Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,281 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:07, 23-05-12:

Τίποτα το ιδιαιτερο το τραγούδι μας όπω και της Κύπρου
Οι γιαγιάδες είχαν φάση πάντως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,602 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 10:44, 23-05-12:

Φέτος δεν την είδα καθόλου! Δεν ξέρω γιατί αλλά γενικά δεν με ελκύει φέτος σαν θέαμα...
Πληροφοριακά ας μου πει κάποιος αν πέρασαν η Ήβη και η Ελευθερία στον τελικό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:57, 23-05-12:

Evangelie πέρασε και η Ελλάδα και η Κύπρος. Τελικός το Σάββατο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 11:41, 23-05-12:

Χθες απο ολα τα τραγουδια ξεχωρισα της Δανιας , ηταν υπεροχο!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 12:50, 23-05-12:

H Ελλαδάρα και η Κύπρος φούλ για να το σηκώσουν...!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:52, 23-05-12:

Σχετικά με δύο γεγονότα χθες 1.οι γιαγιάδες που ψηφίστηκαν απο τη χώρα τους και 2. το οτι ψηφίστηκαν απο άλλες χώρες, το σχόλιό μου: αναρωτιόμαστε γιατί οι Ελληνες είμαστε γειά σου σα λαός. Εγω χθες πείστηκα πως ολη η Ευρώπη έχει ξεφύγει. Τι μας ψεκάζουν;

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Χθες απο ολα τα τραγουδια ξεχωρισα της Δανιας , ηταν υπεροχο!
Συμφωνώ, αν βγάλω απέξω αυτούς που ήδη είναι μέσα στον τελικό. Ηταν πολύ ωραίο, αν και οκ, πάντα απο το καλό υπάρχει το καλύτερο αλλά απ'το ολότελα...
Η χροιά της σε ορισμένα σημεία (should've known better/changing like the weather etc) φέρνει σε αυτή της Nelly Furtado. Κιθαρούλα, ντραμς, στυλ, στίχος, κουλ μπαντα, γλυκιά φωνούλα. Μια αξιοπρεπέστατη πολύ καλή εμφάνιση. Θα το άκουγα ευχάριστα

Denmark- eurovision 2012

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 23-05-12 στις 13:06.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 12:58, 23-05-12:

Σε εμας μου αρεσει η μουσικη . Τιποτα αλλο.
Θεωρω πως η Κυπρος θα παει πολλυ καλα και θα μας τα φραξει (προβλεψη)

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:00, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
... Εγω χθες πείστηκα πως ολη η Ευρώπη έχει ξεφύγει. ...
: Από τι, ποιον και προς που πάει;

ΥΓ: Προσσωπικά, μας βλέπω, προς Ασία! Γεωστρατηγικά, πάμε για "Ευρασία" και...πονάει!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:51, 23-05-12:

H Ελλαδάρα και η Κύπρος φούλ για να το σηκώσουν...!
¨οτι τη σήκωσαν τη ..σημαία τη σήκωσαν..

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 19:00, 23-05-12:

Γενικότερα δε σας φάνηκε πολύ υποτονικό όλο το show?
Πολύ μουδιασμένο....? Δε με κέρδισε καθόλου ο ημιτελικός ώστε να μην κάνω ζάπινγκ
Πάντως η ελληνική συμμετοχή δεν νομίζω να ενθουσίασε την πλειοψηφία.
Εχθές ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα κανάλι ενώ τραγουδούσε η ελληνική αποστολή... Είναι ένα μείγμα από Παπαρίζου, Ρουβά, Καλομοίρα... Η ΕΡΤ έχει στερέψει από ιδεές, φαντασία και ευρηματικότητα....
Η Κύπρος από την άλλη ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη! Δίκαιη η εισοδός της στον τελικό... το άξιζε!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:32, 23-05-12:

τα τραγουδια ειναι ψοφια φετος

οτι πιο αδιαφορο ειχαν να στειλουν..

τοσα χρονια υπηρχαν μερικα που ξεχωριζαν
τωρα ειναι ολα μια μαζα..
μια αγευστη λαμπερη μαζα..

αντε να δουμε το δευτερο ημιτελικο

της σουηδιας θα μας ξυπνησει σιγουρα..

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 20:36, 23-05-12:

συμφωνώ, τα πιο πολλά εντελώς αδιάφορα

Παράθεση

lordi13 (φίλιππος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lordi13
Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O lordi13 έγραψε στις 23:28, 23-05-12:

http://www.youtube.com/watch?v=1K8PB8eIy50

http://www.youtube.com/watch?v=p8RS0...feature=relmfu

αυτά τα δυο ξεχωρίζουν για μένα...

και φυσικά της κύπρου που μάλλον πάει για δεύτερη θέση με πρώτη τις γιαγιάδες...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:05, 24-05-12:

Χάλια η ελληνική συμμετοχή.
Άφωνη τελείως, δεν ακουγόταν καν.
Copy paste από παπαρίζου τα πάντα, μαλλιά, φόρεμα, χορογραφία, τραγούδι, μουσική, μπουζούκι. Χάλια γενικά και δεν ήθελα καν να περάσει στο τελικό και στη τελική αν ήταν να στέλνανε πάλι τη Παπαρίζου, τι στέλνουν κόπιερς;

Κατα τ' άλλα, μ΄άρεσε μόνο της Δανίας, απ' όσα άκουσα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:43, 24-05-12:

Χάλια η ελληνική συμμετοχή.
Άφωνη τελείως, δεν ακουγόταν καν.
παρακμιακο,,
θα γελανε οι ευρωπαιοι

στον ελληνικο τελικο αν ηταν ζωντανη η φωνη δεν θα ειχε παει ισως

αλλα μας επηξαν με play back και ψηφισαμε αλλα αντι αλλων.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:42, 24-05-12:

μετά και τον 2ο ημιτελικό και αν και δεν έχω ακούσει τα τραγούδια των big5+Az, ομολογώ ότι από τον 2ο τελικό όντως ξεχωρίζει το σουηδικό.

btw, και της Ήβης τελικά δεν είναι εντελώς κακό. Αν και κάτι πρέπει να κάνει με τη νταλικεροφωνή που έβγαλε προχθες (στα Live του x-factor δεν την θυμάμαι έτσι...)

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:54, 24-05-12:

Από τον 2ο, άκουσα μέχρι τη Σουηδία, και ήταν όντως πολύ καλό, σε ηρεμούσε για κάποιο λόγο με τις κινήσεις κι όλο αυτό, καλό ήταν.
Αχμμ όσο για την Κύπρο: το κομμάτι το είχα ακούσει από καιρό και μου' χε αρέσει πάρα πολύ, αλλά το λάιβ της ήταν απαίσιο μωρέ, καμία σχέση με το στούντιο. Η εμφάνισή της ήταν ωραία, αν και θεωρώ ότι δεν έχει ρυθμό μέσα της και είναι λίγο άχαρη όταν χορεύει, αλλά γενικά πανέμορφη και μου άρεσε που δε χόρεψε τόσο πολύ και ήταν πιο "ντίβα". Μακράν καλύτερο πάντως από της Ελλάδας.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κaτε_αlx
H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 445 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 23:03, 24-05-12:

Εμένα μαρέσει η συμμετοχή της Σουηδίας. Κάτι διαφορετικό

Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 23:24, 24-05-12:

Απο τα τραγούδια των ημιτελικών δεν μου άρεσε κανένα.Μου αρέσουν πάρα πολύ όμως το τραγούδι της Γερμανίας(καλό κομματάκι) και το τραγούδι της Ιταλίας,τα οποία πάνε όπως πάντα κατευθείαν τελικό.
http://www.youtube.com/watch?v=tzMye6AV8BQ
http://www.youtube.com/watch?v=1K8PB8eIy50

Παράθεση

aergos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aergos
Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 383 μηνύματα.

O aergos έγραψε στις 23:52, 24-05-12:

Τι πράμμα ήταν ο σημερινός ημιτελικός... δεν αντέχω άλλο, πονάει το στομάχι μου, κόντεψα να ξεράσω από τα γέλια.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:58, 25-05-12:

δεν ξέρω αν το μάθατε αλλά το Σάββατο:
16. Ελλάδα
17. Σουηδία

Ούτε οι Έλληνες και οι Κύπριοι δεν πρόκειται να μας ακούσουν .
Θα περιμένουν να τελειώσει η ...αφροδισιακΙΑ για να τραγουδήσει η Loreen.
Επισης θεωρούσα που θεωρούσα ότι θα είμαστε από 10-15 σε σειρά κατάταξης, μετά κ την κλήρωση το κόβω για 16-20
Δεν είναι και δίπλα το 6 με το 7 να μπερδευτεί κανείς και να μας ψηφίσει καταλάθος

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:09, 25-05-12:

εμενα μου αρεσε της νορβηγιας περισσοτερο
εμοιαζε με του saade περσυ της σουηδιας,,ωραιος ρυθμος ειδικα το ανατολιτικο στοιχειο που θα κουγεται και μετα..(καθαρος ρυθμος οχι μπχαλο οπως αλλα)
ειχε πολυ ενεργεια απο την αρχη..

μου αρεσε οτι ειχε 2 γυναικες και δυο ανδρες χορευτες,,ποικιλια..

της σουηδιας δεν τραγουδησε ζωντανα τοσο καλα,,με χαλασε(πονταρω οτι δεν θα παει οσο καλα αναμενοταν)
ολο μια γκαριδα ακουγα καπως ασυχγρονιστη

μονοτονο ..

στο youtube που το ακουγα το προτιμουσα

επισης οι κινησεις που εκανε μου φαινονταν υπερβολικες

εχει μια δηθενιά το τραγουδι..

κατα τα αλλα πολυ αδιαφορία ειδικα συγκριτικα με περσυ..
το δικομας μιαζει εκτος τοπου και χρονου
εχουμε κολλησει 10 χρονια πισω..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-05-12 στις 09:21.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:07, 25-05-12:

Σουηδία απίστευτη!

Μου άρεσε πολύ και της Νορβηγίας!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 13:09, 25-05-12:

Μπράβο μου!! Σήμερα άκουσα όλα τα τραγούδια που θα παραστούν στον αυριανό τελικό.
Λοιπόν.. Του χρόνου παιδιά να ξέρετε eurovision θα έχουμε στην Σουηδία.
Μου άρεσε τρελά.. Επίσης μου άρεσε της Ιταλίας. Και της Κύπρου καλό ειναι θέλω να είναι μεσα στην 10αδα. Τώρα το Ελληνικό δεν μου αρέσει και τόσο πολύ.
Απο της Γερμανίας κρατάω μόνο το παλικάρι!

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 13:58, 25-05-12:

Της Σουηδίας ήταν μια απογοήτευση για μένα. Οι κινήσεις της δεν ήταν καλά συγχρονισμένες και δεν είδα διαφορές από την εμφανισή της στον τελικό της χώρας της. Ακόμα και τα ρούχα ήταν ίδια και οι κινήσεις δεν μου φαινόταν να της βγαίνουν τόσο αυθόρμητα. Η φωνή δεν είχε μεγάλη διαφορά αν και θα θελα να δω λίγο πρόσωπο, τόσο όμορφη κοπέλα και έβλεπα μόνο το μαλλί.Κρίμα!
Θέλω να πιστεύω στην ανατροπή,όποια και να είναι αυτή! Η νίκη δεν είναι σίγουρη ακόμα

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:11, 25-05-12:

Εγώ σας το είπα οτι τζάμπα παιδευόμαστε και η Σουηδία θα κερδίσει. Αυτό που με χαλάει σε αυτό το γεγονός είναι α) οτι χάνεται η όποια αγωνία και β) δε θεωρώ οτι σκέτο το τραγούδι είναι κάτι σούπερ ουάου, χωρίς να λέω οτι είναι άσχημο, αλλά το κάνουν πρωτότυπο μόνο οι κινήσεις της που δεν έχουν κάποιο λόγο ύπαρξης, παρά μόνο αυτόν: να προκαλέσουν σχόλια και ψήφους. Κρίμα για την Κύπρο που πέρασε μετά από χρόνια στον τελικό και θα κοιτάει τη Λορίν από την 7η θέση...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 20:18, 25-05-12:

Εμένα δεν μου αρέσει τρελά η Σουηδία, πάντως. Το περίμενα καλύτερο μετά από όσα είχα ακούσει... Η δική μας συμμετοχή δεν μου αρέσει καθόλου. Ούτε της Κύπρου, βασικά, γενικά δεν συμπαθώ την Ήβη. Δεν έχω ακούσει και πολλά τραγούδια, όμως. Είναι δυνατόν να δίνουν φαβορί για την δεύτερη θέση την Ρωσία;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:44, 25-05-12:

δε θεωρώ οτι σκέτο το τραγούδι είναι κάτι σούπερ ουάου, χωρίς να λέω οτι είναι άσχημο, αλλά το κάνουν πρωτότυπο μόνο οι κινήσεις της που δεν έχουν κάποιο λόγο ύπαρξης, παρά μόνο αυτόν: να προκαλέσουν σχόλια και ψήφους.
Της Σουηδίας ήταν μια απογοήτευση για μένα.
συμφωνω απολυτως

η ζωντανη εμφανιση ηταν πολυ λιγη

απογοητευτηκα,,ενω το περιμενα με ενθουσιασμο

οι κινησεις ειναι δηθεν....

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:02, 26-05-12:

Παιδιά εμένα τελικά μαρέσει περισσότερο της Νορβηγίας από της Σουηδίας!

http://www.youtube.com/watch?v=fOdRFtwTzb8

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 12:13, 26-05-12:

Πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που δε μου αρεσε το τραγουδι της Νορβηγιας
Για εμενα τα τραγουδια που αξιζουν να παρουν απο τις πρωτες θεσεις ειναι: Ιταλια, Γερμανια, Δανια , Κυπρος , Σουηδια .
Φετος ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα που δε με ενδιαφερει καθολου τη θεση θα παρει το δικο μας.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:31, 26-05-12:

Μόλις άκουσα το τραγούδι της Νορβηγίας για πρώτη φορά. Καλό λέω! Ότι πρέπει για (Δεν περίμενα ότι οι Νορβηγοί ξέρουν και από τέτοια!)
Μετά λέω...ας ακούσω και της Σουηδίας! Ε...τι το συζητάμε! Σουηδία θα κερδίσει! Μου άρεσε πάρα πολύ σαν τραγούδι-μελωδία! Και όλη η χορογραφία που μοιάζει με καποέιρα πολύ του πήγαινε! Σουηδία λοιπόν!!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:05, 26-05-12:

http://youtu.be/WAUAETPcFBI
της βουλγαριας μου αρεσε επισης,,ηχος καλης ηλεκτρονικης μουσικης τυπου ρουμανιας κλπ
ειχε ατμοσφαιρα(ειδικα τα ενδιαμεσα που εψελνε καπως,,,,θυμιζει βουκολικ0-ηλεκτρονικο πανε σε βουνα και ραχες,κα΄τι μαγικο)

αλλα περιεργοι στιχοι,βασικα τσιριχτη φωνη ασχημη φατσα
αλλα ωραιο ντυσιμο

η βουλγαρια στελνει συνεχως ποιοτικα εθνικ-ηλεκτρονικα κομματα ατμοσφαιρας,,μπραβο τους,,
οχι σαν τα δικα μας φαστ φουντ..
ακομα θυμαμαι την ελιτσα το 2007
και παιρνουν καλες θεσεις συνηθως-τωρα δεν ερασε η βουλγαρια λογω των πολλων γλωσσων ισως,,ακουγοταν ασχημα

Μακάρι να τολμαγαμε και μεις καποτε ενα δημοτικο βουκολικο με ηλεκτρονικη μουσικη
αλλα που τα κοτσια
ολο τσιφτετελο μπουζουκογδυμένες στελνουμε

τα ιδια καθε χρονο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 26-05-12 στις 14:35.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:19, 26-05-12:

http://www.youtube.com/watch?v=qZmarQvccNI

Τελική πρόβα. Ευτυχώς βγάλανε τον άντρα που είχανε για τις δεύτερες και κατέστρεψε τη φωνή της στον ημιτελικό!

edit: Τη φάγαμε την κοπέλα τελικά και πνίγηκε μπροστά στις επιτροπές!
2:15
http://www.youtube.com/watch?v=HnoWQzLw33A

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος

Μακάρι να τολμαγαμε και μεις καποτε ενα δημοτικο βουκολικο με ηλεκτρονικη μουσικη
http://www.youtube.com/watch?v=zdpYrtpDwEo

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:30, 26-05-12:

Πότε είναι το πανηγύρι απόψε; 9 ή 10;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:34, 26-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Πότε είναι το πανηγύρι απόψε; 9 ή 10;
Η αρνητική γιατί δεν μαρέσει το κλισέ με το πανηγύρι.

Είναι απόψε στις 10!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 18:39, 26-05-12:

Ἀγαπᾶμε Ῥωσία καὶ γιαγιάδες!

Πρέπει ὁπωσδήποτε νὰ νικήσουν μόνο καὶ μόνο γιὰ τὸ ἀντικονφορμιστικὸ τοῦ πράγματος! Ἔλεος μὲ τὶς φωτοτυπίες κάθε χρόνο!

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Η αρνητική γιατί δεν μαρέσει το κλισέ με το πανηγύρι.

Είναι απόψε στις 10!
Γιατί εἶναι κακὸ νὰ χαρακτηρίζεται ὡς πανηγύρι; Ἐγὼ πάντως τὴ βρίσκω πολὺ στὸ πανηγύρι τοῦ χωριοῦ μου. Δὲν εἶναι δὰ καὶ τὸ μεγάλο πολιτιστικὸ γεγονός... Ἡ κάθε χῶρα στέλνει ἀπὸ ἕνα τραγουδάκι καὶ ἀποφασίζουμε ποιό εἶναι τὸ πιὸ δημοφιλές. Πῶς ἀλλιῶς νὰ χαρακτηρισθῇ;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:44, 26-05-12:

Για εμένα η καλύτερη συμμετοχή της Κύπρου πάντως ήταν το 2010! Ο νεαρός είναι ένας γλύκας και το τραγούδι σε μαγεύει απλά...
http://www.youtube.com/watch?v=hSE3eRNI544

Ήταν και μέσα στην τρέλα ο πιτσιρικάς, θυμάμαι πρέπει να τα είχε κοπανήσει πριν βγει στη σκηνή!
Ουαλός, γιαυτό αγαπάμε Ηνωμένο Βασίλειο!

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς

Γιατί εἶναι κακὸ νὰ χαρακτηρίζεται ὡς πανηγύρι; Ἐγὼ πάντως τὴ βρίσκω πολὺ στὸ πανηγύρι τοῦ χωριοῦ μου. Δὲν εἶναι δὰ καὶ τὸ μεγάλο πολιτιστικὸ γεγονός... Ἡ κάθε χῶρα στέλνει ἀπὸ ἕνα τραγουδάκι καὶ ἀποφασίζουμε ποιό εἶναι τὸ πιὸ δημοφιλές. Πῶς ἀλλιῶς νὰ χαρακτηρισθῇ;
Είναι διαγωνισμός και στα πανηγύρια απόσο ξέρω δεν διαγωνίζεται κανείς. Και εμένα μαρέσει το πανηγύρι στο χωριό μου αλλά σίγουρα δεν σκάει κανείς τόσα χρήματα, αν και δεν είπα πως με χαλάει ο χαρακτηρισμός πανηγύρι αλλά το κλισέ του πράγματος.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:55, 26-05-12:

Έλα ντε... Οι Σουηδοί που το δικό τους το λένε Melodifestivalen (Πανηγύρι μελωδιών) είναι ηλίθιοι τάχα...

Και για πιό ελληνικά: Πανηγύρι ---> Αγείρω

Αγείρω = συγκεντρώνω.

Κι αν κάνω λάθος, διορθώστε με!

ΥΓ: Στα πανηγύρια υπάρχουν ενίοτε και διαγωνισμοί. Τα καλά του να κατάγεσαι από αγροτική περιοχή. Αλλά οκ, χέστο, μη σου χαλάσω τη διάθεση λοβάκο. Φοβήθηκες μη σε πουν mainstream που βλέπεις Eurovision κι έτρεξες να ρίξεις το μείον. Αφού κι εγώ θα το δω ρε ούφο, τι θυμώνεις; Πανηγυρτζού εσύ, πανηγυρτζής κι εγώ! Τώρα θα μου πεις τι ώρα αρχίζει ή θα θυμώσω;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:03, 26-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Έλα ντε... Οι Σουηδοί που το δικό τους το λένε Melodifestivalen (Πανηγύρι μελωδιών) είναι ηλίθιοι τάχα...

Και για πιό ελληνικά: Πανηγύρι ---> Αγείρω

Αγείρω = συγκεντρώνω.

Κι αν κάνω λάθος, διορθώστε με!

ΥΓ: Στα πανηγύρια υπάρχουν ενίοτε και διαγωνισμοί. Τα καλά του να κατάγεσαι από αγροτική περιοχή. Αλλά οκ, χέστο, μη σου χαλάσω τη διάθεση λοβάκο. Φοβήθηκες μη σε πουν mainstream που βλέπεις Eurovision κι έτρεξες να ρίξεις το μείον. Αφού κι εγώ θα το δω ρε ούφο, τι θυμώνεις; Πανηγυρτζού εσύ, πανηγυρτζής κι εγώ! Τώρα θα μου πεις τι ώρα αρχίζει ή θα θυμώσω;
Σου απάντησα αλλά μάλλον στάθηκες στην αρνητική και δεν διάβασες ολόκληρο το ποστ μου! Είναι απόψε στις 10!
Ααα, δεν φοβάμαι μήπως με πουν μεινστριμ, γιατί εκτός του ότι ήδη με λένε, είμαι και μαρέσει! Είμαι 22 χρονών αν δεν είμαι τώρα, πότε θα είμαι?! ^^

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:17, 26-05-12:

Σου απάντησα αλλά μάλλον στάθηκες στην αρνητική και δεν διάβασες ολόκληρο το ποστ μου!
Ισχύει. Είχα ως προτεραιότητα να στην πω πρώτα και δεν το πρόσεξα.

Ευχαριστώ πολύ πανηγυρτζούλα!!

Ααα, δεν φοβάμαι μήπως με πουν μεινστριμ, γιατί εκτός του ότι ήδη με λένε, είμαι και μαρέσει! Είμαι 22 χρονών αν δεν είμαι τώρα, πότε θα είμαι?! ^^
Παντόφλα που θα χες φάει αν ήσουν κόρη μου ρε...

Αν και πιστεύω ότι αν κάνω κόρη, μάλλον χαζομπαμπάς θα γίνω και θα της τα δίνω όλα.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:25, 26-05-12:

Η σπαστικιά:

Komvos.edu.gr
φεστιβάλ το [festivál] Ο (άκλ.) : σύνολο καλλιτεχνικών εκδηλώσεων διαγωνιστικού ή μη χαρακτήρα, ποικίλης διάρκειας, συχνά θεσμοθετημένων, με ενιαίο περιεχόμενο, που συνήθ. αφορά ένα ορισμένο καλλιτεχνικό είδος ή σπανιότερα το έργο ενός καλλιτέχνη: ~ τραγουδιού / κινηματογρά φου / χορού / μουσικής / τζαζ / ποίησης / Mότσαρτ / Επιδαύρου / Kαννών. || (επέκτ.) σύνολο πολιτικών, καλλιτεχνικών και ευρύτερα πολιτιστικών εκδηλώσεων που οργανώνουν σε ετήσια συνήθ. βάση πολιτικές νεολαίες: ~ νεολαίας / KNΕ-Οδηγητή.

πανηγύρι το [panijíri] Ο44 : 1.ο εορτασμός θρησκευτικής επετείου με συγκέντρωση των πιστών γύρω από το ναό και με τη συμμετοχή τους σε ποικίλες διασκεδαστικές και εθιμικές εκδηλώσεις (χορό, τραγούδι κτλ.): Tο ~ της Παναγίας. Tο ~ του χωριού μας. Tριήμερο ~. 2. γενικά, ομαδική ζωηρή διασκέδαση· γλέντι: Xαρές και πανηγύρια. ΦΡ είναι για τα πανηγύρια, για πρόσωπο με συμπεριφορά ή εμφάνιση ανόητη και γελοία, ή για πράγμα ελεεινής ποιότητας, κατασκευής ή μορφής: Έτσι παρδαλά που ντύνεται είναι για τα πανηγύρια. έγινε του Kουτρούλη* ο γάμος / το ~. 3. (ειρ.) για θορυβώδες επεισόδιο (καβγά, διαπληκτισμό κτλ.) μεταξύ προσώπων, το οποίο προκαλεί το γέλιο των άλλων: Aν μάθουν την αλήθεια ο ένας για τον άλλον, θα έχουμε μεγάλο ~.
[μσν. πανηγύριν (στη σημερ. σημ.) < ελνστ. πανηγύριον `υπαίθρια αγορά΄ υποκορ. του αρχ. πανήγυρις `γενική συγκέντρωση΄]

http://www.neurolingo.gr
Συνώνυμα - Αντίθετα
πανηγύρι ουσ.

Σ: πανήγυρη λόγ.
Σ: γλέντι, ξεφάντωμα προφ.
Σ: καβγάς προφ., τσακωμός προφ.
Σ: εμποροπάζαρο, εμποροπανήγυρη, παζάρι1

Στα ελληνικά τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα βρίσκω εγώ οι λέξεις φεστιβάλ και πανηγύρι ΔΕΝ ταυτίζονται.
Κοινώς Valder (και Πατρέα), μην πας να μας την βγεις και από πάνω να το υποβιβάσεις θέλεις χρησιμοποιώντας αυτήν την κλισέ λέξη
Μη μασάς ρε συ λαβ!

(λυκ το ξέρεις ότι εγώ σε συμπαθώ νι??? )

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 19:33, 26-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil

Νὰ ὑποθέσω ἐμεῖς σοῦ εἴμαστε ἀντιπαθεῖς...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:36, 26-05-12:

Η σπαστικιά:

Komvos.edu.gr
φεστιβάλ το [festivál] Ο (άκλ.) : σύνολο καλλιτεχνικών εκδηλώσεων διαγωνιστικού ή μη χαρακτήρα, ποικίλης διάρκειας, συχνά θεσμοθετημένων, με ενιαίο περιεχόμενο, που συνήθ. αφορά ένα ορισμένο καλλιτεχνικό είδος ή σπανιότερα το έργο ενός καλλιτέχνη: ~ τραγουδιού / κινηματογρά φου / χορού / μουσικής / τζαζ / ποίησης / Mότσαρτ / Επιδαύρου / Kαννών. || (επέκτ.) σύνολο πολιτικών, καλλιτεχνικών και ευρύτερα πολιτιστικών εκδηλώσεων που οργανώνουν σε ετήσια συνήθ. βάση πολιτικές νεολαίες: ~ νεολαίας / KNΕ-Οδηγητή.

πανηγύρι το [panijíri] Ο44 : 1.ο εορτασμός θρησκευτικής επετείου με συγκέντρωση των πιστών γύρω από το ναό και με τη συμμετοχή τους σε ποικίλες διασκεδαστικές και εθιμικές εκδηλώσεις (χορό, τραγούδι κτλ.): Tο ~ της Παναγίας. Tο ~ του χωριού μας. Tριήμερο ~. 2. γενικά, ομαδική ζωηρή διασκέδαση· γλέντι: Xαρές και πανηγύρια. ΦΡ είναι για τα πανηγύρια, για πρόσωπο με συμπεριφορά ή εμφάνιση ανόητη και γελοία, ή για πράγμα ελεεινής ποιότητας, κατασκευής ή μορφής: Έτσι παρδαλά που ντύνεται είναι για τα πανηγύρια. έγινε του Kουτρούλη* ο γάμος / το ~. 3. (ειρ.) για θορυβώδες επεισόδιο (καβγά, διαπληκτισμό κτλ.) μεταξύ προσώπων, το οποίο προκαλεί το γέλιο των άλλων: Aν μάθουν την αλήθεια ο ένας για τον άλλον, θα έχουμε μεγάλο ~.
[μσν. πανηγύριν (στη σημερ. σημ.) < ελνστ. πανηγύριον `υπαίθρια αγορά΄ υποκορ. του αρχ. πανήγυρις `γενική συγκέντρωση΄]

http://www.neurolingo.gr
Συνώνυμα - Αντίθετα
πανηγύρι ουσ.

Σ: πανήγυρη λόγ.
Σ: γλέντι, ξεφάντωμα προφ.
Σ: καβγάς προφ., τσακωμός προφ.
Σ: εμποροπάζαρο, εμποροπανήγυρη, παζάρι1

Στα ελληνικά τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα βρίσκω εγώ οι λέξεις φεστιβάλ και πανηγύρι ΔΕΝ ταυτίζονται.
Κοινώς Valder (και Πατρέα), μην πας να μας την βγεις και από πάνω να το υποβιβάσεις θέλεις χρησιμοποιώντας αυτήν την κλισέ λέξη
Μη μασάς ρε συ λαβ!

Κι όμως:

(Εσύ;;; Με συμπαθείς;;; Από πότε;;; )

ΥΓ: Θα προσπαθούσα να το υποβιβάσω αν δεν ήταν ήδη υποβιβασμένο. Απλά είμαι ειλικρινής (και πάλι όμως θα το δω από περιέργεια και γιατί μου αρέσουν οι αριθμοί στο τέλος με τις βαθμολογίες, έχουν πλάκα)

Νὰ ὑποθέσω ἐμεῖς σοῦ εἴμαστε ἀντιπαθεῖς...
Κοίτα το ζηλιάρη, αμέσως να τσιτώσει μόλις δει να με συμπαθεί μια γυναίκα ΑΑΑ κλάσεως (σα τα ομόλογα).

Εμένα με συμπαθεί, αλλά είμαι σίγουρος ότι εσένα σε λατρεύει. Ε Ρεζ; ( της βάζει κρυφά ένα πεντακοσάρικο στην τσάντα της) Ε ΡΕΖ;;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 26-05-12 στις 19:48.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:49, 26-05-12:

Νόμιζα ότι ήταν γνωστό ότι ο Πατρέας είναι μεγάλη αδυναμία μου(!)

βαλ: komvos vs magenta

τι να σε πω κι εγώ...
I have no idea ποιό είναι πιο αξιόπιστο από το άλλο...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:54, 26-05-12:

Το ένα είναι μεταφραστής, ενώ το άλλο λεξικό? Νομίζω έχει διαφορά!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:58, 26-05-12:

βαλ: komvos vs magenta

τι να σε πω κι εγώ...
I have no idea ποιό είναι πιο αξιόπιστο από το άλλο...
Δε με νοιάζει ποιό είναι πιό αξιόπιστο, εγω το πανηγύρι θα το δω.

Να τες οι μεγάλες αγάπες, τα μεγάλα λαβράκια που βγάζω σήμερα εδώ μέσα!

Άει στο διάολο, συγκινήθηκα!

Αρχική Δημοσίευση από love angel παρεξηγησιάρικο αγγελούδι
Το ένα είναι μεταφραστής, ενώ το άλλο λεξικό? Νομίζω έχει διαφορά!
Εσύ σιωπή! Δε φτάνει που καθόμαστε σα μαλάκες να ψάξουμε τι είναι σωστό επειδή όλο αυτό ξεκίνησε από μια αρνητική σου, μας κάνεις και υποδείξεις τώρα!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 20:01, 26-05-12:

Ἀδυναμία μου, ἀγάπη μία μου ποὺ λέει καὶ τὸ ἆσμα

Ἂν πάντως ὑπῆρχε φέτος ἕνα τραγοῦδι ὅπως αὐτὸ ποὺ ἔστειλε ἡ Ἀρμενία τὸ 2010, ἐγὼ τὸ ψήφιζα κιόλας (λέμε τώρα )

http://www.youtube.com/watch?v=buGOZExVf8o

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 20:09, 26-05-12:

Δεν παρεξηγήθηκα βρε βαλ! Η αλήθεια είναι ότι σπάνια βάζω αρνητικές αλλά αυτό δε σημαίνει πως παρεξηγήθηκα! Βάλε μου και εσύ μία να πατσίσουμε!

Αλήθεια η Αρμενία φέτος που βρίσκεται? Γιατί δεν τραγούδησε? Κρίμα και συνήθως στέλνει ωραία τραγουδάκια!

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 20:39, 26-05-12:

Η σπαστικιά:

(...)
Μη μασάς ρε συ λαβ!

O τυφλοπόντικας

Στα ελληνικά σήμερα όντως οι δύο λέξεις (φεστιβάλ και πανηγύρι) δεν ταυτίζονται.

Όμως, το φεστιβάλ προέρχεται από το λατινικό festivus το οποίο επιβίωσε στα μεσαιωνικά γαλλικά και αγγλικά ως festivus (με την ίδια μορφή). Η λέξη festival αναφέρεται ότι απαντάται για πρώτη φορά ως ουσιαστικό στα 1590 περίπου (μέχρι τότε χρησιμοποιούνταν ως επίθετο του festivus - festive) και σήμαινε ακριβώς τον εορτασμό μιας θρησκευτικής γιορτής. Ας μην ξεχνάμε ότι στον ευρωπαϊκό μεσαίωνα οι θρησκευτικές γιορτές ήταν ίσως οι μόνες αφορμές για λίγη διασκέδαση κυρίως για τους χωρικούς.

(λέτε κάτι να ήξερε η EBU? )

Για την ιστορία, κι εγώ θα το δω, όπως κάθε χρόνο όπου προσφέρω την υποστήριξη μου σε όλους τους κατατρεγμένους δημιουργούς, αν και δεν έχω συνέλθει από τον άδικο αποκλεισμό από τον τελικό του 2008 του Dustin ()

http://www.youtube.com/watch?v=ps3kxGo_gro

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 21:16, 26-05-12:

Αλήθεια η Αρμενία φέτος που βρίσκεται? Γιατί δεν τραγούδησε? Κρίμα και συνήθως στέλνει ωραία τραγουδάκια!
Νομίζω πως η χώρα απέσυρε την συμμετοχή της για πολιτικούς λόγους(διαφορές με το Αζερμπαϊτζάν κτλ).
Γενικότερα οι χώρες σε εκείνη την περιοχή δεν τα πάνε και ιδιαίτερα καλά.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους