Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,420 μηνύματα σε 75,353 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 574 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνει τους άντρες να θέλουν να δεσμευτούν;

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 23:35, 15-10-07:

ακριβως ετσι...και οντως ασυλληπτο..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 23:41, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
"Όσα φέρνει μια στιγμή, δεν τα φέρνει ο χρόνος όλος" Ασύλληπτο..
ακριβως αυτο....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 09:03, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
το πακετο βρε Kajira μου....δηλαδη το οτι ειναι κουκλαρα, οπως υποστηριζει, αποκλειει το να εχει η κοπελα και ενδιαφερουσα προσωπικοτητα (για εκεινον παντα)....?
οκ δεχομαι οτι οι αντρες κοιτουν πρωτα την εμφανιση και μετα ολα τα αλλα..αλλα ας μην τους υποτιμουμε κιολας...
και ας μην ξεχναμε οτι σε πολλους ανθρωπους υπερισχυει το συναισθημα εναντι της λογικης.....
Ακριβώς αυτό.

Πολύ το φιλοσοφούμε χωρίς λόγο πιστεύω.
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 02:39, 27-10-07:

Τίποτα.

Δεσμεύσεις sux.
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O dimitris athens έγραψε: στις 16:28, 15-11-07:

Eίτε η οικονομική εξασφάλιση , είτε η απόφαση για αναπαραγωγή. Οποιοσδήποτε άλλος λόγος καθιστά την 'δέσμευση" άκυρη αφού στην πράξη μπορεί να καταπατηθεί ανά πάσα στιγμή.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 16:42, 15-11-07:

εγώ τώρα αυτό, γιατί δεν το κατάλαβα?
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 16:43, 15-11-07:

εγώ τώρα αυτό, γιατί δεν το κατάλαβα?
δεν εισαι η μονη.
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O dimitris athens έγραψε: στις 16:45, 15-11-07:

Tι είναι ακατανόητο? Ενας άνδρας θα καθήσει με μια γυναίκα μόνο αν αυτό του λύνει το οικονομικό πρόβλημα ή την χρειάζεται για να του κάνει παιδιά αλλιώς δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος να δεσμευθεί. Τόσο πολύπλοκο είναι?
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 16:47, 15-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris athens
Tι είναι ακατανόητο? Ενας άνδρας θα καθήσει με μια γυναίκα μόνο αν αυτό του λύνει το οικονομικό πρόβλημα ή την χρειάζεται για να του κάνει παιδιά αλλιώς δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος να δεσμευθεί. Τόσο πολύπλοκο είναι?
δηλαδη Δημητρη εσυ αποκλεις το θεμα του ερωτα εντελως
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε: στις 16:50, 15-11-07:

O έρωτας έχει ημερομηνία λήξης. 1 μήνας ,1 χρόνος ,5 χρόνια ,κάποτε τελειώνει. Το καταλαβαίνεις όταν αισθάνεσαι πάλι ερωτευμένος με κάποια ...άλλη. Και φυσικά μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις έτσι? Ο έρωτας δεν δεσμεύει. Το νήμα δεν ρωτά τι κάνει τους άντρες να δεσμευτούν? Ε πραγματικά να δεσμευτούν τους κάνουν μόνο τα δυο που ανέφερα. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παίρνεις το καπελάκι σου και φεύγεις οπότε δεν υφίσταται δέσμευση.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 16:57, 15-11-07:

χαχαχαχα!
Τωρα ναι...εγινε αντιληπτη η αποψη σου...πριν εγω προσωπικα δεν καταλαβα τη δευτερη προταση.
Μονο που εγω αυτη θεωρω ακυρη...
Εχω γνωρισει πολλους αντρες που παντρευονται (για τετοια δεσμευση μιλαμε αλλωστε, ναι?) γιατι ειναι ερωτευμενοι και αγαπουν τον ανθρωπο τους.
Υπαρχουν ζευγαρια που δεν εχουν κανει παιδια και παρολαυτα δεν παιρνουν διαφορετικους δρομους και δεν ειναι απαραιτητα σε παρα πολυ καλη οικονομικη κατασταση.
Με λιγα λογια θελω να πω, πως εισαι απολυτος σε αυτο το θεμα και σου διαφευγουν καποια πραγματα οπως ερωτας, συντροφικοτητα κ.ο.κ.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 16:58, 15-11-07:

Για τον ερωτα σκετο, συμφωνω. Υπαρχει και η αγαπη ομως. Και ολα τα υπολοιπα με τα οποια ταιριαζεις με ενα ατομο. Αν ηταν μονο οικονομικο και αναπαραγωγη οι γυναικες θα μας ειχαν πακεταρει ολους σε σκαφη και θα μας ειχαν παρατησει στη σεληνη
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 17:00, 15-11-07:

+1
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε: στις 17:01, 15-11-07:

χαχαχαχα!
Τωρα ναι...εγινε αντιληπτη η αποψη σου...πριν εγω προσωπικα δεν καταλαβα τη δευτερη προταση.
Μονο που εγω αυτη θεωρω ακυρη...
Εχω γνωρισει πολλους αντρες που παντρευονται (για τετοια δεσμευση μιλαμε αλλωστε, ναι?) γιατι ειναι ερωτευμενοι και αγαπουν τον ανθρωπο τους.
Υπαρχουν ζευγαρια που δεν εχουν κανει παιδια και παρολαυτα δεν παιρνουν διαφορετικους δρομους και δεν ειναι απαραιτητα σε παρα πολυ καλη οικονομικη κατασταση.
Με λιγα λογια θελω να πω, πως εισαι απολυτος σε αυτο το θεμα και σου διαφευγουν καποια πραγματα οπως ερωτας, συντροφικοτητα κ.ο.κ.
Κοίταξε να δεις ,τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κι εγώ αν είχα παντρευτεί κάποια και είχα δυο παιδάκια ότι μένω μαζί της από έρωτα ,συντροφικότητα κλπ θα της έλεγα. Αυτό συμβαίνει γιατί δεσμεύτηκα μαζί της και έχουμε και παιδιά. Εδώ όμως είναι ένα φόρουμ ,γιατί να μην πω τι ισχύει πραγματικά?
Πίστεψε με για όλα αυτα τα ζευγάρια που λες αν σε οποιονδήποτε καθόταν ένα 25χρονο αστέρι θα άρπαζαν την ευκαιρία από τα μαλλιά. Οταν είναι κάποιος με μια γυναίκα για χρόνια είτε το πόδι του πιάνει είτε της γυναίκας του είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε: στις 17:04, 15-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Για τον ερωτα σκετο, συμφωνω. Υπαρχει και η αγαπη ομως. Και ολα τα υπολοιπα με τα οποια ταιριαζεις με ενα ατομο. Αν ηταν μονο οικονομικο και αναπαραγωγη οι γυναικες θα μας ειχαν πακεταρει ολους σε σκαφη και θα μας ειχαν παρατησει στη σεληνη
Γιατί να το κάνουν? Αφου κι αυτές για τους ίδιους λόγους δεσμεύονται. Επειδή σου λεν ότι σε αγαπούν? Η την ασφάλεια που τους παρέχεις αγαπούν
ή δεν τους κάθετε κάποιος καλύτερος.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 17:05, 15-11-07:

O έρωτας έχει ημερομηνία λήξης. 1 μήνας ,1 χρόνος ,5 χρόνια ,κάποτε τελειώνει. Το καταλαβαίνεις όταν αισθάνεσαι πάλι ερωτευμένος με κάποια ...άλλη. Και φυσικά μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις έτσι? Ο έρωτας δεν δεσμεύει. Το νήμα δεν ρωτά τι κάνει τους άντρες να δεσμευτούν? Ε πραγματικά να δεσμευτούν τους κάνουν μόνο τα δυο που ανέφερα. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παίρνεις το καπελάκι σου και φεύγεις οπότε δεν υφίσταται δέσμευση.
Στο οτι ο ερωτας καποτε τελειωνει με βρισκεις απολυτα συμφωνη...η αγαπη ομως..?
Οταν φροντιζουν και οι δυο τη σχεση τους ακομα και οταν ο ερωτας δεν υπαρχει....υπαρχει η αγαπη. Που σημαινει οτι οταν αγαπας και περνας ομορφα δεν εχεις την αναγκη να ερωτευτεις καποιον αλλο.
Και ποιος ειπε οτι η οικονομικη ανεση και τα παιδια κανουν καποιο να δεσμευτει? Ακομα και οταν αυτα τα δυο σε κανουν να δεσμευτεις, δεν υπαρχει η περιπτωση να παρεις το καπελακι σου και να φυγεις?
τς τς τς τς!
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε: στις 17:08, 15-11-07:

Οχι συμφωνώ ότι και με αυτά μπορείς να φύγεις αλλά όχι αποδεσμευόμενος. Μέρος της περιουσίας και τα παιδιά παραμένουν δικά σου άρα ο δεσμός συνεχίζει να υφίσταται. Για την αγάπη απάντησα παραπάνω. Αγαπάμε το αποτέλεσμα όχι τον δημιουργό του. Οταν ο δημιουργός πάψει να προσφέρει το αποτέλεσμα τελειώνει και η αγάπη.

Αν η κοπέλα που έχεις στο αβατόρι σου την πέσει σε έναν 50χρονο ,20 χρόνια παντρεμένο πώς νομίζεις ότι θα αντιδράσει αυτός?
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 17:11, 15-11-07:

Κοίταξε να δεις ,τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κι εγώ αν είχα παντρευτεί κάποια και είχα δυο παιδάκια ότι μένω μαζί της από έρωτα ,συντροφικότητα κλπ θα της έλεγα. Αυτό συμβαίνει γιατί δεσμεύτηκα μαζί της και έχουμε και παιδιά. Εδώ όμως είναι ένα φόρουμ ,γιατί να μην πω τι ισχύει πραγματικά?
Πίστεψε με για όλα αυτα τα ζευγάρια που λες αν σε οποιονδήποτε καθόταν ένα 25χρονο αστέρι θα άρπαζαν την ευκαιρία από τα μαλλιά. Οταν είναι κάποιος με μια γυναίκα για χρόνια είτε το πόδι του πιάνει είτε της γυναίκας του είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Σε αυτο που αναφερεσαι εγω δε θα ξεχωρισω αντρες-γυναικες, ακομα και ας σκεφτομαστε σε καποια πραγματα διαφορετικα.
Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Αλλα πιστεψε με, υπαρχουν αντρες που αγαπουν πραγματικα, που δεν εχουν ματια για καμμια αλλη εκτος απο τον ανθρωπο τους.
Εσυ καλα κανεις και λες αυτο που ακριβως αισθανεσαι και πιστευεις, μονο μην εχεις την ψευδαισθηση, οτι η πλειοψηφια των ανδρων σκεφτονται και πραττουν το ιδιο....
Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O dimitris athens έγραψε: στις 17:16, 15-11-07:

Σε αυτο που αναφερεσαι εγω δε θα ξεχωρισω αντρες-γυναικες, ακομα και ας σκεφτομαστε σε καποια πραγματα διαφορετικα.
Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Αλλα πιστεψε με, υπαρχουν αντρες που αγαπουν πραγματικα, που δεν εχουν ματια για καμμια αλλη εκτος απο τον ανθρωπο τους.
Εσυ καλα κανεις και λες αυτο που ακριβως αισθανεσαι και πιστευεις, μονο μην εχεις την ψευδαισθηση, οτι η πλειοψηφια των ανδρων σκεφτονται και πραττουν το ιδιο....
36 χρόνια άντρας όσους γνώρισα έτσι σκέπτονται. Σήμερα στην χώρα μας ζουν 50-60.000 ιερόδουλες νόμιμες και παράνομες. Ξέρεις αυτοί που τις συντηρούν κατα συντριπτική πλειοψηφία είναι δεσμευμένοι. Να μην συνυπολογίσουμε τα ξενοδοχεία ημιδιαμονής που κάνουν χρυσές δουλειές. Λες να τα συντηρούν οι αδέσμευτοι? Μα αυτοί κατά πλειοψηφία έχουν σπίτια. Μια πραγματικότητα περιγράφω.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 17:19, 15-11-07:

Αν η κοπέλα που έχεις στο αβατόρι σου την πέσει σε έναν 50χρονο ,20 χρόνια παντρεμένο πώς νομίζεις ότι θα αντιδράσει αυτός?
Αυτος που συναισθηματικα ειναι καλυμενος απο τη γυναικα του και περναει ομορφα, οχι καλο μου...δε θα της καθησει....
Υπαρχουν και αυτοι οι ανδρες...οσο περιεργο και να σου φαινεται....

(μα τι στο Δια, μονο εγω εχω γνωρισει τετοιους ανθρωπους?!)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια