Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 13:54, 27-05-12:

Παιδες σορι αλλα μετα το τραγουδι του Alexander Rybak το 2009 ολα τα αλλα ωχριουν μπροστα του. Ειναι ετη φωτος μακρια.
folk music τραγουδι.
Αμφιβαλλω αν θα βγει κατι τοσο καλο συντομα.
Τι να κλασουν η Σουηδια και οι γριες μπροστα του.
Τι να λεμε τωρα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 14:03, 27-05-12:

Ωραιος ο χθεσινος διαγωνισμος.Η Σουηδια ειχε φοβερο τραγουδι.
Για εμενα υπηρχαν πολλες αδικιες.
Κατ'αρχην μου βγηκε η Ουγγαρια , η κοπελια με το νυφικο με το be my guest πιο ψηλα απο εμας;Ναι , ακομα και εμεις πιο ψηλα επρεπε να βγουμε απο αυτη!
Το τραγουδι της Ρωσιας ωραιο ηταν , φαση ειχε αλλα οχι και δευτερο!Οπως και το <<Αχ Κουλα>> υπερεκτιμιθηκε πολυ σαν τραγουδι , εμενα προσωπικα με αφησε παγερα αδιαφορη.
Η καημενη η κουπελιτσα με την κιθαρα της Δανιας οπως και η Αγγλια , η οποια αυτη τη φορα ειχε στειλει υπεροχο τραγουδι , δεν αξιζε να πανε τοσο χαμηλα.
Και η Κυπρος αξιζε ψιλοτερη θεση , ισως 10τη.
Η Σερβια ειχε ωραιο κομματι αλλα επισης νομιζω οτι δεν αξιζε να παει τοσο ψηλα.
Για εμενα η τριαδα ηταν: Σουηδια-Ιταλια-Γερμανια
Αυτα απο εμενα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 14:04, 27-05-12:

Tης Νορβηγίας όντως πολύ ωραίο και θα ακουστεί αλλά...όλες τις τρεις φορές, στον τελικό της χώρας του + ημιτελικό + τελικό , φόραγε τα ίδια ρούχα και είχε το ίδιο "χτένισμα". Προσωπικά τον σιχάθηκα γιατί μου φάνηκε πολύ άσχημο να τον βλέπω πάντα ντυμένο έτσι, τα ρούχα ναί στην αρχή είχαν ένα στυλ αλλά μετά μου φαινόντουσαν λιωμένα και βρώμικα όπως και το λιγδιασμένο μαλλί που ήταν σαν να το έχει γλύψει αγελάδα.
Ίσως να έπαιξε ρόλο αυτό γιατί το τραγούδι ήταν στα φαβορί,όχι για πρωτιά αλλά στην πεντάδα. Δεν ξέρω αν επηρέασε το γεγονός ότι είναι γκέυ και ότι το κουνάει καλά
Άξιζε πολύ καλύτερη θέση σίγουρα!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:05, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Παιδες σορι αλλα μετα το τραγουδι του Alexander Rybak το 2009 ολα τα αλλα ωχριουν μπροστα του. Ειναι ετη φωτος μακρια.
folk music τραγουδι.
Αμφιβαλλω αν θα βγει κατι τοσο καλο συντομα.
Τι να κλασουν η Σουηδια και οι γριες μπροστα του.
Τι να λεμε τωρα;
Ἔλεος πιὰ μὲ τὸν φλώρο καὶ τὸ ἀπείρως φλώρικο τραγοῦδι του... Γιὰ κορίτσια 12-16 (τὸ πολὺ...)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:06, 27-05-12:

αλλά εμένα μου έκανε και τρομερή εντύπωση η Αλβανία...
ναι
πώς δεν σπασανε οτι τζαμια τριγυρω απο την τσιριδα

η κοπελα ηταν για γιατρο
νευρικια ανυπαρκτο τραγουδι
μια συνεχομενη τσιριδα..

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 14:14, 27-05-12:

Ο Rybak ηταν υπεροχος και πρωτοπορος.Μετα τον Rybak ολοι αρχισαν να αυξανουν τα βιολια στα τραγουδια τους.
Αυτο θελει η Eurovision , πρωτοτυπια.Το φετινο τραγουδι ηταν μοναδικο , ηταν κατι που δεν ειχε ακουστει . Γιατι πειτε μου ποσους Ρουβαδες , Παπαριζουδες εχετε δει;Δε βαρεθηκατε;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 14:16, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ἔλεος πιὰ μὲ τὸν φλώρο καὶ τὸ ἀπείρως φλώρικο τραγοῦδι του...)

Ε οχι και φλωρικο

ΥΓ:Αγγελε μας δουλευεις;
Αποφασισε.
Συμφωνεις ή διαφωνεις μαζι μου!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 14:18, 27-05-12:

Φέτος είχα κι ένα χάρτη δίπλα μου την ώρα που έλεγαν τους βαθμούς. Είχε πολύ φάση, και έβγαλα και τον τύπο που δίνει τους πόντους που θα πάρει μια χώρα από μία άλλη σε συνάρτηση με την απόσταση τους.

Παράθεση

elena79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elena79
H elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H elena79 έγραψε στις 14:22, 27-05-12:

Πολύ καλά το τραγούδια της Σουηδίας και της Σερβίας. Τα κορίτσια τα δικά μας πολύ εντυπωσιακά και παρόλο που δεν πήραμε καλές θέσεις σίγουρα θα ακούμε τα τραγούδια πολύ το καλοκαίρι! ;-)

Παράθεση

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αεράτος
Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε στις 14:22, 27-05-12:

Η Ισλανδία είχε υπέροχο τραγούδι άλλα έμεινε στις τελευταίες θέσεις... Τι να πω... Σάπια Ευρώπη...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:22, 27-05-12:

ΥΓ:Αγγελε μας δουλευεις;
Αποφασισε.
Συμφωνεις ή διαφωνεις μαζι μου!!!
καλο ηταν μουσικα

αλλα ηταν μονο για eurovision
εξω δεν μπορουσε να επιβιωσει

οποτε και συμφωνω και οχι..

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:25, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Ο Rybak ηταν υπεροχος και πρωτοπορος.Μετα τον Rybak ολοι αρχισαν να αυξανουν τα βιολια στα τραγουδια τους.
Αυτο θελει η Eurovision , πρωτοτυπια.Το φετινο τραγουδι ηταν μοναδικο , ηταν κατι που δεν ειχε ακουστει . Γιατι πειτε μου ποσους Ρουβαδες , Παπαριζουδες εχετε δει;Δε βαρεθηκατε;
Ο Rybak ήταν υπέροχος και πρωτοπόρος αν συνυπολογίσεις το ότι ήσουν 12 χρονών και ο τυπάς ήταν μια κόπια ενός άλλου σου ήρωα του Χάρι Πότερ. Όταν ενεργοποιηθούν οι ορμόνες σου και αρχίσεις να ζητάς την παρέα από αγοράκια, εκεί να δεις πως θα σου αρέσει ο Ρουβάς. Μέχρι να μεγαλώσεις κανονικά γύρω στα 25-26 και να αρχίσεις να κάνεις σοβαρές επιλογές.

Άει ρε με το γατάκι.... Φλώρος του κερατά ήταν και είχε κάνει την κάθε πικραμένη παιδούλα με τραύματα της προεφηβικής ηλικίας να θέλει να του τραβήξει το σωβρακάκι για να σκουπίσει το δάκρυ που κύλησε στο δεξί της μάγουλο... Αχ... φίλα με Ράιμπακ... κι ύστερα ας κάνουμε τρίο με το Χάρυ Πότερ με την Ερμιόνη, χωρίς να συμμετέχει ο Χάρυ Πότερ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:26, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Κατ' ἀρχὴν, ἐλπίζω νὰ μὴν παρεξηγήθηκες ἀπὸ τὴν ἀναφορά μου στὸ ἡλικιακὸ φάσμα στὸ ὁποῖο ἀνήκεις. Ἁπλῶς ἤθελα νὰ πῶ ὅτι ἦταν γιὰ λίγο μικρότερες ἡλικίες.

Ἀκόμα, τὸ τί θέλει ἢ τὸ τί δὲ θέλει ἡ Eurovison εἶναι μεγάλη κουβέντα. Παίζει ἀκόμα ῥόλο καὶ ἡ βούληση τῆς κριτικῆς ἐπιτροπῆς (ὅταν τοὺς συμφέρει νὰ τὴ βάλουν στὸ παιχνίδι γιὰ νὰ βγάλουν τὸ τραγοῦδι που θέλουν) ἡ ὁποῖα ὑποτίθεται ὅτι ἔχει ἀνεβασμένο ποιοτικὸ κριτήριο. Ἐνίοτε ὅμως εἶναι καὶ κολλημένη καὶ προτιμᾷ τραγούδια ἀποστειρωμένα.

Τὸ τραγοῦδι αὐτὸ δὲν τὸ κρίνω ἐπειδὴ δὲ μοῦ ἀρέσει τὸ folk, ἀλλα ἐμένα μοῦ φάνηκε απλῶς ἕνα εὔκολο καὶ ἁπλοϊκὸ κομμάτι οὕτως ὥστε ἀφ΄ ἑνὸς νὰ εἶναι εὔπεπτο γιὰ τὸ εὐρὺ κοινὸ καὶ ἀφ' ἑτέρου νὰ ἱκανοποιήσῃ τὰ κριτήρια τῆς ἐπιτροπῆς. Ἐμένα πάντως δὲ μὲ ἱκανοποίησε ἐνῷ ἡ φάτσα τοῦ τύπου ἦταν γιὰ πολλὲς σφαλιάρες μὲ αὐτὸ τὸ χαζοχαρούμενο-λιμοκοντόρικο ὕφος τοῦ νεαροῦ «στάρ»(sic)

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 14:28, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
καλο ηταν μουσικα

αλλα ηταν μονο για eurovision
εξω δεν μπορουσε να επιβιωσει

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:29, 27-05-12:

Αυτή η μανία να φορτώνετε τα μηνύματά σας με τις δικές σας ορμόνες σαν τα αγγούρια που μεγαλώνουν μέσα στους ασκούς και μετά το κόψιμο από την αγγουριά έχει καταντήσει βαρετή πάντως. -.-'

Εμένα μου άρεσε το fairytale, ήταν όπως το λέει το όνομά του, παραμυθάκι. ^-^

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 14:31, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ο Rybak ήταν υπέροχος και πρωτοπόρος αν συνυπολογίσεις το ότι ήσουν 12 χρονών και ο τυπάς ήταν μια κόπια ενός άλλου σου ήρωα του Χάρι Πότερ.

Άει ρε με το γατάκι.... Φλώρος του κερατά ήταν και είχε κάνει την κάθε πικραμένη παιδούλα με τραύματα της προεφηβικής ηλικίας να θέλει να του τραβήξει το σωβρακάκι για να σκουπίσει το δάκρυ που κύλησε στο δεξί της μάγουλο... Αχ... φίλα με Ράιμπακ... κι ύστερα ας κάνουμε τρίο με το Χάρυ Πότερ με την Ερμιόνη, χωρίς να συμμετέχει ο Χάρυ Πότερ.
I don t want to live in this world anymore!

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 14:35, 27-05-12:

Ἔλεος πιὰ μὲ τὸν φλώρο καὶ τὸ ἀπείρως φλώρικο τραγοῦδι του... Γιὰ κορίτσια 12-16 (τὸ πολὺ...)
Φλωρικο?Οτι ναναι

Απο τα πιο ωραιο και μελωδικα ηταν

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:37, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Αυτή η μανία να φορτώνετε τα μηνύματά σας με τις δικές σας ορμόνες σαν τα αγγούρια που μεγαλώνουν μέσα στους ασκούς και μετά το κόψιμο από την αγγουριά έχει καταντήσει βαρετή πάντως. -.-'
Αυτή η μανία να μην καταλαβαίνεις τα μηνύματά μου και να πετάς μια παπάτζα ακατανόητη για αγγούρια για να το παίξεις και καλά νευριασμένη, έχει παλιώσει.

Πρώτ' απ' όλα δεν έχεις χιούμορ. Δεύτερον, δεν ξέρεις τίποτα από παιδική ηλικία και προεφηβικά στάδια, μιας και μάλλον δεν έχεις φτάσει στην εφηβεία ακόμα. Είσαι ένα χαρούμενο παιδί, και δε θα σου χαλάσω το όνειρο. Εκεί θα σε αφήσω.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:39, 27-05-12:

Είναι humour για λίγους, μη στεναχωριέσαι. Πάω πάλι στο συννεφάκι μου.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 14:39, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
Φέτος είχα κι ένα χάρτη δίπλα μου την ώρα που έλεγαν τους βαθμούς. Είχε πολύ φάση, και έβγαλα και τον τύπο που δίνει τους πόντους που θα πάρει μια χώρα από μία άλλη σε συνάρτηση με την απόσταση τους.
jesus!!!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:40, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Φλωρικο?Οτι ναναι

Απο τα πιο ωραιο και μελωδικα ηταν
Κοῖτα, ἂν τὸ συγκρίνῃς μὲ τὸν δωδέκατο πίθηκο, μπορεῖς νὰ πῇς ὅτι ἀκούγεται κιόλας

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:44, 27-05-12:

Εμένα μου άρεσε το fairytale, ήταν όπως το λέει το όνομά του, παραμυθάκι. ^-^
τωρα το ακουω ξανα

ωραιος ο ηχος,,μου θυμιζει μεσαιωνικα παραμυθια σε rpg κλπ,,τελειο για μενα,,αλλοι κοσμοι

αλλα μετα γινεται μονοτονο,,μεμια γκαριδα,,και αφελεις στιχους
παιδικους,,
ε,,παιδια κυριως ψηφισαν

λατρευω τα παραμυθια,,εχω διαβασει πολλα μεχρι μεγαλη ηλικια,,
αλλα μου τη δινει καπως οταν γινονται εμπορευμα και προκατ,,τυπου χαρυ ποτερ και ρυμπακ..

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 14:45, 27-05-12:

Κοῖτα, ἂν τὸ συγκρίνῃς μὲ τὸν δωδέκατο πίθηκο, μπορεῖς νὰ πῇς ὅτι ἀκούγεται κιόλας
Δεν μπαινω στο τρυπακι να συγκρινω τραγουδια,καντο εσυ

*συγκρινεις
*πεις

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:49, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Είναι humour για λίγους, μη στεναχωριέσαι. Πάω πάλι στο συννεφάκι μου.
Τι κρίμα που είμαι πάρα πολύς λοιπόν!

Πάρε κάτι που θα λατρέψεις:

http://www.youtube.com/watch?v=UX6e7sO1ss0

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:49, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Δεν μπαινω στο τρυπακι να συγκρινω τραγουδια,καντο εσυ

*συγκρινεις
*πεις
*τριπάκι

Μᾶλλον δὲν ἔχεις παρατηρήσει ἢ σοῦ διαφεύγει ὅτι στὴν Ὑποτακτικὴ χρησιμοποιῶ τὸ ἦτα μὲ ὑπογεγραμμένη.

Τέλος πάντων, καλὴ καρδιὰ φίλε. Δὲ θὰ χαλάσουμε τὶς καρδιές μας γιὰ ἕνα τραγοῦδι.

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:51, 27-05-12:

της Νορβηγίας (φέτος) το τραγούδι καλό ήταν, αυτός και η συμπεριφορά του ήταν κάπως...

Τι κόλλημα πάθανε όλοι με την Αλβανία δεν ξέρω... εγώ το βρίσκω άθλιο...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:57, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
Τι κόλλημα πάθανε όλοι με την Αλβανία δεν ξέρω... εγώ το βρίσκω άθλιο...
Τα πράγματα είναι απλά:

Ο Καλ Ντρόγκο απείλησε την Ευρώπη ότι αν δεν ψηφίσει την ξαδέρφη του, θα στείλει τους Ντοθράκι να μακελέψουν το σύμπαν.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κaτε_αlx
H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 445 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 15:14, 27-05-12:

Εμένα μου άρεσε αυτό
http://www.youtube.com/watch?feature...8RS0eulXDo#%21

όπως και αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=-ZaxIY1VAbM

αλλά πάτωσαν και τα δύο.
Από την άλλη το τραγούδι της Σουηδίας το βρήκα αρκετά καλό όμως στο youtube.Στα live δεν μου άρεσε αρκετά.
Και αν είναι δυνατόν το τραγούδι του Αζερμπαιτζάν να βγήκε 4ο και το τραγούδι της Εστονίας 6ο.Υπήρχαν πολύ καλύτερα τραγούδια για να πάρουν αυτές τις θέσεις.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:18, 27-05-12:

Ευτυχως που υπηρχαν και οι μπαλαντες.

Να παμε και καμια τουαλετα.

Παράθεση

katrin1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katrin1
H katrin1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H katrin1 έγραψε στις 16:27, 27-05-12:

Δεν υπήρχε το χθεσινό κιτσαριό στη Eurovision! Οι ελάχιστες εξαιρέσεις βλέπε Μολδαβία, Ιταλία, Δανία πάτωσαν!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 27-05-12 στις 16:29. Αιτία: Μετατροπή greeklish
Παράθεση

georgia:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgia:)
H georgia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H georgia:) αντε να ερθει το καλοκαιρακί! έγραψε στις 19:34, 27-05-12:

προσπαθουνε τοσο πολυ να φτιαξουν ενα καλο τραγουδι για να στειλουνε καθε χρονο...και δεν μιλαω μονο για την ελλαδα αλλα για ολες τις χωρες...και στο τελος καταληγουν σε κιτσαρια και αδιαφορα τραγουδια!.... αυτα ειναι!αλλος ενας "θεσμος"που χανει πλεον το ενδιαφερον και την ποιοτητα του!

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 20:10, 27-05-12:

Πάντως εγώ το βλέπω και σαν μια ευκαιρία ένωσης των χωρών... Η μουσική φέρνει πιο κοντά τους λαούς και τους πολιτισμούς... αναπτύσσονται σχέσεις σε χώρες που παλιά είχαν πόλεμο... Η μουσική εξημερώνει πάθη και μνησικακίες... Ας το δούμε από αυτήν την πλευρά! εγώ και πάλι πάντως υποστηρίζω http://www.youtube.com/watch?v=9ke-P...eature=related το οποίο πάτωσε

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:39, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Εμένα απ' όσα άκουσα μόνο το Ελληνικό μου άρεσε. Afrodisiac και ξεχνάμε τα βάσανα!
Αλλά δεν μας ψήφισαν γιατί φοβήθηκαν μην κολλήσουν φτώχεια.
Δε μας ψήφισαν για να μη γίνουμε άπληστοι και ζητάμε κι άλλα από ψήφους.

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 21:04, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ο Rybak ήταν υπέροχος και πρωτοπόρος αν συνυπολογίσεις το ότι ήσουν 12 χρονών και ο τυπάς ήταν μια κόπια ενός άλλου σου ήρωα του]Χάρι Πότερ.
Ασχετο αλλα δε μου αρεσει ο Ποτερ.Σαν τραγουδι πιστεψε με δε το βρηκα καθολου κοπιαρισμενο.Το οτι σου μοιαζει με ηρωα τοπυ Χαρι Ποτερ αυτο νομιζω δεν εχει καμια σχεση με το παρον θεμα
Το τραγουδι εξακολουθει να μου αρεσει .Πιστευω οτι για το νεαρο της ηλικιας μου ειμαι και ημουν αρκετα συνηδειτοποιημενη στο τι ειδους τραγουδια μου αρεσουν.Και αν θες να κρινουμε περι σκηνικης παρουσιας θεωρω οτι ειχε αρκετα καλη.Το οτι δεν ειναι σεξι , δε σημαινει οτι δε μου αρεσει κιολας.
Όταν ενεργοποιηθούν οι ορμόνες σου και αρχίσεις να ζητάς την παρέα από αγοράκια, εκεί να δεις πως θα σου αρέσει ο Ρουβάς. Μέχρι να μεγαλώσεις κανονικά γύρω στα 25-26 και να αρχίσεις να κάνεις σοβαρές επιλογές.
Πρωτον δεν ειπα οτι δε μου αρεσει ο Ρουβας απλα οτι εχω βαρεθει προσωπικα αυτο το στυλ κομματιων στη Eurovision.Οπως επισης δεν ειπα ποτε οτι μου αρεσει ο Rybak εξωτερικα!Το τραγουδι του απλα εκρινα Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατι με κρινεις τοσο σκληρα απο ενα ποστ μου Η μαλλον οχι τοσο σκληρα, απλα εισαι απολυτος , με κρινεις χωρις να με ξερεις!

Κατ' ἀρχὴν, ἐλπίζω νὰ μὴν παρεξηγήθηκες ἀπὸ τὴν ἀναφορά μου στὸ ἡλικιακὸ φάσμα στὸ ὁποῖο ἀνήκεις. Ἁπλῶς ἤθελα νὰ πῶ ὅτι ἦταν γιὰ λίγο μικρότερες ἡλικίες.
Χιχιχιιχιχι!!Τι να παρεξηγιθω βρε Πετρο σιγα!
Παντως το κομματι δεν ειχε ανταποκριση μονο στης εφηβικες ηλικιες αλλα και σε μεγαλυτερες

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,600 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:29, 27-05-12:

Ρε τώρα το έμαθα αυτό. Αυτή που τσίριζε (ντάξει με ωραία φωνή) ΑΛΛΑ ΤΣΙΡΙΖΕ από την Αλβανία βγήκε 5η? ΕΛΕΟΣ!
Η Σουηδία τώρα, ντάξει ωραίο τραγουδάκι είχε αλλά σκόπιμα προωθήθηκε. Υπήρχαν και καλύτερα όπως αυτό της Νορβηγίας που πάτωσε...
Η δικιά μας η κατα τα άλλα συμπαθέστατη Ελευθερία ήταν μια φτηνιάρικη απομίμηση της Παπαρίζου και της Καλομοιρας και δεν άξιζε να μπει στην δεκάδα κατά τη γνώμη μου... Λυπήθηκα πάντως για την Ήβη. Αν το είχαν στήσει καλύτερα θα μπορούσε να πάει πιο καλά. Ετσι φαινόταν φτωχικό και λίγο. Και η φωνή της ρε παιδί μου, γιατί ακουγόταν τόσο χοντρή?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:23, 28-05-12:

το βιντεοκλιπ της βουλγαριας
εχει νοημα συγκινητικο
αλλα στριμμενη η φωνη..(και πολυ ασχημη φατσα)
http://youtu.be/FLt7m3IC5Fg

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 20:20, 28-05-12:

Καλά αυτή της Αλβανίας εκμεταλλεύτηκε αυτό με τα παιδιά που σκοτώθηκαν, και καλά δηλαδή το είπε για τα παιδιά το τραγούδι...
Εγώ ξέρω ότι αφενός τους νεκρούς τους αφήνουμε στην ησυχία τους, αφετέρου αν θέλουμε να τιμήσουμε κάποιον δεν το διατυμπανίζουμε για να πάρουμε ψήφους. Πουλημένοι όλοι!
Ο κόμης δράκουλας! τσίριζε κιόλας... και έκανε και την παθιασμένη, τρομάρα της!
Και κάτι τέλεια με φοβερή φωνή πάτωσαν...
Όλα κανονισμένα είναι, τι να πούμε; Απλώς μη μας κοροϊδεύουν μες τα μούτρα μας.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:35, 28-05-12:

το βιντεοκλιπ της βουλγαριας
εχει νοημα συγκινητικο
αλλα στριμμενη η φωνη..(και πολυ ασχημη φατσα)
http://youtu.be/FLt7m3IC5Fg
Τι είναι αυτό το S'agapao poly sto 1:01?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:50, 28-05-12:

ένας δημοσιογράφος λέει υποστήριξε [φυσικά μόνο στην Ελλάδα(!)] ότι η Σουηδία κινδυνεύει με ακύρωση (!) γιατί χρησιμοποίησε ένα ειδικό εφέ "slow motion" που λέει απαγορευεται(!). Δεν ακυρώνεται καμία Σουηδία (το αναφέρει και το άρθρο του λινκ) αλλά επειδή μάλλον είμαι...τυφλή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιό είανι αυτό το "slow motion" εφέ?
Νομίζω ότι αυτό είναι από τον τελικό. Σε ποιό σημείο κάνει αυτό το εφέ, εσείς καταλαβαίνετε? Στο τέλος που ανεβαίνει στην πλάτη του χορευτή και αυτός την κατεβάζει?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:51, 28-05-12:

Τι είναι αυτό το S'agapao poly sto 1:01?
η αγαπη σε ολες τις γλωσσες

και καθε μορφη,,η ερωτικη,του σττρατιωτη του παπου,,

το εφε slow motion το ειδα
και μπερδευτηκα επειδη ηταν ζωντανο
ψιλοπαρανομο ηταν
αλλα εε,ψιλα γραμματα..

παντως εχω ακολλησει απιστευτα με το never forget video clip της ισλανδιας,,πολυ ατμοασφαιρικο,,μια συγκινητικη ιστορια..σαν παραμυθι

αυτοι οι ισλανδοι ολο ατμοαφαρικα τραγουδια στελνουν οι κεραταδες

ενω αρχικα μου φαινοταν αδιαφορο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 28-05-12 στις 23:05.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:58, 29-05-12:

το εφε slow motion το ειδα
και μπερδευτηκα επειδη ηταν ζωντανο
ψιλοπαρανομο ηταν
αλλα εε,ψιλα γραμματα..
.
Το είδες αλλά δεν με βοηθάς!
αυτό που λέω με τον χορευτή που την κατέβασε στο τέλος εννοούμε slow motion? (εγώ ...δεν το βλέπω αλλά είναι το μόνο σημείο που ...fits)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:27, 29-05-12:

ναι,,αυτο στο τελος

και στον ημιτελικο,,στο φιναλε ακριβως του τραγουδιου,,ο χρονος παταει φρενο
ειναι μια ελφρα καθυστερηση,,οχι κατι σπουδαιο,,αλλα προκαλει εντυπωσεις..

βασικα σκεφτηκα κατι

στη eurovision συνηθως οι μικρες χωρες και εξωστρεφεις βασικα στελνουν καλα τραγουδια,,καπια ποιοτητα
δινουν σημασια
ειτε βορειες,Ισλανδια Ιρλανδια Νοβηγια σουηδια και νοτιες ανατολικες Ελλαδα σερβια κλπ

παατηρω οτι οι μεγαλες ευρωπαικς χωρες καθαρα σνομπαρουν το θεσμο..και στελνουν οτι σαβουρα αδιαφορη ή θεομουρλη υπαρχει(και μπαινουν κατευθειαν στον τελικο ενω εχουν δωσει και τα περισσοτερα λεφτα)

δεν ειναι τυχαιο

οι μεγαλες χωρες τυπου γερμανια γαλλια Ιταλια
ειναι τοσο κολλημενες με την εσωτερικη τους αγορα και καταναλωση,,που δεν ενδιαφερονται να δειξουν κατι καλο στη eyrovision παρολο που την πληρωνουν τοσο..

ολο αυτο ειναι ιδεα μου?
ποτε ακουσατε τελευταια φορά καλο τραγουδι απο μια μεγαλη ευρωπαικη χωρα στη eurovision?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 29-05-12 στις 16:48.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:13, 30-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
ένας δημοσιογράφος λέει υποστήριξε [φυσικά μόνο στην Ελλάδα(!)] ότι η Σουηδία κινδυνεύει με ακύρωση (!) γιατί χρησιμοποίησε ένα ειδικό εφέ "slow motion" που λέει απαγορευεται(!). Δεν ακυρώνεται καμία Σουηδία (το αναφέρει και το άρθρο του λινκ) αλλά επειδή μάλλον είμαι...τυφλή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιό είανι αυτό το "slow motion" εφέ?
Νομίζω ότι αυτό είναι από τον τελικό. Σε ποιό σημείο κάνει αυτό το εφέ, εσείς καταλαβαίνετε? Στο τέλος που ανεβαίνει στην πλάτη του χορευτή και αυτός την κατεβάζει?
Ναι στο τέλος που την πετάει πάνω κι αυτή πέφτει σε slow motion, το δείχνει έτσι ώστε να μην προλάβεις να το παρατηρήσεις αλλά τη δουλειά του την κάνει.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:06, 31-05-12:

Όλη η αλήθεια για το τραγούδι της Σουηδίας! Δείτε:

http://www.youtube.com/watch?v=DsaUKxZ8At8

Παράθεση

Σεβαστή-Μαρία

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σεβαστή-Μαρία
H Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Σεβαστή-Μαρία Η αισιοδοξία είναι η αφετηρία κάθε νίκης έγραψε στις 16:20, 08-06-12:

Λες και αν δεν έκανε την "παρανομία" η Σουηδία , η Ελλάδα θα έβγαινε πρώτη (-.-)
Το τραγούδι δε μου άρεσε καθόλου. Ήταν η πρώτη χρονιά που δε συγκινήθηκα καθόλου ...
Βασικά πιστεύω πως δεν έπρεπε να λάβουμε καν μέρος.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:52, 08-06-12:

Τι παρανομία έκανε η Σουηδία;

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 18:04, 08-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Τι παρανομία έκανε η Σουηδία;
To slow motion στο τέλος.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους