Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είναι τελικά ομορφιά;

eirinitkd1996 (Ειρήνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη eirinitkd1996
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H eirinitkd1996 Burning my dreams All of this faith ... έγραψε στις 20:35, 30-01-12:

Τώρα τελευταία με έχει προβληματίσει πολύ αυτό το θέμα... τι είναι τελικά ομορφιά; ....να χαμογελάς;...να φοράς ότι φοράνε οι άλλοι και είναι στην μόδα....;... να βάζεις ένα τόνο μακιγιάζ;......για εμένα ομορφιά είναι να είσαι ο εαυτός σου!για εσάς;...με ενδιαφέρει να ακούσω γνώμες καθώς πολλά παιδιά στην ηλικία μου αντιμετωπίζουν ρατσισμό για την εμφάνιση τους.....είναι σωστό;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 20:38, 30-01-12:

Είμαι αρκετά μετριόφρων για να απαντήσω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:38, 30-01-12:

Η εξωτερική ομορφία διαφέρει ανάλογα με την εποχή, την κοινωνία και την υποκειμενικότητα κάθε ατόμου. Τα κλισέ του τύπου "ομορφιά είναι να είσαι ο εαυτός σου" μιλάνε περισσότερο για την εσωτερική ομορφιά, και αυτό δεν ισχύει αν ο άλλος είναι σκ@τόψυχος.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 21:52, 30-01-12:

μπαινουν ατομα με πρεσβυωπια εδω μεσα?

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 22:31, 30-01-12:

αχ ο ερωτας...ποσο ομορφος ειναι...δεν χωραει κ δεν εγκλωβιζεται σε μοδες...ΕΝΑΣ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ....καμια εγκεφαλικη σκεψη...μονο η καρδια μιλαει...τι ομορφες στιγμες...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eirinitkd1996 (Ειρήνη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη eirinitkd1996
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H eirinitkd1996 Burning my dreams All of this faith ... έγραψε στις 13:48, 31-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Η εξωτερική ομορφία διαφέρει ανάλογα με την εποχή, την κοινωνία και την υποκειμενικότητα κάθε ατόμου. Τα κλισέ του τύπου "ομορφιά είναι να είσαι ο εαυτός σου" μιλάνε περισσότερο για την εσωτερική ομορφιά, και αυτό δεν ισχύει αν ο άλλος είναι σκ@τόψυχος.
εχεις δίκιο.....

Αρχική Δημοσίευση από DreamStealer
μπαινουν ατομα με πρεσβυωπια εδω μεσα?
χαχα καταλαθος το εκανα τοσο τεραστιο....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisk (Αντώνης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antonisk
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O antonisk έγραψε στις 19:58, 31-01-12:

η ομορφια κατα τη γνωμη μου εχει να κανει με προτυπα που εχει δημιουργησει το μυαλο του καθενος. Οσο πιο κοντα ειναι καποιος σε αυτα τα προτυπα τοσο αρεσει σε αυτον που τα εχει δημιουργησει.... Βεβαια αυτα τα προτυπα διαφερουν σε καθε ανθρωπο, γιατι τα βιωματα και η προσωπικοτητα παιζει ρολο στη δημιουργια τους. Αν καποιος ειναι ο εαυτος του(μιλωντας για εσωτερικη ομορφια) μπορει να ειναι ομορφο γι αυτον και για μερικους που εχουν παρομοιο προτυπο, επομενως αυτο δεν ισχυει παντα και παντου...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 20:34, 31-01-12:

ομορφια...κατι πολυ υποκειμενικο κατα την γνωμη μου...για μενα η ομορφια ειναι κατι που σε κανει διαφορετικο...εχουμε γινει ενα με την μαζα και η ατομικοτητα εχει εξαφανιστει...ομορφια ισως ειναι το"μοναδικο" που εχει ο καθε ανθρωπος...ειτε ειναι γαλαζια ματια ειτε ενας υπεροχος χαρακτηρας...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:56, 01-02-12:

Είναι τελείως υποκειμενικό θέμα αυτό, κι όσο περνάνε τα χρόνια το συνειδητοποιώ όλο και πιο πολύ.
Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια, διαφορετικά γούστα, οπότε δε νομίζω να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ορισμός.
Ακόμα και μεις οι ίδιοι παλαιότερα μπορεί να θεωρούσαμε όμορφο κάτι το οποίο σήμερα θεωρούμε άσχημο, ή ό,τι θεωρούσαμε παλιά άσχημο, σήμερα να μας φαίνεται όμορφο.

Όσον αφορά το ρατσισμό προς κάποια παιδιά, αυτό είναι θέμα μαλακίας και όχι ομορφιάς/ασχήμιας.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:46, 04-02-12:

Η πραγματική ομορφιά είναι αυτή που πηγάζει απο τα βάθη της ψυχής μας. Απο την χαρά που βγάζουμε στους γύρω μας, απο την καλοσύνη, απο το χαμόγελό μας.

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 10:54, 04-02-12:

η ομορφιά στον άνθρωπο δεν είναι η ομορφιά του

είναι το ότι αισθάνεται για τους άλλους η καρδιά του....

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ο άσκοπος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη ο άσκοπος
Ο ο άσκοπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O ο άσκοπος έγραψε στις 11:50, 04-02-12:

Η ομορφιά είναι και στην εξωτερική εμφάνιση και στον εσωτερικό κόσμο.Πολλές φορές ακούω ότι η εξωτερική δεν έχει σημασία αλλά ο βασικός παραγόντας για την προσωπικότητα ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας,αλλά βέβαια σε αυτήν την άποψη έχω μια διαφωνία.Το να δίνεται ιδιαίτερη εμφαση στην εξωτερική ομορφιά είναι πολύ καλό και είναι υγεία.Το να βλέπεις μια όμορφη κοπελα εξωτερικά στην εμφάνιση νιώθεις αρχικά ωραία και την αίσθηση της ευφορίας,για αρχή βέβαια.Φυσικά ανεξάρτητα απο την εντυπωσιακή και όμορφη εμφάνιση μιας γυναίκας απο εκεί και ύστερα σημαντικό ρόλο παιζει και ο χαρακτήρας του Ανθρώπου και το πόσο σωστός χαρακτήρας είναι και ξέρει να φέρεται.Η ομορφια για μένα είναι να ξέρεις να φέρεσαι και τώρα βέβαια δεν μιλάω στο κομμάτι της ερωτικής σχεσης,οπου εκει αρχίζεις και καταλαβαίνεις τον άλλον αλλά μιλάω γενικώς να έχεις ομορφιά στην ψυχή και να προσπαθείς να είσαι σωστή και σε αυτούς που συμπαθείς και σε αυτούς που δεν συμπαθείς.Η προσωπική μου άποψη είναι ότι δίνω σημασία στην εξωτερική εμφάνιση και ομορφιά,είναι ναι μεν για εμένα σημαντική η ωραία εξωτερική εμφάνιση οπως ισχύει και σε όλους τους ανθρώπους αλλά κυρίως για εμένα η ομορφιά είναι περισσότερο η αγνότητα στην ψυχή και στην σκέψη.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 01:28, 07-02-12:

ομορφια ειναι ενα ποτηρι κοκκινο κρασι....λιγα ξυλα στην σομπα...θεα την αγαπημενη μου θεσσαλονικη....μελωδιες στον αγαπημενο μου σταθμο και ταξιδι σε ομορφες σκεψεις...

Παράθεση

kittylove7@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kittylove7@
H kittylove7@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kittylove7@ έγραψε στις 02:27, 07-02-12:

Η ομορφιά είναι κάτι τελείως υποκειμενικό και ο καθένας έχει τα δικά του πρότυπα.Το πως αισθανόμαστε με τον εαυτό μας και το πόση αυτοπεποίθηση έχουμε παίζει μεγαλο ρόλο και είναι κάτι που φαίνεται στην εξωτερική μας εμφάνιση.Σημασία έχει πάντως να μην μπαίνουμε στο τριπάκι να μπούμε σε καλούπια μόνο και μόνο επειδή θέλουμε να αρέσουμε στους άλλους.

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 10:16, 07-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
ομορφια ειναι ενα ποτηρι κοκκινο κρασι....λιγα ξυλα στην σομπα...θεα την αγαπημενη μου θεσσαλονικη....μελωδιες στον αγαπημενο μου σταθμο και ταξιδι σε ομορφες σκεψεις...

αχχχ τι μου θυμισες τωρα....
αλλα οκ σκεφτομαι να τα επαναλαβω συντομα....

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 11:34, 07-02-12:

Everything has its beauty but not everyone sees it..

Τα εύσημα στον Κουμφούκιο...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:15, 02-03-12:

Επειδή η θεματοθέτης είναι 16 ετών προφανώς ή ίσως να την απασχολεί... τι ορίζουν οι νέοι μεταξύ τους ως ομορφιά....
Θυμάμαι όταν ήμουν πιτσιρίκα εκεί στα 12 έτη...μια φίλη μου στο Δημοτικό είχε μια μεγάλη αδελφή ..τότε πρέπει να ήταν 20 ή 22 ετών....η οποία μας έλεγε πόσο υπέροχος είναι ο Ριτσαρντ Γκιρ.... Στα παιδικά μου μάτια ο Γκιρ μου φαινόταν άσχημος γιατί στα παιδικά μου μάτια προσπαθούσα να δω το ωραίο στο γλυκό στο baby face των συμμαθητών μου και όχι στο σεξουαλικό..... ήμασταν αθώα παιδάκια....Αργότερα όταν μεγάλωσα φυσικά και βρήκα γοητευτικό τον Ριτσαρντ Γκιρ αλλά ποτέ όμορφο...
Καλό είναι να ζούμε τα χρόνια μας και την ομορφιά του εαυτού μας (να τον αγαπάμε)...να μην προσπαθούμε να δείξουμε μεγαλύτεροι σοβαροφανειο_μεγαλώνοντας ή μικρότεροι ....μπεμπικίζοντας....
Ειδικά τα παιδιά της εφηβείας έχουν τα νιάτα τους ως ομορφιά.. γι αυτό και δεν χρειάζεται ρετουσάρισμα....... η αλήθεια είναι ότι το λέω εγώ που έχουν περάσει χρόνια από τότε που ήμουν 16 ετών ...αλλά πάντα πίστευα ότι τα νιάτα από μόνα τους είναι ομορφιά ακόμη κι αν δεν έχει χαριστεί άπλετα η ομορφιά... σε όλους τους ανθρώπους... Τα νιάτα είναι δροσιά είναι γλυκάδα είναι η τσαχπινιά της νέας ζωής....

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 20:57, 02-03-12:

Τι είναι ομορφιά;
Η θέα του σπιτικού σου κρεβατιού μετά από απουσία ενός μήνα

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 21:10, 02-03-12:

ομορφιά είναι η αυτοπεποίθηση... νιώθεις καλά είσαι καλά.....
Η ομορφιά είναι πώς αισθάνεσαι μέσα σου, και αυτό καθρεφτίζεται στα μάτια σου. Δεν είναι κάτι σωματικό.
είπε η Σοφία Λορεν

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:11, 02-03-12:

ο ορισμος

ευ μορφια
καλη μορφη.
ο καλοφτιαγμενος βασικα

οποτε δεν περιοριζεται μονο εξωτερικα

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 22:08, 02-03-12:

Συμμετρια

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:51, 03-03-12:

Συμμετρια
και αυτο,,οχι μονο ομως..

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:14, 03-03-12:

Για εμένα ομορφιά είναι τα μάτια του να τα κοιτάζω κάθε πρωί που ξυπνάω...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 12:15, 03-03-12:

Kαταρρίφτηκε!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:31, 03-03-12:

το ιδιο μας το σωμα δεν ειναι συμμετρικο

δειτε τα χερια ποδια σας
το ενα ειναι παντα πιο χοντρο δυνατο απο το αλλο.

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 15:19, 06-03-12:

Δεν είναι ΟΛΑ αρχιτεκτονική επιτέλους!! Ελεος.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 15:25, 06-03-12:

Ο εσωτερικός κόσμος ενός ανθρώπου!!!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:08, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Δεν είναι ΟΛΑ αρχιτεκτονική επιτέλους!! Ελεος.
Κι όμως!

Tι θες να κάνω βρε rascal. Ένα κουσούρι έχω κι εγώ

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 16:28, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Κι όμως!

Tι θες να κάνω βρε rascal. Ένα κουσούρι έχω κι εγώ
Κι ομως, λεει.. OMG!!

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:15, 06-03-12:

Τι είναι τελικά ομορφιά;
Αγνότητα.

Όση έχει απομείνει στην εποχή μας τέλος πάντων.
Είναι τόσο σπάνια,για αυτό και κάθε τι που διαθέτει αυτό το χαρακτηριστικό,είναι όμορφο για μένα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:59, 06-03-12:

Ομορφιά είναι όλα τα παιδάκια του κόσμου
Ομορφοι είναι οι καλόψυχοι άνθρωποι
Ομορφα είναι τα λουλούδια και τα χρώματα
Ομορφα είναι να είσαι αισιόδοξος, να ζεις την κάθε σου στιγμή με τα πάνω της αλλά και τα κάτω της
Ομορφιά είναι να ονειρεύεσαι

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 19:39, 06-03-12:

Χμ! τι ειναι η ομορφια εε?

βασικα δεν ειναι κατι το συγκεκριμενο!

Ομορφια ειναι το ζεστο φαι που σου φτιαχνει η γιαγια σου. Ομορφια ειναι αυτο που νιωθεις οταν βλεπεις μια ομορφη κοπελα στον δρομο. Ομορφια ειναι τα ονειρα που κανεις. Ομορφια ειναι να βλεπεις την πρωτη βροχη του Σεπτεμβρη βροχη να πεφτει. Η Ομορφια ειναι κρυμενη μεσα σε πολλα μικρα και καθημερινα πραγματακια τα οποια σε κανουν να χαμογελας.

Δεν μπορεις να την ορισεις με ακριβη τροπο. Επισης κατι το οποιο ειναι ομορφο για μενα δεν ειναι για σενα. Ειναι κατι το απιαστο και ομως τοσο ευκολο να το βρεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:48, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Black Bandana

Ομορφια ειναι το ζεστο φαι που σου φτιαχνει η γιαγια σου.
Εμένα και κρύο να'ναι δε με χαλάει, αμα ειναι γευστικό/
Πως μου διέφυγε! Ομορφιά είναι το φαγάκι απο τα χέρια αγαπημένων σου ατόμων, ακόμα κι αν είναι χάλια, η κίνηση μετράει, αλλά ακόμα μεγφαλύτερη η ομορφιά αν ειν και νόστιμο!

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 06:28, 07-03-12:

Ουτε εγω ,ουτε κανεις αλλος μπορει να την ορισει.
Αισθανομαι παντα ομορφα οταν τραγουδαω τον εξης στιχο :''σκυφτος στα καφενεια,στο δρομο σκεφτικος,μα χτες μες την πορεια ,περνουσες γελαστος''
Και για μενα αυτος ο στιχος,ειναι ομορφια που ζω και επεξεργαζομαι τεσσερα χρονια.Αυτο ακριβως που ονομαζω..η ομορφια του αγωνα.
Το εζησα πολλες φορες,με απαυγασμα την μαχη που δινεται στην Ελληνικη Χαλυβουργια και ειμαι περηφανη γ αυτο.Υποκλινεσαι μπροστα σε ανθρωπους που παλευουν για να μη ζουν με 400 ευρω.
Ομορφια.Το χαμογελο σ εναν ανθρωπο,μια αγκαλια,ενα καλο νεο που πας να το γιορτασεις με φιλους,με ανθρωπους που αγαπας.
Ομορφια;Να ειναι τελη μαιου,να πηγαινεις στην πιο κοντινη παραλια με φιλους,να τραγουδατε μαζι,να μοιραζεστε σκεψεις και στο τελος της νυχτας να βουτας και να κανεις αγωνες μακροβουτιων.
Ομορφια; Να αγαπας.Και να αγαπιεσαι.Διχως συμβασεις και διχως περιορισμους.Και οσο πιο πολυ μπορεις.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 23:32, 07-03-12:

Απφφφ βιαστική ηρω
Δε μιλούσα για κτίρια
[μεταξύ μας ,και τα δυο που παρέθεσες είναι ]

Ακολουθώντας το παράδειγμά σου :

Πιάσε ένα-ένα τα χαρακτηριστικά τα ίδια,και ύστερα μέτρα αποστάσεις.Επικά ασύμμετρο πρόσωπο..Όμορφο όμως;;
Καταρρίφθηκε

Ενω αυτή;

Συμμετρικότατη...

Θα προσθέσω λοιπόμ :
Ομορφιά είναι η αρμονία..

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 00:49, 08-03-12:

βρε μη μαλλώνετε (νοτ)

(Φαιτ φαιτ)

η ομορφιά (συμμετρική ή ασύμμετρη) είναι κάτι τις δυνάμει χρήσιμο και μπορείς να το δείξεις κάπου
ή και να το πας να στο μετρήσουν με μπιουτομονάδες
και να σου δώσουν και κάποιο πιστοποιητικό.

Άλλωστε έχουμε και καλλιστεία και διαγωνισμούς ομορφιάς ένα σωρό.

Μπορείς έτσι, να το χρησιμοποιήσεις και για να κάνεις συγκρίσεις
με τους άλλους και αξιολογήσεις, και για να κερδίζεις σε συζητήσεις την τελευταία στιγμή,
όπως ο Διογένης ο κυνικός ας πούμε,
που όταν ο άλλος είπε ότι δεν πείστηκε από τα έξυπνα επιχειρήματα του Διογένη,
τότε αυτός τέλειωσε νικηφόρα
-κατά την γνώμη του και κατά την γνώμη μερικών από τους παρευρισκόμενους-
την κουβέντα, απαντώντας : μα, αν μπορούσα να σε πείσω, θα σε έπειθα να κρεμαστείς.

στην αναλογία της ομορφιάς ο διογένης θα έλεγε ίσως
να καταπιείς τα εξτένσιον ή να βαφτείς με διπλάσιο μακιγιάζ
γιατί όσο περισσότερο καλύπτεις το νατουράλ,
τόσο ομορφαίνεις (μοτο εποχής)

η ομορφιά έχει απόλυτη σχέση με τη γύμνια
χωρις τα περιττά φτιασιδώματα.
Κι όχι μόνο αυτό αλλά ΚΑΙ Η ΤΕΧΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ
ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΧΩΡΙΣ ΓΥΜΝΗ ΟΜΟΡΦΙΑ.

Επιπλέον, η ομορφιά είναι στον τρόπο να απομονώνεις το όμορφο
από το μη όμορφο.

Αυτό είναι και η απόδειξη της ομορφιάς αυτού που την τυπώνει στα μάτια του.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 05:02, 18-03-12:

Η ομορφιά είναι αντικειμενική κ μετρήσιμη βάσει κάποιων αισθητικών κανόνων.

Το γούστο τώρα είναι άλλο πράγμα. Είναι απόλυτα υποκειμενικο.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 01:14, 21-03-12:

Ομορφιά είναι όλα αυτά τα συναισθήματα που σε κάνουν να χαμογελάς....
Ομορφιά είναι να περπατάς και δίπλα σου να κυματίζουν τα νερά.....
Ομορφιά είναι να είσαι με ανθρώπους που σου λένε "Σ' αγαπώ"...
Ομορφιά είναι να έχεις στα χέρια το πολυπόθητο εισιτήριο για το ταξίδι που χρόνια ήθελες να κάνεις...
Ομορφιά είναι να ανοίγεις τις κουρτίνες του δωματίου και ο ήλιος να "λούζει" κάθε σκοτεινή γωνία του.....
Ομορφιά είναι όλα αυτά τα πράγματα που μας κάνουν να είμαστε ευτυχισμένοι!!!!!

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 21:05, 22-05-12:

Oρισμένα σοφά λόγια για την ομορφιά!!

-Μην έχεις το άγχος της τελειότητας. Δεν πρόκειται να την φτάσεις ποτέ.
Salvador Dali

-Η ασχήμια είναι κατά κάποιο τρόπο ανώτερη από την ομορφιά, επειδή διαρκεί.
Serge Gainsbourg

-Το να αρέσει κάποιος δεν είναι απαραίτητα αποτέλεσμα ομορφιάς. Αλλά όποιος αρέσει είναι όμορφος στα μάτια αυτού που αρέσει.
Philip Sidney

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 21:43, 22-05-12:

ομορφια ειναι οτι μας γεννα θετικα συναισθηματα ,
σε καποιες περιπτωσεις περιεχει δεος και φοβο , ισως αυτη , η δευτερη περιπτωση να ειναι οταν ερωτευομαστε ...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 22:03, 22-05-12:

Θα σας στείλω φωτογραφία μου να δείτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

john_bes

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη john_bes
Ο john_bes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O john_bes έγραψε στις 19:49, 24-06-12:

Πραγματική ομορφιά είναι όταν μπορείς να δακρύζεις με τον πόνο του άλλου και να χαμογελάς με τη χαρά του.
Ο πιο όμορφος -εμφανισιακά- άνθρωπος μπορεί να σου φανεί αποκρουστικός και ο πιο άσχημος -εντάξει ίσως δεν ταιριάζει ο υπερθετικός εδώ!- να είναι για σένα η ομορφιά προσωποποιημένη. Υποθέτω πως η αγάπη κάνει όλη τη διαφορά.

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 20:20, 24-06-12:

η ομορφιά θα λεγα οτι ειναι καθαρά υποκειμενική. παρ'ολα αυτά,ανάλογα με τις εποχές αλλάζουν και τα πρότυπα που μας επιδυκνείουν,κυρίως τα ΜΜΕ. για μένα ο κάθε ανθρωπος είναι όμορφος, είτε πολύ ειτε λίγο, Η πραγματική όμως ομορφια, βρίσκεται στη ψυχή και όχι στην εξωτερική εμφάνιση.

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 22:24, 12-08-12:

+φφωνω με την κιτκατ και προσθετω οτι η καθε εποχη εχει δικους της κανονες σχετικα με τα παντα,επομενως αλλαζουν και τα προτυπα ομορφιας.Καμια φορα ομως ξεχωρίζουν κάποια ατομα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗς ομορφιας.π.χ. παλια μια γυναικα με καμπυλες εστω και λιγο πιο ξεχειλωμενες ηταν απο τις ομορφες τωρα θα την χαρακτηριζαν αναιδεστατα χοντρελω. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Jeanjean (John)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeanjean
Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O Jeanjean Το πάθος κάνει τον κόσμο να γυρίζει. έγραψε στις 02:59, 13-08-12:

Ομορφια είναι οτιδήποτε αληθινό.

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 15:49, 13-08-12:

Ομορφια ειναι αυτο που σε κανει να ξεχωριζεις απο τον διπλανο σου. Πολλες φορες ενα ατομο μας ελκει χωρις να ξερουμε τον λογο. Ισως τελικα ομορφια ειναι, δυο ομορφα χερια, μια ασπρη τουφα,ενα στραβο χαμογελο, δυο ροζ μαγουλα, μια δυνατη αγκαλια, δυο ματια που λαμπουν, μια χαριτωμενη εκφραση, ενα κακογουστο αστειο, μια ιδιαιτερη φωνη, ενα μοχθηρο βλεμμα, ενας κλειστος χαρακτηρας. Γενικα ομορφια ειναι αυτο το κατι που μας τραβαει στον αλλον. Μπορει να ειναι κατι συνηθισμενο ή κατι ασυνηθιστο, κατι που θα μας κανει κλικ μπορει απο την πρωτη απο την δευτερη απο την εκατοστη φορα, αλλα θα μας αναγκασει να γοητευτουμε απο αυτο....

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:55, 13-08-12:

Για μένα όμορφος άνθρωπος είναι εκείνος που δεν ξέρει ότι είναι όμορφος.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 16:24, 31-10-13:

Oι γυναίκες είναι οι χειρότεροι κριτές του εαυτού τους. Μόνο το 4% των γυναικών στον κόσμο θεωρούν τον εαυτό τους όμορφο. Στο Dove δεσμευόμαστε να δημιουργήσουμε έναν κόσμο όπου η ομορφιά είναι πηγή αυτοπεποίθησης κι όχι άγχους. Έτσι, αποφασίσαμε να κάνουμε ένα κοινωνικό πείραμα που δείχνει πώς οι γυναίκες βλέπουν τη δική τους ομορφιά, σε αντίθεση με αυτό που βλέπουν οι άλλοι σε αυτές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους