Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
Νέα Δημοκρατία
10
7,94%
ΣΥ.ΡΙΖ.Α
57
45,24%
ΠΑ.ΣΟ.Κ
4
3,17%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
7
5,56%
Κ.Κ.Ε.
8
6,35%
Χρυσή Αυγή
11
8,73%
Δημοκρατική Αριστερά
3
2,38%
Οικολόγοι Πράσινοι
0
0%
ΛΑ.Ο.Σ.
0
0%
Δημοκρατική Συμμαχία
0
0%
Δημιουργία Ξανά!
7
5,56%
Δράση - ΦΙΣ
0
0%
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
5
3,97%
Κοινωνική Συμφωνία
0
0%
ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)
0
0%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
0
0%
Ένωση Κεντρώων
3
2,38%
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
0
0%
Κόμμα Πειρατών
3
2,38%
ΚΟΙΝΩΝΙΑ
0
0%
ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1
0,79%
ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
1
0,79%
Άλλο κόμμα
2
1,59%
Λευκό/Άκυρο/Αποχή
4
3,17%

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:35, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
παντως τωρα ειδα,,οτι στις 6 μαιου ο Σαμαρας θα γινει πρωθυπουργος
την ημερα γεννεθλιων της Ντορας!
το εχει η μοιρα φαινεται..
Άγγελε σε έχω διαβάσει κατά καιρούς σε ποστς να λες τον φοκο πασοκο κλπ αλλά εσύ δεν είσαι καλύτερος. Μάλλον ο φοκος είναι καλύτερος που τελικά δε θα ψηφίσει πασοκ (απόσο λέει τουλάχιστον). Όταν ακούω από νέους ανθρώπους ότι θα πάνε να ψηφίσουν πασοκ και νδ ή να λένε πως την Κυριακή αντί να ψηφίσουν θα πάνε παραλία εκνευρίζομαι. Θα έπρεπε να ντρέπονται όχι μόνο που το λένε αλλά να κυκλοφορούν και έξω στο δρομό. Ντροπή και άισχος.

Είδες κανείς σας αυτό το θέμα : http://www.e-steki.gr/showthread.php?t=102232
Ντροπή! Αυτό έχω μόνο να πω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:42, 05-05-12:

δεν διαφωνω με αυτα..
και θα λυθουν ψηφιζοντας αριστερα ή μικρα κομματα πχ?

ας σκεφτουμε βαθυτερα

δεν μας φταινε τα κομματα,,αυτα εινα οτι ειμαστε εμεις

εμεις πρεπει να αλλαξουμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:43, 05-05-12:

δεν διαφωνω με αυτα..
και θα λυθουν ψηφιζοντας αριστερα ή μικρα κομματα πχ?
Αν δεν τα ψηφίσεις, δε θα μάθεις ποτέ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:54, 05-05-12:

Συνήθως δεν δίνω σημασία σε τέτοιες φήμες, γιατί βγαίνουν συνέχεια, αλλά τώρα προέρχονται από κυβερνητικά στελέχη.

Αύξηση της θητείας την "επομένη" των εκλογών

Από τους 9 στους 12 μήνες αυξάνεται η θητεία, ενώ επίκειται και νέο "μαχαίρι" στο μισθολόγιο των στρατιωτικών. Διαβάστε αναλυτικά

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:16, 05-05-12:

Αν δεν τα ψηφίσεις, δε θα μάθεις ποτέ.
μα βλεπω τι κανουν ειτε τα ψηφιζω ειτε οχι
δεν βοηθησαν καπου παραπανω σε αυτα που λες παραπανω
και ο τσιπρας και το κκε λενε οτι η λυση στην κριση και στο αρρωστο δημοσιο ειναι να μπουν ολοι στο δημοσιο
ολα κρατικα

αυτη ειναι η οικονομικη πολιτικη βασικα

εκει διαφωνω

για να μιλησουμε καθαρα

εγω ειπα καθαρα θα ψηφισω σαμαρα και το αιτιολογησα..

εσυ τι θα ψηφισεις?εχεις αποφασισει?

ας μιλησει καθενας καθαρα και ας ακουσει επιχειρηματα

πεντακαθαρίδης

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:24, 05-05-12:

για να μιλησουμε καθαρα

Αααα το έχω πει σε άλλα θέματα. Δεν με παρακολουθείς.
Ψήφισα ΝΔ στις προηγούμενες εκλογές και πριν ακόμα αποκτήσω εκλογικό δικαίωμα υποστηρίζα ΝΔ. Μέχρι και το καλοκαίρι έλεγα θα ψηφίσω πάλι ΝΔ παρόλο που ο Σαμαράς δεν με έπειθε. Όταν ψήφισε ναι στο μνημόνιο τον διέγραψα.
Θα ψήφιζα οποιονδήποτε αντιμνημονιακό τη δεδομένη στιγμή και αν δεν ψήφιζα Καμμένο, ο οποίος σύμφωνα με αυτά που λέει με καλύπτει στα περισσότερα και έχω παρακολουθήσει τις περισσότερες ομιλίες του, θα ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ αν και δεν συμφωνώ σε οτιδήποτε άλλο λένε πέρα του μνημονίου. Ο Καμμένος έφυγε από την ΝΔ γιατί δεν ψήφισε το μνημόνιο. Δεν βρήσκω λόγο συνεργασίας με τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ γιατί αν ήταν έτσι θα καθόταν στα αυγά του εξαρχής και δε θα χρειαζόταν να φύγει και από τη ΝΔ. Όπως είπε και ο ίδιος χρόνια τώρα βγαίνει πρώτος στη Β Αθήνας. Αν πάρει καλή θεση στη βουλή και κάνει μαλακία και αυτός να πάνε να γ@μηθούν όλοι τους δεν ξανα ψηφίζω κανέναν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 05-05-12 στις 13:25. Αιτία: ποια ΟΔ καλέ πάει το χασα το μυαλό μου! :P
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:29, 05-05-12:

Θα ψηφίσεις ΝΔ? Έλεος, αυτό έχω να πω, έλεος!

Είσαι συνένοχος... ακόμα και τώρα που ξέρεις τι εστί προδότες...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:34, 05-05-12:

και ο τσιπρας και το κκε λενε οτι η λυση στην κριση και στο αρρωστο δημοσιο ειναι να μπουν ολοι στο δημοσιο
ολα κρατικα

αυτη ειναι η οικονομικη πολιτικη βασικα

εκει διαφωνω

για να μιλησουμε καθαρα

πεντακαθαρίδης
δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι χειρότερο να ακούς από έναν νέο άνθρωπο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:30, 05-05-12:

Ψήφισα ΝΔ στις προηγούμενες εκλογές και πριν ακόμα αποκτήσω εκλογικό δικαίωμα υποστηρίζα ΝΔ. Μέχρι και το καλοκαίρι έλεγα θα ψηφίσω πάλι ΝΔ παρόλο που ο Σαμαράς δεν με έπειθε. Όταν ψήφισε ναι στο μνημόνιο τον διέγραψα.
love angel σε καταλαβαινω..

δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι χειρότερο να ακούς από έναν νέο άνθρωπο
τι ακριβως ειναι το χειροτερο?

να μην θελω να γινουν ολα κρατικα?
ή οτι δεν φοβαμαι να πω τι θα ψηφισω?

ειτε το μετανιωσω μετα ειτε οχι

να ειμαι ελικρινης θα ειναι ψηφος με βαρια καρδια,,αλλα δεν μπορω να πονταρω αλλου για αναπτυξη και δουλειες

ο νεος πρεπει να θελει να μπουν ολοι στο δημοσιο οπως θελει η αριστερα?
μα απο αυτο πασχουμε τωρα
μια γενια που ηθελε να βολευτει στο δημοσιο με καθε μεσο και να μουχλιασει,,

εγωψηφιζω σαμαρα για συγκεκριμενο ονειρο,,να ερθουν επιχειρησεις επενδυσεις εδω στη χωρα ειδικα συγχρονες νεων τεχνολογιων κλπ μηπως και βρω καμια δημιοργικη δουλεια στη χωρα μου χωρις να χρειαστει να ξενιτευτω

αν καποιοι αλλοι εχουν αλλα ονειρα,,ας τα πουν

αφηστε τους αεριτζηδικους αφορισμους,, και πειτε με τι συμφωνειτε,,οχι μονο με τι διαφωνειτε..
για τη loveangel καταλαβα,,και παραλιγο να ημουν στη θεση της αλλα το σκεφτηκα αλλιως,,ισως να εχω αδικο,,θα φανει..

το οχι στο μνημονιο δεν φτανει..γιατι μετα απο 5-6 χρονια που δεν θα το εχουμε ,,να ειμαστε καλα,τι οραμα θα υπαρχει?

ας σκεφτουμε περα απο μνημονια σε βαθος χρονου..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 14:49, 05-05-12:

Φίλε πραγματικά δεν ξέρεις τι σου γίνεται.

Αν θες δεξιά ντε και καλά (γιατί τα επιχειρήματα περί αριστεράς που ρίχνεις είναι παιδιάστικα), ρίξε ψήφο στον Καμμένο... Αλλά όχι να μου λες προπαγανδιστικές παπαριές, θα έχεις το θράσος να κοιτάς τους πολίτες που θα χάσουν σπίτια? Θα έχεις το θράσος να κοιτάς ανθρώπους που του χρόνου δεν θα έχουν να ζεσταθούν? Θα έχεις το θράσος να μιλάς για ανάπτυξη όταν οι μισθοί θα είναι 400 και 300 ευρώ? Τι ανάπτυξη είναι αυτή? Δεν έχει νόημα ΚΑΝ να πω γιατί να μην ψηφίσεις ΝΔ. Τα λέμε εδώ και μισό χρόνο. Τα βλέπουμε καθημερινά.

Συγνώμη, αλλά δεν θέλω να σε προσβάλλω ή να βρίσω (θα φάω και κανένα ban μετά), αλλά από εδώ και στο εξής μην περιμένεις και κάτι καλύτερο.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:55, 05-05-12:

ρίξε ψήφο στον Καμμένο...
και αυτος τι θα κανει?

εγω ξερω οτι υπηρξε υπουργος περισσοτερο χρονο και με περισσοτερη δυναμη απο το σαμαρα,,και τι εκανε?

οι υπολοιποι στον καμμενο ειναι παλι παλιοι βουλευτες

ενα ξαναζεσταμενο φαγητο ειναι ο καμμενος

εσυ θελεις μονο να ψηφισεις οχι

μπορεις να μου πεις τι θελεις ομως?

μιλας οπως και οι περισσοτεροι του μπουλη του καμμενου
με θυμο και συναισθημα,,αλλα λογικα τι θα κανει ο καμμενος την επομενη μερα?

να ηταν νεο προσωπο ναι,,τον σκεφτηκα..

σαν κακοθρεμμενος μπουλης μου φαινεται ο καμμενος
δεν με πειθει με τιποτα οταν μιλαει
το σκεφτηκα αρχικα να παω προς τα εκει

αλλα με την αλαζονια και τους βλεμμενους που κουβαλαει..με τιποτα

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 15:02, 05-05-12:

Μα δεν είπα ότι υποστηρίζω τον Καμμένο (αριστερός είμαι) αλλά αν θες δεξιά μην ψηφίσεις μνημονιακό κόμμα. Αυτός τουλάχιστον λέει ότι θα βγούμε από το μνημόνιο αμέσως και θα μειώσει την φορολογία. Ούτε πούλησε την χώρα όπως ο Σαμαράς. Όχι ακόμα τουλάχιστον.

Εγώ πιστεύω ότι για να αλλάξει ριζικά η κοινωνία, πρέπει να υπάρξει ριζική αλλαγή στην πολιτική της χώρας. Και για να αλλάξει αυτό πρέπει να ξεφύγουμε από τις κεντροαριστεροδεξιές πολιτικές του σήμερα και του χτες. Τα μόνα κόμματα που προτίθεται να το κάνουν αυτό είναι ΕΠΑΜ, ΚΚΕ, Χρυσή Αυγή. Δεν ξέρω τι παίζει με ΑΝΤΑΡΣΥΑ.

Αλλά μην μου λες ότι υποστηρίζεις τον 5-6 φορές προδότη και κωλοτούμπα.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:10, 05-05-12:

Τα μόνα κόμματα που προτίθεται να το κάνουν αυτό είναι ΕΠΑΜ, ΚΚΕ, Χρυσή Αυγή. Δεν ξέρω τι παίζει με ΑΝΤΑΡΣΥΑ.
καλα,,γιαυτο δεν μπορουμε να συννεοηθουμε..

ποτε δεν ξεκιναμε απο την αρχη φιλε,,ποτε

εσυ θες να τα σπασεις ολα?σπαστα,,αλλα δεν ειναι ολα κακα

σκεφτεσει τι θα γινει νεαρε φιλε,,αν αυριο η ελλαδα σταματησει να πληρωνει προς τα εξω και κυρηξει πτωχευση?

το λαπτοπ σου και τα ρουχα σου ειναι ελληνικα?το πετρελαιο?

μπορει να εχουμε ντοπιο φαι να φαμε,,αλλα θα απομονωθεί η χωρα διεθνως,,

οι πατεραδες και παπουδες μας μπορουσαν να ζησουν ετσι..
εσυ και γω ομως οχι

για ρωτα και τους παλαιοτερους να δεις τι σημαινει πραγματικη πεινα

θα βγουμε απο το μνημονιο ,πρεπει να βγουμε

αλλα οχι πλακωνοντας στο ξυλο τον τοκογλυφο,,αλα πουλωντας ή νοικιαζοντας περιουσια,,και βγαζοντας και αλλα λεφτα για να βγαλουμε τα κορακια απο πανω μας

οτι θα εκανε δηλαδη καθε ανθρωπος υπερχρεωμενος σε τραπεζες και που ειχε παρει 10 καρτες για να ξεπληρωσει τη μια

Αλλά μην μου λες ότι υποστηρίζεις τον 5-6 φορές προδότη και κωλοτούμπα.
ρωτα τη μερκελ και τα γερμανικα μιντια εχουν αλλη αποψη
κατι θα ξερουν,,

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:14, 05-05-12:

θα βγουμε απο το μνημονιο ,πρεπει να βγουμε

αλλα οχι πλακωνοντας στο ξυλο τον τοκογλυφο,,αλα πουλωντας ή νοικιαζοντας περιουσια,,και βγαζοντας και αλλα λεφτα για να βγαλουμε τα κορακια απο πανω μας
Έτσι δεν "βγαίνεις" απ' το μνημόνιο, απλά παίζεις με τους κανόνες τους.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:23, 05-05-12:

ξερεις αλλο τροπο να καθαρισεις τα χρεη που εχεις σε μια τραπεζα?

καπου στη μεση ειναι παιδια η αληθεια
δεν λες σε ολα ναι,δεν λες σε ολα οχι

διαπραγματευεσαι σκληρα και απαγκιστρωνεσαι σιγα σιγα δυναμονοντας την οικονομιακαι κλεινοντας καλες συμφωνιες με εταιριες κρατη κλπ

παντως με φωνες και οξω οι κατακτητες,αεεεεραααααααααααααα,,ποου λεει ο καμμενος με τη νεα ταξη πραγματων τους ελοχειμ και τους νεφελιμ

δεν βγαινουμε

τοσες χωρες βγηκανε
εμεις χρεωκοπησαμε ξανα και ξανα και αναπτυχθηκαμε σε λιγα χρονια μετα
μην φερνουμε την κατατροφη..

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:08, 05-05-12:

Ρε Αγγελε εχεις πραγματικα εμπιστοσυνη στον Σαμαρα και στους βολευτες της ΝΔ οτι θα κατσου να διαπραγματευτουν σκληρα και ολα τα υπολιπα που λενε;...! Το προβλημα δεν ειναι τοσο στα "οραματα" τους, οσο στο οτι δεν θα κανουν τιποτα απο αυτα...! Θα παρουν της θεσεις και θα εξυπιρετισουν τα ιδια συμφερωντα που εξυπηρετουν τοσο καιρο...!
Και ο Καμμενος, αν οχι ο ιδιος, ενα σορο βουλευτες του τα ιδια θα κανουν, θα παρουν το μερος τις νδ και θα την στιριζουν με την ψηφο τους.
Αν το προβλημα σου ειναι η ιδεολογια της αριστερας δεν ειναι αναγκη να ψηφισεις Νδ, υπαρχουν και αλλα δεξια κομματα!

Επισης, λες οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις, οσο και αν αλλαξουμε ομως, αν δεν αλλαξει η ψηφος μας γιατι να αλλαξουν τα κομματα; Αν ξερουν πως θα τους ψηφιζουμε ασχετα αν αλλαξαμε περιμενοντας οτι θα αλλαξουν, απλα μας βαζουν να παιζουμε το παιχνιδακι τους...!

Ριξε αλλου την ψηφο σου ρε συ, μην μασας αυτα που μασαει ο παπους μου...!

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 16:33, 05-05-12:

Πολλά παίζουν. Μπορεί να υποστηρίζει νδ από γεννοφάσκια, όπως κάποιοι υποστηρίζουν τις ομάδες. Μπορεί ο μπαμπάκας να πίστεψε στον "μέγα Καραμανλή". Μπορεί να μεγάλωσε στην παρέα της δαπ και να γαλουχήθηκε καταλλήλως. Μπορεί να έχει συγγενή ή φίλο κομματικό. Μπορεί να παίρνει κανά επίδομα με αντάλλαγμα την ψήφο. Ή μπορεί απλά να είναι και στόκος. Όλα παίζουν.

Την Δευτέρα θα μας λέει ότι δεν ξέρει πώς θα τα βγάλει πέρα οικονομικά αφού θα του ανακοινώσουν ότι, ξέρεις κάτι, τελικά το μνημόνιο δεν μας επιτρέπει να εφαρμόσουμε τις "δεσμεύσεις" μας. Ή απλά θα μας γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων του γιατί τα φράγκα θα του περισσεύουν και θα κάνει κριτική εκ του ασφαλούς.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:33, 05-05-12:

Ρε Αγγελε εχεις πραγματικα εμπιστοσυνη στον Σαμαρα
εχω μια πιστη..οτι πιστευει και θα κανει καποια απο τα αναπτυξιακα που κανει

και αλλη λυση αναπτυξης δεν βλεπω απο αλλο κομμα

στους πολλους καθεστωτικους της νδ οχι,,τους βαριεμαι που τους βλεπω

θα δουμε τι θα γινει ρε παιδια,,

ολοι υποθετικα μιλαμε

Πολλά παίζουν. Μπορεί να υποστηρίζει νδ από γεννοφάσκια, όπως κάποιοι υποστηρίζουν τις ομάδες. Μπορεί ο μπαμπάκας να πίστεψε στον "μέγα Καραμανλή". Μπορεί να μεγάλωσε στην παρέα της δαπ και να γαλουχήθηκε καταλλήλως. Μπορεί να έχει συγγενή ή φίλο κομματικό. Μπορεί να παίρνει κανά επίδομα με αντάλλαγμα την ψήφο. Ή μπορεί απλά να είναι και στόκος. Όλα παίζουν.

Την Δευτέρα θα μας λέει ότι δεν ξέρει πώς θα τα βγάλει πέρα οικονομικά αφού θα του ανακοινώσουν ότι, ξέρεις κάτι, τελικά το μνημόνιο δεν μας επιτρέπει να εφαρμόσουμε τις "δεσμεύσεις" μας. Ή απλά θα μας γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων του γιατί τα φράγκα θα του περισσεύουν και θα κάνει κριτική εκ του ασφαλούς.
ρε μεγαλε με ξερεις?

γιατι αμα θελετε να πλακωθουμε δικτυακα γινεται,,αλλα θα κλεισει το θεμα

δεν εχω πατησει παντως ποτε σε κομματικη συγκεντρωση..ουτε σε νεολαια,,γιατι δεν γουσταρω τα μαντρια

αλλα εχω δικαιωμα να πιστευω κατι ,,και να ψηφιζω

οπως και σεις

καλα το ποσοι το παιζουν οξω επαναστατες και μετα ριχνουν ψηφο πισω απο το παραβαν σε πασοκ νδ δε λεγεται

μονο και μονο απο το φορουμ
δεν μπορει μονο 1-2 να ψηφισουν μεγαλο κομμα τελικα

και συ που σαι πολυ μαγκας πες τι θα ψηφισεις....

γιατι και γω μπορει να κοροιευω τον καθενα και γω να το παιζω μουγκα..

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 16:48, 05-05-12:

Εγώ έχω πει μεταξύ ποιων τριών προτίθεμαι να ψηφίσω 100 φορές. Αν θες το ψάχνεις, αλλά να το ξαναπώ. Ήμουν μεταξύ Α.Ε., Καζάκη και ΣΥΡΙΖΑ. ΣΥΡΙΖΑ αν δεν είχε τόση αγάπη για τον Πακιστάν θα το ψήφιζα, Καζάκη δεν θα ψηφίσω και εξηγώ γιατί στο δικό του thread και θα καταλήξω στον Καμμένο.

εγω ξερω οτι υπηρξε υπουργος περισσοτερο χρονο και με περισσοτερη δυναμη απο το σαμαρα,,και τι εκανε?
Σε Newton την μετράς την δύναμη; Εγώ ξέρω ότι άνοιξε τα σύνορα ο Σαμαράς όταν ήταν υπουργός. Αυτός γιατί δεν είναι ξαναζεσταμένο φαγητό; Μίλησε ο Σαμαράς για νέα τάξη πραγμάτων όπως ο Καμμένος και δεν το θυμάμαι; Τι έκανε; Έλα μωρέ, το να κάνει συνεργασία με την Cosco δεν είναι και τίποτα. Το να μην έχει χάσει ελληνικό πλοίο την σημαία του επί θητείας του δεν είναι και τίποτα. Λεπτομέρειες.

Για να σου αποδείξω λοιπόν ότι είτε είσαι τελείως θύμα είτε μας δουλεύεις ψιλό γαζί, θα σου παραθέσω ένα video με τον Σαμαρά που δείχνει τι βράχος εμπιστοσύνης είναι. Δυστυχώς, είναι προεκλογικό σποτ των Α.Ε. και μπορεί να το παρεξηγήσεις, αλλά εγώ θα σου προτείνω να δεις μέχρι εκεί που σταματά να δείχνει τους μνημονιακούς και αρχίζει να μιλά ο Καμμένος, για να μην νομίζεις ότι σε προτρέπω να τον ψηφίσεις. Απλά δες λίγο τον Άδωνη και τον Σαμαρά και απάντησέ μου αν είσαι ευκολόπιστο θύμα ή προπαγανδιστής.

«Αναρωτιέμαι πραγματικά, οι άνθρωποι που τα γράφουν αυτά έχουν σώας τα φρένας ή μήπως είναι παρανοϊκοί ναρκομανείς; Δηλαδή, αναρωτιέμαι πραγματικά, έχετε σώας τα φρένας;»

Κι όμως, θα τον ψηφίσεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zed : 05-05-12 στις 17:03.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:23, 05-05-12:

Έχω χάσει κάθε πίστη στον φίλο Άγγελο. Αν θέλει να τον γαμάνε δικαίωμα του. Αν θέλει να του πουλάνε τα πολιτικά παιχνίδια δικαίωμα του. Θέλω να πιστεύω όμως ότι οι πλειοψηφία των Ελλήνων δεν έχει χάσει εντελώς τα λογικά της. Και αν στο μέλλον μετανιώσεις, όπως τόσοι κάνουν τώρα με το ΠΑΣΟΚ, θα λες "ήμουν ΒΛΑΚΑΣ, γιατί μου τα λέγανε αλλά εγώ δεν έβλεπα τα γεγονότα μπροστά μου και άκουγα την... Μέρκελ"!

Έλεος δηλαδή.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:28, 05-05-12:

Έχω χάσει κάθε πίστη στον φίλο Άγγελο. Αν θέλει να τον γαμάνε δικαίωμα του.
εκλογες ερχονται καλυτερα να πεσουν οι τονοι

γιατι αν θελω να κανω κανονικη προπαγανδα μπορω να αραδιασω οτι βρωμικα εχει ο καμμενος ο κυριζα και οι λοιποι και να σου ριξω χιλιες δικαιολογιες ή εξηγησεις για το σαμαρα
εχω μελετησει πολλα και εγω,,,και απο τα παλια και καινουρια
οπως την προπαγανδα οτι ανοιξε τα συνορα και ειαι προδοτης κλπ

αλλα μην το ανοιξουμε τωρα δεν εχει νοημα

αμα θελω μπορω να βρισω και εγω και να βγαλω ποσους βλαμμενους εχει ο καμμενος στο κομμα του και πολλα αλλα..εχει την ιστορια του και ο καμμενος,,

παντως αν ηταν τοσο αυμβιβαστος δεν εμεινε εκτος πολιτικης επι 15 χρονια οπως ο σαμαρας,και πολλα ακουγονται για οπλικα συστηματα και λοιπες προμηθειες..

ανακωχη μεχρι τις εκλογες
και βλεπουμε..

ειναι πολυ μεγαλη συζητηση..

το αποτελεσμα θα δειξει ποιος εκανε καλη επιλογη και ποιος οχι

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 17:32, 05-05-12:

Σύμφωνα με πληροφορίες μου ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί και να κάνει το θαύμα και να σπάσει το δικομματισμό

Συνεπώς βρίκσοκαι σε δίλλημα να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ ακόμα και αν δε συμφωνώ με τις θέσεις του για να σπάσει το δικομματισμό ή να παραμείνω στις θέσεις και να ψηφίσω ΔΡΑΣΗ ή ΔΗΣΥ

τι λέτε;

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:33, 05-05-12:

και να κανει τα 2 τρια?

μα αν ερθει δευτερος παλι δικομματισμος θα υπαρχει με δευτερο τον ιδιο..

προσωπικα

μακαρι να μην ειναι δευτερο κομμα το πασοκ

μακαρι,,,

και προσεξτε,,μην παραβριζετε το σαμαρα
οι ανεξαρτητοι μην δουμε την αλλη μερα καμια συνεργασια

και αυτα τα "ουτε νεκρος " του μπουλη τα ακουω βερεσε..

προσωπικα αν γινει συνεργασια,,θα προτιμουσα οτιδηποτε αλλο εκτος πασοκ..

καλυτερα με δεξιους βεβαια..

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 17:42, 05-05-12:

Εγώ δεν σου είπα ότι ο Καμμένος είναι άγιος και έχει στο κόμμα του όλο αγνούς. Εγώ σου λέω ότι θα ψηφίσεις αυτόν που σου έδειξα στο video και σε ρωτάω αν είσαι ευκολόπιστο θύμα ή προπαγανδιστής. Εκτός και αν στο video δεν διακρίνεις τις διαφορές και τις αθετήσεις λόγων που παρουσιάζονται και επιμένεις να πιστεύεις ότι ο Σαμαράς θα τηρήσει τα προεκλογικά. Τότε κρίμα σε αυτούς που σου έδωσαν απολυτήριο δημοτικού. Θα μου απαντήσεις πώς συνεχίζεις να τον εμπιστεύεσαι όταν αυτά στο video είναι αδιαμφισβήτητα;

Όσο και να χτυπιέσαι, ο Καμμένος είχε ξεκάθαρη στάση από το πρώτο μνημόνιο. Κωλοτούμπα (ακόμα τουλάχιστον, γιατί όρκο δεν παίρνω ότι δεν θα κάνει) δεν έκανε. Εσύ ψήφισε τον κωλοτούμπα Αντωνάκη. Το αποτέλεσμα το είδες. Ήταν η κωλοτούμπα του ψηφίζω-δεν ψηφίζω του ηγέτη σου που τόσο εμπιστεύεσαι. Εγώ δηλώνω ότι αυτόν που θα ψηφίσω δεν τον εμπιστεύομαι απόλυτα κι ας έχει κρατήσει ξεκάθαρη στάση μέχρι στιγμής. Εσύ δηλώνεις ότι εμπιστεύεσαι αυτόν που απέδειξε ότι είναι ψεύτης.

Ανακωχή με κομματολάγνους της νδ και του πασοκ δεν κάνω. Αρκετά σας ανεχτήκαμε. Φτύσιμο μέχρι να αυτοκτονήσετε κι εσείς από την ντροπή ή να αλλάξετε μυαλά. Γιατί η ψήφος σου αύριο αν δεν αλλάξει, θα αυτοκτονήσει κι άλλο κόσμο από Δευτέρα.

Αφιερωμένο.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:43, 05-05-12:

εκλογες ερχονται καλυτερα να πεσουν οι τονοι
Εσύ θα έπρεπε να τους ρίξεις με τον Σαμαρά σου Μου έχετε γαμήσει την ζωή τον τελευταίο μισό χρόνο με το ζόρι βρίσκουμε χρήματα και θα μου πεις να ρίξω και τους τόνους σαν δεν ντρέπεσαι. Ευτυχώς δηλαδή που βρήκαμε χρήματα να έχουμε θέρμανση, αλλά του χρόνου με το φιλοπροδοτικό μνημονιακό σου Σαμαρά ούτε αυτό θα μπορούμε να έχουμε. Έχω κάθε δικαίωμα να λέω ότι θέλω από την στιγμή που υποστηρίζεις αυτούς που εγώ θεωρώ εθνικούς προδότες, τύπους που έχουν καταστρέψει τις ζωές πολλών Ελλήνων και τους έχουν κάνει να ζουν κάτω από το όριο της φτώχειας. Δεν σε άγγιξε καθόλου ο γέρος που τίναξε τα μυαλά του στο σύνταγμα ε? Το ξέχασες κιόλας? Ή δεν σε νοιάζει? Με το ένα πόδι στην ξενιτιά είμαι (ειδικά αν βγει αυτή η κυβέρνηση και δεν θα μπορεί πλέον να μας ταΐζει ο πατέρας μου, έχω άλλα 2 πιο μικρά αδέρφια) και θες να μειώσω τους τόνους...

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:45, 05-05-12:

Εσύ θα έπρεπε να τους ρίξεις με τον Σαμαρά σου Μου έχετε γαμήσει την ζωή τον τελευταίο μισό χρόνο με το ζόρι βρίσκουμε χρήματα και θα μου πεις να ρίξω και τους τόνους σαν δεν ντρέπεσαι. Ευτυχώς δηλαδή που βρήκαμε χρήματα να έχουμε θέρμανση, αλλά του χρόνου με το φιλοπροδοτικό μνημονιακό σου Σαμαρά ούτε αυτό θα μπορούμε να έχουμε.
μονο που γι αυτα που λες δεν φταιει ο σαμαρας..

οι συνεπειες απο το δευτερο μνημονιο που ψηφιστηκε δεν ισχυουν καν ακομη

μην κοπαναμε τους παντες
δεν φταιει ο σαμαρας για την υφεση τις απολυσεις και την ανεργια,,αυτα θελει να διορθωσει

κοιτα που θα βγω και Βενιζελος τελικα εδω μεσα

παντως ουτε και γω ειμαι πλουσιος
δεν ειμαι και φτωχος βεβαια

με τη συνταξη του πατερα μου 1000 ευρω το μηνα ζουμε,,,,13-14ο μισθος κοπηκαν,,

αλλα ειμαστε επαρχια εξοχη και εχουμε ξυλοσομπα κλπ,,μαρουλια στην αυλη,,

ε,,και τωρα που μετα απο τοσο καιρο τελειωνω τη σχολη θα δω αν καταφερω να βρω καμια δουλεια

και αυτο θελω δουλειες,,μπορει να τις φερει ο καμμενος,,ας τις φερει,,

μπορει ο σαμαρας ας τις φερει..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 06-05-12 στις 22:25. Αιτία: split μέρους μηνύματος προς μεταφορά σε οφφ τόπικ

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:57, 05-05-12:

Τις προάλλες έβλεπε η μαμά μου τιβι και είδε τον Καμμένο. Μου λέει: "Τελικά Βίκη έχεις αδυναμία στους χοντρούς αρχηγούς! " (Παλιότερα υποστήριζα πολύ Καραμανλή)

Δώστε στο λαό φαϊ ρε!

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:40, 05-05-12:

Δώστε στο λαό φαϊ ρε!
ο σαμαρας σου φαινεται πολυ λεπτος και στριμμενος υποθετω
δεν ειναι χαλλλλλαρααααααα μπαμπατσικος οπως ο κωστακης..

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 20:43, 05-05-12:

Να βγει δυνατος ο λαος,να βαλουμε ολοι πλατη να μην περασουν τα νεα μετρα που ερχονται τον Ιουνη.
Αντεπιθεση.

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 21:04, 05-05-12:

Σημείωση

Οι επικείμενες εκλογές δεν είναι κρίσιμες μόνο για την Ελλάδα, αλλά και για τον καθένα μας ξεχωριστά, αφού πλέον κανείς δε μπορεί να είναι ήσυχος ότι δεν θα αλλάξει η ζωή του, λίγο ή πολύ την επόμενη μέρα.

Επόμενο είναι λοιπόν και δικαιολογημένο, η αγωνία, η στενοχώρια και η οργή να διοχετεύονται σε κάθε συζήτηση και κάθε άποψη, κάθε έκφραση γνώμης να γίνεται πιο έντονη, πιο φορτισμένη είτε στην πραγματική ζωή είτε στο διαδίκτυο.

Στο δικό μας διαδίκτυο όμως, στο e-steki, έχουμε αποδείξει ότι μπορούν να φιλοξενηθούν άνθρωποι από όλους τους πολιτικούς χώρους, και ν' ακουστούν όλες οι απόψεις αρκεί να εκφράζονται με τρόπο που να μη θίγει τους συνομιλητές και να μην υποβαθμίζει την ίδια τη συζήτηση.

Ας διατηρήσουμε λοιπόν αυτό το κλίμα, δείχνοντας ότι μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις χωρίς προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς, δείχνοντας ότι μπορούμε να πείσουμε τους συνομιλητές μας χωρίς να τους προσβάλλουμε, δείχνοντας ότι μπορούμε να σεβαστούμε το γεγονός ότι κάποιοι έχουν διαφορετική γνώμη από εμάς...

Εκ μέρους της Ομάδας Διαχείρισης

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

simosgl3 (Σίμος ή Ουντάμπα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη simosgl3
Ο Σίμος ή Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 250 μηνύματα.

O simosgl3 έγραψε στις 21:11, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Τις προάλλες έβλεπε η μαμά μου τιβι και είδε τον Καμμένο. Μου λέει: "Τελικά Βίκη έχεις αδυναμία στους χοντρούς αρχηγούς! " (Παλιότερα υποστήριζα πολύ Καραμανλή)

Δώστε στο λαό φαϊ ρε!
To να λες στηριζω καραμαλη ειναι σαν να λες πως στηριζεις γιωργακη και τον να στηριζεις καμμενο ειναι σαν να στηριζεις τον κλωνο του καραμαλη διχως το λεγειν ομως

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 22:46, 05-05-12:

: Ένα είναι,ρε, το κώμμα: δύο κάπα κι ένα εεε!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:08, 05-05-12:

λολ!!!

Είδατε το γκουγκλ?? Μας έκανε αφιέρωμα!
https://www.google.gr/webhp?hl=el&tab=ww

Να γελάσω ή να κλάψω??

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:57, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
λολ!!!

Είδατε το γκουγκλ?? Μας έκανε αφιέρωμα!
https://www.google.gr/webhp?hl=el&tab=ww

Να γελάσω ή να κλάψω??
Το παράδοξο είναι πως σήμερα έχει εκλογές και στη Γαλλία. Προσπάθησα να μεταφερθώ στο Γαλλικό google, αλλά πάλι ελληνικό doodle βλέπω.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 23:58, 05-05-12:

Τυχαίο ότι ψηφίζουν μόνο ο μπλε και ο πράσινος? Και ο κόκκινος φοράει γυαλιά.

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:00, 06-05-12:

Ναι ρε, μην τρελαίνεσαι!

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 00:01, 06-05-12:

Προπαγάνδα της google

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 00:17, 06-05-12:

Οι αναποφασιστοι να αποφασισετε τωρα τι θα ψηφισετε.

Μην περιμενουμε δεκα ωρες εμεις οι αποφασισμενοι εξω απο το παραβαν.

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:25, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Το παράδοξο είναι πως σήμερα έχει εκλογές και στη Γαλλία. Προσπάθησα να μεταφερθώ στο Γαλλικό google, αλλά πάλι ελληνικό doodle βλέπω.
Isiliel,αν κοιτάξεις προσεκτικά,οι σημαιούλες στο γαλλικό doodle είναι γαλλικές,όπως επίσης και το κειμενάκι στο mouseover:"second tour de l'élection présidentielle".

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:28, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Isiliel,αν κοιτάξεις προσεκτικά,οι σημαιούλες στο γαλλικό doodle είναι γαλλικές,όπως επίσης και το κειμενάκι στο mouseover:"second tour de l'élection présidentielle".
Σωστός. Το έκανα με άλλο τρόπο τώρα και το είδα σωστά τελικά.

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:37, 06-05-12:

Και μια ευχή για το καλό:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 06-05-12 στις 00:58.

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 05:25, 06-05-12:

Σε λγοτερο απο μια ωρα ανοιγουν οι καλπες, η τοσο συζητημενες φετος καλπες, που απο τον φλεβαρη περιμεναμε και να που μετα απο τοσα κυμματα, τοσα προβληματα, τοση υπομονη, τοση οργη, τοσα ξεσπασματα, εφτασε η ωρα να μας επιτρεψουν σε τουτο τον τοπο να εκφρασουμε με επισημο τροπο την αποψη μας.
Ακομα και τωρα, εγω προσωπικα, δεν εχω αποφασισει τι θα ψηφισω...! Και δεν ξερω αν ειναι για γελια η για κλαμματα η κατασταση...! Ειναι τοσο ρευστα ολα, πραγμα που δεν το βρισκω κακο, το κακο ομως ειναι οτι δεν μπορεις να εμπιστευτεις κανεναν για το τι θα πραξει και σε τι σειρα θα βαλει αυτην την ρευστοτιτα!

Μια μικρη υπενθυμιση, απο μεριας μου, προς ολους τος ψηφοφορους που θα διαβασουν αυτο το θεμα πριν πανε να ψηφισουν:

Αν σκοπευεις να ψηφισεις κατι απο τα παρακατω, σκεψου το μια ακομη φορα με ολα τα δεδομενα και αν το θεωρεις το σωστο, προχωρα!

-Νεα Δημοκτρατια: Πραγματικα, για ποιον λογο; Ο Σαμαρας λεει και ξελεει, πο κατηγοριματικος κατα του μνημονιου και οποιασδηποτε συνεργασιας εβαλε το κομμα του στην κυβερνηση Παπαδημου και ψηφισε το μνημονιο 2, διωχνωντας οσους δεν το ψηφισαν. Τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα κανει αλλη μια κολοτουμπα μετα τις εκλογες; Τι σε κανει να μπρεις να τον εμπιστευτεις οτι δεν θα ακολουθισει οτι συμφεροντα ου υπαγορεψουν; Εχεις ξεχασει οτι εχει υπογραψει δεμευσεις με τους ευρωπαιους, το ΔΝΤ και την τροικα; Να μιλισω και για τα υπολιπα ατομα τα οποια απαρτιζουν την ΝΔ;...!

-ΠΑΣΟΚ: Εδω και αν δεν εχω λογια! Τι σε κανει να πιστευεις σε ατομα οπως ο Βενιζελος; Εχεις πιστη στα ιδια ατομα που ελεγαν οτι θα επαναφερουν την Ελλαδα απο το προβληματικο ελιμα που θα παραλαμβανανε απο τον Καραμανλη;

-Ανεξαρτιτοι Ελληνες: Μπορεις να εισαι σιγουρος οτι η αντιμνημονιακη σου ψηφος θα παραμεινει αντιμνημονιακη; Μπορεις να εμπιστευτεις ολους αυτους που τους εδιωξαν απο την ΝΔ οτι δεν θα επιστρεψουν στην ΝΔ; Μπορεις να εμπιστευτεις οτι δεν εγινε σκοπιμος αυτος ο διαχωρισμος ωστε να κλεψουν ψηφους απο αντιμνημονιακους και να επιστρεψουν στην κυβερνηση που σχεδιαζουν εδω και τοσους μηνες;

-ΛΑΟΣ: Μετα απο συνεργασια με ΝΔ και ΠΑΣΟΚ πιστευεις πραγματικα οτι ειναι μια λαικη φωνη; Πιστυεις οτι εχει οραμα και ιδεολογια ή οτι απλα θεσουλες θελει και αυτο το κομμα;

-Χρυση αυγη: Ελα! Ξεκολα! Τι παραπανω να θες να σου πω; Ακομα και ΝΔ μαζι με ΠΑΣΟΚ να ψηφισεις καλητερα ειναι...!

-Δημοκρατικη Συμμαχια: Μπορεις να εμπιστευτεις την Μπακοδημου; Και οποιους την εχουν πιστεψει και την στηριζουν ως μελη του κομματος της;

-Κοινωνικη Συμφωνια: Πιστευεις οτι η ψηφος σου δεν θα μετρατραπει πλαγια σε εδρες του ΠΑΣΟΚ;

Και κατι ακομα πιο βασικο! Ξερεις σε πιους υποψηφιους θα βαλεις σταυρο; Με τι κριτιρια τους επιλεξες; Μπορεις να τους εμπιστευεις; Πιστευεις πραγματικα σε αυτους;

qwerty111

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,266 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 06:26, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Τυχαίο ότι ψηφίζουν μόνο ο μπλε και ο πράσινος? Και ο κόκκινος φοράει γυαλιά.
Και στο γαλλικό google αυτοί ψηφίζουν
Πάντως παγκόσμια πρωτοσέλιδα θα είμαστε αύριο. Άκουσα ότι οι απεσταλμένοι των ξένων δικτύων στην Αθήνα είναι περισσότεροι από τους συναδέλφους τους στο Παρίσι.

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 07:07, 06-05-12:

Μόλις ψήφισα,μείναμε άυπνοι με τον μπρο βλέπωντας ταινίες και κάνωντας γενικότερο catching up αφού αποφασίσαμε να πάμε σα τα ζόμπια με το που ανοίξουν οι κάλπες να ξεμπερδεύουμε.Εντωμεταξύ στο εκλογικό μας κέντρο εδώ στο Διόνυσο πρόσεξα είχε σχετικό κόσμο παρότι ήμασταν από τους πρώτους,ας ελπίσω πως σε όλη την επικράτεια θα υπάρχει μεγάλη συμμετοχή.Καλή ψήφος σε όλους λοιπόν

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 10:05, 06-05-12:

so παιδες this is it
JERONYMO!!!!!!!!!

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:22, 06-05-12:

ειδα πριν λιγο τον Τσιπρα
να λεει σωστα για μενα
οτι σημερα επιστρεφει η δημοκρατια στον τοπο μετα απο 2 χρονια μνημονιου κλπ

και ας με κραξετε εδω μεσα

ενα μου ηρθε στο μυαλο

οτι οι εκλογες που τοσο βλογαει η αριστερα ειναι καθαρα λογω σαμαρα

αν δεν πιεζε αυτος -ξεροντας κιολας οτι θα φαει μαυρο ο ιδιος και θα βγει αριστερα-για αποσυμπιεση της κοινωνιας

εκλογες αν γινονταν το σεπτεμβρη και αν,,

δεκτη καθε βρισια που θα ακουσω...

αλλωστε ηδη ψήφισα,,

αντε σε ολους καλο βολι.....

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 10:26, 06-05-12:

ειδα πριν λιγο τον Τσιπρα
να λεει σωστα για μενα
οτι σημερα επιστρεφει η δημοκρατια στον τοπο μετα απο 2 χρονια μνημονιου κλπ

και ας με κραξετε εδω μεσα

ενα μου ηρθε στο μυαλο

οτι οι εκλογες που τοσο βλογαει η αριστερα ειναι καθαρα λογω σαμαρα

αν δεν πιεζε αυτος -ξεροντας κιολας οτι θα φαει μαυρο ο ιδιος και θα βγει αριστερα-για αποσυμπιεση της κοινωνιας

εκλογες αν γινονταν το σεπτεμβρη και αν,,

δεκτη καθε βρισια που θα ακουσω...

αλλωστε ηδη ψήφισα,,

αντε σε ολους καλο βολι.....
Μακάρι να τσαλακωθεί το φακελάκι σου

Την μια βλακεία μετά την άλλη να πούμε...

Δεν χόρτασες δικομματισμό μου φαίνεται, αλλά εντάξει οι παλιότεροι ψήφιζαν επειδή τους έβαζαν στο δημόσιο, εσένα σου λένε ότι θα σου κόψουν και άλλο τους μισθούς και πάλι πας και τους ψηφίζεις. Αυτό λέγεται... θα σας αφήσω να μαντέψετε.

Αλλά τι να κάνουμε, όσο υπάρχουν άτομα που τρέμουν στην ιδέα της παραμικρής αλλαγής του σάπιου συστήματος, η χώρα στα ίδια σκατά θα μένει.

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:26, 06-05-12:

Στο mega η δημοσιογράφος είπε πως ο μέγας κωλοσώς google διαλεξε τις ελληνικές εκλογές για κεντρικό θέμα.
Εγώ όμως δε το πιστεύω πήγα στο γαλλικό google και είδα και εκεί το σημα.
Είναι καποιος εξωτερικό να μας πει τι δείχνει το google.com;

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 10:27, 06-05-12:

ενα μου ηρθε στο μυαλο
Αν έχεις μυαλό βάζε το να σκέφτεται που και που, τι φοβάσαι μην εκραγεί?

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:27, 06-05-12:

Πιεζε σε ενα πολυ καλοστημενο θεατρο, ξερωντας εξ αρχης οτι θα ειναι ο επομενος προθυπουργος...!
Ελπιζω να βγω λαθος, θα φανει ομως απο αυριο

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους