Κακοί επαγγελματίες

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πείτε μας συναντάτε συχνά κακούς επαγγελματίες;
πώς αντιδράτε σε μία κατάσταση; πώς σας φέρονται; εδώ θα τους θάψουμε;):P Λοιπον να πώ για αυτό που πέτυχα και πείτε μου αν βρήκατε κάτι πάρόμοιο;)

Εχει χαλάσει το μηχανάκι, το πάω με τα πόδια στο συνεργείο (αντιπροσωπία του μηχανακιού, όχι σε κάθε άσχετο) το σάββατο και την τρίτη με φωνάζουν να το πάρω, εκεί λοιπόν μου είπαν γελόντας ότι είναι μπουζί, τους είπα ότι δεν ειναι και ότι κάπου κάνει υπερχιληση η βενζίνη...

Οι μηχανικοί γελούσαν επειδή είπα ότι το τσεκαρα:mad:
Τεσπα λόγο στον λόγο πλακωθήκαμε και μου είπε αυτός ότι ¨εδω κυρά μου είμαστε τόσοι μηχανικοί και θα έρθεις εσύ να μας την πείς εσύ μια γυναικούλα;" και φέυγω απο κεί πληρώνοντας μόνο 11 ευρώ για αλλαγή μπουζί:mad:

Χτές το μηχανάκι μένει, βλέπω το μπουζί και ήταν μούσκεμα στη βενζίνη, ξαυνικά κάνει το μηχανάκι ένα ντου και έτρεχε βενζίνη, πέρνω τον λαλάκα και του είπα να τσακιστεί να το πάρει...

Αρχίζει να γελάει και να μου λέει πάλι εσύ; σου είπα αφού τα ξέρεις όλα άλλαξε μπουζί... Του φωνάζω λοιπόν και του λέω ότι άν δεν έρθει θα γίνει χαμός, έρχοντε αυτοί και μου λένε ότι δεν έχει τίποτα και να πάψω να κάνω την έξυπνη και βλέπουν υπερχήλιση βενζίνης στο φίλτρο αέρα του μηχανακιού, άδιασε όλο το ντεπόζιτο στο δρόμο, μου ζητήσανε συγνώμη οι μιχανικοί και ότι δεν το περιμένανε:mad::mad::mad:

Θα πάω το μεσημέρι να το πάρω, ο αρχι λαλάκας θα είναι εκεί τι πρέπει να του κάνω τώρα; φταιω να πάω στον υπέυθυνο; και με έβρησε, και με κοροίδεψε και με άφησε χωρίς μηχανάκι τόσες μέρες;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι κακοί επαγγελματίες είναι ο κανόνας. Σχεδόν καθημερινά συναντάω τέτοιους τύπους.
Στο περιστατικό που αναφέρεις εσύ Μάνια, πέρα από το ότι έβγαλαν λάθος συμπέρασμα για τη βλάβη που είχε το μηχανάκι, το χειρότερο είναι η συμπεριφορά τους. Αυτό δείχνει ότι, όχι μόνο είναι άσχετοι και δεν ξέρουν τη δουλειά τους, αλλά ότι έχουν και θράσσος και με αυτό προσπαθούν να σε πείσουν ότι μόνο αυτοί ξέρουν.
Ειλικρινά απορώ με κάποιους ανθρώπους και πώς επιβιώνουν επαγγελματικά. Νομίζω ότι ο μέσος Έλληνας καταναλωτής θέλει να τον βρίζουν. Αλλιώς δεν εξηγείται η πολύ άσχημη συμπεριφορά των περισσότερων και το πώς ακόμα είναι ανοιχτά τα μαγαζιά τους.
Οι συγκεκριμένοι τύποι, με τα μυαλά που κουβαλάνε, θα έπρεπε να είχαν κλείσει εδώ και καιρό. Γιατί μπορεί να σου συμπεριφέρθηκαν άσχημα Μάνια, αλλά είμαι σίγουρος ότι έτσι συμπεριφέρονται γενικά. Γιατί εξακολουθεί ο κόσμος να πηγαίνει εκεί? Δε μπορεί να μην υπάρχει κάποιος άλλος μηχανικός στην περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πολύ απλά παίρνεις το μηχανάκι και δεν δίνεις μία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τεσπα λόγο στον λόγο πλακωθήκαμε και μου είπε αυτός ότι ¨εδω κυρά μου είμαστε τόσοι μηχανικοί και θα έρθεις εσύ να μας την πείς εσύ μια γυναικούλα;"

Μετά όταν εγώ λέω οτι ακόμα δεν υπάρχει ισότητα μου λένε οτι όλα είναι μια χαρά και οτι εγώ είμαι υστερική φεμινίστρια :rolleyes:

Επι του θέματος, εγώ συνήθως παρατηρώ οτι χειρότεροι επαγγελματίες είναι οι άνω των 50. Όσο πιο νέος κάποιος τόσο πιο ευγενικός είναι συνήθως, ίσως επειδή δεν έχει βαρεθεί τη δουλειά του ακόμα (δεν εννοώ οτι όλοι κάποτε βαριούνται τη δουλειά τους, αλλά αυτοί που θα τη βαρεθούν, δεν την έχουν βαρεθεί ακόμα όντας νέοι). Βέβαια υπάρχουν εξαιρέσεις, έχω δει και αγενέστατο νέο και ευγενικότατο κάποιας ηλικίας. Απλά για την πλειοψηφία, σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οδηγοί λεωφορείων.


Ένα ποσοστό είναι απλά κάκιστοι επαγγελματίες που αμαυρίζουν την εικόνα των ευγενικών συναδέλφων τους. Οκέι, έχουν προβλήματα, κτλ κτλ, αλλά τι φταίει το επιβατικό κοινό;



Χαρακτηριστικό είναι ένα σύνθημα (εντός του Πανεπιστημίου) που όλους μας ενώνει: Π#$σ#η λεωφορειατζή θα σε πετύχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Οδηγοί λεωφορείων.


Ένα ποσοστό είναι απλά κάκιστοι επαγγελματίες που αμαυρίζουν την εικόνα των ευγενικών συναδέλφων τους. Οκέι, έχουν προβλήματα, κτλ κτλ, αλλά τι φταίει το επιβατικό κοινό;



Χαρακτηριστικό είναι ένα σύνθημα (εντός του Πανεπιστημίου) που όλους μας ενώνει: Π#$σ#η λεωφορειατζή θα σε πετύχω.

Συμφωνώ! Αυτό ισχύει και για κάποιους οδηγούς τρόλεϋ!
Επιπλέον οι περισσότεροι οδηγούν κάκιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συμφωνώ! Αυτό ισχύει και για κάποιους οδηγούς τρόλεϋ!
Επιπλέον οι περισσότεροι οδηγούν κάκιστα!
Αττική Οδός και το λεωφορείο να σε περνάει από τη δεξιά λωρίδα.... :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αττική Οδός και το λεωφορείο να σε περνάει από τη δεξιά λωρίδα.... :help:

Αχ και να ήταν μόνο αυτό;;; Οι περισσότεροι οδηγούν λες και δεν υπάρχουν άνθρωποι στο λέωφορείο ή στο τρόλεϋ αλλά τσουβάλια! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν τα έχω πάρει λέμε:mad:


Η αδερφή μου είναι έγκυος και είναι στον μήνα της, μέχρι τις 14 πρέπει να έχει γεννήσει, έίναι άνθρωπος που ότι και να έχει όσο κιάν πονάει δεν λέει λέξη ούτε ενοχλεί, η γυναικολόγος της δεν ενοχλήθηκε ποτέ απο την αδερφή μου και σστις 2 άλλες γέννες της ούτε σε αυτή την εγγυμοσύνη...

Απο το Σαββάτο η αδερφή μου έπαθε ψύξη στο λαιμό αλλα όχι επειδή στραβοκυμήθηκε ειναι βαριάς μορφής που περνάει με ενέσεις, εκείνη λόγο αγγυμοσύνης δεν μπορεί να βάλει και υποφέρει, είναι και βαριά και δεν μπορεί να κουνηθεί, κλείει απο τους πόνους και δεν μπορεί ούτε να πάει τουαλέτα...

Χτές απο τις 3 τα κυμερώματα μέχρι τις 6 ήταν στο νοσοκομείο, έκαναν αμάν να την βάλουν σε φορείο απο τους πόνους σε λαιμό και στήθος, της έβαλαν μυοχαλαρωτική ένεση και της έδωσαν αντιβιώση, η αδερφή μου λοιπόν όπως θα έκανε ο κάθε φυσιολογικός άνθρωπος πήρε την γυναικολόγο της στο κινητό για πρώτη φορά για να ρωτήσει αν πρέπει να πάρει τα φάρμακα και μήπως κάνουν κακό στο μωρό...


Η γυναικολόγος της είπε πώς έχει δουλειά και να την πάρει ώρες γραφείου, η αδερφή μου της είπε πώς μια ερώτηση θέλει να κάνει μόνο και της είπε πώς έχει δουλεια και δεν μπορεί να ασχολήτε με το παραμικρό που πέρνει η κάθε μια να ρωτήσει βλακίες και της φώναζε πώς πρέπει να πάρει στο σταθερό, την ρωτάει αν θα είναι εκεί ή τι ώρα να πάρει και της είπε με φωνή
-Ε πάρε και αν δεν απαντήσω δεν είμαι εκεί....:worry:

Και της εκλείσε το τηλέφωνο:confused: δεν κατάφερε η αδερφή μου να πεί τι έγινε και η αδερφή μου κλέει μόλις της μηλίσεις απο την στεναχώρια της και απο τους πόνους:mad:

Εγώ λοιπόν ρωτώ, αυτή είναι επαγγελματίας τώρα; :mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
..και φαντάζομαι θα πάρει κανά δυο χιλιαρικάκια, για να παραστεί στη γέννα, να τινάξει το μωρό, να ράψει και να φύγει.

Πες στην αδερφή σου να πάρει τη γνώμη αλλου γυναικολόγου (και μη μου αρχίσεις τώρα τα "ναι, αλλά την έχει προσέξει τόσο καιρό, εκεί έκανε όλες τις εξετάσεις, που να αλλάζει τώρα, λίγο πριν γεννήσει":P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
:eek: εμένα αν μου μιλούσε ο γυναικολόγος μου έτσι δεν θα πήγαινα εκεί να γεννήσω άσχετα ότι θα ήμουν στο μήνα μου.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως συμπεριφέρονται έτσι αφού αυτοί μας έχουν ανάγκη όχι εμείς αυτούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δύο φόρες μου έχει τύχει να "μπλέξω" με κακό επαγγελματία. Η απόψη μου και η πολιτική μου είναι η εξής απλή, σταματάνε τα πάντα και εύρεση για νέο επαγγελματία ξεκινάνε.

Πότε δεν θα κάτσω να "παρακαλώ" κάποιον να εργαστεί σύμφωνα με το brief.

@mania, πως αντιμετώπισατε το κρούσμα αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η αδερφή μου έκλεγε συνεχώς, της είπα να αλλάξει γυναικολόγο τώρα και εκείνη μου είπε πώς αυτή κρατάει όλο της το ιστορικό και φοβάτε να κάνει τέτοια κίνηση καθώς είναι λίγοι οι καλοί γιατροί εδώ στην Ρ΄'οδο, η συγκεκριμένη θεωρήτε απο τις καλύτερες αλλα είναι κακότροπη και αυθάδης...

Ειπε λέει πώς φοβάτε να πάει σε άλλο γιατί όλοι τους πέρνουν ασθενή απο την αρχή της εγγυμοσύνης και όχι στο τέλος, δεν ξέρει τι να κάνει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εμείς είχαμε στο πρώτο παιδί γιατρό απο το Ιασω. Οταν ήρθε η ώρα η γυναίκα μου με πήρε τηλ. στο μαγαζί. Της λέω , επειδή δεν ήξερα, παρε τηλ. το γιατρό και περιγραψε του τί νοιώθεις, να δουμε αν ειναι οντως η ώρα και πάρε μέ.
Μετά πέντε λεπτα με παίρνει και μου λέει ότι τα συμπτώματα ειναι αυτά, όμως ο γιατρός λέει να τον πάρουμε τηλεφωνο σε 4 ώρες, και να μήν βιαζόμαστε, γιατί ήταν πρώτη γέννα και πρίν 8 ώρες δεν έβγαινε το παιδί.

Καλά της λέω εγώ, για να μην την ανησυχήσω, αν αισθανθείς κάτι αλλο πάρε μέ. Βουταω τη μηχανή πάω κατευθείαν στο σπίτι και
της λέω ετοιμασου τώρα. Μα, μου λ'εει, ο γιατρός ειπε. Γ@μα το γιατρο της λέω , πάμε.

Παίρνει πετσέτες νυκτικιά, παντόφλες κλπ, φεύγουμε αντί για το Ιασώ, αφου ο γιατρός δεν ειχε καν ξεκινήσει να πηγαίνει προφανώς, αποφασίζω και πάμε στο Ελενα. Της κάνουν υπέρηχο και την βάζουν κατευθειαν για τοκετο. Να μήν τα πολυλογώ, δυο ώρες μετα που είχε πρωτοτηλεφωνήσει η γυναίκα μου στον γιατρο του Ιασώ, είχαμε ήδη υποδεχτεί τον πρώτο μας γιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αποφασίζω και πάμε στο Ελενα. Της κάνουν υπέρηχο και την βάζουν κατευθειαν για τοκετο. Να μήν τα πολυλογώ, δυο ώρες μετα που είχε πρωτοτηλεφωνήσει η γυναίκα μου στον γιατρο του Ιασώ, είχαμε ήδη υποδεχτεί τον πρώτο μας γιο :)
Απίστευτη κίνηση!!!!!! Κίνηση ΜΑΤ!!!

ΚΑΙ φτηνά σας ήρθε, ΚΑΙ είχατε τον γιο όλη μέρα μαζί σας ΚΑΙ πες μου τώρα ότι θηλάζατε/θηλάζετε να ολοκληρωθεί το τρίπτυχο επιτυχίας:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αυτό ήταν πριν καποια χρονια βρέ. Πώς να θηλαζουμε ακομα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αυτό ήταν πριν καποια χρονια βρέ. Πώς να θηλαζουμε ακομα; :)
πριν πόσα δηλαδίς?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top