Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,093 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βελτίωση επιδόσης των WIN98

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:39, 08-08-05:

Έχουμε ένα παλίο laptop win98, P2 300mhz 32ram και δίσκο 3.5GB. Τρέχει win98.
Για να βελτιώσω την επιδοσή του τι μπορώ να κάνω; Εχω δοκιμάσει να σταματήσω να ξεκινάνε προγράμματα που δεν είναι απαραίτητα μαζί με τα win, εξέταση δίσκου και ανασυγκρότηση (2φορές).
Θα ήθελα να ρωτήσω τι αλλό μπορώ να κάνω; Να κάνω ανασυγκρότηση με κάποιο αλλό πρόγραμμα ; Κατί άλλο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 16:43, 08-08-05:

Θέλεις οπωσδήποτε Windows στο laptop ή απλά ένα λειτουργικό για να κάνεις τη δουλειά σου;
Θα μπορούσες κάλλιστα ας πούμε να βάλεις ένα παλιό Linuxάκι χωρίς πολλές απαιτήσεις και να πηγαίνει μια χαρά.
Τώρα αν θέλεις οπωσδήποτε Windows δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά για την ταχύτητα. Όπως και να έχει, ειδικά ο μικρός δίσκος κάποια στιγμή θα σου δημιουργήσει και πρόβλημα με virtual memory.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 04:30, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Θέλεις οπωσδήποτε Windows στο laptop ή απλά ένα λειτουργικό για να κάνεις τη δουλειά σου;
Θα μπορούσες κάλλιστα ας πούμε να βάλεις ένα παλιό Linuxάκι χωρίς πολλές απαιτήσεις και να πηγαίνει μια χαρά.
Τώρα αν θέλεις οπωσδήποτε Windows δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά για την ταχύτητα. Όπως και να έχει, ειδικά ο μικρός δίσκος κάποια στιγμή θα σου δημιουργήσει και πρόβλημα με virtual memory.
Αυτό που ψάχνω είναι κύριος προγράμματα που να κάνουν θα βοηθήσουν να βελτιώσω την ταχύτητα του υπολογιστή όπως το diskeeper

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 04:43, 09-08-05:

Επίσης μπορείς να κάνεις καθαρισμό της registry.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 04:51, 09-08-05:

Ποιο πρόγραμμα θεωρείτε κάλο για αυτό ; Γμτ έχω συνηθίσει από το laptop μου και desktop μου πάνε σφαίρα με το πολύ μια ανασυγκρότηση αντε και και μια ανασυγκρότηση στο paging file και δεν ξέρω πολλά προγραμμάτα για αυτό το σκοπό

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 05:08, 09-08-05:

Να σου πω την αλήθεια... εγώ χρησιμοποιώ το ενσωμετωμένο utilitie του TweakXP Pro: www.totalidea.com

Αλλά απ ότι φαίνεται, είναι μόνο για τα XP...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 05:18, 09-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Να σου πω την αλήθεια... εγώ χρησιμοποιώ το ενσωμετωμένο utilitie του TweakXP Pro: www.totalidea.com

Αλλά απ ότι φαίνεται, είναι μόνο για τα XP...
Ok θα το ψάξω περισσότερο ... thanks πάντως
Edit: Βρήκα μερικά προγραμματάκια π.χ. Regseeker αλλά δεν έκαναν πολλά. Τελικά έβαλλα το diskeeper και έκανε πολύ καλή δουλεία

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 09-08-05 στις 06:36.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βελτίωση γραφικού χαρακτήρα - Από Ηλίας
      Το θέμα έχει λάβει 121 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-01-15 στις 22:15.
    • Έχω χρόνο για βελτίωση; - Από Anastassis
      Το θέμα έχει λάβει 42 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-06-12 στις 18:39.
    • Βελτίωση στα μαθηματικά. Πώς; - Από Dimitris0mg
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-01-10 στις 13:42.
    • Έκθεση Εξωσχολικά για βελτίωση των εκθέσεων - Από ΚαπαΒητας
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική Παιδεία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-09-09 στις 12:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους