• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ποιανού το βιολογικό ρολόι είναι χαλασμένο;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχουμε δύο περιπτώσεις: Εμού και του φίλου μου.
  • Εγώ, αν ξενυχτήσω μια φορά (πχ κοιμηθώ στις 7 το πρωί), θα ξυπνήσω (αν δεν παρεμβάλλεται ξυπνητήρι) μετά απο 10 περίπου ώρες και απο την ώρα που θα ξυπνήσω θα νυστάξω σε 14 ώρες. Οπότε, αν μια μέρα κοιμηθώ 7 το πρωί, θα συνεχίσω να κοιμάμαι 7 το πρωί και να ξυπνάω 5 το απόγευμα για τον υπόλοιπο καιρό, εκτός αν υπάρξει κάποια εξωτερική παρέμβαση που θα χαλάσει αυτό τον κύκλο (πχ ξυπνητήρι, δική μου επιμονή να κοιμηθώ αργότερα κοκ). Να σημειωθεί εδώ οτι νωρίτερα δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να κοιμηθώ, μόνο αργότερα με τη βοήθεια καφέδων κλπ.
  • Ο φίλος μου πάλι, αν μια μέρα ξενυχτησει, απο μόνος του θα κοιμηθεί λιγότερες ώρες, ώστε να μην ξυπνήσει κάποια παράλογη ώρα. Χωρίς ξυπνητήρι, that's just how he is. Θα ξυπνήσει ελαφρώς πιο αργά απο το νορμάλ (πχ αν κοιμηθεί 7 το πρωί θα ξυπνήσει 2 το μεσημέρι) και την επόμενη μέρα θα νυστάξει πάλι σε νορμάλ ώρα, λες και δεν είχε ξυπνήσει αργά την προηγούμενη μέρα. Έτσι, ακόμα κι αν μια μέρα ξενυχτήσει, θα επανέλθει εύκολα σε φυσιολογικούς ρυθμούς.
Ποιό απο τα δύο είναι το φυσιολογικό; Εσείς σε ποιά κατηγορία ανήκετε;
Με προβληματίζει αρκετά αυτό το θέμα, διότι συνήθως καταλήγουμε να έχουμε τεράστια διαφορά στις ώρες που κοιμόμαστε, ακριβώς λόγω του διαφορετικού μας "συστήματος" σε αυτό το θέμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εχμ... Μα, με μία μόνο φορά που θα ξενυχτήσεις βγαίνεις τόσο εκτός προγράμματος στον ύπνο; :worry: Μου ακούγεται λίγο περίεργο. Συνήθως για να αποσυντονιστεί τόσο το βιολογικό ρολόι κάποιου χρειάζονται περισσότερος χρόνος "αποσυντονισμού" ή τεράστια αλλαγή στα περιβαλλοντικά ερεθίσματα (π.χ. τζετ λαγκ και πρόβλημα με την εναλλαγή μέρας-νύχτας).

Η πιο συνήθης βιολογική αντίδραση είναι αυτή του φίλου σου: ναι μεν αρχικός αποσυντονισμός, αλλά όχι άμεση εκτροπή όλου του συστήματος... Btw, και εγώ σε αυτή την κατηγορία ανήκω. Ναι μεν θα έχω πρόβλημα την επόμενη νύχτα μετά το ξενύχτι, αλλά όχι σε σημείο που να κοιμηθώ ξανά στις 7πμ. Θα κοιμηθώ ας πούμε στις 2 ή άντε το πολύ στις 3. Και μέσα σε 1-2 μέρες θα επανέλθω κανονικά στο πρόγραμμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Μοναχό.
Δηλαδή το περίεργο εδώ είναι ότι βγαίνεις τόσο πολύ εκτός προγράμματος τόσο γρήγορα.
Κάπου είχα ακούσει κάτι για κάποια κύτταρα, μάλλον κάπου στον εγκέφαλο, που λειτουργούν με βάση τον κύκλο μέρας-νύχτας αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος. Τι γυγκεκριμένη πληροφορία που έδωσα πάλυ ο άτιμος! :P
Σίγουρα όμως είναι πολλά άλλα συστήματα (αυξητική ορμόνη, κορτιζόλη) στο σώμα που λειτουργούν με βάση τον κιρκαδιανό ρυθμό και αυτά επηρεάζονται όταν διαταράσσεται τόσο ο κύκλος του ύπνου.
Εγώ Λία ανήκω στη δεύτερη κατηγορία από αυτές που είπες. Μάλιστα έχει τύχει να κοιμηθώ 7πμ και να ξυπνήσω 9πμ...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωχ... Το φοβόμουν αυτό...
Υπάρχει περίπτωση να έχω αποσυντονίσει εντελώς το βιολογικό μου ρολόι λόγω πολλών ξενυχτιών; Θυμάμαι οτι απο μικρή μου άρεσε η νύχτα και προσπαθούσα τότε (μιλάμε για 10 χρονών παιδί) να μείνω ξύπνια το βράδυ επίτηδες (τότε δεν είχα μάθει τον καφέ :P). Επίσης έχω την εντύπωση οτι τη νύχτα είμαι πιο αποδοτική (σε διάβασμα, δουλειά κλπ) :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Άρα μας λες ότι αυτό είναι το συνήθες πρόγραμμά σου, έτσι; Ε, τότε δεν χρειάζεται να απορείς :P Αν τόσα χρόνια έχεις κάνει την νύχτα μέρα, είναι φυσιολογικό να μην μπορείς πλέον να κοιμηθείς τα βράδια. Αυτό είναι πλέον το φυσιολογικό σου πρόγραμμα

Αλλά και πάλι, δεν νιώθεις κομμένη όταν ξυπνάς; Ο οργανισμός μας όπως και να το κάνουμε έχει φτιαχτεί για να κοιμάται το βράδυ και να ξυπνάει την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν θα το λεγα οτι είναι το συνήθες πρόγραμμά μου, απλά όσο κι αν προσπαθήσω, όλο και θα υπάρξει μια μέρα που θα κοιμηθώ αργά και θα χαλάσω πάλι το ωράριο μου. :( Βασικά το ωράριο μου είναι κάπως ..."κυλιόμενο", δηλαδή τη μια κοιμάμαι το πρωί και ξυπνάω το βράδυ, μετά προσπαθώ και με κόπο το φτιάχνω, μετά πάλι τυχαίνει κάποια μέρα να ξενυχτήσω και πάλι απο την αρχή. Αυτό γίνεται συνέχεια, οπότε δεν έχω σταθερό ωράριο.
Δεν θέλω να είμαι ξύπνια το βράδυ και να κοιμάμαι τη μέρα, απλά νιώθω οτι πρέπει να αυτοπεριοριστώ πολύ για να μην γίνεται έτσι το ωράριο μου, δλδ να μην ξενυχτάω ποτέ, λόγω αυτού που ανέφερα :(

ΥΓ: Τώρα είμαι ξύπνια απο τις 7 το απόγευμα χτες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Μου φαίνεται, ας πούμε "μη φυσιολογικό" το πόσο έυκολα χαλάει ο κύκλος και πόσο δύσκολα τον επαναφέρεις βρε Λία.
Κάτι αρχίζει να είναι πρόβλημα που απαιτεί παραπάνω διερεύνηση όταν αυτός που το έχει αρχίζει και αισθάνεται άβολα. Αν εσύ νομίζεις ότι αυτό που συμβαίνει έχει αρχίσει να σε ενοχλεί παραπάνω απ'όσο μπορείς να δεχτείς ή ότι σου δημιουργεί προβλήματα τότε μπορείς να το δεις ως πρόβλημα. Αν όχι, απλά δες το σα μια παραλλαγή του φυσιολογικού και ότι έτσι είσαι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι αν το δω ως πρόβλημα, πως διορθώνεται; Σε τι γιατρό πηγαίνεις για κάτι τέτοιο; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Τις διαταραχές του κύκλου ύπνου-εγρήγορσης νομίζω ότι τις διαχειρίζονται οι ψυχίατροι. Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά πάντως...
Μπορεί να έχεις ακούσει για ιατρείο ύπνου, αλλά απ'ότι ξέρω αυτό το κάνουν οι πνευμονολόγοι και δεν έχει σχέση με τέτοιου είδους προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως εντάξει, συνήθεια είναι αυτά... Έχεις δοκιμάσει πραγματικά να βάλεις τον εαυτό σου σε πρόγραμμα; Γιατί κι εγώ είμαι περίεργη με τον ύπνο, αλλά παλεύεται...
Πχ προχθες έπεσα στις 02.20 και κατάφερα να κοιμηθώ μέχρι τις 12.30, γιατί είχα μαζεμένη κούραση από καιρό! Χθες όμως κοιμήθηκα 04.00 και είμαι ήδη στο πόδι (10 η ώρα εδώ)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως είμαι σαν τον Μοναχό.
ίσως μου πάρει 1-2 μέρες να έρθω κανονικά στα ίσα μου αλλά όχι ότι θα πάθω ότι εσύ....
οι λύσεις που έχεις δεν είναι πολλές πάντως....
ή που όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο θα βάζεις ξυπνητήρι να ξυπνας νωρίς (κοιμάσαι δλδ στις 7 και ξυπνάς στις 12,30 με το ζόρι) ώστε να ξανακοιμηθείς κατά τις 12,30 το βράδυ ή έστω 1 και να μπεις πάλι σε σειρά...
ή που θα πιέζεσαι να μην κοιμηθείς αλλά να το πας σερί ως την άλλη βραδυά και να πέσεις για ύπνο κατά τις 10 και να ξυπνήσεις το πρωί στις 10 επίσης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Αυτό το θέμα ακριβώς (διαφορετικές ώρες ύπνου) το έχουμε κι εμείς. Ο φίλος μου είναι περίπου σαν κι εσένα (απλά σπάνια το ξενυχτάει ως τις 7, συνήθως ως τις 4-4.30), και δεν μπορεί εύκολα να το αλλάξει. Δεν ξέρω τι να προτείνω, έχω καταλήξει ότι έτσι έχει μάθει ο οργανισμός και το "μη φυσιολογικό"είναι πλέον το να μην ξενυχτήσετε. Αντιδράτε ακριβώς αντίθετα από εμάς που κοιμόμαστε τη νύχτα και ζούμε τη μέρα (:P) όταν σας βγάλουν από τ πρόγραμμα. Φοβάμαι ότι θα χρειαστεί πολύ προσπάθεια να συνηθίσεις να ξυπάς και να κοιμάσαι τις ώρες που πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παντος με τον υπνο τα εχω μια χαρα.... Κοιμαμε οποτε μου κατευει, εκτος και αν εχω κοιμιθει τοσο πολυ τον τελευτεο καιρο που εχω γεμισει υπερβολικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι εμένα είναι λίγο ξεκούριστο. Το ακούω να χτυπάει (νταν, νταν, νταν) ενώ δεν έχω φτάσει ακόμα τα 30. :/:

:P:P


Σοβαρά λοιπόν... Συνήθως οι ώρες που κοιμάμαι πλέον είναι 2:00-4:00, αλλά μπορεί και πιο μετά, μέχρι τις.. 12:00 - 15:00 περίπου. Μου 'χει τύχει και να σηκωθώ γύρω στις 16:00 βέβαια.

Αλλά γενικά αν και εγώ πλέον βρυκολακιάζω (:P) βάζω πάντα ξυπνητήρι για να μην χάσω εντελώς το ωράριο. Συνήθως βέβαια σηκώνομαι μία ώρα αφού το βάλω, οπότε αν θέλω ξέρω γω να σηκωθώ στις 12, το βάζω να βαρέσει στις 11.


Να δω πότε θα συντονιστώ με το ωράριο των υπόλοιπων ανθρώπων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Michelle, συμβαίνει και σε 'μένα να είμαι πιο αποδοτικός το βράδυ. Κοιμάμαι ελάχιστες ώρες γιατί μου αρέσει να μένω ξύπνιος τη νύχτα. Όταν λέω ότι το πρωϊ δεν μπορώ να αποδώσω, κοροϊδεύουν. Κι όμως είναι αλήθεια. Θέλω στη βαβούρα και τη σύγχυση της ημέρας να κοιμάμαι ή να είμαι μέσα, να μην με βλέπει ο ήλιος.
Αυτό που σου προτείνω να κάνεις είναι να συμβουλευτείς έναν ειδικό γιατρό, διότι το πρόβλημά σου είναι ότι αποσυντονίζεσαι εύκολα κι όχι ότι δεν μπορείς να προσαρμοστείς. Αν θέλεις να προσαρμοστείς θα μπορέσεις, με διάφορους τρόπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Μια από τα ίδια κι εγώ στο θέμα του ύπνου και της απόδοσης. :) ή :( ;

Κοιμάμαι κατά τις 6-7 (με φοβίζει ο ήλιος που βγαίνει :D ) το πρωί και ξυπνάω κατά τις 2-3 το μεσημέρι.
Όποτε τύχει να αναγκαστώ να σηκωθώ πρωί τότε... με παίρνει ο ύπνος κατά τις 6 το απόγευμα και ξυπνάω στις 9 (και άντε πάλι ύπνος στις 6-7 το πρωί :confused: ).

Αυτό είναι το πρόγραμμα μου όταν δεν έχω σχολείο (που αναγκάζομαι να ξυπνάω πρωί). Το έχω κάθε καλοκαίρι και το ξανα άρχισα τώρα που τελείωσα και το σχολείο. :(

Αν δουλεύεις στο PC, η ώρα μετά της 1 περνάει πολύυυυ γρήγορα :confused:
Επίσης το PC σε κρατάει οπωσδήποτε ξύπνιο...
Αν αυτές τις ώρες δεν ασχολιόμουν με το PC αλλά με π.χ. διάβασμα θα έπεφτα ξερός κατά τις 2-3 το βράδυ (και ενώ έχω ξυπνήσει 2 το μεσημέρι) :P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ ανήκω στην 1η κατηγορία και γιαυτό θα την στηρίξω κιόλας. Δεν θεωρώ ότι είναι το σωστό αλλά το βρίσκω πολύ λογικό ότι ώρα και να πέσεις για ύπνο να κοιμηθείς τις ώρες που χρειάζεσαι είτε 8 είτε 10 είτε 12 ώρες είναι αυτές. Οπότε μετά μένεις ξύπνιος όσες ώρες μπορείς και αντέξει η μπαταρία σου (από την φόρτιση των προηγούμενων ωρών) που είναι γύρω στις 14-16 ώρες και για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πάντως για προβλήματα με τους κιρκαδιανούς ρυθμούς και τον ύπνο γενικότερα ξέρω ότι υπάρχουν κέντρα ύπνου που ερευνούν ακριβώς τέτοιες περιπτώσεις που το άτομο αισθάνεται αποσυντονισμένο. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω (αν και) που έχουμε τέτοιο κέντρο στην Ελλάδα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι του στιλ οτι ωρα κ να κοιμηθω θα ξυπνησω στης 9 10 το πολυ... αλλα δεν μπορω να κοιμηθω κ πριν της 2...
κ ο φιλος μου παλι ο τυχερος μπορει να κοιμηθει οτι ωρα θελει... για παραδειγμα αν χθες ξυπνησα 7 πηγα δουλεια... πηγα 3 σπιτι κ ξαπλωσα λιγο αυτος ειχε ξυπνησει στης 1 το μεσημερι ξανακοιμηθηκε μαζι μου στης 3 :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι του στιλ οτι ωρα κ να κοιμηθω θα ξυπνησω στης 9 10 το πολυ... αλλα δεν μπορω να κοιμηθω κ πριν της 2...
κ ο φιλος μου παλι ο τυχερος μπορει να κοιμηθει οτι ωρα θελει... για παραδειγμα αν χθες ξυπνησα 7 πηγα δουλεια... πηγα 3 σπιτι κ ξαπλωσα λιγο αυτος ειχε ξυπνησει στης 1 το μεσημερι ξανακοιμηθηκε μαζι μου στης 3 :confused:
Αυτό το έχει και ο δικός μου!! Ο,τι ώρα ξαπλώσει μπορεί να κοιμηθεί! :blink:

fandago :clapup: I'm not alone! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top