Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,912 μηνύματα σε 74,640 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μόδα: Την ακολουθείτε;

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:14, 07-04-11:

Καταρχην νομιζω πως ολοι λιγο πολυ ακολουθαμε την μοδα θελωντας και μη

Προσωπικα σιχαινομαι τα ατομα που ακολουθανε την μοδα πιστα κτλ.Ειναι για μπατσες.Κατι σκατοτρεντακια με γυαλια πιο μεγαλα απο το κεφαλι τους,με κατι κορδονια πρασινα κτλ.Ελεος

Επισης σιχαινομε τις μαρκες κτλ.Φολα-μια ζωη λαικες και κινεζικα.Στα Ζαρα τωρα μπλουζακι κοντομανικο κιτρινο με μια σταμπα μπροστα 40 ευρω.Δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο απο κατι αλλα μπλουζακια?Και δεν εννοω για ποιοτητα.Το λεω γιατι αυτο το μπλουζακι θεωρειτε στην μοδα και καλα.Τ-σιρτ με σταμπα.Κλαιν μαιν.

Προσωπικα ακολουθω ενα στυλ που με εκφραζει.Οχι επειδη πρεπει αλλα επειδη νιωθω ανετα ετσι.Το ξερω οτι με πηγαινουν τα πουκαμισα,τα ροκ παντελονια και το λιγο street ντυσιμο αλλα εγω προτιμω το hip-hop στυλ.Μπλουζες με κουκουλα,ζακετες,φουτερ,παπουτσια φαρδια και γενικα το hooligan ντυσιμο

Για το αν ειναι στην μοδα η οχι ουτε που με ενδιαφερει,ουτε που το ψαχνω

Υ.Σ.Και φυσικα δεν παω να αγοραζω ρουχα σαν χαζογκομενακι καθε τρεις και λιγο.Φοραω τα ρουχα μου μεχρι να μου χαλασουν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 23:44, 07-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Στα Ζαρα τωρα μπλουζακι κοντομανικο κιτρινο με μια σταμπα μπροστα 40 ευρω.
Σε άλλα μαγαζιά βρίσκεις και με 12 €. Και με στάμπα παρακαλώ και χωρίς να είναι κινέζικα.

Υ.Σ.Και φυσικα δεν παω να αγοραζω ρουχα σαν χαζογκομενακι καθε τρεις και λιγο.Φοραω τα ρουχα μου μεχρι να μου χαλασουν
Κοίτα, καλό είναι να ακολουθείς το προσωπικό σου στυλ χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τη μόδα, αλλά απ την άλλη δεν είναι ωραίο να έχεις όλες κι όλες 3-4 μπλούζες που να τις φοράς εναλλάξ μέχρι να τρυπήσουν.
Δημιουργείς στους άλλους αρνητική εικόνα για τον εαυτό σου διότι δείχνεις ότι δε σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:46, 07-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από JosefK
δεν είναι ωραίο να έχεις όλες κι όλες 3-4 μπλούζες που να τις φοράς εναλλάξ μέχρι να τρυπήσουν.
Δημιουργείς στους άλλους αρνητική εικόνα για τον εαυτό σου διότι δείχνεις ότι δε σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου.
Ει, εγώ το κάνω αυτό
Όσα ρούχα και να έχω, τελικά καταλήγω σε 3-4 αγαπημένα που τα φοράω συνέχεια μέχρι να τρυπήσουν

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 10:32, 08-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από JosefK
Κοίτα, καλό είναι να ακολουθείς το προσωπικό σου στυλ χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τη μόδα, αλλά απ την άλλη δεν είναι ωραίο να έχεις όλες κι όλες 3-4 μπλούζες που να τις φοράς εναλλάξ μέχρι να τρυπήσουν.
Οχι το κανω εγω αυτο αλλα....

Γιατι με την εμφανιση σου να δημιουργεις στον αλλον αρνητικη εικονα???Η εμφανιση και τα ρουχα ειναι που θα κρινουν ενα ατομο?Τι στερεοτυπα βλακωδες ειναι αυτα???

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω τον αλλον δεν προκειτε να τον κρινω για το παραμικρο στον χαρακτηρα οσον αφορα τα ρουχα του.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:26, 08-04-11:

Η εμφανιση και τα ρουχα ειναι που θα κρινουν ενα ατομο?
Δεν θα κρίνουν την ποιότητα του και την εσωτερική του αξία αλλά την αισθητική του που είναι βέβαια υποκειμενική. Κάποιοι θα αποδεχθούν την αισθητική σου, άλλοι όχι. Η αισθητική όμως πολλές φορές δείχνει το μέσα μας ή την εκάστοτε φάση ζωής που βρισκόμαστε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 12:25, 08-04-11:

Καταρχην νομιζω πως ολοι λιγο πολυ ακολουθαμε την μοδα θελωντας και μη
όχι όλοι , παρακαλώ
υπάρχουμε και μερικοί που μας ακολουθεί η μόδα

αλλά ποτέ δεν μας βρίσκει και τελικά μένουμε τσακωμένοι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 08-04-11 στις 13:34. Αιτία: μορφοποίηση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:29, 08-04-11:

Οοοοοτι κι αν αγοράσω, θα φορέσω αυτό που είναι πιό άνετο για μένα. Και ναι, εγώ δε βάζω εναλλάξ 3-4 μπλούζες, αλλά ακόμα λιγότερες Παρ'όλα αυτά είναι πάντα καθαρές και περιποιημένες
Η μόδα ώρες ώρες μ εκνευρίζει, διότι πώς να το κάνουμε, δεν ταιριάζουν σε όλους όλα τα ρούχα. Προτιμώ λοιπόν να φορέσω κάτι που να μου ταιριάζει παρά κάτι που να είναι στη μόδα και να με κάνει να φαίνομαι ο,τι νά'ναι!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:34, 08-04-11:

Δε με ενοχλει καθολου, οταν καποιος ακολουθει βημα προς βημα τη μοδα, αρκει να μπορει να υποστηριξει ο,τι φοραει και να μην τον "φορανε"...
Το καλυτερο εβερ που μπορει καποιος να κανει, ειναι να προσαρμοζει τις νεες τασεις, προτασεις στο προσωπικο του στυλ, γουστο κ.λ.π., διοτι (ως γνωστον) δεν πανε ολα σε ολους...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 20:13, 08-04-11:

εγω τον αλλον δεν προκειτε να τον κρινω για το παραμικρο στον χαρακτηρα οσον αφορα τα ρουχα του.
Ασυναίσθητα κατά κάποιο τρόπο το κάνεις όμως :

Και φυσικα δεν παω να αγοραζω ρουχα σαν χαζογκομενακι καθε τρεις και λιγο.
Δηλαδή όποιου του περισσεύουν κάποια λεφτά και θέλει να τα χαλάει αγοράζοντας ρούχα είναι "χαζογκομενακι";

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 20:49, 21-11-11:

Ποτε δεν αγοραζω κατι αν δεν μου αρεσει,απλα και μονο επειδη ειναι στη μοδα! Αλλα γενικα μου αρεσει το ωραιο ντυσιμο,ο σωστος συνδυασμος των χρωματων γιατι μου φτιαχνει την ψυχολογια και τη διαθεση!!
Το ντυσιμο για μενα ειναι ενας τροπος εξωτερικευσης της προσωπικοτητας του καθενος και δειχνει πολλα!!

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:00, 26-10-12:

Δεν την ακολουθώ.
Δηλαδή δε μ'αρέσει να την ακολουθώ.Βγαίνουν συνεχώς κάτι ηλίθια πράγματα που δε πρεσβεύουν το στυλ μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:54, 26-10-12:

Δεν ακολουθώ τη μόδα.
Αυτή ακολουθεί εμένα.

follow. follow back.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 13:57, 28-10-12:

ακολουθώ τη μόδα σε ότι μου αρέσει

Παράθεση

Angelic

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angelic
H Angelic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Angelic έγραψε στις 15:36, 06-12-12:

Κάθε σαιζόν παίρνω ιδέες από τα μαγαζιά και τα περιοδικά και τα προσαρμόζω στο στάνταρντ στυλ μου...άλλωστε πιστεύω πως το στυλ του καθενός είναι διαχρονικό...Δεν μου ταιριάζει τη μια να εμφανίζομαι ως ροκ πριγκίπισσα και την άλλη με ταγιεράκια, άναλογα με το τι επιτάσσει η μόδα τη συγκεκριμένη στιγμή...

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:42, 06-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
ακολουθείτε τις τελευταίες τάσεις?
ναι οσο μπορω,αλλα τρεχουν πολυ και δε προλαβαινω.

υγ.πλακα κανω..

υγ2.δε κανω πλακα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:45, 06-12-12:

Καθόλου. Πάω στα μαγαζιά, αν δω κάτι και μου αρέσει και μου πάει, το αγοράζω.
Αν η νέα τάση της μόδας είναι ένα χρώμα που δεν μου πηγαίνει, δεν το αγοράζω καθόλου.
Καλύτερα ντεμοντέ, παρά πρόβατο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:49, 06-12-12:

Καλύτερα ντεμοντέ, παρά πρόβατο.
στην εικονα παντως φερνεις λιγο σε προβατο

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:58, 06-12-12:

Από κοντά μοιάζω με ελαφάκι..

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:41, 06-12-12:

Όχι δεν την ακολουθώ γιατί η μόδα είναι κάτι που μεταβάλλεται διαρκώς και για να είσαι συνέχεια up to date με όλα τα trends 1ον) θα πρέπει να έχεις ντουλάπα ίση με ένα κάστρο στην Σκωτία και 2ον) το ετήσιο budget του Donald Trump Οπότε, screw it. Αν μου αρέσει και μου πηγαίνει θα το πάρω.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:01, 06-12-12:

Συνήθως ακούω σχόλια του τύπου "Πώς είσαι έτσι..."
Λογικά δεν την ακολουθώ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:17, 06-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Συνήθως ακούω σχόλια του τύπου "Πώς είσαι έτσι..."
Λογικά δεν την ακολουθώ.
Ενώ αυτές που την ακολουθούνε,τι να δεις..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:33, 06-12-12:

Πολύ χολή πετάτε για τη "μόδα".
Για μένα όποια γυναίκα έχει καθρέφτη σπίτι της και όταν ντυθεί κοιτιέται, ακολουθεί ή θέλει να ακολουθεί τη μόδα. Άλλωστε αυτό που είναι πάντα στη μόδα και είναι κοινά αποδεκτό είναι το καλόγουστο. Άλλωστε όλες τις τάσεις ίσως να της ακολουθεί μόνο η Wintour. Ακόμη και τα μοντέλα που ζούνε από/για αυτή τη βιομηχανία, έχουν το δικό τους στυλ και προσαρμόζονται.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:53, 06-12-12:

Άλλωστε αυτό που είναι πάντα στη μόδα και είναι κοινά αποδεκτό είναι το καλόγουστο.

...μια πανδαισία υψηλής αισθητικής και καλού γούστου, που λεγεται καρντάσιαν

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 18:06, 06-12-12:

Οποιος δεν φοραει μπλουζα πλεκτη απο αυτες που εφτιαχναν οι γιαγιαδες μας,τις κακασχημες αλλα πολυ βολικες και ζεστες και οποιος δεν φοραει καλτσες πλεκτες παλι απο την γιαγια μας με πολυ ζεστη και πολυ κακογουστια,τοτε ακολουθει καποια μοδα θελει δεν θελει.

Η μοδα εκφραζεται συνηθως απο τα ρουχα. Η λειτουργικοτητα των ρουχων ειναι να μας ζεστενουν και να κρυβουμε τα προσοντα μας (κακως για μενα αυτο αλλα τεσπα :p ). Οποτε αν θες να λες οτι δεν ακολουθεις την μοδα, τολμα να φορεσεις κατι τετοια τραγικα ρουχα απο αποψης γουστου, αλλα τερμα πρακτικα για τον σκοπο που ισχυρειζεσαι οτι τα φορας (λεμε τωρα).

Ξερω οτι μοδες ειναι ολα μλκιες, κατασκευασματα της κοινωνιας κτλ, μπορω να ζησω μια χαρα φορωντας τα ρουχα που προανεφερα παραπανω,αλλα δεν το κανω γιατι δεν θα ειμαι αποδεκτος απο την κοινωνια. Το να μην ειμαι αποδεκτος απο την κοινωνια, χεστηκα και η βαρκα εγυρε, αλλα θα κλεισουν επαγγελματικες πορτες, οποτε λεω δεν γαμιεται? Τι εχω να χασω? Ας φορεσω μερικα ρουχαλακια για αυτους τους παπαρες που τα υπολογιζουν. (με την προυποθεση οτι εχεις την ανεση για κατι τετοιο,αλλιως ουτε καν)

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 23:35, 07-12-12:

Όχι.
Δημιουργώ δική μου ,ανεπανάληπτη μόντα .

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 17:15, 22-12-12:

δεν το προσπαθω,αλλά δεν μπορω να πηγαινω στου διαολου τη μανα να αγοραζω ρουχα.......ότι μου παει

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,275 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:10, 05-02-13:

Ποιος μας αναγκάζει αλήθεια να ακολουθούμε τη μόδα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 05-02-13 στις 22:40. Αιτία: Το παρόν μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Κριτικές για ρούχα και παπούτσια"
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:23, 05-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ποιος μας αναγκάζει αλήθεια να ακολουθούμε τη μόδα?
Στην ουσία, κανείς. Νομίζω ο εγκέφαλος το κάνει υποσυνείδητα, να μιμείται τους άλλους. Μπε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

matasiros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη matasiros
H matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H matasiros colachie.blogspot.gr έγραψε στις 11:25, 02-06-13:

http://colachie.blogspot.gr/2013/05/...-wardrobe.html
το boho ειναι της μοδός...

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 11:51, 02-06-13:

ουτε καν ομως. καταρχας γιατι και αθλιο να ειναι αυτο που ειναι στη μοδα, θα το φορεσουν και θα πιστεψουν στην τελικη οτι τους αρεσει (γκουυχου),
μετα αλλαζει συνεχεια οποτε πρεπει ειτε να εισαι πολυ καμμενος, ειτε να εχεις στο πορτοφολι σου τα κερατα σου, ειτε να θες να χρεωκοπησεις για να εισαι παντα "in" (βτω αυτη η λεξη πολυ μαλακια) και στην τελικη δεν θελω να μοιαζω με τους αλλους επδ με το επιβαλλει η "αποδεκτη" κοινωνια, θελω να με αρεσει το στυλ μου και να μην ειναι "ξενο" πανω μου.
και νταξει και μενα με την δινουν τα τυπακια που επδ δεν ακολουθουν την μαζα το παιρνουν πανω τους και λενε "ειμαι διαφορετικος, γαμαω και ετσι" αλλα απο το να χεζεις αυτο που πραγματικα ειναι του γουστου σου για κατι που σε λανσαρουν για μοδα και "ωραιο" -λες και το ωραιο δεν ειναι περισσοτερο υποκειμενικο>.< - εε ας πουμε ακομη και αυτο ειναι κομματακι level up.

*βτω το χειροτερο ειναι κατι κοριτσακια που την ακολουθουν φορανε τα ιδια και μετα οταν το παρατηρουν τα παιρνουν και λενε "με αντεεεγραψε"
ναιι φφιλε γιατι μονο εσυ εχεις προσβαση σε τηλεοραση,ιντερνετ και bershka ας πουμε

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 12:05, 02-06-13:

ΠΟΤΕ ... απόδειξη το αβατάρ μου

Παράθεση

grape

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη grape
H grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H grape έγραψε στις 12:07, 02-06-13:

...ότι μας πάει..και φυσικά μας κάνει να νιώθουμε όμορφα...Τώρα αν είναι στη μόδα ΟΚ..αν όχι δεν θα σκάσουμε κιόλας..
Επειδή δλδ τα κοντά σορτσάκια είναι στη μόδα θα πρέπει ντε και καλά να τα φοράμε ΌΛΕΣ???ελεος!!!
Κυκλοφορούν και κυκλοφορούν "νούμερα"...ας σεβαστούμε λίγο τους εαυτούς μας και μετά και το κοινό που χαζογελά πίσω απ την πλάτη μας (αν και βέβαια ποσώς με νοιάζει αυτό αλλά λένε)...είπαμε με μέτρο..

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 17:49, 02-06-13:

Η μοδα εκφραζεται συνηθως απο τα ρουχα. Η λειτουργικοτητα των ρουχων ειναι να μας ζεστενουν και να κρυβουμε τα προσοντα μας (κακως για μενα αυτο αλλα τεσπα :p ). Οποτε αν θες να λες οτι δεν ακολουθεις την μοδα, τολμα να φορεσεις κατι τετοια τραγικα ρουχα απο αποψης γουστου, αλλα τερμα πρακτικα για τον σκοπο που ισχυρειζεσαι οτι τα φορας
Όχι, το να είσαι καλόγουστος και να φοράς γουστόζικα ρούχα δεν έχει σχέση με την μόδα, είναι δύο τελείως διαφορετικές έννοιες. Δες π.χ. τι είναι τώρα στην μόδα:

Επιπλέον όποιος δεν ακολουθεί την μόδα δεν σημαίνει ότι πρέπει ντε και καλά να φοράει ρούχα μόνο και μόνο για τον πρωταρχικό σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκαν (να μας προστατεύουν απ'το κρύο που λες κι εσυ και να μας κρύβουν). Μπορεί απλά να ΜΗΝ θέλει να ακολουθήσει τις τάσεις. Γιατί πρέπει να κυκλοφορεί με σακί;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:19, 02-06-13:

Μακριά και αγαπημένοι με μόδες και τα παρεμφερή.
Ναι,αν δω ένα παντελόνι και μ'αρέσει θα το πάρω. Δε θα μείνω στο αν είναι της μόδας ή όχι.
Και στην τελική,δεν πάνε όλα σε όλες. Είναι ότι πιο γελοίο σαν θέαμα να βλέπεις μία κοπέλα να φοράει κάτι που το φοράει μόνο για λόγους μόδας.
π.χ. Μία με μεγάλα μπούτια να φοράει το σορτσάκι ως τη μέση.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:32, 02-06-13:

Ε και εγώ δεν κοιτάω τι είναι στη μόδα. Αν με αρέσει κάτι θα το πάρω αν όχι ούτε καν δεν πάει να το φοράει και όλος ο πλανήτης

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 01:04, 03-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Ε και εγώ δεν κοιτάω τι είναι στη μόδα. Αν με αρέσει κάτι θα το πάρω αν όχι ούτε καν δεν πάει να το φοράει και όλος ο πλανήτης
το θεμα ειναι οτι πολλες φορες αυτο που μας αρεσει ασυνειδητα καθοδηγειται απο διαφημισεις κλπ. ακολουθουμε τη μοδα χωρις να το παιρνουμε χαμπαρι. εκτος λοιπον αν καποιος δε βλεπει τηλεοραση, δε διαβαζει περιοδικα, δε βλεπει ταινιες, τους γυρω του ή δεν καθοδηγει ο ιδιος τη μοδα, τοτε καθοδηγειται ως ενα σημειο απο αυτη. ειναι αναποφευκτο. αυτο για να ειμαστε συνηδητοποιημενοι. απο κει και περα το κατα ποσο ο καθενας θα δημιουργησει αυτο που λεμε στυλ ή θα γινει θυμα της μοδός ειναι στο χερι και το χαρακτηρα του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vickydask : 03-06-13 στις 11:55.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 08:58, 03-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από vickydask
το θεμα ειναι οτι πολλες φορες αυτο που μας αρεσει ασυνειδητα καθοδηγειται απο διαφημισεις κλπ. ακολουθουμε τη μοδα χωρις να το παιρνουμε χαμπαρι. εκτος λοιπον αν καποιος δε βλεπει τηλεοραση, δε διαβαζει περιοδικα, δε βλεπει ταινιες, τους γυρω του ή δεν καθοδηγει ιδιος τη μοδα, τοτε καθοδηγειται ως ενα σημειο απο αυτη. ειναι αναποφευκτο. αυτο για να ειμαστε συνηδητοποιημενοι. απο κει και περα το κατα ποσο ο καθενας θα δημιουργησει αυτο που λεμε στυλ ή θα γινει θυμα της μοδός ειναι στο χερι και το χαρακτηρα του.
Ναι φυσικά μέχρι ενός σημείου όλοι επιρεαζόμαστε λίγο ή πολύ. Αλλά το θέμα είναι ότι πχ άλλοι άνθρωποι ακολουθούν τη μόδα ας πούμε "με μέτρο" και άλλοι εξαρτόνται σε μεγάλο βαθμό από αυτήν. Υπάρχει διαφορά σε αυτά τα δύο. Και όταν λέμε μόδα εννοούμε και τρόπους συμπεριφοράς, ομορφιά κτλ είναι πολλά πράγματα :/

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 09:24, 03-06-13:

όχι,αυτή με ακολουθεί

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 09:44, 03-06-13:

Υπάρχει διαφορά σε αυτά τα δύο. Και όταν λέμε μόδα εννοούμε και τρόπους συμπεριφοράς, ομορφιά κτλ είναι πολλά πράγματα :/
Τρόπος συμπεριφοράς;How come?

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:52, 03-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Τρόπος συμπεριφοράς;How come?
Ναι ρε. Προβάλλονται διάφοροι τρόποι συμπεριφοράς που μπορεί κάποιος να τους μιμηθεί.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:56, 03-06-13:

Ναι ρε. Προβάλλονται διάφοροι τρόποι συμπεριφοράς που μπορεί κάποιος να τους μιμηθεί.
Nαι,μάλλον θα΄μαι η μόνη που θα δυσκολευόταν να αλλάξει τρόπο συμπεριφοράς.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σπουδές σχετικά με την μόδα - Από Anna1992
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές-Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-10-17 στις 13:21.
    • Η μόδα του περιθωρίου - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 119 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-12 στις 15:50.
    • Μόδα στα σχολεία - Από Χαρουμπίτας
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-11 στις 20:09.
    • Piercings: απλά μόδα; - Από Mr. Crowley
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-11 στις 15:25.
    • Εξομολόγηση: Μόδα, ή εσώτερη ανάγκη; - Από Great Chaos
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-08 στις 16:09.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους