Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,358 μηνύματα σε 93,266 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 605 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 475)
Ναι
300
63,16%
Όχι
117
24,63%
Με αφήνει αδιάφορο/η
58
12,21%

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάξιμος
Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 21:58, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Ασυνηθιστες ναι... Σοκαριστικες οχι...

Ριζικη η διαφορα...
Συμφωνώ για την διαφορά που είναι ριζική.

Είναι και μετρήσιμη όμως και η απόσταση της.

Για όσους έχουν την περιέργεια, η απόσταση της μετριέται με την απάντηση στην ερώτηση - απορία του φίλου.

Με την τρίτη φορά γίνεσαι π@ύ@της?

Εξ άλλου ποτέ δεν έχει πέσει ένα δέντρο μόνο με μια τσεκουριά!!!

Αλλά λίγο λίγο, πες - πες και αγάλι - αγάλι, όπως έλεγε και ο λαός, η αγουρίθρα (χωριάτικα η αγουρίδα), γίνεται μέλι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:02, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος
Αλλά λίγο λίγο, πες - πες και αγάλι - αγάλι, όπως έλεγε και ο λαός, η αγουρίθρα (χωριάτικα η αγουρίδα), γίνεται μέλι.
Υπάρχει περίπτωση δηλαδή, σιγά-σιγά να πεισθείς; Ρωτάω πολύ σοβαρά. Εφ΄όσον εσύ και κάποιοι άλλοι ισχυρίζεστε ότι μπορεί κάποιος να γίνει ομοφυλόφιλος εκ πεποιθήσεως, απάντησέ μου σε παρακαλώ: Πόσο πιθανό είναι να πεισθείς ν' αλλάξεις προτιμήσεις εσύ προσωπικά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 22:04, 21-09-10:

Συμφωνώ για την διαφορά που είναι ριζική.

Είναι και μετρήσιμη όμως και η απόσταση της.

Για όσους έχουν την περιέργεια, η απόσταση της μετριέται με την απάντηση στην ερώτηση - απορία του φίλου.

Με την τρίτη φορά γίνεσαι π@ύ@της?

Εξ άλλου ποτέ δεν έχει πέσει ένα δέντρο μόνο με μια τσεκουριά!!!

Αληθεια νομιζετε οτι καποιος μπορει να σας μετατρεψει σε κατι που δεν ειστε ειτε αγαλι αγαλι ειτε με αλλον τροπο?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 22:34, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_farm
Αληθεια νομιζετε οτι καποιος μπορει να σας μετατρεψει σε κατι που δεν ειστε ειτε αγαλι αγαλι ειτε με αλλον τροπο?
Σε εμένα και στα 51 μου χρόνια, θεωρώ οτι είναι απο αδύνατο, ως αδιανόητο να γίνει κάτι τέτοιο.
Για κάποιους άλλους όμως δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Ομως, η συζήτηση γίνεται και αφορά γενικότερα την κοινωνία μας.
Δηλαδή θέλω να πω οτι σας διαφεύγει το γεγονός οτι κάθε γενιά είναι αναγκασμένη να αντλήσει πληροφορίες προκειμένου να κατοχυρώσει την παρουσία της στην κάθε εποχή.

Δεν είναι καταγεγραμμένες στο DNA κανενός, για να πούμε οτι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, άρα με σιγουριά δεν πρόκειται να αποτελέσει πρόβλημα.

Κατα κύριο λογο εγώ στην συζήτηση αναφέρομαι στους άνδρες. Και αυτό γιατι εκεί πιστεύω οτι θα υπάρξει πρόβλημα τα επόμενα χρόνια και μεγάλο μάλιστα. Δεν με ενδιαφέρει η προσωπική άποψη και στάση κάποιων. Αλλά όταν αφήνουν την ουσία, αποφεύγοντας να αναφερθούν επιγραμματικά και δίχως λεπτομέρειες για το πώς τους προέκυψε, τότε θεωρώ οτι υπάρχει κάποιο κενό.
Δεν είναι δυνατό να θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε οτι είναι εκ γεννητής η ομοφυλοφιλία ?
Επειδή το λένε κάποιοι .

Σε νεαρή ηλικία και όταν είναι αδιαμόρφωτη η στάση των νεαρών αγοριών, θεωρώ οτι οι δοκιμές, εντείνουν το πρόβλημα.
Και μεγαλώνει το πρόβλημα απο την ανεξέλεγκτη προβολή τέτοιων τάσεων.

Ποιός νεαρός γύρω στα 10 συν πλήν 2 με τρία χρόνια, είναι σε θέση να φιλτράρει τις εικόνες που τον κατακλύζουν στο internet ?

Έχω αναφερθεί σε προσωπική μου εμπειρία, οτι σε συζήτηση μου με κάποιον, μου είπε οτι την πρώτη δεν του άρεσε, ούτε και την δεύτερη, αλλά στην συνέχεια και αφού δεν μπορούσε να λειτουργήσει με τα κορίτσια, το αποδέχθηκε.
Σημειώστε οτι μετά απο τρία τέσσερα χρόνια, είχε κάνει σχέση με κάποια κοπέλα. Προσπάθησε να λειτουργήσει δίχως την βοήθεια της μάλαξης του προστάτη του απο άνδρες. Ομως όπως καλά γνωρίζετε ως γυναίκες, στην αρχή μιας σχέσης ενός αγοριού και μιας κοπέλας, σπάνια να πάνε όλα άψογα. Χρειάζεται δηλαδή κάποιος χρόνος προκειμένου να λειτουργήσουν και οι δύο καλά. Να γνωριστούν, να γνωρίσουν τα σώματά τους.
Πόσο μάλον ένας νεαρός ο οποίος έχει γνωρίσει την εκσπερμάτωση μέσω βοηθητικών και όχι αβίαστα όπως ένας ερωτευμένος με την κοπέλα του νεαρός. Πόσο μάλλον όταν δεν έχει γευτεί την μεταμόρφωση του πέους του μετά απο μια φυσιολογική πράξη. Αν γνωρίσει το τελευταίο, τότε θεωρώ οτι είναι αδύνατο να γίνει κάποιος γκέυ. Και αυτό το υπογράφω.
Μιλάω παράξενα? ΜΙλάω ως φανατικός εκπρόσωπος κάποιων παρελθοντικών και αναχρονιστικών αντιλήψεων ?

Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που με είχαν κάνει να ανοίξω το με ατυχή κατάληξη θέμα της <<εξερεύνησης του έρωτα>>.

Πιστεύω να σας διαφώτισα επαρκώς.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 22:44, 21-09-10:

Σε εμένα και στα 51 μου χρόνια, θεωρώ οτι είναι απο αδύνατο, ως αδιανόητο να γίνει κάτι τέτοιο.
Για κάποιους άλλους όμως δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Ομως, η συζήτηση γίνεται και αφορά γενικότερα την κοινωνία μας.
Δηλαδή θέλω να πω οτι σας διαφεύγει το γεγονός οτι κάθε γενιά είναι αναγκασμένη να αντλήσει πληροφορίες προκειμένου να κατοχυρώσει την παρουσία της στην κάθε εποχή.

Δεν είναι καταγεγραμμένες στο DNA κανενός, για να πούμε οτι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, άρα με σιγουριά δεν πρόκειται να αποτελέσει πρόβλημα.

Κατα κύριο λογο εγώ στην συζήτηση αναφέρομαι στους άνδρες. Και αυτό γιατι εκεί πιστεύω οτι θα υπάρξει πρόβλημα τα επόμενα χρόνια και μεγάλο μάλιστα. Δεν με ενδιαφέρει η προσωπική άποψη και στάση κάποιων. Αλλά όταν αφήνουν την ουσία, αποφεύγοντας να αναφερθούν επιγραμματικά και δίχως λεπτομέρειες για το πώς τους προέκυψε, τότε θεωρώ οτι υπάρχει κάποιο κενό.
Δεν είναι δυνατό να θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε οτι είναι εκ γεννητής η ομοφυλοφιλία ?
Επειδή το λένε κάποιοι .

Σε νεαρή ηλικία και όταν είναι αδιαμόρφωτη η στάση των νεαρών αγοριών, θεωρώ οτι οι δοκιμές, εντείνουν το πρόβλημα.
Και μεγαλώνει το πρόβλημα απο την ανεξέλεγκτη προβολή τέτοιων τάσεων.

Ποιός νεαρός γύρω στα 10 συν πλήν 2 με τρία χρόνια, είναι σε θέση να φιλτράρει τις εικόνες που τον κατακλύζουν στο internet ?

Έχω αναφερθεί σε προσωπική μου εμπειρία, οτι σε συζήτηση μου με κάποιον, μου είπε οτι την πρώτη δεν του άρεσε, ούτε και την δεύτερη, αλλά στην συνέχεια και αφού δεν μπορούσε να λειτουργήσει με τα κορίτσια, το αποδέχθηκε.
Σημειώστε οτι μετά απο τρία τέσσερα χρόνια, είχε κάνει σχέση με κάποια κοπέλα. Προσπάθησε να λειτουργήσει δίχως την βοήθεια της μάλαξης του προστάτη του απο άνδρες. Ομως όπως καλά γνωρίζετε ως γυναίκες, στην αρχή μιας σχέσης ενός αγοριού και μιας κοπέλας, σπάνια να πάνε όλα άψογα. Χρειάζεται δηλαδή κάποιος χρόνος προκειμένου να λειτουργήσουν και οι δύο καλά. Να γνωριστούν, να γνωρίσουν τα σώματά τους.
Πόσο μάλον ένας νεαρός ο οποίος έχει γνωρίσει την εκσπερμάτωση μέσω βοηθητικών και όχι αβίαστα όπως ένας ερωτευμένος με την κοπέλα του νεαρός. Πόσο μάλλον όταν δεν έχει γευτεί την μεταμόρφωση του πέους του μετά απο μια φυσιολογική πράξη. Αν γνωρίσει το τελευταίο, τότε θεωρώ οτι είναι αδύνατο να γίνει κάποιος γκέυ. Και αυτό το υπογράφω.
Μιλάω παράξενα? ΜΙλάω ως φανατικός εκπρόσωπος κάποιων παρελθοντικών και αναχρονιστικών αντιλήψεων ?

Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που με είχαν κάνει να ανοίξω το με ατυχή κατάληξη θέμα της <<εξερεύνησης του έρωτα>>.

Πιστεύω να σας διαφώτισα επαρκώς.
Εμενα οχι για να πω την αληθεια δεν καταλαβαινω πως καποιος που δεν ελκεται απο ανδρες παει μαζι τους ποναει δεν του αρεσει αλλα το συνεχιζει?
Δεν θα ηταν πιο απλο να εχει μια σχεση με γυναικα και απλα να της ζητησει καποια πραγματα που ενδεχομενως εμας μας φαινονται αλοκοτα (ισως) αλλα σε εκεινον θα ελυναν το προβλημα? Μηπως ο γνωστος
σας απλα σας εκρυψε την αληθεια ?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,568 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 03:10, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Υπάρχει περίπτωση δηλαδή, σιγά-σιγά να πεισθείς;
Εμ δεν υπάρχει; Τότε όλοι οι γκέυ θα ήξεραν ότι ειναι γκεύ απο την αρχή της εφηβείας τους. Ομως δεν το ξέρουν. Ξέρουν ίσως ότι φοβούνται την επαφή με το άλλο φύλο (απόλυτα φυσικό αφού το άλλο φύλο είναι διαφορετικό) οτι την ντρέπονται περισσότερο απο την επαφήμε το δικό τους φύλο ( πιο εύκολα κάνει ντους η ομάδα του ραγκμπι μόνη της παρα μαζί με τις μαζορέτες γυμνές) ότι τείνουν να έχουν ακόμη, απο την παιδιή ηλικία, ευκολότερα σχέσεις αγάπης (φιλία) με τα άτομα του ιδιου φύλου, πάλι λόγω ομοιότητας και άνεσης ομως.... δεν ξέρουν αν είναι ή όχι γκέυ !!!

Γιατι απλούστατα αν η άνεση με το ίδιο φύλο με εμάς, υποδήλωνε ομοφυλοφιλία, τότε θα είμασταν όλοι γκέυ ! Η σχέση με το αλλο φύλο είναι μια μάχη κατανόησης και συνύπαρξης, μέσα απο την οποία η αγάπη γεφυρώνει το διαφορετικό. Είναι τελείως διαφορετική απο τις αγοροπαρέες και κοριτσοπαρέες. Αν η πέριξ κουλτούρα δεν βοηθήσει τον έφηβο σ'αυτή τη μαχη κατανόησης και συνύπαρξης με το άλλο φύλο, απλούστατα ο 'έφηβος ρέπει προς την.... φυσική του συναισθηματική ροπή. Που είναι οι ομόφυλοί του/της.

Η διαστροφή λοιπόν, που μπορεί καλιστα να επιβληθεί απο την πέριξ κουλτούρα, ειναι εν τέλει η διαστροφή της φυσικής σεξουαλικής ροπής με μοχλό την ουτως ή άλλως υπάρχουσα φυσική συναισθηματική ροπή. Αν ο έφηβος δεν έχει δίπλα του κάποιους να του πούνε ότι είναι απόλυτα φυσικό να πάνε όλα σκατά με το άλλο φύλο στην αρχή, ειδικά στο σέξ, τότε έχει μεγάλες πιθανότητες να γίνει γκέυ.

Αυτό όμως δεν θα το έλεγα απλή παράλειψη, αφού στην πράξη πρόκειται για κοινωνική εκπαίδευση προς το γκέυ. Αν δεν εκπαιδευτεί κάποιος έφηβος να αντιμετωπίσει το διαφορετικό, γιατι να μπεί στον κόπο να το κάνει; Αν όλοι γύρω του περιμένουν να μάθει τον ετεροφυλόφιλο σεξουαλικό του ρόλο μόνος του; Αν ολοι προυποθέτουν ότι είτε τον έχει είτε είνα γεννημένος/η γκέυ; Κατα τη γνώμη μου αυτή η κοινωνική θέση είναι που προάγει το γκέυ. Αφού, απο λογικής πλευράς αν το κοιτάξει κανείς, ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ να αισθανόμαστε πιο άνετα με τους ομόφυλους μας.

Εν ολίγοις ολοι είμαστε γεννημένοι γκέυ, συναισθηματικά, και μόνο όσοι εκπαιδευονται σωστά, γίνονται σωστοι στρέιτ. Αντρες που μαθαίνουν να αγαπάνε τις γυναίκες, γυναίκες που μαθαίνουν να αγαπάνε τους άντρες. Γιατί προφανώς το σέξ δεν αρκεί για να κάνει τον έφηβο στρέιτ. Απόδειξη ότι οι γκέυ, στις περιπτύξεις τους, σεξουαλικά διατηρούν τα μοτίβα που θα είχαν άν είχαν ετεροφυλόφιλη περίπτυξη. Αρα ο σεξουαλικός φυσικός ρόλος κι αυτός ίσως σπανιότατα είναι ριζικά ομοφυλόφιλος.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:20, 22-09-10:

@Buggs:

Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν.
Επίσης, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι άνδρες καθόλου δυσκολία δεν έχουν με το άλλο φύλο, απεναντίας έχουν πολλές φίλες γυναίκες.
Τέλος, αν ίσχυε ότι ο φόβος για το άλλο φύλο μπορεί να οδηγήσει κάποιους στην ομοφυλοφιλία, τότε παλιότερα θα είχαμε πολύ περισσότερους ομοφυλόφιλους, αφού όσο περνούν τα χρόνια, τόσο αυξάνεται η επαφή των 2 φύλων σε φιλικό επίπεδο (πχ παλιότερα τα σχολεία ήταν ανδρών και θηλέων, πλέον είναι μεικτά, παλιότερα υπήρχαν πολύ λιγότερες φιλίες μεταξύ ανδρών και γυναίκων κτλ)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,568 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 03:38, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
@Buggs:

Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν.
Επίσης, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι άνδρες καθόλου δυσκολία δεν έχουν με το άλλο φύλο, απεναντίας έχουν πολλές φίλες γυναίκες.
Τέλος, αν ίσχυε ότι ο φόβος για το άλλο φύλο μπορεί να οδηγήσει κάποιους στην ομοφυλοφιλία, τότε παλιότερα θα είχαμε πολύ περισσότερους ομοφυλόφιλους, αφού όσο περνούν τα χρόνια, τόσο αυξάνεται η επαφή των 2 φύλων σε φιλικό επίπεδο (πχ παλιότερα τα σχολεία ήταν ανδρών και θηλέων, πλέον είναι μεικτά, παλιότερα υπήρχαν πολύ λιγότερες φιλίες μεταξύ ανδρών και γυναίκων κτλ)
Τωρα βλέπω ότι εννοούσα αυτό που διατύπωσα πλήρως και με σαφήνεια εδώ. Οτι αναγνωρίζουν την φυσική συναισθηματική τους ροπή. Το αν θα την μεταφράσουν όμως τελικά σε σεξουαλικό ομοφυλόφιλο ρόλο γίνεται μετά, και σε πολλούς αρκετά μετά. Αυτό πιστεύω ότι εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό απο την οικογενειακή, και κοινωνική τους εκπαιδευση.

Το δεύτερο είναι μια υπόθεση εργασίας. Δεν ξερουμε πόσο πολλοί ήταν οι γκέυ παλιά. Στην Αρχαία Ελλάδα ας πούμε λένε ότι ήταν όλοι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 09:12, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_farm
Εμενα οχι για να πω την αληθεια δεν καταλαβαινω πως καποιος που δεν ελκεται απο ανδρες παει μαζι τους ποναει δεν του αρεσει αλλα το συνεχιζει?
Δεν θα ηταν πιο απλο να εχει μια σχεση με γυναικα και απλα να της ζητησει καποια πραγματα που ενδεχομενως εμας μας φαινονται αλοκοτα (ισως) αλλα σε εκεινον θα ελυναν το προβλημα? Μηπως ο γνωστος
σας απλα σας εκρυψε την αληθεια ?
Εδώ φαίνεται οτι το να πιστεύεις οτι ένας άνδρας χρειάζεται να του κάνεις κάποια πράγματα όπως λές αλόκοτα, προκειμένου να νοιώσει άνδρας, είναι το ζητούμενο.
Κατηγορηματικά σου λέω όχι. Ομως δεν θέλω να πλατιάσω την κουβέντα και αυτό γιατι είναι πολύ πιθανό να ξεφύγουμε.
Δεν έχω τίποτε απολύτως με τους ομοφυλόφιλους, απλά συζητώ για τα αρχικά στάδια αποπροσανατολισμού ενός αγοριού.
Αυτό είναι όλο.
Οσο για τον γνωστό μου, δεν είχε να χάσει, ούτε να κερδίσει τίποτα απο την συζήτηση και αυτό με κάνει να πιστεύω οτι ήταν ειλικρινής.

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
@Buggs:

Αρες μάρες κουκουνάρες, είπα και εγώ να χρησιμοποιήσω και κάτι προκειμένου να δώσω συμπυκνωμένη την εντύπωση αυτών που λες.

Ως γυναίκα που είσαι, τι γνωρίζεις για τον ανδρικό οργασμό και τις δυσκολίες που έχουν οι άνδρες ?

Επίσης λες οτι (Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν. ).

Μα αυτή την ηλικία εξετάζουμε και ως άνδρες εκφράζουμε τις αμφιβολίες μας.

Εσύ ως γυναίκα, είναι δυνατό να γνωρίζεις περισσότερα απο εμάς ?

Οσο για τις φιλίες των ομοφυλόφιλων με τις γυναίκες. Κάθε φιλία είναι προς το καλό και των δύο πλευρών, αλλά άλλο είναι η φιλία και άλλο είναι αυτό που μια γυναίκα προσδοκά απο έναν άνδρα.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:26, 22-09-10:

Ως γυναίκα που είσαι, τι γνωρίζεις για τον ανδρικό οργασμό και τις δυσκολίες που έχουν οι άνδρες ?

Επίσης λες οτι (Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν. ).

Μα αυτή την ηλικία εξετάζουμε και ως άνδρες εκφράζουμε τις αμφιβολίες μας.

Εσύ ως γυναίκα, είναι δυνατό να γνωρίζεις περισσότερα απο εμάς ?
Αυτό τελικά δεν πρόκειται να το χωνέψω ποτέ.
Η συζήτηση αυτή κυλάει συνεχώς μονόπλευρα, λες και δεν υπάρχει γυναικεία ομοφυλοφιλία. Πώς το έχετε έτσι μέσα στο μυαλουδάκι σας δεν μπορώ να καταλάβω.
Πόσα να ξέρουμε εμείς ως γυναίκες για τον ανδρικό οργασμό και τις δυσκολίες που έχουν οι άνδρες...
Ε, φαντάζομαι όσα γνωρίζουν και οι άνδρες αντίστοιχα για τον γυναικείο οργασμό και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι γυναίκες. Περνάνε και οι γυναίκες εφηβεία... Είναι επιχείρημα αυτό;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:29, 22-09-10:

έτσιι.
μπραβο..
να βλεπουε και λιγο την αληθεια περαν του πολιτικως ορθου ..

Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη worshipperjesus
Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O worshipperjesus έγραψε στις 12:37, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Εν ολίγοις ολοι είμαστε γεννημένοι γκέυ, συναισθηματικά, και μόνο όσοι εκπαιδευονται σωστά, γίνονται σωστοι στρέιτ. Αντρες που μαθαίνουν να αγαπάνε τις γυναίκες, γυναίκες που μαθαίνουν να αγαπάνε τους άντρες.
Αυτό δε μου είχε περάσει από το μυαλό.

Τα παιδιά και οι έφηβοι πρέπει να φορούν ζώνες αγνότητας, μέχρι να αποδείξουν ότι δεν είναι gay.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 12:40, 22-09-10:

Τώρα εσύ κάνεις πλάκα, αλλά δεν πειράζει, κάνε,
το χαμόγελο δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:43, 22-09-10:

Οι άντρες δηλαδή γίνονται ομοφυλόφιλοι επειδή στην εφηβεία συμπαθούν παραπάνω αγοράκια κι οι γυναίκες αντίστοιχα κοριτσάκια. Τι άλλο θα ακούσουμε...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariophys
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O mariophys έγραψε στις 12:46, 22-09-10:

Άγγελε, αυτό που έχει σημασία είναι όχι το πολιτικώς ορθό όπως σε βολεύει να το θέτεις αλλά το ηθικώς σωστό. Η δικαιοσύνη όταν καλείται να λάβει απόφαση πάνω σε τέτοια θέματα είναι αναγκασμένη να εξετάσει, αναπόδραστα, το δικαίωμα των ανθρώπων στο να τους δίνεται το δικαίωμα του γάμου.

Για τη Δικαιοσύνη, ο γάμος είναι σύμπραξη τριών μερών:
Των δύο άμεσα ενδιαφερόμενων που αποτελούν τους συντρόφους
Της κοινωνίας που θα τους αποδεχθεί και θα συμπράξει στη λειτουργία του γάμου, σε βάθος χρόνου.

Άρα, πλέον ο δίλλημα δεν έγκειται στην ηθική του κατά πόσο δικαιούνται οι ομοφυλόφιλοι να παντρεύονται, αλλά στο να έχουν το δικαίωμα να κάνουν την επιλογή αυτή. Αυτό, διαμορφώνει αργότερα και το status quo τον ηθικό κώδικα που είναι ή οχι αποδεκτός απο την κοινωνία.

να βλεπουμε και λιγο την αληθεια περαν του πολιτικως ορθου ..
Ποια είναι η αλήθεια; Και είναι η Αλήθεια αυτό που μας ενδιαφέρει τώρα η η Δικαιωσύνη;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:58, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Οι άντρες δηλαδή γίνονται ομοφυλόφιλοι επειδή στην εφηβεία συμπαθούν παραπάνω αγοράκια κι οι γυναίκες αντίστοιχα κοριτσάκια. Τι άλλο θα ακούσουμε...
Αμ πως...Σε λιγο θα μας πουν πως βρηκαν και φαρμακο για να τους γιατρεψουν!
Ασε ρε συ Χιμ...
Διαβαζοντας θεσεις εδω μεσα ειμαι πολυ κοντα στην ασχημη εκεινη θεση οπου θα μου πεσουν τα ομορφα ξανθα μαλλακια μου και θα μεινω κουρουπα!

Και τοτε αλιμονο σας!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:00, 22-09-10:

Διαβαζοντας θεσεις εδω μεσα ειμαι πολυ κοντα στην ασχημη εκεινη θεση οπου θα μου πεσουν τα ομορφα ξανθα μαλλακια μου και θα μεινω κουρουπα!
και εγω το ιδιο..
αλλα δεν εχω και τιποτα να μου πεσει..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 13:27, 22-09-10:

Από την παιδική ηλικία έως την εφηβεία.. μην τα κουτσουρεύεις...

Μετά...μετά αρχίζει το σέξ ! Και εκεί όπόιος μπόρεί το κάνει με όποιον μπορεί (τουτέστιν με όποιον του έρχεται πιο άνετα)

βλεπεις τι απλά που είναι τα πράγματα;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:39, 22-09-10:

Ερωτηση κουιζ :

Τι θα γραφει το πιστοποιητικο θανατου του γνωστου σεξολογου κ.Ασκητή, ως αιτια θανάτου ;
-"Συζητηση με Buggs"

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:52, 22-09-10:

Τι θα γραφει το πιστοποιητικο θανατου του γνωστου σεξολογου κ.Ασκητή, ως αιτια θανάτου ;
Ο Ασκητης παντως οποτε τον ρωτουν περι ομοφυλοφιλιας φανερα μασαει τα λογια του..
τυχαιο?δε νομιζω!

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 15:27, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ερωτηση κουιζ :

-"Συζητηση με Buggs"

Το δέχομαι, το δέχομαι ! Πάντως νομίζω οτι όλοι οσοι έχουν μελετήσει επισταμένως το σέξ, στην πράξη, τον κάθε Ασκητή τον τρώνε για πρωινό. Και σίγουρα δεν μασάνε τα λόγια τους για τους ομοφυλόφιλους :-)

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:36, 22-09-10:

Το δέχομαι, το δέχομαι ! Πάντως νομίζω οτι όλοι οσοι έχουν μελετήσει επισταμένως το σέξ, στην πράξη, τον κάθε Ασκητή τον τρώνε για πρωινό. Και σίγουρα δεν μασάνε τα λόγια τους για τους ομοφυλόφιλους :-)
Δεν το κατάλαβα αυτό; Απευθύνεσαι σε κάποιον συγκεκριμένο;

Αν ναι πες το στα ίσα.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:58, 22-09-10:

Δεν το κατάλαβα αυτό; Απευθύνεσαι σε κάποιον συγκεκριμένο;

Αν ναι πες το στα ίσα.
Κανεις και εσυ πως δεν καταλαβαινεις!

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 01:59, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από worshipperjesus
Αυτό δε μου είχε περάσει από το μυαλό.

Τα παιδιά και οι έφηβοι πρέπει να φορούν ζώνες αγνότητας, μέχρι να αποδείξουν ότι δεν είναι gay.
Α, εδώ διαφωνώ κάθετα με την άποψή σου και αυτό γιατι αν φορούν όλοι οι νεαροί ζώνη αγνότητας, πως θα δοκιμάσουν προκειμένου να μας πείσουν οτι δεν τους άρεσε για να συναχθεί το - κατα διάσημη γλάστρα της τηλεόρασης - συμπέρασμα, οτι δεν τους άρεσε άρα είναι άνδρες στρέϊτ ?

Βέβαια το πρόβλημα της αμφιβολίας όσον αφορά σε ποια δοκιμή γίνεσαι πο@΄σ @ης, παραμένει .

Εσύ τι λες, σε ποια δοκιμή πιστεύεις οτι κάποιος αρχίζει (να κλέβει την δουλειά του ταχυδρόμου) ?

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 07:19, 23-09-10:

To θέμα είναι ότι άλλο πούστης αλλο ομοφυλόφιλος. Πούστης είναι αυτός που κάνει πουστιές, ομοφυλόφιλος είναι απλά κάποιος που έχει μια συγκεκριμενη σεξουαλική προτίμηση. Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι τα θεωρούν ένα και το αυτό.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:21, 23-09-10:

λαθος ορισμος..
η λεξη πουστης ειναι λαθος..ατιμος,και χιλιες αλλες λεξεις ειναι καλυτερες και πιο ακριβεις..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 15:24, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
λαθος ορισμος.. η λεξη πουστης ειναι λαθος..
Λαθος ορισμος για ποιό πράμα;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:20, 23-09-10:

για τον ατιμο απατεωνα κλπ.
απλα ξερουμε τις περισσοτερες φορες οτι δεν εχει σχεση..απλα εχει μεινει..

Παράθεση

Κλινοσοφιστὴς

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κλινοσοφιστὴς
Ο Κλινοσοφιστὴς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Κλινοσοφιστὴς έγραψε στις 16:31, 23-09-10:

Μιὰ ματιὰ, πολλὲς ματιὲς, ὅπου καὶ νὰ κοιτάξεις, θὰ δεῖς καὶ ζευγάρια ἀντρῶν (δὲν θὰ πῶ γιὰ γυναῖκες, αὐτὲς δὲν εἶναι τόσο ἐκδηλωτικὲς, ἔχουν ἀλληλεγγύη ἔναντι τοῦ...ὅποιου κοινοῦ ἐχθροῦ τους, καὶ, τέλος πάντων, εἶναι ἀδύνατον σὲ ἕναν ἄντρα νὰ σκεφτεῖ σὰν γυναίκα, καθὼς ὅ,τι ξέρω, ὅ,τι καταλαβαίνω γιὰ τὶς γυναῖκες, εἶναι κατὰ προσέγγιση, ὅσο κι' ἄν ὑπῆρξα καλὸς σύντροφος κάποιων γυναικῶν, κοντολογὶς καταλαβαίνω τὸ δικὸ μου φύλο, τοὺς ἆντρες) κι' αὐτὰ τὰ ζευγάρια, τῶν ἀντρῶν, θὰ θέλαν ἴσως νὰ κάνουν γνωστὸ καὶ ἐπίσημο τὸν δεσμὀ τους, γιὰ ὅλους τοὺς λόγους ποὺ καταλαβαίνει κανεὶς καὶ ποὺ ἰσχύουν καὶ γιὰ ἑτεροφυλόφιλα ζευγάρια, πλὴν τῆς τεκνοποιΐας, μὴ παραδεχόμενος τὴν υἱοθέτηση σὲ καμία περίπτωση (ὡστόσο γι' αὐτὸ, παραπέμπω στὶς Κλινοσοφιστεῖες μου, στὸ θέμα " Ἄν ὁ γυιὸς μου ἦταν..."), δὲν καταλαβαίνω γιατὶ θὰ ἔπρεπε νὰ ἐμποδισθοῦν νὰ τὸ κάνουν, ἀπὸ ἐξωτερικοὺς παράγοντες, ἄν ὄχι ἀπὸ τὴν δικὴ τους βούληση καὶ μόνον.
Ἴσα-ἴσα, τὸ φανέρωμα θὰ ἦταν ἀπαλλαγὴ ἀπὸ φόβους, ἐκβιασμοὺς πάσης μορφῆς. Ὅπως ἔχουν τὰ πράγματα, κάποιοι φοβοῦνται τὸν ἴσκιο τους, τὴν μάννα τους, τὴν ὑπόληψὴ τους καὶ κάποιοι πλουτίζουν ἐκβιάζοντας πὼς θὰ μαρτυρήσουν τὸ μυστικὸ! Τὸ πόσα πολλὰ καὶ φριχτὰ σπασμένα πληρώνουμε ὅλοι μας, ὡς ἀντίκτυπο, ἐπειδὴ κάποιοι κρύβονται καὶ κάποιοι ἐκβιάζουν εἶναι ἀφάνταστα τερατῶδες νὰ τὸ συλλάβει ἀνθρώπινος νοῦς.
Λοιπὸν, εἶμαι κατὰ τοῦ γάμου, ἄν καὶ...παντρεύτηκα!
Ὅμως, δὲν θεωρῶ τὸν ἑαυτὸ μου ἱκανὸ, οὔτε θέλω, νὰ μεταπείσω κάποιον ἄλλο νἄχει ἄποψη δικὴ του. Τὸ μόνο ποὺ θὰ μποροῦσα νὰ κάνω εἶναι νὰ συμβουλέψω κάποιον, (καθὼς τἄχω τὰ χρονάκια μου, μὲ τὴν πάντα συνοδεύουσα "σοφία" τους, καὶ καθὼς ξέρω τὶ μοῦ γίνεται καὶ δὲν φορῶ παρωπίδες), νὰ σκεφτεῖ ἴσως κάποια δυσάρεστα ποὺ πιθανὸν νὰ ὑφίστανται καὶ ὁ ἐρωτευμένος νὰ μὴν τὰ βλέπει.
Θἐλω νὰ βλέπω εὐχαριστημένους ἀνθρώπους, εἴτε ἑτεροφυλόφιλους εἴτε ὁμοφυλόφιλους.
Δυστυχῶς, χρειάζεται ἀγώνας. Εὐτυχῶς, τὰ μυαλὰ προοδεύουν.

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 02:26, 25-09-10:

To θέμα είναι ότι άλλο πούστης αλλο ομοφυλόφιλος. Πούστης είναι αυτός που κάνει πουστιές, ομοφυλόφιλος είναι απλά κάποιος που έχει μια συγκεκριμενη σεξουαλική προτίμηση. Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι τα θεωρούν ένα και το αυτό.
Κατα την ταπεινή μου άποψη, π@ύστης είναι ο αρεσκόμενος στην μάλαξη του προστάτη του, δια του πέους κάποιου άλλου.
Αυτός στην προσπάθειά εξεύρεσης διαθέσιμου πέους, κάποιες φορές κάνει διάφορες εκπτώσεις στην συμπεριφορά του και δίχως να δίνει προτεραιότητα στην σχέση που έχει, αδιαφορώντας πολλές φορές αν η σχέση που έχει είναι φιλία βαθιά και μακρόχρονη.
Οι πράξεις αυτές καλούνται πουστιές και αυτό θεωρώ οτι είναι η αφετηρία σε όλες τις άλλες πράξεις που τις χαρακτηρίζουμε πουστιές.

Αρχική Δημοσίευση από Κλινοσοφιστὴς
Μιὰ ματιὰ, πολλὲς ματιὲς, ὅπου καὶ νὰ κοιτάξεις, θὰ δεῖς καὶ ζευγάρια ἀντρῶν (δὲν θὰ πῶ γιὰ γυναῖκες, αὐτὲς δὲν εἶναι τόσο ἐκδηλωτικὲς, ἔχουν ἀλληλεγγύη ἔναντι τοῦ...ὅποιου κοινοῦ ἐχθροῦ τους, καὶ, τέλος πάντων, εἶναι ἀδύνατον σὲ ἕναν ἄντρα νὰ σκεφτεῖ σὰν γυναίκα, καθὼς ὅ,τι ξέρω, ὅ,τι καταλαβαίνω γιὰ τὶς γυναῖκες, εἶναι κατὰ προσέγγιση, ὅσο κι' ἄν ὑπῆρξα καλὸς σύντροφος κάποιων γυναικῶν, κοντολογὶς καταλαβαίνω τὸ δικὸ μου φύλο, τοὺς ἆντρες) κι' αὐτὰ τὰ ζευγάρια, τῶν ἀντρῶν, θὰ θέλαν ἴσως νὰ κάνουν γνωστὸ καὶ ἐπίσημο τὸν δεσμὀ τους, γιὰ ὅλους τοὺς λόγους ποὺ καταλαβαίνει κανεὶς καὶ ποὺ ἰσχύουν καὶ γιὰ ἑτεροφυλόφιλα ζευγάρια, πλὴν τῆς τεκνοποιΐας, μὴ παραδεχόμενος τὴν υἱοθέτηση σὲ καμία περίπτωση (ὡστόσο γι' αὐτὸ, παραπέμπω στὶς Κλινοσοφιστεῖες μου, στὸ θέμα " Ἄν ὁ γυιὸς μου ἦταν..."), δὲν καταλαβαίνω γιατὶ θὰ ἔπρεπε νὰ ἐμποδισθοῦν νὰ τὸ κάνουν, ἀπὸ ἐξωτερικοὺς παράγοντες, ἄν ὄχι ἀπὸ τὴν δικὴ τους βούληση καὶ μόνον.
Ἴσα-ἴσα, τὸ φανέρωμα θὰ ἦταν ἀπαλλαγὴ ἀπὸ φόβους, ἐκβιασμοὺς πάσης μορφῆς. Ὅπως ἔχουν τὰ πράγματα, κάποιοι φοβοῦνται τὸν ἴσκιο τους, τὴν μάννα τους, τὴν ὑπόληψὴ τους καὶ κάποιοι πλουτίζουν ἐκβιάζοντας πὼς θὰ μαρτυρήσουν τὸ μυστικὸ! Τὸ πόσα πολλὰ καὶ φριχτὰ σπασμένα πληρώνουμε ὅλοι μας, ὡς ἀντίκτυπο, ἐπειδὴ κάποιοι κρύβονται καὶ κάποιοι ἐκβιάζουν εἶναι ἀφάνταστα τερατῶδες νὰ τὸ συλλάβει ἀνθρώπινος νοῦς.
Λοιπὸν, εἶμαι κατὰ τοῦ γάμου, ἄν καὶ...παντρεύτηκα!
Ὅμως, δὲν θεωρῶ τὸν ἑαυτὸ μου ἱκανὸ, οὔτε θέλω, νὰ μεταπείσω κάποιον ἄλλο νἄχει ἄποψη δικὴ του. Τὸ μόνο ποὺ θὰ μποροῦσα νὰ κάνω εἶναι νὰ συμβουλέψω κάποιον, (καθὼς τἄχω τὰ χρονάκια μου, μὲ τὴν πάντα συνοδεύουσα "σοφία" τους, καὶ καθὼς ξέρω τὶ μοῦ γίνεται καὶ δὲν φορῶ παρωπίδες), νὰ σκεφτεῖ ἴσως κάποια δυσάρεστα ποὺ πιθανὸν νὰ ὑφίστανται καὶ ὁ ἐρωτευμένος νὰ μὴν τὰ βλέπει.
Θἐλω νὰ βλέπω εὐχαριστημένους ἀνθρώπους, εἴτε ἑτεροφυλόφιλους εἴτε ὁμοφυλόφιλους.
Δυστυχῶς, χρειάζεται ἀγώνας. Εὐτυχῶς, τὰ μυαλὰ προοδεύουν.
Μιὰ ματιὰ, πολλὲς ματιὲς........................
Μία λέξη χίλιες λέξεις, έχω να πώ εγώ.
Δηλαδή, θέλω να σε ρωτήσω το γιατί επικεντρώνεσαι στο αποτέλεσμα τις πράξης των ομοφυλόφιλων και όχι στην ξεκάθαρη ταύτισημε αυτό που αποκαλούμε φύση. Ποιο συγκεκριμένα ως άνδρες την ανδρική φύση.
Γιατί δεν θεωρείς εκφυλισμό του άνδρα αυτή την επιλογή του. Και σε αυτή την συζήτηση, λίγη βαρύτητα δίνω στην προσωπική μου άποψη. Περισσότερη βαρύτητα δίνω στο γεγονός οτι είναι μια συζήτηση δημόσια και γι'αυτό τον λόγο οι παράμετροι που καλούμαστε να λάβουμε υπ'όψι μας, είναι πολύ σοβαρότεροι απο τους εκβιασμούς που ενδεχομένως δέχονται αυτά τα άτομα. Το οτι δέχονται εκβιασμούς το δέχομαι και το πιστεύω.
Αν υπονοείς δε οτι αυτά τα άτομα όταν εμπλέκονται στην λειτουργία του κράτους με διάφορα αξιώματα γνωστοποιώντας την άποψή τους, δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα, πιστεύω οτι και όλοι οι άνδρες αν υποχρεωνόντουσαν στην μάλαξη του προστάτη, η διεκδίκηση του καλύτερου μαλάκτη και μόνο, είναι ικανή να προκαλέσει ταραχές με ίδια και καταστροφικότερα αποτελέσματα.

Επίσης δεν θέλω να πιστεύω οτι θεωρείς πως για το σημερινό πρόβλημα που έχουμε έρθει οι Έλληνες, ευθύνονται οι υποχωρήσεις σε εκβιασμούς που έχουν υποστεί οι πολιτικοί μας. Ετσι και αλλιώς ένα μεγάλο μέρος των απλών πολιτών αυτής της χώρας τους έχει δώσει αυτόν τον χαρακτηρισμό. Υπονοώντας με τον χαρακτηρισμό οτι οι πράξεις τους δεν συνάδουν με ξεκάθαρη και αντρίκια στάση, παρά χαρακτηρίζονται απο <<ασυδοσία και απατεωνιές σε βαθμό κακουργήματος>>.

<<Ενός κακού μύρια έπονται.>> Κακό λοιπόν θεωρώ την αρχική αλλαγή της πορείας τους, ως άνδρες και απο εκεί και πέρα λέω οτι χρειάζεται ένα μέτρο σε όλα.
Γάμος! Ας ξεκαθαρίσουν την έννοια του γάμου και ύστερα να βλέπουν αυτή την λέξη ως φρούριο προς εκπόρθηση.

Οσο για την υιοθεσία, αυτό και αν αποτελεί πρόκληση. Μπορούν να βοηθήσουν τα ιδρύματα οικονομικά ή με οιονδήποτε άλλο τρόπο, όχι όμως διεκδικώντας υιοθεσία παιδιών . Θεωρώ οτι το περιβάλλον είναι νοσηρό σε σπίτι με αμφίβολους ρόλους των γονιών .

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,845 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 12:28, 25-09-10:

Κατα την ταπεινή μου άποψη, π@ύστης είναι ο αρεσκόμενος στην μάλαξη του προστάτη του, δια του πέους κάποιου άλλου.
Αφού η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες που την πράττουν, αλλά προκαλεί ηδονή και σε αυτούς που ενεργούν στην πράξη αυτή, γιατί δε θεωρείται μια απολύτως φυσική διέξοδος ηδονής;
Γιατί η φύση όρισε η μάλαξη του προστάτη να προκαλεί ηδονή;

Είναι ένα ερώτημα που έχω θέσει κι εδώ.

Προσωπικά σέβομαι τα γούστα του καθενός και θεωρώ ποταπό να τα κρίνω, πόσο μάλλον να προσδίδω και χαρακτηρισμούς. Ο καθένας τη βρίσκει όπως θέλει.
Επιπλέον θεωρώ απολύτως φυσικό το πρωκτικό σεξ για οποιοδήποτε φύλο. Είναι μια απολύτως φυσική και αναμενόμενη διέξοδος για πολλούς (άνδρες και γυναίκες, gay και str8 ), εφόσον ο πρωκτός έιναι έτσι σχεδιασμένος.

-petros

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:45, 25-09-10:

ο πρωκτος ειναι σχεδιασμενος για σεξ..
τι αλλο θα ακουσουμε,,αν ηταν δεν θα χρειαζοταν λιπαντικα ,,αλλα θα ειχε φυσικα,,και ουτε θα ματωνε..(γιαυτο και πολλυ περισσοτερες ασθενεις κολλανε με πρωκτικο,...
ο κολπος της γυναικας απο την αλλη ειναι γιαυτον τον σκοπο..

και η γυναικα δεν εχει προστατη για μαλαξη

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,845 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 12:50, 25-09-10:

ο πρωκτος ειναι σχεδιασμενος για σεξ..
τι αλλο θα ακουσουμε,,αν ηταν δεν θα χρειαζοταν λιπαντικα ,,αλλα θα ειχε φυσικα,,και ουτε θα ματωνε..(γιαυτο και πολλυ περισσοτερες ασθενεις κολλανε με πρωκτικο,...
ο κολπος της γυναικας απο την αλλη ειναι γιαυτον τον σκοπο..

και η γυναικα δεν εχει προστατη για μαλαξη
Πολλοί χρησιμοποιούν ως λιπαντικό το απολύτως φυσικό... σάλιο.

Δεν απάντησες όμως γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:54, 25-09-10:

Πολλοί χρησιμοποιούν ως λιπαντικό το απολύτως φυσικό... σάλιο.
ο πρωτκςο δεν παραγει,,
ο κολπος παραγει,,και πολυ..και οταν σταματησει με την εμμηνοπαυση εχουν προβλημα οι γυναικες..και επισης ο κολπος εχει οξινο ειδικο περιβαλλον για να καταπολεμαει τα μικροβια του σπερματος..και εχει και φυσικη αντοχη,,απο τα μπει ενα πουλι μεχρι να βγει ενα παιδι..
συγκρινεις αυτο με το πρωκτο ?

εχουμε χασει τελειως την αισθηση του φυσικου εδω μεσα..

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 12:59, 25-09-10:

ο πρωτκςο δεν παραγει,,
ο κολπος παραγει,,και πολυ..και οταν σταματησει με την εμμηνοπαυση εχουν προβλημα οι γυναικες..και επισης ο κολπος εχει οξινο ειδικο περιβαλλον για να καταπολεμαει τα μικροβια του σπερματος..και εχει και φυσικη αντοχη,,απο τα μπει ενα πουλι μεχρι να βγει ενα παιδι..
συγκρινεις αυτο με το πρωκτο ?

εχουμε χασει τελειως την αισθηση του φυσικου εδω μεσα..
Όχι δε το συγκρίνω μιας που είναι δύο διαφορετικά μέρη του σώματος. Θεωρώ πιο αναμενόμενο το σεξ με χρήση του κόλπου χωρίς να αποκλείω τη φυσικότητα του σεξ με χρήση του πρωκτού. Προκαλεί κι αυτό ηδονή σε αμφότερες τις πλευρές. Αλλιώς δε θα το έκαναν πολλοί.

Επιπλέον, δεν μου απάντησες στην πιο hot ερώτηση: Γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκσπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 15:40, 25-09-10:

και επισης ο κολπος εχει οξινο ειδικο περιβαλλον για να καταπολεμαει τα μικροβια του σπερματος
Το όξινο περιβάλλον του κόλπου δεν εξυπηρετεί στο να προστατεύει από τα μικρόβια του σπέρματος, γιατί απλούστατα το σπέρμα δεν έχει μικρόβια. Στόχο έχει να δημιουργεί ιδανικές συνθήκες για να προστατεύει από ορισμένους παθογόνους μικροοργανισμούς (του περιβάλλοντος).

Έχετε βγει off topic btw...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 23:36, 25-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Όχι δε το συγκρίνω μιας που είναι δύο διαφορετικά μέρη του σώματος. Θεωρώ πιο αναμενόμενο το σεξ με χρήση του κόλπου χωρίς να αποκλείω τη φυσικότητα του σεξ με χρήση του πρωκτού. Προκαλεί κι αυτό ηδονή σε αμφότερες τις πλευρές. Αλλιώς δε θα το έκαναν πολλοί.

Επιπλέον, δεν μου απάντησες στην πιο hot ερώτηση: Γιατί ο η μάλαξη του προστάτη προκαλεί ηδονή και οδηγεί ακόμα και σε εκσπερμάτωση. Σφάλμα της φύσης είναι κι αυτό;

-petros
Πριν αποτρελαθούμε εντελώς εδώ μέσα, θέλω να σε ρωτήσω αν καταλαβαίνεις την διαφορά.
Χρήση του κόλπου και φυσικότητα της χρήσης του πρωκτού.
Η φύση φίλε μου δεν έχει πολλές εκδοχές και εδώ η φυσική εκδοχή είναι ο κόλπος.
Η δε παραφύση εκδοχή είναι ο πρωκτός.

Το δε θέμα μας είναι ότι απορρέει απο την χρήση του πρωκτού στην σεξουαλική συμπεριφορά των ομοφυλόφιλων.
Αυτό που απορρέει είναι ένας αποπροσανατολισμός μας απο βασικότερα και ουσιωδέστερα προβλήματα που φυσιολογικά θα έπρεπε να μας απασχολούν. Θεωρώ δε οτι αναλωνόμαστε σε αυτό το θέμα εξετάζοντας την εντερική χρήση μιας μερίδας ατόμων και οτι αυτή η χρήση θα έπρεπε να συνοδεύει τους χρήστες με βασικά δικαιώματα.

Εδώ ο κόσμος καίγεται και οι πρωκτοί έχουν αρχίσει να τραγουδούν.

Το μοναδικό τους δικαίωμα είναι η αυτοδιάθεσή τους.

Τα δε υπόλοιπα θεωρώ οτι είναι επαρκώς θεσμοθετημένα και ουδεμία ανάγκη μεταρρύθμισης βλέπω να προκύπτει .

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 11:04, 26-09-10:

Σχέδιο για σύμφωνο συμβίωσης ομοφυλόφιλων ζευγαριών

Σύμφωνο συμβίωσης για άτομα του ίδιου φύλου προωθεί η κυβέρνηση, σύμφωνα με όσα δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό ΒΗΜΑ FM 99,5 ο υπουργός Δικαιοσύνης Χάρης Καστανίδης.

Ο κ. Καστανίδης ανέφερε ότι σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Ισότητας, το υπουργείο Δικαιοσύνης έχει δημιουργήσει μια νομοπαρασκευαστική επιτροπή που θα καταθέσει προτάσεις για το σύμφωνο συμβίωσης ατόμων ιδίου φίλου.

Το σύμφωνο συμβίωσης σήμερα ισχύει μόνο για τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια.

Πηγή: ΤΑ ΝΕΑ

Ελπίζω να μην είναι λόγια του αέρα..

-petros

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 12:00, 26-09-10:

Ο Ασκητης παντως οποτε τον ρωτουν περι ομοφυλοφιλιας φανερα μασαει τα λογια του..
τυχαιο?δε νομιζω!
Τα μασαει ; Δε το εχω προσεξει. Θα το εχω το νου μου αν τον ξαναδω. (χλωμο μου φαινεται να τα μασαει. το πολυ πολυ να ειναι ο ιδιος μωρε )

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:15, 26-09-10:

σε οσες λιιγες εκπομπες τον εχουν ρωτησει για την ομοφυλοφιλια...αρχιζει τα τελειως ακατανοητα μπερδεμενα κουλτουριαρικα λογια..
ειδικα και αν τον ρωτησεις για τι πρεπει να κανουμε αν ενα παιδι δειξει σημαδια αρεσκειας στο ιδιο φυλο..αρχιζει να τα μπερδευει..

ειναι φανερο..το θεμα της ομοφυλοφιλιας ειναι καυτο,και οχι καθαρο ακομα,,και για τους επιστημονες..
γιαυτο ή λεμε 'ας κανει ο καθενας οτι θελει στο κρεβατι του" κλεινοντας τα ματια,,ή λεμε μπερδεμενα λογια..

αφηστε,,το θεμα κανει τζιζ...
γενικα οποιοδηποτε ψυχιατρο ρωτησετε ειδικα για το αν η ομοφυλοφιλια ειναι φυσιολογικη,επωφελης ή οχι..
θα δειτε μασημενα λογια,,

εχω δει ψυχιατρους παλιους και εμπειρους που διαφωνουν με αυτο βασικα,,αλλα απλα δεν ασχολουνται..γιατι οι διαφορες οργανωσεις υπερ της ομοφυλιφλιας θα ορμηξουν πανω..

και οι γιατροι λενε απλα,,ασε μη μπλεξω..ας κανει ο καθενας οτι γουστσρει..

δηλαδη ,το θεμα της φυσιολογικοτητας και επιπτωσεων της ομοφυλοφιλιας δεν εχει κλεισει..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 13:38, 26-09-10:

σε οσες λιιγες εκπομπες τον εχουν ρωτησει για την ομοφυλοφιλια...αρχιζει τα τελειως ακατανοητα μπερδεμενα κουλτουριαρικα λογια..
Φοβαται μήπως τον μπανάρουνε

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:44, 26-09-10:

Φοβαται μήπως τον μπανάρουνε
α,γεια σου..

διακοπη για διαφημισεις λεγεται αυτο..και μετα ω του θαυματος ο επισκεπτης εχει φυγει,,
και δεν θα τον ξαναδουμε..για αρκετο καιρο..(το εχω δει αυτο,,αλλα για θεμα μεταναστων..με μια κοπελα.)

ειναι αυτο που λεμε"Εχεις τη δημοκρατικη ελευθερια να πεις αυτα που θελω εγω να ακουσω.."

α,καλα ειναι δυνατον να βγεις στην τηλεοραση και να μιλησεις κατα της ομοφυλοφιλιας?
στο στομα του λυκου..

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 14:05, 26-09-10:

Δλδ εκτος τηλεορασης λεει άλλα ;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:11, 26-09-10:

αν τον ρωτησεις ιδιωτικα πολυ πιθανον να πει αλλα..σε συγκεκριμενα θεματα..

η τηλεοραση ειναι το κράτος των ομοφυλοφιλων,,ειναι δυνατον να πεις κατα?

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 15:50, 26-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Αμ πως...Σε λιγο θα μας πουν πως βρηκαν και φαρμακο για να τους γιατρεψουν!
Ασε ρε συ Χιμ...

Και τοτε αλιμονο σας!
Το μοναδικό και θαυματουργό, ταυτόχρονα φάρμακο, είναι μια γυναίκα και μόνο ! Και για να ακριβολογήσω, λέω και την συνταγή.
Μια γυναίκα ερωτευμένη φροντίζει να απομακρύνει, απο τα καθημερινά δρώμενα τον καλό της. Απαραίτητο είναι ο χρόνος να είναι διαθέσιμος και τίποτα να μην μπορεί να διακόψει την απόδραση αυτή.
Αρχικά αποτοξίνωση απο τα πάντα. Λίγες ημέρες αρκούν να φορτώσουν οι αδένες του άνδρα.
Παίζοντας τον γιατρό, έρχεται η χαλάρωση. Να σημειώσω οτι δεν είναι απαραίτητο να έρθει σε οργασμό με την πρώτη ή και τις πρώτες στύσεις ο άνδρας.
Εσείς τί λέτε, αν έρχεται ο άνδρας σε στύση και συμμετέχει στο παιχνίδι του γιατρού. Οι αδένες του θα συνεργαστούν ή όχι προκειμένου να έρθει η λύτρωση?

Εγώ λέω οτι είναι απλά θέμα χρόνου. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα. ΥΠΟΜΟΝΗ !

Θεωρώ οτι όπως και όταν αυνανίζεται ένας άνδρας, τσακίζεται προκειμένου να τελειώσει, έτσι και ένας ομοφυλόφιλος προκειμένου να έρθει σε λύτρωση, αφήνεται στον μαλάκτη του προστάτη του.
Εδώ είναι λοιπόν η πρόκληση. Αυνανισμός ή φλέρτ. Και καψούρα με όλα τα συνεπακόλουθα.
Μαλακτική άποψη του έρωτα ή μια γυναίκα ερωτευμένη με φούλ έξτρα.
Στα φούλ έξτρα συμπεριλαμβάνεται η υπομονή και η κατανόησή της, καθώς και ο διαθέσιμος χρόνος της. Δίχως αυτά όλα τα άλλα είναι απλά προσόντα και τίποτα περισσότερο.

Υ.Γ.1. μη βιαστείτε να απορρίψετε την συνταγή αλλά δοκιμάστε να την μεταδώσετε και θα εκπλαγείτε απο την αποτελεσματικότητα της.
Υ.Γ. 2. Η ίδια ισχύει και στην περίπτωση που νομίζετε οτι έχετε κάποιο πρόβλημα δυσλειτουργίας.
Υ.Γ. 3. Σε βιαστικούς δεν πρόκειτε να απαντήσω. Εχω να ασχοληθώ με σοβαρότερα θέματα, απο το να απαντήσω σε αυτούς που θέλουν να μας πουν οτι η μάλαξη του προστάτη, είναι απο γεννησιμιού γραμμένη στο DNA μας.

-petros
VERTIGO είναι ρε συ Πέτρο, όπως οι αεροπόροι ξεπερνώντας τα όριά τους, έτσι και οι αρεσκόμενοι στην μάλαξη του προστάτη παθαίνουν αποπροσανατολισμό και αδυνατούν να εκφραστούν ερωτικά σε μια γυναίκα.
VERTIGO !!! Αντί απο πάνω, συνηθίζουν να είναι απο κάτω!

Σχέδιο για σύμφωνο συμβίωσης ομοφυλόφιλων ζευγαριών

Σύμφωνο συμβίωσης για άτομα του ίδιου φύλου προωθεί η κυβέρνηση, σύμφωνα με όσα δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό ΒΗΜΑ FM 99,5 ο υπουργός Δικαιοσύνης Χάρης Καστανίδης.

..................................................
Ελπίζω να μην είναι λόγια του αέρα..

-petros
Εχει δει κανείς το Πανελλήνιο Σοσια - ληστρικό Κόμμα, να έχει στάση τέτοια, ώστε δικαίως να φέρει τον τίτλο του θεματοφύλακα ?
Αντί για Λεωνίδες, εφιάλτες θα έπρεπε να τους αποκαλούμε .

Αλλά και εσύ Πέτρο, θέλω να σε ρωτήσω σε τι ελπίζεις ?
Εχω απορρίες ! Μήπως περιμένεις να ψηφιστεί και ύστερα να προβείς σε κίνηση ΜΑΤ ?
Είναι προσωπικό σου θέμα .
Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτος, αλλά μήπως , λέω μήπως ετοιμάσεις και κουφέτα ?
Τί να κάνω, μου ήρθε έτσι απρόσκοπτα η ερώτηση, να την κρατήσω και να σκάσω ?
Βάλτε μου ένα + 20 infraction και να πατσίσουμε !

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 17:12, 26-09-10:

Αλλά και εσύ Πέτρο, θέλω να σε ρωτήσω σε τι ελπίζεις ?
Εχω απορρίες ! Μήπως περιμένεις να ψηφιστεί και ύστερα να προβείς σε κίνηση ΜΑΤ ?
Είναι προσωπικό σου θέμα .
Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτος, αλλά μήπως , λέω μήπως ετοιμάσεις και κουφέτα ?
Τί να κάνω, μου ήρθε έτσι απρόσκοπτα η ερώτηση, να την κρατήσω και να σκάσω ?
Βάλτε μου ένα + 20 infraction και να πατσίσουμε !
Ελπίζω σε μια κοινωνία όπου οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ισότιμοι με τους ετεροφυλόφιλους νομικά.
Είναι ένα βήμα εμπρός ώστε να γίνουν αποδεκτοί, αφού θα τους συνηθίσει ο κόσμος, δε θα βρίσκονται στην αφάνεια.

Πολύ πιθανόν να αξιοποιούσα το σύμφωνο συμβίωσης κι εγώ προσωπικά ως ομοφυλόφιλος!
Είναι δοκιμασμένη η συνταγή σου;

-petros

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:14, 27-09-10:

Ελπίζω σε μια κοινωνία όπου οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ισότιμοι με τους ετεροφυλόφιλους νομικά.
Είναι ένα βήμα εμπρός ώστε να γίνουν αποδεκτοί, αφού θα τους συνηθίσει ο κόσμος, δε θα βρίσκονται στην αφάνεια.
Πετράκη μη φοβάσαι, λίγο έμεινε για να εκλείψουν αυτές οι απόψεις. Η δική μου γενιά έχει μάθει να μην κρίνει τους ανθρώπους με το τι κάνουν στο κρεβάτι τους. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα.

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 14:59, 29-09-10:

Πετράκη μη φοβάσαι, λίγο έμεινε για να εκλείψουν αυτές οι απόψεις. Η δική μου γενιά έχει μάθει να μην κρίνει τους ανθρώπους με το τι κάνουν στο κρεβάτι τους. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα.
Αχ, αυτό το <<Πετράκηηηη...>>, γιατί με προδιαθέτει κάπως ?
Δεν μπορώ και να απαντήσω!
Πρέπει να κρατηθώ!
Ούφ! Μου φαίνεται οτι θα κάνω πάκ! Αυτό το <<ταγκαλάκι>> πούχω στο μυαλό μου σβούρες κάνει!!!

Υ.Γ. επεξήγηση του πάκ.
Ετσι κάνει ένας βάτραχος όταν βάζει το δάχτυλο στην μπρίζα. Μην έχοντας μαλλιά, προκειμένου διαπερνώντας τον το ρεύμα να εκτιναχτούν φτιάχνοντας ένα πρώτης τάξης σγουρομάλλικο κεφάλι, έτσι απλά ακούγεται ένα πάκ. Αυτό σημαίνει οτι ο βάτραχος έχει σκάσει.

Ηθικό δίδαγμα: μην εγγίζετε τας μπρίζας. Κίνδυνος να κάνετε ΠΑΚ Κ Κ Κ.... !
Επισημαίνω δε, οτι τα πολλά ΚΚΚ, ουδεμία σχέση έχουν με το γνωστό Κ.Κ.Ε.

Καλή μου Himela, ως άνδρας οφείλω να πω οτι η μοναδική αδυναμία ενός άνδρα είναι μια γυναίκα.
Ομως οφείλω να συμπληρώσω και κάτι άλλο, που είναι η πολυγαμικότητα του άνδρα.
Αυτό το εντάσσω στις αδυναμίες που χαρακτηρίζουν έναν άνδρα.

Τώρα γιατί σου τα λέω αυτά! Είχα σχηματίσει μια εικόνα για εσένα και με ξενίζει κάπως η συμπαράσταση στον Πέτρο.
Ναι στο δικαίωμα του Πέτρο για αυτοδιάθεση. Ναι σε ότι πιστεύει ο Πέτρος και θέλει να το κάνει.

Ομως σε κοντινή απόσταση, μπορείς να πεις στον Πέτρο ότι θέλεις.
Εδώ τα πράγματα είναι κάπως διαφορετικά.
Λες και ο Πέτρος <<θα βρει την λυδία λίθο>> μετά απο μια ψήφιση κάποιας διάταξης σε αυτά τα θέματα.
Αυτό που έχω να πω εγώ είναι οτι ο Πέτρος και ο κάθε Πέτρος, δεν αποτελούν τον κανόνα αλλά την εξαίρεση του κανόνα.

Προσωπικά και για τον λόγο που θεωρώ οτι δεν είναι υγιής η προβολή αποκλίνουσας συμπεριφοράς, απο αυτό που έχουμε συνηθίσει να θεωρούμε << ορθή σεξουαλική συμπεριφορά>>, πιστεύω οτι καλό θα ήταν να κρατάμε κάποιες αποστάσεις δίχως να κινδυνεύουμε να εκτεθούμε.

Εχεις πει σε κανέναν εδώ μέσα, << πο@τσ@ρ@ μου, λεβέντη μου καλά τα λες>>. Αλλά και να σου περάσει ως ιδέα δίχως να την εκφράσεις, το ίδιο κάνει.

Ως γυναίκα που είσαι, τα ποιο πάνω θα περίμενα πρωτίστως απο εσένα, αλλά και απο οποιαδήποτε άλλη γυναίκα εδώ μέσα και όχι αυτό το <<Πετράκηηηηη>>! Δηλαδή τι δηλώνει αυτό λύπηση ?
Εναν άνδρα όταν συγκρούεστε μαζί του και δείχνετε οτι είστε έτοιμες να τον κατασπαράξετε, τον αποκαλείτε Πετράκηηηη!!!
Αλλά ξέχασα, εκεί διαφωνείτε.

Μήπως θα έπρεπε να αναθεωρήσουμε κάποιες απόψεις μας, προκειμένου να μας μιλάτε έτσι γλυκά και συγκαταβατικά ? Λέω εγώ τώρα. Μήπως ???

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάξιμος : 29-09-10 στις 15:32.
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,311 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 15:16, 29-09-10:

Εχω να ασχοληθώ με σοβαρότερα θέματα, απο το να απαντήσω σε αυτούς που θέλουν να μας πουν οτι η μάλαξη του προστάτη, είναι απο γεννησιμιού γραμμένη στο DNA μας.[/B]
Kι αυτοί έχουν.(Αν μπορεις βεβαια να απαντησεις,με μεγαλη μας χαρα να το συζητησουμε σε ενα τρελο οff-topic)

PS:σορι για την απρέπεια,αλλα ο Scandal εχει μεγαλυτερα @@ απο πολλούς εδω μέσα.Και δεν το λέω επειδή θέλω να γλείψω κανέναν,ουτε επειδη ειναι ξαδερφος του τριτου μπατζανακη μου,ούτε επειδή ειμαι ομοφυλοφιλος(αν και δε με νοιαζει να με αποκαλεσει κανεις ετσι,δεν εχω ουτε να αποδειξω κατι σε κανεναν,ουτε το θεωρω αμαρτια,αλλα πειραζουν),ουτε επειδη τον ξέρω προσωπικα.Επειδη ειναι αξιοπρεπεστατος στα θεματα που παρακολουθώ,ανεξαρτήτου αντιμετώπισης προς αυτόν.Δεν είναι ανάγκη να αναφέρομαι σε εσενα κανοντας τη συγκριση(μη βιαστεις),αλλα αν ειναι να φαω το infraction ας το φάω,αυτο που ειπα το πιστευω,μα θα το δικαιούμαστε απο κοινού.

Οσο για θέματα μεταναστών,ομοφυλοφιλίας,θρησκείας,και λοιπά και λοιπά,μια έκκληση ... εαν καποιος δεν εχει το παθος να διαβάζει ό,τι επιστημονικό κυκλοφορεί,και δεν εχει καποιες βασεις εστω σε μια επιστήμη.... ειναι αδιανόητο να την χρησιμοποιεί με το ετσι θέλω"Δε γουσταρω τους ομοφυλοφιλους"Αυτο αρκει για να πιασουμε το νοημα.Λοιπες αλχημείες ριχνουν επιπεδο συζητησης.Οι ερευνες υπαρχουν,τα αποτελεσματα δημοσιευονται,οποιος τα αμφισβητει,στελνει μηνυμα στους ερευνητες(αποκαλωντας τους με συνώνυμες της λεξης ομοφυλοφιλος)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:28, 29-09-10:

Η δική μου γενιά έχει μάθει να μην κρίνει τους ανθρώπους με το τι κάνουν στο κρεβάτι τους. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα.
και εγω στη νεα γενια ανηκω και ελπιζω οτι δεν θα θεωρουμε φυσιολογικη την ομοφυλοφιλια τα επομενα χρονια...
η καθε γενια εχει πολλεες αποψεις..

αλλιως θα ηταν βαρετη αλλωστε..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 29-09-10 στις 16:41. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    stefaniat

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους