Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,936 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 285 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σέρβις, αξεσουάρ, απορίες σχετικά με το αυτοκίνητο

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 08:37, 30-10-07:

βρε παιδιακια καλημερα! να σας ρωτήσσω κάτι! σήμερα έφτασα στη δουλειά και όπως κάθε μέρα πήγα να το κλειδώσω για να φύγω. αλλά παταγα το κουμπάκι για να το κλειδώσω και δε δούλευε, δεν αναβόσβηναν τα αλάρμ δηλ. γιατί το έκανε αυτό? μετά από λίγο έπιασε βέβαια αλλά ειναι καινούριο αυτοκίνητο βρε παιδιά. ενα mazda 3 έχω. τι λέτε να έγινε?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,211 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 08:39, 30-10-07:

τελιώνει όπου να'ναι η μπαταρία...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 08:46, 30-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
τελιώνει όπου να'ναι η μπαταρία...
ποια μπαταρία? 3 μηνών αυτοκίνητο είναι!!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,211 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 08:50, 30-10-07:

η μπαταρία του "κλειδιού" του συναγερμού (μοιάζει με τη μπαταρία ρολογιού, για να καταλάβεις). Ελπίζω να έχεις και κεντρικό κλείδωμα με απλό κλειδί, just in case.
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 09:01, 30-10-07:

βασικά έχω κλειδί που είναι μαζί με το συναγερμό και βγαίνει με το πάτημα ενός κουμπιού ( το κλειδί) σόρρυ αλλά τώρα το πήρα το αυτοκίνητο και τώρα έχω αρχίσει να οδηγώ και είμαι λίγο άσχετη! εγώ πάλι έλεγα μήπως δεν είχε κλείσει καλά καμιά πόρτα η κάτι άλλο. θα πάω να ρωτήσω τη Mazda να δω τι θα μου πουν!

το κουμπί για το ξεκλείδωμα δούλευε μια χαρά το κουμπί για το κλείδωμα έιχε κολλήσει!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 30-10-07 στις 09:36. Αιτία: Ένωση δημοσιεύσεων
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 11:45, 20-03-08:

ενταξει δεν ειναι και προβλημα απλα δεν ηξερα τι τιτλο να βαλω. βρε παιδακια σημερα που παρακαρα το αυτοκινητο διαπιστωσα οτι απο κατω εξεχει ενα καλωδιο (στο πισω μερος κατω απο το πορτ-μπαγκαζ). τι λετε να ειναι? δεν ακουμπαει στο εδαφος αλλα μοιαζει σα να εχει βγει κάτι απο κάτω. να το παω λετε στο συνεργειο το εξουσιοδοτημενο να το δει? το ειδα και παρεξενευτηκα!
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,364 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 12:14, 20-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από phyllis
ενταξει δεν ειναι και προβλημα απλα δεν ηξερα τι τιτλο να βαλω. βρε παιδακια σημερα που παρακαρα το αυτοκινητο διαπιστωσα οτι απο κατω εξεχει ενα καλωδιο (στο πισω μερος κατω απο το πορτ-μπαγκαζ). τι λετε να ειναι? δεν ακουμπαει στο εδαφος αλλα μοιαζει σα να εχει βγει κάτι απο κάτω. να το παω λετε στο συνεργειο το εξουσιοδοτημενο να το δει? το ειδα και παρεξενευτηκα!

Καλύτερα σε καταστημα, απλά μια ματιά θα ρίξει και θα είσαι αστέρι, μην σε πιάνει άγχως με το αμμάξι, ή ακόμα καλύτερα, άν ήταν κάτι χρήσιμο να έφυγε θα δούλευε το αμάξι;όχι, άρα κάτι ηλεκτρολογικό μπορεί ναε είναι
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,259 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:25, 20-03-08:

Tι αυτοκίνητο έχεις;
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,719 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 12:28, 20-03-08:

Αν είναι πίσω στο πορτ μπαγκαζ τότε σίγουρα δεν έχεις πρόβλημα-εκτός κι αν ο κινητήρας του αυτοκινήτου σου είναι εκεί
Σε κάθε περίπτωση πήγαινε να το κοιτάξουν για να είσαι ήσυχη
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,259 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:29, 20-03-08:

Για αυτό ρώτησα τι αμάξι έχει!
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,719 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 12:32, 20-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Για αυτό ρώτησα τι αμάξι έχει!
χε χε χε

(βασικά μετά το είδα το post σου! )
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 12:34, 20-03-08:

Mazda 3 εχω παιδακια! οκ ευχαριστω θα παω να το κοιταξω δε νομιζω να ειναι τιποτα σοβαρο!
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:38, 20-03-08:

Να πας. Αλλά τίποτε δε θα είναι.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 17:21, 20-03-08:

Είσαι σίγουρη ότι δεν υπήρχε πάντα εκεί; Επίσης είναι σίγουρα καλώδιο;

Έχω δει κάποια αυτοκίνητα να έχουν ένα ψευτοκαλώδιο να προεξέχει στην πίσω μεριά με σκοπό να γειώνει τον ηλεκτρισμό που παράγεται από την κίνηση του αυτοκινήτου στο αμάξωμα. Μήπως είναι κάτι τέτοιο;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:38, 20-03-08:

Ακριοβς αυτο θα ελεγα και εγω, οτι ειναι για την γειωση... Το εχουν συχνα, τοσο αυτοκινιτα οσο και μηχανακια...
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 20:42, 20-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Είσαι σίγουρη ότι δεν υπήρχε πάντα εκεί; Επίσης είναι σίγουρα καλώδιο;

Έχω δει κάποια αυτοκίνητα να έχουν ένα ψευτοκαλώδιο να προεξέχει στην πίσω μεριά με σκοπό να γειώνει τον ηλεκτρισμό που παράγεται από την κίνηση του αυτοκινήτου στο αμάξωμα. Μήπως είναι κάτι τέτοιο;
Ναι, αλλά αυτό το βάζεις εσύ αργότερα, δεν υπάρχει εκεί από την αρχή...
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 10:50, 26-03-08:

Παιδακια τελικα δεν ηταν τιποτα, καθως εβγαζα την κουκουλα καταλαθος το τραβηξα εξω και ηταν ενα ειδικο καλωδιο που επικοινωνει με το πανω μερος του αμαξιου για να κραταει τη σκονη εξω απο το εσωτερικο του αυτοκινητου τουλαχιστον ετσι μου το ειπε ο φιλος μου που το εφτιαξε ηθελε απλα βιδωμα!

τωρα σας εχω μια αλλη ερωτηση: σε περιπτωση ατυχηματος ποια ειναι τα βηματα που πρεπει να ακολουθησεις? παιρνεις τηλ την ασφαλιστικη? παιρνεις την τροχαία? ξερω οτι πρεπει να παρεις τα στοιχεια του αλλου οδηγου αλλα γενικα ποια είναι η διαδικασία? γνωριζει κανείς? ετσι για να ξερουμε μη μας πιάσουν και αδιάβαστους!
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 11:23, 26-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από phyllis
Παιδακια τελικα δεν ηταν τιποτα, καθως εβγαζα την κουκουλα καταλαθος το τραβηξα εξω και ηταν ενα ειδικο καλωδιο που επικοινωνει με το πανω μερος του αμαξιου για να κραταει τη σκονη εξω απο το εσωτερικο του αυτοκινητου τουλαχιστον ετσι μου το ειπε ο φιλος μου που το εφτιαξε ηθελε απλα βιδωμα!

τωρα σας εχω μια αλλη ερωτηση: σε περιπτωση ατυχηματος ποια ειναι τα βηματα που πρεπει να ακολουθησεις? παιρνεις τηλ την ασφαλιστικη? παιρνεις την τροχαία? ξερω οτι πρεπει να παρεις τα στοιχεια του αλλου οδηγου αλλα γενικα ποια είναι η διαδικασία? γνωριζει κανείς? ετσι για να ξερουμε μη μας πιάσουν και αδιάβαστους!
Εξαρτάται από το πόσο σοβαρό είναι και βέβαια από την αντιμετώπιση και του άλλου οδηγού. Αν υπάρχει έστω και μικρός τραυματισμός καλό είναι να φωνάξεις ασθενοφόρο και τροχαία και κατόπιν την ασφαλιστική, εφόσον βεβαία έχεις υπηρεσία που καλύπτει επιτόπου πραγματογνώμονα. Αν είναι απλό τσούγκρισμα, μπορείς να κάνεις φιλική δήλωση (αν η ασφάλεια σου συμμετέχει σε τέτοια), ή να πάρεις τα στοιχεία του άλλου οδηγού (και την ασφάλεια του) και να κάνεις δήλωση την επομένη. Επίσης καλό είναι είτε στη φιλική είτε στην άλλη δήλωση να έχεις και ένα σκαρίφημα του πως έγινε το τρακάρισμα. Στην περίπτωση που ο άλλος σου κάνει το βαρύ πεπόνι, καλείς αμέσως την τροχαία, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 12:03, 26-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Εξαρτάται από το πόσο σοβαρό είναι και βέβαια από την αντιμετώπιση και του άλλου οδηγού. Αν υπάρχει έστω και μικρός τραυματισμός καλό είναι να φωνάξεις ασθενοφόρο και τροχαία και κατόπιν την ασφαλιστική, εφόσον βεβαία έχεις υπηρεσία που καλύπτει επιτόπου πραγματογνώμονα. Αν είναι απλό τσούγκρισμα, μπορείς να κάνεις φιλική δήλωση (αν η ασφάλεια σου συμμετέχει σε τέτοια), ή να πάρεις τα στοιχεία του άλλου οδηγού (και την ασφάλεια του) και να κάνεις δήλωση την επομένη. Επίσης καλό είναι είτε στη φιλική είτε στην άλλη δήλωση να έχεις και ένα σκαρίφημα του πως έγινε το τρακάρισμα. Στην περίπτωση που ο άλλος σου κάνει το βαρύ πεπόνι, καλείς αμέσως την τροχαία, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

ήσουν αναλυτικότατη!! ευχαριστώ!!
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 10:10, 27-03-08:

Πάντα είναι καλό να υπάρχει χαρτί τροχαίας αν φταίει ο άλλος. Οι ασφαλιστικές ξεγλυστράνε σαν χέλια όταν είναι κάπως μπερδεμένη μια κατάσταση ενώ το χαρτί της τροχαίας στέκει και στο δικαστήριο.
Το πρόβλημα είναι ότι η τροχαία κάνει αιώνες να έρθει...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απορίες σχετικά με το σπίτι - Από Fani93
      Το θέμα έχει λάβει 41 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-15 στις 23:01.
    • Απορίες σχετικά με το Skype - Από panagiotis_stav
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-02-13 στις 20:12.
    • Απορίες σχετικά με το B2 - Από sindy
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-09-11 στις 17:19.
    • Απορίες σχετικά με τα ΚΕΠ - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-10-08 στις 17:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα