Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,021 μέλη και 2,415,938 μηνύματα σε 75,326 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 611 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ημέρα Παγκόσμιας δράσης

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 18:32, 26-03-09:

Αν εννοείς ότι μπορεί κάποιος να πετά σκουπίδια στο δρόμο/πάρκο/πλατεία, να αφήνει τις ηλεκτρονικές του συσκευές σε κατάσταση stand-by και γενικότερα να μολύνει και να σπαταλά ενέργεια και επειδή διαδώθηκε το ότι στις 28 Μαρτίου πρέπει να κλείσουμε για μια ώρα τα φώτα και ότι θα μπούμε και καλά με αυτό το μέσο φλωροαντίδρασης ως εμπόδιο στις μεγάλες επιχειρήσεις και στις κυβερνήσεις που υποθάλπτουν την ύπαρξη και το έργο τους (και που αρκετοί από εμάς απασχολούμαστε ή θα απασχοληθούμε εκεί επαγγελματικά), θα τη δει οικολόγος, ε, αυτό είναι πολύ μικροπρεπές...

Αν πάλι το άτομο αυτό είναι οικολογικά συνειδητοποιημένο και δε μολύνει (το κάτα δύναμει) ούτε και σπαταλά πρώτες ύλες και ενέργεια, έχει κάθε δικαίωμα να προβεί σε αυτή την ενέργεια, καθώς ούτως ή άλλως βοηθά το περιβάλλον με πολύ ουσιαστικότερους τρόπους.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 18:38, 26-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro
Έχω απογοητευτεί με αυτή την κίνηση που σίγουρα κάποιος πολύ γραφικός την σκέφτηκε και δυστυχώς βλέπω να διαδίδεται...

Με το να κλείσετε για 1 ώρα τα φώτα και τις ηλεκτρικές/ηλεκτρονικές συσκευές σας ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΤΕ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ, ΟΥΤΕ ΑΠΟΚΤΑΤΕ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.
Αν θέλετε να μπείτε σαν εμπόδιο στους βιαστές της φύσης, μπορείτε να σβήσετε τα φώτα σας, εφόσον όμως δεν πετάτε χαρτιά και απορρίματα γενικότερα στο δρόμο γιατί είστε ρεμπεσκέδες (όχι Ρεμπεσκέ δε μιλάω για σένα) και βαριέστε να το κρατήσετε μέχρι να βρείτε κάδο, δεν αφήνετε ηλεκτρονικές συσκευές σε κατάσταση stand-by επειδή βαριέστε να πατήσετε έναν διακόπτη παραπάνω και σπαταλάτε 20000000000 ευρώ το μήνα για να εξασφαλίσετε το ότι νεότερο παίζει σε gadgets, hardware για τον Η/Υ και σύγχρονα ηλεκτρονικά.
Αλλιώς, όχι...
Ρε Τσίπουρε μύγα σε τσίμπισε;
Εγώ διάβασα γιά μιά ενέργεια που μου άρεσε και είπα να το κάνω θέμα.
Πότε πρόλαβες να με γράψεις στους δήθεν οικολόγους και να με φορτώσεις τόσες σπατάλες χωρίς να με γνωρίζεις;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 668 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 18:45, 26-03-09:

Ρε Τσίπουρε μύγα σε τσίμπισε;
Εγώ διάβασα γιά μιά ενέργεια που μου άρεσε και είπα να το κάνω θέμα.
Πότε πρόλαβες να με γράψεις στους δήθεν οικολόγους και να με φορτώσεις τόσες σπατάλες χωρίς να με γνωρίζεις;
Μα ρε συ δεν στην ειπε εσενα..Ολα αυτα που ειπε δεν τα ειπε για σενα..Τα ειπε για ολους μας που στην καθημερινοτητα μας δεν κανουμε τιποτα για το περιβαλλον και ησυχαζουμε τη συνειδηση μας κλεινοντας για μια ωρα τα φωτα..
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 18:47, 26-03-09:

Μόνε δεν καταλογίζω τίποτα σε σένα και εννοειται ότι δεν κριτικάρω εσένα, αλλά τη συγκεκριμένη κίνηση.

Μιας και ζούμε στην εποχή της "κοινωνίας της Πληροφορίας", όπου όλοι έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο και ενημερώνονται κυρίως από αυτό, η ιδέα διαδώθηκε από διάφορα blogs και άλλα websites. Και δυστυχώς, είδα τόσο μέσα στο διαδίκτυο όσο και σε κάποιες συζητήσεις με φίλους και γνωστούς που ενημερώθηκαν γι' αυτή την κίνηση, ότι άτομα που αδιαφορούσαν πλήρως για το περιβάλλον υποστήριξαν πολύ θερμά την κίνηση αυτή. Με αυτούς είμαι εξοργισμένος.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 19:00, 26-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6
Μα ρε συ δεν στην ειπε εσενα..Ολα αυτα που ειπε δεν τα ειπε για σενα..Τα ειπε για ολους μας που στην καθημερινοτητα μας δεν κανουμε τιποτα για το περιβαλλον και ησυχαζουμε τη συνειδηση μας κλεινοντας για μια ωρα τα φωτα..
Νταξ ΠΑΟΚ και εσύ.
Αλλά δεν βλάπτει λίγη προπόνηση.
Η ιδέα ξεκίνησε σαν αντίδραση σε βομβαρδισμούς.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

O Tsipouro έγραψε: στις 19:13, 26-03-09:

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου φίλε μου και ξαναγράφω το ότι δεν τίθεμαι εναντίον σου, αλλά εναντίον της ιδεάς αυτής και εναντίον των δήθεν οικολόγων. Η "προπόνηση" στην οποία αναφέρθηκες, δεν θα μπορούσε να βασιστεί μονάχα πάνω σε ένα κλείσιμο των ηλεκτρικών συσκευών για μια ώρα, αλλά στην σταδιακή απόκτηση γενικότερης οικολογικής συνείδησης ακόμα κι από άτομα που αδιαφορούσαν πλήρως για το περιβάλλον.

Είμαι σίγουρος όμως για το ότι η πλειονότητα (ίσως) των όσων θα συμμετάσχουν στην κίνηση αυτή, την Κυριακή 29 Μαρτίου με το που θα σηκωθούν από το κρεβάτι τους θα ανοίξουν τηλεόραση, στερεοφωνικό και H/Y ταυτόχρονα και στη συνέχεια όταν θα βγουν έξω και θα ανάψουν ένα τσιγάρο καθώς οδηγούν το τζιπ τους, θα πετάξουν τη γόπα στο δρόμο...
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 19:31, 26-03-09:

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου φίλε μου και ξαναγράφω το ότι δεν τίθεμαι εναντίον σου, αλλά εναντίον της ιδεάς αυτής και εναντίον των δήθεν οικολόγων. Η "προπόνηση" στην οποία αναφέρθηκες, δεν θα μπορούσε να βασιστεί μονάχα πάνω σε ένα κλείσιμο των ηλεκτρικών συσκευών για μια ώρα, αλλά στην σταδιακή απόκτηση γενικότερης οικολογικής συνείδησης ακόμα κι από άτομα που αδιαφορούσαν πλήρως για το περιβάλλον.

Είμαι σίγουρος όμως για το ότι η πλειονότητα (ίσως) των όσων θα συμμετάσχουν στην κίνηση αυτή, την Κυριακή 29 Μαρτίου με το που θα σηκωθούν από το κρεβάτι τους θα ανοίξουν τηλεόραση, στερεοφωνικό και H/Y ταυτόχρονα και στη συνέχεια όταν θα βγουν έξω και θα ανάψουν ένα τσιγάρο καθώς οδηγούν το τζιπ τους, θα πετάξουν τη γόπα στο δρόμο...
Εφόσον η οικολογική μας παιδεία είναι σε βρεφική ηλικία ασ κάνουμε άτα, ένα βήμα τη φορά.
Ασ το κάνουμε σαν παιγνίδι.
Αν είναι να βοηθήσει γιατί όχι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 785 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε: στις 19:50, 26-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜονοΣ
Εφόσον η οικολογική μας παιδεία είναι σε βρεφική ηλικία ασ κάνουμε άτα, ένα βήμα τη φορά.
Ασ το κάνουμε σαν παιγνίδι.
Αν είναι να βοηθήσει γιατί όχι.
Βρε Μόνε, δεν σου λέει αυτό ο Τσιπ...
Απλά είναι σπαστικό να ακούς τον κάθε πικραμένο -που δεν λέει να καταλάβει για παράδειγμα οτι σε άλλον κάδο ρίχνουμε τις μπαταρίες, σε άλλον τα χαρτιά και σε άλλον τα γυάλινα μπουκάλια- να σου λέει οτι έχει έντονη οικολογική συνείδηση επειδή θα κλείσει τα φώτα για μια ώρα!! Για όνομα του Θεού δηλαδή...και για να σας πω και κάτι χαρακτηριστικό, μου έκανε fw ένα σχετικό mail για ''Την ώρα της γης'' ένα άτομο που όταν το καλοκαίρι του είχα πει οτι θα είμαι εθελόντρια σε ένα πρόγραμμα για καθαρισμό των ακτών, μου είχε πει οτι είμαι κορόιδο και οτι ''το τζάπα πέθανε'' Αλλά αυτοί είμαστε...και όπως είπε και ο Ρεμπ σε ένα άλλο σχετικό θέμα, και μόνο το γεγονός οτι η Ελλάδα έχει δείξει τόση προθυμία στο πρόγραμμα, μόνο μια σκέψη μου φέρνει στο μυαλό: οτι πάλι βρήκαμε την εύκολη λύση να ''ξεπλύνουμε'' τις τύψεις μας.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

O Επιμηθέας έγραψε: στις 19:57, 26-03-09:

Τσίπουρε εγώ στη θέση σου θα σκεφτόμουν σοβαρά τις εκλογές που έρχονται.
Έχεις ρεύμα.
Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε: στις 20:27, 26-03-09:

Δεν νομίζω να γίνει τίποτα αν το κάνουμε για μια ώρα,έστω κ αν την άλλη μέρα μερικοί αρχίσουν τα ίδια..ας αφήσουμε λοιπόν τα πολλά λόγια κ ας στηρίξουμε ο ένας τον άλλον έστω κ για μια ώρα!!!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 21:14, 26-03-09:

Μόνε δεν καταλογίζω τίποτα σε σένα και εννοειται ότι δεν κριτικάρω εσένα, αλλά τη συγκεκριμένη κίνηση.

Μιας και ζούμε στην εποχή της "κοινωνίας της Πληροφορίας", όπου όλοι έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο και ενημερώνονται κυρίως από αυτό, η ιδέα διαδώθηκε από διάφορα blogs και άλλα websites. Και δυστυχώς, είδα τόσο μέσα στο διαδίκτυο όσο και σε κάποιες συζητήσεις με φίλους και γνωστούς που ενημερώθηκαν γι' αυτή την κίνηση, ότι άτομα που αδιαφορούσαν πλήρως για το περιβάλλον υποστήριξαν πολύ θερμά την κίνηση αυτή. Με αυτούς είμαι εξοργισμένος.
Ε βρε Τσιπ, έτσι συμβαίνει τώρα πια-
δυστυχώς.

Ακριβώς επειδή έχουμε το νετ, καθησυχάζουμε τις συνειδήσεις μας με το να γινόμαστε μέλη των ομάδων του FB και να στέλνουμε προσκλήσεις σε όλους τους "φίλους" μας να join the cause, να νιώσουμε ότι βοηθάμε έτσι τους καρκινοπαθείς, τις μειονότητες, τα άτομα με κινητικές δυσκολίες, τα άτομα με νοητικές υστερήσεις- με το κλικ μας θεωρούμε πως κάναμε την καλή μας πράξη για σήμερα, και μετά το ξεχνάμε και γυρνάμε σελίδα στον browzer και στη ζωή μας... :/
Αυτό που δε συνειδητοποιούμε είναι πως όλοι εκείνοι οι άνθρωποι υπάρχουν. Ζουν δίπλα μας και έχουν ανάγκη τη βοήθειά μας,
κι εμείς απλά κλείνουμε τα μάτια και τα αυτιά- γιατί "έχουμε δικά μας προβλήματα"...
Εδώ ακόμα και η ευχή "χρόνια πολλά με υγεία" που ανταλλάσσουμε, έχει καταλήξει να είναι κάτι που λες χωρίς καν να συνειδητοποιείς το νόημά του και την αξία του.
Όλοι μας.

Έτσι κάπως συμβαίνει και με τη Γη... δεν συνειδητοποιούμε ότι είναι και δικό μας πρόβλημα
και ότι έχει φτάσει πλέον η ώρα να πάρουμε δραστικά μέτρα- δυστυχώς με το να κλείσουμε τα φωτα για μία ώρα δεν θα αλλάξει κάτι, πάλι το ίδιο θα είναι από τη στιγμή που θα τα ξανανοίξουμε. Θα έχουμε κάνει απλά την καλή πράξη, για λόγους συνείδησης και μη σου πω και "για να μην πει" ο γείτονας, που εκείνος θα τα έχει κλειστά... :S
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 22:21, 26-03-09:

εγώ πάντως αυτό το πράγμα (το να κλείνω όλα τα φώτα ντε) το κάνω εδώ και χρόνια και το έχω ονομάσει "η ώρα του πορτοφολιού μου γιατί η ΔΕΗ με ληστεύει"

Σαν τις κατσαρίδες ζούμε... με το που πέφτει η νύχτα είναι αναμμένα κανα δυο χαμηλά φωτάκια (με οικολογικές λάμπες φυσικά) μπας και αντέξει το πορτοφόλι μας
Εντάξει, θα το κάνω κι αυτό με την ώρα της γης (άχαρος τίτλος, σαν να λέμε να... ήρθε η ώρα της.. τα τελευταία της, να τώρα τα ξετινάζει)
Αλλά όχι που θα ιδρώσει το αυτί κανενός απ την δική μου συμμετοχή... άντε, θα κλείσω τον γενικό για να μην δουλεύει ούτε το ψυγείο
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε: στις 22:48, 26-03-09:

Λίγη αισιοδοξία ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 668 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 11:38, 27-03-09:

Λίγη αισιοδοξία ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!
Πως γινεται να εισαι αισιοδοξος για το μελλον του πλανητη μας,οταν εχει ερθει σε αυτο το τραγικο απο περιβαλλοντικης αποψης σταδιο και κανεις σχεδον δεν νοιαζεται??

Αλλα ειναι πολλα τα λεφτα αρη!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε: στις 12:25, 27-03-09:

Δηλαδή αν λέμε είναι χάλια ο πλανήτης μας,δεν γίνεται τίποτα..είναι καλύτερα????Αλλάζει τίποτα??????
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 13:09, 27-03-09:

Δηλαδή αν λέμε είναι χάλια ο πλανήτης μας,δεν γίνεται τίποτα..είναι καλύτερα????Αλλάζει τίποτα??????
Μα ισα ισα..Κανεις δεν ειπε να μην κανουμε τιποτα..Απλα ισως κατι να γινει αν ολοι μας αποκτησουμε οικολογικη παιδεια,ενω σιγουρα τιποτα δεν προκειται να γινει αν κλεισουμε ολοι τα φωτα για μια ωρα και συνεχισουμε μετα κανονικα τις ζωες μας..

Αν και να σου πω την αληθεια εγω ειμαι απαισιοδοξος γενικα..Για μενα τιποτα δεν προκειται να αλλαξει ακομα και να αποκτησουμε ολοι μας περιβαλλοντικη συνειδηση (κατι που ετσι και αλλιως ειναι ουτοπικο)..Το μεγαλυτερο κακο στο περιβαλλον το κανουν οι βιομηχανιες..Αυτες στο συστημα που εχουμε εχουν ως αποκλειστικο στοχο το κερδος..Για να μειωσουν τις περιβαλλοντικες επιπτωσεις θα πρεπει να μειωθει το κοστος τους.Αρα μονες τους αποκλειεται να το κανουν.Αρα μενει μονο η περιπτωση που θα τις αναγκασουν να αλλαξουν πολιτικη οι κυβερνησεις..

Ναι αλλα οταν για να βγει η Χ κυβερνηση οι χρηματοδοτες της προεκλογικης εκστρατειας ειναι αυτες οι βιομηχανιες, εσυ νομιζεις οτι την παιρνει την κυβερνηση να τα βαλει μαζι τους??

Υ.Γ. Παντως αυτες οι κινησεις μου θυμιζουν ενα ive που ειχε γινει σε πολλες πολεις ταυτοχρονια για τη φτωχια στην Αφρικη..Εκει μεγαλα συγκροτηματα δειξανε στον κοσμο ποσο ευαισθητοι ειναι (κανωντας και τη διαφημιση τους), ο κοσμος εδω τραγουδησε και περασε καλα (μειωνοντας και τις τυψεις του οτι δεν κανει τιποτα για την πεινα στην Αφρικη) και ζησαν αυτοι χάλια και εμεις καλυτερα..
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 14:32, 27-03-09:

http://olympia.gr/2009/03/22/deny-earth-hour/
Επειδή είναι και άλλοι πολέμιοι της ιδέας, και δεν είναι ευκαταφρόνητα τα επιχειρήματά τους, ούτε είναι κατά της οικολογίας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O Flucker έγραψε: στις 18:19, 27-03-09:

ToΠανεπιστήμιο Κύπρου θα συμβάλει ενεργά στην Παγκόσμια Προσπάθεια «Ώρα της Γης» με συσκότιση σε χώρους της Πανεπιστημιούπολης, το Σάββατο, 28 Μαρτίου μεταξύ 20:30- 21:30. Σχετική ανακοίνωση του Πανεπιστημίου αναφέρει, ότι το Ίδρυμα, που ήδη έχει βάλει σε εφαρμογή την περιβαλλοντική του πολιτική για διάδοση και καλλιέργεια περιβαλλοντικής συνείδησης, προέτρεψε όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα να ανταποκριθεί στο κάλεσμα αυτό, δηλώνοντας δυνατά «παρών» στις προσπάθειες προστασίας του περιβάλλοντος.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 23:02, 28-03-09:

Εμένα πάντως αυτές οι κινήσεις τύπου "ώρα της Γης" με στενοχωρούν βασικά. Με στενοχωρούν γιατί έχουμε φτάσει στο σημείο να κάνουμε... εκστρατείες για τα αυτονόητα. Σαν "αυτονόητο" δεν λέω το "σβηστά τα πάντα όλα" () αλλά γενικότερα.

Δηλαδή, όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, για κάμποσους είναι κάτι σαν μια κίνηση... εξιλέωσης. Τι νόημα έχει αν βαριέσαι πχ να ξεχωρίζεις σκουπίδια από ανακύκλωση επειδή ο κάδος για την ανακύκλωση είναι 30m απ' την πόρτα κι όχι ακριβώς απέναντι; Ή επειδή βαριέσαι να μην πετάς τις μπαταρίες όπου βρεις (που είναι lethal για το περιβάλλον) και να μην τις πας σε ένα απ' τα πολλά καταστήματα που έχουν ειδικούς κάδους; (πχ κάτι Γερμανός, Vodafone, etc έχουν τέτοιους κάδους και αρκετά συχνά πηγαίνουμε σε τέτοια καταστήματα)
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 23:55, 28-03-09:

κάτι άκουσα ότι βγήκαμε πρώτοι στον κόσμο σε συμμετοχή αναλογικά....
Μπράβο μας!Έστω και σε αυτό....

Αλλου είναι η αντιρρηση μου....σε τετοια είμαστε καλοι...στο να ψηφισουμε εναν νομο να μην γινονται σπιτια οι καμμενες εκτασεις γης δεν μπορουμε....???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια