιατί" πίσω από κάθε αγορά μου.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 16:44, 15-05-10:

Μόδα = συρμός!
Έχω εντελώς δική μου άποψη από styling μαλλιών, καθημερινό ντύσιμο, μέχρι ....επίσημο ένδυμα!

.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:40, 15-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Μόδα = συρμός!
Έχω εντελώς δική μου άποψη από styling μαλλιών, καθημερινό ντύσιμο, μέχρι ....επίσημο ένδυμα!

.
Δηλαδής;;;Δεν μας λετε Δαίμονα για να μην σας κλέψουμε το στυλ;;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 18:47, 15-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Δηλαδής;;;Δεν μας λετε Δαίμονα για να μην σας κλέψουμε το στυλ;;;
Καθόρισε μου πρώτα το επίπεδο φόβου που σε διακατέχει.....και βλέπουμε! _

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:49, 15-05-10:

Καθόρισε μου πρώτα το επίπεδο φόβου που σε διακατέχει.....και βλέπουμε! _
Εμένα δεν με διακατέχει φίλτατε...εσάς διακατέχει και δεν σας επιτρέπει να μας....πείτε! []

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 18:59, 15-05-10:

Πέτσινα με πρόκες που αναδύονται απειλητικά από τα μανίκια και τους ώμους (έχεις δει το ghost rider?) και κούρεμα αλα taxi driver.....(ντε Νίρο)
:whip:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:08, 15-05-10:

Πέτσινα με πρόκες που αναδύονται απειλητικά από τα μανίκια και τους ώμους (έχεις δει το ghost rider?) και κούρεμα αλα taxi driver.....(ντε Νίρο)

Θέλεις να μου πεις οτι είσαι ένας συνδυασμός

αυτού...

και αυτού...

και δεν σε έχω πετύχει ακόμα στον δρομο να σε χαιρετήσω;;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:19, 15-05-10:

Ατσα, ο παππους...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 09:47, 16-05-10:

Άστα να πάνε Νεραϊδούλα, ότι προλάβουμε φέτος.....
Μάρω, έτσι ντύνομαι όταν χρησιμοποιώ ΜΜΜ για να μη με πλησιάζουν πολύ! Όταν κυκλοφορώ σαν ....άνθρωπος προσαρμόζω ανάλογα και την εξωτερική μου εμφάνιση, κουκλί μου! Πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς ααααααν με πετύχεις, θα χαιρετηθούμε σίγουρα!

Κι επειδή κάτι πρέπει να γράψουμε επί της ουσίας, τα χρώματα που προτιμώ είναι το μαύρο, αν και τελικά δεν είναι χρώμα, ως γνωστόν, διότι είναι απουσία (χρωματική) μα συγχρόνως παρουσία (στην χρωματική κλίμακα) και υποδηλώνει το στίγμα και το μυστήριο, (θα φρικάρει η Νεράϊδα)
Μαύρο λοιπόν γιατί με εκφράζει, ξεθωριασμένο saddlebrown επειδή μου ...πάει (έτσι λένε οι ειδικές) και παραλλαγές του γκρι, από dark μέχρι lightslate, λόγω της επίδρασης που έχει σε αυτούς που πρέπει να με...εμπιστευτούν!

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 16-05-10 στις 09:50. Αιτία: με τη μία δεν τα καταφέρνει ο....παππούς!!!!!!!
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 09:54, 16-05-10:

(έτσι λένε οι ειδικές)
"Μα το δαίμονα", τα λεφτά και ο βήχας δεν κρύβονται.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:56, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
"Μα το δαίμονα", τα λεφτά και ο βήχας δεν κρύβονται.
Κι ο ερωτας (για το μαυρο χρωμα βεβαιως βεβαιως ), ενιοτε!

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 10:38, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Κι ο ερωτας (για το μαυρο χρωμα βεβαιως βεβαιως ), ενιοτε!
Νερ, στριμώξαμε το δαιμόνιο στη γωνία και δεν είπαμε τίποτα για το στιλ μας… it's not fair. Έτσι λοιπόν, θα πω για το δικό μου στιλ.
Χμ… μου αρέσει το μαύρο, γιατί μου πάει (λένε οι ειδικοί στο δρόμο)

Όχι, δεν λένε, αλλά ήθελα να πειράξω τον σοβαρό κύριο από κει…

Φοράω οτιδήποτε μου αρέσει. Παρακολουθώ τη μόδα, μου αρέσει να φοράω κάτι καινούριο αν, εννοείται, μου πάει, αλλά σταθερά ξαναγυρίζω σε all time classic κομμάτια. (το μαύρο βραδινό φόρεμα, το κοστούμι, τις γόβες, τα nautical look, τα rock τζιν και μπότες).

Δεν ψάχνω να διαφέρω ντε και καλά, αλλά πάντα συμβαίνει. Η απλότητα είναι κάτι το διαφορετικό στις ημέρες μας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σπουδές σχετικά με την μόδα - Από Anna1992
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές-Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-10-17 στις 13:21.
    • Η μόδα του περιθωρίου - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 119 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-12 στις 15:50.
    • Μόδα στα σχολεία - Από Χαρουμπίτας
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-11 στις 20:09.
    • Piercings: απλά μόδα; - Από Mr. Crowley
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-11 στις 15:25.
    • Εξομολόγηση: Μόδα, ή εσώτερη ανάγκη; - Από Great Chaos
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-08 στις 16:09.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους