Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς σας;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 05:00, 07-08-05:

Ποίο είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς, το έχετε μετανίωσει;

Εγώ το μεγαλύτερο που έχω πεί είναι ότι εγώ και η michelle είμαστε απλώς φίλοι.
Και δεν το έχω μετανίωσει..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:37, 07-08-05:

το μαγαλυτερο ψεμα που τους ειχα πει σαν παιδι ηταν οτι δεν ανεβαινω ή οτι δε θα ξανανεβω σε μηχανες, γενικως δεν ελεγα ψεματα γιατι δεν χρειαζοταν αλλα με το θεμα μηχανες ο father ειχε φικαρει! φυσικα τωρα ποια που μεγαλωσα ξερει οτι ανεβαινω κανονικα σε μηχανη και δε λεει τπτ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:13, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ποίο είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς, το έχετε μετανίωσει;

Εγώ το μεγαλύτερο που έχω πεί είναι ότι εγώ και η michelle είμαστε απλώς φίλοι.
Και δεν το έχω μετανίωσει..
Και καλά έκανες,το ιδανικό θα ήταν να μπορούσες να τους πεις την αλήθεια αλλά όταν αυτό δεν συμβαίνει προτιμότερο είναι να αποφεύγεις την ανάκριση και τους καβγάδες.Το ίδιο έκανα κι εγώ στην πρώτη μου σοβαρή σχέση(επειδή ήμουν μόλις 16)κι αργότερα όταν το καταλάβανε το παραδέχτηκα και το δέχτηκαν.Βέβαια είχε κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι κι έτσι γλίτωσα τους καβγάδες.Μην ανησυχείς θα έρθει η κατάλληλη στιγμή που θα το δεχτούν.

Όσον αφορά εμένα δεν νομίζω ότι είναι ψέμα αλλά μια υπεκφυγή που χρησιμοποιώ συνέχεια.Όταν καμμιά φορά με ρωτούν τι έχεις απαντώ "τίποτα είμαι κουρασμένη"ενώ θα ήθελα να φωνάξω "μαμά είμαι χάλια,τίποτα δεν είναι όπως το φανταζόμουν μικρή,είμαι μονίμως άφραγκη και είναι δύσκολος καιρός για πρίγκηπες".

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:24, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Όσον αφορά εμένα δεν νομίζω ότι είναι ψέμα αλλά μια υπεκφυγή που χρησιμοποιώ συνέχεια.Όταν καμμιά φορά με ρωτούν τι έχεις απαντώ "τίποτα είμαι κουρασμένη"ενώ θα ήθελα να φωνάξω "μαμά είμαι χάλια,τίποτα δεν είναι όπως το φανταζόμουν μικρή,είμαι μονίμως άφραγκη και είναι δύσκολος καιρός για πρίγκηπες".
Λογικό είναι και εγώ κάτι τέτοιο λέω πλέον. Αφού όσες φόρες έχω πει τι σκεφτόμουν πάντα μου έλεγαν άλλαξε έσυ μην προσπαθείς να αλλάξεις τον κόσμο κτλ κτλ

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:41, 09-08-05:

Λογικό είναι και εγώ κάτι τέτοιο λέω πλέον. Αφού όσες φόρες έχω πει τι σκεφτόμουν πάντα μου έλεγαν άλλαξε έσυ μην προσπαθείς να αλλάξεις τον κόσμο κτλ κτλ
Αχ!Και να φανταστείς ότι είμαι γενικά αισιόδοξο άτομο,δεν μεμψιμοιρώ για τις παλέτες που μου λείπουν αλλά ζωγραφίζω με τα χρώματα που μου δόθηκαν(όπως λέει και μια κινέζικη παροιμία).Απλά κάποιες φορές΄(ελάχιστες αλλά αρκετές για να με ρίξουν ψυχολογικά)νοιώθω ότι όλη η γη δεν με χωράει.Και υπάρχουν πολλοί γύρω μας που νοιώθουν έτσι μα δεν ανοίγουν το στόμα τους να μιλήσουν,αλλά τι να πουν;Αφού τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει συγκεκριμένη αιτία για να νοιώθεις έτσι.Η αλήθεια όμως είναι πως η ευτυχία πηγάζει απο μέσα μας(άρα καλά στα λένε)απλά κάποιες στιγμές όλοι όσο δυνατοί κι αν ήμαστε λυγίζουμε.Αυτό αφιερωμένο σε εσένα(κι ας έχω βγει off topic):

Smile don't cry

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:19, 09-08-05:

Ότι είμαι ακόμα ψιλο-ερωτευμένη με το πρωιν για να σταματήσει να με πρίζει με ποιον είμαι και τι κάνω...Σορρυ μαμ αλλά δεν αντέχω την ανάκριση

@Κλέφτρα:Α...δεν θα με ρίξετε κι εσείς πρωινιάτικα...Είμαι που είμαι κάπως, είναι και ο καιρός χάλια (καλοκαίρι σου λέει μετά)...όχι άλλες άσχημες σκέψεις...ουφ

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:56, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ότι είμαι ακόμα ψιλο-ερωτευμένη με το πρωιν για να σταματήσει να με πρίζει με ποιον είμαι και τι κάνω...Σορρυ μαμ αλλά δεν αντέχω την ανάκριση

@Κλέφτρα:Α...δεν θα με ρίξετε κι εσείς πρωινιάτικα...Είμαι που είμαι κάπως, είναι και ο καιρός χάλια (καλοκαίρι σου λέει μετά)...όχι άλλες άσχημες σκέψεις...ουφ
Καλά κράτα μόνο το τελευταίο μότο απο όλα όσα γράφτηκαν.......όσο για το καλοκαίρι μην ανησυχείς έχει ο καιρός γυρίσματα!!!!!!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:28, 09-08-05:

Εγώ δεν θυμάμαι να τους έχω πει κάποιο ψέμα για να καλύψω κάτι,

κανα ψέμα μπορεί να πω τώρα που είμαι μακριά για αν μην καταλάβει ότι δεν είμαι καλά αλλα΄το καταλαβαίνει απο την φωνή μου πως δεν είμαι καλα

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:58, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Εγώ δεν θυμάμαι να τους έχω πει κάποιο ψέμα για να καλύψω κάτι,
Πάντως μου φαίνετε κάπως πολύ τέλεια που η σχέση που έχει κάποιος με τους γονεις του ώστε να μην τους έχει πει κάποιο ψέμα.
(bunny, με το μνμ αυτό δεν υπονοώ ότι δεν σε πιστεύω , απλώς για τα δικά μου δεδομένα μου ακούγεται κάπως σαν όαση , όσο και να μην θέλω πάντα αναγκάζομαι να λέω κάποια ψέματα στους γονείς )

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:10, 09-08-05:

όχι καλέ δεν το παίρνω στραβά μην ανησυχείς όντως έτσι είναι,
αλλά το έχω πει πως έχω τέλεια σχέση με τους γονείς μου το έχω γράψει και στο τόπικ με ποιόν απο τους 2 γονείς τα πάτε πιο καλά

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:17, 09-08-05:

Ποτε δεν εχω πει κανενα τεραστιο ψεμα. Ολα ειναι μικροπραγματα που και την αληθεια να τους ελεγα σε καπιες απο αυτες δεν θα υπερχε προβλημα. Ισως ενα αρκετα μεγαλο ψεμα ητανε οταν καπιος μας εκλεψε την κερεα απο το αμαξι και εγω εκλεψα μια απο ενα ιδιο και ειπα οτι την βρηκα κατω εκει που ειχαμε παρκαρει της προαλες

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:30, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ποτε δεν εχω πει κανενα τεραστιο ψεμα. Ολα ειναι μικροπραγματα που και την αληθεια να τους ελεγα σε καπιες απο αυτες δεν θα υπερχε προβλημα. Ισως ενα αρκετα μεγαλο ψεμα ητανε οταν καπιος μας εκλεψε την κερεα απο το αμαξι και εγω εκλεψα μια απο ενα ιδιο και ειπα οτι την βρηκα κατω εκει που ειχαμε παρκαρει της προαλες
Α κάλο το κάλο θα ήταν να έρχονταν μερικές μέρες μέτα κάποιος στον πατέρα σου π.χ. και να έλεγε ότι ο γιος μου σας έκλεψε την κεραία από το αμάξι σας...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:53, 09-08-05:

Α κάλο το κάλο θα ήταν να έρχονταν μερικές μέρες μέτα κάποιος στον πατέρα σου π.χ. και να έλεγε ότι ο γιος μου σας έκλεψε την κεραία από το αμάξι σας...
Η να ερθει καπιος (λογικα γειτονας) και να του πει Συγνωμη κυριε, απαιτω εξηγησεις. Ο γιος σας εκλεψε την κερεα απο το αυτοκινιτο μου.

Αλλα δεν υπιρχε προβλημα, ελενξα πρωτα, ουτε εμενε εκει ο τυπος ουτε εβλεπε κανει (στης 3 την νυχτα εγινε, εκει που παρκερνουν ολοι για να πανε στα barακια της παλιας πολης, εξω απο το σπιτι μου δλδ...hehe) οποτε ειμουν καλυμενος

Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 19:12, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Μπράβο .

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 13:27, 10-08-05:

Εσπασα το βαζω με μια μπαλα και ειπα στην μανα μου οτι μηκε ενα πουλακι μεσα στο σπιτι και οπως προσπαθουσα να το πιασω επεσα πανω στο βαζω (το πιο ακριβο που ειχαμε)

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 23:54, 19-08-05:

σαν παιδί και εγώ έχω πει τα ψέματα μου σε γονείς σχετικά με το που πάω, τι κάνω, για βαθμούς στο σχολείο, αυτοκίνητα κλπ... Δεν νομίζω ότι έχω πει πάντως κάτι πολύ τραβηγμένο ή τουλάχιστον δεν έχω μετανιώσει κάποιο ψέμα που να τους έχω πει ώστε να το θεωρήσω τραβηγμένο.

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 01:32, 20-08-05:

Μπαμπά το αυτοκίνητο είναι λίγο διαφορετικά παρκαρισμένο γιατί έβρεχε και πείρα τα κλειδιά να κλείσω τα παράθυρα να μην βραχεί.

ΥΓ : Στον Πλαταμώνα(χωριό) έγινε αυτό (στα αλήθεια έβρεχε αλλά εγώ δεν είχα πει αλήθεια).

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:39, 20-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire
Μπαμπά το αυτοκίνητο είναι λίγο διαφορετικά παρκαρισμένο γιατί έβρεχε και πείρα τα κλειδιά να κλείσω τα παράθυρα να μην βραχεί.

ΥΓ : Στον Πλαταμώνα(χωριό) έγινε αυτό (στα αλήθεια έβρεχε αλλά εγώ δεν είχα πει αλήθεια).

Tι μου θυμισες.... Μια φορα ειχα πιασει το αμαξι (πριν λιγο καιρο) και το παρκαρα λιγο πιο κατω για να μπορω να βγαλω το καρτ μου.... Ηρθε μετα απο αρκετη ωρα απο την δουλια ο μπαμπας και τον βλεπω να ειναι ανυσιχος. Τον ρωταω τι εγινε και μου απανταει "Καπιος κουνισε το αμαξι" και του απανταω χαλαρα εγω "Α, μην ανυχις εγω ειμουν, ηθελα να παω το καρτ στο συνεργιο για την συγκολιση" και ουτε γατα ουτε ζημια

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 01:44, 20-08-05:

Εγώ δεν το κούνισα πήγα μέχρι κάτω κάτω έκανα μια βόλτα και γύρισα, οδηγούσα σαν μεθυσμένος στην Ποσειδόνος (Παραλιακη).

ΥΓ : Πρώτη φορά οδήγησα αμάξι με έναν φίλο μου να είμαστε ο ένας πιο άσχετος από τον άλλον, ο ένας οδηγούσε και ο άλλος κρατούσε το χειρόφρενο για να μην γίνει καμία στραβή

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:50, 20-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire
Εγώ δεν το κούνισα πήγα μέχρι κάτω κάτω έκανα μια βόλτα και γύρισα, οδηγούσα σαν μεθυσμένος στην Ποσειδόνος (Παραλιακη).

ΥΓ : Πρώτη φορά οδήγησα αμάξι με έναν φίλο μου να είμαστε ο ένας πιο άσχετος από τον άλλον, ο ένας οδηγούσε και ο άλλος κρατούσε το χειρόφρενο για να μην γίνει καμία στραβή
Το αμάξι ζεί;

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

O billthevampire έγραψε στις 01:54, 20-08-05:

Ναι ρε μια χαρά είναι άσχετα που πήγα να τρακαρίσω με έναν σκουπιδοτενεκέ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:18, 20-08-05:

Εγω προτη φορα το πηρα με τον πατερα μου μεσα. Αυτος με ρωτησε αμα ειθελα και του απαντησα ναι βεβεα! Με πηγε σε ενα μερος που πανε ολοι οσοι θελουν να μαθουν να οδηγουν γιατι δεν εχει αμαξια και οδηγισα... Το ωραιο ητανε οταν με εβαλε να κανω οπιστεν... Παραλιγο να πατησω εναν ανθρωπο, ενα σκυλακι και στο τσαφ την γλυτοσε η πινακιδα της τροχεας..... Με επιασε πανικος οταν κοντεψα να πατησω τον ανθρωπο και αντι για φρενο πατουσα τρελο γκαζι.... Δοξα τον θεω τραβιξε ο πατερας μου χειροφρενο...

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

O billthevampire έγραψε στις 17:20, 20-08-05:

Και φαντάζομαι θα έκανε ένα σπινιάρισμα ...

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 19:43, 20-08-05:

Εγώ ένα ψέμα έχω πει στη μάνα μου και μου το έβγαλε από τη μύτη... για ένα διάστημα είχε τσακωθεί με τους παππούδες μου (τα πεθερικά της, όχι τους γονείς της) και με το μπαμπά μου από μία ηλίθια παρεξήγηση και δε μιλιόντουσαν. Με παίρνει λοιπόν σε κάποια φάση παράμερα ο μπαμπάς μου και μου λέει να πάω να τους δω (προφανώς αυτός ήθελε να βγάλει την ουρά του απ' έξω και σου λέει κάτσε να βάλουμε την κόρη στη μέση, άμα γίνει καμιά στραβή να τ'ακούσει αυτή... ε ρε πατέρας να σου πετύχει ). Αυτό κάνω λοιπόν και γυρίζοντας λέω ψέματα στη μάνα μου ότι ήμουνα αλλού. Την επόμενη το έμαθε και... φαντάζεστε.

Ε να (αυτομούντζωμα) καλά να πάθεις κορόιδο που πας και μπλέκεσαι στους καβγάδες των άλλων... πού πας ρε Καραμήτροοοοοοο!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:27, 20-08-05:

Μονο ενα; 2 ολοκληρες γυρες εκανε... Δοξα των θεο θυμιθικα να βγαλω τα ποδια μου απο παντου μετα απο λιγο και σταματισε!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 03:06, 24-08-05:

Γενικά δεν λέω πολλά ψέμματα και συνήθως η μητερα μου είναι αυτή που ξέρει όλη την αλήθεια για μένα. Αλλά έχει τρελλό κόλλημα με 2 πράγματα: το τσιγάρο και τους ναυτικούς!!! Για το πρώτο απλά δεν της απαντάω όταν με ρωτάει και για το δεύτερο απλά δεν της "ανέφερα" ένα "φλερτάκι" με ναυτικό....

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη actaestfaboula
H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 17:40, 11-03-06:

έχω πει τα άπειρα ψέματα σαν παιδάκι κ εγώ...
αυτό που μου έρχεται στο μυαλό τώρα, είναι ότι αρνήθηκα ότι έχω κάνει χρήση ναρκωτικών...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 15:23, 12-03-06:

Γενικά δεν έχω πει πολλά ψέματα στους γονείς μου....απλά δεν έδινα πότε αναφόρα για ότι έκανα αλλά και γιάτι είναι γενικά πολύ ανοιχτόμυαλοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 17:18, 12-03-06:

γενικά,δεν έχει τύχει να τους πω κάποιο πολύ μεγάλο ψέμα..συνήθως,τους λέω μικρά-αθώα ψεματάκια,απλά και μόνο για να μην έχω γκρίνια μετά...πάντως,το πιο συνηθισμένο ψέμα που τους λέω είναι ότι πάω στο μάθημα ισπανικών,ενώ πολλές φορές κάνω κοπάνα,είτε γιατί βαριέμαι,είτε για να δω λίγο έξτρα το μωρό μου..

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 17:47, 12-03-06:

Βασικα δεν τους εχω πει κανενα ιδιαιτερα σημαντικο ψεμα.Απλως μικροψεματακια για να αποφευγω την γκρινια.Γενικα τωρα πια ολα τους τα λεω και ας εχουν οποια αντιρρηση θελουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dare-Devil : 12-03-06 στις 17:50.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:30, 16-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
γενικά,δεν έχει τύχει να τους πω κάποιο πολύ μεγάλο ψέμα..συνήθως,τους λέω μικρά-αθώα ψεματάκια,απλά και μόνο για να μην έχω γκρίνια μετά...πάντως,το πιο συνηθισμένο ψέμα που τους λέω είναι ότι πάω στο μάθημα ισπανικών,ενώ πολλές φορές κάνω κοπάνα,είτε γιατί βαριέμαι,είτε για να δω λίγο έξτρα το μωρό μου..
έτσι κακό δικό σου κάνεις
Δεν φοβάσαι μην το μάθουν απο την καθηγήτρια που σου κάνει??

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:19, 06-07-06:

Είχα καλύψει το γεγονός ότι θα πηγαίναμε με το φίλο μου με τη μηχανή μέχρι τη Μάνη... Ευτυχώς το ήξερε η αδερφή μου και περίμενε αναφορές ότι ζω ακόμα. Οι γονείς μου έχουν -δικαίως- κόλλημα με τις μηχανές, ειδικά με τις Harley, που είχε ο τότε μου...!! Πφφφ...

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:42, 07-07-06:

Το μεγαλυτερο ψεμα το ειπα στην ηλικια των 14.
Εφευγα το πρωι για το σχολειο αλλα δεν πηγαινα.. Ειχα να πατησω το ποδι μου σε μαθημα 2,5 μηνες περιπου. Πηγαινα β' γυμνασιου και εκεινη την χρονια οι καθηγητες εκαναν απεργια για μεγαλο χρονικο διαστημα. Καποιοι απο αυτους δεν απεργουσαν βεβαια και οι απουσιες επεφταν κανονικοτατα.
Μεχρι που με καρφωσε η γειτονισα απεναντι στον πατερα μου..
Ηρθε και με βρηκε εκει που καθομασταν με την παρεα.. Ντραπηκα παρα πολυ..

Δεν μου ειπε τιποτα και δεν με αγγιξε.. Με κοιταξε και καταλαβα οτι επρεπε να μπω μεσα στο αυτοκινητο.. Απο τις απουσιες που ειχα κανει ειχα μεινει, αλλα ευτυχως λογο απεργιας οι περισσοτερες σβηστηκαν και καποιες αλλες δικαιολογηθηκαν.. (Ασχετο, αλλα ειπα να το τελειωσω μιας που αρχισα.. )

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 11:05, 07-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Και καλά έκανες,το ιδανικό θα ήταν να μπορούσες να τους πεις την αλήθεια αλλά όταν αυτό δεν συμβαίνει προτιμότερο είναι να αποφεύγεις την ανάκριση και τους καβγάδες.Το ίδιο έκανα κι εγώ στην πρώτη μου σοβαρή σχέση(επειδή ήμουν μόλις 16)κι αργότερα όταν το καταλάβανε το παραδέχτηκα και το δέχτηκαν.Βέβαια είχε κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι κι έτσι γλίτωσα τους καβγάδες.Μην ανησυχείς θα έρθει η κατάλληλη στιγμή που θα το δεχτούν.

Καλά διαφωνώ πλήρως. Το ψέμα είναι ψέμα και το μόνο που διαφοροποιείται είναι το αν ο σκοπός αγιάζει τα μέσα κάτι που συζητιέται!
Εγώ δεν έχω πει ποτέ ψέματα στους γονείς μου και ούτε και σε κανέναν άλλωστε και γιαυτό τσακωνόμαστε και γενικά με παρεξηγούν.
όλα έξω από τα δόντια και αν ο άλλος δεν μπορεί να χειριστεί την πραγματικότητα είναι πρόβλημα του και όχι δικό μου! Και αν δεν του αρέσει Get Over IT ή άποψή μου.
Επίσης αν πω ψέματα βγαίνει και προειδοποιητική πινακίδα στο μέτωπο μου.
Οι γονείς θέλουν εκπαίδευση και ξέκωμα από κάποια πράγματα αρκεί όμως να είσαι έτοιμος να έρθεις σε αντιπαράθεση και να δεχθείς τα μειωμένα χατήρια!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 16:07, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Είχα καλύψει το γεγονός ότι θα πηγαίναμε με το φίλο μου με τη μηχανή μέχρι τη Μάνη... Ευτυχώς το ήξερε η αδερφή μου και περίμενε αναφορές ότι ζω ακόμα. Οι γονείς μου έχουν -δικαίως- κόλλημα με τις μηχανές, ειδικά με τις Harley, που είχε ο τότε μου...!! Πφφφ...
Ax αχ αχ αχ αχ αχ αχ αχ....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:51, 11-07-06:

Το πιο κλασσικό ψέμα ήταν ότι θα κοιμηθώ στα κορίτσια για να μείνω με το τότε αγόρι μου όλη νύχταααααααααααα!Μέχρι που τους είπα ότι είχα σχέση και κοιμόμουν ελεύθερα μετά απλά όταν με ρώτησε η μαμά αν της έλεγα γι'αυτό το λόγο ψέμματα το έπαιξα αγίααααααααα!

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 16:44, 12-07-06:

Εγώ δεν συνηθίζω να λέω ψέματα γενικά, και κυρίως στην μαμά μου, που δόξα τω θεώ δεν έχει πρόβλημα με τίποτα, δεν κάνει ανακρίσεις, δεν είναι αδιάκριτη.
Λέω άλλου είδους ψέματα όμως, πχ "γιατί δεν κατέβασες τα σκουπίδια φεύγοντας;" "γιατί τα έχουμε τόσο καιρό και έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί τους" ή "Καλά εσύ δεν έλεγες δεν θα κάθεσαι τώρα το καλοκαίρι στο pc με τις ώρες;" "Ναι αλλά κάποιοι εξωγήινοι έχουν εισβάλει στο σώμα μου και δεν μπορώ να παραβώ τις εντολές τους" Αλλά μάλλον δεν μετράνε αυτά... Κανείς δεν με πιστεύει!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:53, 13-07-06:

Το πιο μεγάλο που έχω πει είναι πως είμαι σε πάρτυ στα Βόρεια Προάστια. Εκείνοι νόμιζαν Βόρεια Προάστια Αθήνας, εγώ εννοούσα Βόρεια Προάστια Ελλάδος. Είχα πάρει το αεροπλάνο στις 8 το βράδυ (τότε το αεροδρόμιο ήταν στο Ελληνικό δίπλα στο σπίτι μου), είχα πάει Σαλονίκη, είχα βγει το βράδυ με φίλους εκεί και γύρισα το επόμενο πρωί στις 12..

Δεν το είπα γιατί είχα πάει Σαλόνικα και το προηγούμενο σ/κ και θα με κράζανε.. οπότε αποφάσισα να το κρύψω και να πω πως θα κοιμηθώ σε μια φίλη μου που έμενε Φιλοθέη.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:01, 13-07-06:

Το μεγαλύτερο ψέμα στους γονείς μου, το είπα σε ηλικία 6 χρονών. Επειδή με κράταγε η γιαγιά μου την οποία (θεος σχωρέστη) δεν την ήθελα καθόλου, αποφάσισα να πω ότι δεν μου δίνει να φάω, δεν με προσέχει κ.λ.π. προκειμένου να σταματήσουν να με πηγαίνουν σπίτι της να με κρατάει όταν οι γονείς μου δούλευαν. Αυτό το ψέμα, που παραλίγο να κάνει τους γονείς μου να πάρουν διαζύγιο, το παραδέχτηκα στην μαμά μου πριν από κανά 2 χρόνια.....

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:16, 29-12-09:

χμ.. δε λεω ποτε ψεματα στη μητερα μου. γενικα της λεω τα παντα αν πω θα ειναι για ψιλοπραγματα του τυπου ναι σφουγγαρισα ενω δεν εχω σφουγγαρισει.

πριν λιγο καιρο ομως της ειπα μπολικα μαζεμενα, γιατι ειχε ερθει καποιος σπιτι μου και περασαμε το βραδυ μαζι που αν το μαθαινε θα με γυρναγε επι τοπου σπιτι. δε το μετανοιωνω, αλλα ενιωθα ασχημα που δε μπορουσα να της πω την αληθεια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 06:57, 15-02-10:

Κλασσικό 'μεγαλο' ψέμα τα πρώτα χρόνια της φοιτητικής μου ζωής:

"Ναι έλα μάνα, θα μείνω στης Μαρίας σήμερα, θα τα πούμε αύριο"

Ενώ....

είμαι στη Ξάνθη τύφλα στο μεθύσι και περνάω το βράδυ στο αυτοκίνητο μαζί με άλλους 4.(άβολη νύχτα...)
είμαι σε γκόμενο και βγάζουμε τα μάτια μας
είμαι σε κάποιο πάρτυ σε ημιλιπόθυμη κατάσταση και δεν μπορώ να γυρίσω
είμαι άφραγκη και δεν έχω λεφτά για ταξί οπότε βρίσκω κάποιο φιλόξενο σπίτι
έχω πάει εκδρομούλα στον Βόλο

κτλ κτλ κτλ....

όχι τίποτε άλλο, να μην ανησυχούν άδικα οι άνθρωποι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους