Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,048 μηνύματα σε 74,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Marilyn Manson

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 13:46, 10-08-05:

Μιας και δεν υπάρχει topic για τον Manson και θαυμάζω πολύ τη μουσική του είπα να ανοίξω εγώ ένα. Εσείς τι γνώμη έχετε για τη μουσική του? Για το άτομο του? Πιστεύετε ότι είναι πράγματι σατανιστής? Αν είναι πράγματι, τι γνώμη έχετε για αυτό, αν δεν είναι τι γνώμη έχετε που προσβάλλει τα θεία για να βγάλει λεφτά?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaimaktsalan : 10-08-05 στις 14:25.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:50, 10-08-05:

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με greeklish καθως απαγορεύονται στο e-steki. Δυστυχώς αν ξαναγράψεις greeklish θα πρέπει να σου στείλουμε warning και ειλικρινα δεν θέλουμε

Επίσης μιας και πρόκειται για thread και όχι για απλό ποστ θα σε παρακαλούσα πολύ να κάνεις edit το μήνυμα και να το γράψεις σε ελληνικά αλλιώς θα πρέπει να το κάνουμε εμεις.
Ευχαριστούμε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:56, 10-08-05:

Ο Manson ειναι ενας καλος καλιτεχνης, εχει καλα τραγουδια. Απο εκει και περα ειναι καραγκιοζης.... Δεν νομιζω να ειναι Σατανιστης, το κανει γι ανα ακουστει και να πουλεισει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:03, 10-08-05:

Συγγνώμη παιδιά αλλά μόνο απο όσες φωτογραφίες του έχω δει μου φαίνεται πολύ ποζεράς. Για τη μουσική του δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη καθώς ζήτημα να έχω ακούσει πάνω απο 3 τραγούδια του.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:10, 10-08-05:

Έχω ακούσει μόνο τον δίσκο The Golden Age Of Grotesque (εύχομαι να μην το σκότωσα) Και το μόνο κομμάτι που μου άρεσε κάπως ήταν το Tainted Love. Δεν νομίζω να ξανα κάνω την απόπειρα να ξανα ακούσω κάτι από αυτών

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:38, 10-08-05:

Σαν εικόνα, αίσχος, αλλά τον είδα που μιλούσε στο "Columbine" του M. Moore, και μου έκανε εντύπωση πόσο συγκροτημένο άτομο είναι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 15:46, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Σαν εικόνα, αίσχος, αλλά τον είδα που μιλούσε στο "Columbine" του M. Moore, και μου έκανε εντύπωση πόσο συγκροτημένο άτομο είναι.
Αυτό ακριβώς. Κι εγώ τον θεωρώ αίσχος ως τραγουδιστή αλλά στη συγκεκριμένη ταινία έδειξε ότι είναι πολύ σοβαρός ως άνθρωπος

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:22, 10-08-05:

Εχω ακούσει την μουσική του μια φορά αλλά δεν την θυμάμαι για να μιλήσω γιάυτό, αλλά μάλλον δεν θα μου έκανε κάτι για να μην την θυμάμαι.
Τώρα απο τις φωτό του μόνο psycho μου φαίνεται, αυτός δεν είναι που έβγαλε 3 πλευρά του για να μπορεί να κάνει στοματικό έρωτα στον εαυτό του??? ή κάνω λάθος???

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:29, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Εχω ακούσει την μουσική του μια φορά αλλά δεν την θυμάμαι για να μιλήσω γιάυτό, αλλά μάλλον δεν θα μου έκανε κάτι για να μην την θυμάμαι.
Τώρα απο τις φωτό του μόνο psycho μου φαίνεται, αυτός δεν είναι που έβγαλε 3 πλευρά του για να μπορεί να κάνει στοματικό έρωτα στον εαυτό του??? ή κάνω λάθος???
Τι; Εβγαλε πλευρα για να κανει στοματικο σεξ στον εαυτο του; Αιδιασα....
Πραγματι απο εμφανισει ειναι αισχος. Δεν τον εχω ακουσει ποτε να μηλαει, μονο να τραγουδαει οποτε δεν μπορω να κρινω για αυτο που αναφερθεικε. Παντος τα τραγουδια του μου αρεσουν πολυ, η εμφανισει του τα χαλαει πολυ

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:39, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τι; Εβγαλε πλευρα για να κανει στοματικο σεξ στον εαυτο του; Αιδιασα....
Πραγματι απο εμφανισει ειναι αισχος. Δεν τον εχω ακουσει ποτε να μηλαει, μονο να τραγουδαει οποτε δεν μπορω να κρινω για αυτο που αναφερθεικε. Παντος τα τραγουδια του μου αρεσουν πολυ, η εμφανισει του τα χαλαει πολυ
Δεν ξέρω αν είναι αυτός ή αν αληθέυει πάντως είναι αηδιαστικό όντως

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 17:09, 10-08-05:

Η φήμη κυκλοφορεί στο δίκτυο πάντως ακόμα και σε "σοβαρά" περιοδικά όπως το Rolling Stone.
Αν και από ότι βλέπω στο ίδιο άρθρο, αυτή η ιστοριά αποτελεί κομμάτι των 10 μύθων του rock'n'roll (κάποιοι είναι αλήθεια και κάποιοι όχι) μαζί με τη νυχτερίδα του Ozzy και τη "γλώσσα αγελάδας" του Gene Simmons.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:38, 10-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Η φήμη κυκλοφορεί στο δίκτυο πάντως ακόμα και σε "σοβαρά" περιοδικά όπως το Rolling Stone.
Αν και από ότι βλέπω στο ίδιο άρθρο, αυτή η ιστοριά αποτελεί κομμάτι των 10 μύθων του rock'n'roll (κάποιοι είναι αλήθεια και κάποιοι όχι) μαζί με τη νυχτερίδα του Ozzy και τη "γλώσσα αγελάδας" του Gene Simmons.
Η νυχτεριδα του Ozzy ισχειυ. Ειχε πει μαλλιστα οτι ειχε πεει τοσο πολυ πριν την συναβλια που νομιζε οτι ητανε πλαστικια και για αυτον τον λογο την δαγκωσε.
Οσο για την γλωσσα του Simmons δεν συμβενει τπτ, απλα εχει μεγαλυτερη απο το φυσικο, και εγω εχω μεγαλυ γλωσσα (ελαχιστα πιο μικρη απο του Simmons) και δεν εχω ουτε ψευτικη ουτε τπτ. Μαλιστα η γλωσσα του μετριθηκε και ητανε 7 ιντσες

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε στις 17:47, 10-08-05:

και εγω εχω μεγαλυ γλωσσα (ελαχιστα πιο μικρη απο του Simmons) και δεν εχω ουτε ψευτικη ουτε τπτ.
Τυχερούλη

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:17, 10-08-05:

Τυχερούλη
Γιατι τυχερος; Βοηθαει πουθενα;

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε στις 19:24, 10-08-05:

Ας απαντήσουν οι δεσποινίδες του forum (ναι ναι ξέρω, έχω πολύ βρώμικο μυαλό)...

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 19:39, 10-08-05:

Οτι είπαν οι προηγούμενοι για το Bowling for Columbine. Τον είδα και λέω "χα, θα ακούσουμε καμιά μλκια τώρα" αλλά με εξέπληξε με αυτά που είπε, μπράβο του. Η μουσική του βέβαια δεν μου λέει και πολλά, ούτε και το παρουσιαστικό του που είναι όντως λίγο ποζέρικο και ψευτοgoth (οχι οτι με πειράζει ιδιαίτερα).

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 19:54, 10-08-05:

Μια χαρά βοηθάει!Αλλά δεν θα σου πω που....είσαι μικρός ακόμα...όταν μεγαλώσεις θα μάθεις

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 23:08, 10-08-05:

είσαι μικρός ακόμα...όταν μεγαλώσεις θα μάθεις

Εννοεί, θα πρέπει να "γλύφεις" σιχαμερά αφεντικά, για να μη πάρει κάποιος άλλος τη προαγωγή...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:21, 10-08-05:

Εντάξει; Να φέρω τη σφουγγαρίστρα τώρα;

Παρακαλείστε να μένετε εντός του θέματος.

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 23:49, 10-08-05:

Μου μαμισατε το θεμα...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 00:12, 11-08-05:

Ελα φίλε μου ηρέμησε. Το ανέλαβα εγω!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 00:59, 11-08-05:

Οσο για την γλωσσα του Simmons δεν συμβενει τπτ, απλα εχει μεγαλυτερη απο το φυσικο
Η φήμη τί έλεγε οτι έχει η γλώσσα του και είναι "αγελάδας";

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:03, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Η φήμη τί έλεγε οτι έχει η γλώσσα του και είναι "αγελάδας";
Νομιζω κατι τετιο, αλλα πιος μπορει να πιστεψει κατι τοσο ηλιθιο;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:16, 11-08-05:

Αχαχαχαχαχα γλώσσα αγελάδας λέει ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε στις 01:19, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Αχαχαχαχαχα γλώσσα αγελάδας λέει ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Oh yeah!! Check this out! Ο κόσμος έχει τρελαθεί!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:17, 11-08-05:

Oh yeah!! Check this out! Ο κόσμος έχει τρελαθεί!

Δεν παμε καλα... Μηπος και τα δαχτυλα του που ειναι λιγο μικρα ειναι κομμενα;

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Kaimaktsalan έγραψε στις 12:25, 12-08-05:

Γιατι τετια κρυα αντιμετοπησει για τον Manson. Η εμφανισει του μπορει να ειναι χαλια αλλα αυτο δειχνει οτι δεν μασαει και κανει οτι θελει. Οσο για του μυθους.... ΕΛΕΟΣ!
Τοσες και τοσες φορες εχω δει τον kronos να βγαζει την γλωσσα του και οπως ειπε και αυτοσ εχει οσοι περιπου και του Simmons, μηπος του κανανε ενχηρισει και του βαλανε την γλωσα του σκυλου του;

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

O O'Zorgnax έγραψε στις 12:26, 12-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan
Η εμφανισει του μπορει να ειναι χαλια αλλα αυτο δειχνει οτι δεν μασαει και κανει οτι θελει.
Αυτό βασικά δείχνει ότι είναι αρχιποζεράς...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:52, 12-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan
Γιατι τετια κρυα αντιμετοπησει για τον Manson. Η εμφανισει του μπορει να ειναι χαλια αλλα αυτο δειχνει οτι δεν μασαει και κανει οτι θελει. Οσο για του μυθους.... ΕΛΕΟΣ!
Τοσες και τοσες φορες εχω δει τον kronos να βγαζει την γλωσσα του και οπως ειπε και αυτοσ εχει οσοι περιπου και του Simmons, μηπος του κανανε ενχηρισει και του βαλανε την γλωσα του σκυλου του;
ΚΑι ενός ξαδέλφου μου είναι περίπου τόση η γλώσσα,
και δεν είναι και τόσο μακρυα για να πω WOW, είδα την φωτό αυτού που λέτε.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:05, 12-08-05:

Τα χε και με εκείνη που έπαιζε την Πέητζ στις Μάγισσες. Φάρδος

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:19, 15-08-05:

Ναι αληθέυει, μόνο που δεν ήταν πλευρά αλλά σπόνδηλος! Αυτή η ιστορία πρέπει να είναι εδώ και περίπου μια δεκαετία όμως...

Στο θέμα μας τώρα... Σαν εικόνα και παρουσία τον θεωρώ φρικτό, μερικά τραγούδια του όμως μου αρέσουν πάρα πολύ! Ειναι αυτος που ερμηνεύει ενα απο τα αγαπημένα μου remix, το sweat dreams των eurithmics. Αν δεν το έχετε ακούσει, πιστέψτεμε αξίζει η προσπάθεια να το βρείτε (Marilyn Manson - Sweet Dreams)

Sweet dreams are made of theese...
who am i to disagree...
i travelled the word at seven seas...
everbody is looking for something...

Παράθεση

Psixotis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Psixotis
Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Psixotis έγραψε στις 16:55, 20-10-05:

Ο Marilyn Manson ειναι ενας παρα πολυ ευρηματικος καλλιτεχνης , RESPECT.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:11, 20-10-05:

Πραγματι το Sweet Dreams μαματο. Ετσι αργο που το εχει κανει, με την φωνη του και ολες της αλλες λεπτομεριες μαμαει

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:53, 21-03-09:

Ένα βίντεο που δείχνει το πως άλλαξε ο Μάνσον στα χρόνια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Depo0

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Depo0
H Depo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Depo0 έγραψε στις 20:57, 01-04-09:

Τα τραγουδια του μπορω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα του ειδους, που εχω ακουσει.Σαν εμφανιση ομώς πολυ ποζερι τα τελευταια χρονια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 03:24, 05-04-09:

Eκτιμησα περισσοτερο τον ανθρωπο μετά απο την μικρη συνεντευξη που του πηρε ο Μαικλ Μουρ στο Bowling For Columbine : Αξιζει να ακουσετε τι λεει και το οτι ειναι μορφωμενος και ενημερωμενος. Εχει κι αυτο τη σημασια του οταν κρινουμε καποιον.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

οεοο!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη οεοο!
Ο οεοο! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O οεοο! έγραψε στις 22:41, 02-06-09:

Κοίτα επειδη εχω ακουσει πολλα απο τα τραγουδια του θεωρω πως ειναι απο τουσ καλυτερους τησ gothic rock-death metal ,μιασ και ειναι μερικα απο τα ειδη μουσικης που μου αρεσουν. Σε ο,τι αφορα την εμφανιση του... τα σπαει απλως στην ελλαδα δεν ειναι συνηθες φαινομενο η τοση εκκεντρικοτητα Και ναι στην ταινια του μουρ αλλα και γενικοτερα στισ συνεντευξεις του ειναι συγκροτημενο ατομο(αν θες εχω ενα λινκ στο youtube). Σατανιστης ειναι και μαλιστα εχει ανακυρηχθει και επισημα απο την σατανιστικη εκκλησια του Lavey (μακρια απο μας..). Τωρα για τα πλευρα του δν ξερω... αληθευει δεν αληθευει, to be or not to be(ακυρο)(?) Γενικα θα εχεις καταλαβει οτι μου αρεσει πολυ και δεν θα εχεισ και αδικο.. το ολο στυλ του ειναι κορυφη.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:28, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από οεοο!
Κοίτα επειδη εχω ακουσει πολλα απο τα τραγουδια του θεωρω πως ειναι απο τουσ καλυτερους τησ gothic rock-death metal ,μιασ και ειναι μερικα απο τα ειδη μουσικης που μου αρεσουν. Σε ο,τι αφορα την εμφανιση του... τα σπαει απλως στην ελλαδα δεν ειναι συνηθες φαινομενο η τοση εκκεντρικοτητα Και ναι στην ταινια του μουρ αλλα και γενικοτερα στισ συνεντευξεις του ειναι συγκροτημενο ατομο(αν θες εχω ενα λινκ στο youtube). Σατανιστης ειναι και μαλιστα εχει ανακυρηχθει και επισημα απο την σατανιστικη εκκλησια του Lavey (μακρια απο μας..). Τωρα για τα πλευρα του δν ξερω... αληθευει δεν αληθευει, to be or not to be(ακυρο)(?) Γενικα θα εχεις καταλαβει οτι μου αρεσει πολυ και δεν θα εχεισ και αδικο.. το ολο στυλ του ειναι κορυφη.
Δώσε βρε συ το λινκ να δούμε τι λέει.

Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη metalhead9121
H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 16:32, 17-06-09:

ο Marilyn manson ειναι απλα θεος εχει κανει ενγχηρηση για φωνητικους λογους,ειναι σατανιστης,ειχε δικιο για το θεμα στο coloumbine.απλα δεν ειναι συνιθησμενη η εμφανιση του στην ελλαδα.ειναι ενας πολυ καλος καλλιτεχνης σαν μουσικος,σεναριογραφος,συγγραφεασ,σκηνοθετης,ποιητης και ειμαι η BIGGER FAN EVER.και μην με παρεται για τρελη,μου αρεσει και εμφανισιακα αλλα δυστηχως για μενα αν δειτε τις γυναικες του θα καταλαβετε οτι του αρεσει ενα συγκικρημενο στηλ 40',50'

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 16:41, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από metalhead
ο Marilyn manson ειναι απλα θεος εχει κανει ενγχηρηση για φωνητικους λογους,ειναι σατανιστης,ειχε δικιο για το θεμα στο coloumbine.απλα δεν ειναι συνιθησμενη η εμφανιση του στην ελλαδα.ειναι ενας πολυ καλος καλλιτεχνης σαν μουσικος,σεναριογραφος,συγγραφεασ,σκηνοθετης,ποιητης και ειμαι η BIGGER FAN EVER.και μην με παρεται για τρελη,μου αρεσει και εμφανισιακα αλλα δυστηχως για μενα αν δειτε τις γυναικες του θα καταλαβετε οτι του αρεσει ενα συγκικρημενο στηλ 40',50'
ποιητής ; για απήγγειλε τίποτα , έχω βαρεθεί τελευταία τον έλιοτ

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 16:44, 17-06-09:

εχει γραψει ποιηματα στο βιβλοιο the long hard road out of hell

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 17:38, 28-06-09:

κλικ

Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 17:51, 28-06-09:

Εχει κανει καλες διασκευες αλλα μεχρι εκει. Τη μουσικη του τη θεωρω γενικα μετρια. Το στυλ του ομορφο ειναι αλλα τι να το κανεις κι αυτο,απομιμηση του θεου Bowie ειναι...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:02, 28-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από wagneriandandy
Το στυλ του ομορφο ειναι αλλα τι να το κανεις κι αυτο,απομιμηση του θεου Bowie ειναι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 18:12, 28-06-09:

δεν ειναι διασκευη.μου αρεσει πολυ αυτο το τραγουδι οπως και το mechanical animals ακουστε τουσ στιχουσ γιατι ειναι καταπληκτικοι!!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 09:50, 25-04-10:

απο μουσικη δεν μπορω να πω...πρσφερει ωραιο ηχο....διαφορετικο...με στελνει σε αλλο κοσμο...τωρα οτι αφορα την προσωπικοτητα του...και γενικως την ζωη του..πιστευω πως ειναι ενας απο τουσ πιο αηδιαστικουσ τυπους αυτου του κοσμου....εγω εχω ακουσει παλι οτι πανω στην σκηνη σε live επερνε αντικειμενα και τα εχωνε...πισωω.....διεστραμμενος ο εγκεφαλακος του...απορω πως τον παντρευτηκε η αλλη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 21:25, 11-08-11:

Απ'οτι μου φαίνεται, ξεθάβω ένα πολύ παλιό θέμα, οπότε παίζει να έχουν αλλάξει γνώμες κάποιοι, όπως ακριβώς προειδοποιεί και το ίδιο το e-steki
Ακούω Μanson εδώ και 3-4 χρόνια. Κατ'αρχήν, απευθύνομαι σε όσους αναφέροντα σ'αυτό με τα πλευρά του: ξέρετε ποιές γκόμενες είχε; Evan Rachel Wood, Vita Von Teese και Rose McGowan σας λένε κάτι;(I know, λάθος σειρά αλλά δεν μας ενδιαφέρει στη φάση αυτή). Προσωπικά, αν είχα τέτοιες γκόμενες πλαι μου, δε θα σκεφτόμουν να ευχαριστήσω τον εαυτό μου διαφορετικά απο το να τους δείξω το κρεβάτι μου. Anyway, ακόμη και αλήθεια να είναι, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Έχω ακούσει και την ΥΠΕΡΤΑΤΗ μαλακία για γυάλινο μάτι. Σίγουρα, θα χρειαστώ εγώ γυάλινο μάτι αν διαβάσω κάτι τέτοιο ξανά(όχι εδώ μέσα, απότι είδα). Φακός είναι! Έλεος!
Να σημειωθεί, ότι ο Manson δεν είναι απλά performer/ερμηνευτής. Ολόκληρο κίνημα με αντι-χριστιανικό περιεχόμενο στην μουσική ξεκίνησε με επιρροές του Manson. Και οκ, δεν το στηρίζω (τελείως). Αλλά όπως έχει πει και ο ίδιος, δεν έχει κάτι με τους χριστιανούς, έχει πρόβλημα με τους χριστιανούς που είναι θρησκόληπτοι και κατηγορούν τα πάντα γύρω τους. Του αρέσει να τους "πειράζει". Όπως, επίσης αρέσκεται στο να "πειράζει" ομοφοβικούς(βλ. video clip του Long Hard Road Out Of Hell http://www.youtube.com/watch?v=THNEolxBmso&ob=av3e).
Είναι πολύ σκεπτόμενος και λεω συνειδητά πως η κοινωνία μας θα ήταν καλύτερη αν υπήρχαν περισσότεροι άνθρωποι σαν αυτόν. Ούτε προτρέπει στον Σατανισμό(έχει γίνει αιδεσιμότατος στην Εκκλησία του Σατανά απο τον Lavey. ΩΣΤΟΣΟ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΘΥΣΙΕΣ. Ο σατανισμός κατα τον Lavey είναι ο ατομικισμός και η κατανόηση της ανθρώπινης φύσης), ούτε λεει στα νεα παιδιά να αυτοκτονήσουν. ΕΛΕΟΣ.
Οι περισσότεροι έχετε δει συνεντεύξεις του απ'οτι είδα και απο μόνοι σας παρατηρήσατε πόσο στέκει σαν άνθρωπος.
Προσωπικά, λατρεύω τη μουσική του και σε συνδιασμό με άλλους καλλιτέχνες με έχει διδάξει να μην φοβάμαι να είμαι ο εαυτός μου. Α! Και τα live που έκανε όταν πρωτοδημιουργήθηκε το post ήταν ασύγκριτα. Όπως και ακραία.(έχω εξηγήσει παραπάνω γιατί)
Καταληκτικά, album όπως το Antichrist Superstar δε θα συνθεθούν ποτέ. Άψογα λυρικά και μουσικά. Στα δυο τελευταία album του, έχει αλλάξει πορεία εξ αιτίας ψυχολογικών αιτιών(ο χωρισμός με την Dita κτλ). Παρ'ολ'αυτά, ετοιμάζει καινούριο δίσκο που θα κυκλοφορήσει το 2012 και ο Twiggy είπε πως θα είναι απο τα καλύτερα του!

Αφιερωμένο στους haters:
http://www.youtube.com/watch?v=gTYbwuyZYgA

Υ.Γ. Να σημειωθεί πως ό,τι τραγούδι έχει διασκευάσει, έχει γίνει τόσο(ή και περισσότερο) γνωστό οσο το original.
Συγγνώμη αν κούρασα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 23:27, 11-08-11:

Ποπο τι αφελείς άνθρωποι...
Δεν είναι ποζεριλίκια ffs...
Να σας γνωρίσω 2 κυρίες..ΔΣ τις λένε.
Και με το Manson κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους.
Και όχι μόνο για τα φράγκα αλλά και γι'αυτά που έχει να πει.

Θα συμφωνήσω με το σονγκ για τους haters.Καλή επιλογή για αφιέρωση ;p

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη diotima : 12-08-11 στις 00:07.
Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 00:12, 12-08-11:

Έχει φαει πολύ κράξιμο απο άτομα που δεν τον έχουν ψάξει ούτε στο ελάχιστο. Κολλάνε, ξέρω γω, στο γεγονός οτι ο φακός είναι κλεμμένο απο τον Bowie. ΟΚΑΥ, SO WHAT? Βγήκε ποτέ να πει "Κοιτάξτε με πόσο γαμάτος είμαι με τον φακό στο μάτι! Εγώ το σκέφτηκα!". Ε όχι, δεν βγήκε! Και αν αρχίσουμε την κουβέντα για το ποιος στη μουσική είναι πρωτότυπος και ποιος όχι, δεν θα τελειώσουμε!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 06:47, 12-08-11:

Ο Manson ειναι ενας καλος καλιτεχνης, εχει καλα τραγουδια. Απο εκει και περα ειναι καραγκιοζης.... Δεν νομιζω να ειναι Σατανιστης, το κανει γι ανα ακουστει και να πουλεισει.
Αρχική Δημοσίευση από MetalChest
Απ'οτι μου φαίνεται, ξεθάβω ένα πολύ παλιό θέμα, οπότε παίζει να έχουν αλλάξει γνώμες κάποιοι, όπως ακριβώς προειδοποιεί και το ίδιο το e-steki
Λολ! Πως περνουν τα χρονια και πως αλλαζει ο ανθρωπος...!

Καραγκιοζη σιγουρα δεν τον θεωρο, γενικα θα συμφωνισω μαζι σου...!
Σε σχεση με το πρωτο μου ποστ σε αυτο το θεμα, δεν ξερω που ακριβος διαχωριζετε το marketing με την καλητεχνικη φυση του ολου μυθου γυρο απο το ονομα του, και την εμφανιση του. Σιγουρα υπαρχουν και τα δυο, αλλα δεν ξερω που ακριβος υπερτερει ενα απο τα δυο, που συμβαδιζουν και που ειναι καθαρα marketing η καπια "δηλωση".
(Α, και σατανιστης με την ενοια καπιου που λατρευει εναν κακο πεσμενο αγκελο με τριενα και κερατα και κανει θυσιες, σιγουρα δεν ειναι.. )

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους