Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,713 μέλη και 2,404,218 μηνύματα σε 74,726 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ας κρίνουμε το κομμάτι

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 20:32, 12-01-08:

Aααα αυτα ελεγες ---> 1 ) Blackfield - Hello ====(Niya)

Αυτα ειναι επίτηδες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 20:44, 12-01-08:

πασο τοτε!

ψ. εχμ, σορρυ! μου πε ψεματα το στεκι, αληθεια...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 20:45, 12-01-08:

πασο τοτε μπζηλε. πα να δω τι δεν εχω κριτικαρει για να ξεθαψω απ το σεντουκι το μεγαλο φτυαρι!
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 22:03, 12-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Τα ακούσματα μου: Απ'όλα (χωρίς τζατζίκι α.)

Η άποψή μου για το Sol Seppy - Wonderland:
Καλή φωνούλα όμως. 2/10

Δεν θα με χάλαγε να βάλω κι εγώ κομμάτι φυσικά
Κάπου χωράω κι εγώ, δε νομίζετε.
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 599 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε: στις 22:08, 12-01-08:

Κι εγώ φυσικά θέλω να ξαναβάλω, αλλά βλέπω έχω καιρό ακόμα και έπειτα πρέπει να κρίνω και τα υπόλοιπα κομμάτια, κάποια στιγμή.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 22:17, 12-01-08:

Έκανα ενα σερτς και ειδα οτι το " Δεν θα με χάλαγε να βάλω κι εγώ κομμάτι φυσικά" το ειπα πριν την Chimera και την Angie. Αλλα φυσικα βαζουν πρωτες, γιατι εγω εχω ξαναβαλει. Αρα χωνομαι μετα την Αντζυ ή με ειχε προλαβει καποιος?

υ.γ. και μην αρχισετε τα "μην χωνεστε ολοι θα βαλουμε κτλ".
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 23:04, 12-01-08:

Κάπου χωράω κι εγώ, δε νομίζετε.
Τοτε τι κριμα, ι κριμα, τι κριιιμα ! Δε χωρας πουθενα , πουθενα πουθενα πουθθεενααααα !!

υ.γ. και μην αρχισετε τα "μην χωνεστε ολοι θα βαλουμε κτλ".
Παιδια ψυχραιμια......μη χωνεστε, ολοι θα βαλετε

Έκανα ενα σερτς και ειδα οτι το " Δεν θα με χάλαγε να βάλω κι εγώ κομμάτι φυσικά" το ειπα πριν την Chimera και την Angie. Αλλα φυσικα βαζουν πρωτες, γιατι εγω εχω ξαναβαλει. Αρα χωνομαι μετα την Αντζυ ή με ειχε προλαβει καποιος?
Aντε αν και δεν ηταν σαφης δηλωση, επειδη εισαι μεταλο θα σε ριξω αναμεσα , αν δεν εχουν αντιρρηση και οι απο κατω σου. (δλδ ο Monaxos, εγω δεν εχω προβλημα).

ΝΕΕΣ ΛΙΣΤΕΣ (θα σας μπουφλισω) :

13th Dark_Kronos
14th Weak and Powerless
15th Kneee-yaaa !
16th Chimera
17th Αngie_Ann
18th Shaman
19th Monaxos
20th Lorien

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved =======(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 03:16, 13-01-08:

Λεπον, επειδη το κομματι που εβαλε η εδαδ δεν μου αρεσε καθολου, και επειδη εχω πιει αρκετα ωστε να μην με νιαζουν οι συνεπιες για οτι και αν πω βρηκα την ευκαιρια να το πω, και να γλιτωσουμε απο αυτο το κομματι και να βαλω εγω

Suicide Messiah- Black label Society, ενα σχετικα απλο κομματι, αλλα παρα πολυ ωραιο κατα την γνωμη μου, και το βιντεο επισης παααααρα πολυ ωραιο!

Υγ: Ηθελα να βαλω ενα των Metallica, αλλα αφου εχει ηδη μπει δικο τους ειπα να μην βαλω, και μετα ηθελα να βαλω ενα αλλο των BLS αλλα ειπα να το αφησω, ισως αλλη φορα
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 05:08, 13-01-08:

Ρε Κρόνε, είπαμε να γλιτώσουμε, αλλά αυτό που έβαλες τι ακριβώς έσωσε?

LOL, το κομμάτι τούτο, υποθετικά θα μπορούσε να μου αρέσει όταν ήμουνα περίπου 15 αν και μόνο αν περνούσα τη φάση που γούσταρα κάποιο μέταλο και με έσερνε στις συναυλίες του και εγώ έπρεπε να προσποιούμαι, καθότι γκόμενα μέταλου, ότι περνάω καλά.

Κατά τ'άλλα αυτό το είδος μουσικής δεν κατανοώ επαρκώς γιατί υπάρχει, εκτός ίσως από τρελή εκτόνωση. Το σόλο στο τέλος μάλλον ήταν καλό, αλλά τα σόλα μου είναι αδιάφορα, τα νιώθω περισσότερο σαν "προσωπική στιγμή" του ""καλλιτέχνη"" παρά σαν κάτι που πρέπει να μου αρέσει.

Στο κομμάτι μαζί με το κλιπάκι βάζω 5/10. Τους 5 βαθμούς του παίρνει γιατί η κιθάρα του τυπά ήτανε απίστευτα kinky
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 10:47, 13-01-08:

Εγω ισως να το ακουγα χροοοονια πριν ψιλοοικειοθελως, εχει εναν ρυθμο που αν εκανα περιεργους συνειρμους μπορει να μου καθοταν οκ. Νταξ, δε μου λεει κατι, συνηθισμενα πραματα για τη συγκεκριμενη σκηνη..και ως ασχετη, ουτε το σολο με εντυπωσιασε. Κανα 3αρακι? (σχωραμε )
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 11:06, 13-01-08:

Χμ... Δεν μπορώ να χαρακτηριστώ μεταλάς, αλλά υπάρχουν φάσεις που ακούω και τέτοιου είδους μουσική ευχάριστα, αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι το βρήκα επίσης μονότονο, υπό την έννοια ότι επαναλαμβάνεται συνεχώς. Να σου πω την αλήθεια, ούτε η "κορύφωση" μου έκανε κάποιο ιδιαίτερο κλικ. Παρόλα αυτά δεν είναι κακό κομμάτι, μιας και ακούγεται και μάλιστα νομίζω ότι μπορεί να αρέσει και σε άτομα που έχουν εντελώς διαφορετικά μουσικά γούστα από το συγκεκριμένο είδος. Η φωνή του τραγουδιστή μου άρεσε και τα η κιθάρα επίσης.

Συνολικά θα του έβαζα ένα 6/10

Δεν παρακολουθούσα το βίντεο, οπότε δεν θα μιλήσω γι' αυτό...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:53, 13-01-08:

Μηπος να αρχησω να τα περνω προσοπικα αυτα τα "θα μπορούσε να μου αρέσει όταν ήμουνα περίπου 15" "ισως να το ακουγα χροοοονια πριν"; Θελετε να πειτε οτι ειμαι ανωριμο;....

Οχι σοβαρα τωρα..! Οι BLS ειναι "περιεργη" μπαντα, τρωει Χ και απο πολους μεταλαδες..! Ειναι λιγο αλλη φαση... Θελει ατομα με συγκεκριμενη ματια για καπια πραγματα, και καπια γουστα διαφορετικα, για να κατανοησουν το νοημα και να γουσταρουν. Δεν περιμενα να αρεσει ιδιετερα και σε κανεναν... και απο τους μεταλαδες χαμηλη βαθμολογια θα φαει
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 15:56, 13-01-08:

Όχι ρε κρόνε, θέλουμε να πούμε ότι είσαι 15!!!
Τίποτα παραπάνω.

Μη με πάρετε με τις ντομάτες !

Ρε Κορπς, δε σου άρεσε η πουα κιθάρα που κρατούσε ο ξανθός ο τύπος, ήταν ολα τα λεφτά!
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 16:43, 13-01-08:

Μπορώ να ακούσω σχεδόν τα πάντα απο country μεχρι metal. κυριως ομως ξένα και rock ή metal.
Όσο αναφορά το τραγουδι εμένα μου άρεσε πολύ η μουσική του κομματιού.Δε μου άρεσε η φωνή του τραγουδιστή. δε ξερω ειχε περιεργη χρεια (συγγνωμη για τα ορθογραφικα)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:50, 13-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Όχι ρε κρόνε, θέλουμε να πούμε ότι είσαι 15!!!
Τίποτα παραπάνω.

Μη με πάρετε με τις ντομάτες !

Ρε Κορπς, δε σου άρεσε η πουα κιθάρα που κρατούσε ο ξανθός ο τύπος, ήταν ολα τα λεφτά!
16 ειμαι Και επαναλαμβανω, απλα ειναι εντελος αλλου, δεν μπορειτε να το δειτε οπως το βλεπουν οσα ατομα γουσταρουν zakk και bls..! Στην ηλικια μου ξερω μονο εμενα και την κοπελα μου που να γουσταρουν, απο εκει και περα ολοι ειναι μεγαλητεροι... Και δεν ειναι ανωριμα ατομα..! Απλα δεν ειναι μουσικη που θα την παρεις στα σοβαρα... ειναι μουσικη να κατσεις με την μπυρα σου και καλη παρεα και θα πας αλλου...

Οσο για την κιθαρα λιγα τα λογια..! Ειναι στα σχεδια η αγορα μιας μαυρης V, η οπια θα γινει πουα!

@Δαναη ειναι χρεια αλλα Ozzy...! Τοσο καιρο μαζι του κατι εμαθε
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 17:11, 13-01-08:

Μην σχολιάζετε τα σχόλια για το κάθε τραγούδι ρε.
Λοιπόν, αν οι BLS δεν ήταν του Wylde, δεν νομίζω ότι θα είχαν όλο αυτό το hype. Απίστευτος κιθαρίστας, μεγάλη μορφή, δεν έχει φωνή. Αντιγράφει όσο μπορεί τον Όζζυ βεβαίως, μεγάλο λάθος. 11/20

ψ:ο Wylde, είναι τεράστιος. Μα τον Randy Rhoads δεν θα τον φτάσει ποτέ.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 17:37, 13-01-08:

Ακουω : metal (πολλα είδη), κλασσικη, blues, rock, κελτικη, soundtracks, και πολυ επιλεκτικά κομματια απο τα υπολοιπα ειδη.
Σχολια για το Black label Society - Suicide Messiah : Δε με ενθουσιασε, και μάλιστα το λεω εχοντας ακουσει και ενα δισκο τους προσφατα, οπότε μιλαω και συγκριτικά. Σιγουρα ο Ζακ εχει ταλέντο βεβαια...
Τελικά : 4/10 Τα κομματια στο δισκο Stronger Than Death μου φανηκαν καλυτερα.

.
Λιστα επομενων συμμετοχων :

14th Weak and Powerless
15th Kneee-yaaa !
16th Chimera
17th Αngie_Ann
18th Shaman
19th Monaxos
20th Lorien

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved =======(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah======(Dark Kronos)
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 17:39, 13-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Το τριαρι γιατι το πηρε?
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 17:40, 13-01-08:

Loran μήπως σε ρίχνουμε λίγο? Έβαλες δεύτερος κομμάτι, που σημαίνει ότι έχεις πολύυυυυ καιρό να βάλεις...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:54, 13-01-08:

Μην σχολιάζετε τα σχόλια για το κάθε τραγούδι ρε.
Λοιπόν, αν οι BLS δεν ήταν του Wylde, δεν νομίζω ότι θα είχαν όλο αυτό το hype. Απίστευτος κιθαρίστας, μεγάλη μορφή, δεν έχει φωνή. Αντιγράφει όσο μπορεί τον Όζζυ βεβαίως, μεγάλο λάθος. 11/20

ψ:ο Wylde, είναι τεράστιος. Μα τον Randy Rhoads δεν θα τον φτάσει ποτέ.
Γιατι οχι ρε; Αλλωστε δεν ειναι ακριβος σχολιασμος, αφου εγω δεν μπορω να κρινω το κομματι αφου το βαζω ο ιδιος λεω την γνωμη μου μεσω αυτου

(τεραστιοι και οι δυο και ειναι λαθος να τους συγκρινουμε κατα την γνωμη μου. Διαφορετικοι κιθαριστες, με διαφορετικο παιξιμο)

Υγ, α, βαλτε με και μενα κατω-κατω στην λιστα, once again
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους