Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,504 μηνύματα σε 75,355 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 325 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 482)
Ναι
305
63,28%
Όχι
119
24,69%
Με αφήνει αδιάφορο/η
58
12,03%

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:16, 04-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Νομίζω ότι με το να κάνουν ποινική διώξη κατά του δημάρχου δίνουν στο όλο θέμα μία διάσταση που δεν αξίζει.
πρέπει με κάποιο τρόπο να πάρουν τα φώτα της δημοσιότητας απ το θέμα "γάμος" και να τα ρίξουν κάπου αλλού
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:19, 04-06-08:

Ακριβώς. Το πρόβλημα δεν είναι ο δήμαρχος και νομίζω ότι αφού υπήρχε νομικό κενό ΚΑΙ ο γάμος ήταν γνωστό ότι θα γίνει καιρό πριν, το να τον κυνηγήσουν είναι το μεγαλύτερο λάθος.

Ας δούμε λίγο την οπισθοδρομική κοινωνία και τη διάκριση αυτή, και μετά ας σφαχτούν οι πολιτικοί στα παράθυρα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε: στις 19:01, 04-06-08:

Ακριβώς. Το πρόβλημα δεν είναι ο δήμαρχος και νομίζω ότι αφού υπήρχε νομικό κενό ΚΑΙ ο γάμος ήταν γνωστό ότι θα γίνει καιρό πριν, το να τον κυνηγήσουν είναι το μεγαλύτερο λάθος.

Ας δούμε λίγο την οπισθοδρομική κοινωνία και τη διάκριση αυτή, και μετά ας σφαχτούν οι πολιτικοί στα παράθυρα...
Με το πρώτο συμφωνώ...Ο γάμος ήταν γνωστό ότι θα γίνει παρόλο που μπορεί να μην είναι καθ'όλα νόμιμος...Δεν ξέρω πάνω σε ποιο παραθυράκι πάτησε ο δήμαρχος και τον τέλεσε...Απλά ορισμένοι συμφεροντολόγοι τον άφησαν να γίνει...Βλέπε κανάλια και οι συζητήσεις επί συζητήσεων που θα ακολουθήσουν...

Ωστόσο δεν ξέρω αν η ελληνική κοινωνία είναι οπισθοδρομική...Εάν μου έλεγες για κάποιες δεκαετίες πριν ίσως να συμφωνούσα...Σήμερα απλά νομίζω ότι οι αλλαγές πρέπει να γίνονται ομαλά...Θα μου πείτε όταν το πολυσυζητάμε το κουράζουμε το θέμα...Κάποια τέτοια θέματα πρέπει όντως να τα κουράζεις...
Neraida δε βλέπουμε μόνο το δέντρο...Το βλέπουμε όλο το δάσος απλά δεν μπορείς να ασχοληθείς ταυτόχρονα με όλα τα δέντρα...Τα πιάνεις ένα ένα...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 20:18, 04-06-08:

Τεσπα. Χωρίς να το έχω ψάξει το θέμα. Τίποτα δεν γίνεται χωρίς συνέπειες. Ενδεχόμενη αθώωση του δημάρχου αν του ασκηθεί δίωξη μπορεί να σημαίνει και de facto αποδοχή τέλεσης γάμου ομόφυλων ζευγαριών. Αν δεν καταδικαστεί δηλαδή δεν θα εμποδίσει και άλλους να το κάνουν. Ένας νομικός μπορεί να το εξηγήσει καλύτερα. Επίσης ακόμα και να καταδικαστεί θα υπάρξουν αντιδράσεις και πάλι το θέμα θα συζητηθεί. Γενικά, πιστεύω ότι ανεξάρτητα ποιους οφελεί είναι πολύ καλό που το θέμα άνοιξε προς συζήτηση. Ο διάλογος είναι βήματα προόδου. Αρκεί να μην θεωρηθεί ο δήμαρχος σαν γραφικός τύπος και το θέμα πάει στο κάδο των αχρήστων.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:35, 04-06-08:

ήδη το θέμα συζητιέται πολύ και στο εξωτερικό
έχει ήδη πάρει τα φώτα της δημοσιότητας που χρειάζεται ώστε να κινηθούν κάποια νήματα...
ας ελπίσουμε μόνο να μην σβήσουν απότομα αυτά τα φώτα απ τις διακοπες της ΔΕΗ
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:46, 04-06-08:

Στο μέλλον και ποινική δίωξη για παιδεραστία όσων πηγαίνουν με 16χρονες: Μα δεν προβλέπεται πουθενά! Απλά δεν γράφει και ότι απαγορεύεται! Μα δεν είναι αυτονόητο ότι είναι παιδεραστία;

Έλεος...

edit: Αυτός που μου έβαλε την αρνητική, να ρίξει μια ματιά στο άρθρο 339 του Ποινικού κώδικα γιατί προφανώς δεν κατάλαβε τι εννοώ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 04-06-08 στις 23:28. Αιτία: edit
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 22:22, 04-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από vendetta
Δεν ξέρω πάνω σε ποιο παραθυράκι πάτησε ο δήμαρχος και τον τέλεσε...
Σε κανένα παραθυράκι δεν πάτησε. Ο ίδιος ο νόμος για τη σύναψη γάμου δεν αναφέρεται πουθενά στο φύλο των μελλόνυμφων.

Αντιγράφω το νόμο όπως τον βρήκα στο Sapphogr.net..

το αρ. 1350 ΑΚ, Όροι για τη σύναψη γάμου, όπως τροποποιήθηκε με το άρ. 12 του ν. 1329/1983
Για τη σύναψη γάμου απαιτείται συμφωνία των μελλονύμφων. Οι σχετικές δηλώσεις γίνονται αυτοπροσώπως και χωρίς αίρεση ή προθεσμία. Οι μελλόνυμφοι πρέπει να έχουν συμπληρώσει το δέκατο όγδοο έτος της ηλικίας τους.

Σε άλλα άρθρα ορίζεται ότι οι μελόνυμφοι πρέπει να είναι άγαμοι, η αρμόδια αρχή στην οποία δηλώνουν την πρόθεσή τους να παντρευτούν και πρέπει να εκδώσει την άδεια γάμου είναι ο τοπικός δήμος ή, αν μένουν σε άλλη χώρα, το ελληνικό προξενείο. Να δημοσιεύσουν την προθεσή τους να παντρευτούν σε ημερήσια εφημερίδα.

πότε δεν είναι δυνατός ο γάμος ?
Συμφωνα με το ίδιο ισχύον οικογενειακό, δεν μπορούν να παντρευτούν όσοι θεωρούνται ανίκανοι για δικαιοπραξία ή τους έχει απαγορευθεί ειδικά το δικαίωμα γάμου, όσοι δεν έχουν λύσει προηγούμενο γάμο με άλλο πρόσωπο, όσοι είναι συγγενείς εξ αίματος, εξ αγχιστείας ή από υιοθεσία.

και φτάνουμε στην τέλεση του γάμου (αρ. 1367ΑΚ).
'Οπου μας περιγράφει ότι ο γάμος γίνεται με τη σύγχρονη δήλωση των μελλονύμφων ότι συμφωνούν σ' αυτό (πολιτικός γάμος) είτε με ιερολογία από ιερέα [ ..] θρησκεύματος γνωστού στην Ελλάδα. Η δήλωση γίνεται δημόσια κατά πανηγυρικό τρόπο με δυο μάρτυρες, προς το δήμαρχο ή τον πρόεδρο της κοινότητας του τόπου ή προς το νόμιμο αναπληρωτή τους, που είναι υποχρεωμένοι να συντάξουν αμέσως σχετική πράξη.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 13:19, 05-06-08:

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν ακουστώ κάπως γιατί δεν έχω πρόθεση να προσβάλλω κανέναν.

Ο Νόμος, χωράει πολλή μεγαλύτερη ερμηνεία από το .. «σε κανένα παραθυράκι δεν πάτησε..» και θεωρώ τουλάχιστον άστοχο από κάποιον μη νομικό να προβαίνει σε τέτοιου είδους αυθαιρεσίες επειδή διάβασε κάτι στο νετ.

Δικαίωμα άποψης έχουν όλοι αλλά όταν πλέον μπαίνουμε σε επιστημονικά ζητήματα καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί. Ούτε εγώ, ούτε η συντριπτική πλειοψηφία των συναδέρφων προβαίνουμε ατομικά σε ερμηνεία του Νόμου αλλά διαβάζουμε τη σχετική βιβλιογραφία και νομολογία.

Όπως ανεφέρθη ανωτέρω ο νομικός κόσμος έχει διχαστεί και προσωπικά για λόγους ανάμεσά τους και αυτοί που έχω ήδη εξηγήσει στο ποστ # 487, συντάσσομαι με τον Άρειο Πάγο που είναι ο πλέον αρμόδιος να κρίνει επί τούτου.

Τελείως ενημερωτικά: ο Νόμος 1329 /1983 εισήγαγε την εφαρμογή της συνταγματικής αρχής της ισότητας ανδρών και γυναικών στον Αστικό Κώδικα και η τροποποίηση του σχετικού άρθρου έγινε επʼ αυτού.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 13:30, 06-06-08:

Παρακολούθησα χτες Τριανταφ., είχε θέμα σχετικά με τους γάμους αυτούς.
Δεν περίμενα να βγάλουν κάποιο συμπέρασμα αλλά μου φάνηκε ΑΙΣΧΡΗ η καθ' όλη τη διάρκεια της εκπομπής συμπεριφορά 2 καλεσμένων, που ανάμεσα στα άλλα χρησιμοποιούσαν και απαράδεκτου τύπου χαρακτηρισμούς.
Απορώ πραγματικά με την ψυχραιμία των αντιπροσώπων των ομοφ. οργανώσεων.
Εγώ αν ήμουν Αθήνα μπορεί να πηδούσα και τη μάντρα με τα νεύρα που είχα.

Τελικά νομίζω ότι θα πρέπε για αρχή να περιληφθούν και αυτά τα ζευγάρια στο σύμφωνο συμβίωσης, για γάμο δεν ξέρω. Ίσως με τις κατάλληλες τροποποιήσεις και εν καιρώ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 08:07, 16-07-08:

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα σχετικά με τους γάμους ομοφυλοφίλων και γενικά πιστεύω ότι 2 άνθρωποι οποιουδήποτε φύλου έχουν δικαίωμα στο να ενώσουν τις ζωές τους επίσημα και να απολαμβάνουν τα δικαιώματα των ετερόφυλων ζευγαριών. Τα παιδιά που θα μεγαλώσουν μέσα σε μια οικογένεια δε νομίζω ότι θα έχουν πρόβλημα στην ανοιχτή κοινωνία μιας μεγάλης πολής, ίσως αντιμετωπίσουν πρόβλημα αν το ζευγάρι έχει εγκατασταθεί στην επαρχία, όπου οι κοινωνίες είναι περισσότερο κλειστές.
Παράθεση

Delfis

Νεοφερμένος

H Delfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Delfis έγραψε: στις 17:50, 17-07-08:

[Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων? ]

Θεωρώ ότι γίνεται κάποια σύγχυση εννοιών και τύπων! Αν λοιπόν τον "γάμο" τον εκλάβουμε εννοιολογικά, απλά ως παράγωγο του αρχαίου ρήματος "γαμάω-γαμώ"(αγαπώ), τότε δεν έχει νόημα οποιαδήποτε αντίρρηση για τον "γάμο" μεταξύ ομοφυλοφίλων. Η αγάπη δεν σηκώνει περιορισμούς, ούτε από τους "θεούς"! Αν όμως θεωρήσουμε τον γάμο ως "μυστήριο" ή, ακόμη, κι ως συγκεκριμένη τυπικά αστική σχέση, τότε αποτελεί "διαστροφή νοήματος", ο "γάμος μεταξύ ομοφυλοφίλων". Κι απορώ γιατί επιμένουν οι ομοφυλόφιλοι συνάνθρωποί μας, σε μία τόσο προσδιορισμένη (όσο και βασανισμένη) λέξη-έννοια, για να νομιμοποιήσουν τη συμβίωσή τους! Δεν τους αρκεί το "Συμβόλαιο Συμβίωσης"; Νομίζω, ότι από ένα σημείο και μετά, το ζητάει ο "μώλος" τους, το "σκάνδαλο"!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:58, 17-07-08:

Γιατί να μην επιμένουν; Γιατί να μην έχουν το δικαίωμα;
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 09:02, 18-07-08:

Γιατί να μην επιμένουν; Γιατί να μην έχουν το δικαίωμα;
Σωστά! Δικαιώματα θα πρέπει να έχουν όλοι οι ζωντανοί άνθρωποι, αλλά ακόμη και οι καταδικασμένοι μελλοθάνατοι(κυρίως στις ΗΠΑ, Κίνα, Σαουδική Αραβία)!
Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 15:23, 11-10-08:

http://www.zougla.gr/news.php?id=10100

Είδα το παραπάνω και μου δημιουργήθηκε η απορία. Μήπως κάτι σαν τη μέση συχνότητα των 7 χρωμάτων της ίριδας;

Σημείωση συντονιστή: Το παρόν ποστ προήλθε από το θέμα "Τί συμβολίζουμε με το γράμμα "λ" στη Φυσική;"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 12-10-08 στις 10:52. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:40, 11-10-08:

Αυτο που παραθετεις ειναι ενα αρθρο για ενα σχολειο "φιλικο προς τους ομοφυλοφιλους" και δεν αναφερει τιποτα γι το λ και την φυσικη γενικοτερα...

Στην αστρονομια παντος το χρησιμοποιουμε για το μηκος κυματος, λογικα και στην φυσικη το ιδιο θα ειναι, δεν νομιζω να χρησιμοποιουν διαφορετικα συμβολα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 11-10-08 στις 17:40.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:56, 11-10-08:

Στο λινκ υπάρχει και η εξής φωτογραφία (προσέξτε τις μπλούζες τους):

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:30, 11-10-08:

Lambda Legal (Lambda Legal Defense and Education Fund) is a United States civil rights organization that focuses on gay men, lesbians, bisexuals, transgender people and those with HIV through impact litigation, education, and public policy work.

Κοινώς το "λ" είναι μόνο το λογότυπο των t-shirts των παιδιών.
Ο σύλλογος λέγεται Lambda.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 22:52, 11-10-08:

Lambda Legal (Lambda Legal Defense and Education Fund) is a United States civil rights organization that focuses on gay men, lesbians, bisexuals, transgender people and those with HIV through impact litigation, education, and public policy work.

Κοινώς το "λ" είναι μόνο το λογότυπο των t-shirts των παιδιών.
Ο σύλλογος λέγεται Lambda.
Και το ουράνιο τόξο (στις μπλούζες των παιδιών) που κολλάει; Κάτι σαν "σύμβολο διαφορετικότητας" και καλά;
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 02:19, 12-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Και το ουράνιο τόξο (στις μπλούζες των παιδιών) που κολλάει; Κάτι σαν "σύμβολο διαφορετικότητας" και καλά;
Είναι από αυτό που είπε η Michelle ότι το λ συμβολίζει το μήκος του κύματος στη φυσική. Αν θυμάμαι καλά, ανάλογα με το μήκος του κύματος, πάει και το χρώμα στο οποίο αντιστοιχεί στο οπτικό φάσμα.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 02:33, 12-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Είναι από αυτό που είπε η Michelle ότι το λ συμβολίζει το μήκος του κύματος στη φυσική. Αν θυμάμαι καλά, ανάλογα με το μήκος του κύματος, πάει και το χρώμα στο οποίο αντιστοιχεί στο οπτικό φάσμα.
Ναι ρε δάσκαλε αλλά πού κολλάει με τους ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ; (χωρίς παρεξήγηση)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    BellaVita , Cupid

Βρείτε παρόμοια