Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,745 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες και προτάσεις για την Τσικνοπέμπτη

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 18:22, 14-02-12:

Γεια σας!!!!

Λοιπόν .... προβληματισμός!!! Δεν μου έρχεται ταβέρνα κατά νου με ωραίο φαγητό για την Τσικνοπέμπτη!!!

Έχετε καμιά καλή ιδέα??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 18:24, 14-02-12:

ΦΑΣΟΛΑΔΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 18:26, 14-02-12:

Eίναι απαραίτητη η ταβέρνα;
Ψήσε με τους φίλους ή την οικογένειά σου!
Πιστεύω θα είναι πιο ''ζεστό'' το κλίμα...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:59, 14-02-12:

Όλα θα είναι τίγκα εκείνο το βράδυ, οπότε με φίλους σε κάποιο σπίτι ή με την οικογένεια όπως έγραψε η wolfe4ever θα είναι πιο ζεστά και πιο όμορφα !

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 19:57, 14-02-12:

Όλα θα είναι τίγκα; Δεν νομίζω!
Στο σπίτι όμως είναι πάντα καλύτερα!

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Γεια σας!!!!

Λοιπόν .... προβληματισμός!!! Δεν μου έρχεται ταβέρνα κατά νου με ωραίο φαγητό για την Τσικνοπέμπτη!!!

Έχετε καμιά καλή ιδέα??
Πέραμα πηγαίνετε; Υπάρχουν 2 στέκια καταπληκτικά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 14-02-12 στις 21:08. Αιτία: merge συνεχομενων ποστς
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:59, 14-02-12:

Κρασάδικο..αν υπάρχει διάθεση μετα την Βιολογία

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 23:03, 14-02-12:

Κρασάδικο μακράν. 'Η ταβερνάκι με ωραία μουσικούλα. Aλλά και σπίτι δεν είναι άσχημα, όπως είπαν και τα παιδιά.

Η πιο σημαντική συμβουλή είναι να κανονίσετε εκείνη την μέρα να βρεθείτε με άτομα που ξέρετε ότι θα περάσετε καλά μαζί τους.

Πέρυσι είχα βγεί Τσικνοπέμπτη και κατέληξα με δυο ξενέρωτες που έπιναν πορτοκαλάδα,
έφαγα το κρύο της ζωής μου και πέρασα γενικώς άθλια.

Ενώ δεν μου φάνηκε τόσο τραγικό εκείνη την ώρα,
ε η αλήθεια είναι ότι μου έμεινε για έναν χρόνο η ανάμνηση της πιο ξενέρωτης βραδιάς ever ξέρωγω.

Btw,προτείνετε και τίποτα στη Θεσσαλονίκη αν έχετε υπόψην,μας έχει φάει η Αθήνα σε αυτό το φόρουμ.

Παράθεση

смертной пилюле

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη смертной пилюле
Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O смертной пилюле έγραψε στις 03:22, 15-02-12:

α,δεν ξέρω για σας αλλά εγώ
ξέρω τι θα τσικνίσω.

^^ μη με κοιτάς καθόλου, 'ντάξει?

αφήστε λέω εγώ τα αρνάκια να κάνουν σχοινάκι
(σχετ.:)

και φάτε τα κορμιά σας.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 13:29, 15-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από смертной пилюле
α,δεν ξέρω για σας αλλά εγώ
ξέρω τι θα τσικνίσω.

^^ μη με κοιτάς καθόλου, 'ντάξει?

αφήστε λέω εγώ τα αρνάκια να κάνουν σχοινάκι
(σχετ.:)

και φάτε τα κορμιά σας.

xaxaxaaaaaa σωστος!!!!!

Ρε παιδια εχω εξεταστικη και εχω να βγω απο την Παρασκευη σαν ανθρωπος!!!!!! Καλο και το σπίτι αλλα που να μαζευτούμε....
Λογικά θα είμαστε πολλά άτομα, αλλά και να καταλήξουμε παρέα προτιμούμε να φάμε κάπου έξω!!!

Για πες στο Πέραμα τι καλό έχει??? Μου έχουν πει για ένα καλο ταβερνάκι καντά στην αστυνομία "αμέθυστος" νομίζω λέγεται, αλλά όταν έιχα πάει ήταν άδειο.....

Χμμμ... Θεσσαλονίκη ε?
Δεν έχω ιδέα από εκεί!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 15-02-12 στις 14:29. Αιτία: Οχι greeklish please :D
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 16:12, 15-02-12:

......................................................

Για πες στο Πέραμα τι καλό έχει??? Μου έχουν πει για ένα καλο ταβερνάκι καντά στην αστυνομία "αμέθυστος" νομίζω λέγεται, αλλά όταν έιχα πάει ήταν άδειο.....

.................
Στην Πλατεία Τζορμπατζόγλου (συνεχίζεις από τον 'Αμέθυστο" περνάς τα φανάρια και στα 300 είναι η πλατεία αυτή,επί της Λ.Ειρήνης), στο δεξί σου χέρι βρίσκεται η "ΠΕΜΠΤΟΥΣΙΑ" (το συνιστώ) και συνεχίζοντας να κάνεις το γύρω της πλατείας βλέπεις μπροστά σου τη "ΣΤΡΟΦΗ" και σχεδόν δίπλα το "ΧΑΡΤΙ και ΚΑΛΑΜΑΡΙ".
Όταν θα πας (μπορεί να μην είναι την Τσικνοπέμπτη) , περιμένω εντυπώσεις.

Φεύγοντας από το Πέραμα μπαίνεις στη Λ.Δημοκρατίας (η λεωφόρος κάτω από τη Λ. Ειρήνης), κοντά στη Γερμανική Σκάλα στα καρνάγια, στο δεξί σου χέρι είναι "Ο ΓΛΑΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΝΑΘΑΝ".

Για Πειραιά και τις γύρω περιοχές έχω πολλά να σου πω. Πες τι σ΄αρέσει περισσότερο για να καταλάβω.

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 16:16, 15-02-12:

εγω προτεινω να βαλετε μια ψησταρια στο σπιτι,πολυ μουσικη και ολα θα ειναι τελεια!δεν χρειαζετε να πας σε εστιατορια και να φας του κοσμου τα λεφτα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 19:45, 15-02-12:

Πάλι σπίτι; Αυτές είναι ευκαιρίες να βγαίνεις με φίλους όλοι μαζί για φαί και να γίνοντε κουβέντες περί ανέμων και υδάτων. Ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί και οι εξόδοι..
Σπίτι τι θα κάνεις;
Πάλι με τη μαμά και το μπαμπά,και να τσακώνεσαι με τον αδερφό σου. Σπίτι ήμασταν τα χριστούγεννα,σπίτι ήμασταν την πρωτοχρονιά που κόψαμε την πίτα,σπίτι θα είμαστε την καθαρά Δευτέρα,σπίτι θα είμαστε και το Πάσχα.. ε τι θα γίνει.

Κλασσικό μέρος είναι στου Ψυρή αλλά είναι ακριβά εκεί.
Εμείς για Καισαριανή λέμε, έχει κάτι καλές ταβέρνες.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:53, 15-02-12:

Ρε παιδια εχω εξεταστικη και εχω να βγω απο την Παρασκευη σαν ανθρωπος!!!!!!
Αχ ρε παιδιά θα βγω εκτός θέματος το ξέρω...
Έχεις να βγεις από την Παρασκευή;;;;;;;;

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 22:57, 15-02-12:

lol.
Έχω να βγω έξω από το σπίτι από την Παρασκευή (βγήκα για να δώσω μάθημα). Που σημαίνει ότι κλείδωσα την πόρτα μου την Παρασκευή και θα την ξεκλειδώσω αύριο Πέμπτη για να πάω να δώσω πάλι. χοχο.
Έχω να βγω έξω βράδυ από τις 4/1. Για καφέ μεσημέρι το 2012 έχω βγει 2 φορές αν θυμάμαι καλά.
Οπότε, υπάρχουν και χειρότερα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:11, 15-02-12:

Λοιπόν τώρα που το θυμάμαι, βράδυ για ποτό έχω να βγω από το Δεκέμβρη του 2011, και για καφέ βγήκα σήμερα μετά από 2 βδομάδες...

Σοβαρά τώρα, όσον αφορά στην Τσικνοπέμπτη, εγώ πάντα προτιμούσα σπίτι με καλή παρέα και να φτιάχνουμε όλοι μεζεδάκια.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 23:14, 15-02-12:

Συνήθως γίνεται τζέρτζελο έξω την Τσικνοπέμπτη, οπότε έχει πλάκα να βγεις και να κάνεις βόλτες. Παίρνεις και κανένα γύρο κι είσαι έτοιμος. Αυτό εξαρτάται κι από την παρέα βέβαια, γιατί συνήθως έχει και κρύο και θέλει να είσαι λίγο σκληρόπετσος

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:48, 16-02-12:

Οπως ειπαν και απο πανω...Εκεινη τη μερα..Βγαινει η Σαρα και η Μαρα εξω..Ουτε καρφιτσα δεν πεφτει εξω(Εστω και με κρυο).
Εγω θα προτεινα να κανετε ενα παρτυ μασκε σε ενα ευρυχωρο σπιτι.Αν και λιγακι αργα να το οργανωσετε για αυριο..Αλλα για Σαββατο η Κυριακη μια χαρα ειναι.
Και ο καθενας να φερει και εναν φιλο του που δεν ειναι αποκλειστικα της "παρεας" για να μην ειστε οι ιδιοι και οι ιδιοι.

Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 17:42, 05-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Eίναι απαραίτητη η ταβέρνα;
Ψήσε με τους φίλους ή την οικογένειά σου!
Πιστεύω θα είναι πιο ''ζεστό'' το κλίμα...
και παρα πολυ πιο φθηνα
δεν υπαρχει κατι παραπανω στην ταβερνα
δεν την καταλαβαινω αυτην την νοοτροπια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους