Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είχατε ποτέ σχέση με τσιγκούνη ή "ανοιχτοχέρη";

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:25, 24-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
πού τους βρίσκετε καλέ αυτούς τους τσιφούτηδες????
Σου έχω και καλύτερο: Πρώην φίλος μου, βγαίναμε έξω, προσφερόμουν να πληρώσω τα μισά, μου έλεγε όχι επιδεικτικά μπροστά στο γκαρσόνι και μόλις γυρίζαμε σπίτι μου τα ζητούσε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:38, 24-10-07:

Τα ιδια εκανε και ο πρωην της κολλητης μου....
Και οχι μονο δεν τον χωρισε, αλλα περιμενε(το ατια) να τη χωρισει εκεινος πρωτα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:33, 27-10-07:

Έγινε split για όσους/ες είχαμε εμπειρίες με άτομα σαν τον Σκρουτζ!

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 11:38, 27-10-07:

Χαχα, ποτέ

Δε θα άντεχα ούτε μέρα

Ξοδεύω ασύστολα

Είχα όμως σχέση με τον πιο large τύπο του κόσμου και είμαι πολύ happy για αυτό.

¨Εχουμε κάνει μυθικές ασωτίες τα δύο μας

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 11:58, 27-10-07:

Με ποιανού τα λεφτά; Έχετε παρατηρήσει ότι η έκφραση "είναι large" (αναφερόμενη σε πρόσωπα και όχι σε νούμερο παντελονιού) πηγαίνει μόνο για άντρες; Έχετε δει ποτέ καμία γυναίκα να είναι large με τον φίλο της και να τα χαλάει έτσι;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:12, 27-10-07:

Αυτό συμβαίνει Φάνταγκο γιατί, αν έχεις παρατηρήσει, τις γυναίκες που ξοδεύουν πολλά τις λένε απλά σπάταλες χωρίς περαιτέρω διευκρινίσεις!

Εμπειρία τέτοιας σχέσης είχα κι εγώ με κάποιον και μάλιστα σοβαρής σχέσης, στην διαρκεια της οποίας τα περισσότερα που χαλάγαμε πήγαιναν διά του δύο με κυριολεκτικά μαθηματική ακρίβεια (πχ όταν πηγαίναμε διακοπές, ό,τι είχαμε χαλάσει το διαιρούσαμε στο τέλος διά του δύο -υπολογίστε μέσα βενζίνες, διόδια, δωμάτιο, φαγητά, ποτά, ξαπλώστρες, τσιγάρα και περιοδικά, όλα! - αν και οκ μια φορά με είχε αφήσει να βάλω 50? λιγότερα.. ), αν και για να είμαι δίκαιη υπήρξαν μπόλικες φορές που κέρασε εκείνος τους καφέδες!

Έχω μάθει πλέον να αναγνωρίζω αυτούς τους ανθρώπους από χιλιόμετρα και να μένω μακριά. Δεν είναι πως θέλω ο άλλος να τα πληρώνει όλα, κάθε άλλο. Αλλά αυτή η νοοτροπία δεν αντεχέται γιατί οδηγεί στο "γιατί πήρες αυτό το φόρεμα; Τόσα έχεις!" που κατά συνέπεια οδηγεί εμένα στο έμφραγμα!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:19, 27-10-07:

Το ερώτημα είναι τί εννοούν οι γυναίκες λέγοντας τσιγγουνιά και τί οι άντρες. 'Εχει διαφορά. Αλήθεια δεν σας κάνει εντύπωση ότι για τις γυναίκες δεν έχει βγει φήμη τσιγγουνιάς αλλά για τους άντρες ναι ; Γιατί άραγε ; Σε όλη την ιστορία και στη μυθολογία και στα παραμύθια, πάντα οι άντρες ήταν οι τσιγγούνηδες (Σάιλοκ, Σκρουτζ, Αλογοσκούφης και άλλες ιστορικές φυσιογνωμίες).

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:20, 27-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Με ποιανού τα λεφτά; Έχετε παρατηρήσει ότι η έκφραση "είναι large" (αναφερόμενη σε πρόσωπα και όχι σε νούμερο παντελονιού) πηγαίνει μόνο για άντρες; Έχετε δει ποτέ καμία γυναίκα να είναι large με τον φίλο της και να τα χαλάει έτσι;
Αμε ! Πολλες ειναι large με τον φιλο τους και γενικα χαρακτηριζονται σπαταλες ...
Και οχι δεν πηγαινει σε αντρες μονο. Αυτη η εκφραση χαρακτηριζει ατομα...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 12:45, 27-10-07:

καλα, να σας πω το πιο κουλο?
μου χε μυρισει σταφυλι και ηθελα απεγγνωσμενα να το φαω.
το παιδι που τα ειχαμε τοτε, πηγε και μου βρηκε

του χρωσταγα κατι λεφτα, οποτε μετα το σταφυλι πηγα να του τα δωσω, ηταν καπου 15 ευρω.

και που ειπε, οτι του χρωσταγα 15,80. προσεθεσε το σταφυλι.

να αναφερω και τον πιο large της δικης μου εμπειριας?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 27-10-07 στις 14:17. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:47, 27-10-07:

Θεωρητικά εδώ λέμε για τσιφούτες, όχι για large, αλλά ίσως να μπορούμε να αλλάξουμε τον τίτλο και να το γενικεύσουμε! Πες

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 12:54, 27-10-07:

λοιπον, ειχα δυο large τυπους και ήταν και οι δυο πολυ καλοι γενικα.

ο ενας ηταν λιγο της μοστρας (καλα αυτοκινητα, μονο brands παντου κλπ) παρολο που δεν του τρεχαν απο τα μπατζακια, και καναμε γενικως πολλες υπερβασεις μαζι που -αν και χτυπιομουν κατω, μια φορα να πληρωσω κι εγω- δε με αφηνε.

φτασαμε μεχρι δωρο-εκπληξη αεροπορικα ειστηρια, πολυ καινοτομο αυτο για εκεινον, καθοτι ηταν τρελο σπιτογατο.

για ευνοητους λογους χωρισαμε. η δικη μου ζωη ειναι ενα αεροπλανο

ο αλλος ηταν καλοπερασακιας απο γεννησιμιου που λενε, και εκανε οτιδηποτε θα μπορουσε να με ευχαριστησει, οποιαδηποτε στιγμη της ημερας, σε οποιοδηποτε σημειο της γης.
συνηθως με εξεπληττε, γιατι ολα οσα εκανε ηταν πραγματα που δεν ειχα φανταστει εγω και τις περισσοτερες φορες δεν περιμενα οτι θα κανει ανθρωπος για μενα

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 22:13, 27-10-07:

Φαντάγκο με θίγεις

Tέσπα, τις ασωτίες τις κάναμε με τα λεφτά αυτού που είχε κάθε φορά.

Το λαρτζ δε σημαίνει ότι έχεις πάντα λεφτά, λάρτζ είναι να είσαι ροκ με το χρήμα, και με τα αισθήματα και με τα πάντα, αλλά αυτό ξεφεύγει

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:32, 29-10-07:

Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλα αξίζει να πώ της κουμπάρας μου που είναι χχχχχlarge και βρήκε εναν συχαμένο τσιγκούνη..

Πήγαν μονοήμερο στην Σύμη(πρέπει να πώ ότι συζούσαν ένα 3μηνο), εκείνη πλήρωσε εισητήρια, ενοικιαζόμενο μηχανάκι, εκείνη δωμάτιο για μία βραδυα εκείνη τα φαγητά, εκείνη τα πάντα λέμε και όταν του είπε ότι θέλει ένα πακέτο τσιγάρα μίας που κατεβένει να πάρει δικά του της είπε ότι άσε τα πληρώνω εγώ και φέυγει...

Την επόμενη φέυγουν πάνε σπίτι τους και όταν χριάστηκαν χαρτί υγείας της λέει...

Εγώ θα πάρω το χαρτί ένα ρολό υγείας αλλα δώσε μου 3 ευρώ που μου χρωστάς, τον ρωτάει απο που και απαντάει ο καραγύφτουλας απο τα τσιγάρα που σου πήρα εχτές, 3 ευρώ κάνανε

Περιτό να πώ που τον έστηλε η κουμπάρα μου μετά απο αυτό, μου είπε ότι απο την αρχή έτσι ήταν...

Πρέπει να πώ ότι ο συγκεκριμένος είχε 3 μαγαζιά ένα μπαράκι, σπίτια χωράφια και έμενε στην κουμπάρα μου για να νοικιάσει λέει το σπίτι που έμενε τότε, η κουμπάρα μου ήταν σε ενοίκιο και ποτέ δεν της έδωσε ένα ευρώ για αυτό ούτε για τίποτα μέσα στο σπίτι

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:28, 31-10-07:

Πάντως, αυτούς τους τύπους αν θέλει κανείς να τους εκδικηθεί και να τους πονέσει, ήδη γνωρίζει τον τρόπο: Να τους φάει λεφτά!!!

Κάποτε είχα πάει επίσκεψη σ' έναν ξάδερφο της πρώην μου, ο οποίος είναι παθολογικά τσιγκούνης. Από την άλλη, ήθελε να κάνει επίδειξη στο γαμπρό (σ' εμένα δηλαδή) ότι είναι χάι άτομο και καλά. Μου βγάζει λοιπόν ένα ακριβό ουίσκι, μου λέει ότι είναι και ακριβό μάλιστα και κατόπιν κάνει το λάθος: "Πιες όσο θέλεις" μου λέει, γνωρίζοντας ότι γενικά δεν πολυπίνω. Βάζω δυο δάκτυλα και τον βλέπω ότι κάηκε η ψυχή του. Βάζω άλλα δύο και τον βλέπω να το μετράει με την άκρη του ματιού του. Να μην σας τα πολυλογώ, ήπια όλο το μπουκάλι, μόνο και μόνο γιατί με διασκέδαζε να βλέπω τη φάτσα του κάθε φορά που γέμιζα το ποτήρι. Φυσικά έγινα τύφλα, ήταν μάλιστα η πρώτη και μοναδική φορά που έδωσα σε άλλον να οδηγήσει το αμάξι μου, για λόγους ασφαλείας. Ακόμα θυμάμαι την έκφρασή του όταν άδειασε το μπουκάλι και γελάω μιλάμε

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:39, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Ακόμα θυμάμαι την έκφρασή του όταν άδειασε το μπουκάλι και γελάω μιλάμε

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 16:48, 23-12-07:

Και εγω τα ειχα φτιαξει με εναν, που ετρεμε τα λεφτα του. Ενω τα ειχαμε 1,5 χρονο, ξεχναγε τις γιορτες μου και τα γενεθλια μου μονο και μονο για μην χαλασει τα λεφτα του για δωρο. Ενω εγω παντα του επαιρνα κατι. Οταν βγαιναμε τις περισσοτερες φορες πληρωνα εγω (ειμαι και ανοιχτοχερη βλεπεις), αλλα αυτο του γυαλισε ματι και καποιες φορες ενιωθα πως με εκμεταλλευοταν (με τροπο ομως). Για αυτο καλυτερα να το παιζεις χαζη και ποτε να μην δινεις στον αλλον αναφορα για τα οικονομικα σου...

Παράθεση

lotta (Vicky)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lotta
H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H lotta έγραψε στις 15:17, 18-03-08:

ΜΟΝΟ ανοιχτοχέρηδες ασυζητητή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:05, 18-03-08:

2002 σταθμός ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης: Κατεβαίνουμε με την Ελενίτσα από το ταξί για να με αποχαιρετήσει, να μπώ στο πούλμαν να φύγω! Σε μια φάση μου λέει "όλο εγώ πληρώνω απο χτες" ενώ είχα πληρώσει και για τους 2 μας τα πάντα ΠΛΗΝ του ταξί (δε θυμάμαι πόσο έκανε)! Ας πούμε πως έκανε 5 ευρώ και έχετε υπόψιν σας ότι είχα σκάσει χρήμα την περασμένη ημέρα.

Όταν την αγκάλιασα λοιπόν, της έριξα στην τσάντα που χε κρεμασμένη στον ώμο και ένα 50ευρο που είχα ετοιμάσει επίτηδες. Ανεβαίνω στο λεωφορείο. Το ανακαλύπτει το 50αρι. Η αντίδραση ήταν ένα κι ένα για εκπομπές του Θέμου.

Γιατί 50αρι και όχι 5ευρο; Για να της δείξω ότι δεν είχα πρόβλημα να πληρώσω το οτιδήποτε αλλά είχα σαφώς πρόβλημα με την ηλιθιότητα που έκανε (και γενικά με τους ανθρώπους που συμπεριφερονται έτσι). Θες 5? Πάρε 50 και βάλτα υπόθετο και στο καλό!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:09, 18-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Όταν την αγκάλιασα λοιπόν, της έριξα στην τσάντα που χε κρεμασμένη στον ώμο και ένα 50ευρο που είχα ετοιμάσει επίτηδες. Ανεβαίνω στο λεωφορείο. Το ανακαλύπτει το 50αρι. Η αντίδραση ήταν ένα κι ένα για εκπομπές του Θέμου.
Αυτό πάντως ήταν κίνηση τζέντλεμάν, μπράβο, αλλα η ερώτηση: τα έβαλες για να δίξεις λάρτζ ή γιατί το ένοιωσες σωστό;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:19, 22-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Αυτό πάντως ήταν κίνηση τζέντλεμάν, μπράβο, αλλα η ερώτηση: τα έβαλες για να δίξεις λάρτζ ή γιατί το ένοιωσες σωστό;
Μάνια μου, σου φαίνεται από το πόστ μου να το έκανα επειδή ήθελα να δείξω large; Άσε που εξήγησα το γιατί.

Είναι σαν όταν ήμασταν μικρά. Έλεγε η κάθε μάνα, "Πάρε μια σοκολάτα να φας" και μετά εμείς σαν μικρά θέλαμε κι άλλο κι άλλο κι άλλο και στο τέλος έλεγε "Πάρτα όλα και βάλτα στον κ... σου! Εγώ δε σου ξαναπαίρνω σοκολάτες"

Όταν σου πεί εσένα κάποιος, "μου χρωστάς ένα ευρώ για μπουκαλάκι νερό, 30 λεπτά για μια τσίχλα και 1 ευρώ για τα 3 τσιγάρα που μου έκανες τράκα", δε θα σπαστείς; Δε θα βγάλεις το πορτοφόλι να του δώσεις ακριβώς 2.30 ευρώ για να το βουλώσει; Ε εγώ απλά το έκανα σε μεγαλύτερη κλίμακα, τα πήρα στο κρανίο. Που ξέρεις, μπορεί μετά από 2 μέρες να θυμόταν ότι της χρώσταγα και καμιά τυρόπιτα.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 17:50, 22-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Άρχοντα του Σκότους
Είναι σαν όταν ήμασταν μικρά. Έλεγε η κάθε μάνα, "Πάρε μια σοκολάτα να φας" και μετά εμείς σαν μικρά θέλαμε κι άλλο κι άλλο κι άλλο και στο τέλος έλεγε "Πάρτα όλα και βάλτα στον κ... σου! Εγώ δε σου ξαναπαίρνω σοκολάτες"
Τέτοια σού 'λεγε η μαμά σου Βαλντεράκο μου; Πολύ προχωρημένη για μαμά δε λέω. Στο Γούντστοκ ήταν; Εκτός αν είστε η οικογένεια Adams, οπότε πάω πάσο. Άλλωστε πώς αλλιώς θα ήσουν άρχων τους Σκότους;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:53, 22-03-08:

Τέτοια σού 'λεγε η μαμά σου Βαλντεράκο μου; Πολύ προχωρημένη για μαμά δε λέω. Στο Γούντστοκ ήταν; Εκτός αν είστε η οικογένεια Adams, οπότε πάω πάσο. Άλλωστε πώς αλλιώς θα ήσουν άρχων τους Σκότους;
Φυσικά και τέτοια μου έλεγε! Να υποθέσω ότι εσύ μικρούλης είχες έλλειψη σοκολάτας δηλαδή; Άμα ψήνεσαι θα σας κάνω και κονέ!

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 18:56, 22-03-08:

Ναι, είχα έλλειψη σοκολάτας, γιατί ήμουν παχουλό παιδί και μου έκαναν συνέχεια δίαιτα οι απαίσιοι γέροι μου...

Αν είμαστε συγκρίσιμοι σε ηλικία, να μας κάνεις κονέ, άλλωστε η γριά η κότα έχει το ζουμί.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:07, 22-03-08:

Ναι, είχα έλλειψη σοκολάτας, γιατί ήμουν παχουλό παιδί και μου έκαναν συνέχεια δίαιτα οι απαίσιοι γέροι μου...

Αν είμαστε συγκρίσιμοι σε ηλικία, να μας κάνεις κονέ, άλλωστε η γριά η κότα έχει το ζουμί.
Λοιπόν, αμα η γριά η κότα έχει το ζουμί, άσε τη μανα, πάμε κατευθείαν στη γιαγιά μου! 80 και να καίει! Και βαράει και double score στην ηλικία! Αυτή θα πάρει το ροζ φύλο αγώνα κι εσύ το αχαλίνωτο πάθος της γενιάς των '20s!

Mi scuzi Mods για τα οφφ-τοπικ, απλά εμείς οι ατακαδόροι δεν έχουμε όρια! Σαν την ΤΙΜ ενα πράγμα. Πάω να συνεχίσω το Freelancer!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:28, 23-03-08:

Σίγουρα στις εξυπνάδες είμαστε ιδιαίτερα ανοιχτοχέρηδες φίλε μου. Κανείς δεν μπορεί να μας κατηγορήσει για τσιγκουνιά πάνω σ' αυτό.

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 21:43, 03-06-08:

Έχω βγεί με κάποιον και όταν είρθε η ώρα να παραγγείλουμε παίρνει την πρωτοβουλία δεν ξέρω από που και παραγγέλνει μια σαλάτα ( δεν κατάλαβα με ρώτησες ρε φίλε αν πεινάω ή αν κάνω δίαιτα, πως παραγγέλνεις σαλάτα) και δεύτερον μόλις ήρθε η ώρα να πληρώσουμε γύρισε στο πλάι για να μετρήσει τα χρήματά του (οικονομικά ευκατάστατος). Μην δω πόσα έχει? Τι με νοιάζει εμένα? Η κίνηση που έκανε παίζει ρόλο.Εκεί τα πήρα στο κρανίο και το τί άκουσε δεν φαντάζεσται. Φυσικά δεύτερη φορά δεν υπήρξε.

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 08:18, 07-06-08:

Στο παρελθόν είχα σχέση με κάποιον ο οποίος δεν ήταν τσιγκούνης ... αλλά εγώ του έπερνα μέχρι και τα τσιγάρα του...τον χαρτζιλίκωνα κλπ που μπορείτε να φανταστείτε!!!!

Ευτυχώς, τώρα με τον άνθρωπο που είμαι όχι απλά είναι ανοιχτοχέρης αλλά του βάζω χέρι κιόλας στην τσέπη του ... αφού κρατάω ΕΥΤΥΧΩΣ εγώ τα οικονομικά του!!!
Αν δεν ήμουν εγώ να τον συγκρατήσω λιγάκι, λιγάκι όμως επειδή δεν μου αρέσει να καταπιέζω...δεν είναι του χαρακτήρα μου, θα έψαχνε χρήματα για να καλύψει κάθε τέλος του μήνα τις επιταγές του!

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:16, 30-01-09:

Αχχχ...τι να πω...πως να ξεκινησω...να ξεκινησω λεγοντας οτι ειναι απο τα καλυτερα παιδια που εχω γνωρισει και απο τα πιο γλυκα(κυριως αυτο!γιατι δεν τον ξερω και καλα)?να ξεκινησω λεγοντας οτι στο πρωτο ραντεβου που ειχαμε πληρωσαμε ο καθενας τα δικα του(αυτο δεν με χαλασε καθολου) αλλα και οτι απο τα ρεστα που μας εδωσαν πηρε τα μισα για να βγαλει εισιτηριο?ελεος...δεν νομιζω χρειαζεται να πω κατι αλλο...εκτος απο την εξης ερωτηση...

Η τσιγκουνιά (τσιφουτιά οπως θελετε πειτε το...) θεραπεύεται??

Ειναι κρίμα τοσο ομορφο και γλυκο παιδι να ειναι τσιγκούνης...

Σημείωση συντονισμού: Τα μηνύματα από το παρόν ποστ μέχρι την επόμενη σημείωση έχουν μεταφερθεί από το θέμα "Θεραπεύεται η τσιγκουνιά?".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 31-01-09 στις 00:26. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:31, 30-01-09:

Όχι δεν θεραπεύεται. Είτε έχει 5? στην τσέπη είτε 100.000.000 πάλι θα σου έπαιρνε τα ρέστα. Εσύ τελικά πήρες εισιτήριο από τα ρέστα ή έβαλες δικά σου;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:34, 30-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Όχι δεν θεραπεύεται. Είτε έχει 5? στην τσέπη είτε 100.000.000 πάλι θα σου έπαιρνε τα ρέστα. Εσύ τελικά πήρες εισιτήριο από τα ρέστα ή έβαλες δικά σου;
ωωωωωωωωχ
εχω καρτα απεριοριστων διαδρομωναλλα ουτως ή αλλως και να μην ειχα καρτα δεν θα τα επαιρνα με τιποτα!

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:41, 30-01-09:

Πφφφ εγώ θα στα μαθαίνω όλα; Έπρεπε να τα αφήσεις στη σερβιτόρα για μπουρμπουάρ και να δεις αν στο τρένο έβαζε τα εισιτήρια. Να έλεγες δηλαδή ότι δεν είχες ψιλά. Μπορεί να είναι χοντροκομμένος και όχι τσιφούτης

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:44, 30-01-09:

Πφφφ εγώ θα στα μαθαίνω όλα; Έπρεπε να τα αφήσεις στη σερβιτόρα για μπουρμπουάρ και να δεις αν στο τρένο έβαζε τα εισιτήρια. Να έλεγες δηλαδή ότι δεν είχες ψιλά. Μπορεί να είναι χοντροκομμένος και όχι τσιφούτης
αρχικα δεν γινοταν να τα αφησω στην σερβιτόρα γιατι τα ειχε προλαβει αυτος να τα παρει τα μισα...
Δεν γινοταν να το δω αυτο ουτως ή αλλως γιατι παιρνουμε αντιθετων κατευθυνσεων τρενα...ομως αμα ξαναβγουμε θα κανω πληρη ελεγχο...ειναι καλο παιδι γαμωτο δεν γινεται να ειναι τοοοοσο τσιφουτης...θα τον χωρισω αμα συνεχισει να ειναι ετσι...δεν μπορω ουτε να τους βλεπω αυτους που ειναι τσιφουτηδες...μακρυα απο μας....ξενερωνω

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 19:45, 30-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Αχχχ...τι να πω...πως να ξεκινησω...να ξεκινησω λεγοντας οτι ειναι απο τα καλυτερα παιδια που εχω γνωρισει και απο τα πιο γλυκα(κυριως αυτο!γιατι δεν τον ξερω και καλα)?να ξεκινησω λεγοντας οτι στο πρωτο ραντεβου που ειχαμε πληρωσαμε ο καθενας τα δικα του(αυτο δεν με χαλασε καθολου) αλλα και οτι απο τα ρεστα που μας εδωσαν πηρε τα μισα για να βγαλει εισιτηριο?ελεος...δεν νομιζω χρειαζεται να πω κατι αλλο...εκτος απο την εξης ερωτηση...

Η τσιγκουνιά (τσιφουτιά οπως θελετε πειτε το...) θεραπεύεται??

Ειναι κρίμα τοσο ομορφο και γλυκο παιδι να ειναι τσιγκούνης...
Είσαι σίγουρη βρε Μάρω μου ότι ήταν τσιγκουνιά; Ίσως όντως να μην είχε ψιλά και όλοι ξέρουμε τι μπελάς είναι αυτό, ειδικά στο θέμα με τα εισιτήρια.
Δλδ από αυτά που λες, δεν βλέπω καμία τρανταχτή απόδειξη ότι το παιδί είναι τσιγκούνης- απλά μπορεί να ήταν (πολύ) άτυχος και αγχωμένος και να έδωσε λάθος πρώτη εντύπωση...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:49, 30-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Είσαι σίγουρη βρε Μάρω μου ότι ήταν τσιγκουνιά; Ίσως όντως να μην είχε ψιλά και όλοι ξέρουμε τι μπελάς είναι αυτό, ειδικά στο θέμα με τα εισιτήρια.
Δλδ από αυτά που λες, δεν βλέπω καμία τρανταχτή απόδειξη ότι το παιδί είναι τσιγκούνης- απλά μπορεί να ήταν (πολύ) άτυχος και αγχωμένος και να έδωσε λάθος πρώτη εντύπωση...
Δεν ξερω βρε συ...αχχχ...ελπιζω πως οντως ειναι χοντροκομμενος ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο...μια φορα εχουμε βγει μεχρι τωρα...ας ελπισουμε οτι κανω λαθος και τον εχω παρεξηγησει...αλλα δεν νομιζω γιατι μια φορα που μιλουσαμε στο msn κατι λεγαμε για το bungee jumping και τον ρωτησα αν θα εκανε(αφου του ειχα πει οτι θα εκανα αν και μπορει να κολωνα στο τελος) και μου απαντησε οτι προσεχω λιγο τα οικονομικα μου...ειναι πολυ ακριβο.
Ακουω γνωμες....

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 19:50, 30-01-09:

αρχικα δεν γινοταν να τα αφησω στην σερβιτόρα γιατι τα ειχε προλαβει αυτος να τα παρει τα μισα...
Δεν γινοταν να το δω αυτο ουτως ή αλλως γιατι παιρνουμε αντιθετων κατευθυνσεων τρενα...ομως αμα ξαναβγουμε θα κανω πληρη ελεγχο...ειναι καλο παιδι γαμωτο δεν γινεται να ειναι τοοοοσο τσιφουτης...θα τον χωρισω αμα συνεχισει να ειναι ετσι...δεν μπορω ουτε να τους βλεπω αυτους που ειναι τσιφουτηδες...μακρυα απο μας....ξενερωνω
Καλά κάνεις. Στο επόμενο ραντεβού προτείνω να πας απένταρη για να δεις αν θα πληρώσει (αφού έχεις και κάρτα διαδρομών δεν έχεις πρόβλημα). Μόνο πάρε τσιγάρα για να μην του ζητάς αν καπνίζεις...

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 19:50, 30-01-09:

Η τσιγκουνια δεν θεραπευεται ευκολα,ειναι κατι περισσοτερο απο μια ανιατη ασθενεια.Χρειαζεται να επελθει ενα ισχυροτατο σοκ για να μπορεσει ενα ατομο να ξεπεραση αυτην του την εμμονη. Ειδικα εαν διακατεχεται και απο κατοχικο συνδρομο τα πραγμα γινεται ακομα πιο δυσκολο ωs αδυνατο

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:54, 30-01-09:

Καλά κάνεις. Στο επόμενο ραντεβού προτείνω να πας απένταρη για να δεις αν θα πληρώσει (αφού έχεις και κάρτα διαδρομών δεν έχεις πρόβλημα). Μόνο πάρε τσιγάρα για να μην του ζητάς αν καπνίζεις...
Λες εε?Τι να πω...δεν ξερω...θα ξαναβγω μαζι του αλλη μια φορα εχοντας λεφτα και αν παλι τα ιδια τοτε την επομενη θα κανω αυτο που λες ή θα του τα χωσω κανονικα κ'ας ειναι τοσο γλυκας!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:06, 30-01-09:

Δεν ξερω βρε συ...αχχχ...ελπιζω πως οντως ειναι χοντροκομμενος ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο...μια φορα εχουμε βγει μεχρι τωρα...ας ελπισουμε οτι κανω λαθος και τον εχω παρεξηγησει...αλλα δεν νομιζω γιατι μια φορα που μιλουσαμε στο msn κατι λεγαμε για το bungee jumping και τον ρωτησα αν θα εκανε(αφου του ειχα πει οτι θα εκανα αν και μπορει να κολωνα στο τελος) και μου απαντησε οτι προσεχω λιγο τα οικονομικα μου...ειναι πολυ ακριβο.
Ακουω γνωμες....
Ας κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου , αλλά βρε συ το "προσέχω λίγο τα οικονομικά μου" από το αρνούμαι να διαθέσω χρήματα για ο,τιδήποτε περαν των απολύτως απαραίτητων, έχει μία κάποια διαφορά.
Θυμήσου λίγο, επέμεινε να πάτε για καφέ σε μία συγκεκριμένη περιοχή/καφετέρια; κατέκρινε καθόλου το τι παρήγγειλες; εκείνος πήρε κάτι πολύ πολύ φθηνό, χωρίς να του αρέσει και πολύ;

Υπάρχουν πολλοί έμμεσοι τρόποι να καταλάβεις αν όντως πρόκειται για τσιγκουνιά ή για ...περαστική οικονομική στενότητα!

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 20:10, 30-01-09:

Γνώρισε τον καλύτερα.Θα είναι κρίμα να μπερδέψεις την τσιγκουνιά (μόνιμη κατάσταση)με την ανέχεια(προσωρινή)

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:14, 30-01-09:

Ας κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου , αλλά βρε συ το "προσέχω λίγο τα οικονομικά μου" από το αρνούμαι να διαθέσω χρήματα για ο,τιδήποτε περαν των απολύτως απαραίτητων, έχει μία κάποια διαφορά.
Θυμήσου λίγο, επέμεινε να πάτε για καφέ σε μία συγκεκριμένη περιοχή/καφετέρια; κατέκρινε καθόλου το τι παρήγγειλες; εκείνος πήρε κάτι πολύ πολύ φθηνό, χωρίς να του αρέσει και πολύ;

Υπάρχουν πολλοί έμμεσοι τρόποι να καταλάβεις αν όντως πρόκειται για τσιγκουνιά ή για ...περαστική οικονομική στενότητα!
Λοιπον...ας τα παρουμε απο την αρχη όλα τα σημαδια που μου εδωσε και μετα τα αξιολογουμε...

1.αυτο με τα ρεστα για τα εισιτηρια(ξεχασα να πω οτι ειπε επακριβως "για κατσε να δω αν εχω ψιλα για εισιτηρια αν ειναι να παρω απο τα ρεστα-δυστυχως δεν κοιταξα αν ειχε ή δεν ειχε..βλακεια μου)
2.αυτο που ειπε οταν μιλαγαμε για το bungee jumping
3.δεν κατεκρινε τι πηρα
4.σε καποια φαση κατι λεγαμε για αυτα που ειχαμε παρει και ελεγε για το ποσο κανει
5.εχει κανει φασαρια σε σερβιτορα που ενω κανονικα αυτο που ειχε παρει εκανε 5 ευρω του πηρε 6 ευρω...αλλα μετα μου εξηγησε λεγοντας "δεν με νοιαζει και 10 ευρω να τις εδινα παραπανω αρκει ομως να μην με κοροιδευει" (ψιλοθετικο ειναι αυτο)
6.εκεινος επεμενε να παμε σε καφετερια ενω εγω ηθελα μια βολτα στο Μοναστηρακι(ισως αυτο λογω καναπε που κατσαμε για να ειναι πιο ανετος να προχωρησει)
7.στο Mall επεμενε να παμε....
8.δουλευει δεν εχει προβληματα οικονομικα
9.μου ειπε στην αρχη να κερασει αλλα εγω του ειπα οχι επεμεινε λιγο αλλα μετα το αφησε....και πληρωσαμε ο καθενας το δικο του...

Μπορει να θυμηθω και κατι αλλο...
Παντως με εχει μπερδεψει...τι να πω...

απαντηση στον Μονος...αυτο σκοπευω να κανω...δεν τα παραταω τοσο ευκολα...ειναι πολυ καλο παιδι κατα τ'αλλα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 30-01-09 στις 20:19.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:18, 30-01-09:

Το οτι πειρε τα μισα ρεστα δεν παει να πει οτι ειναι τσιφουτης.. Οτι οτι δεν θελει να κανει bungee jumping επειδη προσεχει τα οικονομικα του... Μπορει να ενοουσε οτι προτιμαει με αυτα τα χ ευρο (δεν εχω ιδεα ποσο κανει) θα μπορουσε να κανει η να αγορασει το ταδε που ξερει οτι του αρεσει και το θελει....

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 20:22, 30-01-09:

9.μου ειπε στην αρχη να κερασει αλλα εγω του ειπα οχι επεμεινε λιγο αλλα μετα το αφησε....
Γιά πόσο έπρεπε να επιμένει ώστε να σε κεράσει χωρίς να σε προσβάλει;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 20:30, 30-01-09:

Μάρω μου το μόνο που μου φαίνεται λίγο κουλό από τα όσα ανέφερες, είναι η φάση με τα 5 και 6 ευρώ... Δηλαδή θα μου χτύπαγε άσχημα κι εμένα- οκ, να μη σε κοροιδεύουν, αλλά σε πρώτο ραντεβού είσαι βρε φίλε, άστο να πάει. :/

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 21:00, 30-01-09:

Κάτσε βρε Μάρω μια φορά έχετε βγει! Περίμενε πριν το κρίνεις το παιδί! Μπορεί να έτυχε.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:06, 30-01-09:

Mάρω: Δεν μπορώ να βγάλω γνώμη για το αν είναι τσιγγούνης ή όχι... Ειλικρινά δεν ξέρω. Και (για να κάνω εγώ το δικηγόρο του διαβόλου ) δεν ξέρουμε και σε τι φάση τον πέτυχες. Εννοώ, έχει τύχει κάποιες (λίγες) φορές να μου κάνουν και μένα αυτό το λάθος ή "λάθος" (δεν ξέρω τι είναι ας μας πει μια σερβιτόρα με το χέρι στην καρδιά ) και τις μισές να το αφήσω να πέσει κάτω και τις άλλες μισές να το "κάνω θέμα" (γιατί είχα τα νεύρα μου που ήρθε ψηλά ο λογαριασμός του κινητού, γιατί πάχυνα και το συνειδητοποίησα εκείνη την ημέρα, γιατί ο καφές που μου έφερε ήταν μάπα, γιατί περιμένα να αδιαθετήσω και μου φταίγαν όλα, για άκυρους λόγους γενικά). Οπότε δωσε του ένα ακόμα περιθώριο αν σε ενδιαφέρει το παιδί

ΑΝ παρόλαυτά δεν αποδειχτεί "παρεξηγημένος" αλλά...τσιφούτης, άποψή μου είναι ότι η τσιγγουνιά δεν θεραπεύεται (και όσο πιο "κατοχικό" σύνδρομο έχει κανείς τόσο πιο έντονο είναι το πρόβλημα) αλλά με υπομονή και επιμονή (και γκρίνια ) μπορεί να χαλιναγωγηθεί.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:09, 30-01-09:

Δεν είναι κακό να μιλάμε για τα λεφτά.

Παράθεση

jesse_james

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη jesse_james
Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O jesse_james Murdered by a Traitor and Coward έγραψε στις 21:12, 30-01-09:

'

Κηδείες με ξένα κόλυβα δεν γίνονται.

Γίνονται; ( γενικό )

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 21:33, 30-01-09:

Μάρω μου το μόνο που μου φαίνεται λίγο κουλό από τα όσα ανέφερες, είναι η φάση με τα 5 και 6 ευρώ... Δηλαδή θα μου χτύπαγε άσχημα κι εμένα- οκ, να μη σε κοροιδεύουν, αλλά σε πρώτο ραντεβού είσαι βρε φίλε, άστο να πάει. :/
Οχι οχι λαθος καταλαβες Καλυψω μου...αυτο είχε συμβει...δεν εγινε στο ραντεβου μας.

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Κάτσε βρε Μάρω μια φορά έχετε βγει! Περίμενε πριν το κρίνεις το παιδί! Μπορεί να έτυχε.
Ναι ακριβως αυτο λεω και εγω...γι'αυτο ειπα παραπανω οτι θα ξαναβγω μαζι του και μετα βλεπουμε...

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Το οτι πειρε τα μισα ρεστα δεν παει να πει οτι ειναι τσιφουτης.. Οτι οτι δεν θελει να κανει bungee jumping επειδη προσεχει τα οικονομικα του... Μπορει να ενοουσε οτι προτιμαει με αυτα τα χ ευρο (δεν εχω ιδεα ποσο κανει) θα μπορουσε να κανει η να αγορασει το ταδε που ξερει οτι του αρεσει και το θελει....
Παντως ανοιχτοχερη δεν τον λες...
Ναι εχεις δικιο σε αυτο που λες...αν και νομιζω απο οτι καταλαβα με την κουβεντα μαζι του οτι θα του αρεσε να δοκιμασει αλλα δεν το κανει λογω χρηματων...

Αρχική Δημοσίευση από ΜονοΣ
Γιά πόσο έπρεπε να επιμένει ώστε να σε κεράσει χωρίς να σε προσβάλει;
Ειπα και παραπανω οτι δεν με πειραξε καθολου που πληρωσαμε ο καθενας τα δικα του...ισα ισα...απλα το ανεφερα ως ενδειξη μαζι με τα παραπανω για οτι οικονομικη κουβεντα εχουμε κανει...

Αρχική Δημοσίευση από jesse_james
'

Κηδείες με ξένα κόλυβα δεν γίνονται.

Γίνονται; ( γενικό )

Αν καταλαβα σωστα τι θελεις να πεις...εχεις δικιο.

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Δεν είναι κακό να μιλάμε για τα λεφτά.
Ειναι ακομα νωρις να μιλησουμε για την οικονομικη του κατασταση...αν και οταν επεμενε να με κερασει εθεσε ως προφαση το γεγονος οτι εκεινος δουλευει ενω εγω οχι...

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Mάρω: Δεν μπορώ να βγάλω γνώμη για το αν είναι τσιγγούνης ή όχι... Ειλικρινά δεν ξέρω. Και (για να κάνω εγώ το δικηγόρο του διαβόλου ) δεν ξέρουμε και σε τι φάση τον πέτυχες. Εννοώ, έχει τύχει κάποιες (λίγες) φορές να μου κάνουν και μένα αυτό το λάθος ή "λάθος" (δεν ξέρω τι είναι ας μας πει μια σερβιτόρα με το χέρι στην καρδιά ) και τις μισές να το αφήσω να πέσει κάτω και τις άλλες μισές να το "κάνω θέμα" (γιατί είχα τα νεύρα μου που ήρθε ψηλά ο λογαριασμός του κινητού, γιατί πάχυνα και το συνειδητοποίησα εκείνη την ημέρα, γιατί ο καφές που μου έφερε ήταν μάπα, γιατί περιμένα να αδιαθετήσω και μου φταίγαν όλα, για άκυρους λόγους γενικά). Οπότε δωσε του ένα ακόμα περιθώριο αν σε ενδιαφέρει το παιδί

ΑΝ παρόλαυτά δεν αποδειχτεί "παρεξηγημένος" αλλά...τσιφούτης, άποψή μου είναι ότι η τσιγγουνιά δεν θεραπεύεται (και όσο πιο "κατοχικό" σύνδρομο έχει κανείς τόσο πιο έντονο είναι το πρόβλημα) αλλά με υπομονή και επιμονή (και γκρίνια ) μπορεί να χαλιναγωγηθεί.
Παιδια περιμενω να τον βγουμε αλλη μια φορα...τοτε ισως εχω πιο σαφη εικονα...θα σας ενημερωσω για το αν ειναι ή οχι ή ακομα το ψαχνω

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:35, 30-01-09:

Εγώ κατάλαβα ότι ακόμα δεν έχει αποσαφηνιστεί αν ο κύριος είναι τσιγγούνης ή όχι, ώστε να θεραπευτεί.
Με το ότι δεν είναι κακό να μιλάμε για τα λεφτά, εννοούσα το ταμπού που υπάρχει ειδικά στα πρώτα ραντεβού, σχετικά με το να μιλάμε για τιμές και κόστη. Δεν είναι κακό να πει ο άλλος "α όχι και 8 ευρώ για έναν καπουτσίνο", γιατί απλά θα έχει δίκιο.

Σημείωση συντονισμού: Τα μηνύματα από την προηγούμενη σημείωση μέχρι το παρόν ποστ έχουν μεταφερθεί από το θέμα "Θεραπεύεται η τσιγκουνιά?".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 31-01-09 στις 00:27. Αιτία: Σημείωση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 00:19, 03-02-09:

παιδια τελικα δεν ειναι τσιγκουνης....απλα προσεχει γενικως...
σκεφτομαι θετικα γιατι ειναι πολυ καλος...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους