Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,069 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
Νέα Δημοκρατία
10
7,94%
ΣΥ.ΡΙΖ.Α
57
45,24%
ΠΑ.ΣΟ.Κ
4
3,17%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
7
5,56%
Κ.Κ.Ε.
8
6,35%
Χρυσή Αυγή
11
8,73%
Δημοκρατική Αριστερά
3
2,38%
Οικολόγοι Πράσινοι
0
0%
ΛΑ.Ο.Σ.
0
0%
Δημοκρατική Συμμαχία
0
0%
Δημιουργία Ξανά!
7
5,56%
Δράση - ΦΙΣ
0
0%
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
5
3,97%
Κοινωνική Συμφωνία
0
0%
ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)
0
0%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
0
0%
Ένωση Κεντρώων
3
2,38%
Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας
0
0%
Κόμμα Πειρατών
3
2,38%
ΚΟΙΝΩΝΙΑ
0
0%
ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1
0,79%
ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
1
0,79%
Άλλο κόμμα
2
1,59%
Λευκό/Άκυρο/Αποχή
4
3,17%

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,388 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 10:29, 06-05-12:

Τσίπρας και Καμμένος θα ψηφίσουν τα επόμενα μνημόνια αν θα είναι κυβέρνηση θα το δείτε. Όσα γράφω μένουν. Ο Καμμένος μπορεί όχι αλλά οι βουλευτές του ναι. Ο Τσίπρας σίγουρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:32, 06-05-12:

ωραιο σποτ

κραχτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 06-05-12 στις 12:21. Αιτία: Προσπάθησα να φτιάξω το βίντεο,αλλά το λίνκ δεν είναι το σωστό:/:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:00, 06-05-12:

Πρώτο κόμμα Νέα Δημοκρατία, δέυτερο το ΠΑΣΟΚ, τρίτο ο ΣΎΡΙΖΑ

Μάλλον έτσι θα είναι τα αποτελέσματα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 12:21, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Πρώτο κόμμα Νέα Δημοκρατία, δέυτερο το ΠΑΣΟΚ, τρίτο ο ΣΎΡΙΖΑ

Μάλλον έτσι θα είναι τα αποτελέσματα
εγω παντως δεν συναντησα ουτε εναν που να δηλωσε οτι θα ψηφισει νδ κ πασοκ....εκτος κ αν ντρεπονται για την αποφαση τους.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:26, 06-05-12:

εγω παντως δεν συναντησα ουτε εναν που να δηλωσε οτι θα ψηφισει νδ κ πασοκ....εκτος κ αν ντρεπονται για την αποφαση τους.
γιατι αν το πει θα παθει οτι και γω που με βριζουν διαφοροι εδω μεσα
και στον πραγματικο κοσμο.. και χειροτερα..

οι περισσοτεροι που θα ψηφισουν μεγαλα κομματα κρυβονται και μπορει να λενε και επαναστατικα διαφορα προς τα εξω

αγριες εκλογες,,γιαυτο κρυβονται τοσοι..

εγω λεω μπραβο σε οποιον εχει το θαρρος να υπερασπιστει οποιαδηποτε αποφαση του..ακομα και βενιζελο ή οτιδηποτε αλλο.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 12:30, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος

οι περισσοτεροι που θα ψηφισουν μεγαλα κομματα κρυβονται και μπορει να λενε και επαναστατικα διαφορα προς τα εξω

εγω λεω μπραβο σε οποιον εχει το θαρρος να υπερασπιστει οποιαδηποτε αποφαση του..ακομα και βενιζελο ή οτιδηποτε αλλο.
σαφως συγχαρητηρια σε οποιον εχει το θαρρος της γνωμης του,αλλα οταν δεν το εχει....ειναι θεμα θαρρους;;;ή μπορει να ειναι και θεμα γνωμης;;;;

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:32, 06-05-12:

Καλά σε αυτό εχεις δίκιο και είμαι σίγουρος ότι εδώ μέσα μερικοί και που ψηφίζουν τα 2 μεγάλα κόμματα αλλά το παίζουν επαναστάτες μόνο εσύ και εγώ είμαστε ειλικρινείς για αυτό μας κράζουνε.

Εγώ π.χ. είχα πει ότι ψηφισα ΠΑΣΟΚ στις προηγούμενες εκλογές και αρχισαν να με λένε πρασινοφρουρό και τέτοια σαν να είμαι εγώ δηλάδη η αιτία που πήγε ο ΓΑΠ στην κυβέρνηση.

----
τελικά δε θα κατεβώ καθόλου να ψηφίσω (ο λόγος είναι οτι είμαι γραμμενος εφορευτική επιτροπή και φοβάμαι τον δικαστικό αντιπρόσωπο).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:36, 06-05-12:

Καλά σε αυτό εχεις δίκιο και είμαι σίγουρος ότι εδώ μέσα μερικοί που ψηφίζουν τα 2 μεγάλα κόμματα αλλά το παίζουν επαναστάτες μόνο εσύ και εγώ είμαστε ειλικρινείς για αυτό μας κράζουνε.

σαφως συγχαρητηρια σε οποιον εχει το θαρρος της γνωμης του,αλλα οταν δεν το εχει....ειναι θεμα θαρρους;;
η ψηφος ειναι μυστικη,,οποτε εχεις καθε δικαιωμα να μην λες τιποτα

απλα ειναι ρισκο να πεις τι θα ψηφισεις
και αν αυτο που πεις ειναι αληθεια

μεσα στο παραβαν ειναι προσωπικος χωρος,,σαν την τουαλετα ενα πραμα
κανεις δεν μπορει να ξερει τι κανεις απο πισω..

MakingMirrors (Ντένια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη MakingMirrors
H Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H MakingMirrors White Horse έγραψε στις 12:44, 06-05-12:

Λυπάμαι ιδιαίτερα που σε αυτές τις εκλογές τα κόμματα της εθνικιστικής δεξιάς θα πιάσουν 20% Καμμένος-καρατζαφέρης-χρυσά αυγά έχουν παρόμοιες θέσεις και η ρητορεία τους χαρακτηρίζεται από σωβινισμό και αντιευρωπαισμό ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,388 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:55, 06-05-12:

Εγώ είμαι χαρούμενος γιατί έχω προαίσθημα ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ θα πάρουν τον πούλο Αχ μακάρι!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:58, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Εγώ είμαι χαρούμενος γιατί έχω προαίσθημα ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ θα πάρουν τον πούλο Αχ μακάρι!!!

ο Συριζα μπορεί να πάρει 2η θέση αλλά δύσκολα
Πρώτη η ΝΔ
και δευτερο το ΠΑΣΟΚ

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 13:00, 06-05-12:

Έλα τώρα μην μου το χαλάς... Εδώ πάντως στο χωριό μου που πάντα ψήφιζαν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ οι γέροι, φέτος ακούγεται πολύ "ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΜΜΕΝΟ". Αν ακολουθήσουν οι γέροι την λογική του χωριού μου Καμμένος πρώτο κόμμα άνετα.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 13:06, 06-05-12:

Έλα τώρα μην μου το χαλάς... Εδώ πάντως στο χωριό μου που πάντα ψήφιζαν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ οι γέροι, φέτος ακούγεται πολύ "ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΜΜΕΝΟ". Αν ακολουθήσουν οι γέροι την λογική του χωριού μου Καμμένος πρώτο κόμμα άνετα.
Εσύ παντως δεν ήσουν για τον Καμμένο ήσουν για ΣΥΡΙΖΑ ή ΚΚΕ

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 13:07, 06-05-12:

Για ΚΚΕ ή ΕΠΑΜ θέλεις να πεις. Η φιλοπακιστανική πολιτική του Τσίπρα με τρομάζει. Επίσης πιστεύω ότι λέει ψέμματα όπως και ο ΓΑΠ και ότι θα υπογράψει τα μνημόνια.

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 13:17, 06-05-12:

Ο πραγματικός εχθρός της Χρυσής Αυγής είναι τα κόμματα της Αριστεράς και όχι τα κόμματα του Μνημονίου

Η ΑΝΤΑΡΣΥΑ καταγγέλλει δημόσια και αποφασιστικά την επιδρομή της Χρυσής Αυγής σε εκλογικά τμήματα του λεκανοπεδίου Αττικής. Συγκεκριμένα, από νωρίς το πρωί, ομάδα 30 μελών της ναζιστικής οργάνωσης «περιοδεύει» στα εκλογικά τμήματα (με το πρόσχημα της «εποπτείας») και εκτοξεύει απειλές και προπηλακισμούς ενάντια στα κόμματα της Αριστεράς.
Νωρίς το πρωί εισέβαλλαν στο 6ο -8ο Λύκειο Περιστερίου. Έκαναν πορεία μέσα στο εκλογικό κέντρο με επιθέσεις και προπηλακισμούς ενάντια στους εκπροσώπους των κομμάτων της Αριστεράς που βρίσκονταν, καθώς και σε πολίτες που είχαν πάει για να ψηφίσουν.
Στο 1ο ΕΠΑΛ Πετρούπολης η ίδια συμμορία ακολούθησε την ίδια τακτική βρίζοντας και απειλώντας. Την ίδια τακτική ακολούθησαν και σε εκλογικά κέντρα των σχολείων της Γκράβας, στα Λιόσια, στο Ν. Ψυχικό, ενώ στην πλατεία Αττικής φωτογράφισαν μέλη αριστερών παρατάξεων.
Στο 1ο λύκειο Χολαργού παρήλασαν, κρατώντας κάμερες και καταγράφοντας με κάμερες τα κατορθώματά τους σε αγαστή συνεργασία με την αστυνομία, την οποία κάλεσαν για να αδειάσει τραπεζάκια από προεκλογικό υλικό.
«Θα τα πούμε το βράδυ», «θα δείτε τι θα πάθετε», φραστικές επιθέσεις ρατσιστικού και σεξιστικού περιεχομένου ενάντια στα μέλη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ και όχι μόνο, ήταν το κοινό χαρακτηριστικό σε κάθε εκλογικό τμήμα που «επισκέφτηκαν».

Η ΑΝΤΑΡΣΥΑ καταγγέλλει στον ελληνικό λαό τόσο τη στάση της Χρυσής Αυγής όσο και την ανοχή της από το κράτος. Αν και οι πράξεις αυτές (απειλές κατά εκλογικών αντιπροσώπων) αποτελούν αυτόφωρο ποινικό αδίκημα, η αστυνομία και η πολιτική ηγεσία κωφεύουν. Ακόμα και ο διευθυντής του Β΄ Α.Τ. Περιστερίου το μόνο που απάντησε σε καταγγελία των μελών της ΑΝΤΑΡΣΥΑ ήταν μια αδιάφορη δήλωση ότι θα ενημερωθούν οι αρμόδιοι!
Ακόμη περιμένουμε την αντίδραση του Υπουργείου Εσωτερικών και του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη, που έχουν ενημερωθεί από το πρωί για τα συμβάντα.
Οι νοσταλγοί του φασισμού και του ναζισμού, επιτιθέμενοι στους αγωνιστές του κινήματος και της Αριστεράς και σαφώς όχι ενάντια στα κόμματα του Μνημονίου, αποδεικνύουν το πραγματικό, αποτρόπαιο πρόσωπο αυτών που προσπαθούν να παρουσιαστούν ως «αντιμνημονιακές δυνάμεις»: δεν είναι παρά συμμορίες παρακρατικών, ναζιστικών αντιλήψεων και πρακτικών, το πραγματικό μακρύ χέρι του κράτους και των κομμάτων του Μνημονίου και της Τρόικας.
Οφείλουμε όλοι να είμαστε σε επαγρύπνηση ώστε να μη ζήσει ποτέ ξανά αυτός ο τόπος τη φρίκη του φασισμού και του ναζισμού. Μαζικά ο ελληνικός λαός να υπερασπιστεί τα δημοκρατικά δικαιώματά του.

Το Γραφείο Τύπου της ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Κυριακή 6 Μάη, ώρα 12:50

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:21, 06-05-12:

εγω θα χαρω πργματικα αν βγει το πασοκ 3 κομμα

τοτε η συγκυβερνηση πασοκ νδ θα ειναι ακομα πιο αδυνατη

παντως συγκυβερνηση μεγαλων κομματων δεν κραταει πολυ
και η μερκελ ακομα με τους φιλευθερους κανει κυβερνηση οχι με τους σοσιαλιστες

αν γινει πασοκ νδ σε λιγους μηνες θα εχουν πεσει και τα ακραια κομματα θα ειναι ακομα πιο δυνατα

το πιο σταθερο για μενα -περα της αυτοδυναμιας -ειναι πρωτη η νδ,,και συνεργασια με καποιο αλλο κομμα...αλλα οχι πασοκ.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 13:22, 06-05-12:

Οποιοδήποτε κόμμα συνεργαστεί με ΝΔ θα σηματοδοτήσει μια νέα προδοσία. Αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να κάθονται πίσω από κάγκελα για εθνική προδοσία.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 13:55, 06-05-12:

Διερευσαν τα αποτελεσματα του exit poll (δε ξέρω αν πρέεπι να το κάνω) γιατί το blog που το δημοσιευσε πάει εισαγγελέα. Πάντως δεν είναι και διαφορετικά από αυτά που είχα πει εγώ

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:02, 06-05-12:

Οποιοδήποτε κόμμα συνεργαστεί με ΝΔ θα σηματοδοτήσει μια νέα προδοσία. Αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να κάθονται πίσω από κάγκελα για εθνική προδοσία.
και ποια ειναι η λυση ?
να βγει ο καμμενος με 35 % για αυτοδυναμη κυβερνηση?

ρεαλιστικα δυστυχως ή ευτυχως αυτοδυναμια δεν φαινεται

δευτερες εκλογες?

καμμενος με τσιπρα κυβερνηση?

για πες μου πρακτικα

Παρέμβαση εισαγγελέα για δύο blog

Τη διενέργεια έρευνας ζήτησε ο εισαγγελέας του Αρείου Πάγου κ. Ιωάννης Τέντες από την προϊσταμένη της εισαγγελίας Πρωτοδικών Ελένη Ράικου, καθώς δυο blogs δημοσιεύουν ήδη από το μεσημέρι «αποτελέσματα» των exit polls.

Όπως αναφέρει στην καταγγελία του ο κ. Τέντες η ενέργεια αυτή, συνιστά παραβίαση της εκλογικής διαδικασίας που απαγορεύει κάθε δημοσιοποίηση οποιασδήποτε δημοσκόπησης 15 μέρες πριν τις εκλογές και έως την ώρα που θα κλείσουν οι κάλπες οπότε και αναμένονται τα πρώτα επίσημα exit polls.
Η κ. Ράικου ζήτησε ήδη να διενεργηθεί προκαρκτική εξέταση για το εν λόγω θέμα.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:06, 06-05-12:

Εγώ πιστεύω ότι αν μπει αντιμνημονιακο κώμα την πατήσαμε.

Καλύτερα ΝΔ και συνεργασία με ένα αλλο μικρό μνημονιακό κώμα.
Επίσης θέλω και τον κύριο Καρατζαφέρη στην βοηλή καθώς και την Δημοκρατική Συμμαχία.

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:11, 06-05-12:

αν και δεξιος δεν ειμαι συμφωνω οτι δεν θα με πειραζε τοσο να ηταν και η ντορα(Δημοκρατική Συμμαχία.) αλλα ο καρατζαΦΟΥΡΕΡ???
ηταν στη συνεργασια στο μνημονιο πεφτουν τα ποσοστα(εφυγαν και τα 2 ''αστερια'' του) και ξαφνικα γινεται κατα??ασε ρε υποκριτη....
παντως,δυστυχως πιστευω οτι τσουκου τσουκου θα μπει...

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:14, 06-05-12:

ΑΓΧΟΣ ΣΕ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΟΙ ΝΕΟΙ

ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙΚΗ ΚΑΘΟΔΟ ΝΕΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ
Μετά τις 4 το απόγευμα θα διαμορφωθούν οι τελικές τάσεις στο εκλογικό σώμα. Ιπποκράτους και Συγγρού φοβούνται ότι εάν οι νέοι ψηφίσουν μαζικά τότε θα υπάρξει περαιτέρω συρρίκνωση των ποσοστών τους γιατί η πλειοψηφία των νέων...
κινούνται σε αντιμνημονιακά πλαίσια ψήφου. Έχει πολύ μεγάλη σημασία όμως πόσοι νέοι θα πάνε να ψηφίσουν. Εκεί κρίνεται και η τελική εκτίμηση ψήφου...
Τους περισσότερους που ρώτησα εγώ στο ΤΕΙ πάντως μου είπαν πως δεν θα πάνε να ψηφίσουν!

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:15, 06-05-12:

Λίγες ωρες ακόμα αναμένουμε

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:24, 06-05-12:

Εγώ πιστεύω ότι αν μπει αντιμνημονιακο κώμα την πατήσαμε.

Καλύτερα ΝΔ και συνεργασία με ένα αλλο μικρό μνημονιακό κώμα
τα ποσοστα δεν βγαινουν
θα δουμε

αλλα ποιος ειπε οτι δεν πρεπει να γαβγισουμε το μνημονιο?

μια μιξ κυβερνηση μετριοπαθων και πιο αγριων
μπορει να φερει καλυτερη διαπραγματευση για την ελλαδα

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 14:26, 06-05-12:

Τα πρόλαβα και γω τα πρωτα εγκυρα exit polls που διέρευσαν στο νετ ,δε ξέρω αν είναι ακόμα αναρτημένα στις ιστοσελίδες αλλά προφανώς δε μπορώ να σχολιάσω εδώ.Ήδη χτύπησε η εισαγγελία.Απλά να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 14:31, 06-05-12:

τα ποσοστα δεν βγαινουν
θα δουμε

αλλα ποιος ειπε οτι δεν πρεπει να γαβγισουμε το μνημονιο?

μια μιξ κυβερνηση μετριοπαθων και πιο αγριων
μπορει να φερει καλυτερη διαπραγματευση για την ελλαδα
Στα όνειρα σου. Πρέπει να βγει κυβέρνηση η οποία θα βάλει ένα τέλος σε όλο αυτό το ξεπούλημα των Ελλήνων. Ποια διαπραγμάτευση? Κάναμε κάτι κακό για να διαπραγματευτούμε? Ελπίζω απόψε η Ελλάδα να στείλει ένα ηχηρό ΌΧΙ.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:38, 06-05-12:

Εγώ αυτό που είδα λέει οτι νδ και πασοκ ειναι 2 πρώτα κόμματα αλλά πιστευα ότι ο συριζα θα παρει την δευτερη θεση.

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 14:41, 06-05-12:

Όλα αυτά είναι φούσκες θα το δείτε και το βράδυ!

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:43, 06-05-12:

Όλα αυτά είναι φούσκες θα το δείτε και το βράδυ!
πες εσυ τι πιστεύειες ; ότι θα βγει

Αυτά που πιστεύω εγώ :

1) ΝΔ (μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο)
2) ΠΑΣΟΚ
3) ΣΥΡΙΖΑ (μικρή διαφορά από ΠΑΣΟΚ)
4) ΚΚΕ
5) Ανεξάρτητοι Ελληνες
6) Δημοκρατική Αριστερά
7) Χρυσή Αυγή
Λάος
9) Οικολόγοι

10) ΔΗΣΥ

(οι 3 τελευταίοι παλεύουν να μπουν στην Βουλή) πολύ κοντά Πιστευω ότι Λάος θα μπει σίγουρα ενώ την παλεύουν και οι Οικολόγοι το ΔΗΣΥ δυστυχώς όχι

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 14:48, 06-05-12:

Αφού σου είπα. Έχω Ανεξάρτητους και ΣΥΡΙΖΑ σε πρώτη τριάδα. Δηλαδή ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ εκτός τριάδας. Ψηλά και μέσα στην βουλή η Χρυσή Αυγή (αν και γίνεται νοθεία εναντίον της) και εκτός βουλής Μπακο και ΛΑΟΣ αλλά νομίζω ότι θα συνεργαστούν με ΝΔ/ΠΑΣΟΚ.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:51, 06-05-12:

Ωραία οποιος θελει να κανει προβλέψεις να τις κάνει τώρα να τις εχουμε μαζεμένες. Να δουμε στο τέλος ποιος έπεσε πιο κοντά

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 14:57, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Ωραία οποιος θελει να κανει προβλέψεις να τις κάνει τώρα να τις εχουμε μαζεμένες. Να δουμε στο τέλος ποιος έπεσε πιο κοντά
Είχα κάνει μια πρόβλεψη για 25% - 18% ΝΔ - ΠΑΣΟΚ. Στην πορεία των δημοσκοπήσεων φαινόταν ότι το ποσοστά θα είναι χαμηλότερα. Αν ξεπεραστούν, κάτι ύποπτο συμβαίνει. Επίσης καθοριστικό θα είναι το ποσοστό της ΔΗΣΥ. Ούτε κατά διάνοια δεν θα μπορούσα να φανταστώ ότι αυτό το κόμμα θα ξεπεράσει το 3%. Τελευταία αρχίζω και ανησυχώ...

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 15:02, 06-05-12:

Eδώ το αρθράκι της Guardian για τη δυναμική ΣΥΡΙΖΑ

The Guardian : Alexis Tsipras threatens Greek coalition.Leftist group could be the second biggest party as Greek voters rally to resist the terms of financial bailout

Klaou2 (Κωστας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 15:04, 06-05-12:

1) ΝΔ
2)ΠΑΣΟΚ
3)ΣΥΡΙΖΑ
4)ΑΝΕΞΑΡΤΙΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
5)ΚΚΕ
6)ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
7)ΛΑΟΣ
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ
9)ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
Προσωπικα πρωτη φορα ψηφισα, και ψηφισα Δημοκρατικη Αριστερα. Αναμενουμε αποτελεσματα το βραδυ. (Βρισκω χαζο να μην εχει καποιος το "θαρρος" να πει την αποψη του για την ψηφο του, αν και σαφως ειναι δικαιωμα του.)

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:07, 06-05-12:

1) ΝΔ (μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο)
2) ΠΑΣΟΚ
3) ΣΥΡΙΖΑ (μικρή διαφορά από ΠΑΣΟΚ)
4) ΚΚΕ
5) Ανεξάρτητοι Ελληνες
6) Δημοκρατική Αριστερά
7) Χρυσή Αυγή
Λάος
9) Οικολόγοι

10) ΔΗΣΥ

τσακο,,και γω τα ιδια με σενα

τα δικα σου φαινονται αληθοφανη..

συριζα πασοκ παντως ξεσκιζονται
για την δευτερη θεση

χαμοοοοςςς..

πλακα πλακα θα χαρω να δω τον τσιπρα δευτερο,,

παρολο που διαφωνω με τις αριστερες αποψεις περι οικονομιας πχ

εκτιμω τον λογο του,,φαινεται νεος καθαρος..
με πειθει περισσοτερο απο τον καραβάνα μπουλη καμμενο οτι πιστευει αυτα που λεει,,εστω και αν ειναι υπερβολικα μερικα

πραγματικα οταν ακουγα να μιλαει ο τσιπρας δυσκολευομουν να πω "οχι,,δεν συμφωνω με αυτα που λεει"

αμεσως μετα απο σαμαρα δηλαδη η επομενη συμπαθεια ειναι τσιπρας..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:07, 06-05-12:

Για λίγα λεπτά το πρωί, σκέφτηκα να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ τελικά. Αλλά μας χωρίζουν πολλά. Εγώ είμαι αρκετά του στυλ "πατρις, θρησκεία, οικογένεια" και κατά των λαθρομεταναστών. Οπότε το σκέφτηκα καλύτερα και δε τον ψήφισα. Αλλά θέλω να πάει καλά και μάλιστα να περάσει το ΠΑΣΟΚ. Αν γινόταν και τη ΝΔ δε θα με χάλαγε καθόλου. Αλλά όσο υπάρχουν οι γέροι και τα κομματόσκυλα δε θα δούμε άσπρη μέρα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 15:14, 06-05-12:

ΣΗΜΕΡΑ ΚΗΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟ...... ΑΠΕΧΘΗΣ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ.....

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:17, 06-05-12:

Για λίγα λεπτά το πρωί, σκέφτηκα να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ τελικά. Αλλά μας χωρίζουν πολλά. Εγώ είμαι αρκετά του στυλ "πατρις, θρησκεία, οικογένεια"
πατριώτισσά μου εσυ..

σε ποσα ταιριαζουμε ρε παιδι μου..

μονο να ψηφιζες Σαμαρα και θα ειχαμε σπουδαίο μέλλον..

( να υποθεσω εριξες καμμενο ε?)

Αλλά όσο υπάρχουν οι γέροι και τα κομματόσκυλα δε θα δούμε άσπρη μέρα.
και σε αυτο συμφωνω
και ποιος θα μας κυβερνησει?
περισσοτερα κομματα σε συνεργασια υποθετω,,γιατι αλλιως πώς?

οχι στο δικομματισμο,,αλλα ναι σε τι?

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 15:18, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima

Don't worry,μέχρι τη νύχτα θα'χει ισιώσει.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 15:37, 06-05-12:

Θα βγει ΝΔ πρώτη και θα συνεργαστεί με τον Καμμένο (αφού και αυτός ΝΔ είναι στην ουσία) και θα ζήσουνε αυτοί καλά και εμείς χειρότερα (χειρότερα από την ΠΑΣΟΚ εποχή εννοώ).

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:40, 06-05-12:

"Ιδού το exit poll, που δείχνει τα ακριβή ποσοστά όλων των κομμάτων"

Σου αρέσει να υποτιμούν τη νοημοσύνη σου διάφορα πολιτικά λαμογιοblogs;
Προφανώς ναι, ε; Αν δεν σου άρεσε, θα είχες διαολοστείλει όλα αυτά τα λαμόγια του ιντερνετ που σου πετάνε στη μούρη τις φαντασιώσεις τους, ως "δημοσκοπήσεις" ή exit polls. Ήδη, αυτή την ώρα μετρήσαμε,..

σε γνωστά λαμογιοblogs, πάνω από δέκα δήθεν exit polls, όλα με διαφορετικά αποτελέσματα (!), που προσπαθούν να σε επηρρεάσουν. Σε θεωρούν ...χαϊβάνι, που αν δείς π.χ. ότι στο παραμυθο-exit poll τους, η "Δράση" (π.χ.) δεν μπαίνει στη Βουλή, θα το ξανασκεφθείς και θα πας το απόγευμα να ψηφίσεις άλλο κόμμα. Από σένα εξαρτάται ταξιδιώτη του κυβερνοχώρου, η ποιότητα του διαδικτύου. Όταν δίνεις κλικς σε όλα αυτά τα βλήματα, που σε περνάνε για μαλάκα, θα συνεχίσουν με περισσότερη φόρα.

Ο σεβασμός στον αναγνώστη, είναι ένα δύσκολο μονοπάτι, που δεν αποφέρει κέρδη, παρά μόνο αναγνώριση. Αυτή για την οποία δεν νοιάζονται οι πληρωμένοι λαμογιομπλόγκερς που σε φτύνουν κατάμουτρα με τις δήθεν πληροφορίες τους. Φυσικά, θα συνεχίσεις να τους επισκέπτεσαι, επειδή έτσι είναι η ανθρώπινη φύση: ελάχιστοι άνθρωποι έχουν την προσωπικότητα και τη μαγκιά, να μη διαβάσουν ένα θέμα, ολοφάνερα στημένο, που "πουλάει" όμως.
Μην ξεχνάς ότι η ευθύνη είναι αποκλειστικά δική σου. Όσο "διαδίδεις", τόσο ελεεινότερο διαδίκτυο θα εισπράτεις.

Για την ουσία τώρα: κάνε υπομονή! Τα αποτελέματα της ψηφοφορίας θα βγουν αύριο, με τόσα πολλά κόμματα. Το αποτέλεσμα της επιλογής σου, θα είναι το ίδιο, όποιο κι αν είναι το ποσοστό των κομμάτων. Η Ελλάδα θα συνεχίσει να πνίγεται στη γραφειοκρατία, στην πολυνομία, στη διαφθορά, στο πελατειακό κράτος, στην αντιπαραγωγική δομή, στη φλυαρία και την αναποτελεσματικότητα.
Για να αλλάξουν αυτά, δεν φτάνει καμία αλλαγή κυβέρνησης, προσώπων, κομμάτων.
Απαιτείται μια τεράστια πολιτιστική επανάσταση δεκαετιών, που πρέπει να ξεκινήσει από τον καθένα μας ξεχωριστά. Αλλά πώς να ξεκινήσει όταν εσύ "ο καθένας", αβίαστα στηρίζεις αυτούς που σε περνάνε για μαλάκα;

Σε πίκρανα; Ώρα να αναλάβεις τις ευθύνες σου και να μην αφήνεις να σου συμπεριφέρονται σαν πρόβατο. Αυτό είναι δική σου υπόθεση κι όχι των κομμάτων.
Τα κόμματα δεν μπορούν να αλλάξουν τίποτε. Εσύ, μπορείς να τα αλλάξεις όλα, αν σταματήσει να τρώει η περιέργεια. Δύσκολο, αλλά προσπάθησέ το.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 15:46, 06-05-12:

Στο chat έχω ανοίξει δωμάτιο εκλογική βραδιά e-steki σε αυτό θα μαθαίνετε πρώτοι τι συμβαίνει και ότι θα μαθαίνουν οι άλλοι λίγα λεπτά μετά

π.χ.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:06, 06-05-12:

αφού και αυτός ΝΔ είναι στην ουσία)
σσσ...

αυτο δεν το λεμε..

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:22, 06-05-12:

Λεω να παιξω το παιχνιδακι του τσακου, ετσι για να δω τι πλακα εχει

Λοιπον, βρησκομενος μεσα στην καλπη απλωσα μπροστα μου τα εξης ψηφοδελτια: Ελληνες Πειρατες, ΚΚΕ, Ανταρσυα, ΟΧΙ, Συριζα, ΕΕΚ και φυσικα το λευκο που φυλοξενισε τις σκεψης μου για να με βοηθισει να αποφασισω.

Αν αυτο το ποστ παρει 326 θετικες (ασχετα απο τις αρνιτικες) τοτε θα σας πω και πιο κομμα ψηφισα τελικα!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 16:23, 06-05-12:

Μόλις έριξα και εγώ το ψηφουλίνι μου
Πάτε ψηφίστε, μην ψηφίζετε, κάντε ότι γουστάρετε αλλά μην έχετε αυταπάτες για κυβέρνηση αριστεράς ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Ό,τι και να βγάλει η κάλπη από αύριο έρχονται νέα πιο σκληρά μέτρα και ο μόνος δρόμος είναι αυτός της αντίστασης και του αγώνα.

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 16:46, 06-05-12:

και να σου ριξω χιλιες δικαιολογιες ή εξηγησεις για το σαμαρα
εχω μελετησει πολλα και εγω,,,και απο τα παλια και καινουρια
οπως την προπαγανδα οτι ανοιξε τα συνορα και ειαι προδοτης κλπ
Προπαγάνδα οτι άνοιξε ο Σαμαράς τα σύνορα?

Ε οχι και προπαγάνδα!!

Μα αφού ως υπουργός εξωτερικών επι κυβέρνησης ΝΔ,όντως ΤΑ ΑΝΟΙΞΕ και έκανε το ξέφραγο αμπέλι,ακόμη πιο...ξέφραγο!

Και γεμίσαμε Αλβανούς (εγκληματίες) και όλες τις ωραίες (λαθρο)μεταναστοφατσούλες,που έχουν υποβαθμίσει (κι άλλο ) την ήδη υποβαθμισμένη Ελλαδίτσα - και που κοντεύουν να μας εκτοπίσουν σχεδόν όλους....

Με αυτή του την πράξη,για μένα έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τη συνολική καθημερινή εικόνα και τη δική μου ψήφο,ούτε στο όνειρό του δε θα τη δεί.!

Κάποιοι ξεχνούν - επαληθεύοντας το οτι η φυλή μας έχει κοντή μνήμη -,κάποιοι όμως έχουν μνήμη ελέφαντα!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 16:48, 06-05-12:

Ό,τι και να ψηφίσουμε θα κάνουν πάλι τα δικά τους. Και δε μας παρέχουν ΚΑΝ το δικαίωμα της αποχής από το καρναβαλάκι τους. Vive la révolution!

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 17:10, 06-05-12:

Τελικο (εκτιμηση φιμοτρο)

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 23-24%

ΠΑΣΟΚ 17-18%
ΣΥΡΙΖΑ 13-14%

πηγή http://fimotro.blogspot.com/

ειχα δίκιο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 06-05-12 στις 18:02.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 17:13, 06-05-12:

το χωριο μου

πηγαν τα φασιστακια της ΧΑ και κολλησαν αφισες της 21ης απριλη και οταν πηγε το παιδι απο το ΚΚΕ να τις βγαλει του την πεσαν 3 ατομα!! και οι μπατσοι τον χαβα τους!

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 17:30, 06-05-12:

Εκτιμήσεις δεν κάνουμε , αποτελέσματα δεν δίνουμε(αν και έχουμε)αλλά την πληροφόρηση δεν θα σας την στερήσουμε.
Τη φράση μαύρα πουλιά, άσπρα πουλιά την ξέρετε; ΠΑΣΟΚ και ΝΔ διολισθαίνουν στο δρόμο χωρίς επιστροφή. Ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί να πανηγυρίζει από τώρα. (με μέτρο παιδιά). Στους κερδισμένους Καμμένος, Χρυσή Αυγή και ΚΚΕ; Θα δούμε... Οι υπόλοιποι δίνουν τον αγώνα τους. Η Ελλάδα απόψε θα ζήσει μεγάλες στιγμές. Όπως και να χει. Η απεικόνιση όπως είπε και η κυρία Χούκλη στον Αντ1 θα είναι εντυπωσιακή στα Exit polls. Eντυπωσιακή.
http://www.makeleio.gr/index.php?opt...49-59&Itemid=2

Πιαδιά ζουμε μεγάλες στιγμές ΜΕΓΑΛΕΣΣΣΣΣ
ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΟΥ

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους