Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,264 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνει τους άντρες να θέλουν να δεσμευτούν;

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:16, 15-10-07:

Σήμερα, επ' ευκαιρία των γενεθλίων του, μίλησα με ένα παλιό μου φίλο. Αυτός είναι 36 χρονών, ανύπαντρος, είχε μια σοβαρή σχέση που συζούσε για πέντε χρόνια με την οποία πήγαινε για γάμο και με την οποία χώρισε ξαφνικά και πολύ απότομα πριν ενάμισι χρόνο κι έχει επίσης σταθερή δουλειά με σχετικά καλά χρήματα, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Ξαφνικά πέρσι τον Μάιο, μαθαίνω πως σε κάποιο ταξίδι (λόγω δουλειάς) γνώρισε μια Ρωσίδα, κάτι σαν συνάδελφός του, την οποία ερωτεύτηκε μόλις αντίκρυσε, αλλά δεν πίστεψε (όπως μου είπε) πως εκείνη θα ήθελε ποτέ να είναι μαζί του, τόσο όμορφη που ήταν (είδα κι εγώ φώτο, είναι όντως πολύ όμορφη). Τελικά εκείνη εκδήλωσε ενδιαφέρον κι εκείνος ξετρελάθηκε. Μέχρι πρόσφατα βρισκόντουσαν σε περιόδους διακοπών, συνήθως σε τρίτη άσχετη χώρα (εκείνη έμενε μόνιμα Ρωσία). Σήμερα που πήρα τηλέφωνο να δω τι κάνει, μου είπε πως η κοπέλα ήρθε τελικά εδώ να μείνει μαζί του, στο σπιτι ΤΟΥ στις 30 Σεπτέμβρη. Επίσης μου είπε πως θα ξεκινήσει να μαθαίνει ελληνικά τον Δεκέμβρη σε κάποιο τμήμα Ελληνικού Πανεπιστήμιου που ξεκινά μαθήματα τότε. Ως τότε δεν θα δουλεύει.. και αφού μάθει ελληνικά, τότε θα ψάξει να βρει δουλειά (έχει κάποιο πτυχίο, μου διαφεύγει όμως τι και ξέρει και αγγλικά). Φέξε μου και γλίστρησα δηλ.. (τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό!)

Εγώ γιατί νιώθω ηλίθια τώρα; Δηλ τι στο καλό έκανε εκείνη που ο άλλος την έφερε από την άλλη άκρη του κόσμου σε ενάμισι χρόνο γνωριμίας και αναλαμβάνει ΟΛΑ της τα έξοδα για τέτοιο χρονικό διάστημα (που στην ουσία είναι απροσδιόριστο), ενώ έχουν απλά σχέση και εκείνος επαναλαμβάνω δεν βγάζει τρελά χρήματα, κι εγώ δυσκολεύομαι να βρω κάποιον έστω και για απλό φλερτ; Παίζει ΤΟΣΟ μεγάλο ρόλο το να είσαι ξανθιά, ψηλή και μ...οντέλο; Όχι πείτε μου πριν αρχίσω να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο.. (και μην ακούσω τπτ του στυλ "τα κάνει όλα στο κρεβάτι", καλύτερή από μένα σ αυτό δεν είναι σίγουρα! )

(λέτε να φταίει το διάβασμα για τα υπαρξιακά; )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:23, 15-10-07:

Φυσικά και παίζει ρόλο. Αν μπορέσεις μάλιστα να το συνδυάσεις με ευχάριστο, καλό χαρακτήρα τότε δεν ζητάς και κάτι άλλο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:44, 15-10-07:

Άρα κοιτάτε κυρίως την επιφάνεια ε; Το φαίνεσθαι.. το τι κομμάτι κυκλοφορείτε;

Χωρίς παρεξήγηση, είναι και πολύ αγαπητός μου φίλος ο συγκεκριμένος, αλλά αδυνατώ να δεχτώ πως την έμαθε τόσο καλά από τις δέκα μέρες (και αν ήταν τόσο) που περνούσαν μαζί κάθε μήνα και εκτίμησε τόσο πολύ τον καλό της χαρακτήρα και την επικοινωνία τους που βάσει αυτού την κάλεσε να μείνει μόνιμα Ελλάδα, ενώ δεν έχει δουλειά εδώ και πρέπει να μάθει πρώτα την γλώσσα!.. Κι ενώ είναι και 36 χρονών και την έβλεπε μόνο σε φάση διακοπών..

Δηλ να κάψω τα πτυχία μου και να τρέξω στον Κρίστιαν για λιποαναρρόφηση μπας κι αποκτήσω κι εγώ καμιά ελπίδα!

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 21:44, 15-10-07:

Λένε ότι το ξένο έχει άλλη γλύκα. Πήγαινε σε άλλη χώρα και θα έχεις τρελό σουξε.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 21:49, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Σήμερα, επ' ευκαιρία των γενεθλίων του,
Xρονια πολλα με υγεια προπαντων Πολυχρωμη και εντοιχισμένη. !

Τι κάνει τους άντρες να θέλουν να δεσμευτούν;
Η μουρμουρα του κοινωνικου περγυρου Ενα πιστολι στον κροταφο ;

Εγώ γιατί νιώθω ηλίθια τώρα; Δηλ τι στο καλό έκανε εκείνη που ο άλλος την έφερε από την άλλη άκρη του κόσμου σε ενάμισι χρόνο γνωριμίας και αναλαμβάνει ΟΛΑ της τα έξοδα για τέτοιο χρονικό διάστημα (που στην ουσία είναι απροσδιόριστο), ενώ έχουν απλά σχέση και εκείνος επαναλαμβάνω δεν βγάζει τρελά χρήματα, κι εγώ δυσκολεύομαι να βρω κάποιον έστω και για απλό φλερτ; Παίζει ΤΟΣΟ μεγάλο ρόλο το να είσαι ξανθιά, ψηλή και μ...οντέλο; Όχι πείτε μου πριν αρχίσω να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο.. (και μην ακούσω τπτ του στυλ "τα κάνει όλα στο κρεβάτι", καλύτερή από μένα σ αυτό δεν είναι σίγουρα! )

(λέτε να φταίει το διάβασμα για τα υπαρξιακά; )
1.To οτι δε βγαζει τρελα χρηματα, ισως δεν παιζει πολυ ρολο. Και γιατι ισως τυχαινει να μην ειναι τετοιος τυπος αυτη, αλλα και ισως γιατι , σε σχεση με το πως ζουσε εκεινη εκει, της ειναι μια χαρα ηδη.
2.Ισως ετυχε και ταιριαξαν παρα πολυ και οντως θα παει καλα το πραγμα. Και το συνηδητοποιησαν αμφοτεροι.
3.Ισως ειναι αφελης και την πατησει (αυτος ή και οι 2...αλλα μαλλον αυτος )

H ερωτηση του τοπικ δεν ειναι ευκολη. Ουτε εχει μια μονο απαντηση. Τελεολογικά και γενετικά, το αρσενικο δε καιγεται κιολας να δεσμευτει. Τουλαχιστον οχι με την εννοια που το θηλυκο ενδιαφερεται να παραγει εναν καλο απογονο. Ο ανδρας τεινει να θελει να εξαπλωσει τα γονιδιά του. Η γυναικα να βρει καλό χρωμοσωμα Υ (ανδρα με οκ γονιδια), για να φτιαξει καλη σοδεια κουλουρακια (νινιά). Αυτο ειναι το κατω κατω υποστρωμα. Υπαρχει ακομα και στον ανθρωπο και σημερα, αλλα φυσικα οχι οπως στα ζωα.
Σημερα θελουμε και ποιοτητα ζωής, θελουμε και για τον εαυτο μας κατιτις παραπανω (οχι απλα να φροντισουμε για τον απογονο), μπαινουν τελοσπαντων στην εξισωση και αλλα 100 πραγματα.

Καποιοι δεσμευονται για το κοινωνικο στατους. Το οποιο αν δε χρησημοποιησουμε ευφημισμους σημαινει "κοιταξτε ρε τι γκομενα εχω ! δεν ειμαι και ο 1ος ναουμε ; "
Αλλοι δεσμευονται για άλλα χαρισματα τη γυναικας : βιλιτσα,εξοχικο,επιχειρηση. Τα του εσωτερικου κοσμου δλδ.
Αλλοι μπορει να δεσμευονται απο ανασφαλιες, συμβιβασμους, αναγκη, πιεση κλπ.

Εξαρταται και τι ανθρωπος ειναι ο καθενας, και τι εχει αναγκη, τι ψαχνει. Γιατι σου κανει τοση εντυπωση που ο κυριος αυτος, βοηθαει τοσο μια ομορφη Ρωσιδα που φαινεται να τον αγαπαει ;

Παράθεση

Jesus ate your cake (Χεσούς)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jesus ate your cake
H Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Jesus ate your cake έγραψε στις 21:57, 15-10-07:

Παίζει ΤΟΣΟ μεγάλο ρόλο το να είσαι ξανθιά, ψηλή και μ...οντέλο;
Οχι, απλα φαινεται οτι βρηκε την ιδανικη {ή ετσι νομιζει εως τωρα} η οποια απλα ετυχε να ειναι μια ξανθη πανεμορφη Ρωσιδα {ειλικρινα δεν ειρωνευομαι}. Το περιεργο ειναι οτι την εφερε εδω και της πληρωνει ολα τα εξοδα ? Μα, ειναι ερωτευμενοι, θελου να ζησουν μαζι και προφανως αλλη λυση προς το παρον δεν υπαρχει. Και το σημαντικοτερο: ειπες πως την ερωτευτηκε απ' τη πρωτη στιγμη που την ειδε. Ε λοιπον, κανεις δεν ερωτευτηκε κεραυνοβολα καποιον μονο και μονο λογω εξωτερικης εμφανισης, ειναι και τοσα αλλα...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:03, 15-10-07:

Σήμερα, επ' ευκαιρία των γενεθλίων του, μίλησα με ένα παλιό μου φίλο.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Xρονια πολλα με υγεια προπαντων Πολυχρωμη και εντοιχισμένη. !
Εκείνος έχει γενέθλια Λόρι μου, αλλά ευχαριστώ πάντως! Μια επανάληψη στις 29.1 θα έβρισκε στόχο!

Η μουρμουρα του κοινωνικου περγυρου Ενα πιστολι στον κροταφο ;
Θα μπορούσε, αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν συνέβη τπτ από τα 2
1.To οτι δε βγαζει τρελα χρηματα, ισως δεν παιζει πολυ ρολο. Και γιατι ισως τυχαινει να μην ειναι τετοιος τυπος αυτη, αλλα και ισως γιατι , σε σχεση με το πως ζουσε εκεινη εκει, της ειναι μια χαρα ηδη.
Το επίχειρημα αυτό το λέω για εκείνον, όχι για εκείνη. Εκείνος, με δεδομένα Ελλάδος δεν βγάζει τόσα ώστε να μπορεί να την συντηρεί χωρίς να πρέπει να στερηθεί σχετικά πράγματα. Και μέχρι πρότινος δεν ήταν ο τύπος του άντρα "θέλω την γυναίκα μου σπίτι". Απορώ λοιπόν πως άλλαξε τόσο.
2.Ισως ετυχε και ταιριαξαν παρα πολυ και οντως θα παει καλα το πραγμα. Και το συνηδητοποιησαν αμφοτεροι.
Στις διακοπές ταιριάζεις με όλους πανεύκολα, ειδικά αν βλέπεις τον άλλον μόνο τότε! Και το ξερουν και οι πέτρες αυτό..

3.Ισως ειναι αφελης και την πατησει (αυτος ή και οι 2...αλλα μαλλον αυτος )
Αυτός χαλλλλλλαρά. Αλλά δεν θέλω να του την χαλάσω και δεν του το λέω. Εκείνη έχει άλλωστε να κερδίσει πιο πολλά από εκείνον.

H ερωτηση του τοπικ δεν ειναι ευκολη. Ουτε εχει μια μονο απαντηση.
Άμα ήταν εύκολη, θα την απαντούσα και μόνη μου.
Τελεολογικά και γενετικά, το αρσενικο δε καιγεται κιολας να δεσμευτει. Τουλαχιστον οχι με την εννοια που το θηλυκο ενδιαφερεται να παραγει εναν καλο απογονο. Ο ανδρας τεινει να θελει να εξαπλωσει τα γονιδιά του. Η γυναικα να βρει καλό χρωμοσωμα Υ (ανδρα με οκ γονιδια), για να φτιαξει καλη σοδεια κουλουρακια (νινιά). Αυτο ειναι το κατω κατω υποστρωμα. Υπαρχει ακομα και στον ανθρωπο και σημερα, αλλα φυσικα οχι οπως στα ζωα.
Σημερα θελουμε και ποιοτητα ζωής, θελουμε και για τον εαυτο μας κατιτις παραπανω (οχι απλα να φροντισουμε για τον απογονο), μπαινουν τελοσπαντων στην εξισωση και αλλα 100 πραγματα.
Και άρα σύμφωνα με τα παραπανω, ο άντρας κοιτάει κυρίως εμφάνιση, η γυναίκα κοιτάει κυρίως κοινωνικό στάτους ώστε να εξασφαλίσει την καλή διαβίωση των απογόνων και "αρρενωπότητα και υγεία" που δίνουν καλά γονίδια. Ε;

Καποιοι δεσμευονται για το κοινωνικο στατους. Το οποιο αν δε χρησημοποιησουμε ευφημισμους σημαινει "κοιταξτε ρε τι γκομενα εχω ! δεν ειμαι και ο 1ος ναουμε ; "
Αλλοι δεσμευονται για άλλα χαρισματα τη γυναικας : βιλιτσα,εξοχικο,επιχειρηση. Τα του εσωτερικου κοσμου δλδ.
Αλλοι μπορει να δεσμευονται απο ανασφαλιες, συμβιβασμους, αναγκη, πιεση κλπ.
Όσους λόγους έθεσες εδώ, είναι για μένα λάθος λόγοι να δεσμευτείς.
Εξαρταται και τι ανθρωπος ειναι ο καθενας, και τι εχει αναγκη, τι ψαχνει. Γιατι σου κανει τοση εντυπωση που ο κυριος αυτος, βοηθαει τοσο μια ομορφη Ρωσιδα που φαινεται να τον αγαπαει ;
Γιατί μου φαίνεται κάπως από εκεί που εκείνος είχε φυσιολογικές αξιώσεις ομορφιάς από την κοπέλα του, ξαφνικά επειδή η καρακουκλάρα τον κοίταξε να τα γυρνάει όλα τούμπα μόνο γι' αυτό.. (Το τηλ του Φουστάνου το έχει κανείς; )

Αρχική Δημοσίευση από Jesus ate your cake
Οχι, απλα φαινεται οτι βρηκε την ιδανικη {ή ετσι νομιζει εως τωρα} η οποια απλα ετυχε να ειναι μια ξανθη πανεμορφη Ρωσιδα {ειλικρινα δεν ειρωνευομαι}. Το περιεργο ειναι οτι την εφερε εδω και της πληρωνει ολα τα εξοδα ? Μα, ειναι ερωτευμενοι, θελου να ζησουν μαζι και προφανως αλλη λυση προς το παρον δεν υπαρχει. Και το σημαντικοτερο: ειπες πως την ερωτευτηκε απ' τη πρωτη στιγμη που την ειδε. Ε λοιπον, κανεις δεν ερωτευτηκε κεραυνοβολα καποιον μονο και μονο λογω εξωτερικης εμφανισης, ειναι και τοσα αλλα...
Επειδή τον ξέρω καλά, όταν γράφω την ερωτεύτηκε μόλις την αντίκρυσε εννοώ το εξής που είπε κι εκείνος: "όταν την κοίταξα έμεινα έκθαμβος από την ομορφιά της, αλλά σκέφτηκα πως σιγά μη κοιτάξει αυτή η κούκλα εμένα". Δηλ βασικά ξετρελάθηκε με την ομορφιά της (και είναι όντως πανέμορφη, ελάχιστες κοπέλες είναι έτσι στην Ελλάδα).

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 22:07, 15-10-07:

kajira μη ζηλευεις , ,μπορει να το χει κατι σαν απωθημενο και να τρελαθηκε.αν του αρεσε και ο χαρακτηρας της και κολλησε..τοτε την εχει πατησει για τα καλα

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:10, 15-10-07:

Δεν ζηλεύω αυτή, ζηλεύω που εμένα κανείς δεν μου 'χει προτείνει κάτι ανάλογο! (μα πως με κατάλαβες; )

ΥΓ: Και αυτό ηταν το χιλιοστό σου μνμ!

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 22:11, 15-10-07:

εχω μελετησει την περιπτωση σας.ειστε ουαν οβ ε καιντ...(οι υδροχοοι)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:16, 15-10-07:

Καλά που ξεκαθάρισες πως μιλούσες για τους ..νεροχύτες και αγχώθηκα! Όχι πως δεν είμαι ουαν οφ ε κάϊντ μπαι ντιφόλτ, απλά λέμε..

Στο θέμα μας τώρα!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 22:39, 15-10-07:

Εκείνος έχει γενέθλια Λόρι μου, αλλά ευχαριστώ πάντως! Μια επανάληψη στις 29.1 θα έβρισκε στόχο!
Ε γραφε καλα γραμματα χριστιανη μου ! τι καλικατζουρες ειναι αυτες ; Τωρα που το πα παει. Ισα ισα δε χρειαζεται να το πω στην ωρα του.

Στις διακοπές ταιριάζεις με όλους πανεύκολα, ειδικά αν βλέπεις τον άλλον μόνο τότε! Και το ξερουν και οι πέτρες αυτό..
Γενικα, ναι, αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις, no ? Και εδω δεν ειναι 1 καλοκαιρι, ειναι 30% καθε μηνα για 15+ μηνες.

Άμα ήταν εύκολη, θα την απαντούσα και μόνη μου.
Ε μη βαζεις και στοιχημα

Και άρα σύμφωνα με τα παραπανω, ο άντρας κοιτάει κυρίως εμφάνιση, η γυναίκα κοιτάει κυρίως κοινωνικό στάτους ώστε να εξασφαλίσει την καλή διαβίωση των απογόνων και "αρρενωπότητα και υγεία" που δίνουν καλά γονίδια. Ε;
Το παραπανω ειναι τι παραγγελνει ενα μερος του εγκεφαλου. Ειπαμε υπαρχουν πολλες μεταβλητες σημερα στο θεμα. Ειναι μια απο τις σημαντικες βεβαια (με σημασια που διαφερει απο ατομο σε ατομο).

Όσους λόγους έθεσες εδώ, είναι για μένα λάθος λόγοι να δεσμευτείς.
Δυστυχως πολλοι ανδρες αλλα και γυναικες, δεν διαλεγουν σωστους λογους. Ποσοι ; Ας ριξουμε μια ματια στα διαζυγια...

Επειδή τον ξέρω καλά, όταν γράφω την ερωτεύτηκε μόλις την αντίκρυσε εννοώ το εξής που είπε κι εκείνος: "όταν την κοίταξα έμεινα έκθαμβος από την ομορφιά της, αλλά σκέφτηκα πως σιγά μη κοιτάξει αυτή η κούκλα εμένα".
Αυτο μπορει να σημαινει οτι δεν εκτιμα τον εαυτο του οτι πολυαξιζει μια τετοια κοπελα (και το κανει αυτο δινοντας ιδιαιτερη σημασια στην εμφανιση), οποτε απο τη στιγμη που αυτη εδειξε ενδιαφερον, αυτος δε πιστευει στα αυτια του και στα ματια του. Μαλλον θα κολαλευτει και θα πεσει με τα μουτρα. Μακαρι να μη του βγει σε κακο.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:47, 15-10-07:

Ε γραφε καλα γραμματα χριστιανη μου ! τι καλικατζουρες ειναι αυτες ; Τωρα που το πα παει. Ισα ισα δε χρειαζεται να το πω στην ωρα του.
Σκούζι ε; Δεν θα επαναληφθεί!

(Το δώρο το χρωστάς ξεκάθαρα όμως! Και ξες και τι θέλω, άρα δεν θέλω ..παπιές όταν έρθει η ώρα! )

Γενικα, ναι, αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις, no ? Και εδω δεν ειναι 1 καλοκαιρι, ειναι 30% καθε μηνα για 15+ μηνες.
Το καλοκαίρι δεν είναι θέμα εποχής, αλλά θέμα διάθεσης. Το δέκα μέρες τον μήνα ήταν ένα σχετικό παράδειγμα, δεν ξέρω ακριβώς πόσες ημέρες βρισκόντουσαν, ξέρω μόνο πως είχαν και οι δύο διάθεση διακοπών μιας και βρισκόντουσαν συνήθως σε τρίτη χώρα και άρα το συνδύαζαν με το ταξιδάκι...

Ε μη βαζεις και στοιχημα
Υπαιννννννννίσσεσαι κάτι για τον εγκέφαλό μου ή κατάλαβα λάθος;

Το παραπανω ειναι τι παραγγελνει ενα μερος του εγκεφαλου. Ειπαμε υπαρχουν πολλες μεταβλητες σημερα στο θεμα. Ειναι μια απο τις σημαντικες βεβαια (με σημασια που διαφερει απο ατομο σε ατομο).
Μιλάμε για τους άντρες εδώ.

Αυτο μπορει να σημαινει οτι δεν εκτιμα τον εαυτο του οτι πολυαξιζει μια τετοια κοπελα (και το κανει αυτο δινοντας ιδιαιτερη σημασια στην εμφανιση), οποτε απο τη στιγμη που αυτη εδειξε ενδιαφερον, αυτος δε πιστευει στα αυτια του και στα ματια του. Μαλλον θα κολαλευτει και θα πεσει με τα μουτρα. Μακαρι να μη του βγει σε κακο.
Χλωμό να του βγει σε καλό, αν και το απεύχομαι. Απλά έπαθα λίγο σοκ με την συνειδητοποίηση πως για την ομορφιά της, τα έβαλε ΟΛΑ στην άκρη..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:55, 15-10-07:

να ρωτησω εγω κατι....το να ειναι τρελλα ερωτευμενος μαζι της δεν αρκει σαν λογος για ολα αυτα που κανει για εκεινη?
Γιατι πρεπει να παιζει κατι αλλο?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:00, 15-10-07:

Μα εκείνος σίγουρα είναι ερωτευμένος, κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό.. το θέμα είναι τι ερωτεύτηκε; Και τι μέτρησε πιο πολύ γι' αυτόν και της πρότεινε να τα παρατήσει όλα και να έρθει να μείνει σπίτι του σε αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα, χωρίς εκείνη να ξέρει την γλώσσα ή να υπάρχει άμεση προοπτική να βρει δουλειά.. ; Αυτό ρωτάω..

Και γιατί άλλοι που επίσης είναι ερωτευμένοι δεν κάνουν κάτι αντίστοιχο; Γιατί κάτι τέτοιο δεν συνηθίζεται; Έκανε κάτι ιδιαίτερο εκείνη, ή εκείνος βρέθηκε σε περίεργη φάση;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 23:06, 15-10-07:

Το καλοκαίρι δεν είναι θέμα εποχής, αλλά θέμα διάθεσης. Το δέκα μέρες τον μήνα ήταν ένα σχετικό παράδειγμα, δεν ξέρω ακριβώς πόσες ημέρες βρισκόντουσαν, ξέρω μόνο πως είχαν και οι δύο διάθεση διακοπών μιας και βρισκόντουσαν συνήθως σε τρίτη χώρα και άρα το συνδύαζαν με το ταξιδάκι...
Α τοτε οκ, μπορει να παιζει κι αυτο που λες.

Μιλάμε για τους άντρες εδώ.

Χλωμό να του βγει σε καλό, αν και το απεύχομαι. Απλά έπαθα λίγο σοκ με την συνειδητοποίηση πως για την ομορφιά της, τα έβαλε ΟΛΑ στην άκρη..
Μπορει να το εκανε αυτο, αλλα για να το πεις, θα πρεπει να αποκλεισεις οτι ταιριαξαν σε αλλα θεματα, και αρα τα εβαλε στην ακρη, για την ομορφια της μονο. (οχι οτι θα ηταν η 1η φορα, ειδικα για ανδρα).

Παντως αμα ειναι κουκλαρα που λες, η προοπτικη για δουλεια, μπορει να μην ειναι και τοσο κακη ή μελλοντικη

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:10, 15-10-07:

Μα εκείνος σίγουρα είναι ερωτευμένος, κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό.. το θέμα είναι τι ερωτεύτηκε; Και τι μέτρησε πιο πολύ γι' αυτόν και της πρότεινε να τα παρατήσει όλα και να έρθει να μείνει σπίτι του σε αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα, χωρίς εκείνη να ξέρει την γλώσσα ή να υπάρχει άμεση προοπτική να βρει δουλειά.. ; Αυτό ρωτάω..
το πακετο βρε Kajira μου....δηλαδη το οτι ειναι κουκλαρα, οπως υποστηριζει, αποκλειει το να εχει η κοπελα και ενδιαφερουσα προσωπικοτητα (για εκεινον παντα)....?
οκ δεχομαι οτι οι αντρες κοιτουν πρωτα την εμφανιση και μετα ολα τα αλλα..αλλα ας μην τους υποτιμουμε κιολας...
και ας μην ξεχναμε οτι σε πολλους ανθρωπους υπερισχυει το συναισθημα εναντι της λογικης.....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:16, 15-10-07:

Και γιατί άλλοι που επίσης είναι ερωτευμένοι δεν κάνουν κάτι αντίστοιχο; Γιατί κάτι τέτοιο δεν συνηθίζεται; Έκανε κάτι ιδιαίτερο εκείνη, ή εκείνος βρέθηκε σε περίεργη φάση;
ε τωρα ειναι σαν να σε ρωταω ..γιατι η εξαδελφη μου, η οποια ειχε πολυχρονη σχεση, δεν επαιρνε αποφαση να παντρευτει με το παιδι...και με το που χωρισε...πηγε και παντρευτηκε μετα απο σχεση 6 μηνων!

αντε τωρα να σκεφτεις λογικα....

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:22, 15-10-07:

εχεις ακουσει για το κλικ?
μαλλον αυτο επαθε ο τυπας

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:28, 15-10-07:

Δεν ξέρω, μου κάνει φοβερή εντύπωση πως σε μια στιγμή μπορεί κάποιος να αποφασίσει να κάνει κάτι που όλη του την ζωή "απέφευγε", παρόλο που έχει τύχει να το κάνω κι εγώ! (σε επαγγελματικό επίπεδο, το feeling όμως είναι το ίδιο)

"Όσα φέρνει μια στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος" Ασύλληπτο..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:35, 15-10-07:

ακριβως ετσι...και οντως ασυλληπτο..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:41, 15-10-07:

"Όσα φέρνει μια στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος" Ασύλληπτο..
ακριβως αυτο....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:03, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
το πακετο βρε Kajira μου....δηλαδη το οτι ειναι κουκλαρα, οπως υποστηριζει, αποκλειει το να εχει η κοπελα και ενδιαφερουσα προσωπικοτητα (για εκεινον παντα)....?
οκ δεχομαι οτι οι αντρες κοιτουν πρωτα την εμφανιση και μετα ολα τα αλλα..αλλα ας μην τους υποτιμουμε κιολας...
και ας μην ξεχναμε οτι σε πολλους ανθρωπους υπερισχυει το συναισθημα εναντι της λογικης.....
Ακριβώς αυτό.

Πολύ το φιλοσοφούμε χωρίς λόγο πιστεύω.

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 02:39, 27-10-07:

Τίποτα.

Δεσμεύσεις sux.

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris athens
Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O dimitris athens έγραψε στις 16:28, 15-11-07:

Eίτε η οικονομική εξασφάλιση , είτε η απόφαση για αναπαραγωγή. Οποιοσδήποτε άλλος λόγος καθιστά την 'δέσμευση" άκυρη αφού στην πράξη μπορεί να καταπατηθεί ανά πάσα στιγμή.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:42, 15-11-07:

εγώ τώρα αυτό, γιατί δεν το κατάλαβα?

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 16:43, 15-11-07:

εγώ τώρα αυτό, γιατί δεν το κατάλαβα?
δεν εισαι η μονη.

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O dimitris athens έγραψε στις 16:45, 15-11-07:

Tι είναι ακατανόητο? Ενας άνδρας θα καθήσει με μια γυναίκα μόνο αν αυτό του λύνει το οικονομικό πρόβλημα ή την χρειάζεται για να του κάνει παιδιά αλλιώς δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος να δεσμευθεί. Τόσο πολύπλοκο είναι?

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 16:47, 15-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris athens
Tι είναι ακατανόητο? Ενας άνδρας θα καθήσει με μια γυναίκα μόνο αν αυτό του λύνει το οικονομικό πρόβλημα ή την χρειάζεται για να του κάνει παιδιά αλλιώς δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος να δεσμευθεί. Τόσο πολύπλοκο είναι?
δηλαδη Δημητρη εσυ αποκλεις το θεμα του ερωτα εντελως

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 16:50, 15-11-07:

O έρωτας έχει ημερομηνία λήξης. 1 μήνας ,1 χρόνος ,5 χρόνια ,κάποτε τελειώνει. Το καταλαβαίνεις όταν αισθάνεσαι πάλι ερωτευμένος με κάποια ...άλλη. Και φυσικά μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις έτσι? Ο έρωτας δεν δεσμεύει. Το νήμα δεν ρωτά τι κάνει τους άντρες να δεσμευτούν? Ε πραγματικά να δεσμευτούν τους κάνουν μόνο τα δυο που ανέφερα. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παίρνεις το καπελάκι σου και φεύγεις οπότε δεν υφίσταται δέσμευση.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:57, 15-11-07:

χαχαχαχα!
Τωρα ναι...εγινε αντιληπτη η αποψη σου...πριν εγω προσωπικα δεν καταλαβα τη δευτερη προταση.
Μονο που εγω αυτη θεωρω ακυρη...
Εχω γνωρισει πολλους αντρες που παντρευονται (για τετοια δεσμευση μιλαμε αλλωστε, ναι?) γιατι ειναι ερωτευμενοι και αγαπουν τον ανθρωπο τους.
Υπαρχουν ζευγαρια που δεν εχουν κανει παιδια και παρολαυτα δεν παιρνουν διαφορετικους δρομους και δεν ειναι απαραιτητα σε παρα πολυ καλη οικονομικη κατασταση.
Με λιγα λογια θελω να πω, πως εισαι απολυτος σε αυτο το θεμα και σου διαφευγουν καποια πραγματα οπως ερωτας, συντροφικοτητα κ.ο.κ.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:58, 15-11-07:

Για τον ερωτα σκετο, συμφωνω. Υπαρχει και η αγαπη ομως. Και ολα τα υπολοιπα με τα οποια ταιριαζεις με ενα ατομο. Αν ηταν μονο οικονομικο και αναπαραγωγη οι γυναικες θα μας ειχαν πακεταρει ολους σε σκαφη και θα μας ειχαν παρατησει στη σεληνη

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:00, 15-11-07:

+1

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:01, 15-11-07:

χαχαχαχα!
Τωρα ναι...εγινε αντιληπτη η αποψη σου...πριν εγω προσωπικα δεν καταλαβα τη δευτερη προταση.
Μονο που εγω αυτη θεωρω ακυρη...
Εχω γνωρισει πολλους αντρες που παντρευονται (για τετοια δεσμευση μιλαμε αλλωστε, ναι?) γιατι ειναι ερωτευμενοι και αγαπουν τον ανθρωπο τους.
Υπαρχουν ζευγαρια που δεν εχουν κανει παιδια και παρολαυτα δεν παιρνουν διαφορετικους δρομους και δεν ειναι απαραιτητα σε παρα πολυ καλη οικονομικη κατασταση.
Με λιγα λογια θελω να πω, πως εισαι απολυτος σε αυτο το θεμα και σου διαφευγουν καποια πραγματα οπως ερωτας, συντροφικοτητα κ.ο.κ.
Κοίταξε να δεις ,τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κι εγώ αν είχα παντρευτεί κάποια και είχα δυο παιδάκια ότι μένω μαζί της από έρωτα ,συντροφικότητα κλπ θα της έλεγα. Αυτό συμβαίνει γιατί δεσμεύτηκα μαζί της και έχουμε και παιδιά. Εδώ όμως είναι ένα φόρουμ ,γιατί να μην πω τι ισχύει πραγματικά?
Πίστεψε με για όλα αυτα τα ζευγάρια που λες αν σε οποιονδήποτε καθόταν ένα 25χρονο αστέρι θα άρπαζαν την ευκαιρία από τα μαλλιά. Οταν είναι κάποιος με μια γυναίκα για χρόνια είτε το πόδι του πιάνει είτε της γυναίκας του είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:04, 15-11-07:

Για τον ερωτα σκετο, συμφωνω. Υπαρχει και η αγαπη ομως. Και ολα τα υπολοιπα με τα οποια ταιριαζεις με ενα ατομο. Αν ηταν μονο οικονομικο και αναπαραγωγη οι γυναικες θα μας ειχαν πακεταρει ολους σε σκαφη και θα μας ειχαν παρατησει στη σεληνη
Γιατί να το κάνουν? Αφου κι αυτές για τους ίδιους λόγους δεσμεύονται. Επειδή σου λεν ότι σε αγαπούν? Η την ασφάλεια που τους παρέχεις αγαπούν
ή δεν τους κάθετε κάποιος καλύτερος.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:05, 15-11-07:

O έρωτας έχει ημερομηνία λήξης. 1 μήνας ,1 χρόνος ,5 χρόνια ,κάποτε τελειώνει. Το καταλαβαίνεις όταν αισθάνεσαι πάλι ερωτευμένος με κάποια ...άλλη. Και φυσικά μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις έτσι? Ο έρωτας δεν δεσμεύει. Το νήμα δεν ρωτά τι κάνει τους άντρες να δεσμευτούν? Ε πραγματικά να δεσμευτούν τους κάνουν μόνο τα δυο που ανέφερα. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παίρνεις το καπελάκι σου και φεύγεις οπότε δεν υφίσταται δέσμευση.
Στο οτι ο ερωτας καποτε τελειωνει με βρισκεις απολυτα συμφωνη...η αγαπη ομως..?
Οταν φροντιζουν και οι δυο τη σχεση τους ακομα και οταν ο ερωτας δεν υπαρχει....υπαρχει η αγαπη. Που σημαινει οτι οταν αγαπας και περνας ομορφα δεν εχεις την αναγκη να ερωτευτεις καποιον αλλο.
Και ποιος ειπε οτι η οικονομικη ανεση και τα παιδια κανουν καποιο να δεσμευτει? Ακομα και οταν αυτα τα δυο σε κανουν να δεσμευτεις, δεν υπαρχει η περιπτωση να παρεις το καπελακι σου και να φυγεις?
τς τς τς τς!

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:08, 15-11-07:

Οχι συμφωνώ ότι και με αυτά μπορείς να φύγεις αλλά όχι αποδεσμευόμενος. Μέρος της περιουσίας και τα παιδιά παραμένουν δικά σου άρα ο δεσμός συνεχίζει να υφίσταται. Για την αγάπη απάντησα παραπάνω. Αγαπάμε το αποτέλεσμα όχι τον δημιουργό του. Οταν ο δημιουργός πάψει να προσφέρει το αποτέλεσμα τελειώνει και η αγάπη.

Αν η κοπέλα που έχεις στο αβατόρι σου την πέσει σε έναν 50χρονο ,20 χρόνια παντρεμένο πώς νομίζεις ότι θα αντιδράσει αυτός?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:11, 15-11-07:

Κοίταξε να δεις ,τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κι εγώ αν είχα παντρευτεί κάποια και είχα δυο παιδάκια ότι μένω μαζί της από έρωτα ,συντροφικότητα κλπ θα της έλεγα. Αυτό συμβαίνει γιατί δεσμεύτηκα μαζί της και έχουμε και παιδιά. Εδώ όμως είναι ένα φόρουμ ,γιατί να μην πω τι ισχύει πραγματικά?
Πίστεψε με για όλα αυτα τα ζευγάρια που λες αν σε οποιονδήποτε καθόταν ένα 25χρονο αστέρι θα άρπαζαν την ευκαιρία από τα μαλλιά. Οταν είναι κάποιος με μια γυναίκα για χρόνια είτε το πόδι του πιάνει είτε της γυναίκας του είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Σε αυτο που αναφερεσαι εγω δε θα ξεχωρισω αντρες-γυναικες, ακομα και ας σκεφτομαστε σε καποια πραγματα διαφορετικα.
Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Αλλα πιστεψε με, υπαρχουν αντρες που αγαπουν πραγματικα, που δεν εχουν ματια για καμμια αλλη εκτος απο τον ανθρωπο τους.
Εσυ καλα κανεις και λες αυτο που ακριβως αισθανεσαι και πιστευεις, μονο μην εχεις την ψευδαισθηση, οτι η πλειοψηφια των ανδρων σκεφτονται και πραττουν το ιδιο....

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:16, 15-11-07:

Σε αυτο που αναφερεσαι εγω δε θα ξεχωρισω αντρες-γυναικες, ακομα και ας σκεφτομαστε σε καποια πραγματα διαφορετικα.
Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Αλλα πιστεψε με, υπαρχουν αντρες που αγαπουν πραγματικα, που δεν εχουν ματια για καμμια αλλη εκτος απο τον ανθρωπο τους.
Εσυ καλα κανεις και λες αυτο που ακριβως αισθανεσαι και πιστευεις, μονο μην εχεις την ψευδαισθηση, οτι η πλειοψηφια των ανδρων σκεφτονται και πραττουν το ιδιο....
36 χρόνια άντρας όσους γνώρισα έτσι σκέπτονται. Σήμερα στην χώρα μας ζουν 50-60.000 ιερόδουλες νόμιμες και παράνομες. Ξέρεις αυτοί που τις συντηρούν κατα συντριπτική πλειοψηφία είναι δεσμευμένοι. Να μην συνυπολογίσουμε τα ξενοδοχεία ημιδιαμονής που κάνουν χρυσές δουλειές. Λες να τα συντηρούν οι αδέσμευτοι? Μα αυτοί κατά πλειοψηφία έχουν σπίτια. Μια πραγματικότητα περιγράφω.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:19, 15-11-07:

Αν η κοπέλα που έχεις στο αβατόρι σου την πέσει σε έναν 50χρονο ,20 χρόνια παντρεμένο πώς νομίζεις ότι θα αντιδράσει αυτός?
Αυτος που συναισθηματικα ειναι καλυμενος απο τη γυναικα του και περναει ομορφα, οχι καλο μου...δε θα της καθησει....
Υπαρχουν και αυτοι οι ανδρες...οσο περιεργο και να σου φαινεται....

(μα τι στο Δια, μονο εγω εχω γνωρισει τετοιους ανθρωπους?!)

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:23, 15-11-07:

Αυτος που συναισθηματικα ειναι καλυμενος απο τη γυναικα του και περναει ομορφα, οχι καλο μου...δε θα της καθησει....
Υπαρχουν και αυτοι οι ανδρες...οσο περιεργο και να σου φαινεται....

(μα τι στο Δια, μονο εγω εχω γνωρισει τετοιους ανθρωπους?!)
Τι πάει να πει τους έχεις γνωρίσει? Επειδή λένε έτσι? Δηλαδή εσύ πιστεύεις πραγματικά το φαίνεσθε? Αν αυτός που γνώρισες χτες ήταν με μια ρωσσίδα στο ξενοδοχείο τάδε για μια ώρα εσύ είσαι σε θέση να το γνωρίζεις? Ξέρεις κανέναν που να κάνει αρπαχτές ή να πηγαίνει με βίζιτες να βγαίνει να το διατυμπανίζει στον κύκλο του?

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 17:26, 15-11-07:

Ας μην ψάχνουμε αιτία στον έρωτα κ στην αγάπη...
Όταν μπορούμε να βρούμε οποιοδήποτε λόγο για την αγάπη τη δική μας ή του άλλου, τότε αυτό δεν είναι αγάπη. Η αγάπη δεν έχει κανένα ελατήριο, είναι απλή, χωρίς στόχο, χωρίς αιτία. Γιαυτό είναι τόσο όμορφη!
Επίσης, η αγάπη απλά συμβαίνει δεν την κηνυγάμε...

Πολύ πεζός δεν είσαι?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:26, 15-11-07:

Αν αυτός που γνώρισες χτες ήταν με μια ρωσσίδα στο ξενοδοχείο τάδε για μια ώρα εσύ είσαι σε θέση να το γνωρίζεις?
Είσαι εσύ;

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:31, 15-11-07:

Οχι εγώ χθες δεν ήμουν σε ξενοδοχείο με ρωσίδα ,ούτε και ποτέ. Δεν είμαι δεσμευμένος οπότε όταν βαριέμαι την γκόμενα μου και θέλω αλλαγή παίρνω ρωσίδες στο σπίτι μου. δεν υπάρχει λόγος να τρέχω σε ξενοδοχεία. Αν δεσμευτώ κάποια στιγμή θα κάνω ότι κάνει όλος ο κόσμος. Μασατζίδικα ,ξενοδοχεία...τόσες λύσεις υπάρχουν για όλους που μετά πηγαίνουν λουλούδια στην γυναίκα τους για να τους δείξουν πόσο την αγαπούν.

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 17:32, 15-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Ας μην ψάχνουμε αιτία στον έρωτα κ στην αγάπη...
Όταν μπορούμε να βρούμε οποιοδήποτε λόγο για την αγάπη τη δική μας ή του άλλου, τότε αυτό δεν είναι αγάπη. Η αγάπη δεν έχει κανένα ελατήριο, είναι απλή, χωρίς στόχο, χωρίς αιτία. Γιαυτό είναι τόσο όμορφη!
Επίσης, η αγάπη απλά συμβαίνει δεν την κηνυγάμε...

Πολύ πεζός δεν είσαι?
Αντικειμενικός. Στα φόρα λέμε την αλήθεια. Στις γυναίκες κατ ιδίαν λέμε ότι θέλουν να ακούσουν. Το ένστικτο της αναπαραγωγής βλέπεις...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:36, 15-11-07:

Οχι εγώ χθες δεν ήμουν σε ξενοδοχείο με ρωσίδα ,ούτε και ποτέ. Δεν είμαι δεσμευμένος οπότε όταν βαριέμαι την γκόμενα μου και θέλω αλλαγή παίρνω ρωσίδες στο σπίτι μου. δεν υπάρχει λόγος να τρέχω σε ξενοδοχεία. Αν δεσμευτώ κάποια στιγμή θα κάνω ότι κάνει όλος ο κόσμος. Μασατζίδικα ,ξενοδοχεία...τόσες λύσεις υπάρχουν για όλους που μετά πηγαίνουν λουλούδια στην γυναίκα τους για να τους δείξουν πόσο την αγαπούν.
Διάβασε καλύτερα την ερώτηση μου. Δεν σε ρώτησα τι κάνεις εσύ, ούτε με ενδιαφέρει.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 17:36, 15-11-07:

Αντικειμενικός. Στα φόρα λέμε την αλήθεια. Στις γυναίκες κατ ιδίαν λέμε ότι θέλουν να ακούσουν. Το ένστικτο της αναπαραγωγής βλέπεις...
Κ είσαι κ παντρεμένος είπες, ε?

τώρα δε ξέρω γτ νιώθω άσχημα για την γυναίκα σου.....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:38, 15-11-07:

Επειδη μεταπηδας απο το ενα θεμα στο αλλο...και αδυνατω να σε ακολουθησω...
Απλα θα σου πω το εξης:
Ο δικος μου κυκλος δεν απαρτιζεται απο ατομα που καταφευγουν σε μπουρδελα, ρωσιδες κ.ο.κ.... απλα ζουμε σε διαφορετικους κοσμους! pas mal!!
Να υπαρχει και ποικιλια βρε αδερφε!
Και κατι αλλο....μη μου πεις παλι οτι δεν μπορω να γνωριζω...ασε να ξερω καλυτερα εγω τις επαφες μου απο οποιονδηποτε ασχετο....
Ευχαριστω!

Σου διαφευγει το γεγονος, οτι δεν ειναι ολοι σαν και ΕΣΕΝΑ!!!
Σου ειναι τοσο δυσκολο να το χωνεψεις?!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 15-11-07 στις 18:30. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων ποστ :)
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε στις 18:24, 15-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Κ είσαι κ παντρεμένος είπες, ε?

τώρα δε ξέρω γτ νιώθω άσχημα για την γυναίκα σου.....
Oχι παντρεμένος. Γκόμενα έχω και την έχω στα ώπα ώπα. Τίποτε δεν της λείπει και κάνει σαν τρελή για μένα.

Επειδη μεταπηδας απο το ενα θεμα στο αλλο...και αδυνατω να σε ακολουθησω...
Απλα θα σου πω το εξης:
Ο δικος μου κυκλος δεν απαρτιζεται απο ατομα που καταφευγουν σε μπουρδελα, ρωσιδες κ.ο.κ.... απλα ζουμε σε διαφορετικους κοσμους! pas mal!!
Να υπαρχει και ποικιλια βρε αδερφε!
Και κατι αλλο....μη μου πεις παλι οτι δεν μπορω να γνωριζω...ασε να ξερω καλυτερα εγω τις επαφες μου απο οποιονδηποτε ασχετο....
Ευχαριστω!

Συγνώμμη δεν γνώριζα ότι δεν ζεις στην Ελλάδα του 2007. Εδώ που λες έτσι έχει η πραγματικότητα. Και πορνεία έχουμε αβέρτα και ναρκωτικά και αρπαχτές κάνει ο κόσμος. Καθημερινό φαινόμενο. Αν περάσεις κάποια στιγμή από την Αθήνα ,να πας μια βόλτα πίσω από το δημαρχείο να δεις πώς ψωνίζουν τις ανήλικες μαυρούλες καθώς πρέπει οικογενειάρχες που αγαπούν την γυναίκα τους πάντα και φυσικά είναι η μοναδική αγάπη της ζωής τους όταν είναι μαζί της....

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Διάβασε καλύτερα την ερώτηση μου. Δεν σε ρώτησα τι κάνεις εσύ, ούτε με ενδιαφέρει.
Α αν το γνωρίζω. Φυσικά και το γνωρίζω. Εμμεσα καθώς οι δεκάδες χιλιάδες ιερόδουλες επιβιώνουν μια χαρά στην χώρα μας άρα παρέχουν τις υπηρεσίες τους εκατομμύρια φορές (υπολόγισε 40.000 επί 365 ημέρες με έναν πελάτη την ημέρα σαν κατώτατο όριο) και άμεσα μπορείς να το διαπιστώσεις αν σταθείς μπροστά από οποιοδήποτε φτηνό αθηναικό ξενοδοχείο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 15-11-07 στις 18:29. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων ποστ
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:33, 15-11-07:

Α αν το γνωρίζω. Φυσικά και το γνωρίζω. Εμμεσα καθώς οι δεκάδες χιλιάδες ιερόδουλες επιβιώνουν μια χαρά στην χώρα μας άρα παρέχουν τις υπηρεσίες τους εκατομμύρια φορές (υπολόγισε 40.000 επί 365 ημέρες με έναν πελάτη την ημέρα σαν κατώτατο όριο) και άμεσα μπορείς να το διαπιστώσεις αν σταθείς μπροστά από οποιοδήποτε φτηνό αθηναικό ξενοδοχείο.
Και οι άντρες στην Ελλάδα είναι χμμμ...5,000,000;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους