Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,954 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,814 μηνύματα σε 95,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 656 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 478)
Ναι
303
63,39%
Όχι
117
24,48%
Με αφήνει αδιάφορο/η
58
12,13%

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:53, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος
Αχ, αυτό το <<Πετράκηηηη...>>, γιατί με προδιαθέτει κάπως ?
Δεν μπορώ και να απαντήσω!
Πρέπει να κρατηθώ!
Ούφ! Μου φαίνεται οτι θα κάνω πάκ! Αυτό το <<ταγκαλάκι>> πούχω στο μυαλό μου σβούρες κάνει!!!

Υ.Γ. επεξήγηση του πάκ.
Ετσι κάνει ένας βάτραχος όταν βάζει το δάχτυλο στην μπρίζα. Μην έχοντας μαλλιά, προκειμένου διαπερνώντας τον το ρεύμα να εκτιναχτούν φτιάχνοντας ένα πρώτης τάξης σγουρομάλλικο κεφάλι, έτσι απλά ακούγεται ένα πάκ. Αυτό σημαίνει οτι ο βάτραχος έχει σκάσει.

Ηθικό δίδαγμα: μην εγγίζετε τας μπρίζας. Κίνδυνος να κάνετε ΠΑΚ Κ Κ Κ.... !
Επισημαίνω δε, οτι τα πολλά ΚΚΚ, ουδεμία σχέση έχουν με το γνωστό Κ.Κ.Ε.
Το "Πετράκη" αγαπητέ Μάξιμε είναι γιατί γνώρισα αυτό το παιδί που μου φάνηκε πολύ συμπαθητικό και γλυκό, και από τη στιγμή που ήταν Ανθρωπος με κεφαλαίο Α δεκάρα δε δίνω αν είναι gay ή straight. Αν για εσένα αυτό έχει πιο πολλή σημασία, δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά μόνο να ελπίζω σε έναν καλύτερο κόσμο, όπως είπε ο φίλος μου ο Πετράκης.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,568 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 16:18, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Ελπίζω σε μια κοινωνία όπου οι ομοφυλόφιλοι θα είναι ισότιμοι με τους ετεροφυλόφιλους νομικά.
Είναι ένα βήμα εμπρός ώστε να γίνουν αποδεκτοί, αφού θα τους συνηθίσει ο κόσμος, δε θα βρίσκονται στην αφάνεια.

Πολύ πιθανόν να αξιοποιούσα το σύμφωνο συμβίωσης κι εγώ προσωπικά ως ομοφυλόφιλος!
Είναι δοκιμασμένη η συνταγή σου;

-petros

Πρέπει να πούμε εδω ότι θεωρητικά δείχνει σωστό Πέτρο, όμως αν απέναντι στην κοινωνία ομοφυλόφιλοι και ετεροφυλοφιλοι είναι ίσοι, εγώ τουλάχιστον προσωπικά πιστεύω οτι συντομα θα εξισωθούν και σε πληθυσμούς. Πιστεύω ότι η κοινωνική προκατάληψη είναι σημαντική στην τελική σεξουαλική μας συμπεριφορά.

Υ.γ. Ελπίζω να βλέπουν οι άλλοι κρυφοί τυχόν γκέυ εδω μέσα πόση εκτίμηση και σεβασμό απολαμβάνει ο Πέτρος όντας δηλωμένος, και πόσο πολύ περισσότερο βαραίνει η γνώμη του. Ειδικά όπως την εκφράζει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,303 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 16:56, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs

Πρέπει να πούμε εδω ότι θεωρητικά δείχνει σωστό Πέτρο, όμως αν απέναντι στην κοινωνία ομοφυλόφιλοι και ετεροφυλοφιλοι είναι ίσοι, εγώ τουλάχιστον προσωπικά πιστεύω οτι συντομα θα εξισωθούν και σε πληθυσμούς. Πιστεύω ότι η κοινωνική προκατάληψη είναι σημαντική στην τελική σεξουαλική μας συμπεριφορά.

Υ.γ. Ελπίζω να βλέπουν οι άλλοι κρυφοί τυχόν γκέυ εδω μέσα πόση εκτίμηση και σεβασμό απολαμβάνει ο Πέτρος όντας δηλωμένος, και πόσο πολύ περισσότερο βαραίνει η γνώμη του. Ειδικά όπως την εκφράζει.
Buggs,μπορεί να φαινεται το οτι η συσχετιση Βιολογιας - ομοφυλοφιλιας ,στοχευει στην εξαπλωση της ομοφυλοφιλιας,σκεψου ομως το εξης:Συμφωνα με αυτη τη θεωρια,ή το χεις,ή δεν το εχεις.Οποτε ακομη κι αν τα πάντα "ισοπεδωθούν",οπως κι αν εξισωθουν ομοφυλοφιλοι κι ετεροφυλοφιλοι,οι πρωτοι θα ειναι παντα μειοψηφία,γιατί πολύ απλά,οι υπόλοιποι δεν το'χουν...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,568 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 17:06, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Buggs,μπορεί να φαινεται το οτι η συσχετιση Βιολογιας - ομοφυλοφιλιας ,στοχευει στην εξαπλωση της ομοφυλοφιλιας,σκεψου ομως το εξης:Συμφωνα με αυτη τη θεωρια,ή το χεις,ή δεν το εχεις.Οποτε ακομη κι αν τα πάντα "ισοπεδωθούν",οπως κι αν εξισωθουν ομοφυλοφιλοι κι ετεροφυλοφιλοι,οι πρωτοι θα ειναι παντα μειοψηφία,γιατί πολύ απλά,οι υπόλοιποι δεν το'χουν...

Τότε πώς εξηγείς ότι στην αρχή της σεξουαλικής μας "καριέρας" ας το πουμε έτσι, οκτώ χρονών, δίνουμε μόνο φιλάκια στο στόμα με τα κορίτσια, ενώ στα 25 .... ασε πια τι κάνουμε;

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,303 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 17:08, 29-09-10:

Τότε πώς εξηγείς ότι στην αρχή της σεξουαλικής μας "καριέρας" ας το πουμε έτσι, οκτώ χρονών, δίνουμε μόνο φιλάκια στο στόμα με τα κορίτσια, ενώ στα 25 .... ασε πια τι κάνουμε;
Eσυ φιλησες στα 8.Εγώ στα 15.Ελπιζω να μην υπαρχει συνδρομο καθυστερημενης σεξουαλικοτητας,και γενικα να μην ειμαι καθυστερημένο.

Και στην τελικη τι ειναι πιθανοτερο,να αναγκαζεσαι να γινεις ομοφυλοφιλος λογω ψυχολογιας,ή να αναγκαζεσαι στα 8,αν ειναι να γινεις ομοφυλοφιλος,να φιλήσεις κοριτσι,επειδή ειναι κοινωνικά αποδεκτο?Πολλοι ομοφυλοφιλοι εχουν την πρωτη τους εμπειρια με γυναικα ,so what?

Εκτος αυτου,στα 8,τα επιπεδα τεστοστερονης ενος αντρα,φαινεται απο τη σωματικη του διαπλαση ποσο ανεβασμενα ειναι.Στα 8 τα αγορακια παιζουν με αυτοκινητακια.Με τα υπολοιπα αρχιζουν μετα τα 8.Ειτε δικα τους,ειτε αλλωνών

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάξιμος
Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 17:26, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Το "Πετράκη" αγαπητέ Μάξιμε είναι γιατί γνώρισα αυτό το παιδί που μου φάνηκε πολύ συμπαθητικό και γλυκό, και από τη στιγμή που ήταν Ανθρωπος με κεφαλαίο Α δεκάρα δε δίνω αν είναι gay ή straight. Αν για εσένα αυτό έχει πιο πολλή σημασία, δεν μπορώ να κάνω κάτι, παρά μόνο να ελπίζω σε έναν καλύτερο κόσμο, όπως είπε ο φίλος μου ο Πετράκης.
Αυτό το παιδί, εγώ το αποκάλεσα ΠΕΤΡΟ και για κανένα λόγο δεν θα το έλεγα Πετράκη.
Ισως είναι λεπτομέρεια, απλά θέλω να πω οτι κάπως με ξένισε.
Επίσης αν δείτε κάπου να μειώνω τον Πέτρο, ε τότε εκ των προτέρων ζητώ συγνώμη και καμιά πρόθεση δεν έχω, αλλά ούτε και ανάγκη προσωπική μειώνοντας κάποιον. Παιχνίδισμα με τις λέξεις ? ΝΑΙ ! Αρέσκομαι εις το παίζειν ! Ποτέ όμως και για κανένα λόγο εις το περιπαίζειν .

Οι απόψεις μου είναι καθαρές και ελπίζω με την σειρά μου σε ένα μέλλον με καθαρότερη ενημέρωση σε αυτό που λέμε γκέϋ.

Ελπίζω σε ένα μέλλον που η σεξουαλική ενημέρωση θα γίνεται προτού οι νεαροί μας φίλοι εθιστούν στο φανταστικό πήδημα με κάθε λογής βοηθήματα, π.χ. διαδικτυακές τσόντες, αλλά και άλλα πολλά... !

Ελπίζω δε οτι θα έχουν επαρκή δικαιώματα τέοια ώστε να μπορούν να συμβιώνουν μεταξύ τους.
Αλλά και μια κοινωνία η οποία θα αγκαλιάζει τα παιδιά που για οποιονδήποτε λόγο έχουν ανάγκη μιας τέτοιας αγκαλιάς και προστασίας, ελεύθερα και ανεπηρέαστα απο νοσηρά παραδείγματα, παρέχοντας δε υγιή πρότυπα προκειμένου να ακολουθήσουν αυτό που η φύση τους προστάξει την κατάλληλη στιγμή.

Επίσης ελπίζω και το προτείνω άλλωστε να ψηφιστεί νόμος που να προτρέπει τους νέους να φλερτάρουν σε νεαρή ηλικία, ελέγχοντας την φυσική αποδοχή του αντίθετου φύλλου !

Είναι κακό να ακουστεί και μια αντίθετη άποψη τελικά ?

Τόσος εκφυλισμός επικρατεί στην αποδοχή της αντίθετης άποψης ?

Είναι πολλά αυτά ? Εϊναι παράλογα ?

Ελπίζω δε και σε πολλά ακόμα, αλλά θα είμαι οφ τόπικ και γραφικός τελικά.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 17:43, 29-09-10:

Οι απόψεις μου είναι καθαρές και ελπίζω με την σειρά μου σε ένα μέλλον με καθαρότερη ενημέρωση σε αυτό που λέμε γκέϋ.

Ελπίζω σε ένα μέλλον που η σεξουαλική ενημέρωση θα γίνεται προτού οι νεαροί μας φίλοι εθιστούν στο φανταστικό πήδημα με κάθε λογής βοηθήματα, π.χ. διαδικτυακές τσόντες, αλλά και άλλα πολλά... !
Εδώ μαζί σου.Ειμαι της αποψης πως οταν ενα ζευγαρι ειναι ερωτευμενο μπορει να κανει τα παντα,αλλα προσωπικη αποψη:δε χρειαζεται να ξεφτυλιζεται ο ερωτας.

Ελπίζω δε οτι θα έχουν επαρκή δικαιώματα τέοια ώστε να μπορούν να συμβιώνουν μεταξύ τους.
Αλλά και μια κοινωνία η οποία θα αγκαλιάζει τα παιδιά που για οποιονδήποτε λόγο έχουν ανάγκη μιας τέτοιας αγκαλιάς και προστασίας, ελεύθερα και ανεπηρέαστα απο νοσηρά παραδείγματα, παρέχοντας δε υγιή πρότυπα προκειμένου να ακολουθήσουν αυτό που η φύση τους προστάξει την κατάλληλη στιγμή.
Εδω αναλογα.Δεν ξερω αν δεχεσαι το οτι η φυση ισως ειναι αυτη που τελικα τους προσταζει κατι αλλο.Οταν καποιος δεν προκαλει,εχει δικαιωμα να ακολουθησει την επιλογη του.Νοσηρα παραδειγματα τι εννοεις,λανθασμενη προβολη,η οτι εχει σχεση γενικα με την ομοφυλοφιλια?Για την τηλεοραση εχω να πω το εξής.Η τηλεοραση που βλεπουμε ολοι μας,θα πρεπει να περιεχει τα βασικά-σεμνά(εκτος απο πολυ προχωρημενες ωρες με καταλληλη επισυμανση).Αν καποιος θελει να δει ομοφυλοφιλες σκηνες,θα πρεπει να πληρωσει καποια κανάλια,τα οποια θα τις παρεχουν.Το ιδιο ομως θα πρεπει να γινεται και με τις ετερφυλοφιλες τολμηρες σκηνες,γιατι δεχτείτε το,μερικοι προσβαλλονται απο τις σκηνες,όποιες κι αν ειναι.Το ιδιο θα πρεπει να γινει για τις σκηνες βιας,και τα λοιπα.Αν πει καποιος ,ωραια,εγω δε θα μπορω να πληρωσω,τι να κάνω?Η απαντηση ειναι "ο,τι κι ο Chemwizard που θελει να βλεπει μπαλα αλλα δεν εχει NOVA"

[B]Επίσης ελπίζω και το προτείνω άλλωστε να ψηφιστεί νόμος που να προτρέπει τους νέους να φλερτάρουν σε νεαρή ηλικία, ελέγχοντας την φυσική αποδοχή του αντίθετου φύλλου !
Eδω χανομαι.Αντιλαμβάνεσαι τι τεραστια ψυχικα καταλοιπα θα αφησει κατι τετοιο στην ψυχη ενος ανθρωπου,ομοφυλοφυλου η ετεροφυλοφιλου,που δε θα ειναι ετοιμος?Ενα σου λεω,αν συμφωνα με την αποψη σας,η ψυχολογια επηρεαζει τη σεξουαλικοτητα κατα κυριο λογο,κατι τετοιο θα εκανε πολλους ετεροφυλοφιλους ομοφυλοφιλους.

Θα ειχε διαγραφει ηδη.

Είναι πολλά αυτά ? Εϊναι παράλογα ?
Σε μενα μερικα φαινονται,μερικα οχι.

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 17:48, 29-09-10:

Μπορεί να φαίνεται ως στόχος η εξάπλωση της ομοφυλοφιλίας, αλλά δεν είναι τόσο απλό αυτό.

Υπάρχουν παράμετροι που αν τις εξετάσουμε θα ξαφνιαστούμε .

Οσο για την πλειοψηφία ή μειοψηφία κάποιας πλευράς, δεν είναι εκεί το θέμα. Αλλά ούτε και στο αν τόχουν η δεν τόχουν κάποιοι.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 17:54, 29-09-10:

.

Οσο για την πλειοψηφία ή μειοψηφία κάποιας πλευράς, δεν είναι εκεί το θέμα. Αλλά ούτε και στο αν τόχουν η δεν τόχουν κάποιοι.
Κι όμως,AYTH EINAI H OYΣΙΑ,αν κάποιος γεννιέται έτσι,χωρις να εχει την επιλογή,τι ειναι,παιδί κατώτερου Θεού?Αλήθεια,ποιος νομιζεις πως επιλέγει να τον απορρίπτουν ακομη και οι δικοί του?(Συνήθως ετσι γινεται)Ποιος νομιζεις οτι διαλεγει να εχει φιλους ελαχιστους?(Μιλαω για πραγματικους φιλους) Ποιος νομιζεις πως δε θελει να φτιαξει οικογενεια?

Η μονη επιλογη που εχει ενας ομοφυλοφιλος ομως,ειναι το να δεχθει την ταυτότητα του,χωρις να κοροιδευει μια γυναικα,και μια οικογενεια,για μια ζωη (μαζι με τον εαυτο του)Εσυ τι απο τα δυο προτιμας?

Κι αν γεννιέται καποιος έτσι,ποιοι είμαστε εγώ κι εσύ,που θα του στερήσουμε την απολαυση των ιδιων δικαιωμάτων?Απο πότε μας έχει κανει ο Θεος moderators?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:01, 29-09-10:

παρά μόνο να ελπίζω σε έναν καλύτερο κόσμο, όπως είπε ο φίλος μου ο Πετράκης.
Ναι,,σε εναν κοσμο που μπορεις να παντρευτεις τον φιλο σου ,με κουφετα και κουμπαρους..
και μετα να κανετε πολλααα,πολλαα παιδάκιααα..
και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 00:47, 30-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Ναι,,σε εναν κοσμο που μπορεις να παντρευτεις τον φιλο σου ,με κουφετα και κουμπαρους..
και μετα να κανετε πολλααα,πολλαα παιδάκιααα..
και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα..
Eπίσης και πολλοί ετεροφυλόφιλοι δεν μπορούν να κάνουν παιδακια.Αυτοί,άν τα καταφερναν τελικα,και κάναν ομοφυλοφιλα,θα τα αγαπούσαν.Σου έυχομαι,πρωτον να καταφερεις να κανεις,και δευτερον,αν καταφερεις και κάνεις,να ειναι ετεροφυλόφιλα,γιατι αν δεν ειναι,και το DNA σου και της γυναικας σου θα φερουν,και θα τα μισεις γι'αυτο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 08:33, 30-09-10:

γιατι αν δεν ειναι,και το DNA σου και της γυναικας σου θα φερουν,και θα τα μισεις γι'αυτο.
δεν εχω μισησει ποτέ ανθρωπο μεχρι τωρα και ελπιζω να μην μισησω ποτέ στο μελλον..
(δεν ειπα αλλωστε ποτέ οτι μισω τους ομοφυλοφιλους,....)

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 12:45, 30-09-10:

δεν εχω μισησει ποτέ ανθρωπο μεχρι τωρα και ελπιζω να μην μισησω ποτέ στο μελλον..
(δεν ειπα αλλωστε ποτέ οτι μισω τους ομοφυλοφιλους,....)

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια..
H φράση σου είναι άστοχη,εγώ,σε αντίθεση με εσένα,δεν απορρίπτω τα όνειρα κάποιων ανθρώπων,επειδή τυγχάνει να μη συνάδουν με τα δικά μου.Μπορει να μη μισησεις το παιδί σου,αλλα ο σοφός λαός λέει "Το αντίθετο της αγάπης,δεν ειναι το μίσος,αλλά η αδιαφορία."Αν πάλι τιποτα δεν προκειται να σε επηρεασει απεναντι στο παιδι σου,αλλα καποιους αλλους ανθρωπους τους διαχωρίζεις με βαση τη σεξουαλικη τους ταυτότητα,εγω το ονομαζω αυτο επιλεκτικό ρατσισμό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:38, 30-09-10:

αλλα καποιους αλλους ανθρωπους τους διαχωρίζεις με βαση τη σεξουαλικη τους ταυτότητα,
και οι ομοφυλοφιλοι το κανουν αυτο και πιο φανατικα..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 17:29, 30-09-10:

και οι ομοφυλοφιλοι το κανουν αυτο και πιο φανατικα..
Επειδη αναγκαζονται,ωστε να νιωσουν οτι ανηκουν καπου.Εμεις τους διαφοροποιούμε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:10, 30-09-10:

Επειδη αναγκαζονται,ωστε να νιωσουν οτι ανηκουν καπου.
αα,,δε θελω δικαιολογιες..

και μεις αλλωστε αναγκαζομαστε να εχουμε τετοια αποψη..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 22:09, 30-09-10:

αα,,δε θελω δικαιολογιες..

και μεις αλλωστε αναγκαζομαστε να εχουμε τετοια αποψη..
ναι Αγγελε πες μας οτι χαιρονται κιολας που τους αντιμετωπιζετε ετσι.Αν ειμαστε αρσενικα,να δεχομαστε καποια πραγματα ως αληθη,οχι στα λογια μονο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:25, 01-10-10:

ναι Αγγελε πες μας οτι χαιρονται κιολας που τους αντιμετωπιζετε ετσι.Αν ειμαστε αρσενικα,να δεχομαστε καποια πραγματα ως αληθη,οχι στα λογια μονο.
θες να το χοντρυνουμε παλι τωρα?
και αν γινει ετσι,ειμαι σιγουρος οτι δεν θα την πληρωσεις εσυ..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 08:14, 01-10-10:

Λίγη ειλικρίνεια επιτέλους όλοι μας. Είναι δυνατόν ποτέ οποιοσδήποτε να μην βλέπει κάτι διαφορετικό απο τον ίδιο σαν ξένο; Να μην το αντιμετωπίζει με κριτική διάθεση; Να μήν το κοροιδεύει, έστω και με καζούρα; Δείτε τη διαφήμιση της Heineken, γιατί είναι τόσο αστεία; Γιατί λέει την αλήθεια !! Ομως αυτή δεν είναι η μαγεία της αγάπης; Αντρες και γυναίκες, που φτιάχνουν ζευγάρια, στρέιτ και γκέυ που ίσως μπορούν να είναι φίλοι...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 08:30, 01-10-10:

Είναι δυνατόν ποτέ οποιοσδήποτε να μην βλέπει κάτι διαφορετικό απο τον ίδιο σαν ξένο; Να μην το αντιμετωπίζει με κριτική διάθεση; Να μήν το κοροιδεύει, έστω και με καζούρα;
Γιατί να μην είναι δυνατόν;
Επειδή μάθαμε να βλέπουμε τον εαυτό μας ως το κέντρο του κόσμου και καθετί άλλο ως παραφωνία στην τελειότητά μας;
Πάνω στο διαφορετικό καθρεφτίζουμε την κανονικότητά μας και προσδιορίζουμε τον εαυτούλη μας.
Ο χορός των αντιθέτων μας διαχωρίζει, μας εξυψώνει και υπογραμμίζει τη διαφορετικότητά μας, μόνο και μόνο για να σαρκάσουμε ηχηρά: Εγώ είμαι εγώ!; Πόση βαρεμάρα Θεέ μου...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 08:47, 01-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel

Γιατί δυο ίδια πράγματα είναι αδύνατον να αλληλοκρίνονται. Αν προκύψει και όση προκύψει, κριτική, εκ των πραγμάτων θα είναι μεταξύ διαφορετικών.

Είπα κι εγώ να βάλω μια γέφυρα, όμως ποιός την θέλει; Ο καυγάς για τον καυγά. Τι βαρεμάρα Θεέ μου...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:40, 01-10-10:

Είπα κι εγώ να βάλω μια γέφυρα, όμως ποιός την θέλει;
Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται. Αντέχετε να δείτε τις ομοιότητες όμως;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 11:43, 01-10-10:

Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται. Αντέχετε να δείτε τις ομοιότητες όμως;
Οχι...

Ποτε αντεξε καποιος να δει ποσο μοιαζει τελικα με τον εχθρο του, οταν κατεληξαν σε πολεμο???

(Γιατι κακα τα ψεματα, πολλοι αντιλαμβανονται το θεμα των ομοφυλοφιλων σαν πολεμο για την διατηρηση της ομαλοτητας της κοινωνιας)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:53, 01-10-10:

Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται.
δηλαδη η αγαπη ανδρα γυναικας θελει ομοιους ανδρες γυναικες πχ?
καλα τι λεμε?

απο τη μια λετε για σεβασμο στη διαφορετικοτητα και μετα θελετε τα παντα ομοια..

μακαρι να καταλαβαινα..

και ναι,,ο ξενος σε καθε ειδος αντιμετωπιζεται επιφυλακτικα ή και ειρωνικα αστην αρχη,,φυσικο ειναι,,το θεμα ειναι να εχουμε γνωση και ανοχιτη καρδια και μυαλο και να τα βρισκουμε στο τελος,παρολες τις διαφορες μας που πρεπει να μας ενωνουν οπως οι αντιθετοι πολοι ενος μαγνητη,,και οχι να μας χωριζουν..

οι ισχυροτερες ενωσεις φιλιες γεφυρες στη φυση γινετονται μεταξυ αντιθετων-συμπληρωματικων...απο τη χημεια μεχρι τον ερωτα..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 12:54, 01-10-10:

Οι γεφυρες γεφυρώνουν χάσματα. Αν δεν υπάρχουν τα χάσματα δεν χρειάζονται και οι γέφυρες.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 12:59, 01-10-10:

απο τη μια λετε για σεβασμο στη διαφορετικοτητα και μετα θελετε τα παντα ομοια..
Οτι θέλουνε λένε νομίζω ίσα για να μήν ψοφήσει ενα θέμα που θα έπρεπε να έχει πάει το πολύ 80-100 πόστ !!

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:45, 01-10-10:

δηλαδη η αγαπη ανδρα γυναικας θελει ομοιους ανδρες γυναικες πχ?
καλα τι λεμε?
Αυτά είναι δικά σου συμπεράσματα. Εγώ δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο...

και ναι,,ο ξενος σε καθε ειδος αντιμετωπιζεται επιφυλακτικα ή και ειρωνικα αστην αρχη,,φυσικο ειναι,,το θεμα ειναι να εχουμε γνωση και ανοχιτη καρδια και μυαλο και να τα βρισκουμε στο τελος,παρολες τις διαφορες μας που πρεπει να μας ενωνουν οπως οι αντιθετοι πολοι ενος μαγνητη,,και οχι να μας χωριζουν..
Την επιφύλαξη προς το διαφορετικό την καταλαβαίνω. Την ειρωνεία και το χλευασμό όμως δεν τα καταλαβαίνω και μου κάνουν κάτι σε στενομυαλιά, πράγμα που δεν συμβιβάζεται με αυτό που γράφεις παρακάτω για ανοιχτό πνεύμα...
Το κοινό έδαφος για να δεχθούμε τις διαφορές, δεν μπορεί παρά να είναι οι ομοιότητες, όταν μιλάμε για ένα κοινωνικό θέμα σαν αυτό. Εάν μπορούμε να νιώσουμε πως ένας ομοφυλόφιλος για παράδειγμα, μπορεί να ερωτεύεται όπως και ένας ετερόφυλος, με την ίδια ένταση, τους ίδιους πόθους, τα ίδια πάθη, τότε είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στην κατανόησή του. Κατανοητό τώρα;

Οι γεφυρες γεφυρώνουν χάσματα. Αν δεν υπάρχουν τα χάσματα δεν χρειάζονται και οι γέφυρες.
Με το να θεωρείς δεδομένο και φυσικό τον εξευτελισμό ανθρώπων, επειδή είναι διαφορετικοί από σένα, δεν βλέπω πώς μπορούν να χτιστούν γέφυρες. Στην ουσία, λες: "Είναι φυσιολογικό να σε κοροϊδεύω επειδή είσαι διαφορετικός από μένα, μη διαμαρτύρεσαι".

Οτι θέλουνε λένε νομίζω ίσα για να μήν ψοφήσει ενα θέμα που θα έπρεπε να έχει πάει το πολύ 80-100 πόστ !!
Αυτό το επιχείρημα είναι αισχρό και προσβλητικό, ειδικά από ανθρώπους που το πρώτο που κάνουν καθημερινά, είναι να γράφουν σε αυτό το θέμα. Μετανιώνω για άλλη μια φορά που τόλμησα να συμμετέχω.
Που θα πάει, κάποια στιγμή θα μείνετε να τα λέτε μεταξύ σας.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:28, 01-10-10:

Την επιφύλαξη προς το διαφορετικό την καταλαβαίνω. Την ειρωνεία και το χλευασμό όμως δεν τα καταλαβαίνω και μου κάνουν κάτι σε στενομυαλιά, πράγμα που δεν συμβιβάζεται με αυτό που γράφεις παρακάτω για ανοιχτό πνεύμα...
οκ,συμφωνω,,..εχω νιωσει και εγω τετοια συμπεριφορα μικρος ,αλλωστε και καταλαβαινω..
οποιοσδηποτε αρκετα διαφορετικος απο το μεσο ορο,δυσκολευεται να τον αποδεχθουν και να ενσωματωθει,,
πολυ κοροιδια,,ξερω απο πρωτο χερι..

Που θα πάει, κάποια στιγμή θα μείνετε να τα λέτε μεταξύ σας.
Όοοχιι, που παςς?

μεινε..
αλλιως με ποιον θα εχω να λογομαχω?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 21:11, 01-10-10:

Λίγη ειλικρίνεια επιτέλους όλοι μας. Είναι δυνατόν ποτέ οποιοσδήποτε να μην βλέπει κάτι διαφορετικό απο τον ίδιο σαν ξένο; Να μην το αντιμετωπίζει με κριτική διάθεση; Να μήν το κοροιδεύει, έστω και με καζούρα; Δείτε τη διαφήμιση της Heineken, γιατί είναι τόσο αστεία; Γιατί λέει την αλήθεια !! Ομως αυτή δεν είναι η μαγεία της αγάπης; Αντρες και γυναίκες, που φτιάχνουν ζευγάρια, στρέιτ και γκέυ που ίσως μπορούν να είναι φίλοι...
θες να το χοντρυνουμε παλι τωρα?
και αν γινει ετσι,ειμαι σιγουρος οτι δεν θα την πληρωσεις εσυ..
To oτι γεννηθηκατε με χαρακτηρηστικα που εγω και αλλοι θα κοροϊδεύαμε,δε νομίζω πως σημαινει το οτι επειδη εσεις το δεχεστε,ειναι και σωστο.Βuggs,με αυτο που λες σημαινει οτι δεν ειναι κακη η ομοφυλοφιλια,αλλα το οτι εσυ δεν μπορεις να δεχτεις τον κοσμο οπως ειναι.Εμενα παλι με ξενιζουν αυτοι που δεν μπορουν να δεχθουν τον κοσμο οπως ειναι.Ειναι θεμιτη η καζουρα και η ειλικρινεια μου?

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,030 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:55, 01-10-10:

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι γνωρίζεις ξεκάθαρα τι είναι τούτο το φαινόμενο; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον από τις απαντήσεις σου. Μάλλον απλώς θρέφεις μύθους, τους οποίους έχεις δεχτεί ως πραγματικότητα. Τελικά δεν έχω καταλάβει εάν εννοείς ότι χρειάζεσαι καλύτερη ενημέρωση, ή ότι εσύ είσαι ο κατάλληλος για να ενημερώσεις τους υπόλοιπους...

Αυτό δεν είναι μέλλον, είναι παρελθόν. Δεν γίνεται να ελπίζεις προς τα πίσω, εκτός εάν αγαπάς να διατηρείς αυταπάτες.

Μιλάς λες και είσαι ο ΟΚΑΝΑ ρε αδελφέ!! Λες κι έχεις απέναντί σου κάποιους ψυχικά αρρώστους, που χρειάζονται περίθαλψη.

Επίσης ελπίζω και το προτείνω άλλωστε να ψηφιστεί νόμος που να προτρέπει τους νέους να φλερτάρουν σε νεαρή ηλικία, ελέγχοντας την φυσική αποδοχή του αντίθετου φύλλου !
Ειλικρινά δεν το πιστεύω!! Θεωρούσα πως μόνον ο Τζήζας θα μπορούσε να έχει γράψει κάτι τέτοιο...
Όχι, εκείνη εκτίθεται...

Τόσος εκφυλισμός επικρατεί στην αποδοχή της αντίθετης άποψης ?
Εάν σου κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση, θα θεωρηθώ αυθάδης;

Υπάρχουν παράμετροι που αν τις εξετάσουμε θα ξαφνιαστούμε .
Τότε γιατί δεν τις εξετάζουμε αγαπητέ Μάξιμε και συνεχίζουμε εδώ και χρόνια να μηρυκάζουμε τα τετριμμένα; Περιμένουμε να μας ξαφνιάσεις, θετικά ελπίζω τούτη τη φορά...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 08:57, 02-10-10:

Κι όμως,AYTH EINAI H OYΣΙΑ,αν κάποιος γεννιέται έτσι,χωρις να εχει την επιλογή,τι ειναι,παιδί κατώτερου Θεού?Αλήθεια,ποιος νομιζεις πως επιλέγει να τον απορρίπτουν ακομη και οι δικοί του?(Συνήθως ετσι γινεται)Ποιος νομιζεις οτι διαλεγει να εχει φιλους ελαχιστους?(Μιλαω για πραγματικους φιλους) Ποιος νομιζεις πως δε θελει να φτιαξει οικογενεια?
Η μονη επιλογη που εχει ενας ομοφυλοφιλος ομως,ειναι το να δεχθει την ταυτότητα του,χωρις να κοροιδευει μια γυναικα,και μια οικογενεια,για μια ζωη (μαζι με τον εαυτο του)Εσυ τι απο τα δυο προτιμας?
Κι αν γεννιέται καποιος έτσι,ποιοι είμαστε εγώ κι εσύ,που θα του στερήσουμε την απολαυση των ιδιων δικαιωμάτων?Απο πότε μας έχει κανει ο Θεος moderators?
Με τις τοποθετήσεις σου μοιάζει να υποστηρίζεις με τόσο σθένος τους ομοφυλόφιλους, που είμαι σίγουρος οτι κάτι ποιο βαθύ πρέπει να υπάρχει. Αυτό όμως είναι δικό σου θέμα. Καλό όμως θα ήταν να δώσεις και κάποιες συμπληρωματικές πληροφορίες, όχι πως τις θεωρώ απαραίτητες, αλλά κάποια στιγμή ίσως να τραβήξεις πάνω σου κάποια συμπεράσματα που ενδεχομένως να σε ενοχλήσουν.
Επιμένεις να λες οτι κάποιος γεννιέται έτσι. Τί είναι η ομοφυλοφιλία, μια ίωση? Ιλαρά ή κοκκύτης? Μήπως είναι το άλλο χρωμόσωμα?
Σαφώς όμως είναι κάτι που προκύπτει σε ένα αρσενικό. Ομως κάτω απο ποιες προϋποθέσεις ? Μπορείς να πεις με σιγουριά οτι το περιβάλλον και κατα την παιδική ηλικία (δεν έπιασε) τα μηνύματα εκείνα που δείχνουν την σύγχυση ενδεχομένως του παιδιού?

Επειδή μάθαμε να βλέπουμε τον εαυτό μας ως το κέντρο του κόσμου και καθετί άλλο ως παραφωνία στην τελειότητά μας;
Πάνω στο διαφορετικό καθρεφτίζουμε την κανονικότητά μας και προσδιορίζουμε τον εαυτούλη μας.
Ο χορός των αντιθέτων μας διαχωρίζει, μας εξυψώνει και υπογραμμίζει τη διαφορετικότητά μας, μόνο και μόνο για να σαρκάσουμε ηχηρά: Εγώ είμαι εγώ!; Πόση βαρεμάρα Θεέ μου...
Είναι χαρακτηριστικό στις γυναίκες να βαριούνται! Ενίοτε αναζητούν την ουσία, αλλά και το παραμύθιασμα πολλές φορές.
Ακόμα ένας μύθος, κάνει καλό. Το τραβά ο οργανισμός σας.

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Δηλαδή θέλεις να πεις ότι γνωρίζεις ξεκάθαρα τι είναι τούτο το φαινόμενο; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον από τις απαντήσεις σου. Μάλλον απλώς θρέφεις μύθους, τους οποίους έχεις δεχτεί ως πραγματικότητα. Τελικά δεν έχω καταλάβει εάν εννοείς ότι χρειάζεσαι καλύτερη ενημέρωση, ή ότι εσύ είσαι ο κατάλληλος για να ενημερώσεις τους υπόλοιπους...
Τελικά ποτέ δεν κατάλαβα, αν το γάλα τραβά την μύγα ή η μύγα πέφτει μέσα ?
Αυτό δεν είναι μέλλον, είναι παρελθόν. Δεν γίνεται να ελπίζεις προς τα πίσω, εκτός εάν αγαπάς να διατηρείς αυταπάτες.
Τι να κάνουμε κάποιου είναι αρκετά ρομαντικοί, τόσο ώστε να αναζητούν επαφή με τις χαμένες παραδόσεις.
Ισως και να προσπαθώ να μοιάσω με κάποιους ρομαντικούς?
Μιλάς λες και είσαι ο ΟΚΑΝΑ ρε αδελφέ!! Λες κι έχεις απέναντί σου κάποιους ψυχικά αρρώστους, που χρειάζονται περίθαλψη.
Ομιλώ κατα την βούληση που διαθέτω.
Εάν σου κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση, θα θεωρηθώ αυθάδης;
Απα - πα - πα ! Ο Great Chaos αυθάδης ! Δεν το πιστεύω με τίποτα !!!
Τότε γιατί δεν τις εξετάζουμε αγαπητέ Μάξιμε και συνεχίζουμε εδώ και χρόνια να μηρυκάζουμε τα τετριμμένα; Περιμένουμε να μας ξαφνιάσεις, θετικά ελπίζω τούτη τη φορά...
Το ξάφνιασμα είναι κατώτερη έκφραση της συμπεριφοράς μας. Ως εκ τούτου, σου γράφω κάτι που θα σε βοηθήσει πιστεύω αρκετά.
Ο Εβραίος, αν δεν γνωρίζεις τι κάνει για να εξασκήσει την πλαστικότητα στις κινήσεις του και να καταπολεμήσει την ραθυμία και βαρεμάρα τις συνήθειας, σου λέω οτι ποτέ δεν επιστρέφει απο την δουλειά του στο σπίτη του απο τον ίδιο δρόμο που πήγε. Πάντα ακολουθεί διαφορετική διαδρομή. Η απάντησή μου είναι θετική. Ελπίζω να σου προκάλεσα και ξάφνιασμα θετικό.

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 49,998 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:21, 02-10-10:

Δηλαδή..όποιος υποστηρίζει τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων..ειναι κρυφογκέυ;;.Έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο υποννοήθηκε παραπάνω.....το θεωρώ απαράδεχτο σαν θέση..Τόσο δύσκολο είναι να πιστέψουν κάποιοι ότι δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους και δεν τους βλέπουν σαν μιάσματα;
Η ομοφυλοφυλία πάντως,ΥΠΑΡΧΕΙ στην φύση .Πως αλήθεια εξηγήτε την "ομοφυλοφιλία"στα ζώα; Πάντως αυτά,σίγουρα δεν βλέπουν τηλεόραση για να επηρεαστούν απο τα ινδάλματα γκευ της tv..άπειρα αρθρα και επιστημονικές μελέτες υπάρχουν για αυτό το θέμα. http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=55083
Πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε καν να συζητάμε γιατα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές..είναι δεδομένο και αυτονόητο,και...ΔΕΝ ειμαι λεσβία,ούτε κρυφολεσβία...
Και κάτι "χριστιανικό"..... μην κρίνετε για να μην κριθήτε..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:42, 02-10-10:

το θεωρώ απαράδεχτο σαν θέση..Τόσο δύσκολο είναι να πιστέψουν κάποιοι ότι δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους και δεν τους βλέπουν σαν μιάσματα;
Η ομοφυλοφυλία πάντως,ΥΠΑΡΧΕΙ στην φύση .Πως αλήθεια εξηγήτε την "ομοφυλοφιλία"στα ζώα;
αναλογα πώς την υποστηριζει καποιος την ομοφυλοφιλια..το καταλαβαινεις αυτο..και γιατι απαραδεχτο?αν για σενα η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι κακο,,γιατι ?

και επισης στα ζωα υπαρχουν απειρες γεννετικες και ψυχολογικες ακομα ανωμαλιες και τερατογενεσεις,,παυει αυτο να τις κανει ανωμαλιες και διαστροφες και επιβλαβεις?και βασικα πρεπει να ειναι καποια σταθερα ποσοστα..

και σοτυς ανθρωπους παντα υπηρχε η ομοφυλιφλια..αλλα τωρα λογω κοινωνιας αυξανεται περισσοτερο..
δεν ειπαμε οτι αν κλεινανε οι τηλεορασεις παγκοσμιως να εξαφανιζονταν οι ομοφυλοφιλοι,προς Θεου..

βρειτε καποιο αλλο επιχειρημα στο θεμα αυτο..το συγκεκριμενο δεν πειθει τοσο..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 49,998 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:02, 02-10-10:

αναλογα πώς την υποστηριζει καποιος την ομοφυλοφιλια..το καταλαβαινεις αυτο..και γιατι απαραδεχτο?αν για σενα η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι κακο,,γιατι ?

και επισης στα ζωα υπαρχουν απειρες γεννετικες και ψυχολογικες ακομα ανωμαλιες και τερατογενεσεις,,παυει αυτο να τις κανει ανωμαλιες και διαστροφες και επιβλαβεις?και βασικα πρεπει να ειναι καποια σταθερα ποσοστα..

και σοτυς ανθρωπους παντα υπηρχε η ομοφυλιφλια..αλλα τωρα λογω κοινωνιας αυξανεται περισσοτερο..
δεν ειπαμε οτι αν κλεινανε οι τηλεορασεις παγκοσμιως να εξαφανιζονταν οι ομοφυλοφιλοι,προς Θεου..

Είναι απαράδεχτο Άγγελε,γιατί όταν ο άλλος υποννοεί ότι όποιος υποστηρίζει τα δικαιώματα των ομοφυλόφυλων βασικά κάτι βαθύτερο σημαίνει,δηλαδη ότι μπορει να είναι και κρυφογκέυ...προσπαθεί να μειώσει την αξία των λεγομένων του άλλου,είναι πολύ εύκολο να βγάλουμε μια ταμπέλα επειδή δεν έχουμε επιχειρήματα.Ναι..,ευτυχώς δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους και ΝΑΙ..πολλοί υποστηρίζουν τα δικαιώματα τους χωρ.ίς να είναι γκέυ..όποιος δεν μπορεί να το καταλάβει είναι μάλλον δικό του πρόβλημα,μην το μετατοπίζει στον άλλον.Με το ίδιο σκεπτικό θα μπορούσα να πω και εγώ,ότι όποιος καταφέρεται με τόσο σθένος κατά των ομοφυλόφυλων....κάτι βαθύτερο συμβαίνει...why not;;;
ΥΓ...όποιος έχει ασχοληθεί με τα ζώα και έχει δει και 5 ντοκιμαντέρ..ξέρει πολύ καλά ότι δεν μιλάμε για ανωμαλίες και διαστροφές της φύσεις..υπάρχει η ομοφυλοφιλία στη φύση..και ας είναι τόσο δύσκολο να το χωνέψουν κάποιοι...

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 10:22, 02-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Δηλαδή..όποιος υποστηρίζει τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων..ειναι κρυφογκέυ;;.
Είμαι κρυφογκέυ. Ψήφισα υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων.

Φυσικά τέθηκα κατά του να υιοθετούν παιδιά, όμως αυτό δεν ειναι παρά μια ακόμη απο τις πολλές διαστροφές μου

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:51, 02-10-10:

ΥΓ...όποιος έχει ασχοληθεί με τα ζώα και έχει δει και 5 ντοκιμαντέρ..ξέρει πολύ καλά ότι δεν μιλάμε για ανωμαλίες και διαστροφές της φύσεις..υπάρχει η ομοφυλοφιλία στη φύση..και ας είναι τόσο δύσκολο να το χωνέψουν κάποιοι...
την εχω δει στα ζωα μου,,και ειδα οτι ειχε ασχημη επιδραση...

ευτυχώς δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους
βεβαια,,ουτε εγω τους μισώ..ουτε εναν δολοφονο με το πριονι δεν θα μισουσα,,ποσο μαλλον τους ομοφυλοφιλους..
την ομοφυλοφυλια δεν δεχομαι ως κατι καλο

αλλο το ενα αλλο το αλλο..

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 17:47, 02-10-10:

Kαι εγώ υπέρ του γάμου των ομοφυλόφιλων είμαι,και αυτοί ζωή έχουν αν το σκεφτούμε γιατί να μένουν μόνοι στη ζωή λόγω κάποιων αντιλήψεων απο την κοινωνια που υπάρχουν?Για παράδειγμα πες οτι είναι δυο ομοφιλόφιλοι στο δρόμο γιατί όταν τους κοιτάνε λένε ΄΄κοίτα αυτούς είναι ομοφυλόφιλοι΄΄.Αυτό δεν είναι σωστό ο καθένας στη ζωή του μπορεί να κάνει ότι θέλει χωρίς να την κρίνει και να παρεμβαινει ο άλλος.Και όσον αφορά την υιοθεσία των παιδιών και εκεί συμφωνώ γιατί τα παιδιά μόνο αγάπη και στοργή θέλουν από τους γονείς τους.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:55, 02-10-10:

Kαι εγώ υπέρ του γάμου των ομοφυλόφιλων είμαι,και αυτοί ζωή έχουν αν το σκεφτούμε γιατί να μένουν μόνοι στη ζωή λόγω κάποιων αντιλήψεων απο την κοινωνια που υπάρχουν?Για παράδειγμα πες οτι είναι δυο ομοφιλόφιλοι στο δρόμο γιατί όταν τους κοιτάνε λένε ΄΄κοίτα αυτούς είναι ομοφυλόφιλοι΄΄.
οτι θα πουν,κοιτα θα πουν,,αλλα ο νομος δεν μπορει να κανει τιποτα..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 18:14, 02-10-10:

Με τις τοποθετήσεις σου μοιάζει να υποστηρίζεις με τόσο σθένος τους ομοφυλόφιλους, που είμαι σίγουρος οτι κάτι ποιο βαθύ πρέπει να υπάρχει.
Aσε τα βαθιά και τα ρηχά,και πες αυτο που σκεφτεσαι όπως το σκέφτεσαι.Μπες στο ischool,υπαρχει ενα θεμα ιδιας φυσης κατα των μεταναστών.Συνεπως μπορεις να με αποκαλείς έγχρωμο gay.
Καλό όμως θα ήταν να δώσεις και κάποιες συμπληρωματικές πληροφορίες, όχι πως τις θεωρώ απαραίτητες, αλλά κάποια στιγμή ίσως να τραβήξεις πάνω σου κάποια συμπεράσματα που ενδεχομένως να σε ενοχλήσουν.
Ρώτα με ο,τι θέλεις κύριε σωσια της Λουκά,δε θα εκτεθώ εγώ.Οσο για το ποιος ενοχλεί,πρωτον τσεκαρε τις αρνητικες σου,δεύτερον,εγω τα εχω πολύ καλά με τον εαυτό του?
Επιμένεις να λες οτι κάποιος γεννιέται έτσι. Τί είναι η ομοφυλοφιλία, μια ίωση? Ιλαρά ή κοκκύτης?

Το αποκορύφωμα της παθογένειας ενός κολλημένου μυαλού.Στεναχωριέμαι που συσχετίζεις την ομοφυλοφυλία,με νοσήματα για τα οποια ευθύνονται παθογόνοι παραγοντες.
Σαφώς όμως είναι κάτι που προκύπτει σε ένα αρσενικό.
Το οτι ερεθιζομαι οταν ανιδεοι χρησιμοποιουν αυτη τη λεξη ισως σημαινει πως πρεπει να αναζητησω τη σεξουαλική μου ταυτότητα

Είναι χαρακτηριστικό στις γυναίκες να βαριούνται! Ενίοτε αναζητούν την ουσία, αλλά και το παραμύθιασμα πολλές φορές.
Ακόμα ένας μύθος, κάνει καλό. Το τραβά ο οργανισμός σας.
Δεν εισαι βαναυσος μονο απεναντι στους ομοφυλοφιλους,αλλα και απεναντι στις γυναικες?Τελικα το προβλημα σου ειναι βιολογικο,η ψυχολογικό?

Τελικά ποτέ δεν κατάλαβα, αν το γάλα τραβά την μύγα ή η μύγα πέφτει μέσα ?
Γάλα είναι τυποι με τα διπλασια μου χρόνια και αποψεις σαν τις δικες σου.Μυγες ειναι παιδια της ηλικιας μου χωρις κριτική σκεψη,που τα τραβάτε με το άρωμα και τελικά τα πνίγεται.

Ομιλώ κατα την βούληση που διαθέτω.
Την εντελως κακοπροαίρετη.

Απα - πα - πα ! Ο Great Chaos αυθάδης ! Δεν το πιστεύω με τίποτα !!!
Δεν εκδήλωσε ποτέ ειρωνικές,ρατιστικες τάσεις,και απαντα οταν εχει γνώσεις σε κατι.Ασε που ο,τι εκφράσει λέει "σκεφτομαι",κι οχι "σαφώς".

Περιμένω τις ερωτήσεις σου.

Η τερατογέννεση είναι μεμονωμένη,και συνήθως σχετίζεται με την έκθεση σε ακτινοβολία.Η ομοφυλοφιλια ομως,ειναι διαδεδομένη σε ολους τους οργανισμους,απο τοτε που υπαρχει άνθρωπος.Μεχρι να μου βρεις ενα καλυτεο επιχείρημα,εγω θα επικαλούμαι την επιστήμη.

Είμαι κρυφογκέυ. Ψήφισα υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων.

Φυσικά τέθηκα κατά του να υιοθετούν παιδιά, όμως αυτό δεν ειναι παρά μια ακόμη απο τις πολλές διαστροφές μου
Σε αυτό έχω συμφωνήσει κι εγώ,και το ξέρεις ήδη αν εχεις διαβάσει την παραπομπή μου στο ischool.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chemwizard : 02-10-10 στις 18:31.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:36, 02-10-10:

Η τερατογέννεση είναι μεμονωμένη,και συνήθως σχετίζεται με την έκθεση σε ακτινοβολία.Η ομοφυλοφιλια ομως,ειναι διαδεδομένη σε ολους τους οργανισμους,απο τοτε που υπαρχει άνθρωπος.Μεχρι να μου βρεις ενα καλυτεο επιχείρημα,εγω θα επικαλούμαι την επιστήμη.

τερατογενεση εννοουσα γενετικη ανωμαλια,,και απο τετοιες προχθες πεθαναν γατια μου και πολλα αλλα ζωα καθε μερα ισως..δεν χρειαζονται ακτινοβολια για να γινουν,,η φυση κανει πολυ συχνα λαθη απο μονη της..και τα διορθωνει μετα με το θανατο..

γεννετικες ανωμαλιες-προβληματα σε διαφορα ζωα οπως και ο ανθρωπος,,σωματικες και ψυχικες υπηρχαν και θα υπαρχουν..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 00:45, 03-10-10:

τερατογενεση εννοουσα γενετικη ανωμαλια,,και απο τετοιες προχθες πεθαναν γατια μου και πολλα αλλα ζωα καθε μερα ισως..δεν χρειαζονται ακτινοβολια για να γινουν,,η φυση κανει πολυ συχνα λαθη απο μονη της..και τα διορθωνει μετα με το θανατο..

γεννετικες ανωμαλιες-προβληματα σε διαφορα ζωα οπως και ο ανθρωπος,,σωματικες και ψυχικες υπηρχαν και θα υπαρχουν..
Συμφωνω.αλλα hello,εδω μιλαμε για κατι που υπαρχει πολλα περισσοτερα εκατομμυρια χρονια απο την ανθρωπινη στενομυαλια.Η φυση ξεχασε να το διορθωσει?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 08:14, 03-10-10:

Συμφωνω.αλλα hello,εδω μιλαμε για κατι που υπαρχει πολλα περισσοτερα εκατομμυρια χρονια απο την ανθρωπινη στενομυαλια.Η φυση ξεχασε να το διορθωσει?
τι ειπα?

και πριν και μετα τους ανθρωπους θα υπαρχουν λαθη και ανωμαλιες της φυσης..καθε μερα υπαρχουν..
κανενα πλασμα δεν ειναι τελειο..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 08:56, 03-10-10:

τι ειπα?

και πριν και μετα τους ανθρωπους θα υπαρχουν λαθη και ανωμαλιες της φυσης..καθε μερα υπαρχουν..
κανενα πλασμα δεν ειναι τελειο..
Αγγελε,παιζουμε με τις περιπτωσεις η ιδεα μου ειναι?Υπαρχουν γονιδια που να εκφραζουν τερατογέννεση?ΟΧΙ.Ειναι μεμονωμενα περιστατικα αλλιομένου DNA!Τι σχεση εχει η ομοφυλοφιλία με το Τσερνομπιλ?

Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη worshipperjesus
Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O worshipperjesus έγραψε στις 09:02, 03-10-10:

Αγγελε,παιζουμε με τις περιπτωσεις η ιδεα μου ειναι?Υπαρχουν γονιδια που να εκφραζουν τερατογέννεση?ΟΧΙ.Ειναι μεμονωμενα περιστατικα αλλιομένου DNA!Τι σχεση εχει η ομοφυλοφιλία με το Τσερνομπιλ?
Στο Τσερνομπιλ οφείλεται η παγκόσμια αύξηση της ομοφυλοφιλίας.

Σκέψου τι έχει συμβεί τα τελευταία 20 χρόνια... γάμοι, υιοθεσίες κ.λπ.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:03, 03-10-10:

γεννετικες ανωμαλιες γινονται και χωρις τσερνομπιλ..
με αιμομιξιες πχ και με πολλα αλλα..

ειτε γεννετικα,ή επικτητα,, ψυχολογικα ή σωματικα προβληματα αι διαστροφες παντα υπηρχαν σε ολα τα ζωα..οποτε το επιχειρημα
"οτι επειδη υπαρχει η ομοφυλοφιλια και σε αλλα ζωα περαν του ανθρωπου ειναι μη βλαπτικη και ψυχιολογικη,",δεν εχει νοημα..

εδω απειρα γεννετικα ψυχολογικα και αλλα θεματα επηρεαζονται και απο το περιβαλλον..
γιατι ο ομοφυλοφιλια να ειναι διαφορετικη?

ειναι απλως παραλογο και αντιεπιστημονικο

εισαι προβλεψιμος μεγαλε,ασε.. μιλα καθαρα ...

μπες και συ στη στρατια των "προδευτικων" υποστηρικτων της ομοφυλοφιλιας,,και μην το παιζεις διαφορετικος,,γιατι απλα δεν εισαι..

μεσα απο την πλακα απλα αναπαραγεις την κατεστημενη ιδεολογια που προβαλλεται απο παντου..
πολιτικως ορθος εισαι ,ετσι απλα.. μπες στο κοπαδι και συ ,, σε περιμενουν και αλλοι σαν και σενα εκει..

Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη worshipperjesus
Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O worshipperjesus έγραψε στις 09:06, 03-10-10:

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι έχουν πράσινα πέη, επηρεασμένοι από την ακτινοβολία.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 09:10, 03-10-10:

γεννετικες ανωμαλιες γινονται και χωρις τσερνομπιλ..
με αιμομιξιες πχ και με πολλα αλλα..
Ναι,μονο που χανεις αυτο που είπα:Εφόσον η ομοφυλοφιλία ειναι γονίδια,και οχι μεγαλη σε εκταση,και απο εξωγενεις παραγοντες μετάλλαξη γονιδιου,πως γινεται να συσχετίζεται με την τερατογέννεση?Βασικά κοιτα.Τα πάντα πανω μας ειναι μεταλλάξεις.Ολα.Οι ομάδες αίματος.το χρώμα,ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Ωστοσο ειναι μεταλλάξεις που γινονται για κάποιο λογο.Οσες ειναι τυχαίες,και δεν εξυπηρετούν τα άτομα στα οποια σημειώνοονται,δε μεταβιβάζονται,οποτε εξαφανιζονται ταχυτατα.Και ξαναγυρναμε στην ερωτηση:Η ομοφυλοφιλια πως γινεται να διατηρείται,και πάντα στα ιδια πανω κάτω ποσοστά?Δε θα αντεξω καποια απαντηση του στυλ" Επειδη υπαρχουν παντα τα ιδια ποσοστα βιαστων πατέρων"

Αρχική Δημοσίευση από worshipperjesus

Τι κανεις τετοια ωρα εδώ?Τελειωσε η Λειτουργεία?

Αρχική Δημοσίευση από worshipperjesus
Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι έχουν πράσινα πέη, επηρεασμένοι από την ακτινοβολία.

ειτε γεννετικα,ή επικτητα,, ψυχολογικα ή σωματικα προβληματα αι διαστροφες παντα υπηρχαν σε ολα τα ζωα..οποτε το επιχειρημα
"οτι επειδη υπαρχει η ομοφυλοφιλια και σε αλλα ζωα περαν του ανθρωπου ειναι μη βλαπτικη και ψυχιολογικη,",δεν εχει νοημα..

εδω απειρα γεννετικα ψυχολογικα και αλλα θεματα επηρεαζονται και απο το περιβαλλον..
γιατι ο ομοφυλοφιλια να ειναι διαφορετικη?

ειναι απλως παραλογο και αντιεπιστημονικο

Κι αν επηρεαζεται?Αν ο ομοφυλοφιλος λεει εγω ειμαι ευτυχισμενος και θελω να επισημοποιήσω αυτό που έχω,θα του πεις εσυ:"Οχι κατα βαθος δεν εισαι,ειναι ψευδαίσθηση,το σωστό ειναι να πας με γυναίκα."?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:14, 03-10-10:

Η ομοφυλοφιλια πως γινεται να διατηρείται,και πάντα στα ιδια πανω κάτω ποσοστά?
ποιος το μετραει?
ασε,,,δεν υπαρχει αξιοπιστια,,ποτε σε αυτο το θεμα..ειναι πολυ δυσκολο και κρυφο..

εδω πολλοι δεν παραδεχονται στον ιδιο τον εαυτο τους οτι ειναι ομοφυλοφιλοι ,θα το παραδεχτουν σε ερευνα?

η ομοφυλοφιλια ειναι οπως και απειρα αλλα στοιχεια τους χαρακτηρα και προσωπικοτητας μας..
υπαρχει και γεννετικη βαση προδιαθεση,,και περιθωριο για αλλαγες απο το περιβαλλον..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 09:25, 03-10-10:

ποιος το μετραει?
ασε,,,δεν υπαρχει αξιοπιστια,,ποτε σε αυτο το θεμα..ειναι πολυ δυσκολο και κρυφο..

εδω πολλοι δεν παραδεχονται στον ιδιο τον εαυτο τους οτι ειναι ομοφυλοφιλοι ,θα το παραδεχτουν σε ερευνα?

η ομοφυλοφιλια ειναι οπως και απειρα αλλα στοιχεια τους χαρακτηρα και προσωπικοτητας μας..
υπαρχει και γεννετικη βαση προδιαθεση,,και περιθωριο για αλλαγες απο το περιβαλλον..
Ακομη και απο το ποσοστο που ξερουμε.Θα δεις πως υπαρχουν απο ολα.Ποσα παιδια μεγαλώσαν χωρις να τους λειψει τιποτα,κι εγιναν ομοφυλοφιλοι,απλα επειδη...ηταν να γινουν.Και καθονται οι γονεις και αναρωτιουνται τι κανανε λαθος.Τιποτα,ηταν να γινει!Κατι καθοριζει το αν θα γινεις η οχι,κι αυτο γιατι πολυ απλα ομοφυλοφιλοι ειναι ατομα με ο,τι ειδους ζωης μπορεις να φανταστεις...

Εαν υπαρχει ενα κοινωνικο φαινομενο που σχετιζεται με την ομοφυλοφιλία,ειναι το οτι το διαφορετικό πουλαει.Οποτε ξεφτιλίζεται και στα ΜΜΕ.Αν δεν υπηρχε αυτή η προβολή,κανεις δε θα ενδιαφερόταν για το τι κανει ο αλλος στο κρεβάτι του.Αλλο η γενετική όμως,και αλλο η ξεφτίλα.Και εχω εκφρασει παραπανω γνωμη για την τηλεοραση στο θεμα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:49, 03-10-10:

Ακομη και απο το ποσοστο που ξερουμε.Θα δεις πως υπαρχουν απο ολα.Ποσα παιδια μεγαλώσαν χωρις να τους λειψει τιποτα,κι εγιναν ομοφυλοφιλοι,απλα επειδη...ηταν να γινουν.Και καθονται οι γονεις και αναρωτιουνται τι κανανε λαθος.
συμφωνω..
αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που παιδια επηρεαστηκαν απο το περιβαλον και οικογενεια και εγιναν ομοφυλοφιλοι..

που μπορει να ειχαν μια προδιαθεση που ομως να μη εκδηλωνοταν σε αλλες καταστασεις..

ειπαμε..
ειναι και εκ γενετης..και απο το περιβαλλον και την οικογενεια..
σε διαφορα ποσοστα βεβαια..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    cfgeorgia, Satan Claus, TombRaiderLover

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους