Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προσωποκράτηση για χρέος σε ιδιώτη με ιδιωτικό συμφωνητικό

maxxx

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maxxx
H maxxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maxxx έγραψε στις 23:54, 17-01-12:

καλησπερα ,

Θελω την γνωση σας, δανειστηκα καποια χρηματα απο ενα χρηματοδοτη μεσω ιδιωτικου συμφωνητικου κατω των 30000 ευρω για να παρω μια επιδοτηση, οσο απιστευτο και αν φαινεται απο δικη μου ανευθυνοτητα,βλακεια ,απροσεξια οπως και να το πεις μου τα κλεψανε, ο ανθρωπος δικαιως φρικαρε και φυσικα θελει τα χρηματα του πισω. Στο συμφωνητικο μου παρεχεται η δυνατοτητα να τον ξεπληρωσω σε 4 μηνες αν κατι παει στραβα. Με απειλησε με προσωποκρατηση , ας πουμε οτι δεν βρω τα χρηματα μεχρι τοτε σε ποιες περιπτωσεις ισχυει η προσωποκρατηση και για ποσο χρονικο διαστημα? Μηνες-χρονο? Και μου μαυριζει το ποινικο μητρωο? Βεβαια , σαφως και θελω να του τα επιστρεψω γιατι ο ανθρωπος πηγε να κανει καλο και τωρα εχασε τα χρηματα του.Σημειωση ειμαι ανεργη και γιαυτο ηθελα να παρω την επιδοτηση και δεν εχω προσωπικη περιουσια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους